Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 10:01   #361
napoludnieodkrakowa
Raczkowanie
 
Avatar napoludnieodkrakowa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 48
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Właśnie kończę pisać wniosek do UP i jutro/pojutrze go składam. Tak jak pisze Abrakatabra, każdy UP ma swój regulamin. U mnie może starać się każdy bezrobotny (niezależnie jak długo bezrobotnym jest), ale Ci dłużej zarejestrowani dostają na starcie więcej punktów = mają łatwiej w zdobyciu pieniędzy. Jest też wymóg, by bezrobotny przez określony czas nie zrezygnował z proponowanej mu pracy (czyli jak jest na stażu, to musi go wpierw zakończyć - tak to rozumiem).

U mnie jeszcze 3 lata temu z wymagali składnie wniosku i biznesplanu. Były też szkolenia z biznesplanu, ale nie każdy się na nie dostawał (było więcej chętnych niż miejsc). Potem chyba w ogóle zrezygnowali z tego szkolenia i każdy sam pracował nad biznesplanem, a teraz został sam wniosek. On natomiast zawiera elementy biznesplanu (charakterystyka firmy, konkurencja, analiza SWOT, itp.), ale przyznam, że plan finansowy jest mocno uproszczony. Za do skupiają się na wydatkach, które zamierza się wykonać w ramach dofinansowania - oceniam to na plus.

Mnie zapewniają, że na decyzję o dofinansowanie czeka się do miesiąca. Niestety nie wiem jak jest w rzeczywistości.
__________________
napoludnieodkrakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:02   #362
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Najpierw przeczytaj regulamin, każdy UP ma swój, jeden wymaga aby być kilka miesięcy bezrobotnym a inny w ogóle.
Ja na swoją działalność nie dostałam dofinansowania, bo musiałam zarejestrować działalność, a nie mogłam czekać na dotację, która mogła przyjść za 2 miesiące. Poszukaj funduszy rozwoju regionalnego, są udzielane jako pożyczka dla firmy, niektóre wymagają wkładu własnego, np. Jeremie.
Niektóre banki też oferują kredyty na start firmy, ale tu musisz się zorientować dokładniej, bo są różne wersje.
I jak pisały dziewczyny, każdy UP ma swoje wymagania.
Były już wątki o własnej firmie na forum, poszukaj w nich podpowiedzi.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:46   #363
kosmak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 71
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Ja się będę starać o jakieś dofinansowanie jak skończę Progres. Albo będę chciała wziąć z urzędu pracy albo z Unii Europejskiej. Z tym, że teraz sobie dorabiam a żeby starać się o dotację z UP trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny. Ale dotacja by się przydała.
kosmak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:43   #364
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Osoby zakładające działalność mają spore szanse na otrzymanie dofinansowania - na pewno łatwiej jest dostać pieniądze na start, niż później (gdy firma już jakiś czas na rynku działa). Próbujcie zatem do skutku (znam sytuację, w której pierwszy i drugi wniosek przepadł, ale trzeci przeszedł - dofinansowanie z UE pozwoliło znajomej otworzyć własną agencję reklamową).
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 23:25   #365
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Ja dostałam z UP za pierwszym razem. Pieniądze były z UE a nie z Funduszu Pracy.
Od momentu zakończenia naboru wniosków był miesiąc oczekiwania i wtedy zadzwonili z informacją, że dostałam dofinansowanie. Później było spotkanie na którym oficjalnie nas o tym poinformowano i od tego czasu był miesiąc aby dopełnić formalności przed podpisaniem umowy. Pieniądze przelali w dniu podpisania umowy i na drugi dzień można otwierać firmę (pieniądze muszą być najpierw zaksięgowane na naszym koncie). Potem były 2 miesiące na wydanie i rozliczenie się z UP.
Przy tym warto pamiętać, że do rozliczenia są potrzebne nie tylko faktury ale także zaświadczenia z US i ZUSu a na takowe trzeba czekać 7 dni więc trzeba o nie wystąpić dużo wcześniej.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:38   #366
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Dołączam się do dyskusji, także myślę nad założeniem firmy i mam zamiar starać się o dotację, we wtorek mam zamiar zarejestrować się na bezrobociu i pobrać wnioski. Ile zajęło Wam czasu wypełnienie wniosków, biznesplanu itd. , i ile musiałyście czekać na odpowiedź. W lipcu kończę studia i nie wiem czy czekać na koniec czy już teraz działać w kierunki dotacji
Pozdrawiam
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 21:49   #367
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Najpierw dowiedz się czy w twoim mieście nie ma wymogu bycia bezrobotnym jakiś okres- ja dostałam dlatego, że byłam rok na bezrobociu.Inaczej nie dostałabym dotacji. Im dłużej jesteś na bezrobociu tym więcej punktów przy ocenie wniosku dostajesz
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 21:54   #368
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Najpierw dowiedz się czy w twoim mieście nie ma wymogu bycia bezrobotnym jakiś okres- ja dostałam dlatego, że byłam rok na bezrobociu.Inaczej nie dostałabym dotacji. Im dłużej jesteś na bezrobociu tym więcej punktów przy ocenie wniosku dostajesz
O ile jest taki wymóg, na końcu regulaminu powinna być tabelka wyjaśniająca za co, ile pkt otrzymasz.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 09:53   #369
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
O ile jest taki wymóg, na końcu regulaminu powinna być tabelka wyjaśniająca za co, ile pkt otrzymasz.
U mnie właśnie nie ma takiego wymogu.
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 10:07   #370
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez bleu0 Pokaż wiadomość
U mnie właśnie nie ma takiego wymogu.
Wniosek może już teraz przygotować i "dopieszczać" go, po studiach od razu rejestrujesz się jako bezrobotna i od razu składasz dokumenty o dotację. Jest jeden warunek, UP musi mieć fundusze więc jak będziesz składać to lepiej zapytaj czy coś jeszcze zostało. Jak nie mają to lepiej o kredyt postarać się.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 20:29   #371
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

W moim urzędzie nie można składać wniosków kiedy się chce. Trzeba było czekać aż ogłoszą konkurs i tylko w tym czasie można było składać. Nie przyjmowali wniosków po terminie.
Zawsze były 2 konkursy (początek i środek roku) w tym roku były aż 3 (na początku roku, w sierpniu i we wrześniu)
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 20:38   #372
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Hej!
ja tez mam pytanie ... tez mysle o wzieciu dotacji. Jak to jest?: zakładam dzialanosc, dostane okolo 20 tys, musze opłacac Zus, zeby potem nie musiec zwracac tych pieniedzy? czy musze tez osiagnac jakies minimalne/ max dochody w ciagu roku? jesli tak to ile wynosza okolo?Orientuje sie ktoś?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 12:03   #373
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Hej!
ja tez mam pytanie ... tez mysle o wzieciu dotacji. Jak to jest?: zakładam dzialanosc, dostane okolo 20 tys, musze opłacac Zus, zeby potem nie musiec zwracac tych pieniedzy? czy musze tez osiagnac jakies minimalne/ max dochody w ciagu roku? jesli tak to ile wynosza okolo?Orientuje sie ktoś?
Zus musisz opłacać niezależnie od tego czy dostaniesz dotację czy nie.
By nie zwrócić dotacji to firma musi przetrwać rok albo dwa, ale to jest podane w UP.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 13:28   #374
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

tak wiem ze Zus musze oplacac tak czy inaczej
ale chodzi mi tylko o przypadek jak dotacje dostane, co to znaczy przetrwac musi firma rok? dwa?
sa okreslone jakies konkretne dochody ktore ma przynosic w tym okresie?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 13:48   #375
xanthina
Zakorzenienie
 
Avatar xanthina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5 748
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

witam, jutro składam wniosek do PUP, ale mam jeszcze jeden mały problem...
nie bardzo nie wiem jak wypełnić tabelę "Kalkulacja kosztów własnych". Mam tabelkę środków własnych i wyszczególnienie:
- nakłady w postaci posiadanych maszyn i urządzeń
- nakłady poniesione na zapewnienie lokalu
- nakłady poniesione za zakup surowców, materiałów, towarów
- inne poniesione koszty lub posiadana gotówka

no i kolejne kolumny to ilość, cena, wartość

mam sporo środków własnych, ale nie mam na nie faktur, rachunków itd. więc nie wiem czy wpisywać wszystko jak leci?

póki co mam: manekina, odzież, gotówkę i poradę księgową
jak to rozmieścić w tej tabeli? wiem, że to głupie... ale np. mam wpisać w kolumnach cena i wartość takie same kwoty? gotówka to jaka ilość? 1? czy nie wpisywać nic? doradztwo księgowe to samo... wpisywać to w ogóle? jest to w sumie koszt jaki poniosłam...

______________

druga sprawa:
jeśli zrobiłam kalkulację wydatków, które ewentualnie poniosę w ramach dotacji i np. wpisałam komputer: 2500 zł - co jeśli zapłacę za niego 2000 zł?; starałam się nie brać cen z kosmosu, opierałam się na średnich (obecnych) cenach rynkowych, ale jak wiadomo to zmienna kwestia...

czy ten "spis" rzeczy, które zamierzam kupić musi być bardzo dokładny czy wystarczy: "komputer wraz z oprogramowaniem", ale jeśli ewentualnie komputer byłby tańszy mogę dorzucić myszkę, głośniki, torbę itd. i czy muszę napisać dokładne modele urządzeń? czy to raczej zbędne?

dotację trzeba wydać co do złotówki czy mogę wydać mniej i resztę zwrócić do PUP?
xanthina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 19:45   #376
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Najpierw musisz dostać dotację a potem dopiero możesz otworzyć firmę. Dotacje z PUP nie są przyznawane osobom które otworzyły firmę przed otrzymaniem dotacji.
Firma ma być prowadzona przez rok. po tym okresie musisz przynieść do PUP papiery o niezaleganiu z ZUSu i US. Nie ma wymogu, że firma ma przynosić dochód.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 19:48   #377
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
tak wiem ze Zus musze oplacac tak czy inaczej
ale chodzi mi tylko o przypadek jak dotacje dostane, co to znaczy przetrwac musi firma rok? dwa?
sa okreslone jakies konkretne dochody ktore ma przynosic w tym okresie?
Na pewno ma przetrwać odpowiedni czas. Jaki to zależy od dotacji, u mnie z powiatowego UP był rok, z wojewódzkiego UP dwa lata (ale dotacja była większa). Najlepiej dopytaj się w UP, z którego będziesz starała się o dotację, co musisz spełnić by jej nie zwracać.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 22:07   #378
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Dziekuje Wam za odptak zrobie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:44   #379
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Korzystałam z pomocy PUP przy szkoleniach kosmetycznych, a teraz realne, że będę próbowała dostać środki na otwarcie działalności. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale wiem, że ten rok ma być ostatnim, w którym faktycznie można się ubiegać o takie pieniądze.
Pytam z ciekawości, skąd masz takie informacje?
Z Ministerstwa Finansów?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 09:42   #380
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Czytałam chyba na onecie, że teraz ma być tak, że osoba, która chce założyć działalność będzie mogła otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę, czyli masakra... Zamiast pomagać to będzie jeszcze trudniej - będzie trzeba jeszcze spłacać pożyczkę.
Dla mnie informacja na portalach typu wp, onet czy fakt nie są wiążące, nie raz i nie dwa się okazało, że za jakiś czas nic z tych informacji nie wyszło, także bez paniki. Zobaczy się za rok, czy faktycznie była to prawdziwa informacja.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:37   #381
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Yyy... kiedy chodzi o oszczędności budżetowe to akurat jest pewna ich wprowadzenia. Kiedy chodzi np. o dłuższy macierzyński, to już takiej pewności nie mam. Taka obiektywna ocena realiów w Polsce.
Ja nie jestem pewna następnego dnia i tego, co się wydarzy, ale skoro u Ciebie z pewnością lepiej i to jeszcze w sprawach państwowych, to tylko mogę Ci pogratulować
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:53   #382
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Na Akademii PARP są fajne kursy, które rozjaśniają temat zakładania dg.Nalezy się zarejestrować jako osoba chcąca założyc dg i coś tam w odpowiednich pkt napisać odnośnie tej planowanej dg - nic strasznego/skomplikowanego
https://www.akademiaparp.gov.pl/szko...ternetowe.html
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 16:47   #383
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Kasia - znalazłam. Informację na ten temat można było znaleźć na bankierze i dalej ona wisi. Swoją drogą świetnie sobie to wymyślili. Człowiek bezrobotny ma zaciągać pożyczkę na biznes, który może nie wypalić. Gdzie w tym logika?
Fajnie, że znalazłaś, ale mogłabyś jakiegoś linka czy coś wkleić, bo prócz ciebie to nikt wie o co chodzi...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 10:36   #384
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Proszę, znalazłam - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Koni...i-2613999.html Podejrzewam, że grono zainteresowanych pomocą od teraz zmniejszy się nawet 10 razy...
I ty tak ślepo wierzysz w takie artykuły rzekomo najpierw wyczytane na onecie, a teraz na bankierze?

W artykule nie doszukałam się słowa, że na pewno to wejdzie, a jedynie: wszystko możliwe, zapowiada, eksperci podpowiadają, pomysł.... A to dla mnie są przypuszczenia, a nie stwierdzenie faktu, zresztą niby ostatecznego i żadnej daty wejścia niby tych przypuszczeń też nie ma

Autorem tekstu jest jakiś ktoś tudzież ekspert portalu piszący artykuły dla bankiera i on tak słyszał i tak napisał, bo może to wejdzie, ale nie musi, bo są pomysły, ale nie do końca zatwierdzone, bo coś tam, etc.
Poza tym artykuł jest z sierpnia'12 i od tej pory jakoś cisza w tym temacie, szczególnie z pewnego źródła, jakim jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej czy Ministerstwo Finansów, a na tym osoba zainteresowana powinna się skupiać, u rzeczywistych źródeł.

Także sorry, dla mnie to nie jest pewne źródło informacji, a jedynie jakieś tam gdybanie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:36   #385
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Może i jest gdybanie, ale piszą o dopasowaniu do prawa unijnego, a zresztą... szukają oszczędności. Ja już w ramach UP robiłam szkolenie w New nails, a wkrótce zamierzam otworzyć własny salon, powinno się to udać w tym roku i właśnie chciałabym skorzystać z tych środków ;-)
Oni o wielu rzeczach w tym artykule piszą, a oszczędności w państwie polskim szuka się nie od dzisiaj, ale już od iluś tam lat
Nie ma się co spinać i panikować, bo najstarsi górale nie widzą, kiedy to ma wejść. Powodzenia zatem!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:44   #386
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Skoro z UP robiłaś już jakiś kurs to powinnaś wiedzieć, że na żadną dotację się nie załapiesz- i to jest fakt pewny (chyba, że po znajomościach)
Czytałam o tym w gazecie prawnej i to już jakieś pół roku temu a potem w UP przekonałam się ja i inni moi znajomi. Jest jakiś zapis, że jeśli ktoś raz korzystał ze szkoleń UP to nie ma możliwości starania się o dotację bo urzędy nie "pomagają" dwukrotnie tej samej osobie.
Jak ja składam wniosek to pierwsze o co mnie zapytali to czy korzystałam wcześniej z ich kursu bo to dyskwalifikuje.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:12   #387
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Skoro z UP robiłaś już jakiś kurs to powinnaś wiedzieć, że na żadną dotację się nie załapiesz- i to jest fakt pewny (chyba, że po znajomościach)
Czytałam o tym w gazecie prawnej i to już jakieś pół roku temu a potem w UP przekonałam się ja i inni moi znajomi. Jest jakiś zapis, że jeśli ktoś raz korzystał ze szkoleń UP to nie ma możliwości starania się o dotację bo urzędy nie "pomagają" dwukrotnie tej samej osobie.
Jak ja składam wniosek to pierwsze o co mnie zapytali to czy korzystałam wcześniej z ich kursu bo to dyskwalifikuje.
Znalazłam ten artykuł, o którym napisałaś.
Ciekawe, chociaż wydaje mi się, że to może być kwestia wewn. przepisów i programów w danym PUP, tak, jak jest np. ze stażami z PUP. Niestety często się słyszy, że co urząd pracy, to inne zasady przyznawania stażów i dotacji, jak i wymogów na nie.

Gdy mój mąż brał dotację na dz.gosp, to nie słyszałam o czymś takim, w regulaminie ani słowa, ale on i tak z żadnego szkolenia od nich nie korzystał, więc nas to ominęło i nie wgłębialiśmy się w temat

Przeleciałam na szybko Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2012r. w sprawie dokonywania Z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz.U. z dn. 26.04.2012r. poz. 457) i nie ma tak słowa o tym. Jest jeszcze ustawa i chyba coś o zatrudnieniu socjalnym, ale nie chce mi się już w to brnąć, stawiam na te wewn. przepisy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:21   #388
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

nie wiem co masz na myśli pisząc "wielki kapitał" ale moja kosmetyczka ma w samych kosmetykach kilkanaście tysięcy.A do tego dochodzi jeszcze wyposażenie lokalu. To samo z wizażystką. Więc raczej trzeba mieć spory kapitał.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:19   #389
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Również chcę się ubiegać o dotację z PUP, ale dopiero za trzy miesiące, kiedy skończę studia podyplomowe. Czy może zacząć już?? Jutro pojadę do PUP i zapytam...

Również nie potrzebuję wielkich pieniędzy, chcę otworzyć gabinet dietetyczny
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:35   #390
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Również chcę się ubiegać o dotację z PUP, ale dopiero za trzy miesiące, kiedy skończę studia podyplomowe. Czy może zacząć już?? Jutro pojadę do PUP i zapytam...

Również nie potrzebuję wielkich pieniędzy, chcę otworzyć gabinet dietetyczny
Najpierw trzeba się dowiedzieć, czy PUP ma środki na dz.gosp i do kiedy przyjmuje wnioski, czy będzie jeden nabór czy więcej...
Można zacząć szybciej, bo wiadomo wniosek musi zostać rozpatrzony, potem są szkolenia i mnóstwo spraw papierkowych. Czy za te 3 miesiące będzie kasa- nie wiadomo, różnie to bywa. Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.