Oszaleć można z tym okresem!!!:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-13, 07:52   #1
kasiakalia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 56

Oszaleć można z tym okresem!!!:/


Hej
Zacznę prosto z mostu. Jak się domyślacie mam problemy z miesiączką. To już trwa od listopada 2011 nie dość, że okres stał się bardzo słaby trwa góra 4 dni i krwi też jest mało to stał się bardzo nie regularny zazwyczaj pojawia się w ciągu 25/26 dni, ale bywa i tak, że pojawia się za wcześnie albo opóźnia się. No i teraz jest tak samo z tym, że spóźnia mi się jak na mnie dość długo bo 5 dni:/ I teraz nie wiem o co chodzi bo stresów nie mam żadnych a przynajmniej znaczących, niby byłam przeziębiona, ale nie wydaję mi się, żeby to miało aż taki wpływ. Jeśli chodzi o możliwość ciąży to raczej ją odrzucam bo nie było takiej możliwości aby "coś" dostało się do mojej pochwy. W dodatku przy sprawdzaniu pochwy zauważyłam, że jest bardzo wysuszona i wczoraj zaobserwowałam pojawienie się charakterystycznych śladów krwi, która pojawia się u mnie dnień przed okresem, ale dzisiaj cisza i już nie wiem co robić czy iść do ginekologa czy może poczekać i się w końcu pojawi albo zrobić test ciążowy bo niby jestem przekonana, że nic nie mogło się dostać to już schizuję i wymyślam, że może chłopak jednak na mnie przeniósł za pośrednictwem rąk jakieś niewielkie ilości;/
kasiakalia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:21   #2
_Kajka_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kajka_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 207
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Skoro takie objawy masz już ile? Prawie pół roku, to dawno powinnaś odwiedzić ginekologa...
__________________

Żyj! Bo życie to najlepsze co mogłeś dostać




Szczęśliwa


_Kajka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:35   #3
IsiaG
Zadomowienie
 
Avatar IsiaG
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 970
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Proponuję również oprócz wizyty u ginekologa zrobić badania na poziom prolaktyny.

"Stan, w którym poziom prolaktyny przekracza ustalone granice normy nazywany jest w środowisku medycznym hiperprolaktynemią. Wartościami diagnostycznymi dla tego schorzenia jest zwiększenie poziomu hormonu powyżej 20 ng/ml u kobiet i powyżej 15 ng/ml u mężczyzn. Hiperlipoproteinemia jest łatwiejsza do zdiagnozowania u kobiet, u których szybko dochodzi do zaburzeń miesiączkowania i owulacji, co jest niepokojących objawem i pacjentka szuka przyczyny swoich dolegliwości"

Zwiększony poziom prolaktyny najpierw hamuje owulacje a potem zaburza miesiączki, do tego stopnia, że powoli zaczyna być coraz bardziej skąpa aż do jej całkowitego zaniku.

Także proponuję badania i wizytę u ginekologa. Z wysokim poziomem prolaktyny można walczyć i to pozytywnie. Także do dzieła i nic się nie martw.
__________________

Chcę słyszeć Twój głośny śmiech, ciągle pamiętać każdą łzę i wszystkie Twoje smutki.
Chcę grać kołysanki do snu póki nie zaśniesz słodko znów
Maleńka i bezbronna
Szybko tak ucieka czas, cenny czas


córeczka



IsiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:10   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Nie napisałaś ile masz lat i od ilu lat miesiączkujesz, czy na cos chorujesz, bierzesz jakieś leki... Możliwe też że po prostu masz nieregularne miesiączki bo nie każda kobieta musi mieć regularne, szczególnie młoda, a Twoje odchylenia nie są duże.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:22   #5
kasiakalia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 56
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Mam 22 lata. Miesiączkuję od 10 lat. Nie choruję na nic poza tym, że mam anemie a jeżeli chodzi o lekki to biorę tylko hemofer na podwyższenie żelaza, ale biorę ten lek od około 3 lat z tym że od jakiś 2 tygodni biorę podwójną dawkę. Miesiączki do listopada miałam raczej regularne co 29 dni może z jednym wyjątkiem kiedy okres spóźniał się 2 tygodnie trwały od 5/7 dni i były obfite krwawienia. Od listopada 2011 stały się właśnie nie regularne co 25/26 dni ale zdarzało się, że były wcześniej albo później i były skąpe trwały od 3 do 4 dni.
A ten zwiększony poziom prolaktyny jest groźny ?
kasiakalia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:29   #6
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Skoro nastąpiła zmiana to lepiej udać sie do lekarza (chodiaż zmiana z obfitych na skąpe to może być zmiana na lepsze)
Zwiększony poziom prolaktyny jest objawem, a czy to objaw niebezpieczny zależy od przyczyny.Niewątpliwie wymaga leczenia gdy przyczyną jest np. gruczolak przysadki mózgowej albo gdy jest elementem całego zespołu chorobowego jak PCOS. Gdy jest to tylko hiperprolaktynemia czynnościowa stresowa to nie trzeba jej leczyć szczególnie gdy nie zaburza istotnie cyklu i gdy nie planuje sie aktualnie zachodzenia w ciążę.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:32   #7
kasiakalia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 56
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

A czy np zwiększona dawka leku podwyższającego żelazo może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki ?
kasiakalia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 13:29   #8
IsiaG
Zadomowienie
 
Avatar IsiaG
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 970
Dot.: Oszaleć można z tym okresem!!!:/

Cytat:
Napisane przez kasiakalia29 Pokaż wiadomość
A czy np zwiększona dawka leku podwyższającego żelazo może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki ?
Raczej nie ma to wpływu. Krew zawiera żelazo, które tracisz w trakcie miesiączki.
Opóźnienie miesiączki bywa konsekwencją zarówno długotrwałego zmęczenia, jak i doraźnego przeforsowania. W obydwu przypadkach może dochodzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej. Poza tym organizm musi uzupełnić zapasy – kalorie czy utracone wraz z potem sole mineralne i płyny. Miesiączkowanie wiąże się bowiem z utratą czerwonych krwinek i żelaza, na to zaś wyczerpany organizm nie może sobie pozwolić.
Zatrzymanie miesiączki może być efektem zarówno za niskiej, jak i zbyt wysokiej wagi ciała. Raczej to Ciebie nie dotyczy, tak mi się nasunęło, bo pisałaś o swojej anemii.
Gdy problem się powtarza albo trwa podejrzanie długo
Miesiączką zarządzają głównie wytwarzane w jajnikach estrogeny i progesteron. Ale nie tylko – regularność cyklów w dużej mierze zależy też od pracy przysadki mózgowej i tarczycy. By stwierdzić, co jest przyczyną nieprawidłowości, trzeba zrobić badanie krwi. Zleci ci je ginekolog. On też w razie potrzeby da ci skierowanie do endokrynologa – speca od hormonów.
Radzę jednak - idż do lekarza. My tu możemy wymyślić Ci różne przyczyny, ale to lekarz powinien Cię zbadać i określić dlaczego tak się dzieje. Nie bój się tego.
Pozdrawiam
__________________

Chcę słyszeć Twój głośny śmiech, ciągle pamiętać każdą łzę i wszystkie Twoje smutki.
Chcę grać kołysanki do snu póki nie zaśniesz słodko znów
Maleńka i bezbronna
Szybko tak ucieka czas, cenny czas


córeczka



IsiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.