Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 08:03   #4621
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Czop to ma chyba jakaś barwę a tu nic zero zabarwienia bezwonne coś

Ale zazdroszczę spokojnych nocek w pozytywnym znaczeniu

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Też tak myślałam, ale właśnie może mieć i taką formę

On po prostu nie marudował, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę i dojdziemy do jakiegoś schematu i regularności.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:10   #4622
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Też tak myślałam, ale właśnie może mieć i taką formę

On po prostu nie marudował, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę i dojdziemy do jakiegoś schematu i regularności.
Dobrze wiedziec

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:10   #4623
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Tak może odchodzić czop

Druga noc bez jęków



Gaiete jak Amelia zareagowała na Jagódke?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:21   #4624
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Czop to ma chyba jakaś barwę a tu nic zero zabarwienia bezwonne coś

Ale zazdroszczę spokojnych nocek w pozytywnym znaczeniu

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
A właśnie, czop też bywa taki wodnisty! Generalnie poobserwuj i w razie co podejdź do szpitala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:30   #4625
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Btw w szpitalu dostałam niebieskie pudełko, to z tymi gadżetami, próbkami itd. I tam była broszurka, którą sobie z nudów zaczelam czytać. Ogólnie mega pro kp, wiadomo. Nie mogłam w to uwierzyć, ale napisali coś w stylu, że "niektóre kobiety są tak próżne, że boją się kp w obawie, że zniszczą sobie tym biust"

Wtf? Próżne? Co za terror w ogóle? I z resztą jakim prawem ktokolwiek to ocenia? Sama karmię, karmilam pierwszą niecałe dwa lata, ale takie teksty mnie wnerwiają na maksa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet jeśli jakaś mama nie karmi piersią bo boi się o piersi, to ma do tego prawo.
Kuwa, ale mnie wkurza takie podejście.
W ogóle mam wrażenie, że matki, to taki obiekt do analizy, oceny.
A w rakich ulotkach powinna być rzetelna wiedza. Chocby spis adresów i telefonów gdzie rodzic ma szukać pomocy.
Koleżanka z Francji w szpitalu wzięła ulotkę gdzie był spis gdzie uzyskać pomoc w kp.
Od doradców certyfikowanych, po fundacje wspierające kp.
Inna ulotka adresy pomocy medycznej w dni powszechnie, weekendy, święta, apteki dyżurne.
Takie informacje powinny być dostępne dla rodziców, wychodzisz ze szpitala i nie masz pojęcia co robić gdy dziecko ma gorączkę, bo nie wiesz czy jest jakaś infolinia, gdzie z noworodkiem jechać w razie W.
Ale pełno debilnych ulotek reklamujących mm, emulsje do kąpieli, o słoiczkach....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:30   #4626
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
A właśnie, czop też bywa taki wodnisty! Generalnie poobserwuj i w razie co podejdź do szpitala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czuję się jak pierworodka nic nie wiedząca

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:35   #4627
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, co nie dotyczy tylko karmienia piersią ale wszystkich aspektów. .. ze tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia- sn/cc, kp/mm, czy będzie biegał mając 10 msc czy 14, czy w przedszkolu będziemy wysłuchiwać samych pieśni pochwalnych czy ciągle na dywaniku za zachowanie.
I tak każde nasze dziecko jeśli będzie otoczone miłością i wsparciem z bezkresnym poczuciem bezpieczeństwa wyrośnie na dorosłego, który sobie w życiu poradzi. I tylko to ma znaczenie... i każde nasze dziecko sobie poradzi



PS. Gaiete widzę, że mam koleżankę od nocnych karmień

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Margo
Dokładnie co z tego, że ktoś KP jak uznaje klapsa za metodę wychowawczą? niestety znam takie mamy
Owszem fajnie jeśli mama chce, karmi piersią, ale jeśli przekazuje też dziecku pozytywne wzorce, da miłość, zrozumienie, akceptację.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 08:35   #4628
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień dobry! Co za cudowna niedziela

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość



Gaiete jak Amelia zareagowała na Jagódke?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Gdzieś mi uciekło cytowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


️Zakochana w siostrze. Ciągle chce na nią patrzeć, mieć na rękach, głaskać - mam obawy, że ją rozpuści na razie pełna miłość i szczęście. W ogóle poranek w łóżku w czwórkę to taka cudowna rzecz... Taka ta nasza rodzina zrobiła się teraz "kompletna" - nie umiem tego wytłumaczyć
Margosia dzięki za Twoje rady odnośnie nawału, właśnie piję szałwię a kapusta regularnie w ruchu to plus lanolina i ból zaczyna być do zniesienia zamiast takiego, że muszę coś wkładać między zęby, żeby nie krzyknąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gaiete
Czas edycji: 2019-10-06 o 08:37
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:35   #4629
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny.pytaniw z rana pewnie głupie... Coś w nocy tzn nad ranem że mnie poleciało.nie było tego mega dużo ale obudziło mnie to... Szczerze nie wiem czy to większą ilość wody czy po prostu szczerze nie utrzymałam w nocy co mi się nigdy nie zdarzało. Czekałam czy coś później będzie ale nic się nie dzieje ... Nie wiem za bardzo czy jechać czy czekać..

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jeśli cię to nie pokoi, to jedź sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:36   #4630
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość



Gaiete jak Amelia zareagowała na Jagódke?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Gdzieś mi uciekło cytowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:57   #4631
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Wiesz, zawsze możesz jechać sprawdzić i się uspokoić ja bym nie jechała. Bo gdybym jeździła za każdym razem z tym to już by mnie na IP za wariatke wzięli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie i ciąże i dziecko nauczyło, że jeśli coś niepokoi, to lepiej wyjść milion razy na wariatkę, niż o jeden raz za mało.
I w pierwszej i teraz od lekarzy, pielęgniarek słyszę, że jeśli czujemy, że może dziać się coś niepokojącego, to lepiej sprawdzić.
Ty masz jeszcze wiedzę, ale ja czy inne dziewczyny możemy czegoś nie zauważyć, źle ocenić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Dochodzę do etapu gdy już mam dosyć brzuszka. I trochę się boję, że to już koniec, ale zaczynam się wzruszać gdy myślę, że jeszcze tylko troszkę i zobaczę moją drugą córeczkę.
Tego urwiska, który nie oszczędza moich wnętrzności, ponoć pod koniec dzieci zbierają siły na poród i są spokojniejsze
I za nic ma Marta moje zmęczonie, że starsza siostra chorutek, że mama czuwa w nocy. Imprezy całodobowe.
Aż się boję, że to drugie to też taki typ jak starsza. Szybko uzna, że spanie jest dla mięczaków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 09:00   #4632
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja dalej 2w1. Dziś 4 dni po terminie Może namówię męża na McDonalda wieczorem
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, co nie dotyczy tylko karmienia piersią ale wszystkich aspektów. .. ze tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia- sn/cc, kp/mm, czy będzie biegał mając 10 msc czy 14, czy w przedszkolu będziemy wysłuchiwać samych pieśni pochwalnych czy ciągle na dywaniku za zachowanie.
I tak każde nasze dziecko jeśli będzie otoczone miłością i wsparciem z bezkresnym poczuciem bezpieczeństwa wyrośnie na dorosłego, który sobie w życiu poradzi. I tylko to ma znaczenie... i każde nasze dziecko sobie poradzi



PS. Gaiete widzę, że mam koleżankę od nocnych karmień

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Brawo. Bardzo dobrze powiedziane!!!
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Btw w szpitalu dostałam niebieskie pudełko, to z tymi gadżetami, próbkami itd. I tam była broszurka, którą sobie z nudów zaczelam czytać. Ogólnie mega pro kp, wiadomo. Nie mogłam w to uwierzyć, ale napisali coś w stylu, że "niektóre kobiety są tak próżne, że boją się kp w obawie, że zniszczą sobie tym biust"

Wtf? Próżne? Co za terror w ogóle? I z resztą jakim prawem ktokolwiek to ocenia? Sama karmię, karmilam pierwszą niecałe dwa lata, ale takie teksty mnie wnerwiają na maksa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie ocenianie w takich materiałach jest niedopuszczalne, zgadzam się z Tobą, na pewno źle się odbiera całość jak się takie coś przeczyta. Informatory takie jak te powinny być jak najbardziej obiektywne. Chyba że to była jakaś forma np. esej?
Ale już tak tylko między nami, osoba która w decyzji o macierzyństwie, czy sposobie karmienia, czy czymkolwiek kieruje się wyłącznie(!) swoim wyglądem to nie ukrywajmy - jest próżna. Więc rozumiem autora. Niemniej jednak takie rzeczy to można na blogu umieszczać a nie w pismach rozdawanych matkom w szpitalach. 5 lat słuchałam o tym jak dziennikarstwo choruje na stronniczość więc teksty takie jak te mnie nie dziwią, choć rażą bardzo, nie powiem.
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem co to było bo to mój trzeci poród a nigdy mi się tak nie robiło. Mała się rusza i to mnie uspokaja ale szczerze poczułam się jakbym nie utrzymała moczu ... :/Spanikowałam nie ukrywam
Czyli jak tego nie było w ilości chlusniecia to nie muszę panikować i jechać co nie ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ja bym nie jechała jeśli się nie będzie powtarzać to nie widziałabym potrzeby. Ale to ja. Ty decyzję podejmij sama. Nie wolno lekceważyć swoich matczynych obaw więc jeśli te istnieją to działaj żebyś była spokojna. Ale jak widzę odczucie miałaś jakby to bylo nieutrzymanie moczu, może malizna akurat tak naparła że poleciało, może się zdarzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:26   #4633
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Mnie i ciąże i dziecko nauczyło, że jeśli coś niepokoi, to lepiej wyjść milion razy na wariatkę, niż o jeden raz za mało.
I w pierwszej i teraz od lekarzy, pielęgniarek słyszę, że jeśli czujemy, że może dziać się coś niepokojącego, to lepiej sprawdzić.
Ty masz jeszcze wiedzę, ale ja czy inne dziewczyny możemy czegoś nie zauważyć, źle ocenić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Dochodzę do etapu gdy już mam dosyć brzuszka. I trochę się boję, że to już koniec, ale zaczynam się wzruszać gdy myślę, że jeszcze tylko troszkę i zobaczę moją drugą córeczkę.
Tego urwiska, który nie oszczędza moich wnętrzności, ponoć pod koniec dzieci zbierają siły na poród i są spokojniejsze
I za nic ma Marta moje zmęczonie, że starsza siostra chorutek, że mama czuwa w nocy. Imprezy całodobowe.
Aż się boję, że to drugie to też taki typ jak starsza. Szybko uzna, że spanie jest dla mięczaków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wychodzę z takiego założenia dlatego napisałam, że jak Cię niepokoi to jedz sprawdź dla siebie.

Ja dzisiaj 38+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:25   #4634
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja dalej 2w1. Dziś 4 dni po terminie Może namówię męża na McDonalda wieczorem Brawo. Bardzo dobrze powiedziane!!!No dokładnie ocenianie w takich materiałach jest niedopuszczalne, zgadzam się z Tobą, na pewno źle się odbiera całość jak się takie coś przeczyta. Informatory takie jak te powinny być jak najbardziej obiektywne. Chyba że to była jakaś forma np. esej?
Ale już tak tylko między nami, osoba która w decyzji o macierzyństwie, czy sposobie karmienia, czy czymkolwiek kieruje się wyłącznie(!) swoim wyglądem to nie ukrywajmy - jest próżna. Więc rozumiem autora. Niemniej jednak takie rzeczy to można na blogu umieszczać a nie w pismach rozdawanych matkom w szpitalach. 5 lat słuchałam o tym jak dziennikarstwo choruje na stronniczość więc teksty takie jak te mnie nie dziwią, choć rażą bardzo, nie powiem.Ja bym nie jechała jeśli się nie będzie powtarzać to nie widziałabym potrzeby. Ale to ja. Ty decyzję podejmij sama. Nie wolno lekceważyć swoich matczynych obaw więc jeśli te istnieją to działaj żebyś była spokojna. Ale jak widzę odczucie miałaś jakby to bylo nieutrzymanie moczu, może malizna akurat tak naparła że poleciało, może się zdarzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam Cię za ten spokój przy byciu +4 po terminie. Jesteś moim mistrzem ale ja chyba musiałam przejść swoją drogę przez te niepewności, złości i emocje, żeby jednak pewne rzeczy zrozumieć, docenić i przerobić.

Ktoś dzisiaj rodzi? Weekend jest, czas na nowe maluszki! Co tu taka cisza się zrobiła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:48   #4635
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię za ten spokój przy byciu +4 po terminie. Jesteś moim mistrzem ale ja chyba musiałam przejść swoją drogę przez te niepewności, złości i emocje, żeby jednak pewne rzeczy zrozumieć, docenić i przerobić.

Ktoś dzisiaj rodzi? Weekend jest, czas na nowe maluszki! Co tu taka cisza się zrobiła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdyby nie ta mała ilość wód to bym się nie przejmowała, a tak to trochę myślę.. Lekarz niby powinien reagować ale ten mój jest nad wyraz niepanikujący, wypuścił mnie do domu z ciśnieniem które wg innych lekarzy wymaga zatrzymania w szpitalu. (I wiem że dobrze zrobił że mnie puścił, bo w domu mierze drugi dzień i jest cacy, ale z wodami może się okazać że jednak powinniśmy coś zrobić?) Więc wiesz trochę się czuje że sama muszę wszystko wiedzieć żeby dobra decyzję podjąć. Nie chcialabym przeciągnąć a później żałować.. Czekam liczę że mała lada chwila się zdecyduje wyjść Jutro wizyta niestety bez usg a we wtorek spotkanie z położną mam umówione. Na to spotkanie się bardzo cieszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:10   #4636
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Gdyby nie ta mała ilość wód to bym się nie przejmowała, a tak to trochę myślę.. Lekarz niby powinien reagować ale ten mój jest nad wyraz niepanikujący, wypuścił mnie do domu z ciśnieniem które wg innych lekarzy wymaga zatrzymania w szpitalu. (I wiem że dobrze zrobił że mnie puścił, bo w domu mierze drugi dzień i jest cacy, ale z wodami może się okazać że jednak powinniśmy coś zrobić?) Więc wiesz trochę się czuje że sama muszę wszystko wiedzieć żeby dobra decyzję podjąć. Nie chcialabym przeciągnąć a później żałować.. Czekam liczę że mała lada chwila się zdecyduje wyjść Jutro wizyta niestety bez usg a we wtorek spotkanie z położną mam umówione. Na to spotkanie się bardzo cieszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko jedyne co mógłby zrobić to wysłać Cię do szpitala, a wiemy, że nie chcesz. Kciuki za rychly poród!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:20   #4637
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię za ten spokój przy byciu +4 po terminie. Jesteś moim mistrzem ale ja chyba musiałam przejść swoją drogę przez te niepewności, złości i emocje, żeby jednak pewne rzeczy zrozumieć, docenić i przerobić.

Ktoś dzisiaj rodzi? Weekend jest, czas na nowe maluszki! Co tu taka cisza się zrobiła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chudziaszek się nie meldowałam od wczoraj?

Gaiete tylko nie przesadz z ta szałwia, żebyś zaraz piwa 0,0% nie musiała pić na zwiekszenie laktacji

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Gdyby nie ta mała ilość wód to bym się nie przejmowała, a tak to trochę myślę.. Lekarz niby powinien reagować ale ten mój jest nad wyraz niepanikujący, wypuścił mnie do domu z ciśnieniem które wg innych lekarzy wymaga zatrzymania w szpitalu. (I wiem że dobrze zrobił że mnie puścił, bo w domu mierze drugi dzień i jest cacy, ale z wodami może się okazać że jednak powinniśmy coś zrobić?) Więc wiesz trochę się czuje że sama muszę wszystko wiedzieć żeby dobra decyzję podjąć. Nie chcialabym przeciągnąć a później żałować.. Czekam liczę że mała lada chwila się zdecyduje wyjść Jutro wizyta niestety bez usg a we wtorek spotkanie z położną mam umówione. Na to spotkanie się bardzo cieszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że miałyśmy podobnych lekarzy. I ogólnie podobne podejście do ciąży. I to właśnie "samodecydowanie" jest najtrudniejsze i wprowadza delikatny niepokój.

A macie ustalony jakiś plan kiedy chcą Cię położyć ewentualnie do szpitala?
Ala wtedy byłaby ciągle z Tata?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:26   #4638
Nadezhda
Zadomowienie
 
Avatar Nadezhda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 419
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

U mnie w końcu 37+0 uff
Jutro mam wizytę, ciekawe czy po niej wrócę.do.domu
__________________



Nadezhda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:02   #4639
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Tylko jedyne co mógłby zrobić to wysłać Cię do szpitala, a wiemy, że nie chcesz. Kciuki za rychly poród!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to prawda.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Chudziaszek się nie meldowałam od wczoraj?

Gaiete tylko nie przesadz z ta szałwia, żebyś zaraz piwa 0,0% nie musiała pić na zwiekszenie laktacji



Wydaje mi się, że miałyśmy podobnych lekarzy. I ogólnie podobne podejście do ciąży. I to właśnie "samodecydowanie" jest najtrudniejsze i wprowadza delikatny niepokój.

A macie ustalony jakiś plan kiedy chcą Cię położyć ewentualnie do szpitala?
Ala wtedy byłaby ciągle z Tata?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Właśnie on by najchętniej już położył i robił cięcie, jak pisałam, boi się i mu się nie dziwię jesteśmy w takim miejscu że vbac to pojęcie abstrakcyjne. Ale nie naciska, miał wręcz proszącą mnię Podejrzewam że w poniedziałek będzie chciał wpisać skierowanie na najbliższy dzień z jego dyżurem. Chyba mu powiem że zamierzam rodzić gdzieś indziej i poproszę żeby zapomniał o moim stanie po cięciu a skupił się na stanie ogólnym (te wody, przepływy, łożysko) jak w normalnej ciąży.
Tak Alicja z mężem będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 12:05   #4640
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Nadezhda Pokaż wiadomość
U mnie w końcu 37+0 uff
Jutro mam wizytę, ciekawe czy po niej wrócę.do.domu
Dlaczego miałabyś nie wrócić?
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Gdyby nie ta mała ilość wód to bym się nie przejmowała, a tak to trochę myślę.. Lekarz niby powinien reagować ale ten mój jest nad wyraz niepanikujący, wypuścił mnie do domu z ciśnieniem które wg innych lekarzy wymaga zatrzymania w szpitalu. (I wiem że dobrze zrobił że mnie puścił, bo w domu mierze drugi dzień i jest cacy, ale z wodami może się okazać że jednak powinniśmy coś zrobić?) Więc wiesz trochę się czuje że sama muszę wszystko wiedzieć żeby dobra decyzję podjąć. Nie chcialabym przeciągnąć a później żałować.. Czekam liczę że mała lada chwila się zdecyduje wyjść Jutro wizyta niestety bez usg a we wtorek spotkanie z położną mam umówione. Na to spotkanie się bardzo cieszę.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję sytuacji. Bo niby jesteś tylko 4 dni po terminie, ale z tyłu głowy siedzi wiadomość, że masz mało wód. Rozumiem twój niepokój i naprawdę szkoda, że sama musisz podejmować decyzje. Dalej zamierzasz rodzić w szpitalu, do którego masz ładnych kilka kilometrów? Drugi poród z reguły idzie szybciej
Koleżanka - położna opowiedziała mi jaki miały przypadek. Kobieta zaczęła mieć skurcze, ale nauczona pierwszym porodem, że to trwa i trwa, poczekala aż skurcze będą bolesne. Kiedy się takie zrobiły zadzwoniła po karetkę. Sanitariusze odebrali poród w domu, tak szybko rozkręcila się akcja no nie zdążyła dojechać do szpitala


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:26   #4641
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Nadezhda Pokaż wiadomość
U mnie w końcu 37+0 uff
Jutro mam wizytę, ciekawe czy po niej wrócę.do.domu
A jak wolisz?
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dlaczego miałabyś nie wrócić?

Współczuję sytuacji. Bo niby jesteś tylko 4 dni po terminie, ale z tyłu głowy siedzi wiadomość, że masz mało wód. Rozumiem twój niepokój i naprawdę szkoda, że sama musisz podejmować decyzje. Dalej zamierzasz rodzić w szpitalu, do którego masz ładnych kilka kilometrów? Drugi poród z reguły idzie szybciej
Koleżanka - położna opowiedziała mi jaki miały przypadek. Kobieta zaczęła mieć skurcze, ale nauczona pierwszym porodem, że to trwa i trwa, poczekala aż skurcze będą bolesne. Kiedy się takie zrobiły zadzwoniła po karetkę. Sanitariusze odebrali poród w domu, tak szybko rozkręcila się akcja no nie zdążyła dojechać do szpitala


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że karetka dojechala
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
No to prawda.Właśnie on by najchętniej już położył i robił cięcie, jak pisałam, boi się i mu się nie dziwię jesteśmy w takim miejscu że vbac to pojęcie abstrakcyjne. Ale nie naciska, miał wręcz proszącą mnię Podejrzewam że w poniedziałek będzie chciał wpisać skierowanie na najbliższy dzień z jego dyżurem. Chyba mu powiem że zamierzam rodzić gdzieś indziej i poproszę żeby zapomniał o moim stanie po cięciu a skupił się na stanie ogólnym (te wody, przepływy, łożysko) jak w normalnej ciąży.
Tak Alicja z mężem będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno jeśli Ci dokładnie wyjaśni co i jak to będziesz spokojniejsza, a na pewno znając konkrety łatwiej będzie Ci podjąć najlepsza dla Was decyzję
My tu trzymamy z Malutka kciuki żebyś była jak najbardziej zadowolona!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:27   #4642
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
A jak wolisz?Dobrze, że karetka dojechala Na pewno jeśli Ci dokładnie wyjaśni co i jak to będziesz spokojniejsza, a na pewno znając konkrety łatwiej będzie Ci podjąć najlepsza dla Was decyzję
My tu trzymamy z Malutka kciuki żebyś była jak najbardziej zadowolona!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ostatnio z mężem rozmawiałam co ma robić, gdybym rodziła w domu pierwsza i ostatnia zasada "nie przeszkadzaj"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016

Edytowane przez tija93
Czas edycji: 2019-10-06 o 12:29
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:55   #4643
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dlaczego miałabyś nie wrócić?

Współczuję sytuacji. Bo niby jesteś tylko 4 dni po terminie, ale z tyłu głowy siedzi wiadomość, że masz mało wód. Rozumiem twój niepokój i naprawdę szkoda, że sama musisz podejmować decyzje. Dalej zamierzasz rodzić w szpitalu, do którego masz ładnych kilka kilometrów? Drugi poród z reguły idzie szybciej
Koleżanka - położna opowiedziała mi jaki miały przypadek. Kobieta zaczęła mieć skurcze, ale nauczona pierwszym porodem, że to trwa i trwa, poczekala aż skurcze będą bolesne. Kiedy się takie zrobiły zadzwoniła po karetkę. Sanitariusze odebrali poród w domu, tak szybko rozkręcila się akcja no nie zdążyła dojechać do szpitala


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak 70km. Ten szpital powiatowy w moim mieście odpada całkowicie, zacofany strasznie, położne takie nieokiełznane (mam na myśli nieludzkie zachowanie, głupie teksty itp) że sam prezydent miasta oficjalnie prosił pacjentki żeby zgłaszały do niego wszelkie nieprawidłowości.
No to na grupie Naturalnie po Cesarce nie tak dawno dziewczyna opisała swój poród w domu, w łazience, na ręce męża, bo nie zdążyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ostatnio z mężem rozmawiałam co ma robić, gdybym rodziła w domu pierwsza i ostatnia zasada "nie przeszkadzaj"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
A jak wolisz?Dobrze, że karetka dojechala Na pewno jeśli Ci dokładnie wyjaśni co i jak to będziesz spokojniejsza, a na pewno znając konkrety łatwiej będzie Ci podjąć najlepsza dla Was decyzję
My tu trzymamy z Malutka kciuki żebyś była jak najbardziej zadowolona!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 13:51   #4644
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Tak 70km. Ten szpital powiatowy w moim mieście odpada całkowicie, zacofany strasznie, położne takie nieokiełznane (mam na myśli nieludzkie zachowanie, głupie teksty itp) że sam prezydent miasta oficjalnie prosił pacjentki żeby zgłaszały do niego wszelkie nieprawidłowości.
No to na grupie Naturalnie po Cesarce nie tak dawno dziewczyna opisała swój poród w domu, w łazience, na ręce męża, bo nie zdążyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde, ominęłam tę historię, muszę koniecznie znaleźć! Ja tak szczerze, po cichutku, marzyłam o takim porodzie, że spontanicznie w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:43   #4645
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
O kurde, ominęłam tę historię, muszę koniecznie znaleźć! Ja tak szczerze, po cichutku, marzyłam o takim porodzie, że spontanicznie w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lol, ja też. Naiwniara ze mnie. Szkoda, że nie chciałam cc od razu. No ale myślałam, że chociaż urodzić będę umiała


Ultra, ale to pewne, że masz za mało wód? Nie pisałaś, że nie znasz wyniku? Gdyby istniało bezpośrednie ryzyko, lekarz by zareagował. Może po prostu widzi, że ty nie z nadmiernie panikujących, które pobyt w szpitalu na wszelki wypadek by uspokoił.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:12   #4646
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Lol, ja też. Naiwniara ze mnie. Szkoda, że nie chciałam cc od razu. No ale myślałam, że chociaż urodzić będę umiała


Ultra, ale to pewne, że masz za mało wód? Nie pisałaś, że nie znasz wyniku? Gdyby istniało bezpośrednie ryzyko, lekarz by zareagował. Może po prostu widzi, że ty nie z nadmiernie panikujących, które pobyt w szpitalu na wszelki wypadek by uspokoił.
Ja nie żałuję, że próbowałam. Fakt, mogłam iść od razu, urodzić wcześniej, znać datę, nie płacić położnej. Ale cieszę się, że podjęłam próbę i że wyszło, jak wyszło.
A jak ogólnie zniosłaś cięcie? Jak się teraz czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Co tu taka cisza? Wysyp na porodówce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:33   #4647
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Byliśmy na spacerze w lesie, udzieliło mi się od Was i właśnie się poczułam jakbym miała być chora :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:34   #4648
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Lol, ja też. Naiwniara ze mnie. Szkoda, że nie chciałam cc od razu. No ale myślałam, że chociaż urodzić będę umiała


Ultra, ale to pewne, że masz za mało wód? Nie pisałaś, że nie znasz wyniku? Gdyby istniało bezpośrednie ryzyko, lekarz by zareagował. Może po prostu widzi, że ty nie z nadmiernie panikujących, które pobyt w szpitalu na wszelki wypadek by uspokoił.
No mój doktorek raczej z tych co jak coś jest w normie to nawet o tym nie gada i nie ważne czy to środek czy może dolna/górna granica. A tu zwrócił uwagę na te wody jednak. Ja głupia nie zapytałam ile tak właściwie tego jest. Jutro podpytam. Ale już wiem czemu te ruchu dzieciątka są takie bolesne, i nie tylko gdy uderzy w newralgiczny punkt jak pęcherz czy jajnik, tylko cały czas. Jej to dopiero musi być tam niewygodnie bez amortyzacji.
Laura czemu ci ta cesarke zrobili w końcu? Pisałaś? Bo przecież nie dlatego że nie umiałaś urodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:36   #4649
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hmmm ja czekam na izbie... Znowu ktg się nie podobało i tym razem zostaję na patologii. Czekam jeszcze na lekarza. Trochę przypadkiem tu jestem i taka niespodzianka... No ale jak ma być coś nie tak to lepiej to kontrolować. Położna twierdzi, że do 15 nie dotrwam, rozwarcie na 2 palce. Ehhh za synem już tęsknię I całkiem Nie przygotowana jestem na poród. Ciągle myślałam, że to daleka wizja

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:45   #4650
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Hmmm ja czekam na izbie... Znowu ktg się nie podobało i tym razem zostaję na patologii. Czekam jeszcze na lekarza. Trochę przypadkiem tu jestem i taka niespodzianka... No ale jak ma być coś nie tak to lepiej to kontrolować. Położna twierdzi, że do 15 nie dotrwam, rozwarcie na 2 palce. Ehhh za synem już tęsknię I całkiem Nie przygotowana jestem na poród. Ciągle myślałam, że to daleka wizja

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
2 palce to przecież już połowa porodu za Tobą teraz to już z górki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.