8.00 a 22.30 -wie może ktoś?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-21, 08:52   #1
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40

8.00 a 22.30 -wie może ktoś??


hej wizazynki. mam pytanie, gdyż biore tabletki antykoncpcyjne i dzisiaj jest pierwszy dzien cyklu. zawsze bralam rano o 8.00 ale teraz musze zmienic godzine brania na 22.30, czy tabletki beda skuteczne?? a jesli nie to przez jaki czas powinnam sie zabezpieczac dodatkowo??
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 10:45   #2
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

naprawdę nikt nie miał podobnej sytuacji? ani nie wie nic na ten temat? ja szukałam odpowiedzi ale nigdzie nic ciekawego na ten temat nie znalazlam
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 10:55   #3
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

no wiesz madzia, to jet 14,5 godziny więc opuznienie przekraczające 12 godzin naprawde nie warto bawic się tak z pierwsza tabletką
jesli chciałabyś tak sobie zmienć
to mogłas krucić sobie przerwe- załużmy miałas wziąć 1 tabletkę w środę o 8 więc bierzesz we wtorek o 22,30

wtedy skuteczność jest zachowana
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 16:54   #4
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
no wiesz madzia, to jet 14,5 godziny więc opuznienie przekraczające 12 godzin naprawde nie warto bawic się tak z pierwsza tabletką
jesli chciałabyś tak sobie zmienć
to mogłas krucić sobie przerwe- załużmy miałas wziąć 1 tabletkę w środę o 8 więc bierzesz we wtorek o 22,30

wtedy skuteczność jest zachowana

Zgadzam się, przeskakiwać tyle godzin jest dosyć niebezpiecznie więc ja bym tak nie manewrowała. Chociaż może jak będziesz co jakiś czas opóźniała wzięcie tabletki np o 2 godziny to może to też jest wyjście, ale nie gwarantuję tego. Może niech ktoś się jeszcze wypowie.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 17:04   #5
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

jeszcze na upartego można wziąć 1 tabletkę o 8 a 2 o 22.30 (tego samego dnia) i tak całą resztę opakowania luż normalnie o 22.30. skończysz je o 1 dzień wcześniej ale mogłyby wystąpić objawy "przedawkowania" hormonów pigułkowych- np bolesność piersi.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 21:12   #6
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

Tylko ze ja juz tak wzielam jak napisalam. Szkoda ze wczesniej nie dalam zapytania na forum. Teraz to mysle ile dni te tabletki nie beda skuteczne. Doradzcie, prosze.
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 10:50   #7
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: 8.00 a 22.30 -wie może ktoś??

Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze (czyli w twoim przypadku po staremu o 8). Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

szkoda że nie zgłosiłaś się z tym problemem już podczas przerwy między opakowaniami, wtedy byłoby wszystko jasne.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.