Pół roku w podróży? Jechać czy nie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-01, 09:58   #1
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289

Pół roku w podróży? Jechać czy nie.


Hej dziewczyny. Chciałabym by ktoś spojrzał z boku i mi doradził, wyraził swoją opinię bo mam trochę zawahania.
Mam 23 lata, ja i moja przyjaciółka mieszkamy w dużym mieście, tu studiujemy, tu mieszkamy od zawsze. Jesteśmy na 3 roku studiów i jedyne co już nam zostało to obrona pracy. Od pewnego czasu zaczelysmy planować podróż po Azji (niskobudzetowo, autostop, tanie loty, couchsurfing). Kochamy podróże i trochę już stopowalysmy po Europie. Na fb podgladamy innych podróżników i jesteśmy zafascynowane ich przygodami, odwagą i życiem jakie wiodą. Stwierdziliśmy ze życie jest bezsensu, że jest schematyczne, że każdy tym schematem podąża i po prostu żyje bo żyje i nic z tego życia nie ma. My chciałysmy czegoś więcej: odkrywać świat, poznawać nowe kultury. I wydawałoby się ze teraz jest najlepszy na to moment- skończyłysmy 1 etap studiów, obie jesteśmy same, nie mamy pracy, kredytów, dzieci i innych rzeczy dla których musimy siedzieć juz przez większość życia w kraju. Wiadomo, taki wyjazd to spory koszt, myslalysmy by jechać na początku 2017 r. by jeszcze teraz zarobić co się da za granicą, lub ciułać jakoś kasę w Polsce. Chciałysmy wyjechać na pół roku.

No ale oczywiście pojawia się problem. Rodzice i rodzina. O ile ta mojej przyjaciółki jest mega wyluzowana i wspierają ja w każdych nawet głupich pomysłach i juz pogodziłi się z tym wyjazdem, to moja nie do końca. Moi rodzice są przedsiębiorcami, uważają że studia, praca są ważne, a takie autostopowe wyprawy, same w dwójkę to paranoja. Narazie wspomniałam im tylko o podróży( nie przeszłam jeszcze do prawdziwego przekonywania i uświadamiania ich) a bardziej przygotowuje na to ze nie idę na magistra (po powrocie planowalabym dokończyć). Babcie oburzone, wszyscy mówią ze jak nie zrobię tych studiów to będę w ogóle wyrzutkiem rodziny, że jak to tak, że wstyd, że nie może być, jak to bez magistra, obciach itp. Nie pomaga mi w tym fakt, że jestem dobra uczennica, dostawałam stypendium naukowe i wszyscy myślą że przede mną niewiadomo jaka kariera (choć po prostu na moim wydziale mało jesy osób i stypendium nie było problemem). No ale babciom się nie przetłumaczy. Mama twierdzi ze zrobię co chce, ale że ona uważa że odwalam głupoty, bo póki mogę i ją na to stać, powinnam wykorzystać czas, zdobyć wykształcenie, bo potem będę zalowala.
Sama już nie wiem co o tym sadzic. Zawsze bardzo liczę się ze zdaniem rodziny i pytam ich o radę. Nie potrafię robić rzeczy do których nie jestem na milion % pewna, im na przekór. Zastanawiam sie czy może nie lepiej odroczyc taka podróż o dwa lata, po magistrze? Ale znowu- przez te dwa lata może się tyle wydarzyć. Ze znajdę faceta życia, urodze dziecko i nie wiadomo co jeszcze. A wtedy nie wyjadę na pewno. Nie chce wyjechać i wiedzieć że w domu zostawiłam obrażonych dziadków, pół rodziny i rodziców którzy nie popierają i nie wspierają mnie w tym co robię. Chociaż z jedej strony czasem warto przecież iść pod prąd i sięgać po swoje marzenia.

Stoję pomiędzy takim młotem i kowadlem: z jednej strony przyjaciółka która już w blokach startowych czeka by wyruszyć, a z drugiej ja i moje problemy z rodziną.

Jak byście postapily na moim miejscu? Jak to wygląda z boku? Pomocy.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:12   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Jesteś dorosła, więc sama zadecyduj.
Nie musisz mieć aprobaty rodziny, więc jak nie zrozumieją, że później możesz już nie mieć możliwości takiego wyjazdu, to trudno. Jak rozumiem, jedziesz za własną kasę, to Twoja sprawa.

Rodzina prawdopodobnie przejdzie nad tym do porządku dziennego, może chwilę pomarudzą, ale kiedyś muszą w końcu pojąć, że jesteś dorosła i nie mogą Tobą sterować.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-07-01 o 10:14
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:12   #3
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:14   #4
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Co się rodziną przejmujesz, oni za ciebie życia nie przeżyją. Nie masz własnego zdania?
Mam bardzo podobną sytuację, tez jestem prawie po obronie, tylko ze ja chcę się przenieść do innego kraju, na rok, a jak się uda, to na dłużej. Rodzina nic o tym nie wie, oficjalnie wyjazd jest tylko na wakacje i juz o to jest spina, jak tylko napomknelam coś o rocznym wyjeździe, mama prawie wyszła z siebie (argumenty jak u ciebie). No ale ja się tym nie przejmuje, czy rodzina mnie wspiera czy nie, bo wiem, że mamy inne poglądy. Mam za to przyjaciółki, które ze mną jadą i z którymi będziemy się wspierać.
Przestań się całe życie oglądać na to, co ci mówią rodzice czy inni członkowie rodziny, oni nie są wyrocznia. Jeju, ja to tym bardziej chce wyjechać, żeby utrzeć im nosa :p.

Edytowane przez 201712242137
Czas edycji: 2016-07-01 o 10:15
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:16   #5
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:17   #6
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Jakbym miala wiecej odwagi, to tez bym w Twoim wieku zaryzykowala. Rodzina za Ciebie zycia nie przezyje! Do kogo pozniej będziesz miala pretensje?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:18   #7
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Oczywiście, że jedź! Na wyjeździe nie będziesz musiała wysłuchiwać pretensji rodziny. Zresztą podejrzewam, że szybko się pogodzą z Twoją decyzją i nawet zaczną Ci kibicować. Teraz ich zaskoczyłaś, chcesz zrobić coś pod prąd, niezgodnie z ich wyobrażeniami, więc pierwsza reakcja jest jaka jest. Przejdzie im.

Rozumiem Cię, bo ja oczywiście też wolę, jak moje decyzje spotykają się z aprobatą i pochwałami rodziny. Ale jak z niektórymi moimi decyzjami się tak nie działo, to i tak robiłam swoje. Rodzina z czasem się z tym godziła albo po prostu przestawała się ekscytować tematem i dawała mi spokój.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 10:20   #8
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Jasne że jedź! Jak to mówią - podróże kształcą Macie rację - nie macie w tej chwili zobowiązań takich jak partner, dzieci, kredyt, jesteście młode - idealny moment który już się raczej nie powtórzy

Nie patrzyłabym w tej sytuacji na opinię rodziny

Udanej podróży
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:21   #9
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oj, nie atakuję! Przepraszam, nie chciałam, żeby to tak zabrzmiało. Rzeczywiście temat wzbudził we mnie duze emocje, jako ze mam podobną sytuację :p.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:23   #10
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Jedź. Nie przejmuj się gadaniem.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 11:18   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Jeśli jesteś w stanie sama opłacić ten wyjazd itp. itd., bardzo tego chcesz, to nie słuchaj opinii rodziny. To będzie super przygoda, nigdy nie będziesz tego żałować, a rodzice przywykną i na pewno będą chcieli pomóc ostatecznie. Nie wahaj się!
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 11:26   #12
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

No narazie nie mam żadnych odlozonych pieniędzy, ale jeszcze przez to pół roku myślę że uda mi się uzbierać dzięki za wasze wiadomości, bo już naprawdę zwątpiłam w to czego chce.

Pozostaje teraz przekonać rodzinę. Wam pewnie łatwo jest mowic- nie przejmuj się opinią, nir słuchaj co mówią. Ale ja naprawdę jestem mega zzyta ze swoją rodziną. Zawsze mi pomagają i mamy dobre relacje, nie chce się z nimi o ten wyjazd sprzeczac. Macie jakiś pomysł jak to łagodnie uargumentowac i przekonać ich?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 11:53   #13
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
No narazie nie mam żadnych odlozonych pieniędzy, ale jeszcze przez to pół roku myślę że uda mi się uzbierać dzięki za wasze wiadomości, bo już naprawdę zwątpiłam w to czego chce.

Pozostaje teraz przekonać rodzinę. Wam pewnie łatwo jest mowic- nie przejmuj się opinią, nir słuchaj co mówią. Ale ja naprawdę jestem mega zzyta ze swoją rodziną. Zawsze mi pomagają i mamy dobre relacje, nie chce się z nimi o ten wyjazd sprzeczac. Macie jakiś pomysł jak to łagodnie uargumentowac i przekonać ich?
Wg mnie to jest naprawdę niezdrowe, że aprobata rodziny jest ci aż tak potrzebna. Całe życie będziesz tak szukać u nich uznania? Wyobraź sobie, że kochasz Maćka, a oni Maćka nie lubią, za to chcą koniecznie, żebyś wyszła za Zbyszka. Nie udaje ci się ich przekonać, wiec co robisz? Rozumiem, ze wychodzisz za Zbyszka, "bo nie chcesz się sprzeczac"? Pewnie powiesz, że to nie ten kaliber, ale jak dla mnie bardzo podobny. Ten wyjazd to tez ważna życiowa decyzja, a chcesz ją uzależnić od zdania rodziny.
Szczerze to nie wierzę w te wasze dobre relacje i pomaganie, gdyby to była prawda, to by cię wspierali, a nie starali ci się narzucić swoje poglądy. To na bank nie pierwsza taka sytuacja. A to twoje "zzycie z nimi" to wcale nie jest nic pozytywnego.

Edytowane przez 201712242137
Czas edycji: 2016-07-01 o 11:54
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:01   #14
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez karaba_la_sorciere Pokaż wiadomość
Wg mnie to jest naprawdę niezdrowe, że aprobata rodziny jest ci aż tak potrzebna. Całe życie będziesz tak szukać u nich uznania? Wyobraź sobie, że kochasz Maćka, a oni Maćka nie lubią, za to chcą koniecznie, żebyś wyszła za Zbyszka. Nie udaje ci się ich przekonać, wiec co robisz? Rozumiem, ze wychodzisz za Zbyszka, "bo nie chcesz się sprzeczac"? Pewnie powiesz, że to nie ten kaliber, ale jak dla mnie bardzo podobny. Ten wyjazd to tez ważna życiowa decyzja, a chcesz ją uzależnić od zdania rodziny.
Szczerze to nie wierzę w te wasze dobre relacje i pomaganie, gdyby to była prawda, to by cię wspierali, a nie starali ci się narzucić swoje poglądy. To na bank nie pierwsza taka sytuacja. A to twoje "zzycie z nimi" to wcale nie jest nic pozytywnego.
Tez mi się tak wydaje. Co to za wsparcie, gdzie chcesz sie realizować, a oni poddają w zwątpienie Twoje plany. I nie, nie jest mi latwo o tym mowic, bo sama musiałam przelamac w sobie opor "wspierającej" rodziny.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:04   #15
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Tez mi się tak wydaje. Co to za wsparcie, gdzie chcesz sie realizować, a oni poddają w zwątpienie Twoje plany. I nie, nie jest mi latwo o tym mowic, bo sama musiałam przelamac w sobie opor "wspierającej" rodziny.
No dokładnie, ja to samo, jak zresztą wspominałam, i jeszcze dużo niestety przede mną. Wydaje mi się, że rodzice autorki są bardzo podobni do moich, tzn. są słodcy, kiedy córeczka postępuje po ich myśli, a kiedy nagle śmie mieć inne zdanie, to jej dowalamy i robimy wszystko, żeby postępowała po naszej myśli.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:05   #16
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez karaba_la_sorciere Pokaż wiadomość
No dokładnie, ja to samo, jak zresztą wspominałam. Wydaje mi się, że rodzice autorki są bardzo podobni do moich, tzn. są słodcy, kiedy córeczka postępuje po ich myśli, a kiedy nagle śmie mieć inne zdanie, to jej dowalamy i robimy wszystko, żeby postępowała po naszej myśli.
Do tego gadanie o zmarnowaniu szansy na edukacje itp. Moze kiedyś faktycznie tak bylo? Choc wątpię. Wzbogacisz sie takim wyjazdem, moze wpadniesz na pomysl swojego dalszego rozwoju. No nie wiem, ja widze same pozytywy i naprawdę jest mi czasem zal, ze sama sie nie pokusilam na taka wyprawe.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:39   #17
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Do tego gadanie o zmarnowaniu szansy na edukacje itp. Moze kiedyś faktycznie tak bylo? Choc wątpię. Wzbogacisz sie takim wyjazdem, moze wpadniesz na pomysl swojego dalszego rozwoju. No nie wiem, ja widze same pozytywy i naprawdę jest mi czasem zal, ze sama sie nie pokusilam na taka wyprawe.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie. Później już nie będzie takie łatwe do zorganizowania takiego wyjazdu. A nawet niemożliwe. Dlatego jeśli o tym marzysz to jedź.

Może twoi rodzice po prostu się boją że coś ci się stanie? Dlatego tak reagują.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:47   #18
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
No narazie nie mam żadnych odlozonych pieniędzy, ale jeszcze przez to pół roku myślę że uda mi się uzbierać dzięki za wasze wiadomości, bo już naprawdę zwątpiłam w to czego chce.

Pozostaje teraz przekonać rodzinę. Wam pewnie łatwo jest mowic- nie przejmuj się opinią, nir słuchaj co mówią. Ale ja naprawdę jestem mega zzyta ze swoją rodziną. Zawsze mi pomagają i mamy dobre relacje, nie chce się z nimi o ten wyjazd sprzeczac. Macie jakiś pomysł jak to łagodnie uargumentowac i przekonać ich?

Może "mamo tato jestem dorosła, to jest moje życie, którego za mnie nie przeżyjecie, podjęłam decyzję i chcę jechać. To jest moja szansa na spełnienie marzenia, poznanie kawałka świata i innej kultury. Kocham was i chciałabym czuć od was wsparcie, ale pojadę z waszym błogosławieństwem czy bez." Czy wypowiedzenie takich słów jest aż tak trudne?

Zgadzam się z dziewczynami, Twoja relacja z rodziną nie wygląda na zdrową.

Inna sprawa że taka podróż jednak powinna być solidnie przygotowana. A Ty na razie nawet nie masz żadnej kasy. Jeśli chcesz naprawdę jechać to przestać zastanawiać się jak przekonać rodzinę i zacznij konkretnie przygotowywać się do podróży.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2016-07-01 o 12:59
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:55   #19
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
No narazie nie mam żadnych odlozonych pieniędzy, ale jeszcze przez to pół roku myślę że uda mi się uzbierać

Ale ja naprawdę jestem mega zzyta ze swoją rodziną. Zawsze mi pomagają i mamy dobre relacje, nie chce się z nimi o ten wyjazd sprzeczac.
To brzmi jak powód nastawienia Twoich bliskich. Taka wyprawa powinna mieć jakieś podstawy. A to nie brzmi zbyt realnie i odpowiedzialnie.

Jeśli nie z tego powodu są przeciw, tylko "bo taki mają dla Ciebie scenariusz", to znaczy, że nie są to dobre relacje i nie jesteś z nimi zżyta, bo są to relacje podszyte zależnościami, szantażem i uwiązaniem.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 13:28   #20
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Ogolnie to fajny pomysl,ale ogolnie,tylko ze nie macie pomyslu na podroze,czyli nie wiecie jak konkretnie zrealizowac Wasz pomysl,bo brak Wam kasy.
Po pierwsze to musicie znac bardzo dobrze jezyk angielski w mowie i pismie,a do tego mozecie uczyc sie jezyka z tych krajow ktore bedziecie zwiedzac,Azja jest duza i zalezy w ktora strone macie zamiar pojechac.
No i etapy podrozy,gdzie sie zatrzymacie i z czego bedziecie zyc,najprosciej to sobie dorobic gdzies po drodze ,zatrzymac sie na 2 tyg popracowac i ruszac dalej,ale to musicie miec opracowane.
Jak przemyslisz wszystko,ulozysz konkretny plan podrozy to rodzina na pewno Cie poprze albo przynajmniej zaakceptuje
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:32   #21
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Jak przemyslisz wszystko,ulozysz konkretny plan podrozy to rodzina na pewno Cie poprze albo przynajmniej zaakceptuje
Z taką gwarancją bym nie przesadzala, niektórym po prostu nie da się przetłumaczyć i żadne racjonalne argumenty nie działają.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:36   #22
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Teraz im ulegniesz, to po magisterce będzie ta sama gadka, że teraz czas na poważną pracę, a nie wojaże... I znowu będą mieli focha, że nie żyjesz wg ich wyobrażeń.
Ja bym na Twoim miejscu dążyła do realizacji marzeń jak najszybciej!
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 14:13   #23
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez karaba_la_sorciere Pokaż wiadomość
Z taką gwarancją bym nie przesadzala, niektórym po prostu nie da się przetłumaczyć i żadne racjonalne argumenty nie działają.
moze da moze nie da,ale i tak dla siebie musi miec wzgledny kosztorys podrozy
Nie moze leciec gdzies gdzie nie potrafi sie porozumiec
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 14:19   #24
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
moze da moze nie da,ale i tak dla siebie musi miec wzgledny kosztorys podrozy
Nie moze leciec gdzies gdzie nie potrafi sie porozumiec
Tu się zgadzam, chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że niekoniecznie pomoże to akurat w przekonaniu rodziców, a nawet wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne po przeczytaniu ich wypowiedzi przytoczonych przez autorkę.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 14:24   #25
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Moze powiedz, ze jedziecie do pracy (bo jakby nie bylo pracowac tez bedziecie). Aczkolwiek bardziej jestem za postawieniem na swoim oficjalnie.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 14:55   #26
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Znam angielski, może nie jakoś super zaawansowany stopień, ale dogadam się bez problemu.

No dziś parę razy napomknelam ze nie idę na studia, że wyjadę do pracy bo chce te che zarobić, i takie tam to już gadka mamy i siostry: ale jak to ale jak to, nie zartuj wiemy i tak ze pójdziesz hehe

Edit:
Kolejna próba uświadomienia mamie ze studia to nie jest gwarancja wspaniałego zyvia- zakończone porażka. Studiuje coś, po czym znalezienie pracy graniczy z cudem. Osoby które mają wtyki lub naprawdę wielkie szczęście, mają szansę się rozwijać. Ja swojej kariery zawodowej z nimi nie wiąże, bo mimo iż to Lubie, to chyba jednak wolę sama prowadzić jakaś działalność (ale jeszcze nie wiem jaka).
W każdym razie moi rodzice mają firmę. Mój tata jest z lekka postrzelony i narwany i mimo iż ma niecałe 55 lat to stwierdził że on ma dość, że nie ma już siły i zamyka działalność za 3 lata, bo on nie będzie się już męczył. Jest to nasze jedyne źródło dochodu. No i dziś maniana: wiesz jaki jest ojciec nieobliczalny, co będzie za kilka lat niewiadomo, wiec korzystaj póki możesz, póki nas stać, bo potem naprawdę może nie być tak lekko.....
Ja jestem bardzo wrażliwa i ogólnie takie tematy, kłótnie, automatycznie doprowadzają mnie do łez.. Także no....

Edytowane przez _Tola
Czas edycji: 2016-07-01 o 19:00
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 19:26   #27
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Powiem na przykładzie z własnego podwórka - sis Tż, rok starsza od Ciebie, uzbierała na wyjazd [Ameryka Pd] tyle, ile sobie założyła, znalazła w kilku miejscach pracę [za wyżywienie, spanie i neta], szlifuje hiszpański, kupiła bilet i ... aktualnie jest w 6 tygodniu ciąży.
Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Dlatego też jeśli na prawdę chcesz jechać, to nie czekaj i na nic się nie oglądaj - spełniaj marzenia. Zarób, zaplanuj i jedź.
Magisterkę zawsze zdążysz zrobić, a jeśli będzie gorzej z finansami w domu można wziąć kredyt studencki, wyjechać na pewien czas do pracay za granicę etc.
Powodzenia .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...

Edytowane przez Cindy28
Czas edycji: 2016-07-01 o 19:29
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 20:13   #28
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
To brzmi jak powód nastawienia Twoich bliskich. Taka wyprawa powinna mieć jakieś podstawy. A to nie brzmi zbyt realnie i odpowiedzialnie.

Jeśli nie z tego powodu są przeciw, tylko "bo taki mają dla Ciebie scenariusz", to znaczy, że nie są to dobre relacje i nie jesteś z nimi zżyta, bo są to relacje podszyte zależnościami, szantażem i uwiązaniem.
Rodzice najprawdopodobniej zwyczajnie boją się o swoje dziecko. Moi są tacy sami, to po prostu inna mentalność, inne wychowanie. Nie ma co szukać przygód, lepiej siedzieć na tyłku, gdzie jest bezpiecznie i tym podobne argumenty. I było tak długo, nawet wtedy, gdy już od dawna mieszkałam daleko, byłam samodzielna i sporo starsza od autorki wątku teraz już się przyzwyczaili. Analiza "masz niezdrowe relacje z rodziną" z tego tylko powodu jest po prostu śmieszna...

_Tola - jedź, pół roku to nie tak długo, minie jak z bicza strzelił, a wspomnienia będziesz mieć na całe życie
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 20:18   #29
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Rodzice najprawdopodobniej zwyczajnie boją się o swoje dziecko. Moi są tacy sami, to po prostu inna mentalność, inne wychowanie. Nie ma co szukać przygód, lepiej siedzieć na tyłku, gdzie jest bezpiecznie i tym podobne argumenty. I było tak długo, nawet wtedy, gdy już od dawna mieszkałam daleko, byłam samodzielna i sporo starsza od autorki wątku teraz już się przyzwyczaili. Analiza "masz niezdrowe relacje z rodziną" z tego tylko powodu jest po prostu śmieszna...

_Tola - jedź, pół roku to nie tak długo, minie jak z bicza strzelił, a wspomnienia będziesz mieć na całe życie
Autorka pisze: "Babcie oburzone, wszyscy mówią ze jak nie zrobię tych studiów to będę w ogóle wyrzutkiem rodziny, że jak to tak, że wstyd, że nie może być, jak to bez magistra, obciach itp. " - sorry, ale ja tu nie widzę żadnego strachu o jej bezpieczeństwo, tylko narzucanie swojego jedynego słusznego światopoglądu. I nie, to nie jest zdrowe.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 20:31   #30
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Bo ja narazie nie mówiłam ze nie chce iść na studia bo chce wyjechać, tylko po prosru ze nie robię magistra. Jakoś boje się imbto powiedzieć.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-03 20:14:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.