Problem z goscimi weselnymi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-02, 09:44   #31
.Apolonia.
Raczkowanie
 
Avatar .Apolonia.
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 227
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Troche mnie pocieszacie z tym noclegiem. Ja wczoraj dowiedzialam sie ze w miejscu gdzie robie przyjecie nie ma ani jednego wolnego miejsca - nawet apartament ktory mial byc w cenie wesela jest zajety (walcze o to by sie zwolnil).

Nie rezerwowalam wczesniej miejsc dla gosci, bo nie wiedzialam (i w sumie wciaz do konca nie wiem) kto bedzie a kto nie. Zarezerwowalam wiec nocleg jakis 1km dalej, w prywatnym pensjonacie, ale nie wiem jaki bedzie standard. I teraz stresuje sie ze goscie beda niezadowoleni z tego powodu...
Cyba nie masz sie czym przejmowac. Przeciez chodzi tylko o to, zeby sie przespac, a nie korzystac z wyposazenia pokoju w pensjonacie Ja bym byla wielce szczesliwa, gdyby ktos zalatwil mi JAKIKOLWIEK pokoj
A propos, zadzownilam i spytalam kolezanke o hotel i okazalo sie, z enie rezerwowala nic dla gosci. A ze hotel kosztuje tam 200 zl od osoby!! (bo to pod miastem, jedyny chyba hotel w okolicy 30km ) to glupota byloby nie wrocic taksa do domu
.Apolonia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 19:29   #32
maruuuda
Raczkowanie
 
Avatar maruuuda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 211
GG do maruuuda
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Jestem zdania ze nie wazne jak sie młodzi postaraj goscie zawsze i tak cos wymyslą przykre ale prawdziwe . My organizujemy autobus dla gosci w obie strony aby nie narazac ich na koszty dojazdu (wesele jest 30km w sumie za miastem) oraz dla tych z dala dojezdzających opłacamy noclegi. Wesele mamy w motelu, wiec za daleko do pokoi nie bedzie
maruuuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 19:21   #33
.Apolonia.
Raczkowanie
 
Avatar .Apolonia.
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 227
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez maruuuda Pokaż wiadomość
Jestem zdania ze nie wazne jak sie młodzi postaraj goscie zawsze i tak cos wymyslą przykre ale prawdziwe . My organizujemy autobus dla gosci w obie strony aby nie narazac ich na koszty dojazdu (wesele jest 30km w sumie za miastem) oraz dla tych z dala dojezdzających opłacamy noclegi. Wesele mamy w motelu, wiec za daleko do pokoi nie bedzie
Mysle, ze beda ci wdzieczni! A marudami nie ma sie co przejmowac.
.Apolonia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 23:02   #34
malaj
Raczkowanie
 
Avatar malaj
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 67
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Muszę przyznać Apoloni rację tylko bym to poszerzyła o stwierdzenie, że w ogóle nie ma się, co ludźmi przejmować, bo są czasami bardzo irytujący. Jak byłam z moim TŻ w narzeczeństwie to rodzina cały czas wypytywała, kiedy się zaślubimy, bo oni nie potrafią się doczekać... teraz jak już postanowiliśmy to zrobić to... się zaczęło marudzenie. Oczywiście trzeba było dzwonić, do co poniektórych, czy zaszczycą nas swą obecnością -dodam dwa razy, bo jak pytałam za pierwszym razem to jeszcze nie wiedzieli (oczywiście zaproszenie dostali z 3 miesięcznym wyprzedzeniem). Po prostu ręce opadają jak człowiek się stara, a inni to tak lekceważą . Na szczęście zaszczyci nas obecnością większość gości, których zaprosiliśmy. Nie przyjdzie tylko czwórka wraz z osobami towarzyszącymi ... na początku byłam zawiedziona, bo w sumie odmówiło młode kuzynostwo (wiek 22-30), ale przestałam się nimi przejmować, przecież to ich strata. Nie będę sobie zawracała nimi głowy, bo przecież i tak mam wiele stresu -ślub za 20 dni!!! Na szczęście nasi dobrzy znajomi nie sprawiają żadnych problemów i bardzo wspierają czasami na ludzi spoza rodziny można bardziej polegać niż na rodzince, której nie wybieramy...
malaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 18:56   #35
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

mój problem z gośćmi polega na tym, że nie mam gdzie ich wszystkich przenocować - wszystkie pokoje zarezerwowałam, ale to jest jeszcze mało. Rodzinę mamy z północy i południa polski, znajomych ze wschodu i zachodu Polski jeżeli byśmy chcieli wszystkich przenocować to musieli by wybudować hotel 50 pokojowy w 3 m-ce - nie da rady
Jak mam wybrać gości do "noclegu"?
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:05   #36
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
mój problem z gośćmi polega na tym, że nie mam gdzie ich wszystkich przenocować - wszystkie pokoje zarezerwowałam, ale to jest jeszcze mało. Rodzinę mamy z północy i południa polski, znajomych ze wschodu i zachodu Polski jeżeli byśmy chcieli wszystkich przenocować to musieli by wybudować hotel 50 pokojowy w 3 m-ce - nie da rady
Jak mam wybrać gości do "noclegu"?
Po pierwsze to trzeba było na początku, przy tworzeniu listy gości wyliczyć, ile noclegów jest potrzebnych i czy jest szansa na znalezienie takiego miejsca.
Po drugie, na pewno wiecie, ile osób przyjedzie? I to na 3 miesiące przed ślubem?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 07:05   #37
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Przy tworzeniu listy gości była mowa o tym, że część gości przyjedzie autokarem i nie zostają na drugi dzień, teraz okazało się inaczej. Nawet jeżeli wszyscy by chcieli zostać na drugi dzień to nie wiem czy w promieniu 140 km jest jakiś hotel. który w czerwcu (nawet na kilka miesięcy wcześniej) miałby dostępne pokoje dla 230 osób, i był w miarę w normalnej cenie, a nie mamy zamiaru zapraszać tych którzy mają najbliżej
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 07:08   #38
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

"i to na 3 m-ce przed ślubem" ? co to miało znaczyć??
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 07:08   #39
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to trzeba było na początku, przy tworzeniu listy gości wyliczyć, ile noclegów jest potrzebnych i czy jest szansa na znalezienie takiego miejsca.
Po drugie, na pewno wiecie, ile osób przyjedzie? I to na 3 miesiące przed ślubem?
"i to na 3 m-ce przed ślubem" ? co to miało znaczyć??
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 08:14   #40
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
"i to na 3 m-ce przed ślubem" ? co to miało znaczyć??
To miało znaczyć, że na 3 miesiące przed ślubem nie jest się wstanie powiedzieć ile osób będzie na 100%
My mniej więcej wiemy, ale jak będzie jakiś wypadek losowy to kogoś może zabraknąć (ale na pewno połowa gości nie zniknie) My w zeszłym roku mieliśmy taką sytuację, nie pojechaliśmy na wesele kuzyna TŻ, odmówiliśmy tydzień wcześniej choć zgłaszaliśmy, że będziemy pół roku wcześniej ( musieliśmy zostać, do dziś żałujemy bo wesela w rodzinie są dla nas ważną uroczystością)
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 09:39   #41
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Dziękuję soffera, właśnie o to mi chodziło, gdy dziwiłam się, że 3 miesiące wcześniej wie się na 100%, ile będzie gości na weselu. My nawet w dniu ślubu dowiedzieliśmy się, że nie będzie kolejnych dwóch osób.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.