Pm 2020. - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-28, 18:18   #2371
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Cenowo to podobno od 0.80 zł ale nie sprawdzałam.
Pinkiee co do sań, myślę że nie będzie to jakoś bardzo dziwnie wyglądać, gdy tylko wy będziecie nimi jechać, w końcu jesteście Młodą Parą, która ma się wyróżniać tego dnia. Btw sam przejazd saniami dla mnie zgrozaaa, zamarzłabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 18:30   #2372
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Cenowo to podobno od 0.80 zł ale nie sprawdzałam.
Pinkiee co do sań, myślę że nie będzie to jakoś bardzo dziwnie wyglądać, gdy tylko wy będziecie nimi jechać, w końcu jesteście Młodą Parą, która ma się wyróżniać tego dnia. Btw sam przejazd saniami dla mnie zgrozaaa, zamarzłabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to korzystnie, chociaż ja mam wstępne wybrane za 1zl lub 1,25 zł normalnie na polskiej stronie i chociaż sobie będę mogła poustawiac wszystko bo z chinczykami się ciężko dogadać czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 18:53   #2373
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Ja jeszcze nawet nie wiem jakie kolory przewodnie bym chciała... 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 18:58   #2374
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nawet nie wiem jakie kolory przewodnie bym chciała... 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wiem ze chce fiolet i biel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 19:30   #2375
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Pm2020

Oooo dziewczyny! Dajcie znać jak przyjdzie Wam coś z ali!
Ja zaproszeń nie, ale myślę o jakichś dodatkach na salę/akcesoriach i tak dalej
Ja do floryski mam zgłosić się rok przed ślubem. Na razie mam wpłaconą zaliczkę i wie, że motywem przewodnim jest eukaliptus i w te stonę chciałabym pójść
Co do sukni to sprawa była mocno spontaniczna. Po prostu ja półtora roku miałam wybraną suknię - tę wymarzoną, ale bałam się, że po prostu nie będzie mi w niej dobrze. Przymierzyłam i okazało się, że to ta jedyna Mierzylam inne fasony, inne wzory, ale to jednak nie to. I tym sposobem tak wcześnie mam już suknię. Fakt, że motywowało mnie to, że to kolekcja z 2018 roku, wiec w pod koniec tego roku będzie znikała...
Tak czy siak. Jezeli chodzi o gust jestem bardzo stałą osobą. (: Dlatego miałam do siebie zaufanie, że nie odwidzi mi się (:
A co do wymiarów to żaden problem. Wzięli wstępne. Gdyby coś bardzo się zmieniło to przecież są jeszcze przymiarki i spokojnie będziemy jeszcze zmieniać. (:
Tak samo jak mam czas żeby zastanowić się czy chcę suknię w wersji z trenem czy bez
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 19:37   #2376
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Ja myślę o biało zielonym motywie, choć on ostatnio mega popoluarny był. Ewentualnie może coś z różem... Taka niezdecydowana jestem. Złoto też mi się podoba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 19:38   #2377
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Oooo dziewczyny! Dajcie znać jak przyjdzie Wam coś z ali!
Ja zaproszeń nie, ale myślę o jakichś dodatkach na salę/akcesoriach i tak dalej
Ja do floryski mam zgłosić się rok przed ślubem. Na razie mam wpłaconą zaliczkę i wie, że motywem przewodnim jest eukaliptus i w te stonę chciałabym pójść
Co do sukni to sprawa była mocno spontaniczna. Po prostu ja półtora roku miałam wybraną suknię - tę wymarzoną, ale bałam się, że po prostu nie będzie mi w niej dobrze. Przymierzyłam i okazało się, że to ta jedyna Mierzylam inne fasony, inne wzory, ale to jednak nie to. I tym sposobem tak wcześnie mam już suknię. Fakt, że motywowało mnie to, że to kolekcja z 2018 roku, wiec w pod koniec tego roku będzie znikała...
Tak czy siak. Jezeli chodzi o gust jestem bardzo stałą osobą. (: Dlatego miałam do siebie zaufanie, że nie odwidzi mi się (:
A co do wymiarów to żaden problem. Wzięli wstępne. Gdyby coś bardzo się zmieniło to przecież są jeszcze przymiarki i spokojnie będziemy jeszcze zmieniać. (:
Tak samo jak mam czas żeby zastanowić się czy chcę suknię w wersji z trenem czy bez
No właśnie koleżanka w tym roku ma ślub i kupując suknię musiała podpisać w umowie że nie zmienią się jej wymiary o więcej niż 3 cm (o ile się nie myle ale raczej 3)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-28, 19:39   #2378
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
No właśnie koleżanka w tym roku ma ślub i kupując suknię musiała podpisać w umowie że nie zmienią się jej wymiary o więcej niż 3 cm (o ile się nie myle ale raczej 3)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważnie? Pierwsze słyszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 19:41   #2379
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Poważnie? Pierwsze słyszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważnie, dlatego jestem ciekawa czy to wszystkie salony tak mają, bo właśnie ona mówiła że tam gdzie szukała to tak to wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:00   #2380
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
No właśnie koleżanka w tym roku ma ślub i kupując suknię musiała podpisać w umowie że nie zmienią się jej wymiary o więcej niż 3 cm (o ile się nie myle ale raczej 3)
To mnie z kolei znajoma opowiadała, jak jej koleżanka musiała w umowie wybrać pomiędzy kratką "dieta" a kratką "ciąża", żeby wiadomo było, w którą stronę będą ewentualne zmiany Innej opcji nie było. No i biedna zaznaczyła "dieta", a potem przytyła
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:07   #2381
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To mnie z kolei znajoma opowiadała, jak jej koleżanka musiała w umowie wybrać pomiędzy kratką "dieta" a kratką "ciąża", żeby wiadomo było, w którą stronę będą ewentualne zmiany Innej opcji nie było. No i biedna zaznaczyła "dieta", a potem przytyła
To już lekka przesada, nie da się tego przewidzieć, przecież jedne chudną drugie tyją ze stresu przedślubnego wiec do końca nie da się tego przewidzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:10   #2382
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To mnie z kolei znajoma opowiadała, jak jej koleżanka musiała w umowie wybrać pomiędzy kratką "dieta" a kratką "ciąża", żeby wiadomo było, w którą stronę będą ewentualne zmiany Innej opcji nie było. No i biedna zaznaczyła "dieta", a potem przytyła
I że niby co wtedy bo nie rozumiem? moja przyjaciółka po pomaiarch już w listopadzie i sama babka mówiła że dobrze jakby nie zmieniła jakoś bardzo figury ani w jedną ani w drugą stronę ale no jak coś to wiadomo wszystko da się zrobić na poprawkach, miała nawet babkę co zamówiła kiecke a potem w ciążę zaszła i myślała że nie będzie jeszcze widać a tu jednak brzuszek wywalił i przerabiali na szybko bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:13   #2383
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
I że niby co wtedy bo nie rozumiem? moja przyjaciółka po pomaiarch już w listopadzie i sama babka mówiła że dobrze jakby nie zmieniła jakoś bardzo figury ani w jedną ani w drugą stronę ale no jak coś to wiadomo wszystko da się zrobić na poprawkach, miała nawet babkę co zamówiła kiecke a potem w ciążę zaszła i myślała że nie będzie jeszcze widać a tu jednak brzuszek wywalił i przerabiali na szybko bez problemu
Nie mam pojęcia, wolałam nie wnikać
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:26   #2384
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Pm2020

Hahhaha. O matko!
Nie na szczęście nie miałam takiej sytuacji. W umowie mam jasno zaznaczone, że dopasują suknię do moich wymiarów i że wszystko można zmienić na przymiarkach
Wiadomo, że raczej nie planuję utyć hahaha.. (ale bywa różnie)
Chociaż babka mówila, że dziewczyny zazwyczaj chudną, i że raczej się z tym liczą, że coś może się zmienić.
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 04:47   #2385
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm2020

Dzisiaj mam 13 miesięcy do ślubu
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 06:12   #2386
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Pm2020

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam 13 miesięcy do ślubu


Jak to już wszyscy wszystko załatwiają, a my czekamy chyba na olśnienie. Ale zdążymy

Dziewczyny może wiecie jak to jest. Jeśli robilibyśmy ślub cywilny - po nim regularne wesele, to co z gośćmi? Nie zmieszczą się chyba w urzędzie? (Jeśli to głupie pytanie to wybaczcie )

Edytowane przez truskawaka
Czas edycji: 2019-01-29 o 06:15
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:03   #2387
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Pm2020

Wątek nam się rozrasta, ale super! Widzę sporo nowych PM i jedna ślubuje wtedy kiedy ja Już jest nas 3 na 06.06.2020!

Co do sukni ślubnej to też zastanawiam się nad używaną. Planuję jakoś do Wielkanocy udać się na rundę po salonach, żeby wiedzieć w czym dobrze wyglądam i ewentualnie później takich sukienek szukać.

I również bardzo chciałabym przejażdżkę ale bryczką Ale nie wiem czy się w końcu zdecyduję. Bierzemy dwa kościoły pod uwagę i z nich do sali to albo ponad 1h jazdy bryczką albo tylko 3 min Więc dużego sensu nie widzę.
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Ja za to żadnych fotobudek i atrakcji nie chce, będziemy mieć tylko stół z alkoholami kto będzie chcial to sobie co chce naleje, słodkiego ani wiejskiego stołu też nie będzie co do zawieszeń nam gość z sali powiedział żeby mieć tak z kilka żeby na pierwsze flaszki były bo potem i tak się z nich robi syf bo mokna od zmrozonej wódki, ktoś gdzieś je zdejmuje walaja się i wgl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

O też Śląsk jaką sale wybraliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ashya_ dzięki za cenną informację! Jakoś o tym nie pomyślałam ale faktycznie zawieszki się mogą moczyć i niszczyć. Chyba zrobię tak jak piszesz, będę miała zawieszki tylko na początkowe flaszki. Jak zostanie nam wódka i będziemy chcieli ją rozdać to wtedy też dołączę do niej zawieszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:24   #2388
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Jak to już wszyscy wszystko załatwiają, a my czekamy chyba na olśnienie. Ale zdążymy

Dziewczyny może wiecie jak to jest. Jeśli robilibyśmy ślub cywilny - po nim regularne wesele, to co z gośćmi? Nie zmieszczą się chyba w urzędzie? (Jeśli to głupie pytanie to wybaczcie )
Aż trudno uwierzyć, nie?

A co do urzędu - zorientuj się, jaka jest sala. W Poznaniu w Wadze Miejskiej jest na przykład dużo miejsca, chociaż niewiele miejsc siedzących.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 11:11   #2389
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pm2020

Dziewczyny! Bo już nie mam siły.
Myślimy między tymi 3 foto i nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji.

A może Wy polecicie mi kogoś wow? Poznan i okolice, Max 5000 zł Screenshot_20190129-120822_Facebook.jpgScreenshot_20190129-120811_Facebook.jpgScreenshot_20190129-120751_Facebook.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:12   #2390
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez karoignatowicz Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Bo już nie mam siły.
Myślimy między tymi 3 foto i nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji.

A może Wy polecicie mi kogoś wow? Poznan i okolice, Max 5000 zł Załącznik 7660812Załącznik 7660813Załącznik 7660817

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A spotykałaś się z nimi? skoro podobają Ci się zdjęcia wszystkich 3 i oferty ich to bym sie z nimi umówiła po kolei i wybrała tych z którymi najlepiej się czuje i rozmawia, bo czasami są tacy ludzie przy których sie jest skrępowanym itp

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A tak wgl jakie macie o ile macie zapisy w umowach z salą i DJ o godzinie końca wesela?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:49   #2391
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A spotykałaś się z nimi? skoro podobają Ci się zdjęcia wszystkich 3 i oferty ich to bym sie z nimi umówiła po kolei i wybrała tych z którymi najlepiej się czuje i rozmawia, bo czasami są tacy ludzie przy których sie jest skrępowanym itp

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A tak wgl jakie macie o ile macie zapisy w umowach z salą i DJ o godzinie końca wesela?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z salą nie mamy, a z DJ bodajże do 5 rano (?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:50   #2392
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Ja za to żadnych fotobudek i atrakcji nie chce, będziemy mieć tylko stół z alkoholami kto będzie chcial to sobie co chce naleje, słodkiego ani wiejskiego stołu też nie będzie co do zawieszeń nam gość z sali powiedział żeby mieć tak z kilka żeby na pierwsze flaszki były bo potem i tak się z nich robi syf bo mokna od zmrozonej wódki, ktoś gdzieś je zdejmuje walaja się i wgl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

O też Śląsk jaką sale wybraliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten stół z alkoholem to nie jest taki zły pomysł, ale ja jednak skłaniam się ku barmanowi.

Cytat:
Napisane przez karoignatowicz Pokaż wiadomość
Hej. Melduję się )
Nasz ślub 08.05.2020.

Jeśli chodzi o to, co mamy:
- sala
- noclegi dla gości
- dj - wybieramy ostatecznie z 2
- fotograf
- kamerzysta
- dekoratorka

Bardzo długo szukaliśmy sali idealnej, ostatecznie zdecydowaliśmy się na coś zupełnie innego.

Miało być jasne wnętrze, bardzo glamour. W akcie desperacji nie patrzylismy już na ceny i oglądaliśmy nawet hotele 4*. Ostatecznie nasze serca zabiły mocniej dla... odnowionej stodoły. 🤷♀️

Postawimy na minimalizm i mam nadzieję, że będzie pięknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

My myśleliśmy o stole z alkoholem, ale ostatecznie decydujemy się na barmana. stwierdziliśmy, ze jest to fajna i wygodna opcja, a cenowo też nie wychodzi tragicznie.

Wiejski stół bierzemy, ale z fotobudki itd rezygnujemy.
Słodki kusi, ale narzeczony jest przeciwko 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć!
U mnie wiejski stół jest obowiązkowy, jest na każdym weselu i to od lat.

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Nasz ślub 26.09.2020 (:
Większość rzeczy mam już załatwioną. Salę, zespół, kamerzystę, fotografa, barmana, florystkę i o ironio od wczoraj - suknię ślubną (:
Także czekam sobie właściwie spokojnie, bo nic więcej póki co nie muszę robić
Cześć!
Wow, poszalałaś, że masz już suknię!

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
A która z Was ma zamiar kupić suknie używaną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chcę nówkę. Rozumiem osoby, które chcą zaoszczędzić, ale jak dla mnie ślub ma się (zazwyczaj) raz w życiu. Zdaję sobie sprawę, że pewnie jej nie sprzedam

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Bez wesela, obiad na około 15 osób Ale na samym ślubie spodziewamy się sporo większej liczby (oddzielnie planujemy luźniejszą imprezę ze znajomymi).
Przy czym myślę, że i przy większym weselu wolałabym w wymienione wyżej opcje celować. Wydanie kilku tysięcy na ubranie, które założę jeden raz, budzi u mnie wewnętrzny sprzeciw

A TŻ planuje założyć garnitur, który kupował na inną okazję, tylko nową koszulę i dodatki sobie sprawić. Na ten pomysł przyszła teściowa prawie z krzesła spadła. Na używaną sukienkę nie, bo "dla ciebie to będzie nowa sukienka, w której jeszcze nikt cię nie widział"
Czasem trochę Ci zazdroszczę tego małego przyjęcia

Cytat:
Napisane przez agatax93 Pokaż wiadomość
Barman na weselu marzył mi się, ale chyba odpuszczę. U jednej kuzynki był samoobsługowy drink bar z różnymi kolorowymi alkoholami, syropami, owocami, miętą itd. Pamiętam, że nie znając proporcji mohito wyszło mi niedobre. Więc jeśli sama się zdecyduję to na pewno zamieszczę przepisy na najbardziej znane drinki, które można wykonać ze składników.


Zdecydowałam się na florystkę. Cena około 3000 złotych za kościół+ salę weselną+bukiet ślubny+butonierkę dla Pana Młodego, świadka i bukiecik dla świadkowej. W cenie sali ścianka, 9 sporych bukietów na złotych metalowych kwietnikach, dużo świec, ozdobne obrusy. Całość na prawdę robi wrażenie, a moja sala jest bardzo skromna i uznałam, że trzeba ją trochę odmienić
Jestem w szoku, że już umawiacie dekoratorki/florystki.... Może też powinnam się zacząć za tym rozglądać??



Cytat:
Napisane przez aniuska_90 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny
Jestem na tym wątku nowa, chciałam zapytac czy duzo płacice płaciliscie zaliczki za sale? Jak to jest u Was?
3000zł, więc jest to nawet mniej niż 10%.

Cytat:
Napisane przez aniuska_90 Pokaż wiadomość
10% to bardzo mało. Mi kobitka powiedziała ze 30%. Bedziemy mieli okolo 70 osob plus-minus. Dlatego uwazam ze trosze duzo a slub za 1,5roku. Bede musiala chyba jeszcze z nia pogadac o tej zaliczce

A co myslicie o poprawinach? Robicie? Czy raczej juz sie od tego powoli odchodzi.. bo tak obserwuje po znajomych i sie zastanawiam..
Kiedyś poprawiny miały sens, ludzie faktycznie siedzieli do rana.
Teraz... Płacisz kupę kasy, godzina 21, sala pusta (byłam tak w sierpniu).
Ja może zrobię grilla dla bliższych osób. Może.

Cytat:
Napisane przez karoignatowicz Pokaż wiadomość
A to zdjęcia naszej sali
Z drugiej strony jest antresola - zakręcone schody i "u gory" miejsce do siedzenia.
Zdjęcia robiliśmy wtedy, kiedy jeszcze obiekt był zamknięty, otwierał się kilka tygodni później więc gotowa sala wygląda trochę inaczej

Załącznik 7660671Załącznik 7660672Załącznik 7660674

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękna sala!
Coś podobnego się niedaleko mnie wybudowało ostatnio, ale cena mnie zmroziła.

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Nasz termin to lipiec 2020 ale nie wiem czy nie zacznę powoli rozglądać się za zaproszeniami z alliexpres. Wiem, że można ładne kupić a wiadomo jak to jest z przesyłką.. Zamówiłabym kilka różnych na próbę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Polsce zaproszenia są tak tanie, że nie myślę o aliexpress. A jak coś będzie nie tak, to będzie kolejne czekanie.

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
U nas z dodatkowych atrakcji bedzie napewno stól wiejski/goralski, z oscypkami. Do tego chcemy stol z alko tj whisky, wina itp poniewaz mamy gosci ktorzy takie rzeczy pija. Do tego tesciowa ma zrobic cytrynowke domowa, na goralskich weselach cytrynówa to podstawa
Fotobudka odpada, obojgu sie nam to nie podoba.
Ja tez juz raz mierzylam suknie ale bardziej ze wzgledu na to ze bylam w poblizu to zaszlam i przy okazji pomierzylam zeby miec pojecie jak na mnie dane kroje leza. Jedna mi sie bardzoo spodobala ale nie wiem czy na zimowy slub nei bedzie zbyt wyrozbierana, ma sam gorset u gory i odkryte plecy. Dodatkowo zastanawiam sie i wszyscy w kolo mnie namawiaja zeby zrobic suknie stylizowana na goralska, dodac jakies hafty itp. Choc nie wiem czy chce... ladne to jest, ale co biala suknia to jednak biala.
Mamy tylko zagwostke co zrobic z saniami. Poniewaz chcemy jechac saniami z kosciola do karczmy, jednak tz twierdzi ze dla samych nas sanie to bd dziwnie, i zawsze sie wszystkich gosci wiezie tzn fasiagami, z ktorych zazwyczaj schodzi sie juz pijanym fajna tradycja tylko ze my mamy sale jakieś 5 min drogi saniami, nie tak jak zazwyczaj ze jedzie sie kuligiem przez godzine, spiewa i pije. Wiec wynajmowanie dla gosci takiego przejazdu czego koszt bedzie pare tysięcy moim zdaniem mija sie z celem, dla 5 minutowej przejazdzki. I chcialabym tylko dla nas, zeby zrobic ladne zdj, ale tz twierdzi ze dziwnie wyjdzie jak tylko my pojedziemy saniami a goscie za nami autami. Co myslicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sanie to super pomysł!

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nawet nie wiem jakie kolory przewodnie bym chciała... 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może któraś z Was w ogóle nie zwraca uwagi na kolory/motywy przewodnie? Ja chyba sobie odpuszczę

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
No właśnie koleżanka w tym roku ma ślub i kupując suknię musiała podpisać w umowie że nie zmienią się jej wymiary o więcej niż 3 cm (o ile się nie myle ale raczej 3)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że co? Przecież można przytyć/schudnąć często z przyczyn niezależnych od nas. Nie podpisałam takiej umowy. A co w przypadku takiej zmiany wymiarów??

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A spotykałaś się z nimi? skoro podobają Ci się zdjęcia wszystkich 3 i oferty ich to bym sie z nimi umówiła po kolei i wybrała tych z którymi najlepiej się czuje i rozmawia, bo czasami są tacy ludzie przy których sie jest skrępowanym itp

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A tak wgl jakie macie o ile macie zapisy w umowach z salą i DJ o godzinie końca wesela?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Salę jak i DJa mamy do 5 z możliwością przedłużenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:59   #2393
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Pm2020

Ja myślę, że z florystką to wszystko zależy od miejsca... Mam przyjaciółkę, która ma ślub dwa tygodnie po mnie, ale nie ma sensu umawiać jeszcze florystki.
Ja mam wesele w takiej powiedzmy dziurze... I wierzcie mi.. Ciężko tam o kogoś sensownego. Ogólnie myślałam, że mam jeszcze czas, ale jak wrzucili posty że przyjmują już zapisy na 2021 to pomyślałam, że chyba czas się zapisać skoro oni już 2021 zapisują


U nas sala jest do ostatniego gościa. Nie mamy limitów.
Z kolei zespół 12 godzin pierwszego dnia i 6 drugiego.
O pierwszy dzień się nie martwię. Myślę, że na sali będziemy najwczesniej o 17:30... Także zabawa do 5:30 to chyba ok..
Gorzej w poprawiny, ale najwyżej dokupimy, chociaż gości mamy głónie przyjezdnych to pewnie będą chcieli wcześnie wracać

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Pewnie padło już to pytanie, więc wybaczcie, że powtórzę, ale ile płacicie za salę z ciekawości? I co macie w pakiecie?
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:00   #2394
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Ja myślę, że z florystką to wszystko zależy od miejsca... Mam przyjaciółkę, która ma ślub dwa tygodnie po mnie, ale nie ma sensu umawiać jeszcze florystki.
Ja mam wesele w takiej powiedzmy dziurze... I wierzcie mi.. Ciężko tam o kogoś sensownego. Ogólnie myślałam, że mam jeszcze czas, ale jak wrzucili posty że przyjmują już zapisy na 2021 to pomyślałam, że chyba czas się zapisać skoro oni już 2021 zapisują


U nas sala jest do ostatniego gościa. Nie mamy limitów.
Z kolei zespół 12 godzin pierwszego dnia i 6 drugiego.
O pierwszy dzień się nie martwię. Myślę, że na sali będziemy najwczesniej o 17:30... Także zabawa do 5:30 to chyba ok..
Gorzej w poprawiny, ale najwyżej dokupimy, chociaż gości mamy głónie przyjezdnych to pewnie będą chcieli wcześnie wracać
My mamy sale od 16 do 5 ale ona oblegana, bo chyba jedyna sensowna w okolicy a do tego to piątek więc w sobotę maja następne wesele

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:07   #2395
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Ja myślę, że z florystką to wszystko zależy od miejsca... Mam przyjaciółkę, która ma ślub dwa tygodnie po mnie, ale nie ma sensu umawiać jeszcze florystki.
Ja mam wesele w takiej powiedzmy dziurze... I wierzcie mi.. Ciężko tam o kogoś sensownego. Ogólnie myślałam, że mam jeszcze czas, ale jak wrzucili posty że przyjmują już zapisy na 2021 to pomyślałam, że chyba czas się zapisać skoro oni już 2021 zapisują


U nas sala jest do ostatniego gościa. Nie mamy limitów.
Z kolei zespół 12 godzin pierwszego dnia i 6 drugiego.
O pierwszy dzień się nie martwię. Myślę, że na sali będziemy najwczesniej o 17:30... Także zabawa do 5:30 to chyba ok..
Gorzej w poprawiny, ale najwyżej dokupimy, chociaż gości mamy głónie przyjezdnych to pewnie będą chcieli wcześnie wracać

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Pewnie padło już to pytanie, więc wybaczcie, że powtórzę, ale ile płacicie za salę z ciekawości? I co macie w pakiecie?
210zł.
Obiad + 3 gorące dania, zimna płyta, napoje zimne i gorące bez limitu, ciasta, owoce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:14   #2396
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
210zł.
Obiad + 3 gorące dania, zimna płyta, napoje zimne i gorące bez limitu, ciasta, owoce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie 240 zł. W tym 5 dan gorących, przystawki, tort i stół wiejski. Napoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:17   #2397
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
U mnie 240 zł. W tym 5 dan gorących, przystawki, tort i stół wiejski. Napoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mogłabym za 10zł mieć 5 dań, ale to chyba bez sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:24   #2398
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

U Nas póki co 180 zł za osobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:25   #2399
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm2020

My płacimy 170 zł/os. za zupę+ pierwsze danie na półmiskach (5 mięs na osobę, ziemniaki, frytki, surówki itd), deser lodowy, zimny bufet (sałatki, mięsa, chleb itd.), zupę+śniadanie (do wyboru szaszłyki lub golonka).


Placki i tort zamawiamy osobno z cukierni.


Napoje gazowane, niegazowane, alkohol sami kupujemy i dostarczymy.


Dodatkowo myślimy o jeszcze jednym posiłku między zimnym bufetem i tortem. Sala oferuje np. szynki pieczone albo indyka faszerowanego. Jeszcze nie wiem na co się zdecydujemy.
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 13:33   #2400
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

My 245zl/os (może wzrosnąć max 10% ale wątpię) w tym powitanie chlebem i solą, wino musujące, przystawka, zupa, obiad, deser, zimna płyta, napoje ciepłe i zimne bez ograniczeń, 3 ciepłe kolacje, ciasta i owoce, w tym jeszcze apartament dla nas i dekoracja stołów kwiatami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.