Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-14, 17:33   #901
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spotkałyście się z tym że dziąsło narosło na pierścień? Aparat będę zdejmować za jakieś 1,5 miesiąca, od kilku dni krwawią mi dziąsła przy myciu zębów, teraz zauważyłam że to właśnie dziąsło przy pierścieniu krwawi. Zauważyłam też że tak jakby narosło na ten pierścień (nie na cały ale tak na pół). Spotkałyście się z czymś takim? Wydaje mi się ze to może być efekt ostatnich zmian. Orto bardzo mocno ciągnęła mi tą stronę żeby pozamykać szpary i wydaje mi się że mogło być za mocno
Tak, u mnie tak było - zwłaszcza na górze, a chodziłam z aparatem 3,5 roku. Ale jeśli krwawi to może masz jakieś zapalenie? Postaraj się wyjątkowo dbać o higienę tej okolicy, a na pewno będzie lepiej.
Natomiast ja zaczynam żałować, że przy zakładaniu aparatu ortodonta założył mi pierścienie a nie rurki, bo niestety od czasu zdjęcia aparatu przez te pierścienie mam szpary pomiędzy zębami trzonowymi.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 16:33   #902
Wera_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

[QUOTE=Anonimka1988;884570 95]Też miałam zgryz głęboki i jedynki wychylone do środka, podobno zgryzy głębokie są obarczone ryzykiem najszybszego powrotu wady po leczeniu (tak mi powiedział ortodonta) nawet pomimo retencji..
Ja miałam leczenie operacyjne, bo żuchwa była cofnięta , ale nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku. Jeśli ortodonta nie jest nastawiony pozytywnie to lepiej poszukać innego.[COLOR="Silver"]

Jestem juz po pierwszej ekstrakcji ósemki i leczeniu kanałowym. Ortodontka przedstawila plan leczenia i rowniez sugerowala operacyjne podniesienie szczeki (ma to na celu poprawic usmiech dziaslowy) - czy to wlasnie mialas robione? Przedstawila mi rowniez druga opcje, czyli botoks.

Czy ktoras z Was miala korygowany w ten sposob usmiech dziaslowy?
Wera_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 18:09   #903
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hej dziewczyny niedługo minie mi rok jak nam aparat i dzisiaj orto mówiła że czas żebym trochę jej pomogła i założyła mi wyciągi nosilyscie? Pierwszy dzień więc czuje dyskomfort, ale myślę że kolejny etap to zawsze jakiś progres jak u was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 19:39   #904
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez myaia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny niedługo minie mi rok jak nam aparat i dzisiaj orto mówiła że czas żebym trochę jej pomogła i założyła mi wyciągi nosilyscie? Pierwszy dzień więc czuje dyskomfort, ale myślę że kolejny etap to zawsze jakiś progres jak u was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet mnie pamiętam, jak długo nosiłam, więc chyba w ogóle mi to nie dokuczało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 05:39   #905
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Nawet mnie pamiętam, jak długo nosiłam, więc chyba w ogóle mi to nie dokuczało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj czułam właśnie lekki dyskomfort, a po nocy masakra straszny ból, ledwo mogę mówić. Mam nadzieję, że do wieczora mi przejdzie. Ciekawe czy będę musiała to nosić już do końca leczenia. A Tobie jeszcze duzo zostało do końca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 06:51   #906
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez myaia Pokaż wiadomość
Ja wczoraj czułam właśnie lekki dyskomfort, a po nocy masakra straszny ból, ledwo mogę mówić. Mam nadzieję, że do wieczora mi przejdzie. Ciekawe czy będę musiała to nosić już do końca leczenia. A Tobie jeszcze duzo zostało do końca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam. Warto grzecznie nosić wyciągi Ja miałam je z parę miesięcy. Trochę dwa, a później jeden. Do jedzenia ściągałam. Nic fajnego, ale trzeba przez to przejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 09:22   #907
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez myaia Pokaż wiadomość
Ja wczoraj czułam właśnie lekki dyskomfort, a po nocy masakra straszny ból, ledwo mogę mówić. Mam nadzieję, że do wieczora mi przejdzie. Ciekawe czy będę musiała to nosić już do końca leczenia. A Tobie jeszcze duzo zostało do końca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już od roku nie noszę aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 10:53   #908
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Wyciągi, to te gumeczki pomiędzy zębami?

Ja nosiłam dużo, w różnych konfiguracjach. Nic przyjemnego, ale no, dla osiągnięcia celu, trzeba było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:02   #909
beee33
Raczkowanie
 
Avatar beee33
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 277
GG do beee33
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

czy są tu osoby, które leczyły się u doktor Predko Engel w Białymstoku?
__________________


~living young and wild and free.
beee33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 22:46   #910
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Pierwsze dwa dni tragedia z tymi wyciągami, jak od roku prawie mam aparat tak pierwszy raz chciałam walić głową w ścianę z bolu, ale na szczęście przeszło dzięki dziewczyny za odpowiedzi. No będę grzecznie nosić wyjścia nie mam, no i jak ból minal to w sumie oprócz tego, że to trochę upierdliwe to tragedii nie ma

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 10:36   #911
xagnx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cześć,

szkoda, że tak późno tu trafiłam. Ale może będę mogła odpowiedzieć na pytania aparatek

W piątek miałam zdjęty aparat po 2 latach noszenia. Trafiłam tu bo szukałam odpowiedzi, czy kogoś bolały zęby przy noszeniu tej wrednej płytki retencyjnej. Druciki od wewnątrz mam na dole i do góry a płytkę tylko na górę do noszenia w dzień kilka godzin i na noc.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez myaia Pokaż wiadomość
Pierwsze dwa dni tragedia z tymi wyciągami, jak od roku prawie mam aparat tak pierwszy raz chciałam walić głową w ścianę z bolu, ale na szczęście przeszło dzięki dziewczyny za odpowiedzi. No będę grzecznie nosić wyjścia nie mam, no i jak ból minal to w sumie oprócz tego, że to trochę upierdliwe to tragedii nie ma

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
Wyciągi to była dla mnie najgorsza część leczenia, przez pierwszy tydzień myślałam ze zwariuję. Sam aparat nie bolał mnie praktycznie w ogóle, jedynie lekki ból przez kilka godzin np. po zmianie drutu na grubszy. Ale te wyciągi to był kosmos
xagnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-01, 10:52   #912
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez xagnx Pokaż wiadomość
Cześć,

szkoda, że tak późno tu trafiłam. Ale może będę mogła odpowiedzieć na pytania aparatek

W piątek miałam zdjęty aparat po 2 latach noszenia. Trafiłam tu bo szukałam odpowiedzi, czy kogoś bolały zęby przy noszeniu tej wrednej płytki retencyjnej. Druciki od wewnątrz mam na dole i do góry a płytkę tylko na górę do noszenia w dzień kilka godzin i na noc.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------



Wyciągi to była dla mnie najgorsza część leczenia, przez pierwszy tydzień myślałam ze zwariuję. Sam aparat nie bolał mnie praktycznie w ogóle, jedynie lekki ból przez kilka godzin np. po zmianie drutu na grubszy. Ale te wyciągi to był kosmos
Ja ta płytkę noszę już ponad pół roku (teraz tylko na noc) i czasem czuję ja i trochę jakby zęby od niej bolały, ale tak chyba musi być, bo moja orto na wizycie mi się zawsze pyta czy czuje ucisk i czy od dołu czy na zęby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 11:16   #913
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ooo to podobnie mam, aparat boli tylko trochę wieczorem po wizycie, a wyciągi to masakra. Na szczęście po tygodniu już zapominam, że je mam więc luz

Ooo matko ale zazdroszczę, że już zdjelas aparat zadowolona z efektów?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 11:24   #914
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez myaia Pokaż wiadomość
Ooo to podobnie mam, aparat boli tylko trochę wieczorem po wizycie, a wyciągi to masakra. Na szczęście po tygodniu już zapominam, że je mam więc luz

Ooo matko ale zazdroszczę, że już zdjelas aparat zadowolona z efektów?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
Jestem zadowolona,może nie w 100%, ale w większości tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 12:14   #915
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny, miałyście taką sytuację że były problemy z zamknięciem szpar między zębami? Z jednej strony wszystko się ładnie pozamykało, a z drugiej nie. Już dwa razy była umówiona na ściąganie aparatu i jednak nie ściągaliśmy bo te szpary są wciąż niezamknięte. Orto kolejny raz założyła nowe wiązania i mówiła, że za 4 tyg to już na pewno ale nadal nic się nie dzieje. Sama powiedziała że nie spodziewała się że nic nie ruszy
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 17:09   #916
Wera_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałyście taką sytuację że były problemy z zamknięciem szpar między zębami? Z jednej strony wszystko się ładnie pozamykało, a z drugiej nie. Już dwa razy była umówiona na ściąganie aparatu i jednak nie ściągaliśmy bo te szpary są wciąż niezamknięte. Orto kolejny raz założyła nowe wiązania i mówiła, że za 4 tyg to już na pewno ale nadal nic się nie dzieje. Sama powiedziała że nie spodziewała się że nic nie ruszy
Mi ortodontka powiedziala, ze dolne zeby ciezko domknac i z gory zaznaczyla,ze moze byc wlasnie taka sytuacja.
Wera_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 16:54   #917
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

[QUOTE=Wera_90;88528730]
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Też miałam zgryz głęboki i jedynki wychylone do środka, podobno zgryzy głębokie są obarczone ryzykiem najszybszego powrotu wady po leczeniu (tak mi powiedział ortodonta) nawet pomimo retencji..
Ja miałam leczenie operacyjne, bo żuchwa była cofnięta , ale nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku. Jeśli ortodonta nie jest nastawiony pozytywnie to lepiej poszukać innego.[COLOR="Silver"]

Jestem juz po pierwszej ekstrakcji ósemki i leczeniu kanałowym. Ortodontka przedstawila plan leczenia i rowniez sugerowala operacyjne podniesienie szczeki (ma to na celu poprawic usmiech dziaslowy) - czy to wlasnie mialas robione? Przedstawila mi rowniez druga opcje, czyli botoks.

Czy ktoras z Was miala korygowany w ten sposob usmiech dziaslowy?
Nie, u mnie to była operacja wysunięcia żuchwy i to raczej nie w celach estetycznych, ale bardziej poprawienia funkcjonalności zgryzu oraz odciążenia stawów skroniowo - żuchwowych.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałyście taką sytuację że były problemy z zamknięciem szpar między zębami? Z jednej strony wszystko się ładnie pozamykało, a z drugiej nie. Już dwa razy była umówiona na ściąganie aparatu i jednak nie ściągaliśmy bo te szpary są wciąż niezamknięte. Orto kolejny raz założyła nowe wiązania i mówiła, że za 4 tyg to już na pewno ale nadal nic się nie dzieje. Sama powiedziała że nie spodziewała się że nic nie ruszy
Tak, miałam identycznie kilka razy, na mnie najbardziej działały specjalne druciki metalowe plus łańcuszki.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-19, 16:56   #918
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość

Tak, miałam identycznie kilka razy, na mnie najbardziej działały specjalne druciki metalowe plus łańcuszki.
Dzięki. Właśnie wczoraj założyła mi podobno najciaśniejszy łańcuszek, powiedziała że mocniej się już nie da
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:45   #919
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny, czy ktoras z was miala zastosowany aparat retencyjny w postaci tej przezroczystej plytki? Konkretnie nazywa sie to przezroczysta plytka termofowalna. Moja orto powiedziala, ze zamiast przymocowanego na stale druta od wewnetrznej strony bede miala ta plytke na gorne zeby zakladana tylko na noc. Przyznam ze mnie to ucieszylo, a teraz zaczelo zastanawiac. Jak odbywa sie pobranie „wycisku” do takiej plytki? Skoro bede miala aparat na zebach, odcisk jest raczej niemozliwy. Z kolei po zdjeciu aparatu bede chodzila kilka dni kompletnie bez niczego? Do momentu az nie dostane tej plytki? To mnie bardzo zastanawia, kolejna wizyte mam za 2miesiace a jestem bardzo ciekawa jak to wygladalo u osob, ktore mialy badz beda mialy ta forme retencji i wiedza wiecej niz ja. Niestety google za duzo mi nie powiedzialo jak to wyglada od strony technicznej - taka zamiana ze stalego aparatu na retencyjny.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-20, 20:26   #920
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoras z was miala zastosowany aparat retencyjny w postaci tej przezroczystej plytki? Konkretnie nazywa sie to przezroczysta plytka termofowalna. Moja orto powiedziala, ze zamiast przymocowanego na stale druta od wewnetrznej strony bede miala ta plytke na gorne zeby zakladana tylko na noc. Przyznam ze mnie to ucieszylo, a teraz zaczelo zastanawiac. Jak odbywa sie pobranie „wycisku” do takiej plytki? Skoro bede miala aparat na zebach, odcisk jest raczej niemozliwy. Z kolei po zdjeciu aparatu bede chodzila kilka dni kompletnie bez niczego? Do momentu az nie dostane tej plytki? To mnie bardzo zastanawia, kolejna wizyte mam za 2miesiace a jestem bardzo ciekawa jak to wygladalo u osob, ktore mialy badz beda mialy ta forme retencji i wiedza wiecej niz ja. Niestety google za duzo mi nie powiedzialo jak to wyglada od strony technicznej - taka zamiana ze stalego aparatu na retencyjny.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przychodzisz na wizytę, ortodonta ściąga aparat stały, oczyszcza zęby z resztek kleju, a następnie pobiera wycisk. Płytka powinna być oddana jak najszybciej. Jeśli wykonują je na miejscu to może to być tego samego dnia (tak jest w gabinecie w którym pracuję). Jeśli muszą wysłać wyciski do pracowni protetycznej to jest to ok 1-2 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 06:27   #921
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Przychodzisz na wizytę, ortodonta ściąga aparat stały, oczyszcza zęby z resztek kleju, a następnie pobiera wycisk. Płytka powinna być oddana jak najszybciej. Jeśli wykonują je na miejscu to może to być tego samego dnia (tak jest w gabinecie w którym pracuję). Jeśli muszą wysłać wyciski do pracowni protetycznej to jest to ok 1-2 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziekuje za odpowiedz czyli bedzie zdjecie aparatu, odcisk i za kilka dni retainer. troche boje sie, ze moje zeby pokrzywia sie przez nawet ten 1dzien... nie mam gornej 6 musze zalozyc implant i to mnie najbardziej martwi, ze przednie zeby przesuna sie/przechyla w miejsce tej 6. Czy mozesz mi powiedziec jaki jest koszt takiej retencji w miejscu gdzie pracujesz? Badz jaki przedzial cenowy? Kompletnie nie wiem na jaka kwote sie nastawiac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 07:14   #922
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz czyli bedzie zdjecie aparatu, odcisk i za kilka dni retainer. troche boje sie, ze moje zeby pokrzywia sie przez nawet ten 1dzien... nie mam gornej 6 musze zalozyc implant i to mnie najbardziej martwi, ze przednie zeby przesuna sie/przechyla w miejsce tej 6. Czy mozesz mi powiedziec jaki jest koszt takiej retencji w miejscu gdzie pracujesz? Badz jaki przedzial cenowy? Kompletnie nie wiem na jaka kwote sie nastawiac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pokrzywia się, spokojnie. Ja płaciłam chyba coś koło 400 złotych...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 07:34   #923
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz czyli bedzie zdjecie aparatu, odcisk i za kilka dni retainer. troche boje sie, ze moje zeby pokrzywia sie przez nawet ten 1dzien... nie mam gornej 6 musze zalozyc implant i to mnie najbardziej martwi, ze przednie zeby przesuna sie/przechyla w miejsce tej 6. Czy mozesz mi powiedziec jaki jest koszt takiej retencji w miejscu gdzie pracujesz? Badz jaki przedzial cenowy? Kompletnie nie wiem na jaka kwote sie nastawiac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim gabinecie pacjenci mają od razu przyklejany łańcuszek i wtedy jest opłata 400zł za nakładkę+łańcuszek na jeden łuk zębowy. Kolejna nakładka kosztuje 100zł.
Najlepiej będzie jak przedzwonisz do swojego gabinetu i zapytasz na jaką kwotę się przygotować.
Przez te kilka dni nie powinno się nic wydarzyć, myślę, że ortodonta wie co robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dorotka1066
Czas edycji: 2021-03-21 o 07:35
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 17:34   #924
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz czyli bedzie zdjecie aparatu, odcisk i za kilka dni retainer. troche boje sie, ze moje zeby pokrzywia sie przez nawet ten 1dzien... nie mam gornej 6 musze zalozyc implant i to mnie najbardziej martwi, ze przednie zeby przesuna sie/przechyla w miejsce tej 6. Czy mozesz mi powiedziec jaki jest koszt takiej retencji w miejscu gdzie pracujesz? Badz jaki przedzial cenowy? Kompletnie nie wiem na jaka kwote sie nastawiac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, miałam nieco podobną sytuację - ortodonta ściągnął mi aparat, przykleił od wewnątrz drucik retencyjny aż do trójki, a na dole do czwórki, pobrał wyciski i przezroczystą nakładkę retencyjną mogłam odebrać za dwa dni.
Początkowo gdy ją założyłam okropnie bolał ząb, ale już po kilku godzinach wszystko przeszło i noszę cały czas ten retainer.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 18:02   #925
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Hej, miałam nieco podobną sytuację - ortodonta ściągnął mi aparat, przykleił od wewnątrz drucik retencyjny aż do trójki, a na dole do czwórki, pobrał wyciski i przezroczystą nakładkę retencyjną mogłam odebrać za dwa dni.

Początkowo gdy ją założyłam okropnie bolał ząb, ale już po kilku godzinach wszystko przeszło i noszę cały czas ten retainer.

Dzieki dziewczyny za rozjasnienie sprawy
Anonimka musisz nosic caly czas ta nakladke? Czy tylko okreslona liczbe godzin w ciagu dnia/cala noc?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 23:01   #926
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za rozjasnienie sprawy
Anonimka musisz nosic caly czas ta nakladke? Czy tylko okreslona liczbe godzin w ciagu dnia/cala noc?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj przez pierwsze miesiące nosi się non stop i zdejmuje tylko do jedzenia a potem tylko na noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 09:39   #927
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja mam druciki wewnętrzne na górze i na dole i nakładki retencyjne miałam tylko na noc (obecnie jedna noc w tygodniu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 15:06   #928
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za rozjasnienie sprawy
Anonimka musisz nosic caly czas ta nakladke? Czy tylko okreslona liczbe godzin w ciagu dnia/cala noc?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6 tygodni nonstop (zdejmowana tylko do mycia), a potem tylko na noc. Jednak druciki metalowe mam przyklejone na stałe,również brakuje mi szóstki na górze i na dole, też się obawiam że się coś powykrzywia/poprzestawia. Mam nadzieję wstawić implanty, ale przez covid cała procedura może się znacznie wydłużyć
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 15:57   #929
hajmon89
Przyczajenie
 
Avatar hajmon89
 
Zarejestrowany: 2020-12
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
6 tygodni nonstop (zdejmowana tylko do mycia), a potem tylko na noc. Jednak druciki metalowe mam przyklejone na stałe,również brakuje mi szóstki na górze i na dole, też się obawiam że się coś powykrzywia/poprzestawia. Mam nadzieję wstawić implanty, ale przez covid cała procedura może się znacznie wydłużyć
A mi znowu orto kazał zakładać tylko na noc tą retencje, po 3 miesiącach co 2gi dzień, po kolejnych 3 co trzeci itd, a za tydzień mam właśnie mieć wstawiane juz korony/implanty (nic się nie wydłużyło przez covid). W końcu będzie się można uśmiechnąć jak człowiek po 30 latach ;p
hajmon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 21:57   #930
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hajmon89 Pokaż wiadomość
A mi znowu orto kazał zakładać tylko na noc tą retencje, po 3 miesiącach co 2gi dzień, po kolejnych 3 co trzeci itd, a za tydzień mam właśnie mieć wstawiane juz korony/implanty (nic się nie wydłużyło przez covid). W końcu będzie się można uśmiechnąć jak człowiek po 30 latach ;p
Ja nie odważyłabym się nosić rzadziej niż co noc, bo kiedy miałam stan zapalny dziąsła i nie byłam w stanie założyć przez dwie noce, to już trzeciej bolały mnie zęby po nałożeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.