Studia Poznań vs Toruń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-22, 09:08   #1
tynciaxdd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1

Studia Poznań vs Toruń


Cześć kochane. Wysyłam papiery na prawo zaoczne zarówno do Poznania jak i Torunia. W tygodniu chcę pracować. Nie jestem pewna jednak co wybrać, gdy wezmą mnie do obu miast, co jest prawdopodobne. Poznań mam bliżej rodzinnego domu, rodziny. Z drugiej strony nie lubię tłoku i chaosu, a Toruń się wydaje takim "cieplejszym" i spokojniejszym miastem, które wcale nie jest nudne. Jeśli chodzi o szkołę to jednak UAM jest wyżej w rankingu, ale nie wiem czy nie zrobią wielkiego przesiewu na 1. roku i czy podołam. Doradźcie mi, bo nie wiem co robić Tu na miejscu mam chłopaka, niestety on nie chce iść mieszkać ze mną, ponieważ ma pracę i jeszcze jeden rok zaocznej szkoły. Zjazdy na uczelnie będą raczej co tydzień więc nie opłaca mi się dojeżdżać każdy weekend do Poznania więc i tak będę musiała coś wynająć.
tynciaxdd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 11:20   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia Poznań vs Toruń

Ja bym raczej patrzyła na uczelnie, a nie na miasta. Masz lepszą uczelnię i to bliżej domu. Toruń jest ładny, owszem. Ale z drugiej strony nie ma tak rozwiniętej gospodarki jak Poznań, spore tam bezrobocie (Poznań ma najniższe bezrobocie w Polsce). Poznań to też nie jakaś metropolia, to nie Nowy Jork, raczej bezpiecznie i pewnie można przejść wszerz w 2-3 godziny. Studiów też bym się nie bała. Akurat moja koleżanka studiowała tam prawo zaocznie i wspomina to raczej lajtowo. Prawo to też nie taki trudny kierunek, jak niesie wieść gminna, ludzie z tego masowo nie wylatują. A co do dostania się, to w obliczu panującego niżu demograficznego bałabym się raczej, czy kierunek otworzą, a nie czy się dostanę (chociaż to prawo, ono zawsze było popularne). Co do dojazdów, to zależy, jak daleko masz do tego Poznania. Z drugiej strony tam pewnie łatwiej znajdziesz pracę. A chłopak jak kocha, to poczeka. Jak nie poczeka, tzn. że nie kochał.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-26, 22:25   #3
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Studia Poznań vs Toruń

Mieszkałam i pracowałam zarówno w Toruniu jak i Poznaniu. W Toruniu będzie trudniej o pracę, lepiej już byłoby ci szukać w Bydgoszczy, a dojezdzac na zjazdy do Torunia, pociągiem ok. 40 minut. W Poznaniu łatwiej znajdziesz pracę, ale też koszty życia, np. opłata za mieszkanie czy rozrywkę są wyższe.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 15:12   #4
arek3sss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3
Dot.: Studia Poznań vs Toruń

Ja zdecydowanie wybieram Toruń i administrację na Kolegium Jagiellońskim, może ktoś z was tam wybiera się i będziemy razem studiować? Moja przyjaciółka jest na trzecim roku pedagogiki i jest zachwycona uczelnią, jej klimatem, prowadzeniem zajęć, mówi, że naprawdę warto tam studiować
arek3sss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 15:15   #5
SaszetkaPL
Raczkowanie
 
Avatar SaszetkaPL
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 62
Dot.: Studia Poznań vs Toruń

Cytat:
Napisane przez arek3sss Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie wybieram Toruń i administrację na Kolegium Jagiellońskim, może ktoś z was tam wybiera się i będziemy razem studiować? Moja przyjaciółka jest na trzecim roku pedagogiki i jest zachwycona uczelnią, jej klimatem, prowadzeniem zajęć, mówi, że naprawdę warto tam studiować
Matko boska, jak juz robicie chamską reklamę to chociaz sie postarajcie.

W ogóle co to za wypierd to kolegium? Bo ludzie idą do Torunia raczej po to aby studiować na UMK a nie jakiejś podróbie Akademii Jagiellońskiej.
SaszetkaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-30 16:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.