Biologia UG kryminalistyka biologia medyczna neurobiologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-12, 20:30   #1
kojotka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1

Biologia UG kryminalistyka biologia medyczna neurobiologia


Cześć wszystkim, wybieram sie w przyszlym roku studiowac jeden z tych kierunków na UG (biologia, kryminalistyka, neurobiologiA) ale to co znalazłam : www.biologia-ug.honor.es lekko mnie przeraziło. czy ktoś coś wie czy jakieś specjalizacje są tam w ogóle prawdziwe i czy po tym ma sie jakieś uprawnienia, certyfikaty ? bo jeśli jest tak jak tu piszą to znaczy że nie.
kojotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:41   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Biologia UG kryminalistyka biologia medyczna neurobiologia

to akurat tyczy się całej uczelni :dddd
tzn ten fragment
"„Zostanie na uczelni” ? – tak błędnie nazywa się robienie doktoratu , gdyż doktorant nie jest w żaden sposób zatrudniony. Robienie doktoratu nie ma nic wspólnego z zostaniem na uczelni ! Nie podpisuje się żadnej umowy. W każdej chwili można zostać na lodzie albo wplątanym w dodatkowe projekty co zagwarantuje darmowe zajęcie na wiele lat. I nie wyplączesz się tak łatwo, trudno jest rzucić doktorat gdy co roku będziesz słyszeć fałszywą obietnicę: „jeszcze tylko rok”. I rok. I jeszcze rok …"
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:44   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Biologia UG kryminalistyka biologia medyczna neurobiologia

Cytat:
Napisane przez kojotka8 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, wybieram sie w przyszlym roku studiowac jeden z tych kierunków na UG (biologia, kryminalistyka, neurobiologiA) ale to co znalazłam : www.biologia-ug.honor.es lekko mnie przeraziło. czy ktoś coś wie czy jakieś specjalizacje są tam w ogóle prawdziwe i czy po tym ma sie jakieś uprawnienia, certyfikaty ? bo jeśli jest tak jak tu piszą to znaczy że nie.
Niestety, ale zdaniem cioci-biologa, tudzież mojej kuzynki, która robi doktorat na innej uczelni (biologa i chemika) - zasadniczo prawda i zdaje się, że dotyczy to nie tylko UG. Kuzynka na dzień dobry usłyszała, że poza pisaniem doktoratu lepiej, żeby poszukała pracy w przemyśle, bo na uczelni nie zostanie i ma to sobie wybić z głowy. Natomiast moja ciocia, także z doktoratem i specjalizacją zrobioną w tej całej izbie diagnostów, pracuje w laboratorium w szpitalu klinicznym na stanowisku - uwaga - technicznym, nie może prowadzić zajęć ze studentami. Jeśli chcesz pracować w laboratorium, to moim osobistym zdaniem lepiej już wybrać analitykę albo biotechnologię, po tych dwóch kierunkach w laboratoriach ludzie z biedą ale jednak niektórzy znajdują zatrudnienie. Ciocia studia kończyła 30 lat temu i już wtedy miała problemy ze znalezieniem innej pracy, niż nauczycielki w szkole. A to też jest teraz grunt niepewny, biorąc pod uwagę, że w szkołach średnich godzin biologii jest śmiesznie mało i nauczyciele biologii są zwalniani.

+ to że ,,kryminalistyka" to sztuczny kierunek, to akurat żadna nowość. Nie wiem nawet, czy przy rekrutacji do policji nie liczy się słabiej, niż takie prawo albo administracja. Edit: Sprawdziłam, najwięcej punktów do policji jest za prawo, administrację, ekonomię, bezpieczeństwo narodowe. Pozostałe kierunki są słabiej punktowane.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-07-12 o 23:59
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 13:57   #4
Marecos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Biologia UG kryminalistyka biologia medyczna neurobiologia

jest jeszcze taka strona, można poczytać o tych specjalizacjach : <link> - ja się sam dowiedziałem ostatnio że nie jestem żadnym genetykiem choć skończyłem Katedrę Genetyki na UG !

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-12-19 o 21:34 Powód: podejrzany link
Marecos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-16 14:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.