Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 21:32   #1021
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Sytuacja wygląda tak , że ten brat mojego dziadka nie mial dzieci. Jego rodzice nie żyją, teraz dziedziczy to rodzeństwo które sie zrzeka lub nie zyje i to zstępuje nizej na mojego ojca, on w lutym chce sie zrzec i od tego czasu moje pokolenie ma 6mcy na to czyli ja i moj brat. Slabo mi na ta mysl o załatwianiu i jezdzeniu a wrecz jestem wściekła bo nie znam tych ludzi. Moj dziadek lata nie rozmawial ze swoim bratem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możecie z bratem się zrzec jednym aktem
Później niestety ogarniasz nieletnich w sądzie rodzinnym i później notarialnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:36   #1022
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Wszystko rozumiem ale kurcze dlaczego jako matka nie moge za jednym razem zrobić tego za moje dzieci, przeciez jestem ich prawnym opiekunem, po co sąd nienormalne jest to prawo wiecie. Mam zrypany humor przez to, tym bardziej ze NIE MIESZKAM W POLSCE 🤬🤬🤬🤬🤬 I nie moge tak sobie o latac po urzedach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:58   #1023
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wszystko rozumiem ale kurcze dlaczego jako matka nie moge za jednym razem zrobić tego za moje dzieci, przeciez jestem ich prawnym opiekunem, po co sąd nienormalne jest to prawo wiecie. Mam zrypany humor przez to, tym bardziej ze NIE MIESZKAM W POLSCE 🤬🤬🤬🤬🤬 I nie moge tak sobie o latac po urzedach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że to chore ale sąd jest po to bo to jest SPADEK (a że spadkiem są dlugi to juz inna sprawa) i musisz przed sądem jakby wyjasnic dlaczego chcesz swoje dzieci pozbawic spadku tak mi to kiedys tlumaczyl kumpel, ktory tez dziedziczyl dlugi i miał corke ale na 100% nie jestem pewna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 22:26   #1024
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Wiem, że to chore ale sąd jest po to bo to jest SPADEK (a że spadkiem są dlugi to juz inna sprawa) i musisz przed sądem jakby wyjasnic dlaczego chcesz swoje dzieci pozbawic spadku tak mi to kiedys tlumaczyl kumpel, ktory tez dziedziczyl dlugi i miał corke ale na 100% nie jestem pewna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Sąd ma zadbać o dobro dziecka. Czasem są kuriozalne sprawy, że dziecko mogłoby coś odziedziczyć, a rodzice unoszą się dumą i odrzucają. Niby sąd ma przed tym uchronić. No ale jak jest to każdy wie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 22:32   #1025
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Pati z całego serca wspólczuję sytuacji :/

Ivi przepraszam, ale dopiero dzisiaj przypomniałam sobie o tym instruktażu masażu krocza....
Poszperałam trochę i znalazłam 2 całkiem znośne filmiki na YT. W tym po polsku może "model" niezbyt trafny, ale przystępnie opisuje te 2 techniki, co w rzeczywistości powinno być, że najpierw pierwsza, potem druga. Czyli przekładając to na mój język: masaż zaczynasz od takich ucisków i rozluźnienia się właśnie na zewnątrz (moja fizjo mówiła to tak, żeby najpierw od zewnątrz trochę pomasować i delikatnie pouciskać, aby rozluźnić ewentualne napięcia i lepiej ukrwić i odżywić tkanki). Na filmiku babka robi to tylko na tym odcinku pomiędzy pochwą a odbytem, ale że najlepiej to robić i tam i po bokach (czyli na całym tym odcinku pomiędzy 3 a 9 zegara ).
Drugi krok to jest dopiero lekkie wsunięcie palców do środka (tak na 2, maaax 3cm), żeby poczuć tak jakby ten "kant" łaczący środek z zewnętrzną częścią i lekko to co wewnątrz i właśnie tak jak pokazują na tych filmikach (tu znowu lepiej to chyba tłumaczy na tym drugim) delikatnie przycisnąć na bok aż do uczucia oporu (zaczynasz czuć bardzo lekko, że tam jest mięsień, który się delikatnie naprężył) i chwilę potrzymać, aż będziesz odczuwać, że to napięcie zaczyna lekko puszczać. No i tak w kilku miejscach w tej słynnej sferze pomiędzy 3 a 9h na zegarze
Ja w pierwszej ciąży absolutnie źle robiłam 2 rzeczy: wkładałam palce o wiele głebiej i w rzeczywistości starałam sie tam rozciągnąć, a ta najwęższa część mięsni tuż przy ujściu była praktycznie w ogóle pominięta. A po drugie jakoś się napatrzyłam na głupie instruktaże, na których były zawsze palce 2 rąk masujące symetrycznie, co sprawiało, że robiło mi się go masakrycznie trudno ( weźcie spróbujcie się dostać do piczki teraz 2 rękami w tym samym czasie :P ) i jak już jakimś cudem byłam w stanie "dopchać się" tymi dwoma rękami w okolice pochwy to było to w takiej nieprzyjemnej pozycji, że mogłam zapomnieć o wygodzie i skupieniu sie na rozluźnieniu i regularnym oddychaniu
Teraz po 3 masażu już widzę, że dużo lepiej "rozpoznaję" tam swoje ciało, jestem tam bardzo spięta i na dodatek bardzo niesymetrycznie co ma przełożenie na asymetrię w innych częsciach ciała lub odwrotnie - jest ich skutkiem :/
https://www.youtube.com/watch?v=sP_DUjAkjbk
https://www.youtube.com/watch?v=3mD89KYgYmk
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-10-20 o 22:39
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 04:55   #1026
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wszystko rozumiem ale kurcze dlaczego jako matka nie moge za jednym razem zrobić tego za moje dzieci, przeciez jestem ich prawnym opiekunem, po co sąd nienormalne jest to prawo wiecie. Mam zrypany humor przez to, tym bardziej ze NIE MIESZKAM W POLSCE 🤬🤬🤬🤬🤬 I nie moge tak sobie o latac po urzedach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pati niestety tak jak Ci dziewczyny mówią, najpierw sama odrzucasz spadek, a potem uzyskujesz w sądzie rodzinnym zgodę na odrzucenie spadku w imieniu dzieci....

Dobrze że chociaż dowiedziałaś się o tej całej sytuacji. Mam kolegę który od lat nie utrzymywał kontaktów z ojcem (o jego śmierci dowiedział się przez przypadek) i szczęście że koledze kiedyś rzuciło się w oczy jakieś pismo od komornika... Bo gdyby nie to, odziedziczył by jakieś 300tys. długu. Na szczęście w porę udało się wszystko załatwić.

Dzień dobry

Kciuki za wszystkie wizytujace dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:02   #1027
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

PATI, o cholera, no to faktycznie nie fajna sytuacja.. właśnie tak pomyślałam że przecież jesteś za granicą, i to nie jest dla Ciebie takie hop-siup to załatwić...
A ciekawe czy można kogoś upoważnić z rodziny w Polsce do załatwienia Twojej sprawy?

Dziewczyny, które dzis wizytujecie- trzymam kciuki bardzo za Was piszcie tu ile Wasze maluchy ważą i jak tam u Was

Dzisiaj mam plan porobić porządku w moich i męża ciuchach, jest pełno których nie nosimy i zawalają szafy, i przez to nie mam gdzie układać ubranek Młodej nie chce mi się za to brać, ale to niestety nieuniknione:/ a wolę teraz bo z tygodnia na tydzień coraz gorzej się czuje, i obawiam się że potem będzie problem

Chciałam kupić te prześcieradła do łóżeczka, ale jak wspomniałam o tym mamie, to mnie skrzyczała, żebym nie wywalała kasy bo ona ma pełno małych prześcieradeł tylko one nie są na gumkę, jak myślicie, nadają się takie dla niemowlaka? :/
I jeszcze mam pytanie o wózek. Wiadomo, trzeba śpiworek, ale tak myślę sobie...czy Wy też będziecie tam jakieś prześcieradło kłaść? No i czy wszystkie kupujecie spiworek do wózka, czy będziecie np.ubierac w kombinezon i przykrywać np.kocykiem? Help
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 06:06   #1028
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

dzien dobry

powodzenia dzis dziewczyny ciekawe jakie wagi beda
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:16   #1029
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
PATI, o cholera, no to faktycznie nie fajna sytuacja.. właśnie tak pomyślałam że przecież jesteś za granicą, i to nie jest dla Ciebie takie hop-siup to załatwić...
A ciekawe czy można kogoś upoważnić z rodziny w Polsce do załatwienia Twojej sprawy?

Dziewczyny, które dzis wizytujecie- trzymam kciuki bardzo za Was piszcie tu ile Wasze maluchy ważą i jak tam u Was

Dzisiaj mam plan porobić porządku w moich i męża ciuchach, jest pełno których nie nosimy i zawalają szafy, i przez to nie mam gdzie układać ubranek Młodej nie chce mi się za to brać, ale to niestety nieuniknione:/ a wolę teraz bo z tygodnia na tydzień coraz gorzej się czuje, i obawiam się że potem będzie problem

Chciałam kupić te prześcieradła do łóżeczka, ale jak wspomniałam o tym mamie, to mnie skrzyczała, żebym nie wywalała kasy bo ona ma pełno małych prześcieradeł tylko one nie są na gumkę, jak myślicie, nadają się takie dla niemowlaka? :/
I jeszcze mam pytanie o wózek. Wiadomo, trzeba śpiworek, ale tak myślę sobie...czy Wy też będziecie tam jakieś prześcieradło kłaść? No i czy wszystkie kupujecie spiworek do wózka, czy będziecie np.ubierac w kombinezon i przykrywać np.kocykiem? Help
Myślę że się nadadzą tylko będziesz musiala jakoś tak je założyć żeby się nie ściągały. Chociaż nie wiem czy taki Maluszek aż tak się kręci żeby ściągnąć prześcieradło

Nie ja prześcieradła nie będę klasc. ja nie mam śpiworka i nie kupuję. Mam kombinezon i dodatkowo kocykiem będę przykrywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:32   #1030
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
PATI, o cholera, no to faktycznie nie fajna sytuacja.. właśnie tak pomyślałam że przecież jesteś za granicą, i to nie jest dla Ciebie takie hop-siup to załatwić...
A ciekawe czy można kogoś upoważnić z rodziny w Polsce do załatwienia Twojej sprawy?

Dziewczyny, które dzis wizytujecie- trzymam kciuki bardzo za Was piszcie tu ile Wasze maluchy ważą i jak tam u Was

Dzisiaj mam plan porobić porządku w moich i męża ciuchach, jest pełno których nie nosimy i zawalają szafy, i przez to nie mam gdzie układać ubranek Młodej nie chce mi się za to brać, ale to niestety nieuniknione:/ a wolę teraz bo z tygodnia na tydzień coraz gorzej się czuje, i obawiam się że potem będzie problem

Chciałam kupić te prześcieradła do łóżeczka, ale jak wspomniałam o tym mamie, to mnie skrzyczała, żebym nie wywalała kasy bo ona ma pełno małych prześcieradeł tylko one nie są na gumkę, jak myślicie, nadają się takie dla niemowlaka? :/
I jeszcze mam pytanie o wózek. Wiadomo, trzeba śpiworek, ale tak myślę sobie...czy Wy też będziecie tam jakieś prześcieradło kłaść? No i czy wszystkie kupujecie spiworek do wózka, czy będziecie np.ubierac w kombinezon i przykrywać np.kocykiem? Help
Myślę, że się nadadzą takie prześcieradła.

Do wózka mam śpiworek i nie zamierzam kupować prześcieradła

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:35   #1031
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja już praktycznie wtsprzatałam mieszkanie. Żałuję, że wcześniej się za to nie zabrałam bo teraz już mi ciężko i musze często robic przerwy... Została mi do ogarniecia tylko szafa w przedpokoju i szafki w kuchni, no i komoda do kupienia... Nue zamieściłam się w 2 szuflady w przewijaku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 06:36   #1032
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Witam się z rana

Dziewczyny, czy Wam też cierpnie / twardnieje trochę brzuch podczas spania? Mnie się ostatnio tak zdarza i co jakiś czas muszę zmieniać pozycje. Dobrze, że lekarz niedługo, to sprawdzi czy wszystko jest ok..

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:39   #1033
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Witam się z rana

Dziewczyny, czy Wam też cierpnie / twardnieje trochę brzuch podczas spania? Mnie się ostatnio tak zdarza i co jakiś czas muszę zmieniać pozycje. Dobrze, że lekarz niedługo, to sprawdzi czy wszystko jest ok..

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Mi raczej nie, albo nie kojarzę. Bo mi to nie przeszkadza. Ale ja to nawet ostatnio na plechach śpię bo tak mi najwygodniej, bo niestety jak śpię często na boku to Mały daje znać co o tym myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 06:45   #1034
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Mi raczej nie, albo nie kojarzę. Bo mi to nie przeszkadza. Ale ja to nawet ostatnio na plechach śpię bo tak mi najwygodniej, bo niestety jak śpię często na boku to Mały daje znać co o tym myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja w ogóle na plecach nie potrafię przed ciąża tez spałam tylko na którymś boku, albo na brzuchu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:00   #1035
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
To ja w ogóle na plecach nie potrafię przed ciąża tez spałam tylko na którymś boku, albo na brzuchu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Ja właśnie wczoraj do męża mówię że już marzę o tym żeby móc spać na brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:15   #1036
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Hej dziewczyny.

No tam jest ponad 200 tys długu podobno. Ale cos czytam ze dla dalekiej rodziny to sie jakos wyrównuje do majątku, ze jesli nie bylo majatku a same dlugi to cos tam. Kurde nie rozumiem tego.
Wiecie jaka jestem tym zestresowana, pol nocy nie spalam bo sie boje jak to zalatwie. Przeciez ja musze najpierw Tymkowi wyrobić polski pesel,dowod , polski odpis aktu urodzenia ,zeby cokolwiek zalatwic . Strasznie sie tym martwie. A widac jakie jest polskie prawo.
I niestety dzieci w brzuchu tez to dotyczy :/
Maddd co do przedzieradel gumka musi byc bo juz taki niemowlak sie kręci , zeby nie skopal tego prześcieradła i sie nie nakryl hmm.. chyba ze wszyjesz tam gumkę. Ale moim zdaniem to szkoda sie bawic , za parę zł masz komplet 2 przescieradel.

Ja do wozka bede kupowac ale blizej wiosny. I raczej kupie ze 2 ladne bambusowe pieluszki. Zeby wykorzystać do czegos innego.

Ja mam juz pokazywalam spiworek i kombinezon mis.


Ola ale jak buty masz kupic siostrze hmmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:25   #1037
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Pati Obczaj temat spadku z dobrodziejstwem inwentarza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:31   #1038
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry ☺
Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
PATI, o cholera, no to faktycznie nie fajna sytuacja.. właśnie tak pomyślałam że przecież jesteś za granicą, i to nie jest dla Ciebie takie hop-siup to załatwić...
A ciekawe czy można kogoś upoważnić z rodziny w Polsce do załatwienia Twojej sprawy?

Dziewczyny, które dzis wizytujecie- trzymam kciuki bardzo za Was piszcie tu ile Wasze maluchy ważą i jak tam u Was

Dzisiaj mam plan porobić porządku w moich i męża ciuchach, jest pełno których nie nosimy i zawalają szafy, i przez to nie mam gdzie układać ubranek Młodej nie chce mi się za to brać, ale to niestety nieuniknione:/ a wolę teraz bo z tygodnia na tydzień coraz gorzej się czuje, i obawiam się że potem będzie problem

Chciałam kupić te prześcieradła do łóżeczka, ale jak wspomniałam o tym mamie, to mnie skrzyczała, żebym nie wywalała kasy bo ona ma pełno małych prześcieradeł tylko one nie są na gumkę, jak myślicie, nadają się takie dla niemowlaka? :/
I jeszcze mam pytanie o wózek. Wiadomo, trzeba śpiworek, ale tak myślę sobie...czy Wy też będziecie tam jakieś prześcieradło kłaść? No i czy wszystkie kupujecie spiworek do wózka, czy będziecie np.ubierac w kombinezon i przykrywać np.kocykiem? Help
Kupiłam do wózka nowy materacyk i prześcieradło ale to dlatego że używany wózek kupowaliśmy. Nie mam śpiworka tylko gruby kombinezon i do tego kocyk planuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:34   #1039
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Pati Obczaj temat spadku z dobrodziejstwem inwentarza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale spadek z dobrodziejstwem inwentarza to nie jest przypadkiem tak że przejmujesz zarówno to co dana osoba miala, ale również jej długi? Więc jeśli dług jest większy niż to co dana osoba posiada to lepiej odrzucić spadek.

Pewności nie mam że to tak działa.
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

No tam jest ponad 200 tys długu podobno. Ale cos czytam ze dla dalekiej rodziny to sie jakos wyrównuje do majątku, ze jesli nie bylo majatku a same dlugi to cos tam. Kurde nie rozumiem tego.
Wiecie jaka jestem tym zestresowana, pol nocy nie spalam bo sie boje jak to zalatwie. Przeciez ja musze najpierw Tymkowi wyrobić polski pesel,dowod , polski odpis aktu urodzenia ,zeby cokolwiek zalatwic . Strasznie sie tym martwie. A widac jakie jest polskie prawo.
I niestety dzieci w brzuchu tez to dotyczy :/
Maddd co do przedzieradel gumka musi byc bo juz taki niemowlak sie kręci , zeby nie skopal tego prześcieradła i sie nie nakryl hmm.. chyba ze wszyjesz tam gumkę. Ale moim zdaniem to szkoda sie bawic , za parę zł masz komplet 2 przescieradel.

Ja do wozka bede kupowac ale blizej wiosny. I raczej kupie ze 2 ladne bambusowe pieluszki. Zeby wykorzystać do czegos innego.

Ja mam juz pokazywalam spiworek i kombinezon mis.


Ola ale jak buty masz kupic siostrze hmmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie wiem... To jest ciężki temat generalnie... Myślałam że jak w ciąży będę to sobie daruje proszenie mnie o różne rzeczy.... Ale widocznie się pomyliłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 07:38   #1040
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ale spadek z dobrodziejstwem inwentarza to nie jest przypadkiem tak że przejmujesz zarówno to co dana osoba miala, ale również jej długi? Więc jeśli dług jest większy niż to co dana osoba posiada to lepiej odrzucić spadek.

Pewności nie mam że to tak działa.No właśnie nie wiem... To jest ciężki temat generalnie... Myślałam że jak w ciąży będę to sobie daruje proszenie mnie o różne rzeczy.... Ale widocznie się pomyliłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola z dobrodziejstwem inwentarza, czyli odpowiadać za długi tylko do wysokości majątku, jaki się odziedziczy
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:41   #1041
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Ola z dobrodziejstwem inwentarza, czyli odpowiadać za długi tylko do wysokości majątku, jaki się odziedziczy
Tak to wlasnie wyczytalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

No nic. Nie planowalam jechać do Polski a widze ze będę musiala .... za jednym zamachem załatwię tego notariusza w swojej sprawie, wystapie o wszystkie te potrzebne papiery dla Tymka zeby nadać mu pesel, akt ur, dowod itd... i potem pojade na jakas rozprawe. Ale ja nie wiem, przeraza mnie to ,plakac mi sie chce bo jak mam sprawe w sadzie umowic bez peselu dziecka. To jest chore

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:45   #1042
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Ola z dobrodziejstwem inwentarza, czyli odpowiadać za długi tylko do wysokości majątku, jaki się odziedziczy
Ok ok. Akurat tematy spadkowe to tak średnio ogarniam. przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:49   #1043
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Pati bardzo Ci współczuję tego całego zamieszania ... Ja się w ogóle nie znam na tego typu rzeczach, więc nie pomogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 07:51   #1044
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Pati zwróć uwagę również na nazewnictwo. Nie wiem czy to jest konkretnie tak, ale jak my mieliśmy sprawę spadkową to jeżeli się zrzekasz to przechodzi na twoje dzieci, jeżeli się zrzeszkasz w imieniu dzieci to później to przechodzi na ich dzieci. Żeby załatwić to konkretnie to chyba musisz złożyć wniosek o odrzucenie. Nie powiem ci dokładnie żeby nie wprowadzić cię w błąd, ale wiem, że jest właśnie w tym haczyk.

Trzymam kciuki za wsze wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:12   #1045
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Pati zwróć uwagę również na nazewnictwo. Nie wiem czy to jest konkretnie tak, ale jak my mieliśmy sprawę spadkową to jeżeli się zrzekasz to przechodzi na twoje dzieci, jeżeli się zrzeszkasz w imieniu dzieci to później to przechodzi na ich dzieci. Żeby załatwić to konkretnie to chyba musisz złożyć wniosek o odrzucenie. Nie powiem ci dokładnie żeby nie wprowadzić cię w błąd, ale wiem, że jest właśnie w tym haczyk.

Trzymam kciuki za wsze wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem, ale na 100% pewna nie jestem, to można albo nabyć, albo odrzucić spadek... Zrzec się można na kogoś ale dopiero po nabyciu spadku i to już u notariusza

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:20   #1046
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,

Mąż mnie obudził o 4 w nocy nie mógł potem usnąć i się wiercił cały czas. Ja na szczęście dałam radę potem usnąć i tym sposobem dopiero wstałam

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Witam się z rana

Dziewczyny, czy Wam też cierpnie / twardnieje trochę brzuch podczas spania? Mnie się ostatnio tak zdarza i co jakiś czas muszę zmieniać pozycje. Dobrze, że lekarz niedługo, to sprawdzi czy wszystko jest ok..

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Na szczęście takiego problemu jeszcze nie mam. Ja jak usnę na lewym boku tak śpię całą noc. Poduszka mi uniemożliwia obroty Cieszę się z tego bo przez to łożysko się stresuje, że jak nie będę na lewym boku spać to niedotleniony będzie Jasiek, mimo że niby położne mówiły że to mit.



Maddd ja mam śpiworek, jakieś małe prześcieradełko i podkład nieprzemakalny do wózka też mam. Tak jak Pati napisała, kupiłabym do łóżeczka prześcieradła z gumką bo to mały koszt przy tym wszystkim, a jednak zwykłe z czasem może maluch ściągnąć.


Pati współczuje tej całej sytuacji :/ najgorsze, że jesteś poza krajem i będziesz musiała specjalnie się fatygować jedyne co dobre to, że Cię ktoś poinformował i zdążysz odrzucić ten spadek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:21   #1047
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Widzę, że ogarnięcie trochę temat to mam pytanie z ciekawości. Skąd można się dowiedzieć po kogoś śmierci czy miał długi i że są one do przejęcia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:24   #1048
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Widzę, że ogarnięcie trochę temat to mam pytanie z ciekawości. Skąd można się dowiedzieć po kogoś śmierci czy miał długi i że są one do przejęcia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teoretycznie w Krajowym Rejestrze Dłużników masz informacje o długach danej osoby. Ale czy tak każdy może sobie zasięgnąć stamtąd informacji to nie wiem

Może dziewczyny coś więcej Ci powiedzą na ten temat
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:26   #1049
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja tez 12:30.


Wiecie co. Dzis dostalam klina.
Dzwonil do mnie brat mojego taty. Zmarl brat mojego dziadka i zostawili z zona ogromne dlugi które piątą wodą po kisielu i ja dziedziczę . Ale co sie dowiedziałam to juz wam pokazuje nizej w zalaczniku....

Moje dziecko w brzuchu moze odziedziczyc te dlugi.... !!! Masakra...
Ja jestem w szoku i jak sie o tym dowiedzialam jakos mnie ogarnela adrenalina, zlosc , ze bede musiała jezdzic jakies sprawy w sadzie rodzinnym robic by moc moje dzieci z tego wymixowac. Moze któraś byla w takiej sytuacji i wie , ile to trwa? Czy moge wziac jakiegos adwokata ktory zrobi to za mnie? I ile to kosztuje..... Załącznik 7695140

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pati, możesz odrzucić spadek przed sądem lub notariuszem, także w imieniu małolatów co masz ich na pokładzie. I możesz to zrobić na trzy sposoby:
1) przy osobistym stawiennictwie w Polsce – albo w sądzie spadku, tj. sądzie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy lub sądzie miejsca pobytu spadkobiercy w Polsce, albo przed notariuszem, albo sama piszesz oświadczenie o odrzuceniu spadku i notariusz poświadcza Ci podpis i potem zasuwasz do sądu sądu spadku wraz z wnioskiem o przyjęcie tego oświadczenia.
2. piszesz samodzielnie oświadczenie i zasuwasz do ambasady/konsulatu w celu konsularnego poświadczenia podpisu na piśmie odrzucającym spadek i potem wysyłasz to do sądu spadku,

3. chyba najłatwiej Ci będzie udzielić komuś pełnomocnictwa a miejscu w DE (tyle, że też musisz podpis pod pełnomocnictwem poświadczyć przed konsulem/ambasadorem) i ten pełnomocnik działa za Ciebie.
No i trzeba odrzucić spadek w imieniu Tymka i Leo, na co musi Ci się zgodzić sąd rodzinny, ale tutaj masz 6 m-cy od momentu aż sama spadek odrzucisz, więc spoko.

Jakby co to pisz na priv
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 08:28   #1050
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Teoretycznie w Krajowym Rejestrze Dłużników masz informacje o długach danej osoby. Ale czy tak każdy może sobie zasięgnąć stamtąd informacji to nie wiem

Może dziewczyny coś więcej Ci powiedzą na ten temat
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No właśnie chyba w dobie Rodo i innych chorych przepisów to ciekawa jestem jak to wyglada.


Apropo wczorajszego tematu tej zamordowanej ciężarnej. Właśnie mi wyskoczył artykuł, że to mąż ją zabił i się przyznał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.