zielona karta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-23, 05:48   #1
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385

zielona karta


slyszalyscie, ze w tym roku, Polska jest wykluczona z losowania? Za duzo nas tutaj

i tak od razu z innej choc podobnej beczki.. Czy czasami myslicie o powrocie do kraju? Pewnie, wiekszosc nie, chocby z powodu tego, ze wiekszosc z Was- jak nie wszystkie- maja tubylcow u swych bokow i im ciezko byloby przystosowac sie do Polski. Jak to u Was jest? My z mezem, a wlasciwie to czesciej maz, wyraza chec powrotu do kraju.. kiedys. On z powodow sentymentalnych, oraz tesknoty za przyjaciolmi, chcialby wrocic. Ja wlasciwie, to chcialabym tylko wyjechac z CA..bo te trzesienia ziemi jakos siedza mi w glowie.. Ale jak na razie jest to nie mozliwe.. tzn. wyjazd z CA. Oczywiscie ze Stanow, tez nie wyjedziemy dopoki nie dostaniemy obywatelstwa..a to jeszcze 5 lat.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 07:09   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zielona karta

Cytat:
Napisane przez nineczka
slyszalyscie, ze w tym roku, Polska jest wykluczona z losowania? Za duzo nas tutaj
ja nie mysle o powrocie w najblizszej przyszlosci - nie przezylabym tam. ale kiedys, jak mi nie wyjdzie z TZ to moze? moze na emeryture?
a z tymi kartami to niezle, ludzie w pl pewnie rozczarowani...
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:52   #3
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: zielona karta

Ja zawsze powtarzam, ze dobrze mi jest i tu, i tu. Moj maz, "tubylec" co prawda, ale czesto wspomina, ze chcialby wrocic (mieszkal w Polsce 5 lat). Wiem, ze zadbam o to, by moje dzieci byly dwujezyczne i czuly, ze maja dwa domy, jesli one chcialyby mieszkac w Polsce. Z reszta automatycznie beda podwojnymi obywatelami. Co do mnie, to idealnym rozwiazaniem byloby pol roku tu (kwiecien-pazdziernik czyli sezon baseballowy ), pol roku w Krakowie (pazdziernik-kwiecien). Ma ktos propozycje, jak to zrobic? Nie wykluczam niczego, obojetne gdzie, byle z ukochanym, choc poki co stanelo na tym, ze zostajemy.

Edytowane przez Magda.
Czas edycji: 2005-09-23 o 17:14
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 16:05   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: zielona karta

Ja to pewnie nie wroce mam tu meza a on prace no i trudno byloby mi sobie wyobrazic Amerykanina w Polsce szukajacego pracy.Ja mysle o sciagnieciu mojej siostry(chociaz na wakacje) tylko niewiem jak to zrobic.Bo ona nie ma szans na wize.

Przerypany los emigranta czasami.

No a z tymi wizami-powariowali.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 20:00   #5
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: zielona karta

wlasnie Elfiku, Ty masz sytuacje jasna .. a moj maz Polak wiec go ciagnie do kraju choc mnie nie ciagnie z przyczyn materialnych . Nie wiem czy udaloby nam sie zyc w Polsce na takim poziomie jak tutaj.

A co z Twoja siostra? Dlaczego uwazasz ze nie ma szans?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 20:07   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: zielona karta

Cytat:
Napisane przez nineczka
wlasnie Elfiku, Ty masz sytuacje jasna .. a moj maz Polak wiec go ciagnie do kraju choc mnie nie ciagnie z przyczyn materialnych . Nie wiem czy udaloby nam sie zyc w Polsce na takim poziomie jak tutaj.

A co z Twoja siostra? Dlaczego uwazasz ze nie ma szans?

Nie ma szans bo nie jest studentka i nie ma kasy na koncie takze wiza turystyczna odpada,nie ma jak udowodnic ze powroci do Polski bo cos ja tam trzyma.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 20:17   #7
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: zielona karta

Cytat:
Napisane przez nineczka
wlasnie Elfiku, Ty masz sytuacje jasna .. a moj maz Polak wiec go ciagnie do kraju
Moja kumpela, ktory przyjechala tu w tym samym czasie i tez do meza - Polaka, ale obywatela - tez miala dylematy. Oboje sa Polakami i obu ich ciagnelo, ale kupili dom i wyglada na to, ze zostaja. Ale mysleli serio o wyjezdzie po sprzedazy poprzedniego domu. No ale teraz tu sa i dobrze, ze mam bliska osobe o podobnych doswiadczeniach,
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-24, 00:04   #8
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: zielona karta

moj TZ tez Polak ale go do kraju nie ciagnie. Odkad wyjechal to juz nigdy nie wrocil, wiec o mieszkaniu tam raczej nie ma mowy. Jesli o mnie chodzi to ja na razie jestem pelna nadziei i planow na przyszlosc, a moze jestem tu jeszcze zbyt krotko (11 wrzesnia minela moja dwuletnia rocznica pobytu) zebym sie znudzila Kanada
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 04:23   #9
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: zielona karta

Rudolphiku -ja z innej beczki. Miala bym prosbe-czy moglabys mi na priva napisac jak wyglada zycie w Kanadzie-tzn mieszkania, praca, opieka zdrowotna, przejazdy itp troszke szczogolow.Jestem na koncowym etapie zalatwiania zielonej karty do kanady.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 04:25   #10
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: zielona karta

Cytat:
Napisane przez logest
Rudolphiku -ja z innej beczki. Miala bym prosbe-czy moglabys mi na priva napisac jak wyglada zycie w Kanadzie-tzn mieszkania, praca, opieka zdrowotna, przejazdy itp troszke szczogolow.Jestem na koncowym etapie zalatwiania zielonej karty do kanady.
Ooooo a w ktore to miejsce u polnocnych sasiadow sie panienka wybiera?
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 04:26   #11
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: zielona karta

napisze Ci jutro, bo dzis juz padam na ryjek wlasnie do jakiej prowincji sie kierujesz?
Ps A co tam napisze dzis
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-24, 04:33   #12
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: zielona karta

No wlasnie jeszcze nie wiemy dokladnie, nie mamy tam NIKOGO. Prawdopodobnie do Toronto, bo blisko i latwo bedzie przewiezc wszystkie meble.Na pewno jednak do ang-jezycznych prowincji-oboje z mezem nie znamy francuskiego.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 05:23   #13
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: zielona karta

wyslalam
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 05:32   #14
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: zielona karta

Zamiast robic losowania zielonych kart niech dadza papiery ludziom, ktorzy juz sa w Stanach, pracuja, ucza sie i maja mase przeszkod do pokonania w drodze legalizacji pobytu
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 09:56   #15
Miszka72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Derby, Wielka Brytania
Wiadomości: 8
Thumbs up Dot.: zielona karta

Czesc Wszystkim!!
Z tego co sie zorientowalam to wszystkie jestescie z Ameryki? to dopiero daleko..ja mieszkam na mniejszej wyspie-U.K Wyobrazam sobie jak musicie tesknic..my nie mamy z tym problemu-jesli tesknimy wsiadamy poprostu w samolot i jestesmy za 2 godzinki w rodzinnych stronach.Nie mamy tu nikogo z rodziny to tez nieraz ciezko..Ale do kraju nie chcielibysmy wracac, tam nie ma po co... a tutaj zycie jest spokojne, dzieci ucza sie jezykow..
Dziewczyny trzymajcie sie tam!!!
My kiedys tez startowalismy(jeszcze w Polsce) w losowaniu o zielona karte..ale sie nie udalo... Ale to moze tak wlasnie mialo byc..i dlatego dzis zyje blizej domu...
Pozdrawiam!!!papapapapap: cmok:
Miszka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 01:09   #16
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zielona karta

A ja sie wlasnie zastanawiam nad powrotem do Polski w przyszlosci. Na razie mam tu TZ i to glownie dla niego tu jestem ale kto wie co bedzie... Wyobrazam sobie jednak, ze pierwsze miesiace po powrocie do kraju to przede wszystkim bylaby dla mnie walka z depresja i tesknota za Stanami. Tak bylo wczesniej, kiedy po kilku miesiacach tutaj wracalam do PL, nie moglam sie przyzwyczaic do szarej rzeczywistosci, ludzi pchajacych sie w autobusie, liczenia kazdego grosza...
Gdyby nie TZ nie myslalabym jednak o pozostaniu tutaj na stale, przede wszystkim ze wzgledu na brak mozliwosci zalegalizowania pobytu. Teraz jeszcze te wiesci dotyczace DV 2007 --
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 01:29   #17
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: zielona karta

O naprawdę Polskę wykluczyli z losowania W takim razie jestem w czepku urodzona bo w tym roku udało mi się wylosować "zielonkę"
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 02:28   #18
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zielona karta

Cytat:
Napisane przez bzyku
O naprawdę Polskę wykluczyli z losowania W takim razie jestem w czepku urodzona bo w tym roku udało mi się wylosować "zielonkę"
I co dalej? Mialas juz interview?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 03:18   #19
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: zielona karta

Na razie kompletujemy z mężem dokumenty, musimy też porobić odpowiednie badania, szczepionki itp. Mam nadzieję, że wszystko dobrze wypełnimy i szybko otrzymamy odpowiedź, pozytywną oczywiście
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.