Shih Tzu cz. II - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-29, 09:42   #5041
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez monika733 Pokaż wiadomość
A ja bym dywan zwineła i poczekała aż maluch podrośnie i zmieni upodobania dywankowe -- pieska korcić nie będzie a dywanik przeżyje !!
Monia, Nesi nie może zwinąć dywanu bo ma przyklejony do podłogi.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:07   #5042
kruuuszi
Raczkowanie
 
Avatar kruuuszi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 340
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cześć wszystkim , Nowym i Starym forumowiczkom;D
Nie moge się napatrzeć na te inne śliczne mordki shihtzakowe ;D dlatego i ja wstawie kilka zdjęć.
Postanowiłam się pochwalić że byłyśmy z Coco u fryzjera;D na początku martwiłam się o to jak mała zareaguje na to całą sytuacje i chciałam z nią zostać, ale pani mnie wygoniła i powiedziała że jak zostane pies bedzie bardzo niespokojny. Po godzinie wróciłam i nie mogłam swoim oczom uwierzyć. Coco była zupełnie inna;D
zawsze taka kuleczka, teraz o połowe mniejsza;D
po za tym kupiłyśy obrożę od kleszczy i pcheł i wiecie co, mamy ją już 2 tygodnie i ani jednego robala;D mimo iż dość często spacerujemy po lasach i łąkach;D
Dostałam już szampon i odżwykę zielone jabłuszko i jestem w niebo wzięta;D jest cudna;D polecam wszystkim co jej jeszcze nie mają;D
Zauważyłam że moja sunia nie chce jeść suchej karmy. Nawet postanowiłam jej zabierać jak nie chce i tym samym przegłodzić ale nic to nie daje. Widziałam że dziewczyny macie ten sam problem. Ja polecam wątróbkę ugotowaną i zmielona. Mieszam ją z karmą i mała wcina wszystko i miske wylizuje jeszcze;D
Po za tym mam pytanie. Albowiem mama kupiła dla małej witaminy. Tylko nie wiem czy moge jej podawać gdyż wiem że w karmie ma ich wystarczającą dawkę.


Zapomniałam dopisać że na dwóch zdjęciach Coco jest ze swoją ulubioną przyjaciółką Tequilą;D

Edytowane przez kruuuszi
Czas edycji: 2010-05-29 o 11:09
kruuuszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:32   #5043
wiolussia
Raczkowanie
 
Avatar wiolussia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 227
Dot.: Shih Tzu cz. II

Oh jak slodziutko wyglada w tej fryzurce az mnie zaczelo korcic zeby swoja objac Tak czy siak i tak musze sie z nia wybrac do fryzjera chociazby na malutkie podciecie wloskow ale chyba zaczekam z tym jeszcze troche i zrobie to po sterylce. A sterylke mamy za niecale 2 tyg. Szukalam tego kaftana po sterylce ale nic nie znalazlam i bede musiala sama cos wykabinowac. Musze tylko poszukac tych zdjec, ktore Monika wklejala bo juz nie za bardzo pamietam jak to wygladalo
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia,
miłość daje je gratis
wiolussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 12:47   #5044
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

dziewczyny poradzcie mi jaką mokrą karmę dobrą mogę dawać mojemu Deniskowi. pytam bo chciałabym mu czasem podać taką karmę dla odmiany od suchej, bo zauważyłam że strasznie rzuca sięna jedzenie kota, który dostaje mokrą karme więc jak idę z psem do kuchni to miseczkę kota zabieramy i kladziemy na stół bo nic by w niej nie zostało. nie chce podawać tych pedigree ani chapi itp, tylko już jakąś lepszą ale nie mogę nigdzie znaleźć nazw. pomóżcie!

coco wygląda świetnie. może mojego teżobetnę., bo te wasze po obcięciu takie śliczniusie.

ale podobno shitzą nie zakłada się obroży tak słyszałam bo mu się włoski na szyji wycierają. nie iwem czy to prawda?! dlatego my kropimy się kropelkami i to nam wystarcająco pomaga na wszystko a na dworze jesteś przez cały dzień jak jest ciepło.
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 12:54   #5045
kruuuszi
Raczkowanie
 
Avatar kruuuszi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 340
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez marta24lata Pokaż wiadomość
dziewczyny poradzcie mi jaką mokrą karmę dobrą mogę dawać mojemu Deniskowi. pytam bo chciałabym mu czasem podać taką karmę dla odmiany od suchej, bo zauważyłam że strasznie rzuca sięna jedzenie kota, który dostaje mokrą karme więc jak idę z psem do kuchni to miseczkę kota zabieramy i kladziemy na stół bo nic by w niej nie zostało. nie chce podawać tych pedigree ani chapi itp, tylko już jakąś lepszą ale nie mogę nigdzie znaleźć nazw. pomóżcie!

coco wygląda świetnie. może mojego teżobetnę., bo te wasze po obcięciu takie śliczniusie.

ale podobno shitzą nie zakłada się obroży tak słyszałam bo mu się włoski na szyji wycierają. nie iwem czy to prawda?! dlatego my kropimy się kropelkami i to nam wystarcająco pomaga na wszystko a na dworze jesteś przez cały dzień jak jest ciepło.
Ja bym Ci proponowała gotować samemu coś zamiast podawać mokrą. Ja szukałam mokrej karmy dla swojej Coco ale nic nie udalo mi sie znaleźć odpowiedniego dlatego sama jej czasami coś gotuje, np. pierś z kurczaka/wątróbka z marchewką ,brokułami i ryżem.
A co do obroży to nie zauważyłam żeby coś się działo z włosem, szczególnie może dlatego że ma ona na szyi króciutkie włosy, a poki jej odrosną myśle że bede mogła już spokojnie ją zdjąć
kruuuszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 13:04   #5046
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. II

Tez mysle ze najlepszym rozwiazaniem to gotowanie, ale jeśli chcesz gotowe mokre to animonda gran carno to są bardzo dobre puszki.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 13:30   #5047
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

próbowałam mu gotować, ale ryżu nawet nie chce się tknąć jedynie gotowany kurczak i marchewka to lubi najbardziej a tak to nie chce jeść gotowanych rzeczy.zawsze na wieczór wyrzucam jak coś jest ugotowane, bo w miseczce leży a nie je. a i uwielbia żółty ser. no ale myślałam żeby chociaż od czasu do czasu dać mu coś innego, bo nie zawsze chce suchą karmę wieczorem a potem w środku nocy około 4-5 chce jeść bo jest głodny jak nie zjadł kolacji.

dzięki winogronku. kupie jedną na próbę myśle że będzie zadowolony że w końcu cos innego niż ta karma sucha.
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 15:20   #5048
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. II

Ja też czytałam że animonda jest dobra ale sama nigdy nie miałam potrzeby wypróbowania bo wolę sama ugotować

Co do fryzurek to ja tam wszystkie pieski kocham ścięte czy nie ale wolę te z dłuższymi fryzurkami, nie muszą być do ziemi ale żeby trochę futerka było, takie włoski jak u 4-5 miesięcznego szczeniaka to minimum
Później jakoś urok traci ...
Więc mi się coco 100 razy bardziej podobała przed niż po
Ogólnie jakoś wykonanie mi się nie podoba...
Ale mordeczkę ma kochaną i świetnie się bawi
Każdy ma swój gust

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolussia Pokaż wiadomość
Oh jak slodziutko wyglada w tej fryzurce az mnie zaczelo korcic zeby swoja objac Tak czy siak i tak musze sie z nia wybrac do fryzjera chociazby na malutkie podciecie wloskow ale chyba zaczekam z tym jeszcze troche i zrobie to po sterylce. A sterylke mamy za niecale 2 tyg. Szukalam tego kaftana po sterylce ale nic nie znalazlam i bede musiala sama cos wykabinowac. Musze tylko poszukac tych zdjec, ktore Monika wklejala bo juz nie za bardzo pamietam jak to wygladalo
Ani mi się waż ścinać tej ślicznoty !!!!!!!!!
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...

Edytowane przez strzalka44
Czas edycji: 2010-05-29 o 15:19
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 15:23   #5049
kruuuszi
Raczkowanie
 
Avatar kruuuszi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 340
Dot.: Shih Tzu cz. II

Strzałka jej się podkręcają te kudełki i dlatego to tak dziwnie wygląda po za tym ona za krótko scieła chciałam zeby byly troszke dłuższe , ale i tak jest piękna i kochana
kruuuszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 16:20   #5050
wiolussia
Raczkowanie
 
Avatar wiolussia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 227
Dot.: Shih Tzu cz. II

[QUOTE--Ani mi się waż ścinać tej ślicznoty !!!!!!!!! [/QUOTE]

No nieeee, bron Boze nie mam zamiaru ja tak krotko scinac bo lubie jej wloski ale chce tylko podciac minimalnie zeby tak tylko podrownac te wloski i nadac jakis ksztalt na lapkach juz miala takie dlugie, ze sama jej obcielam bo nieladnie wygladaly a teraz ma takie ladne okraglutkie. Ale te obciete pieski tez mi sie podobaja bo mimo tego, ze dorosle wygladaja jak szczeniaki dlatego mnie kusi czasami ale chyba bym sie nie odwazyla tak krotko sciac bo ogolnie lubie dlugie wlosy i sama jestem tego przykladem pamietam jak fryzjerka mi za duzo sciela to ryczalam przez 2 godz jak bobr i nie moglam na siebie w lustrze patrzec hehe i nie chcialabym tego zrobic mojej Afrusi bo ona od lustra nie odchodzi, modystka jedna
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia,
miłość daje je gratis
wiolussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 17:05   #5051
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

dzięki dziewczyny!! wypróbujemy jedną puszeczkę na próbę.

mięsko z kurczaka mam prawie codziennie i jakieś warzywa, ale on już sie tym znudził a na przyżadzanie wykwintnnych dań dla niego nie mam czasu ze względu na dwójkę małych dzieci.

a z ryżem on nie chce nic. nawet zupkę jak mamy krupniczek- a przy dzieciach to wiadomo, że jest bez przypraw bo nie mogą za bardzo to mu dam to wypija zupkę zjada mięsko i marchewkę a ryż zostawia. i nic mu nie zrobisz.

to i tak cud że na naukę czegokolwiek na starcza czasu i gdzieś go wynajdę. a
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 17:42   #5052
kruuuszi
Raczkowanie
 
Avatar kruuuszi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 340
Dot.: Shih Tzu cz. II

Ja tez lubie dlugie wlosy ,ale lubie tez eksperymentować, a włos i tak odrosnie
kruuuszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:53   #5053
wiolussia
Raczkowanie
 
Avatar wiolussia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 227
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez marta24lata Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny!! wypróbujemy jedną puszeczkę na próbę.

mięsko z kurczaka mam prawie codziennie i jakieś warzywa, ale on już sie tym znudził a na przyżadzanie wykwintnnych dań dla niego nie mam czasu ze względu na dwójkę małych dzieci.

a z ryżem on nie chce nic. nawet zupkę jak mamy krupniczek- a przy dzieciach to wiadomo, że jest bez przypraw bo nie mogą za bardzo to mu dam to wypija zupkę zjada mięsko i marchewkę a ryż zostawia. i nic mu nie zrobisz.

to i tak cud że na naukę czegokolwiek na starcza czasu i gdzieś go wynajdę. a
Moja tez reyzu nie lubi Moja za bardzo karmy nie chce jesc wiec ja robie tak, ze mieszm jej karme z gotowanym. To wtedy wyjada miesko, marchewke a karme i ryz zostawia ale za to uwielbia makaron wiec teraz jej gotuje z makaronem, makaron to moze jesc nawet sam tak lubi no i kasze tez nawet lubi a ryz niestety nie
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia,
miłość daje je gratis
wiolussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 08:47   #5054
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Shih Tzu cz. II

Może się zawiedziecie trochę na mojej wytrwałości, ale razem z moim facetem zmieniliśmy zdanie co do zakupu Shih tzu. Powód? Ich hodowle można zliczyć na palcach, a więc trafienie na pieska ze złym zgryzem, za małego, z większą ilością białego na sobie etc. jest praktycznie niemożliwe, przynajmniej w takim odstępie czasu jakim ja dysponuję.
Tak więc wczoraj usiedliśmy i zaczęliśmy rozmawiać, co robimy. Zastanawialiśmy się jeszcze, czy nie powysyłać maili do hodowli maltańczyków, czy akurat nie mają takiego "trefniaczka". I mąż wtedy przypadkiem włączył stronę hodowli yorków, zamiast maltańczyków, bo w wyszukiwarce onet pomylił rubryki (znowu zostawił okulary w aucie!). Zaciekawiła mnie strona i nagle mnie olśniło, że jak byłam małą dziewczynką bardzo chciałam mieć yorkshire'a a plusem jest to, że teraz jest hodowli tych piesków bardzo dużo. Wysłałam kilka maili do hodowli i pierwsza odpisała mi Pani akurat z tej strony, na którą weszłam pierwszy raz. Ma teraz pieska z małą wadą zgryzu, więc nie może być hodowlany. Cena 800zł, a no i hodowla jest w Andrespolu, na pograniczu Łodzi
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 08:55   #5055
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. II

No fajnie że kupujecie psa tylko dlatego że jest tani , blisko i że w dzieciństwie chciałaś mieć takiego...
A tak na prawdę zielonego pojęcia nie macie rasie...
A to że hodowli yorków jest dużo to akurat rasie nie sprzyja, a hodowli shih tzu jest niestety coraz więcej ...
No cóż powodzenia
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 09:04   #5056
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. II

York a Shih Tzu to całkiem inna para kaloszy
Weszlam sobie w ogloszenia http://ale.gratka.pl/ogloszenie/5005...zu_piesek.html
http://allegro.pl/item1053116822_shih_tzu.html coś kiepsko szukacie.
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2010-05-30 o 09:36
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 09:45   #5057
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez Gisbelle Pokaż wiadomość
Może się zawiedziecie trochę na mojej wytrwałości, ale razem z moim facetem zmieniliśmy zdanie co do zakupu Shih tzu. Powód? Ich hodowle można zliczyć na palcach, a więc trafienie na pieska ze złym zgryzem, za małego, z większą ilością białego na sobie etc. jest praktycznie niemożliwe, przynajmniej w takim odstępie czasu jakim ja dysponuję.
Tak więc wczoraj usiedliśmy i zaczęliśmy rozmawiać, co robimy. Zastanawialiśmy się jeszcze, czy nie powysyłać maili do hodowli maltańczyków, czy akurat nie mają takiego "trefniaczka". I mąż wtedy przypadkiem włączył stronę hodowli yorków, zamiast maltańczyków, bo w wyszukiwarce onet pomylił rubryki (znowu zostawił okulary w aucie!). Zaciekawiła mnie strona i nagle mnie olśniło, że jak byłam małą dziewczynką bardzo chciałam mieć yorkshire'a a plusem jest to, że teraz jest hodowli tych piesków bardzo dużo. Wysłałam kilka maili do hodowli i pierwsza odpisała mi Pani akurat z tej strony, na którą weszłam pierwszy raz. Ma teraz pieska z małą wadą zgryzu, więc nie może być hodowlany. Cena 800zł, a no i hodowla jest w Andrespolu, na pograniczu Łodzi
Wiesz my też mieliśmy kupi Yorka, ale zrezygnowaliśmy. poczytałam a nich na necie i stwierdziłam, że nie będę się bawić w psa, który jak nie daj boże zje kawałek wędliny czy kiełbaski to może zdechnąć (http://www.e-yorki.pl/?page=24) tu masz wszystko o żywieniu yorków. jesteś gotowa pilnować pieska na każdym kroku?? a jak np. wejdzie na stół a tam będzie kanapka z jakąś wędlinką? to wędline zje bo to piesek i wędlina to niby mięso! nie wiesz czy nie trafisz na taką sztukę która nie będzie mieć problemów z żołądkiem i że nic mu sięnie stanie- tego pewna być nie możesz. (miałam kumpele która yorka wykończyła w miesiąc-m dawała mu wędlinę i inne tego typu pokarmy i piesek zdechnął. teraz psa nie ma woli nie ryzykować , przeszła na kotki)

nie powiem żebym mojemu Shih dawała wędline czy kiełbaskę chociaż już 3 razy dorwał siędo moich kanapek i wędlina wyparowała z nich. ale mam pewność że shih delikatnych żołądków jak yorki nie mają i od 4 plasterków szynki nic mu nie będzie skoro już ukradł.

a po drugie czy wiesz żę te yorki za 800 zł mają przeróżne wady i zapewne są przweważnie chore. pewnie powiesz że noeprawda, ale pomyśl skoro najtańszy rasowy piesek to koszt 1500 zł to czemu sprzedaje po 800zł?? my dzwoniliśmy po hodowlach i nie tylko i koszt w hodowlach pieska na kolanka to ok. 1200zł z wadą- ale piesek zdrowy. a po pseudo hodowlach to fakt już za 600 zł kupisz, ale jest sens?? chyba nie.

pomyśl raz jeszcze czy chcesz chorego pieska ale taniego czy droższego ale zdrowego. bo psa kupujesz na całe jego życie zdrowe czy też chore, a nie zostawiasz go w schronisku jak jest chory.
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 12:00   #5058
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez marta24lata Pokaż wiadomość
a po drugie czy wiesz żę te yorki za 800 zł mają przeróżne wady i zapewne są przweważnie chore. pewnie powiesz że noeprawda, ale pomyśl skoro najtańszy rasowy piesek to koszt 1500 zł to czemu sprzedaje po 800zł?? my dzwoniliśmy po hodowlach i nie tylko i koszt w hodowlach pieska na kolanka to ok. 1200zł z wadą- ale piesek zdrowy. a po pseudo hodowlach to fakt już za 600 zł kupisz, ale jest sens?? chyba nie.
Tu się akurat mylisz, oczywiście jeżeli cały czas mówimy o zarejestrowanych hodowlach... Czasami w miocie trafi się szczenie z jakąś wadą 'kosmetyczna' właśnie np. wada zgryzu i jest ono tak samo zdrowe jak i reszta szczeniaków ale żeby nie powielać tej wady nie może być dopuszczony do hodowli dlatego też jest sprzedawany taniej niektóre hodowle w ogóle mają podział na psiaki na kolanka i na wystawy . Wtedy te na kolanka nie muszą mieć wady ale są sprzedawane taniej i mają zaznaczone w umowie że nie mogą być rozmnażane ani wystawiane .

A cena psiaków jest zależna od wielu czynników m.in od tytułów rodziców i od czasu ile hodowla istnieje więc w jednej hodowli Pet-y mogą kosztować 1,5 tys a w innej 800 zł.
Ja też bym radziła sprawdzić tą hodowlę a nie odrazu napalać się bo pieski tanie i blisko, tym bardziej że hodowli yorków jest mnóstwo bo jest moda i niestety te zrzeszone też potrafią zamienić się w pseudo ...
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...

Edytowane przez strzalka44
Czas edycji: 2010-05-30 o 12:04
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 16:35   #5059
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
Tu się akurat mylisz, oczywiście jeżeli cały czas mówimy o zarejestrowanych hodowlach... Czasami w miocie trafi się szczenie z jakąś wadą 'kosmetyczna' właśnie np. wada zgryzu i jest ono tak samo zdrowe jak i reszta szczeniaków ale żeby nie powielać tej wady nie może być dopuszczony do hodowli dlatego też jest sprzedawany taniej niektóre hodowle w ogóle mają podział na psiaki na kolanka i na wystawy . Wtedy te na kolanka nie muszą mieć wady ale są sprzedawane taniej i mają zaznaczone w umowie że nie mogą być rozmnażane ani wystawiane .
mnie się wydaję zę ona do końca zarejestrowana nie była ta za 800 zł to co znaleźli. podejrzewam że od jakiegoś "prywaciaza". ja jak szukałam to pełno było hodowli na necie nie do końca zarejestrowanych ale wtedy nie wiedziałam że ma to jakiekolwiek znaczenie. pod drugie wiem jak to jest kupić pieska "taniej" od pseudo i potem zrobić wielkie oczy że piesek jest chory.

a wogóle to nie kłoćmy się o yorki bo to wątek o shih tzu a ona o yorkach wyskoczyła i jeszcze nas poróżni.

a i jescze jedno do GISBELLE jak nie dają umowy na pieska to go nie bierz, bo to oznacza pseudo hodole!!

Edytowane przez marta24lata
Czas edycji: 2010-05-30 o 16:37
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 19:21   #5060
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Shih Tzu cz. II

Co do hodowli mogę Was zapewnić, że pseudo to to nie jest, heblowałam ten temat niedawno i dziewczynom udało się mnie przekonać, czym to sie różni. Hodowla nazywa się "Andras".
Ogólnie to jestem trochę zawiedziona że tak negatywnie zareagowałyście na nasz wybór. Naskoczyłyście na mnie, choć nie wiedziałyście z jakiej hodowli jest piesek i czy ja cokolwiek o nim i tej rasie wiem. Czy dałam Wam podstawy do myślenia, że po takim czasie przekonywania nadal będę 'ciemna' i kupię psa z pseudo nic o nim nie wiedząc? Chyba nie.
Czasem są sytuacje bez wyjścia. I my taką mamy - jesteśmy niezmotoryzowani. I nie mówcie, że "jakbyś chciała to byś stanęła na głowie i byś mogła", bo chyba nie macie dwójki dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Tak więc położenie hodowli też ma dla nas znaczenie.
Chyba najlepiej będzie jak po prostu zmienię forum. Zresztą i tak będę miała psa innej niż Wy rasy. Szkoda mi tylko że rozstajemy się w takiej atmosferze.

Edytowane przez Gisbelle
Czas edycji: 2010-05-30 o 19:24
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:42   #5061
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. II

Ja nie powiedziałam że to pseudo i że ty jesteś 'ciemna'
Tylko wydaje mi się że tak pochopnie skaczesz z rasy na rasę tylko dlatego że już byś chciała mieć tego psiaka (albo twoje dzieciaczki) .
Musisz być w 100% pewna że taką rasę chcesz mieć w domu, że wiesz jaką ma specyfikę i jak trzeba się nią zająć. Bo mnóstwo jest psiaków w schronach (nawet tych rasowych) tylko dlatego że ktoś nie przemyślał decyzji i nie myśl że uważam Ciebie za potwora bo wierzę że zajmiesz się nim jak najlepiej tylko umiesz, ale wiem że życie potrafi zawieść ..
Tak więc nie stawiaj się i nie obrażaj , tylko jak już będziesz miała malucha to 'podziel się' nim z nami a ten czas do póki maluch nie będzie u was poświęć na zgłębianiu informacji o tej specyficznej rasie

PS. A jak byś miała shih tzu to po zmianie forum i tak byś się ode mnie nie uwolniła bo ja jestem wszędzie haha to taki żarcik
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...

Edytowane przez strzalka44
Czas edycji: 2010-05-30 o 19:45
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:51   #5062
wiolussia
Raczkowanie
 
Avatar wiolussia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 227
Dot.: Shih Tzu cz. II

A ja tam uwazam, ze to wylacznie Twoja sprawa na jakiego pieska sie zdecydowalas. Rozumie Cie bo sama jak szukalam pieska dla siebie to sie nie moglam zdecydowac i gust mi sie wielokrotnie zmienial. Musialam rozwazac wiele czynnikow i wcale to nie bylo takie latwe zeby odpowiednia dla siebie rase wybrac. Nad yorkiem tez myslalam bo sa takie slodziutkie ale shih bardziej charakterem mi odpowiadal a to jest dla mnie najwazniejsze. Ale ostatnio na spacerku spotkalam pana wlasnie z yorkiem i shih. Jak slicznie razem wygladaly i az mi sie w glowce taki diabelki pomyslik zrodzil, ze moze za jakis czas maly york z nami moglby zamieszkac No i kto wie moze sie znow spotkamy na jakims forum o yorkach hahaha Ale co do hodowli to nie znam tej co podalas ale z tego co mowisz i sie orientowalas jest spoko wiec nie widze zadnych przeciwskazan. Najwazniejsze, ze nie chcesz wspierac pseudohodowli.
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia,
miłość daje je gratis
wiolussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 22:41   #5063
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. II

wiesz Gisbelle ja mam 2 dzieci w tym jedno w wieku przedszkolnym i wiem jak to jest jak dzieci naciskają, a i tak zanim kupilismy pieska minęły około 3 miesiące od rozważań, dyskusji na artykółach na necie o różnych małych rasach psów. i na shihtzaku stanęło i tak jak napisała wiolussia shih tzu mająświtny charakter i do dzieci są bombowe. nawet moje roczna córcia odrazu go pokochała i jak widzi naszego urwipołka to woła " dede cacy" a ten do niej leci i ją"całuje". nie wiem czy inny pies tak by reagował po tygodniu gdyby miał do czynienia z roczny i 3 latnim dzieckiem!!! wątpie bo obie są nieznośne szrpią go i noszą a on dzielnie to znosi i jeszcze je całuje.
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:16   #5064
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Shih Tzu cz. II

A i moje dzieci nie napierały i nadal nie napierają na kupno psiaka. To my, rodzice wpadliśmy na taki pomysł - dzieci przyjęły to z entuzjazmem, ale od początku aż do teraz pies to była nasz inicjatywa, więc o to że piesek trafi po kilku miesiącach trafi do schronu się nie martwcie. Można powiedzieć, że chcemy mieć z mężem trzecie dziecko, tym razem synka A pieskiem, nie ma problemu, 'podzielę się'. Lecz o zmianie forum nie zmieniłam decyzji, w końcu fakt jest taki że więcej rad i informacji o shih dostanę na tym forum, a o yorkach na innym do tego przystosowanym. Jutro chyba nie będzie czasu aby napisać o 'synku' ani zrobić mu zdjęcia, chociaż się postaram, to nie obiecuję. Najprawdopodobniej napiszę w środę
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:23   #5065
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. II

Cytat:
Napisane przez Gisbelle Pokaż wiadomość
A i moje dzieci nie napierały i nadal nie napierają na kupno psiaka. To my, rodzice wpadliśmy na taki pomysł - dzieci przyjęły to z entuzjazmem, ale od początku aż do teraz pies to była nasz inicjatywa, więc o to że piesek trafi po kilku miesiącach trafi do schronu się nie martwcie. Można powiedzieć, że chcemy mieć z mężem trzecie dziecko, tym razem synka A pieskiem, nie ma problemu, 'podzielę się'. Lecz o zmianie forum nie zmieniłam decyzji, w końcu fakt jest taki że więcej rad i informacji o shih dostanę na tym forum, a o yorkach na innym do tego przystosowanym. Jutro chyba nie będzie czasu aby napisać o 'synku' ani zrobić mu zdjęcia, chociaż się postaram, to nie obiecuję. Najprawdopodobniej napiszę w środę
A pochwalisz się jakie ma imię z metryki wasz synek ?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 17:46   #5066
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Shih Tzu cz. II

Nowa część wątku pod adresem https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post19699241
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.