Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-18, 11:44   #91
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Zalando

Czy coś się zmieniło w kwestii metod płatności, bo jedyna dostępna płatność jaka mi wyskakuje to przelew tradycyjny?? W sensie samemu trzeba na stronie banku wklepać wszystkie dane do przelewu. No jestem w szoku. Kto tak też miał??
Czytałam w pomocy na stronie, że oni nie mają wpływu jaka metoda płatności zostanie zaproponowana...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tak gdzieś miałam jak chciałam kupić ze strony - inne opcje pojawiały się tylko przez apke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 11:48   #92
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Są różne algorytmy i sobie sprawdzają efektywność metod dostawy. Koleżanka też się skarżyła, że jej wyłączyli to Zapłać później (a często zamawia i zwraca, może to być jakoś powiązane).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na początku tego roku intensywnie zamawiałam różne rzeczy na zalando Dużo zamawiałam więc dużo też zwracałam. Wszystko brałam z opcją zapłać później, po jakimś miesiącu czy dwóch zniknęła mi całkowicie ta opcja więc coś w tym może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja tak gdzieś miałam jak chciałam kupić ze strony - inne opcje pojawiały się tylko przez apke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dzięki. Spróbuję może przez apkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 12:33   #93
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Możliwe, ale koniecznie zrob tez, tak jak ktoś wcześniej wspominał, badania d3 oraz b12. U mnie kluczem okazała się ta druga witamina. X lat zmagałam się z depresja, a jej przyczyna leżała właśnie w niedoborach b12. Niestety żaden wcześniejszy psychiatra nie wspominał o tym i nie zlecił badań. A szkoda, bo niestety straciłam sporo czasu. Po zastrzykach nowa energia, motywacja i zmarchy od śmiania się. Polecam

Jeszcze warto dodać, żeby nie patrzeć tylko na to, że wynik mieści się w widełkach. Podana norma, a norma funkcjonalna przy której człowiek czuje się dobrze to dwie różne sprawy.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 13:00   #94
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Jeszcze warto dodać, żeby nie patrzeć tylko na to, że wynik mieści się w widełkach. Podana norma, a norma funkcjonalna przy której człowiek czuje się dobrze to dwie różne sprawy.
Ach, tak! Bardzo dziękuję za dopełnienie. U mnie chociażby rozstrzał b12 to 400-900 i jak ledwo udalo mi się przekroczyć próg to jeden lekarz mowil, że wystarczy, bo już się lapie. Inny natomiast zaproponował, żeby spokojnie dalej podbijać zastrzykami i obserwować samopoczucie. Oczywiście druga opcja byla strzałem w 10.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 13:12   #95
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Ja przy TSH w okolicy 1 czułam się tak samo wujowo jak przy 4 (senność, zmęczenie, uczucie zimna, suche końce, wypadanie włosów). Leczyłam się kilka lat ale stwierdziłam, że raczej nie w tarczycy przyczyna.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 13:27   #96
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja przy TSH w okolicy 1 czułam się tak samo wujowo jak przy 4 (senność, zmęczenie, uczucie zimna, suche końce, wypadanie włosów). Leczyłam się kilka lat ale stwierdziłam, że raczej nie w tarczycy przyczyna.
A doszłaś w do tego dlaczego? Ja mam w okolicach 2,5 a czuję się tak samo kiepsko, jak wtedy miałam ponad 7. Mam też IO, ale biorę leki, suplementuję Wit D, C, magnez, B12. Niby wszystko mam w normie a permanentnie czuję się okropnie, podobne objawy jak Ty.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 13:32   #97
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A doszłaś w do tego dlaczego? Ja mam w okolicach 2,5 a czuję się tak samo kiepsko, jak wtedy miałam ponad 7. Mam też IO, ale biorę leki, suplementuję Wit D, C, magnez, B12. Niby wszystko mam w normie a permanentnie czuję się okropnie, podobne objawy jak Ty.



Nie


I tak se wegetuję już piąte dziesieciolecie.
Kiedyś chodziłam po lekarzach i diagnozowałam się ale teraz już mi się nawet nie chce.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 13:52   #98
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie


I tak se wegetuję już piąte dziesieciolecie.
Kiedyś chodziłam po lekarzach i diagnozowałam się ale teraz już mi się nawet nie chce.
Nie pocieszasz ja też chodzę i próbuje diagnozować, ale też powoli mi się nie chce.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 13:59   #99
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Kojarzycie czy są prowadzone akcje robienia paczek świątecznych poza Szlachetną Paczką?
Można np. spełnić marzenie chorych dzieci na święta
https://www.paczkanagwiazdke.pl/
Można też posprawdzać w swoim mieście czy urząd miasta / ośrodek pomocy społecznej nie organizuje zbiórki paczek
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:03   #100
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Możliwe, ale koniecznie zrob tez, tak jak ktoś wcześniej wspominał, badania d3 oraz b12. U mnie kluczem okazała się ta druga witamina. X lat zmagałam się z depresja, a jej przyczyna leżała właśnie w niedoborach b12. Niestety żaden wcześniejszy psychiatra nie wspominał o tym i nie zlecił badań. A szkoda, bo niestety straciłam sporo czasu. Po zastrzykach nowa energia, motywacja i zmarchy od śmiania się. Polecam
A co to za zastrzyki? Chodziłaś na nie do przychodni?
Ja też miałam duże niedobory i konsultowałam z internistą, to powiedział, żeby brać suplement, który sobie kupiłam sama bez recepty (Swanson, no ale i tak to tylko suplement). Nie mówił nic o zastrzykach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:11   #101
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Nie no-nie polegam na opiniach wyłącznie z forum tak ino z ciekawości chciałam podpytać.Zdziwilo mnie ze ten wynik tsh interpretujecie jako wysoki bo mieści się idealnie w widełkach. No ale,poczekam na wizytę u endo.Dla mnie był istotne o tyle że był potrzebny do TK więc z takim mi zrobią.
To nic nie znaczy że mieści się w widełkach.
Badanie samego tsh w ogóle powinno być zakazane bo nic nie wnosi (tzn dla osoby nie zdiagnozowanej).

Miałam tsh "idealnie w połowie widełek" a przeciwciała przekroczone kilkanaście razy a na usg obraz typowy dla Hashimoto.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:15   #102
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A co to za zastrzyki? Chodziłaś na nie do przychodni?
Ja też miałam duże niedobory i konsultowałam z internistą, to powiedział, żeby brać suplement, który sobie kupiłam sama bez recepty (Swanson, no ale i tak to tylko suplement). Nie mówił nic o zastrzykach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy dużym niedoborze witaminy B12 stosuje się zastrzyki, a przynajmniej kilka lat temu były stosowane - ciocia miała podawane zastrzyki jakieś 10 lat temu.
Zastrzyki są przepisywane przez lekarza.
Suplementy wydaje mi się, że tylko jeśli niewielki niedobór albo okolice dolnej granicy normy, ale lekarzem nie jestem

edit.
poniżej coś o zastrzykach z witaminą B12
https://portal.abczdrowie.pl/witamina-b12-zastrzyki

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2022-11-18 o 14:18
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:17   #103
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A co to za zastrzyki? Chodziłaś na nie do przychodni?
Ja też miałam duże niedobory i konsultowałam z internistą, to powiedział, żeby brać suplement, który sobie kupiłam sama bez recepty (Swanson, no ale i tak to tylko suplement). Nie mówił nic o zastrzykach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, do przychodni. Zastrzyki domięśniowe, które są na receptę. Tylko one mają tak wysoka wchłanialność. Tabletek nawet nie da się do nich porównać.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:26   #104
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mój mąż też tak ma, już mu wczoraj skóra pękła do krwi na kostkach. Milion kremów, rękawiczki, a skutków zero :/
Już nie wiem co mam mu poradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi pomaga mycie rąk pianką do twarzy Cica z AA, krem LRP Cicaplast B5 Baume punktowo w większej ilości a w ciągu dnia krem do rąk Cicaplast.
Pozbyłam się pękającej do krwi skóry (nie tylko na kostkach), swędzenia i szorstkości.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89413389]Jak najszybciej zrzucę 10 kg? Ważę 67, przez ogromną większość życia ważyłam ok. 56-58.

Utyłam przez problemy zdrowotne, które sprawiały, że byłam potwornie głodna cały czas. Problemy zdrowotne już rozwiązałam, ale dobija mnie, że w nic się nie mieszczę. Wszystko za małe.

Co jest najlepsze jeśli chodzi o szybkie zrzucenie kgs zwłaszcza z dolnych partii ciała?[/QUOTE]
Chudnie się od deficytu kalorycznego- dostarczasz mniej kalorii niż spalasz. Ćwiczeniami spalasz dodatkowe kalorie więc najbardziej optymalne jest ograniczenie kalorii plus aktywność.

Dla uświadomienia sobie ile zjadasz i ile co ma kalorii polecam aplikację mp Fitatu. Nie zawsze samo "mniej" ustalone przez Ciebie może być wystarczające bo to mniej dalej może być za dużo. Warto przynajmniej na początku dokładnie wpisywać co i ile się je. Wiem, uciążliwe i kłopotliwe ale mnie to właśnie zniechęcało do podjadania żebym nie musiała ważyć i wpisywać czekoladki czy garści paluszków.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:26   #105
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89413869]Przy dużym niedoborze witaminy B12 stosuje się zastrzyki, a przynajmniej kilka lat temu były stosowane - ciocia miała podawane zastrzyki jakieś 10 lat temu.
Zastrzyki są przepisywane przez lekarza.
Suplementy wydaje mi się, że tylko jeśli niewielki niedobór albo okolice dolnej granicy normy, ale lekarzem nie jestem

edit.
poniżej coś o zastrzykach z witaminą B12
https://portal.abczdrowie.pl/witamina-b12-zastrzyki[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Tak, do przychodni. Zastrzyki domięśniowe, które są na receptę. Tylko one mają tak wysoka wchłanialność. Tabletek nawet nie da się do nich porównać.
Dziękuję za informację
Po kolejnym sprawdzeniu poziomu witaminy podpytam o te zastrzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 14:40   #106
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Ale od wysuszenia czy od zimna?



Na 10 kg odchudzanie to postawiłabym na bieganie co drugi dzień plus Chodakowska skalpel - jedno odchudza a drugie ładnie ujędrnia, jak masz samozaparcie to odstaw cukier i mąkę. Moim zdaniem wystarczy. Mój mąż kiedyś schudł na Dukanie 10 kg ale na ten moment nie jest to chyba zdrowa polecana dieta ( schudł bardzo szybko)
Niekoniecznie. Wszystko można byle mieścić się w deficycie. Inna sprawa że najłatwiej na pierwszy rzut ograniczyć kalorie ograniczając cukier czy alkohol.

Łatwo też wpaść w pułapkę zdrowego jedzenia - co z tego że ktoś zrezygnuje z cukru ale wiedząc że np orzechy to zdrowe tłuszcze będzie jadł codziennie 1 paczkę i resztę posiłków jak do tej pory.

Albo co z tego że ktoś zacznie biegać czy dużo ćwiczyć skoro i tak zje więcej niż spali razem treningiem - bo ćwiczyłam to mogę. Warto tu też zauważyć że na takich domowych treningach z yt nie spala się znowu tak dużo kalorii - u mnie jest to 200-300kcal po ok 30 minutowym treningu, to już poranna owsianka dostarcza więcej a nie robię jakos bardzo "wypasionej". Po kilkugodzinnym rowerze juz prędzej można sobie pozwolić na zestaw z maca czy kfc (oczywiście pisze o osobie której zależy i chce schudnąć).

Wg mnie kontrola spożywanych kalorii przynajmniej na początku jest niezbędna.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Moja znajoma - napierdziela na siłowni ćwiczenia na brzuch na maszynach z takim obciążeniem, że faceci robią z mniejszym i narzeka, że jest gruba i że nic nie chudnie z brzucha. Próbuję jej tłumaczyć, że brzuch to głównie dieta, ale nie dociera. Ale sama mówi, że widzi, że ma mięśnie, tylko że na mięśniach ma tłuszcz.
No tak bo jak potem pójdzie na zestaw maca "bo zasłużyłam" to taki jest efekt ...

Poza tym na samo schudnięcie przynajmniej u mnie lepiej działają ćwiczenia cardio- więcej spalam niż przy siłowych.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2022-11-18 o 23:42
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 15:35   #107
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Poza tym na samo schudnięcie przynajmniej u mnie lepiej działają ćwiczenia cardio- więcej spałam niż przypuszczałam siłowych.
Bo na siłowych, wbrew temu co ludzie myślą, wcale nie spala się dużo kalorii. Lepsze do spalania jest cardio. U mnie po godzinnym siłowym wychodzi ok 250 kcal, a to wcale nie jest dużo.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 15:44   #108
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bo na siłowych, wbrew temu co ludzie myślą, wcale nie spala się dużo kalorii. Lepsze do spalania jest cardio. U mnie po godzinnym siłowym wychodzi ok 250 kcal, a to wcale nie jest dużo.
podobnie jak godzina marszu
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 16:51   #109
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy tabletki na odrobaczenie psa można kupić w jakimś sklepie zoologicznym albo aptece, czy tylko u weta?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 17:23   #110
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mój mąż też tak ma, już mu wczoraj skóra pękła do krwi na kostkach. Milion kremów, rękawiczki, a skutków zero :/
Już nie wiem co mam mu poradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może spróbujcie jeszcze tabletek z diosminą, poprawiają krążenie krwi. Mojemu TŻ bardzo pomagają, bez nich zdarzało mu się odmrozić lekko palce mimo ciepłych rękawiczek.
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
No to jestem zaskoczona, że TSH może być przyczyną takich stanów. To przy moim 3 powinnam się czuć tragicznie, a czuję się ok. Gdyby nie ginka nawet bym na to nie wpadła żeby badać TSH.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, to zależy od człowieka. Ja na tą chwilę z lekami mam tsh na poziomie 1,1 - 1,2 czyli wzorcowe, a wystarczy żebym w jakimś dniu zapomniała wziąć rano tabletkę i od razu czuję się znacznie gorzej. Ostatnio zapomniałam i w pracy czułam się jak kompletny debil, nie pamiętałam najprostszych rzeczy. Musiałam wszystko sprawdzać po kilka razy, a zawsze wpisuję z pamięci. Cały dzień byłam mega zmęczona, w nocy prawie nie spałam. Następnego dnia po tabletce już było lepiej, ale do normy doszłam chyba dopiero po 3 dniach, a zapomniałam jednej mikro dawki leku.
Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja raz jeden poszłam z okresem i ginekolożka aż się cofnęła, po czym mnie opieprzyła. Więcej nie zaryzykowałam i dopiero tutaj czytam, że to nie problem. Dodam, że to było na NFZ dawno temu, więc problem najpewniej leżał w lekarce.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Moja endokrynolog mówiła mi że jak zadzwoniła do swojej lekarki żeby przełożyć wizytę bo dostała okres to usłyszała że ma się nie wygłupiać i normalnie przyjść bo dla lekarki jest to obojętne. Ogólnie zauważyłam że takie fajne podejście mają często młodsi lekarze, takie bardziej ludzkie (oczywiście nie wszyscy, czasem starsi lekarze też są super).
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
To nic nie znaczy że mieści się w widełkach.
Badanie samego tsh w ogóle powinno być zakazane bo nic nie wnosi (tzn dla osoby nie zdiagnozowanej).

Miałam tsh "idealnie w połowie widełek" a przeciwciała przekroczone kilkanaście razy a na usg obraz typowy dla Hashimoto.
Też tak miałam, tsh w okolicy 1 a przeciwciała ponad 200. Wszyscy lekarze (rodzinna, endo i gin) mówili że póki tsh jest ok to nic nie da się zrobić. Hashimoto wprawdzie jest, ale póki bez niedoczynności to można tylko czekać. Po roku już miałam tsh 2,5 i jeszcze większe guzy na tarczycy, przeciwciała koło 500. Na szczęście Letrox oprócz zbicia tsh ogólnie też poprawił moje samopoczucie, od kiedy zajęłam się też IO to czuję się naprawdę ok a było tak źle że naprawdę odechciewało się żyć.
Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Czy tabletki na odrobaczenie psa można kupić w jakimś sklepie zoologicznym albo aptece, czy tylko u weta?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Widziałam na pewno w internetowych sklepach zoologicznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 17:29   #111
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

lightangel po jakim czasie TSH Ci spadlo? Mam nadzieję, że zobaczę mniejszy wynik po miesiacu ale nie wiem jeszcze jak to jest..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 17:56   #112
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89413869]Przy dużym niedoborze witaminy B12 stosuje się zastrzyki, a przynajmniej kilka lat temu były stosowane - ciocia miała podawane zastrzyki jakieś 10 lat temu.
Zastrzyki są przepisywane przez lekarza.
Suplementy wydaje mi się, że tylko jeśli niewielki niedobór albo okolice dolnej granicy normy, ale lekarzem nie jestem

edit.
poniżej coś o zastrzykach z witaminą B12
https://portal.abczdrowie.pl/witamina-b12-zastrzyki[/QUOTE]Dalej są przepusywane. Moja mama dostaje raz na m-c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 17:59   #113
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
lightangel po jakim czasie TSH Ci spadlo? Mam nadzieję, że zobaczę mniejszy wynik po miesiacu ale nie wiem jeszcze jak to jest..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie Ci nie powiem, ale pamiętam że kolejną wizytę u endo miałam po 2 albo 3 miesiącach i miałam już wynik na poziomie 1,2. Cały czas biorę Letrox 50, wyższa dawka nie była potrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 18:20   #114
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dokładnie Ci nie powiem, ale pamiętam że kolejną wizytę u endo miałam po 2 albo 3 miesiącach i miałam już wynik na poziomie 1,2. Cały czas biorę Letrox 50, wyższa dawka nie była potrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję. Ja na razie euthyrox 25, pierwszy raz w życiu. Oby działało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 18:55   #115
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dziękuję. Ja na razie euthyrox 25, pierwszy raz w życiu. Oby działało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekarz na pewno dobrał dawkę na podstawie Twoich wyników, trzymam kciuki żeby leki odpowiednio działały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 18:57   #116
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Lekarz na pewno dobrał dawkę na podstawie Twoich wyników, trzymam kciuki żeby leki odpowiednio działały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 18:59   #117
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czym usunąć rysy na skórzanej torebce? Znalazłam korektory do takich rzeczy, ale czy to rzeczywiście działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 19:31   #118
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Do czego można zużyć olej lniany? Potrzebowałam do czegoś trochę, została mi prawie całą butelka, a nie mam pomysłu, do czego by pasował.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 20:06   #119
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Do czego można zużyć olej lniany? Potrzebowałam do czegoś trochę, została mi prawie całą butelka, a nie mam pomysłu, do czego by pasował.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Do sałatek, twarogu

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-18, 20:21   #120
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Czy tabletki na odrobaczenie psa można kupić w jakimś sklepie zoologicznym albo aptece, czy tylko u weta?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Można w zoologicznym
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.