Wrócić czy zostać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-21, 08:11   #1
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6

Wrócić czy zostać


Jestem w rozterce. 4 lata temu rozstałam się z partnerem po 10 latach związku. Powodem był bardzo słaby seks. Poznałam innego i zamieszkałam z nim. Seks na bardzo przyzwoitym poziomie. Niestety pojawiły się wątpliwości. Z poprzednim partnerem nawiązaliśmy naprawdę przyjacielską więź, wiele nas łączyło. To był związek od czasów studenckich. Mamy ogromną wspólną historię. W aktualnym partnerze niestety wiele cech mnie denerwuje. Czuję się z nim na co dzień znacznie gorzej. Na początku była bajka, ale po wspólnym zamieszkaniu parę rzeczy zaczęło na mnie źle wpływać. Były był bardziej zaradny, ten niestety mniej, mamy gorszą sytuację mieszkaniową, bo wynajmujemy, a poprzedni partner miał własne mieszkanie, które kupiliśmy zresztą razem (po rozstaniu dostałam zwrot mojego wkładu). Utrzymuję kontakty z byłym i coraz częściej myślę o powrocie, bo po prostu z nim czułam się na co dzień lepiej, mieliśmy wspólne zainteresowania itp. Z tym aktualnym jesteśmy bardzo różni, co przekłada się na problemy w spędzaniu czasu razem. Wiem, że on też nie jest tym usatysfakcjonowany, że często się nudzimy razem lub każde robi coś osobno. Poza tym większych konfliktów nie ma. Na razie nie wiem czy i jak to zakończyć. Niezależnie od decyzji, największy problem mam z konfrontacją i tym jak któremuś z nich zakomunikować, że jednak nic z tego. Jak to powiedzieć facetowi, z którym mieszkam? Albo jak powiedzieć byłemu, że do niego nie wrócę i lepiej urwać kontakty? On ma duże nadzieję, że może się jednak zejdziemy. A jeśli nie wrócę, to i tak będzie mi go brakować jako przyjaciela (on chce mnie mieć tylko dla siebie, więc nie ma mowy o zwykłej znajomości na przyszłość).
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 08:34   #2
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Jestem w rozterce. 4 lata temu rozstałam się z partnerem po 10 latach związku. Powodem był bardzo słaby seks. Poznałam innego i zamieszkałam z nim. Seks na bardzo przyzwoitym poziomie. Niestety pojawiły się wątpliwości. Z poprzednim partnerem nawiązaliśmy naprawdę przyjacielską więź, wiele nas łączyło. To był związek od czasów studenckich. Mamy ogromną wspólną historię. W aktualnym partnerze niestety wiele cech mnie denerwuje. Czuję się z nim na co dzień znacznie gorzej. Na początku była bajka, ale po wspólnym zamieszkaniu parę rzeczy zaczęło na mnie źle wpływać. Były był bardziej zaradny, ten niestety mniej, mamy gorszą sytuację mieszkaniową, bo wynajmujemy, a poprzedni partner miał własne mieszkanie, które kupiliśmy zresztą razem (po rozstaniu dostałam zwrot mojego wkładu). Utrzymuję kontakty z byłym i coraz częściej myślę o powrocie, bo po prostu z nim czułam się na co dzień lepiej, mieliśmy wspólne zainteresowania itp. Z tym aktualnym jesteśmy bardzo różni, co przekłada się na problemy w spędzaniu czasu razem. Wiem, że on też nie jest tym usatysfakcjonowany, że często się nudzimy razem lub każde robi coś osobno. Poza tym większych konfliktów nie ma. Na razie nie wiem czy i jak to zakończyć. Niezależnie od decyzji, największy problem mam z konfrontacją i tym jak któremuś z nich zakomunikować, że jednak nic z tego. Jak to powiedzieć facetowi, z którym mieszkam? Albo jak powiedzieć byłemu, że do niego nie wrócę i lepiej urwać kontakty? On ma duże nadzieję, że może się jednak zejdziemy. A jeśli nie wrócę, to i tak będzie mi go brakować jako przyjaciela (on chce mnie mieć tylko dla siebie, więc nie ma mowy o zwykłej znajomości na przyszłość).
Z obecnym, o ile nie znajdziecie współnej pasji to rozstaniecie się prędzej czy później bo oboje będziecie się ze sobą męczyć.
Z eksem łączą was przeżyte wspólnie lata i wspólne pasje, więc to normalne, że brakuje Ci tego, ale mimo to czeka Cię z nim kiepski seks, który był powodem waszego rozstania, przed którym nie powtrzymały Cię wasze wspólne zainteresowania i przyjaźć (która owszem, jest bardzo w związku ważna).
Do eksa ciągnie Cię z sentymentu i to też jest zrozumiałe. Jednak z jakiegoś powodu odeszłaś, coś nie do końca Cię satysfakcjonowało i podejrzewam, że to się nie zmieni.
Na Twoim miejscu rozstałabym się z obecnym, do eksa nie wracała, pobyła trochę sama i jak się pojawi ktoś zupełnie nowy na horyzoncie to bym się nim zainteresowała.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 08:59   #3
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrócić czy zostać

Mam problem z przeprowadzeniem takiej rozmowy końcowej. Nie potrafię żadnemu sprawić przykrości. Co mam im w ogóle powiedzieć?
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:13   #4
niemamklimatu
Raczkowanie
 
Avatar niemamklimatu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 90
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Z obecnym, o ile nie znajdziecie współnej pasji to rozstaniecie się prędzej czy później bo oboje będziecie się ze sobą męczyć.
Z eksem łączą was przeżyte wspólnie lata i wspólne pasje, więc to normalne, że brakuje Ci tego, ale mimo to czeka Cię z nim kiepski seks, który był powodem waszego rozstania, przed którym nie powtrzymały Cię wasze wspólne zainteresowania i przyjaźć (która owszem, jest bardzo w związku ważna).
Do eksa ciągnie Cię z sentymentu i to też jest zrozumiałe. Jednak z jakiegoś powodu odeszłaś, coś nie do końca Cię satysfakcjonowało i podejrzewam, że to się nie zmieni.
Na Twoim miejscu rozstałabym się z obecnym, do eksa nie wracała, pobyła trochę sama i jak się pojawi ktoś zupełnie nowy na horyzoncie to bym się nim zainteresowała.
Bardzo trafne podsumowanie!

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Mam problem z przeprowadzeniem takiej rozmowy końcowej. Nie potrafię żadnemu sprawić przykrości. Co mam im w ogóle powiedzieć?
Powiedz im prawdę. Dokładnie to, co napisała Karola. Jednemu, że nie czujesz się wystarczająco dobrze z nim, a eksowi, że jest fajny i wiele Was łączy ale nie wpakujesz się drugi raz w problemy, przez które się rozstaliście. No chyba, że ten eks jakoś się podszkolił w tematach seksu (tego nie wiesz i raczej nie sprawdzisz dopóki nie rozstaniesz się z obecnym), ale jeśli do niego już wrócisz, a w tym temacie nic się jednak nie zmieniło to jest opcja a)będziesz się znowu męczyć latami bo słaby seks b)znowu się rozstaniecie za jakiś czas.

Edytowane przez niemamklimatu
Czas edycji: 2021-07-21 o 09:15
niemamklimatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:18   #5
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrócić czy zostać

Ok, dziękuję za sugestie, ale jest jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałam napisać, a która mnie niesamowicie męczy i mam wyrzuty sumienia. Mój obecny partner nie wie, że utrzymuję kontakty z byłym. Czuję się z tego powodu z dnia na dzień coraz gorzej. Czy powinnam mu powiedzieć o tym? Jeśli np. z nim zostanę, to boję się, że straci do mnie zaufanie i poczuje się oszukany.
Co do exa, to nic się nie poprawi w sprawie seksu, bo on mnie po prostu już nie pociąga :/

Edytowane przez Arnika5
Czas edycji: 2021-07-21 o 09:19
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:38   #6
niemamklimatu
Raczkowanie
 
Avatar niemamklimatu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 90
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję za sugestie, ale jest jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałam napisać, a która mnie niesamowicie męczy i mam wyrzuty sumienia. Mój obecny partner nie wie, że utrzymuję kontakty z byłym. Czuję się z tego powodu z dnia na dzień coraz gorzej. Czy powinnam mu powiedzieć o tym? Jeśli np. z nim zostanę, to boję się, że straci do mnie zaufanie i poczuje się oszukany.
Co do exa, to nic się nie poprawi w sprawie seksu, bo on mnie po prostu już nie pociąga :/
Napisałaś, że eks i tak nie będzie chciał utrzymywać stosunków przyjacielskich, więc możesz zerwać z nim kontakt raz na zawsze i powiedzieć obecnemu, że to etap zamknięty. Jeśli mu powiesz teraz całą prawdę to na pewno zburzy jego zaufanie do Ciebie, nie jest to fair wobec niego, że mu nie powiedziałaś, jednak Ty mu powiesz i zrzucisz z siebie poczucie winy, a on z tym zostanie.

Jeśli eks Cię nie pociąga to odpuść go sobie i daj jemu też szansę na znalezienie kogoś, bo on też pewnie czeka na Twoją decyzję.
niemamklimatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:59   #7
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu rozstałabym się z obecnym, do eksa nie wracała, pobyła trochę sama i jak się pojawi ktoś zupełnie nowy na horyzoncie to bym się nim zainteresowała.
Według mojej oceny ani z tym, ani z tamtym Ci nie po drodze.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 10:07   #8
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Wrócić czy zostać

Rzucić obu. Seks zbyt ważny by się męczyć bez niego, ale aktualny też Ci nie odpowiada.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:56   #9
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez niemamklimatu Pokaż wiadomość
Napisałaś, że eks i tak nie będzie chciał utrzymywać stosunków przyjacielskich, więc możesz zerwać z nim kontakt raz na zawsze i powiedzieć obecnemu, że to etap zamknięty. Jeśli mu powiesz teraz całą prawdę to na pewno zburzy jego zaufanie do Ciebie, nie jest to fair wobec niego, że mu nie powiedziałaś, jednak Ty mu powiesz i zrzucisz z siebie poczucie winy, a on z tym zostanie.

Jeśli eks Cię nie pociąga to odpuść go sobie i daj jemu też szansę na znalezienie kogoś, bo on też pewnie czeka na Twoją decyzję.
Po rozstaniu powiedziałam mu, że mogę być tylko przyjaciółką. On stwierdził, że nie chce być przyjacielem i się obraził. Po jakimś czasie odezwał się jakby nic się nie stało "co słychać?" i tak zaczął zacieśniać więź systematycznie do tego stopnia, że teraz regularnie do siebie piszemy. Ja naprawdę myślę o nim tylko w kategoriach kumpla. Raz z nim rozmawiałam, że naprawdę nic z tego nie będzie, ale on tak jakby nie przyjmował tego do wiadomości i dalej do mnie pisze. Ja mu odpisuję i z nim rozmawiam, bo go lubię, mam sentyment, jest bliską mi osobą, ale nie chcę znowu wracać do tego co było. Nie mam jednak serca mu tego powiedzieć. Gdy próbowałam w przeszłości, to on tak jakby nie rozumiał i kontynuował kontakt. Nie wypisuje mi poematów miłosnych, po porostu rozmawia ze mną po przyjacielsku, ale powiedział mi kiedyś, że zawsze mogę wrócić.
Boję się, że oskarży mnie o to, że go zwodzę, ale tak naprawdę to on nie chciał się odczepić.
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:08   #10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Jestem w rozterce. 4 lata temu rozstałam się z partnerem po 10 latach związku. Powodem był bardzo słaby seks. Poznałam innego i zamieszkałam z nim. Seks na bardzo przyzwoitym poziomie. Niestety pojawiły się wątpliwości. Z poprzednim partnerem nawiązaliśmy naprawdę przyjacielską więź, wiele nas łączyło. To był związek od czasów studenckich. Mamy ogromną wspólną historię. W aktualnym partnerze niestety wiele cech mnie denerwuje. Czuję się z nim na co dzień znacznie gorzej. Na początku była bajka, ale po wspólnym zamieszkaniu parę rzeczy zaczęło na mnie źle wpływać. Były był bardziej zaradny, ten niestety mniej, mamy gorszą sytuację mieszkaniową, bo wynajmujemy, a poprzedni partner miał własne mieszkanie, które kupiliśmy zresztą razem (po rozstaniu dostałam zwrot mojego wkładu). Utrzymuję kontakty z byłym i coraz częściej myślę o powrocie, bo po prostu z nim czułam się na co dzień lepiej, mieliśmy wspólne zainteresowania itp. Z tym aktualnym jesteśmy bardzo różni, co przekłada się na problemy w spędzaniu czasu razem. Wiem, że on też nie jest tym usatysfakcjonowany, że często się nudzimy razem lub każde robi coś osobno. Poza tym większych konfliktów nie ma. Na razie nie wiem czy i jak to zakończyć. Niezależnie od decyzji, największy problem mam z konfrontacją i tym jak któremuś z nich zakomunikować, że jednak nic z tego. Jak to powiedzieć facetowi, z którym mieszkam? Albo jak powiedzieć byłemu, że do niego nie wrócę i lepiej urwać kontakty? On ma duże nadzieję, że może się jednak zejdziemy. A jeśli nie wrócę, to i tak będzie mi go brakować jako przyjaciela (on chce mnie mieć tylko dla siebie, więc nie ma mowy o zwykłej znajomości na przyszłość).
Czyli masz wybór pomiędzy kiepskim partnerem i lepszym seksem, a lepszym partnerem ale kiepskim seksem?
A nie możesz pobyć sama i poczekać, aż spotkasz kogoś, kto będzie dobrym partnerem i z kim będziesz miała dobry seks?

Po co się fiksujesz na tych dwóch facetach?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:20   #11
lifjaa
Raczkowanie
 
Avatar lifjaa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Hohlstein
Wiadomości: 192
Dot.: Wrócić czy zostać

Jeżeli chodzi o ostatnią rozmowę to ja bym na prawdę szczerze podziękowała za wspólnie spędzony czas, za wspólne rozmowy, za jego uczucie względem Ciebie i to, że jednak czujesz, że gdzieś wasze drogi i charaktery rozjeżdżają.
lifjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 12:30   #12
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wrócić czy zostać

Czy nie było już prawie identycznego wątku niedawno?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:34   #13
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200
Dot.: Wrócić czy zostać

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88819570]Czy nie było już prawie identycznego wątku niedawno? [/QUOTE]
no właśnie coś mi się wydawało że czytałam
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:55   #14
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez niemamklimatu Pokaż wiadomość
Napisałaś, że eks i tak nie będzie chciał utrzymywać stosunków przyjacielskich, więc możesz zerwać z nim kontakt raz na zawsze i powiedzieć obecnemu, że to etap zamknięty. Jeśli mu powiesz teraz całą prawdę to na pewno zburzy jego zaufanie do Ciebie, nie jest to fair wobec niego, że mu nie powiedziałaś, jednak Ty mu powiesz i zrzucisz z siebie poczucie winy, a on z tym zostanie.

Jeśli eks Cię nie pociąga to odpuść go sobie i daj jemu też szansę na znalezienie kogoś, bo on też pewnie czeka na Twoją decyzję.
Dokładnie.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:24   #15
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Wrócić czy zostać

Z obecnym łączy Cię tylko seks, a z byłym wszystko oprócz seksu.
W udanym związku powinno grać wszystko, inaczej nie będziesz w pełni szczęśliwa. Zrezygnowałabym z obydwu panów i dała sobie szansę na znalezienie innego, odpowiedniego dla Ciebie pod każdym względem mężczyzny.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:34   #16
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Wrócić czy zostać

Przecież już był taki wątek i dostałaś odpowiedzi. I są takie same jak tutaj. Autorka potrzebuje męskich gaci do życia. Nie chcę zostać singielką. Szkoda że nie chce sobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 19:36   #17
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Wrócić czy zostać

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 01:40
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 21:22   #18
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wrócić czy zostać

A ten były to wie, że w ogóle cię nie kręci i że ci się nie podoba?? Może nigdy nie powiedziałaś mu wprost? A wypadałoby, a tobie niby go żal, to nie mówisz. A nie żal ci zwodzić go latami? Przecież sam fakt, że minęły 4 lata, a dalej utrzymujesz ten kontakt, to dajesz mu złudna nadzieję. Powinnaś go urwać, a tak to on sobie wmawia, że może kiedyś uczucie odżyje. Nie powinnaś go wybierać tylko z wygody, że jest ciekawszym człowiekiem i bardziej zaradnym i ma mieszkanie. Coś czuję, że jak do niego wrócisz i po latach poznasz lepszego faceta, który będzie ci się podobał, to znowu go zostawisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 09:58   #19
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Wrócić czy zostać

Zerwij kontakty z oboma. Z czasem pewnie trafisz na kogoś, kto odpowiada ci w każdej sferze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-22, 18:32   #20
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Wrócić czy zostać

dziwna rozkminka, czy tylko tych dwóch facetów jest na świecie?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 18:48   #21
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wrócić czy zostać

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88821722]dziwna rozkminka, czy tylko tych dwóch facetów jest na świecie?[/QUOTE]

No dokładnie. Straszna desperacja bije z takiego "ex czy obecny". Koniecznie musi być jakiś?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:08   #22
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrócić czy zostać

Ciekawe, która z Was nie byłaby "zdesperowana" np. mając 40-45 lat na karku, mieszkając w małej miejscowości, gdzie trudno kogoś poznać, mając mało znajomych i nie mając rodzeństwa i dużej rodziny, z którą chociaż można spędzić święta :P
Nie mówię, że to moja sytuacja, bo nic więcej osobistego nie napiszę, ale proszę się postawić na miejscu takiej osoby bez lepszych perspektyw. Niekiedy trzeba pójść w życiu na jakiś kompromis, jeśli nie chce się spędzić reszty życia samotnie, w czterech ścianach z depresją, nie mając po śmierci rodziców absolutnie NIKOGO. Wtedy życie bez seksu lub życie z kimś, kto nie jest ideałem wydaje się lepszą opcją. Jest z kim pogadać po pracy, obejrzeć film, wspólnie gdzieś wyjechać. Ludzie źle znoszą samotność.

Edytowane przez Arnika5
Czas edycji: 2021-07-23 o 08:13
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:14   #23
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wrócić czy zostać

Ale Autorka wątku nic nawet o tym nie napisała.

Na co zda się takie teoretyzowanie?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:28   #24
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Ciekawe, która z Was nie byłaby "zdesperowana" np. mając 40-45 lat na karku, mieszkając w małej miejscowości, gdzie trudno kogoś poznać, mając mało znajomych i nie mając rodzeństwa i dużej rodziny, z którą chociaż można spędzić święta :P
Nie mówię, że to moja sytuacja, bo nic więcej osobistego nie napiszę, ale proszę się postawić na miejscu takiej osoby bez lepszych perspektyw. Niekiedy trzeba pójść w życiu na jakiś kompromis, jeśli nie chce się spędzić reszty życia samotnie, w czterech ścianach z depresją, nie mając po śmierci rodziców absolutnie NIKOGO. Wtedy życie bez seksu lub życie z kimś, kto nie jest ideałem wydaje się lepszą opcją. Jest z kim pogadać po pracy, obejrzeć film, wspólnie gdzieś wyjechać. Ludzie źle znoszą samotność.
Ja rozumiem potrzebę posiadania partnera, ale nie rozumiem, że za wszelką cenę. Poza tym czy ta osoba nie ma szans przenieść się z małego miasteczka? W dobie internetu można szukać partnera poza swoim miejscem zamieszkania. Ludzie nawet zagranicę wyjeżdżają za miłością, więc jeśli ta osoba nie ma jakiś poważnych zobowiązań w swojej mieścinie to przeniesienie się do większego miasta nie powinno być kompletnie nieosiągalne.

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Ale Autorka wątku nic nawet o tym nie napisała.

Na co zda się takie teoretyzowanie?
To jest autorka wątku XD
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:41   #25
Arnika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wrócić czy zostać

Tak, to ja autorka
No to załóżmy, że mam 45 lat, mam zobowiązania w małym mieście, dobrą pracę, schorowanych rodziców, którzy potrzebują pomocy, a mają tylko mnie i brak gwarancji, że w większym mieście znajdę lepsze warunki zarobkowe. Większość małżeństw się wypala i niestety idąc tym tropem, 90% brałoby rozwody.
Arnika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:51   #26
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Ciekawe, która z Was nie byłaby "zdesperowana" np. mając 40-45 lat na karku, mieszkając w małej miejscowości, gdzie trudno kogoś poznać, mając mało znajomych i nie mając rodzeństwa i dużej rodziny, z którą chociaż można spędzić święta :P
Nie mówię, że to moja sytuacja, bo nic więcej osobistego nie napiszę, ale proszę się postawić na miejscu takiej osoby bez lepszych perspektyw. Niekiedy trzeba pójść w życiu na jakiś kompromis, jeśli nie chce się spędzić reszty życia samotnie, w czterech ścianach z depresją, nie mając po śmierci rodziców absolutnie NIKOGO. Wtedy życie bez seksu lub życie z kimś, kto nie jest ideałem wydaje się lepszą opcją. Jest z kim pogadać po pracy, obejrzeć film, wspólnie gdzieś wyjechać. Ludzie źle znoszą samotność.
To jest mój kandydat do nagrody złotego komentarza na dzisiaj, a taka wczesna godzina

Wybór faceta jest kompromisem 1 z 2, bo nie ma lepszych perspektyw
Biorę, co jest, bo lepiej nie będzie, a przecież sama nie zostanę
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 08:52   #27
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Tak, to ja autorka
No to załóżmy, że mam 45 lat, mam zobowiązania w małym mieście, dobrą pracę, schorowanych rodziców, którzy potrzebują pomocy, a mają tylko mnie i brak gwarancji, że w większym mieście znajdę lepsze warunki zarobkowe. Większość małżeństw się wypala i niestety idąc tym tropem, 90% brałoby rozwody.
Jak mówią, dla chcącego nic trudnego.

To jest twoje życie, nikt za ciebie decyzji nie podejmie. Ze swojej strony powiem, że wbrew powszechnym teoriom, partner nie musi zaspokajać absolutnie wszystkich potrzeb. Także z panem nr 1 możecie się umówić, że jesteście razem, ale otwieracie jednostronnie związek i ty możesz zaspokajać swoje potrzeby seksualne poza związkiem. Albo w związku z panem nr 2 możesz zainteresowania, podróże dzielić z kimś innym np. jakąś koleżanką/grupą znajomych. Nie trzeba spędzać każdego wieczoru czy weekendu razem. Chociaż jeżeli on cię irytuje tak ogólnie to czarno widzę wspólne życie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 09:53   #28
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wrócić czy zostać

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88822317]
To jest autorka wątku XD[/QUOTE]

Haha, LOL xD

A tak na serio: od Autorki wieje desperacją na kilometr.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 09:55   #29
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Haha, LOL xD

A tak na serio: od Autorki wieje desperacją na kilometr.
Ale autorka otwarcie napisała, że nie ma lepszych perspektyw
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:34   #30
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wrócić czy zostać

Cytat:
Napisane przez Arnika5 Pokaż wiadomość
Tak, to ja autorka
No to załóżmy, że mam 45 lat, mam zobowiązania w małym mieście, dobrą pracę, schorowanych rodziców, którzy potrzebują pomocy, a mają tylko mnie i brak gwarancji, że w większym mieście znajdę lepsze warunki zarobkowe. Większość małżeństw się wypala i niestety idąc tym tropem, 90% brałoby rozwody.
Ok, każdy może wejść w związek z rozsądku, jeśli facet cię nie pociąga, ale miło z nim spędzasz czas i jestes w stanie zrezygnować z bliskości i fizyczności w związku. Nikt ci nie mówi, że nie możesz. Chodzi tylko o to, aby być uczciwym, czyli powiedzieć temu byłemu prawdę, że oczekujesz tak zwanego "białego związku" bo z wyglądu cię nie pociąga. Jeśli obu stronom to pasuje, to jest OK.

Gorzej, jeśli za jakiś czas poznasz kogoś idealnego który będzie spełniał wszystkie twoje potrzeby, a tego "obecnego exa" zranisz. W końcu tego drugiego też jakoś poznałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-23 15:58:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.