Akademia Morska w Gdynii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 20:18   #1
czekuus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 53

Akademia Morska w Gdynii


Interesuje mnie wszystko co zwiazane z ta uczelnia, moze ktos moglby co nieco opowiedziec o niej. Wybieram sie na studia za rok i wymarzyla mi sie przygoda morska, ale nie jestem pewna czy dam rade. Myslalam o nawigacji - kierunku zdominowanym przez mezczyzn i tu moje pytanie jak w tym srodowisku odnajduja sie dziewczyny?
czekuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 12:07   #2
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Też swego czasu się Akademią zainteresowałam . I z tego co czytałam, na nawigacji jest mnóstwo kobiet - mężczyźni dominują na pozostałych kierunkach (mechanika i logistyka bodajże?). Nie wiem tylko, jak jest teraz.

Sama uczelnia ma bardzo dobre opinie, jest tam sporo nauki, praktyki na morzu bardzo wcześnie, perspektywy pracy też są bardzo miłe. Niestety moje informacje nie są z pierwszej ręki i być może przeterminowane .

Kiedyś studenci AM mieli fajne forum, teraz nie umiem go znaleźć niestety...
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 15:41   #3
czekuus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 53
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Też swego czasu się Akademią zainteresowałam . I z tego co czytałam, na nawigacji jest mnóstwo kobiet - mężczyźni dominują na pozostałych kierunkach (mechanika i logistyka bodajże?). Nie wiem tylko, jak jest teraz.

Sama uczelnia ma bardzo dobre opinie, jest tam sporo nauki, praktyki na morzu bardzo wcześnie, perspektywy pracy też są bardzo miłe. Niestety moje informacje nie są z pierwszej ręki i być może przeterminowane .

Kiedyś studenci AM mieli fajne forum, teraz nie umiem go znaleźć niestety...
Wlasnie ja jestem na etapie czy wybierac 'bezpieczne' studia czyli typowe na uniwersytecie, kierunek fir lub ekonomia czy wlasnie zaryzykowac, nie wiem czego mam sie tam spodziewac, nie wiem czy jest to dla mnie. Owszem perspektywy bardzo ladne i kuszace pozniej z praca, ale samo plywanie to rzecz o ktorej nie mam najmniejszego pojecia i nwm czy mi sie spodoba
czekuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:58   #4
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cytat:
Napisane przez czekuus Pokaż wiadomość
Wlasnie ja jestem na etapie czy wybierac 'bezpieczne' studia czyli typowe na uniwersytecie, kierunek fir lub ekonomia czy wlasnie zaryzykowac, nie wiem czego mam sie tam spodziewac, nie wiem czy jest to dla mnie. Owszem perspektywy bardzo ladne i kuszace pozniej z praca, ale samo plywanie to rzecz o ktorej nie mam najmniejszego pojecia i nwm czy mi sie spodoba
Jeżeli nie wiąże się to z kolosalnymi wydatkami, wyjazdem na drugi koniec Polski czy innym wielkim poświęceniem, to czemu nie? Nie będziesz wiedziała, dopóki się nie przekonasz . Poczytaj dużo na stronie Akademii i wybranego wydziału, poczytaj gdzieś o samej nawigacji, możesz też poszperać na www . forum.am.szczecin.pl < wprawdzie Szczecin, ale o samej specyfice kierunku będziesz mogła sporo się dowiedzieć .
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:54   #5
Pluuum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cześć, mogę napisać co nieco o Akademii Morskiej, ale w Szczecinie Nie jest prawdą, że nawigacja jest zdominowana przez mężczyzn. Prawie połowa to dziewczyny, z kolei na mechanice na ponad 100 osób jest tylko jedna. Praktyki zaczynają się dość szybko, bo już w wakacje po 1 roku (stocznia). A jeśli chodzi o przyszłą pracę to różne krążą opinie Na pewno po mechanice jest o wiele łatwiej, bo na nawigacji już niestety przesyt...
Pluuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 23:43   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Jak ogladam zdjecia kolegow z islandii czy pijacych piwko gdzies w afrykanskich tropikach to zaluje ze sama nie poszlam :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 19:16   #7
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Jak ogladam zdjecia kolegow z islandii czy pijacych piwko gdzies w afrykanskich tropikach to zaluje ze sama nie poszlam :d
No to jest jedna strona medalu. :P A druga to taka, że nie widzisz się ze swoją rodziną przez kilka miesięcy niestety...
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 19:19   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

pff xD niektórzy to by się z tego cieszyli xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 16:45   #9
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
pff xD niektórzy to by się z tego cieszyli xD
Ja znam akurat jednego, który płacze za swoja dziewczyną i drugiego starszego faceta, który zostawia w domu żonę i syna. Ale pewnie i są tacy, którzy uciekają w morze jak najszybciej.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 17:31   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

e tam, bycie marynarzem to specyficzny tryb życia. coś za coś. kontrakt 3 miesiące ale 3 miesiące w domu. więc można sobie odbić. niektórym to bardzo pasuje, szczerze mówiąc gdybym sama miała możliwość robić 3 miechy na 3 miechy (intensywna robota vs nic) to baaardzo chętnie bym na to poszła
no ale jestem kobietą która pragnie założyć rodzinę i trochę mi to koliduje z planami :P ale u faceta jak najbardziej byłabym za. zdążylibyśmy za sobą zatęsknić a potem się sobą nacieszyć :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 12:20   #11
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Akademia Morska w Gdynii

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
e tam, bycie marynarzem to specyficzny tryb życia. coś za coś. kontrakt 3 miesiące ale 3 miesiące w domu. więc można sobie odbić. niektórym to bardzo pasuje, szczerze mówiąc gdybym sama miała możliwość robić 3 miechy na 3 miechy (intensywna robota vs nic) to baaardzo chętnie bym na to poszła
no ale jestem kobietą która pragnie założyć rodzinę i trochę mi to koliduje z planami :P ale u faceta jak najbardziej byłabym za. zdążylibyśmy za sobą zatęsknić a potem się sobą nacieszyć :P
Pewnie i tak Ale wydaje mi się, że to zależy od pary, od charakteru danych osób. Mój tata pracuje za granicą, przyjeżdża do mamy na urlop co 2 miesiące i słabo to znoszą. Najgorzej mama, ale tata też mówi, że życie przelatuje mu między palcami, bo żyje od urlopu do urlopu. Jedni nie mogą ścierpieć bez siebie jednego dnia, drudzy potrafią przeżyć bez siebie kilka miesięcy
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 17:26   #12
petiteduce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 51
Smile Dot.: Akademia Morska w Gdynii

@czekuus, też myślę/myślałam nad nawigacją Czytam i czytam o AM i nie wiem co w końcu mam sądzić na jej temat. Wiem, że nie jest to prestiżowa szkoła, jednak biorąc pod uwagę zarobki można wyciągnąć więcej niż na polibudzie

Pytanie do studentek AM, transport i logistyka to dobry kierunek? w sensie da radę go ogarnąć? Widziałam plan zajęć, nie jest źle, ale orłem nie jestem, nie wiem czy poradziłabym sobie. Z tego co wiem, z pracą nie ma problemów?
Czy zdając na maturze rozszerzoną matematykę (powiedzmy na 60-70%), angielski (80-90) i geografię (80-90) dostałabym się bez mniejszych problemów? Co zdawać żeby mieć pewność że dostanę się?

Edytowane przez petiteduce
Czas edycji: 2014-10-18 o 21:29
petiteduce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 18:26:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.