antyplagiat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-31, 23:00   #1
Olkaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3

antyplagiat


Część
Chciałam się spytać czy wiecie może jak działa program anty plagiat? wiem, że system bierze pod uwagę frazy przekraczające 5 słów. Ale co jeśli mam prace matematyczną w której rozwiązuje nierówności i 3/4 prace to ułamki, symbole matematyczne itp? Rozwiązuje w pracy znaną nierówność , która podobno była rozwiązana na 25 sposobów, to skoro ja mam 5 to pewnie zawierają się w tych 25 sposobach. A jak wiadomo jak się ma pomysł na zadanie to się rozwiązuje zawsze tak samo.
Olkaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 23:11   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: antypagiat

Cytat:
Napisane przez Olkaa95 Pokaż wiadomość
Część
Chciałam się spytać czy wiecie może jak działa program anty plagiat? wiem, że system bierze pod uwagę frazy przekraczające 5 słów. Ale co jeśli mam prace matematyczną w której rozwiązuje nierówności i 3/4 prace to ułamki, symbole matematyczne itp? Rozwiązuje w pracy znaną nierówność , która podobno była rozwiązana na 25 sposobów, to skoro ja mam 5 to pewnie zawierają się w tych 25 sposobach.
Systemy te kompletnie nie radzą sobie ze wzorami matematycznymi, a ich użycie do prac z matematyki jest kompletnym nonsensem. Jeżeli tylko jasno zaznaczyłaś co jest Twoją autorską pracą, a co zapożyczeniem, to na żadnej rozsądnej uczelni nie będziesz miała problemów.
Cytat:
Napisane przez Olkaa95 Pokaż wiadomość
A jak wiadomo jak się ma pomysł na zadanie to się rozwiązuje zawsze tak samo.
Nie rozumiem
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 23:19   #3
Olkaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: antypagiat

ale to jak wtedy ten anty plagiat to sprawdza? przecież to nie są słowa Moja praca polega na tym, że wybrałam sobie kilka zadań z książek, czasopism i miałam je rozwiązać kilkoma sposobami. Więc jeśli wpadnę na jakiś prosty,powszechny pomysł rozwiązania (typu funkcja kwadratowa-liczę deltę) i napiszę , że to rozwiązanie własne to baaardzo prawdopodobne , że x osób gdzieś w internecie to zadanie tak samo rozwiązało. i o to mi chodzi czy znaki matematyczne też ten plagiat jakoś wykrywa? i czy np jak mam w zadaniu (1+ a/b) i zamienię to na (1 + x/y) to czy będzie już coś innego
Olkaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 23:40   #4
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: antypagiat

Cytat:
Napisane przez Olkaa95 Pokaż wiadomość
ale to jak wtedy ten anty plagiat to sprawdza? przecież to nie są słowa Moja praca polega na tym, że wybrałam sobie kilka zadań z książek, czasopism i miałam je rozwiązać kilkoma sposobami. Więc jeśli wpadnę na jakiś prosty,powszechny pomysł rozwiązania (typu funkcja kwadratowa-liczę deltę) i napiszę , że to rozwiązanie własne to baaardzo prawdopodobne , że x osób gdzieś w internecie to zadanie tak samo rozwiązało. i o to mi chodzi czy znaki matematyczne też ten plagiat jakoś wykrywa? i czy np jak mam w zadaniu (1+ a/b) i zamienię to na (1 + x/y) to czy będzie już coś innego
Te programy nie są w stanie czytać wzorów, ani z PDF-a skompilowanego LaTeX-em, ani z plików typu LibreOffice czy Word. Dlatego napisałem, że są nonsensem w pracach matematycznych.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 09:29   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: antyplagiat

U mnie po przejściu przez antyplagiat, wyniki przeglądał jeszcze promotor. Są takie zlepki wyrazów, których się nie da przeskoczyć - on wtedy akceptował takie wyjątki i ostatecznie decydował czy praca przechodzi czy nie.
Moja praca dotyczyła pomiarów opadów atmosferycznych, a według systemu wykazała duży stopień pokrewieństwa z jakąś pracą dot. wychowania trudnej młodzieży, także ten...
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 12:39   #6
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: antypagiat

Cytat:
Napisane przez Olkaa95 Pokaż wiadomość
ale to jak wtedy ten anty plagiat to sprawdza? przecież to nie są słowa Moja praca polega na tym, że wybrałam sobie kilka zadań z książek, czasopism i miałam je rozwiązać kilkoma sposobami. Więc jeśli wpadnę na jakiś prosty,powszechny pomysł rozwiązania (typu funkcja kwadratowa-liczę deltę) i napiszę , że to rozwiązanie własne to baaardzo prawdopodobne , że x osób gdzieś w internecie to zadanie tak samo rozwiązało. i o to mi chodzi czy znaki matematyczne też ten plagiat jakoś wykrywa? i czy np jak mam w zadaniu (1+ a/b) i zamienię to na (1 + x/y) to czy będzie już coś innego
Podrzucam ci dobry sposób na to: wszystkie zadania z książek, czasopism skanujesz i wrzucasz jako fotografie. System nie wykrywa z fotek, więc jeśli ktoś porównuje jakieś teksty, wiersze czy wrzuca dużo zadań z książek jak ty-to taki jest właśnie na to motyw.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-08 13:39:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.