Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 12:49   #1
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645

Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?


Zanim uznacie mnie za idotkę napiszę dokladnei o co mi chodzi.
Otóż czy codzienny makijaż albo robiony dwa razy dziennie i zmyty bardzo starannie nie sprzyja szybszemu starzeniu zwłascza skóry wokół oczu?
Jednak jesli robimy demakijaż nawet idealnie starannie właściwymi praparatami to musimy tę skórę troszkę ponaciagać, nawet chusteczką do demakijazu czy płatkiem. A takie naciąganie codziennie razy te wszystkie dni to jednak...no właśnie czy mam rację?
Ostatnio znalazłam przypadkiem (szukajać różu Peachy Keen) zdjęcie Kate Bosworth, młodej dziewczyny (no starszej ode mnie ale nie niezaprzeczalnie młodej) i napewno dbającej o siebie i używajacej dobrych kremów i dobranej pielęgnacji (jak sądzę) i miała zmarszki w kącikach oczu i wogóle wyglądała na starszą sporo niż jest (ogólny wyglad skóry). To samo zauważyłam u innych gwiazd, a to o nich mówi się że wyglądaja młodziej.
Może u mnie jest jakoś dziwnie ale przeważnie makijaż to krem koloryzujący, róż, błyszczyk. Czasem tusz do rzęs plus cienie (ale to 4 razy w miesiącu). Mam ciemną oprawę oczu i dość długie rzęsy.
Czy częste zmywanbie może w efekcie przyspieszyć pojawienie się zmarszczek? Czy raczej zależy to od tego co potem się małoży- jeśl ijakiś bardzo dobry krem to można bezkarnie malować się codziennie czy też to i tak nie wpłynie na zmarszki?
Ja wiem, że zmarszczki kiedyś muszą się pojawić, ale chodzi o to żeby nie za wcześnie.

Edytowane przez baxterina
Czas edycji: 2010-08-18 o 12:51 Powód: zdjecie
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 14:19   #2
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

jest wiele czynników wpływających na starzenie się skóry: nieodpowiednia pielęgnacja, słońce (!), tryb życia, żywienie, no i geny. oczywiście, przecieranie wacikiem po skórze, zwłaszcza tej delikatnej wokół oczu, nie moze być obojętne dla skóry, bo jak zauważyłaś, to skórę podrażnia i rozciąga. możesz spróbować inaczej zmywać makijaż, np. najpierw wmasować mleczko w skórę a potem wytrzeć wacikiem albo jeszcze lepiej po prostu zmyć wodą, choć moze to byc problem w przypadku tłustszych specyfików do demakijażu. najlepiej by było znaleźć jakiś żel myjący, który nie piekłby cholernie w przypadku dostania sie do oczu no i wiadomo, to też ma znaczenie, czy nałożysz na wyczyszczoną skórę jakiś odżywczy krem. ale też nie popadajmy w paranoję nie tylko zmywanie makijażu przyspiesza powstawanie zmarszczek.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 14:23   #3
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jest wiele czynników wpływających na starzenie się skóry: nieodpowiednia pielęgnacja, słońce (!), tryb życia, żywienie, no i geny. oczywiście, przecieranie wacikiem po skórze, zwłaszcza tej delikatnej wokół oczu, nie moze być obojętne dla skóry, bo jak zauważyłaś, to skórę podrażnia i rozciąga. możesz spróbować inaczej zmywać makijaż, np. najpierw wmasować mleczko w skórę a potem wytrzeć wacikiem albo jeszcze lepiej po prostu zmyć wodą, choć moze to byc problem w przypadku tłustszych specyfików do demakijażu. najlepiej by było znaleźć jakiś żel myjący, który nie piekłby cholernie w przypadku dostania sie do oczu no i wiadomo, to też ma znaczenie, czy nałożysz na wyczyszczoną skórę jakiś odżywczy krem. ale też nie popadajmy w paranoję nie tylko zmywanie makijażu przyspiesza powstawanie zmarszczek.
Ja zmywam chusteczką Johnson. Przykładam, czekam potem jeszcze raz i patyczek kosm. Potem serum nawilżające i krem.
A żel do mycia buzi Lirene rózowy- nic nie piecze, znalazłam powielu poszukiwaniach.
Ciekawa jestm czy dwufazowe płyny do demakijażu oczu z wyższej półki są warte zainwestowania?

Edytowane przez baxterina
Czas edycji: 2010-08-18 o 14:25
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 15:30   #4
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

A ja zacytuję moją babcię 'Od kilkudziesięciu lat używam różnych pudrów i co? I mam skórę o jakiej mogłaby pomarzyć niejedna czterdziestolatka!' a przecież babcie zawsze mają rację ;-)
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 15:47   #5
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Ja zmywam chusteczką Johnson. Przykładam, czekam potem jeszcze raz i patyczek kosm. Potem serum nawilżające i krem.
A żel do mycia buzi Lirene rózowy- nic nie piecze, znalazłam powielu poszukiwaniach.
Ciekawa jestm czy dwufazowe płyny do demakijażu oczu z wyższej półki są warte zainwestowania?
może jeśli znalazłaś taki żel do mycia, mogłabyś zrezygnować choćby z tej chusteczki? a patyczek to tylko np. na linii rzęs, gdzie nie da się dokładnie zmyć
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:02   #6
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może jeśli znalazłaś taki żel do mycia, mogłabyś zrezygnować choćby z tej chusteczki? a patyczek to tylko np. na linii rzęs, gdzie nie da się dokładnie zmyć
Tak patyczek to do zmycia białej kredki z linii wodnej co czasem robię Teraz zaciekawiły mnie dwufazowe płyny - mają oleistą część i taką wodną. Zastanawiam się też czy demakijaż z wysokiej półki to lepszy demakijaż? Taka jestem, że zainwestuję chętniej w pielęgnację czy kolorówkę pielęgnacyjną niż samą kolorówkę.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
A ja zacytuję moją babcię 'Od kilkudziesięciu lat używam różnych pudrów i co? I mam skórę o jakiej mogłaby pomarzyć niejedna czterdziestolatka!' a przecież babcie zawsze mają rację ;-)
To może geny Ja mam wrażliwą cerę, jakoś większość rzeczy jej nie służy. Zauważyłam, że to co ma świecące drobniki- czyli rozświetlacze raczej ją podrażniają i podziwiam je ale nie noszę.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:10   #7
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Tak patyczek to do zmycia białej kredki z linii wodnej co czasem robię Teraz zaciekawiły mnie dwufazowe płyny - mają oleistą część i taką wodną. Zastanawiam się też czy demakijaż z wysokiej półki to lepszy demakijaż? Taka jestem, że zainwestuję chętniej w pielęgnację czy kolorówkę pielęgnacyjną niż samą kolorówkę.
wiesz, te dwufazowe to jest praktycznie to samo, co zwykłe mleczka, tylko nie ma tej emulsji, która łączyłaby tłuszcz z wodą; po prostu w mleczkach ten tłuszcz jest z tą wodą jakby połączony w jeden produkt ot, taki bajer zrobili, rozdzielili jeden produkt na dwa i sprzedają o połowę drożej
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 19:25   #8
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
wiesz, te dwufazowe to jest praktycznie to samo, co zwykłe mleczka, tylko nie ma tej emulsji, która łączyłaby tłuszcz z wodą; po prostu w mleczkach ten tłuszcz jest z tą wodą jakby połączony w jeden produkt ot, taki bajer zrobili, rozdzielili jeden produkt na dwa i sprzedają o połowę drożej
No to fakt nie ma sensu- to działa pewnie na naszą podświadomość
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 17:09   #9
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Jednak jesli robimy demakijaż nawet idealnie starannie właściwymi praparatami to musimy tę skórę troszkę ponaciagać, nawet chusteczką do demakijazu czy płatkiem. A takie naciąganie codziennie razy te wszystkie dni to jednak...no właśnie czy mam rację?
Zmywając makijaż za pomocą wacika delikatnie masujesz twarz, a w efekcie pobudzasz mikro krążenie co tylko korzystnie wpływa na cerę.
Częste mycie twarzy może szkodzić warstwie lipidowej, co za dużo to nie zdrowo. Demakjaż/mycie twarzy 2 razy dziennie jest ok (oczywiście jeśli później zadbamy o skórę używając toniku, kremu itd.).

Przesuwam wątek na kosmetyczkę.

Edytowane przez Ines-ka
Czas edycji: 2010-08-19 o 17:10
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 21:12   #10
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Ale z drugiej srony codzienne masaże skóry wokół oczu, bardzo dobrze na nią działają, spowalniają starzenie. Sama nie wiem.

A gwiazdy się starzeją bo prowadzą taki a nie inny tryb życia, Imprezy, praca w nocy, ciągła dieta - tak mi się wydaje.
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 21:41   #11
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

wydaje mi się, że to jest tak mit, powtarzany przez wielu, a nie do końca sprawdzony.

że jak się nastolatka maluje, to - nie rób tego, bo będziesz miała zmarszczki. Oczywiście nie należy przesadzać, bo im jesteś młodsza, tym makijaż śmieszniej może wyglądać, ale to zależy od wszystkiego: ubioru, urody, stylu...

Przede wszystkim używać dobrych kosmetyków, na półkach jest cała masa fajowych rzeczy. Nie kupować bazarowych śmieci, tylko porządne Ziaje, Garniery, Dermiki itp.
Dokładnie zmywać makijaż. Dbać o skórę. Kupić krem, dobry tonik, maseczkę...

Trzeba się swojej skóry nauczyć, poznać co lubi, a do czego nigdy się nie przekona i korzystać z tego, co nasza cera przyjmuje bez żadnego "ale".

Usłyszałam kiedyś od mojej dermatolog, że nawet jak 19 latka będzie stosować fluid, który ma lekkie działanie przeciwzmarszczkowe, to nic jej nie będzie. Włókna kolagenowe zanikają już od 19 roku życia, więc powolne wprowadzanie różnorakich specyfików pobudzi naszą skórę, pomoże jej.

Równie dobrze, mogłybyśmy chodzić latem w workach na ziemniaki, bo co jak co, ale słońce to dopiero nam zabija skórę. A przecież większość z nas się opala

Pięknych makijaży!
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 09:52   #12
Aleetzya
Zadomowienie
 
Avatar Aleetzya
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 076
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Przede wszystkim używać dobrych kosmetyków, na półkach jest cała masa fajowych rzeczy. Nie kupować bazarowych śmieci, tylko porządne Ziaje, Garniery, Dermiki itp.
Dokładnie zmywać makijaż. Dbać o skórę. Kupić krem, dobry tonik, maseczkę...
Nie do końca się z tym zgodzę. Firma czy znaczek logo nie są tak istotne jak składy kosmetyków. Czasami znany z nazwy kosmetyk jest nafaszerowany śmieciami a tani i mniej znany w swojej prostocie mniej zaszkodzi.

Warto pamiętać też o nawilżeniu - nie tylko skóry buzi ale i wokół oczu i na szyi! Często widzę u starszych pań gładką buzię i szyję jak u żółwia
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że najważniejszy jest po prostu umiar -w opalaniu, diecie, pielęgnacji i makijażu. Dzienny, lekki makijaż pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami z powietrza a wiele z podkładów / fluidów zawiera filtry więc chyba bardziej pomagają niż szkodzą.
Aleetzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 16:12   #13
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Ojej no miałam na myśli to, że znane firmy przeważnie śmieci do kosmetyków nie dodają, ale warto poczytać, poradzić się kogoś i wtedy wybierać, ale zwariować też się nie dać
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 20:22   #14
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

mam dokładnie ten sam problem

że takie naciaganie wacikami na pewno robi rożnice minimalna ale robi, dlatego maluje się żadko

a gwiady maja niszczona cere i zmarszczki od podkładów które maja w bardzo duzych ilosciach na twarzy, był nawet kiedys wywiad z jakas aktorką która mówiła, ze to złe dla cery.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 08:16   #15
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mam dokładnie ten sam problem

że takie naciaganie wacikami na pewno robi rożnice minimalna ale robi, dlatego maluje się żadko

a gwiady maja niszczona cere i zmarszczki od podkładów które maja w bardzo duzych ilosciach na twarzy, był nawet kiedys wywiad z jakas aktorką która mówiła, ze to złe dla cery.
to może nie naciągaj skóry
wystarczy przyłożyć płatek nasączony 'rozpuszczalnikiem' i chwilę poczekać, bez żadnego tarcia i naciągania
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 09:16   #16
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Ta Kate Bosworth długo była nienaturalnie wychudzona, chyba miała anoreksje(?) wtedy skóra jest cienka jak pergamin, na pewno ten stan przyczynił się do wyglądu jej skóry, zmarszczek itp...
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 10:19   #17
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Bardziej od makijażu cerę niszczy solarium i opalanie nadmierne!

Moja kilka lat młodsza współlokatorka używa drogich kremów, kosmetyki do makijażu górna półka no i co z tego ,skoro chodzi na solarium i ma głębokie zmarszczki
Nawilżanie nie wystarczy jeśli krem na dzień nie ma filtra (" bo się nie opalę").
A ciemna, pomarańczowa wręcz skóra wg mnie wygląda staro sama w sobie fuuj !

Ja też maluję się codziennie, moja mama nie maluje i nie malowała się prawie wcale i wg niej nie wyglądam starzej niż ona w tym wieku, więc to nie tylko o geny chodzi
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 01:05   #18
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

trudno ocenić stan skóry na podstawie zdjęcia, ale na oko to Kate ma z natury cienką i delikatną skórę, poza tym ma 27 lat, więc nic dziwnego w jej wyglądzie nie widzę. no i do tego na zdjęciu się uśmiecha-nawet 10 latek ma linie mimiczne i nie są one tożsame ze zmarszczkami
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 07:11   #19
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
Ta Kate Bosworth długo była nienaturalnie wychudzona, chyba miała anoreksje(?) wtedy skóra jest cienka jak pergamin, na pewno ten stan przyczynił się do wyglądu jej skóry, zmarszczek itp...
No była, ale to nie tylko o nią chodzi, to samo pomyślałam np. o zbliżeniach zdjęć Kate Hudson, a ona nigddy nie była zbyt chuda.
Gdyby to dotyczyło tylko Kate B. to można by pomyśleć, że to geny, ale dziewczyna ,a śliczną moim zdaniem buzię, a tak szybko zniszczoną skórę.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że to jest tak mit, powtarzany przez wielu, a nie do końca sprawdzony.

że jak się nastolatka maluje, to - nie rób tego, bo będziesz miała zmarszczki. Oczywiście nie należy przesadzać, bo im jesteś młodsza, tym makijaż śmieszniej może wyglądać, ale to zależy od wszystkiego: ubioru, urody, stylu...

Przede wszystkim używać dobrych kosmetyków, na półkach jest cała masa fajowych rzeczy. Nie kupować bazarowych śmieci, tylko porządne Ziaje, Garniery, Dermiki itp.
Dokładnie zmywać makijaż. Dbać o skórę. Kupić krem, dobry tonik, maseczkę...

Trzeba się swojej skóry nauczyć, poznać co lubi, a do czego nigdy się nie przekona i korzystać z tego, co nasza cera przyjmuje bez żadnego "ale".

Usłyszałam kiedyś od mojej dermatolog, że nawet jak 19 latka będzie stosować fluid, który ma lekkie działanie przeciwzmarszczkowe, to nic jej nie będzie. Włókna kolagenowe zanikają już od 19 roku życia, więc powolne wprowadzanie różnorakich specyfików pobudzi naszą skórę, pomoże jej.

Równie dobrze, mogłybyśmy chodzić latem w workach na ziemniaki, bo co jak co, ale słońce to dopiero nam zabija skórę. A przecież większość z nas się opala

Pięknych makijaży!
No w workach to nie, ale fakt że przez okrągły rok noszę filrt 50 SPF na twarz, ale też na dłonie i nawet kiedy nie jestem na dworze a np. siedzę przy oknie i światło na mnie pada i nei uważam tego za dziwactwo.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 09:10   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

[QUOTE=baxterina;21727538]No była, ale to nie tylko o nią chodzi, to samo pomyślałam np. o zbliżeniach zdjęć Kate Hudson, a ona nigddy nie była zbyt chuda.
Gdyby to dotyczyło tylko Kate B. to można by pomyśleć, że to geny, ale dziewczyna ,a śliczną moim zdaniem buzię, a tak szybko zniszczoną skórę.[COLOR="Silver"]

Ale co ty chcesz do Hudson? Przeciez ona ma sliczna buzie. Bedac po 30-tce wyglada rewelacyjnie. Nie jedna 20-tka mogla by brac z niej przyklad.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:21   #21
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

[QUOTE=MonikaPogrzeba;2172 9330]
Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
No była, ale to nie tylko o nią chodzi, to samo pomyślałam np. o zbliżeniach zdjęć Kate Hudson, a ona nigddy nie była zbyt chuda.
Gdyby to dotyczyło tylko Kate B. to można by pomyśleć, że to geny, ale dziewczyna ,a śliczną moim zdaniem buzię, a tak szybko zniszczoną skórę.[COLOR="Silver"]

Ale co ty chcesz do Hudson? Przeciez ona ma sliczna buzie. Bedac po 30-tce wyglada rewelacyjnie. Nie jedna 20-tka mogla by brac z niej przyklad.
Może niejedna tak, ale ja widziałam - znam dziewczyny w wieku Kate wyglądające młodziej. Nie chodzi mi żeby szukać dziury w całym ani nikogo się czepiać. Ja chcę tylko wiedzieć jak codzienne malowanie się wpływa na cerę nawet przy założeniu, że malujemy się kosmetykami dobrej jakości.
Zakładając że są dwie dziewczyny o podobnych genach i obie używaja tak samo dobrej - dobrze dobranej pielęgancji i jedna maluje się codziennie i to zmywa a druga maluje się okazjonalnie...(ale namotałam) to której skóra zestarzeje się szybciej?
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:15   #22
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

oczywiscie że ta co się maluje się częściej
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2010-08-30 o 11:18
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:22   #23
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oczywiscie że ta co się maluje się częściej
Tak sądziłam, ale w tym wątku szukałam potwierdzenia. Nie chodzi mi o krytykę danej gwiazdy- bo wiadomo, że każdy oceni czyjąć skórę i wiek inaczej (inna rzecz że akurat Kate Bosworth to moim zdaniem najładniejsza aktorka) więc pytałam tylko o pewną prawidłowość.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:49   #24
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

A ja nie widze na tym zdjeciu zniszczonej skory.
Wiele kobiet ma zmarszczki mimiczne. Wszystko zalezy od danej osoby.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 14:10   #25
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;21733798]A ja nie widze na tym zdjeciu zniszczonej skory.
Wiele kobiet ma zmarszczki mimiczne. Wszystko zalezy od danej osoby.[/QUOTE]

Chodzi o to żeby mimiczne zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej a moje pytanie dotyczyło naciągania kóry przy makijażu i demakijażu czyli czynnika przyspieszającego. Nie wszystko zależy od genów.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 14:20   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Chodzi o to żeby mimiczne zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej a moje pytanie dotyczyło naciągania kóry przy makijażu i demakijażu czyli czynnika przyspieszającego. Nie wszystko zależy od genów.
Nie od genow. Od mimiki. Ja mam mimike a'la Jim Carrey i mam zmarszczki na czole. Mam 24 lata. Dbam o skore, uzywam spf 50 zawsze a zmarszczki sa. Mam idealnie dobrane kosmetyki do demakijazu. Mam zawsze smoky eye, czyli mocny mejkap a demakijaz krzywdy mi nie robi.
PS: zerknij na swoj watek kosmetyczny na targowsiku, bo chyba o nim zapomnialas. Kiedys napisalam bo cos mi sie spodobalo .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:49   #27
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

ja kiedys zauwazyłam ze mam mlusienka zmarszcze mimiczna na czole i sie wkurzyłam, i teraz panuje nad miminka za nic na swiecie nie marszczę czoła i nie ma nic a nic!

tak sie tym przejełam ze zaczełam o to bardziej dbac i nie robic 'min, chociaz niekrótzy tak maja ze maja naturalnie zmarszczone czoło
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:37   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Oczywiscie ze to bdura ze ta osoba co sie maluje na codzien szybciej sie starzeje.

Jak dziewczyny juz nabaknely, duzo zalezy tez od mimiki. Ja w wieku 24 lat mialam zmarchy na czole ze hej. Mialam wtedy bogata mimike twarzy i czesto marszczylam czolo. Ciezko bylo mi sie tego oduczyc, ale nawet nie wiem kiedy nagle sie okazalo ze zbliza sie 30-tka, a ja mam gladkie czolo i nawet lwie zmarszczki miedzy brwiami sie wygladzily i ich nie ma. Za 2 tyg koncze 34 lata i od roku widze ze pomalu naczynaja sie zmarszczyki zaznaczac. Nie marszcze nadal czola, ale powoli kurze lapki sie robia i zmarszczcki na czole i miedzy brwiami. Zaczyna zaznaczyc mi sie bruzda nosowo-wargowa. nie ma dramatu, ale jak wsadze nos w lustro to widze ze cos sie zaczyna dziac i to jest jak najbardziej normalne. Grawitacja na wszystkich dziala, a to co dzieje sie u mnie jest pierwsza oznaka starzenia. Ludzie doznaja szoku jak mowie ile mam lat bo daja mi gora 28 lat. I tak nie chodze do solarium nie opalam sie i uzywam do 4 czy 5 lat filtrow na codzien, a osoba w tym samym wieku co ja nie stroniaca od solarium i uzywajaca za ciemne podklady i pudry wyglada jak by przekroczyla 40-tke.
Maluje sie od 15 rz owszem wtedy to jedynie uzylam tuszu do rzes i rozu, a jak skonczylam szkole srednia to moglam juz bez problemo sie malowac i wykonuje codziennie makijaz do 14 lat.
Podstawa to nie naciagac skory, nie marszczyk niepotrzebnie twarzy i dbac o potrzeby cery. Cena kosmetykow jest tu najmniej wazna. ja juz nie uzywam wysokiej polki, bo cena nie jak sie miala do jakosci, do moich wymagan jakie stawialam tym kosmetykom. Nie bede ukrywac kupujac puder za 50€, wymagalam cudu, a co dostalam? na mojej buzie kosmetyk ten nie sprawowal sie lepiej niz puder za 3 czy gora 10€, wrecz czesto bylam zla, ze tyle kasy wydalam i niestety puder jest widoczny, cera sie przy nim bardzo tlusci, sciaga mnie i wysusza jednoczesnie itp. Wrocilam do sredniej i nieskiej polki. Przynajmniej jak nie trafie z zakupem to nie ma takiego dramatu.
Podsumowujmy co ma wplyw na szybsze starzenie:
- geny
- pielegnacja czyli nie naciaganie skory przy demaikijazu a nawet jak wykonujemy makijaz
- bogata mimika twarzy sprzyja powstawaniu zmarszczek. najpierw sa to mimiczne, a z czasem utrwalaja sie
- promieniowanie UV czyli smazenie sie na sloncu czy w solarium , a takze nie uzywanie filtrow UV, ale nie mwoie o filtrach SPF 6 czy 10. Ponizej 30-tki nie oplaca sie filtrow uzywac
- Dieta, zla dieta uboga w antyoksydanty sprzyja szybszemu starzeniu
- palenie papierowo i naduzywanie wszelakich uzywek tez przespiesza starzenie sie skory

Czy jeszcze o czyms zapomnialam?
-aaa pogodne nastawienie do zycia, pesymisci starzeja sie szybciej

I to cala filozofia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:58   #29
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

ech, to ja wolę swoje zmarszczki od częstego uśmiechania się niż gładką ale martwą twarz manekina bez emocji. Dla mnie fakt że zmarszczki powstaną o ten rok, dwa czy trzy później nie jest ważny. Serio tam Wam to spędza sen z powiek?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2010-08-31 o 09:59
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:58   #30
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ech, to ja wolę swoje zmarszczki od częstego uśmiechania się niż gładką ale martwą twarz manekina bez emocji. Dla mnie fakt że zmarszczki powstaną o ten rok, dwa czy trzy później nie jest ważny. Serio tam Wam to spędza sen z powiek?
dokladnie. to jest chore, ze pokazuje sie zdjecie mlodej kobiety, usmiechnietej po osemki i jest zdziwieie, ze ma zmarszczki.


zmarszczki sa normalne i nieuniknione. nie wazne czy ktos sie bedzie malowal, usmiechal etc. i ta bedzie mial zmarchy. no chyba, ze marzy sie komus wlasnie twarz manekina jak u joan rivers (mimo calego jej uroku, wyglada jak starsza siostra jacksona).
a czy zmarszczki powstaja od codziennego makijazu? chyba tylko w tedy jak do malowania uzywa sie gipsu. niby co jest takiego w kosmetykach kolorowych, co przyspieszaloby powstawanie zmarszczek?

i edit: zmarszczki od tarcia. to do demakijazu uzywajcie olejow.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.