Studia zaoczne a praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-01, 19:14   #1
mssr
Raczkowanie
 
Avatar mssr
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115

Studia zaoczne a praca?


Witam wszystkich

Chciałam zapytać kto z was jednocześnie pracuje i studiuje zaocznie
Wypowiedzcie się czy ciężko jest pogodzić pracę z nauką, na jakich jesteście kierunkach i uczelniach.
Ja jestem tegoroczną maturzystką chciałabym studiować zaocznie na UEK i jednocześnie pracować ale słyszę, że będzie ciężko tym bardziej, że kierunki, które rozważam do łatwych nie należą (Analityka Gospodarcza bądź Finanse i Rachunkowość).
Jak myślicie dam radę? Jak jest z wami? Czekam na odpowiedzi
mssr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 19:39   #2
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Studia zaoczne a praca?

Cytat:
Napisane przez mssr Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Chciałam zapytać kto z was jednocześnie pracuje i studiuje zaocznie
Wypowiedzcie się czy ciężko jest pogodzić pracę z nauką, na jakich jesteście kierunkach i uczelniach.
Ja jestem tegoroczną maturzystką chciałabym studiować zaocznie na UEK i jednocześnie pracować ale słyszę, że będzie ciężko tym bardziej, że kierunki, które rozważam do łatwych nie należą (Analityka Gospodarcza bądź Finanse i Rachunkowość).
Jak myślicie dam radę? Jak jest z wami? Czekam na odpowiedzi
Pracuję i studiuję jednocześnie. Prawo na UKSW w Warszawie.
Dla mnie praca i studia nie były trudne do pogodzenia.
W piątki czasem opuszczam pierwszy wykład bo nie wyrabiam czasowo, a tak poza tym to ok.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 19:41   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia zaoczne a praca?

Ludzie dają radę studiować na dziennych i pracować na pół etatu i żyją. Zjazdy zapewne masz co 2 tygodnie, więc pracować możesz na tygodniu i w weekendy gdy nie masz zajęć.
Inna kwestia że sporo będziesz musiała robić sama w domu bo godziny są z reguły okrojone, ale tutaj przydaje się już umiejętność rozkładania czasu z pracą i nauką.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 21:44   #4
kasztanova
Attention Seeker
 
Avatar kasztanova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Hastenland
Wiadomości: 236
Dot.: Studia zaoczne a praca?

jak najbardziej da się pogodzić, jednak jeżeli to będzie jakiś konkretny kierunek, to musisz się liczyć z tym, że czas sesji, to będą tygodnie całkowicie wyjęte z życia (zaraz po pracy nauka nauka nauka, 4-5 godzin snu, `living death look`), ale za to jaka dzika satysfakcja po wszystkim
kasztanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 11:29   #5
Olivia_90
Przyczajenie
 
Avatar Olivia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: Studia zaoczne a praca?

Hej, Dziewczyny!

Ja studiowała i jednocześnie pracowałam. Studiowałam na UAMie, kierunek prawo. Były to studia zaoczne, ale czasem miałam wrażenie, że tylko z nazwy. Zajęcia w każdy weekend - okey to normalne, ale konwersatoria zawsze wypadały mi w piątki od godziny 12 - 19. Uniemożliwiało mi to całkowicie pracę w ten dzień. Dodam, że nie mogłam opuszczać tych zajęć, gdyż na konwersatoriach zawsze była sprawdzana obecność (na IV roku na jednym z przedmiotów ocena była nawet uzależniona od obecności na zajęciach). A na IV i V roku doszło mi seminarium, które miałam we wtorek od godziny 16. Tak więc zajęcia miałam i w weekendy i w ciągu tygodnia. Dużo też zależy od Twojego pracodawcy, czy będzie chciał czasami pójść Ci na rękę. Ja w czasie studiów pracowałam na pół etatu, dlatego udawało mi się jakoś godzić naukę i pracę
Olivia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 12:29:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.