Różane zapachy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 14:33   #301
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
O żesz Ty! To Ty centralnie zimą go sobie kupiłaś. Ja bym zamarzła teraz od tej róży
Wiesz,mam wrazenie ze szafran ociepla ja bardzo choc faktycznie jej cale piekno wydobedzie wiosenna aura

Domi to jak cos sluze roza z TBS
Dobra jestem,skrot potraktowalam pod to,co akurat świdruje mój mózg
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-01-08 o 14:35
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:41   #302
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiesz,mam wrazenie ze szafran ociepla ja bardzo choc faktycznie jej cale piekno wydobedzie wiosenna aura

Domi to jak cos sluze roza z TBS
Dobra jestem,skrot potraktowalam pod to,co akurat świdruje mój mózg
W sumie prawidłowo, głodnemu chleb na myśli. A Dark Rose zapisuję w kajeciku muszmieciów, albo raczej muszwypróbowaciów znaczy się
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2010-01-08 o 14:45
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:46   #303
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
W zimie, ale teraz mam tyle różnych odlewek i próbek i jeszcze do mnie idą następne, że na razie sporadycznie używam. Ale okazję musiałam wykorzystać Mam też inne próbki z LPDR, ale jakoś w tej chwili nie pamiętam, jak które z nich pachniały. Muszę zrobić mały rekonesans. A właśnie a ta Oponka to jak Ci pachnie?
Marokańska Róża z TBS też mi się podoba, ale jakoś nigdy nie kupiłam w końcu Nie wiem czemu...
Opone jest taką właśnie zgaszoną, lekko przykurzoną różyczką. Nie, nie różyczką - Różą. Otoczona jest przyprawami, ale oprószona nimi bardzo delikatnie. Żałuję tylko, że drewna nie wyczuwam. No, ale cóż... nie można mieć wszystkiego
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 15:47   #304
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Różane zapachy

Witam Miłośniczki Róż w Nowym Roku!

Życzę Wam Wszystkim odnalezienia tej jedynej, idealnej Róży.

( albo kilku takich, w różnych odsłonach)


Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja polecam Diabolo Rose firmy Les Parfums De Rosine - piękna róża z miętą. Niesamowicie połączenie. Absolutnie cudny zapach i bardzo trwały Ogólnie firma specjalizuje się w różanych zapachach, jedne ma bardziej inne mniej udane kompozycje.
Owszem mniej i bardziej udane, zgadzam się
Ja uwielbiam Ecume jest lekka i zimna,
podoba mi się też Un Zest i Diabolo, ale muszę zapolować na jakąś mniejszą ilość.

Cytat:

Natomiast nie polecam Annick Goutal Ce Soir ou Jamais - nie wiem czemu ale po pół godzinie noszenia czuję na mojej skórze kocie siki (przepraszam )
Dominiko! Czujesz KOCIE siki?
To dziękuj bogu, dziewczyno!!
To ja juz polecę tu w tym naszym pieknym różanym wątku turpistycznym elementem i ośmielona waszymi wypowiedziami
(myślałam, że to ze mną jest coś nie tak)
się zwierzę, że mnie one po piętnastu minutach lecą starym moczem i to niestety nie kocim.

A początek tak bardzo mi się podoba.

I tę właściwość mają nie tylko na skórze, bo nieopacznie psiknęłam kiedyś na ścianę i musiałam ją szorować.

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość

A Opone? Moim zdaniem jest zgaszona. Nie wiem czy wyrafinowana, bo trochę brudna się wydaje, jakby przykurzona.
Tak, to taka róża ze "starą szmatką " w tle
Nawet czystą, ale starą. Coś jakby w późniejsze nuty w Agencie Prowokatorze.

Ale ja się lubuję w takich "unuranych" różach.

Tea Rose też ma dla mnie coś takiego , ale mniej jakby.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 15:55   #305
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Opone jest taką właśnie zgaszoną, lekko przykurzoną różyczką. Nie, nie różyczką - Różą. Otoczona jest przyprawami, ale oprószona nimi bardzo delikatnie. Żałuję tylko, że drewna nie wyczuwam. No, ale cóż... nie można mieć wszystkiego
Dzięki czekam z ciekawością coraz większą
Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Witam Miłośniczki Róż w Nowym Roku!

Życzę Wam Wszystkim odnalezienia tej jedynej, idealnej Róży.

( albo kilku takich, w różnych odsłonach)




Owszem mniej i bardziej udane, zgadzam się
Ja uwielbiam Ecume jest lekka i zimna,
podoba mi się też Un Zest i Diabolo, ale muszę zapolować na jakąś mniejszą ilość.



Dominiko! Czujesz KOCIE siki?
To dziękuj bogu, dziewczyno!!
To ja juz polecę tu w tym naszym pieknym różanym wątku turpistycznym elementem i ośmielona waszymi wypowiedziami
(myślałam, że to ze mną jest coś nie tak)
się zwierzę, że mnie one po piętnastu minutach lecą starym moczem i to niestety nie kocim.

A początek tak bardzo mi się podoba.

I tę właściwość mają nie tylko na skórze, bo nieopacznie psiknęłam kiedyś na ścianę i musiałam ją szorować.



Tak, to taka róża ze "starą szmatką " w tle
Nawet czystą, ale starą. Coś jakby w późniejsze nuty w Agencie Prowokatorze.

Ale ja się lubuję w takich "unuranych" różach.

Tea Rose też ma dla mnie coś takiego , ale mniej jakby.
no to się uśmiałam z tego szorowania ściany Ja też myślałam, że coś nie tak ze mną, że takie nuty wyczuwam w zapachu, który ma tak piękny opis No to rzeczywiście całe szczęście, że ja koci wyczuwam
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:40   #306
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Różane zapachy

Oooo Tea Rose na mnie to chlodna wrecz bardzo zimna herbaciana roza owija sie niczym bluszcz i trwa,trwa i trwa.Roza w wydaniu retro ale bardzo moja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:14   #307
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

No dziewczyny, jesteście rewelacyjne! To ja muszę się zapoznać i z Opone, i z Tea Rose, i kurczę chyba z Madness także!

Co do szmatki, to mnie wyszło na to, że to labdanum daje taki efekt, choć nie zawsze. I ciągle staram się ustosunkować do tej pary - róża+labdanum, zauważyłam, że jest to zestawienie bardzo częste i przypuszczam, że ma ono jakiś zamierzony cel, ale nie wiem jaki. Ja po prostu czuję różę i szmatkę, i nie wiem właśnie, po co tę szmatkę się dodaje. Nawet jeśli zapach mi się bardzo podoba - jak choćby już przeze mnie wspominane w tym wątku Vintage Rose i Rose Musc Sonomy, gdzie róża jest wyjątkowo piękna i naturalna.

Co zaś do Rosine, to przyznaję, że to nie są moje róże ulubione, bo są bo prostu dla mnie za słodziutkie, za "łatwe" (no, oprócz tej klasycznej, która z kolei mocno historyczna jest), ale parę z nich na pewno uważam za bardzo ładne, przyjemne i udane - moje typy są podobne do Dominki i Beatki - najbardziej podoba mi sie wakacyjna Ecume i interesująca Diabolo.

Ale fajnie, piszcie, piszcie, tak sie to miło czyta!
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 18:24   #308
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
No dziewczyny, jesteście rewelacyjne! To ja muszę się zapoznać i z Opone, i z Tea Rose, i kurczę chyba z Madness także!

Nawet jeśli zapach mi się bardzo podoba - jak choćby już przeze mnie wspominane w tym wątku Vintage Rose i Rose Musc Sonomy, gdzie róża jest wyjątkowo piękna i naturalna.
Olu, jeśli masz ochotę, służę próbką Opone I gdy już zdobędę Madness, to także.
A nad różami Sonomy też ostatnio myślałam. Weszłam na ich stronę i czytałam i zdecydować się nie mogłam, co bym wybrała. Które według Ciebie są najbardziej godne uwagi?
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 19:53   #309
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Olu, jeśli masz ochotę, służę próbką Opone I gdy już zdobędę Madness, to także.
A nad różami Sonomy też ostatnio myślałam. Weszłam na ich stronę i czytałam i zdecydować się nie mogłam, co bym wybrała. Które według Ciebie są najbardziej godne uwagi?
Kasieńko,
wielkie dzięki za propozycję - Opone już zaproponowała mi Beatka w ramach wiekszej wymianki, więc będę ją miała. Natomiast z Madness chętnie skorzystam, jak będziesz miała!

Co do Sonomy - to tak. Gdzies w lutym/marcu będę zamawiała wespół z Beatką Velvet Rose, Voile de Violette i chyba jednak małą buteleczkę Lieu de Reves. Wtedy bardzo chętnie wyślę po Ci po próbce.

Moja opinia o różach Sonomy jest taka, że przede wszystkim niesamowicie naturalna jest ta ich nuta róży - jest przez to inna niż wiekszość różanych zapachów, gdzie róża jest słodkim perfumeryjnym kwiatkiem.

Velvet Rose jest różą najbardziej naturalną, taka róża zerwana prosto z ogrodu, z łodygą i liśćmi, chłodna i piękna. Czasem bardziej wychodzi bardziej kwiat (i jest to kwiat mocno czerwony), a czasem zieleń i liście. Zapach codzienny, niezobowiązujący, bradzo ładny. Trwały, nawet bardzo. Mnie się podoba i myślę, że to własnie taki zapach dosyć łatwo przyswajalny, który się raczej ogólnie podoba.
Z Rose Musc mam pewiem kłopot. To zapach skupiony już na kwiecie róży. Czerwona róża, intensywna, niezwykle piękna i także bardzo naturalna. Do tego piżmo, ale nie jest ono na pierwszym planie. I owa nuta labdanum, czyli szmatka, no i to jest dla mnie połączenie trochę niezrozumiałe. Bez tego labdanum to byłabym najpiękniejsza czerwona czysta róża, soczysta i kobieca. A tak - jakoś nie potrafię uchwycić idei tego labdanum.
Vintage Rose jest niesłodka, chłodna, sliwkowo-drzewna, przykurzona właśnie i postarzona. Chyba najbardziej ciekawa w sensie pomysłu i kompozycji, no ale to trzeba zasmakować w takich szmatkowo-kurzowo-drzewnych klimatach. Warta poznania i niebanalna.
Natomiast w Lieu de Reves róża wystepuje w otoczeniu heliotropu, jaśminu (ale jego jest niedużo) i fiołka, wszystko przyciemnione leciutka drenianą nutą i zmiękczone lekkim aldehydem (niewyczuwalny). Z tego wychodzi na skórze taki świetlisty, chłodny, mało słodki kwiatowo-drzewny puderek, naprawdę niebanalne.

Tak więc chyba każdy ma swoich wielbicieli. Ja na razie poprzestaję na tej "łatwej" Velvet Rose i przymierzam się do Lieu de Reves.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:12   #310
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

A ile kosztuje przesyłka z Sonomy do nas? Może i ja bym się podłączyła pod te zakupy (jeśli można, oczywiście)...
Najbardziej korci mnie Vintage Rose i możliwe, że skusiłabym się na całą niedużą buteleczkę
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:49   #311
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
A ile kosztuje przesyłka z Sonomy do nas? Może i ja bym się podłączyła pod te zakupy (jeśli można, oczywiście)...
Najbardziej korci mnie Vintage Rose i możliwe, że skusiłabym się na całą niedużą buteleczkę
Kasieńko,
sprawa z zakupami w Sonomie ma się tak, że oni mają takie zwyczaje:
-jeśli się zamawia same próbki, max. chyba 10, to jest to 3,5$
-jeśli się zamawia do 3 butelek maksymalnie, to kosztuje ok.10$ i wysyłane jest jako pakiet opisany "samples" i dlatego nie płaci się cła
-przy większym zamówieniu musi być już wysłane jako paczka (nie wiem ile to kosztuje dokładnie, ale na pewno więcej) no i podlega normalnym procedurom celnym.

Dlatego robienie zakupów większych niż 2-3 butelki może się nie opłacić. Może więc zamówię Ci próbkę Vintage z naszym zamówieniem, bo przebieg jest już pełny, i wtedy sama będziesz mogła zdecydować, czy Ci odpowiada, czy nie? Perfumy Sonomy oparte są w duźej mierze na naturalnych substancjach, warto przetestować, jak zachowają się na skórze. Co Ty na to?
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 10:52   #312
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Różane zapachy

A dałoby radę dorzucić jeszcze jedną próbeczkę Velvet Rose? Bo mnie zaciekawiłaś tym opisem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:24   #313
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A dałoby radę dorzucić jeszcze jedną próbeczkę Velvet Rose? Bo mnie zaciekawiłaś tym opisem
.

No pewnie, Dominiko, odleję Ci po prostu z mojej puli z zamówionej flaszki. Limit próbek przy jednym Sonomowym zamówieniu to 10 sztuk, maksymalnie 2 jednego rodzaju - sprawdziłam przed chwilą. Ja sama też bym coś z próbek chciała, rezerwuję dla nas z Beatą 4 sztuki, piąta Kasi. Tobie Dominiko odleję z flaszki, więc nie doliczamy. Zostaje 5 próbek wolnych - one są po ok. 3$, jeśli ktoś reflektuję, to po prostu piszcie PW.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:48   #314
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Kasieńko,
sprawa z zakupami w Sonomie ma się tak, że oni mają takie zwyczaje:
-jeśli się zamawia same próbki, max. chyba 10, to jest to 3,5$
-jeśli się zamawia do 3 butelek maksymalnie, to kosztuje ok.10$ i wysyłane jest jako pakiet opisany "samples" i dlatego nie płaci się cła
-przy większym zamówieniu musi być już wysłane jako paczka (nie wiem ile to kosztuje dokładnie, ale na pewno więcej) no i podlega normalnym procedurom celnym.

Dlatego robienie zakupów większych niż 2-3 butelki może się nie opłacić. Może więc zamówię Ci próbkę Vintage z naszym zamówieniem, bo przebieg jest już pełny, i wtedy sama będziesz mogła zdecydować, czy Ci odpowiada, czy nie? Perfumy Sonomy oparte są w duźej mierze na naturalnych substancjach, warto przetestować, jak zachowają się na skórze. Co Ty na to?
Oleńko, dziękuję za propozycję. Ale skoro przesyłka próbek kosztuje tylko $3,5 to zamówię sobie kilka już teraz Zaraz zasiądę i dokładnie przejrzę, co mają ciekawego.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:07   #315
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Róża Królowej Śniegu... tak ładnie piszesz, że już oczyma wyobraźni widzę i czuję taką różę. W kolorze wiśni, tak ciemnym że prawie czarnym, niemal sztywną z mrozu, ale wciąż intesywnie pachnącą, zostawiającą różany woal za pędzącymi saniami Królowej

tak, właśnie o coś takiego mi chodzi
trudno to opisać, bo pąsowe róże kojarzą się często z namiętnością czyli gorącem, a nie zimnem
a zapach, o którym marzę to różany, lodowy powiew
efekt wymieszania gorącej, czerwonej róży i krystalicznego, zimnego lodu
i tak jak napisałaś -
róża zamarzając, staje się mroczna, prawie czarna
a jej różany zapach unosi się w powietrzu jak lodowy woal
jest czysty, dźwięczny
i raczej nie rozpraszają go inne dodatki
no może jedynie kadzidło frankońskie, które nadaje mu mocy i przestrzeni
Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Witam Miłośniczki Róż w Nowym Roku!

Życzę Wam Wszystkim odnalezienia tej jedynej, idealnej Róży.

( albo kilku takich, w różnych odsłonach)

Cytat:
Ja uwielbiam Ecume jest lekka i zimna
o!
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Oooo Tea Rose na mnie to chlodna wrecz bardzo zimna herbaciana roza owija sie niczym bluszcz i trwa,trwa i trwa.Roza w wydaniu retro ale bardzo moja
wszystko to najprawdziwsza prawda
dla mnie jedynie jej chłód jest zbyt ciepły
no bo to w końcu bardzo dosłowna róża herbaciana
Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
No dziewczyny, jesteście rewelacyjne! To ja muszę się zapoznać i z Opone, i z Tea Rose, i kurczę chyba z Madness także!
jeśli masz ochotę na poznanie Tea Rose to mogę pomóc
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 10:15   #316
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Różane zapachy

Milosniczkom roz polecam zapoznanie sie z zapachami Montale. Wszystkie propozycje, ktore obwachalam sa baaardzo rozane, ale niestety do siebie zblizone. Okraszone nutami drzewnymi, dosyc mocne. Niestety nie jest to roza, jaka kocham. lekko spocona i dosc swidrujaca, pozbawiona chlodu Podobnie jest z nowoscia parfum de rosine - Secrets de rose. Moj maz stwierdzil, ze to spocona pudernica z kosciola Ten to ma idealne komenatrze
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:51   #317
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość

tak, właśnie o coś takiego mi chodzi
trudno to opisać, bo pąsowe róże kojarzą się często z namiętnością czyli gorącem, a nie zimnem
a zapach, o którym marzę to różany, lodowy powiew
efekt wymieszania gorącej, czerwonej róży i krystalicznego, zimnego lodu
i tak jak napisałaś -
róża zamarzając, staje się mroczna, prawie czarna
a jej różany zapach unosi się w powietrzu jak lodowy woal
jest czysty, dźwięczny
i raczej nie rozpraszają go inne dodatki
no może jedynie kadzidło frankońskie, które nadaje mu mocy i przestrzeni


o!

wszystko to najprawdziwsza prawda
dla mnie jedynie jej chłód jest zbyt ciepły
no bo to w końcu bardzo dosłowna róża herbaciana

jeśli masz ochotę na poznanie Tea Rose to mogę pomóc
Selya, dzięki za propozycję - już zaoferowała mi Tea Rose nieoceniona Beatka.
Co zaś do Twojego opisu lodowatej Róży Królowej Śniegu to już przy pierwszym poście wrył mi się w wyobraźnię, a teraz to mnie chyba prześladować będzie... To by była RÓŻA !!!
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-01-11 o 12:54
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:14   #318
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Co zaś do Twojego opisu lodowatej Róży Królowej Śniegu to już przy pierwszym poście wrył mi się w wyobraźnię, a teraz to mnie chyba prześladować będzie... To by była RÓŻA !!!

im nas więcej, tym większa szansa na odnalezienie takiej róży
o ile taki zapach w ogóle istnieje
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:41   #319
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Różane zapachy

Witajcie Milosniczki Rozy

Odnalazlam watek rozany dopiero dzis...
wstyd


Dziekuje Wam pieknie za wszystkie opisy, za typy i propozycje.

Jak sie okazuje - jeszcze wiele do "przewachania" przede mna


Ze swojej strony moge dorzucic do listy:

Visit - Azzaro (dzis przybyly ) zakup w ciemno i niewielkie rozczarowanie...
Miala byc pieprzna roza (to cos co mnie "kreci" ), a jest delikatna, przyjemna roza z odrobina jasminu na milej drzewno-pizmowej bazie...

Infiniment - Chopard (mam wersje EdP) w otwarciu "wali" po nosie cytrusami, ale pozniej... rozane niebo
I miekka sandalowa baza
Bylby pewnie jednym z moich faworytow, gdyby nie to cytrusowe otwarcie

I jeszcze cos z dzisiejszych testow: Flower by Kenzo Essentielle - tez pomarudze... Piekny zapach, ciekawa kompozycja, tylko przez dlugi czas wyczuwam tony kwiatowego pudru, kojarzace sie jednoznacznie z klasycznym Flower...
Baza cudna - miekka, rozana, wyslodzona odrobina wanilli
Tylko komu chcialoby sie czekac ok 4 godzin na piekna baze


Na poczatek chyba tyle
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 12:28   #320
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Magdulenko

Przyłącz się do poszukiwania Róży Królowej Śniegu!
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 16:40   #321
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Magdulenko

Przyłącz się do poszukiwania Róży Królowej Śniegu!
Kasiu, chętnie
Też marzyłaby mi się taka czarna róża... w lodowym woalu...


To raczej nie w temacie, [bo brzoskwinia (błeee)]
zapachu nie znam, ale piękny flakon bardzo mnie kusi:
Jean-Charles Brosseau - Ombre Rose - Edition D'Exception
Nuty:
Head: Rosewood (Palisander), Honey, Ylang-Ylang, Peach
Heart: Rose, Lily of the Valley, Iris
Base: Musk, Coumarin, Vanilla, Sandalwood

http://www.ausliebezumduft.de/kosmet...37&language=en

Znacie?
Testowałyście?
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:21   #322
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Kasiu, chętnie
Też marzyłaby mi się taka czarna róża... w lodowym woalu...


To raczej nie w temacie, [bo brzoskwinia (błeee)]
zapachu nie znam, ale piękny flakon bardzo mnie kusi:
Jean-Charles Brosseau - Ombre Rose - Edition D'Exception
Nuty:
Head: Rosewood (Palisander), Honey, Ylang-Ylang, Peach
Heart: Rose, Lily of the Valley, Iris
Base: Musk, Coumarin, Vanilla, Sandalwood

http://www.ausliebezumduft.de/kosmet...37&language=en

Znacie?
Testowałyście?
Jeśli to jest to samo, co klasyczne Ombre Rose (a wygląda na to, że jest), to ja znam Obie butelki są w Quality KLIK
Brzoskwini tam nigdy nie czułam, konwalii jako takich też nie. I miodu też, niestety, nie było. To bardzo ładny różany zapach, taka retro róża z odrobiną pudru. Nawet kiedyś miałam i teraz trochę żałuję, że się pozbyłam.
__________________
Przygarnę Meharees



Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2010-01-15 o 17:22
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:22   #323
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Różane zapachy

Ja w klasycznym Ombre nie czułam zbyt wiele róży a chciałabym poznać takie w których jest.....100% cukru w cukrze....są takie
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:42   #324
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Jeśli to jest to samo, co klasyczne Ombre Rose (a wygląda na to, że jest), to ja znam Obie butelki są w Quality KLIK
Brzoskwini tam nigdy nie czułam, konwalii jako takich też nie. I miodu też, niestety, nie było. To bardzo ładny różany zapach, taka retro róża z odrobiną pudru. Nawet kiedyś miałam i teraz trochę żałuję, że się pozbyłam.
Dziękuję Kasiu!

Jeśli zapach ten sam, to muszę wyszperać próbkę

A flakony z Quality wyglądają trochę inaczej (tzn. te czarne się różnią )
Ciekawe, czy u Wuchsy jest bez spray'u??

Je...jku, muszę przestać "grzebać w necie", bo pewna lista mi się wciąż wydłuża....
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 14:37   #325
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Wysyłając dla Kasi próbki m.in. za Madness, uświadomiłam sobie, że Asja Fendi to prawdziwie gorrrrący zapach z różą i mnóstwem korzennych przypraw. Fakt, nie jest zapachem nowatorskim jak Safran, jest wręcz zapachem ciut "babcinym", ale jakże pięknym i stosownym na obecne temperatury! Choć jak dla mnie, to właśnie róży mogłoby być w nim proporcjonalnie więcej. Oj, coraz bardziej takie gorące i suche zapachy rozgrzewają moją wyobraźnię - ewidentnie sprawka aury. Ale Róża Królowej Śniegu rozgrzewa wyobraźnię nie mniej.
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-01-16 o 14:43
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:42   #326
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Dziękuję Kasiu!

Jeśli zapach ten sam, to muszę wyszperać próbkę

A flakony z Quality wyglądają trochę inaczej (tzn. te czarne się różnią )
Ciekawe, czy u Wuchsy jest bez spray'u??

Je...jku, muszę przestać "grzebać w necie", bo pewna lista mi się wciąż wydłuża....
Daj znać, co sądzisz o Ombre Rose. Jak będę w okolicach Q. to dowiem się, czy to jest to samo w różnych butelkach. Albo może maila napiszę

Raaany, ja też już się powstrzymuję od grzebania, bo to się zwykle źle kończy Ale Lodowatej Róży nadal będę szukać

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Wysyłając dla Kasi próbki m.in. za Madness, uświadomiłam sobie, że Asja Fendi to prawdziwie gorrrrący zapach z różą i mnóstwem korzennych przypraw. Fakt, nie jest zapachem nowatorskim jak Safran, jest wręcz zapachem ciut "babcinym", ale jakże pięknym i stosownym na obecne temperatury! Choć jak dla mnie, to właśnie róży mogłoby być w nim proporcjonalnie więcej. Oj, coraz bardziej takie gorące i suche zapachy rozgrzewają moją wyobraźnię - ewidentnie sprawka aury. Ale Róża Królowej Śniegu rozgrzewa wyobraźnię nie mniej.
Olu, Ty kusicielko! Już przetestowałam Asję i odłożyłam na bok, bo róży nie zaznałam, a Ty tu taką niepewność w moich myślach zasiałaś. Będę musiała do niej wrócić. A, że babcina... to co
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:12   #327
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Olu, Ty kusicielko! Już przetestowałam Asję i odłożyłam na bok, bo róży nie zaznałam, a Ty tu taką niepewność w moich myślach zasiałaś. Będę musiała do niej wrócić. A, że babcina... to co
Ech, Kasiu, ja za bardzo też tej róży prawie nie uświadczam niestety, bardziej domyślam się jej, bo wiem, że jest; dlatego napisałam, że mogłoby być jej więcej. Fajne by to mogło być.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:16   #328
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Dziękuję Kasiu!
A flakony z Quality wyglądają trochę inaczej (tzn. te czarne się różnią )
Ciekawe, czy u Wuchsy jest bez spray'u??
W Ausliebezumduft chyba mają nie najlepsze zdjęcie: przedstawia "zwykłą" buteleczkę perfum Ombre Rose l`Original:
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:43   #329
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Różane zapachy

Dla mnie zwykła butelka Ombre rose to ta poniżej,
czarna wydawała mi się edycją specjalną.

Jedyna różnica w tym - że te u Wuchsy i na powyższym zdjęciu mają "koreczki"
a ze strony Quality widać, że spray
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:50   #330
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Dla mnie zwykła butelka Ombre rose to ta poniżej,
czarna wydawała mi się edycją specjalną.

Jedyna różnica w tym - że te u Wuchsy i na powyższym zdjęciu mają "koreczki"
a ze strony Quality widać, że spray
Tak wygląda buteleczka wody toaletowej Ombre Rose, flakon perfum jest czarny (i bez atomizera).
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-22 17:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.