Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-11, 13:27   #1681
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Hm na dole

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
To to nie są jelita, jelito jest na grzbiecie i pewnie masz tam nacięcie, wiec bylo juz usuniete
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 13:39   #1682
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To to nie są jelita, jelito jest na grzbiecie i pewnie masz tam nacięcie, wiec bylo juz usuniete
Tak

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 17:12   #1683
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy rankomat jest bezpieczny? Żeby sprawdzić porównanie cen oc/ac muszę podać pesel i niby na maila mi podeślą wycenę. Korzystał ktoś? Można jakoś inaczej sprawdzić ceny bez dzwonienia na infolinie i podawania wszędzie danych auta/personalnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do OC musisz podać pesel, bo wiek kierowcy ma wpływ na ofertę.

Ja korzystam z mubi.pl, już kilka razy tą porównywarką ubezpieczałam, rodzina też, wszystko było ok.

Konieczne dane to miejsce zamieszkania (okolica ma wpływ na wysokość ryzyka stłuczki), wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, dane auta i ilość km rocznie. Nigdzie cię to nie minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 17:20   #1684
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Do OC musisz podać pesel, bo wiek kierowcy ma wpływ na ofertę.

Ja korzystam z mubi.pl, już kilka razy tą porównywarką ubezpieczałam, rodzina też, wszystko było ok.

Konieczne dane to miejsce zamieszkania (okolica ma wpływ na wysokość ryzyka stłuczki), wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, dane auta i ilość km rocznie. Nigdzie cię to nie minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ok, ale czy te serwisy są w 100% bezpieczne?
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 19:48   #1685
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy Waszym zdaniem zapach osoby która przyszła z zewnątrz a wial tam wiatr można pomylić z osobą której ubrania pachną wilgocią?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 20:03   #1686
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy Waszym zdaniem zapach osoby która przyszła z zewnątrz a wial tam wiatr można pomylić z osobą której ubrania pachną wilgocią?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem nie.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 06:28   #1687
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Chciałabym kupić jakiś drobiazg dla koleżanki - perkusistki. Ale nie wiem co. Chodzi o naprawdę pierdółkę.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-12, 06:35   #1688
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś drobiazg dla koleżanki - perkusistki. Ale nie wiem co. Chodzi o naprawdę pierdółkę.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

Moze butelke wina ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 06:47   #1689
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moze butelke wina ?
Tak się zastanawiam właśnie nad butelka taniego wina (to ma być taki zartobliwy prezent, nie żaden poważny, żadne podziękowania itd) które jets dostępne tylko w moim rodzinnym mieście i zrobić nalepkę z perkusistą

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 06:53   #1690
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam właśnie nad butelka taniego wina (to ma być taki zartobliwy prezent, nie żaden poważny, żadne podziękowania itd) które jets dostępne tylko w moim rodzinnym mieście i zrobić nalepkę z perkusistą

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

Jest tez wodka jazz.
Co to za tanie wino? Bo mi sie takie okreslenie w Polsce kojarzy z jabcokiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 06:59   #1691
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Usuwał ktoś zęba i miał robionego implanta? Jestem załamana bo to 1 nie wiem zupełnie czego się spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!

Edytowane przez rebeccaa
Czas edycji: 2023-05-12 o 07:04
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-12, 07:38   #1692
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Jaki stanik założyć do sukienki na ramiączkach z dość głębokim dekoltem? Polecacie jakiś konkretny? Nie chcę iść całkiem bez.

I mam taką rozkminę. Czy w językach takich, jak japoński, chiński, koreański da się zrobić błąd ortograficzny?
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 07:40   #1693
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

LinkedIn

Biorę udział w evencie ogłaszanym na LinkedIn jako prelegentka. Organizująca go organizacja opublikowała post, taką typową reklamę, ale o mnie nie wspomniano nigdzie.

Jednocześnie zaczęły mi się wyświetlać powiadomienia:

"[Osoba1] and 20 others reacted to [Osoba2]'s post that tagged you."

Jak to działa? Na pewno nigdzie w poście nie jestem otagowana.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 07:51   #1694
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Do OC musisz podać pesel, bo wiek kierowcy ma wpływ na ofertę.

Ja korzystam z mubi.pl, już kilka razy tą porównywarką ubezpieczałam, rodzina też, wszystko było ok.

Konieczne dane to miejsce zamieszkania (okolica ma wpływ na wysokość ryzyka stłuczki), wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, dane auta i ilość km rocznie. Nigdzie cię to nie minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No ma wpływ, ale do oferty to przecież wystarczy, że ktoś mieszka w Warszawie i ma 35 lat, a nie dokładny pesel.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 08:19   #1695
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy Waszym zdaniem zapach osoby która przyszła z zewnątrz a wial tam wiatr można pomylić z osobą której ubrania pachną wilgocią?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Wilgoć to smrodek a zapach osoby przebywajacej na polu jmto dwa różne zapachy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś drobiazg dla koleżanki - perkusistki. Ale nie wiem co. Chodzi o naprawdę pierdółkę.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Brelok do kluczy, zakladkę do książki, fajny kosmetyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Usuwał ktoś zęba i miał robionego implanta? Jestem załamana bo to 1 nie wiem zupełnie czego się spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czego się obawiasz? Jesli to w widicznym miejscu to wstawią ci "na chwilę" zastępczego zęba.
Wszystko teraz jest robione w znieczuleniu a nowy ząb wyglada super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jaki stanik założyć do sukienki na ramiączkach z dość głębokim dekoltem? Polecacie jakiś konkretny? Nie chcę iść całkiem bez.

I mam taką rozkminę. Czy w językach takich, jak japoński, chiński, koreański da się zrobić błąd ortograficzny?
Odp. 1 przede wszystkim wygodny, taki w ktorym cycki nie będą splaszczone ani nie będą wychodzić gorą czy bokami. Dodatkowo z wąskimi ramiączkami, zeby nie wychodzily spod sukienki.
Nie widzimy twojej sukienki, nie wiemy jak leży na tobie, nie znamy rozmiaru miseczku więc trudno doradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 08:24   #1696
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 08:50   #1697
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Usuwał ktoś zęba i miał robionego implanta? Jestem załamana bo to 1 nie wiem zupełnie czego się spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Implanta nie mialam wstawianego, ale mialam usuwanego zeba i pamietam ze przez pierwsze dni wazne bylo zeby ten skrzep siedzial w dziasle (nie wyciagac go jezykiem), bo to jest zdaje sie wazne dla prawidlowego zagojenia sie.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 09:01   #1698
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No ma wpływ, ale do oferty to przecież wystarczy, że ktoś mieszka w Warszawie i ma 35 lat, a nie dokładny pesel.

Kombinuja na wszelkie sposoby, by miec jak najwiecej danych pod pretekstem ze musza znac wiek.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 09:04   #1699
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Wilgoć to smrodek a zapach osoby przebywajacej na polu jmto dwa różne zapachy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Brelok do kluczy, zakladkę do książki, fajny kosmetyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Czego się obawiasz? Jesli to w widicznym miejscu to wstawią ci "na chwilę" zastępczego zęba.
Wszystko teraz jest robione w znieczuleniu a nowy ząb wyglada super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Odp. 1 przede wszystkim wygodny, taki w ktorym cycki nie będą splaszczone ani nie będą wychodzić gorą czy bokami. Dodatkowo z wąskimi ramiączkami, zeby nie wychodzily spod sukienki.
Nie widzimy twojej sukienki, nie wiemy jak leży na tobie, nie znamy rozmiaru miseczku więc trudno doradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;89578847]Treść usunięta[/QUOTE]Strasznie się boję, czy da się normalnie funkcjonować, pracować, czy człowiek chodzi jak zombie, opuchnięty, obolały i nie może specjalnie jeść ani nic robić. To górna jedynka więc bardzo widoczne.
W najbliższych planach urlop, wyjazd zagraniczny a tu takie coś... Jestem załamana, nie wiem może jestem jeszcze w szoku po usłyszeniu diagnozy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-12, 09:48   #1700
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Nieee, nie bedzie tak strasznie, nie martw sie. Z przodu to w sumie latwiej bo nadal mozesz bokiem gryzc, no i zab mniejszy - ja mialam usuwana 7, wiec zab byl o wiele wiekszy. Mialam znieczulenie (z kilku stron) na samo wyrwanie, wyrwanie nie bolalo i jak znieczulenie ''puscilo'' to powiedzmy przez jeden dzien troche sie czulam gorzej, ale na drugi dzien juz wszystko bylo ok.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 09:54   #1701
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
I mam taką rozkminę. Czy w językach takich, jak japoński, chiński, koreański da się zrobić błąd ortograficzny?

W pewnym sensie.


Możesz na przykład napisać po japońsku とうく (touku) zamiast とおく (tooku - daleko) chociażby. Oba czyta się jako długie o, ale sposób zapisu jest inny. Więc to byłoby porównywalne do naszego u/ó moim zdaniem.


Możesz też na przykład użyć złego znaku, który ma takie samo czytanie. I to dotyczy zarówno japońskiego i chińskiego. Na przykład zamiast 星期四 (xingqisi) napiszesz 期四.


Możesz też pomylić element znaku. Przykładowo 議 儀 pierwszy ma z lewej strony 言 (mówić), drugi ma 人 (człowiek). Oba mają z prawej strony 義, oba mają czytanie gi, więc można się zakręcić.


Jest też kwestia używania podobnych znaków przez przypadek. Czyli zamiast 牛乳 (mleko) piszesz 午乳. Znaki 牛 (krowa) i 午 (koń) różnią się tylko tym, że kreska pionowa w koniu nie przecina najwyższej kreski poziomej, a w krowie tak.



Na tej samej zasadzie co wyżej możesz też przez przypadek przeciąć kreskę, albo zrobić ją zbyt długą, zbyt krótką, w złym miejscu i stworzyć znak, którego nie ma. Możesz przez przypadek napisać gdzieś dwie zamiast trzech kresek, bo ci się pomyli. シ (shi) i ツ (tsu) to dwa różne znaki (シツ - żeby były obok siebie). Podobnie jak ソ i ン. Więc jak widać nawet nachylenie jakichś elementów może sprawić, że znak nie ma sensu lub zmienia się w inny.


Jest jeszcze opcja błędnego zapisu iloczasu. ビル i ビール to dwa różne słowa. Odpowiednio budynek i piwo. Tylko piwo ma długie i, a budynek krótkie. Więc wyobrażam sobie, że można źle wsadzić iloczas w miejsce, w którym go nie powinno być, albo o nim zapomnieć. Można też zapomnieć czegoś udźwięcznić. Przykładowo か (ka) が (ga) - łatwo zapomnieć napisać tych dwóch kresek na górze jeśli na przykład piszesz egzamin i czas goni.



Podejrzewam, że w koreańskim jest podobnie, można użyć nie tego k (까 kka vs. 카 ka), można coś pomieszać w kawałku sylaby itd. Mówię o hangulu, znaki już opisałam i te same problemy będą się tyczyć koreańskich znaków. Tylko koreańczycy od znaków mocno odeszli, posługują się prawie tylko swoim sylabariuszem.


Hangul to takie budowanie sylab jak klocków lego. A jest ㅏ k jest ㅋ, więc ka wygląda tak: 카. I tak tworzysz wszystkie sylaby. Więc pewnie można napisać na przykład 가 (ga) zamiast 카 (ka).


Pytanie, które z nich byłyby traktowane jako błędy ortograficzne. Nigdy nie pisałam egzaminu w japońskiej ani chińskiej szkole, więc ci nie odpowiem, jaka jest oficjalna klasyfikacja. Ale wydaje mi się, że to tooku - touku jest najbliższym do ortograficznego błędu w rozumieniu polskim.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 10:06   #1702
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Strasznie się boję, czy da się normalnie funkcjonować, pracować, czy człowiek chodzi jak zombie, opuchnięty, obolały i nie może specjalnie jeść ani nic robić. To górna jedynka więc bardzo widoczne.
W najbliższych planach urlop, wyjazd zagraniczny a tu takie coś... Jestem załamana, nie wiem może jestem jeszcze w szoku po usłyszeniu diagnozy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Mąż mój miał w tamtym roku taki zabieg na górnej jedynce własnie.


Na jednej wizycie:

- najpierw zrobią ci wycisk zęba który jeszcze masz

- potem usuną zab i od razu zainstalują Ci w to miejsce implant- czyli to metalowe łoże w kości. Wiec nie ma zadnego pilnowania skrzepu jak przy tylko ekstrakcji.

- wykonają na miejscu tymczasową koronę w miejsce brakującego zeba i wkręca w implant na około 3 miesiace - tyle trwa okres karencji na gojenie się implantu.



Jak wszytko się właściwie przyjmie a tak jest na ogół,
to po około 3 miesiacach wykonają i zainstalują docelową koronę i zamontują już na stałe w implancie.




Ja nie pamiętam zeby po mężu coś było widać po usunięciu, dają antybiotyk i srodki przeciwbólowe.
Mąz tylko pierwszego wieczora wziął przeciwbólowy trochę na zapas, potem nie brał bo nie potrzebował.




Ząb tymczasowy jest ciut krótszy od docelowego żeby nie narażać go na nacisk i mąz twierdzi ze trochę niekomfortowy bo to tylko atrapa, trochę sie moze lekko przekręcać, jest trochę bardziej szorstki.

ale ogólnie da się te 3 miesiące gojenia implantu przeżyć bez większych niedogodności poza uważaniem na gryzienie nim.




Mówi tez że jedyne co jest w tym wszystkim bolesne, to koszty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-05-12 o 10:09
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 10:19   #1703
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Nie zawsze można wkręcić śrubę gojącą i koronę tymczasową od razu po usunięciu zęba - czasami trzeba czekać aż zębodół i kość się wygoją (z reguły 2/3 miesiące). Na ten czas na pewno lekarz zainstaluje jakaś atrapę zęba. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, bo wszystko jest kwestia indywidualna - łącznie z tym, ze może nie być odpowiednich warunków na implant i nie uda się go w ogóle wykonać.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 10:23   #1704
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89578925]Nieee, nie bedzie tak strasznie, nie martw sie. Z przodu to w sumie latwiej bo nadal mozesz bokiem gryzc, no i zab mniejszy - ja mialam usuwana 7, wiec zab byl o wiele wiekszy. Mialam znieczulenie (z kilku stron) na samo wyrwanie, wyrwanie nie bolalo i jak znieczulenie ''puscilo'' to powiedzmy przez jeden dzien troche sie czulam gorzej, ale na drugi dzien juz wszystko bylo ok.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mąż mój miał w tamtym roku taki zabieg na górnej jedynce własnie.


Na jednej wizycie:

- najpierw zrobią ci wycisk zęba który jeszcze masz

- potem usuną zab i od razu zainstalują Ci w to miejsce implant- czyli to metalowe łoże w kości. Wiec nie ma zadnego pilnowania skrzepu jak przy tylko ekstrakcji.

- wykonają na miejscu tymczasową koronę w miejsce brakującego zeba i wkręca w implant na około 3 miesiace - tyle trwa okres karencji na gojenie się implantu.



Jak wszytko się właściwie przyjmie a tak jest na ogół,
to po około 3 miesiacach wykonają i zainstalują docelową koronę i zamontują już na stałe w implancie.




Ja nie pamiętam zeby po mężu coś było widać po usunięciu, dają antybiotyk i srodki przeciwbólowe.
Mąz tylko pierwszego wieczora wziął przeciwbólowy trochę na zapas, potem nie brał bo nie potrzebował.




Ząb tymczasowy jest ciut krótszy od docelowego żeby nie narażać go na nacisk i mąz twierdzi ze trochę niekomfortowy bo to tylko atrapa, trochę sie moze lekko przekręcać, jest trochę bardziej szorstki.

ale ogólnie da się te 3 miesiące gojenia implantu przeżyć bez większych niedogodności poza uważaniem na gryzienie nim.




Mówi tez że jedyne co jest w tym wszystkim bolesne, to koszty.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę mnie pocieszyłyście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 12:24   #1705
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Usuwał ktoś zęba i miał robionego implanta? Jestem załamana bo to 1 nie wiem zupełnie czego się spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robiłam implant 4, bo ząb mi pęknął i się część odpadła. Najgorsze w tym wszystkim było wyrywanie. No i koszty.

Czas to zależy, co praktykuje dentysta. Mój nie robi wyrywania i implanta na jednej wizycie. U mnie to trwało pół roku. Najpierw wyrwanie zęba. Po 3 miesiącach wstawienie implanta. Po kolejnych 3 odlew, zrobienie zęba i jego założenie. Implant był zaszyty więc spokojnie po jakimś czasie można było gryźć. Po zębie nie widać różnicy, że jest wstawiany.

Jedyne ryzyko w tej praktyce, nie robienia na jednej wizycie jest takie, że może zaniknąć kość, w którą będzie można wkręcić implant i wtedy trzeba będzie odbudowywać kość, a to spory koszt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą



Edytowane przez lusia032
Czas edycji: 2023-05-12 o 12:39
lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 13:04   #1706
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Pytałam sie tu juz kiedys, ale chyba zaginęło wtedy w morzu innych dyskusji i nikt mi nie odpowiedzial, to moze teraz ktoś cos?

W jakim lokalu typu kawiarnia, knajpka z przekąskami najmilej przysiąść na Rynku we Wrocławiu? ewentualnie blizej przedmieścia Oławskiego
ostatnio piłam kawę w Bohema Cafe - blisko opery, ale tam strasznie ciasno i raczej drogo. chociaz nie wiem czy drogo jak na Wrocław...?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 13:17   #1707
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Chmiel kawę na Szewskiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 14:17   #1708
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Usuwał ktoś zęba i miał robionego implanta? Jestem załamana bo to 1 nie wiem zupełnie czego się spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam założoną koronę na górnej 5, mój ząb rozleciał się. Nie wiem czy będę pomocna, ale mogę odpowiedzieć na jakieś pytania
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 15:13   #1709
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Gdzie w Warszawie kupię kamienie do whiskey? Najlepiej Praga, centrum

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 15:27   #1710
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Ja mam założoną koronę na górnej 5, mój ząb rozleciał się. Nie wiem czy będę pomocna, ale mogę odpowiedzieć na jakieś pytania
Korona to jednak co innego niż implant.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.