Perfumy o zapachu Północy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-24, 19:38   #1
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097

Perfumy o zapachu Północy


...o zapachu Północy, ale nie godzinowej tylko geograficznej. Jako miłośniczka tych klimatów od jakiego czasu szukam czegoś to przywoływałoby przecudnej urody północne obrazy. Może to być nadmorski brzozwo-sosnowy las, wrzosowiska, rozlewiska, zimne morze i bogactwo wyrzuconych glonów na sklaistym wybrzeżu; tajga, lasotundra, tundra a nawet jeszcze dalej na N...Czy znacie zapach wyrzuconych na brzeg mokrych cedrów syberyjski? Czy są perfumu z tą nuta? Znam, w sensie wiem że istnieją, perfumy Thundra Profumum Roma...i to tyle, w niedalekiej przyszłości zamierzam sie z nimi bliżej zapoznać, ale co jeszcze mozecie wy, znawcy perfum płci obojga, mi polecić? Nie muszą to być to być zapach ze składnikami stricte "północnymi", ale żeby przywoływały skojarzenie z Północa
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 20:01   #2
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

temat w sam raz dla mnie Sama niedawno szukałam w perfumach powiewów skandynawskiej muzyki, magii i folk metalu

Thundra Profumum - pachnie grzybami. Potem zrobił się na mnie sztucznie chemiczny

Olivier Durbano Jade - zapach zielony, ziołowy (anyż, mięta, nieśmiertelnik), kojarzy mi się z jakimiś pogańskimi obrzędami, zielarkami itp...

Olivier Durbano Torquise - ma w sobie nuty morszczynu, jałowca, kadzidła... wielu osobom kojarzy się z morzem

Comme des Garcons Hinoki - na mojej skórze walił straszną chemią, ale inne osoby chwalą go sobie za drzewno-kadzidlane aromaty rodem z sosnowego lasu
Tutaj opis i recenzje
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...Hinoki-EDT.htm

Tauer Incense Extreme - w założeniu miało być kadzidło. W rzeczywistości ja w nim czuję zapach świeżych gałązek świerku i sosnowej żywicy po kilku godzinach dochodzi ciężka, żywiczna woń świeżo pociętych desek (nasuwa mi się skojarzenie z fińską sauną)

Gucci Pour Homme
- bardzo drzewny zapach, z nutami dymno-kadzidlanymi w mojej głowie przywołał wizje druidów palących ognisko, ale to może kwestia skojarzeń i bujnej wyobraźni
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2010-09-24 o 20:07
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 21:25   #3
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cashmere C. Fissore przyszedł mi do głowy
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 21:34   #4
Regina Phalange
Rozeznanie
 
Avatar Regina Phalange
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 792
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Mi najbardziej z północą kojarzą się:

Kyoto Comme des Garcons - uspokajający zapach lasów iglastych (cedr chyba nawet jest w składzie)

Encre Noire
(męski) Lalique - też lasy iglaste + suchość wetiweru

Rock Crystal Olivier Durbano - labdanum (w moim odczuciu - składnik przywołujący na myśl zapach syropku ) z kadzidłem kościelnym - fajny efekt, możesz przetestować
Regina Phalange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 21:37   #5
Cheza01
Zadomowienie
 
Avatar Cheza01
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 985
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez Regina Phalange Pokaż wiadomość
Mi najbardziej z północą kojarzą się:

Kyoto Comme des Garcons - uspokajający zapach lasów iglastych (cedr chyba nawet jest w składzie)
Ja też pomyślałam o Kyoto
__________________
http://www.pmiska.pl/ wyklikaj karmę dla zwierzaka

Moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280666


I'm swimming in the smoke
Of bridges I have burned
Cheza01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:02   #6
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Skandynawią ma ponoć pachnieć Agonist Infidels. KLIK
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:08   #7
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

może cerrutti Image? Tak mi się skojarzyło, brzozy, węgiel drzewny i powiew chłodnej świeżości.

Po nutkach "podejrzany" jest Montale Fougeres Marines i Profumum Acqua di Sale, ale niestety nie miałam jeszcze przyjemności ich testować
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 22:11   #8
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
może cerrutti Image? Tak mi się skojarzyło, brzozy, węgiel drzewny i powiew chłodnej świeżości.

Po nutkach "podejrzany" jest Montale Fougeres Marines i Profumum Acqua di Sale, ale niestety nie miałam jeszcze przyjemności ich testować
Montale - może być dla mnie wydawał się bardzo delikatny, ledwo wyczuwałam te roślinki, ale miał w sobie chłód. Jak chodny powiew znad fiordu
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:14   #9
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Az sie dziwie ze nikt nie wymienil Dsquared He Wood piekny cedr z gor Atlasu

O zapomnialem jeszcze o Guerlain Aqua Allegoria Winter Delice piekny zapach swiat choinka wlasciwie duzoooo iglakow w domu
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------


Edytowane przez teza20
Czas edycji: 2010-09-24 o 22:17
teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:38   #10
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Az sie dziwie ze nikt nie wymienil Dsquared He Wood piekny cedr z gor Atlasu

O zapomnialem jeszcze o Guerlain Aqua Allegoria Winter Delice piekny zapach swiat choinka wlasciwie duzoooo iglakow w domu
o winter delice również pomyślałam
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:40   #11
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Propozycje Turkusa i Jade Durbano już padły (ten pierwszy to jakby mokre glony, Jade natomiast podśmierdywał mi przyprawą do zupy), Thundra rzeczywiście capi grzybami, no jest to pewne skojarzenie z lasem ale chyba nie o to chodzi

Jako skandynawiomaniaczka wynalazłam zapach Północy a mianowicie Eau du Fier Annick Goutal tylko, że... jest wycofany i chyba bez szans na wznowienie.

Jak ponury, podbiegunowy las proponuję Zagorsk Comme des Garcons chociaż z założenia miał być zapachem cerkwi.

I jeszcze powiadają, że Gris Clair Lutensa jest zimnym, przestrzennym zapachem kojarzącym się z wędrówką pośród skał (ale lawendowym) - nie wiem, nie wąchałam.
__________________


Edytowane przez Redhaired Witch
Czas edycji: 2010-09-25 o 17:25
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 23:29   #12
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Az sie dziwie ze nikt nie wymienil Dsquared He Wood piekny cedr z gor Atlasu
O tak, fajny typ I She Wood też w sumie sie nada

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
I jeszcze powiadają, że Gris Clair Lutensa jest zimnym, przestrzennym zapachem kojarzącym się z wędrówką pośród skał (ale lawendowym) - nie wiem, nie wąchałam.
Mi tam kojarzy sie z prasowaniem
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 07:53   #13
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Dziekuje za propozcje, to co Maja102 wymieniła było już na mojej liście do sprobowania, teraz tym bardziej musze kupić próbki.
Agonist? chętnie, ale 35 zł za 1 ml to za dużo jak na moje skąpstwo
Cytat:
może cerrutti Image? Tak mi się skojarzyło, brzozy, węgiel drzewny i powiew chłodnej świeżości.

Po nutkach "podejrzany" jest Montale Fougeres Marines i Profumum Acqua di Sale, ale niestety nie miałam jeszcze przyjemności ich testować
Image...straszne nadzieje wiązałam z tym zapachem, ale niestety się zawiodłam - wyczułam w nich jakąś słabą nutke cytrusowa, po czym uleciały z nadgarstka, jednak dam imjeszcze co najmniej 3 szanse - testowałam je latem, zostały jeszcze inne por roku...na i tym razem pójdzie w zgięcie łokcia
A Fougeres Marines i Acqua di Sale dodaje do listy
Cytat:
Az sie dziwie ze nikt nie wymienil Dsquared He Wood piekny cedr z gor Atlasu
Próbowałam, rzeczywiście urodziwy zapach, ale kojarzy mi sie z górami o alpejskiej rzeźbie, lasami w ich niższych partiach i kwiatami w wyższych...za Skandynawią lub N Rosją nie konicznie
Bardziej skojarzył mi sie z zimnym klimatem He Wood Rocky Mountain Wood, pewnie przez to ze mniej mokrego fiołka w nim wyczuwam, jednak brakuje mi w nim jakiejś intensywności
Co do Winter Delice stałam kiedyś dłuższą chwile w Sephorze w Galerii Krakowskiej i Bonarce wypatrując tego ale bez skutku. Gdzie to można znaleźć?
Cytat:
Encre Noire (męski) Lalique - też lasy iglaste + suchość wetiweru
właśnie przez te suchość nie kojarzy mi sie z Północą, a raczej z lasami nad Morzem Śródziemnym latem (chociaz nigdy tam nie byłam)...ziemia na Północy zawsze jest mokra, wszystko tam jest mokre...ale Encre Noire lubie i mam własną flache
Cytat:
Jako skandynawiomaniaczka wynalazłam zapach Północy a mianowicie Eau du Fier Annick Goutal tylko, że... jest wycofany i chyba bez szans na wznowienie.

Cytat:
I jeszcze powiadają, że Gris Clair Lutensa jest zimnym, przestrzennym zapachem kojarzącym się z wędrówką pośród skał (ale lawendowym) - nie wiem, nie wąchałam.
znam, mam próbke i powaznie rozważam zakupienie własnej 50-tki, niesamowity jest ten Lutek jednak w Skandynawii to on nawet nie był, dla mnie to jest sucha lawenda wylegująca sie na rozgrzanej przez słońce szarej skale skropionej kapką kadzidła a dookoła suche zdrewniałe krzaki
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 09:04   #14
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co do Winter Delice stałam kiedyś dłuższą chwile w Sephorze w Galerii Krakowskiej i Bonarce wypatrując tego ale bez skutku. Gdzie to można znaleźć?
tez juz wycofane, to limitowanka byla, czasem na allegro mozna trafic
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 12:12   #15
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

przeczytałam dziś na blogu Smell for white cat... o zapachu Profumi di Pantelleria Maestrale - nuty zapachowe ma bynajmniej nie północne, ale autorka pisze o zimnych, surowych krajobrazach Alaski. Czy ktoś jeszcze zna ten zapach i mógłby dorzucić trzy grosze?
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 12:15   #16
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Na ostatnim zlocie Scratch & Sniff w Notthingham wachalismy takie cudenko zrobione przez mala, niszowa branze z NY - D.S. & Durga. Zapach nazywal sie Siberian Snow i byl dziwna wariacja na temat zielonej herbaty i suchego drzewa. Drydown genialny( jak dla mnie przynajmniej bo pudrowy. Otwarcie niechybnie kojarzy sie z otwarta przestrzenia i lesnym spacerem w sniegu. Jest zimne, przeszywajace nozdrza. Ni stad ni zowad jednak pojawia sie silny akcent rozany i tu koncza sie skojarzenia syberyjsko-sniezne.

Cena nie wspomne mrozaca krew w zylach ale dla koneserwow prwadziwa przygoda. Probki mozna dostac (UK) w Le Chien Et Moi.

http://www.lechienetmoi.com/

Inny zapach, intensywnie kojarzacy mi sie ze Skandywska zima to Winter 1972 - Brosiusa. Otwarcie jest tak chlodne jak haust rzeskiego gorskiego powietrza. Bardzo dziwny i mokry zapach.
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 15:18   #17
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
przeczytałam dziś na blogu Smell for white cat... o zapachu Profumi di Pantelleria Maestrale - nuty zapachowe ma bynajmniej nie północne, ale autorka pisze o zimnych, surowych krajobrazach Alaski. Czy ktoś jeszcze zna ten zapach i mógłby dorzucić trzy grosze?
Alaski tej zalesionej, więc nie wiem czy o to autorce wątku chodzi

Inne moje północne typy to Tam Dao, Encens et Lavande, ew. Gris Clair,albo Louve [białe, ale słodkie]
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:07   #18
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
.Czy znacie zapach wyrzuconych na brzeg mokrych cedrów syberyjski?
perfumy Parfumerie Generale mają pachnieć, jak drewno wyrzucone przez morze na brzeg
http://www.galilu.pl/pl/category/92/...-naufrage-50ml
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2010-10-02 o 19:17
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 16:44   #19
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
perfumy Parfumerie Generale mają pachnieć, jak drewno wyrzucone przez morze na brzeg
http://www.galilu.pl/pl/category/92/...-naufrage-50ml
niuchałam to - fajne, kojarzy mi sie z wakacjami nad morzem, z tym słonym zapachowym "posmakiem" falochronów z lekka porośniętych morską zieleniną
ale bale cedru syberyskieg (który btw cedrem nawet nie jest) pachnią zupełnie inaczej; kiedy są mokre, to wydzielają taki intensywy, lekko słodki, iglasty, żywiczny zapach - cudo z nutką "morskości"
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 17:05   #20
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
niuchałam to - fajne, kojarzy mi sie z wakacjami nad morzem, z tym słonym zapachowym "posmakiem" falochronów z lekka porośniętych morską zieleniną
ale bale cedru syberyskieg (który btw cedrem nawet nie jest) pachnią zupełnie inaczej; kiedy są mokre, to wydzielają taki intensywy, lekko słodki, iglasty, żywiczny zapach - cudo z nutką "morskości"
Ja posmak czegoś takiego znalazłam w Ocean Demeter. Ale to był tylko cień takiego drewienka. Przytłaczała go lepka maź wodorostów, trące kryształki soli i zimny wiatr. Zapach jest zdecydowanie bardziej surowo-morski , niż północny, więc chyba Ci się nie spodoba.

A co do Thundry, o której pisałaś w pierwszym poście, to tam dosojnych chłodów Północy tez nie zaznasz [dziś ,albo jutro 'machnę' na blogu recenzje, bo już mi si pełny obraz układa :P]. W każdym razie przez większość czasu, Thundra pachnie na mnie mokrą, zimną grzybnią. To znaczy mchem z tą charakterystyczną, spróchniałą wilgocią 'od spodu', w czasie , gdy chwytają mrozy.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:32   #21
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
A co do Thundry, o której pisałaś w pierwszym poście, to tam dosojnych chłodów Północy tez nie zaznasz [dziś ,albo jutro 'machnę' na blogu recenzje, bo już mi si pełny obraz układa :P]. W każdym razie przez większość czasu, Thundra pachnie na mnie mokrą, zimną grzybnią. To znaczy mchem z tą charakterystyczną, spróchniałą wilgocią 'od spodu', w czasie , gdy chwytają mrozy.
Północ nie musi być dostojna, a mokra grzybnia brzmi ciekawie recenzje chętnie przeczytam, a próbke już niedługo kupie
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:58   #22
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Odgrzebuję wątek bo zachciało mi się tego samego, znaczy zapachu ponurego północnego morza, zimnicy, soli, ryb i wodorostów. Mile widziane nuty dymne ale nie kościelnie kadzidlane, absolutnie odpada kwiecie, piżmo etc.
Mam na oku do testów Sel de Vetiver, Sel Marin i Acqua di Sale, co jeszcze obwąchać?

Hey, a Ty znalazłaś ideał?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 16:57   #23
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

O moje pierwsze posty na wizażu

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch
Hey, a Ty znalazłaś ideał?
Jeszcze nie, w wielu ulubionych i lubianych zapachach odnajduje cząstke Północy, ale świętego północnego graala jeszcze nie znalazłam.

Poznałam proponowane przez ciebie Eau du Fier Annick Goutal i faktycznie niesamowity, morsko-skalisty zapach, ale bardziej kojarzy mi sie z zachodnim atlantykiem, celtyckimi klimatami.

Winter Delice uwielbiam (i ubolewam nad wycofaniem), aczkolwiek to jest dla mnie zapach zimowo-świąteczny, niekoniecznie skandynawski.

Sel de Vetiver, Sel Marin - te pierwsze mam - to ekstrakt moje dziecięcych wakacji nad Bałtykiem, drugi znam z testów - bardzo ładny, naturalny, morski ale nie północny.

Bezgrzybowa wersja L'eau Trois jest bardzo syberyjsko-tajgowo-cerkiewna. Za mocno tajgowy uważam Norne Slumberhouse

Pale Grey Mountain, Small Black Lake D.S. & Durga bardzo przywołują mi zimne, mgliste, skaliste góry i wrzosowiska nad płn. Atlantykiem. Świetne, tylko ciut drogie chłodziwo na upalne lato

Rock Crystal (i troche też BT), szczególnie zimą, daje efekt mroźnego, północnego powietrza. Liczyłam że durbanowy Turkus będzie morsko-skandynawski, ale jest zdecydowanie za bardzo morski, w takim pospolitym typie (Calone 1951 aka "morska bryza"), a za mało skandynawski.

Obiecujące wydają sie: December i Festive (Holiday no.1) DSH Perfumes, Earthtones #3: North Woods i Earthtones #1: Dark Earth Neil Morris oraz Good Fir Krigler

Generalnie przypuszczam, ze potencjalny ideał bedzie jakąś kombinacją olibanum, labdanum i tego co w Norne, a w górnych nutach jakieś słono-algowe molekuły.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2015-01-02 o 17:05
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:19   #24
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Dzięki za rozpiskę, z w/w postanowiłam zamówić próbkę Sel de Vetiver i Sel Marin, waham się nad Norne - czy ona jest oleista, ciepła? Jeśli tak to sobie daruję.

Znam Winter Delice, Rock Crystal - oba były dla mnie zbyt "oblepiające" i ciepłe, PGMSBL - początek super a później zrobiły się zwyczajne, wodne i lekko wysłodziły, znam też Lotrułę i była dla odmiany zbyt sucha i drzewna, faktycznie cerkiewna ale nie kojarzyła mi się z naturą i przestrzenią.

A Bois Naufrage PG jest stricte figowy (jeśli tak to odpada) czy raczej morski?

Chcę jeszcze capnąć kilka próbek Juniper Ridge i Acqua di Sale.
I bardzo chciałabym poznać Union Celtic Fire, dawać torfem to jest coś http://www.fragrantica.pl/perfumy/Un...ire-17180.html ale niestety ni ma go w PL.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:02   #25
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
waham się nad Norne - czy ona jest oleista, ciepła? Jeśli tak to sobie daruję.
Wg mnie nie jest oleista, raczej gęsta/syropowa/lepka jak żywice i jakiś (niesłodki) syrop z igieł. Nie postrzegam jej jako ciepłej, ani też ziemnej. Pamiętam jednak z innego wątku, że pare osób narzekało, że jest oleista, wiec chyba najlepiej przekonać sie samemu.


Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch
A Bois Naufrage PG jest stricte figowy (jeśli tak to odpada) czy raczej morski?
Testowała to dawno temu i to tylko na bloterze, ale powiedziłabym, że bardziej morski, albo raczej drzewno-słony. Figa na pewno jakoś sie nie wybija, może najwyżej dodaje świeżości - nic owocowego nie czułam.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch
I bardzo chciałabym poznać Union Celtic Fire, dawać torfem to jest coś http://www.fragrantica.pl/perfumy/Un...ire-17180.html ale niestety ni ma go w PL.
O, ciekawe. Trzeba bedzie kiedyś dorwać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:23   #26
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Przetestowałam kilka:

Sel Vetiver - nic nie czuję, zlewa się z zapachem skóry, jeszcze potestuję
Acqua di Sale - wysładza się w dziwnie pudrowo-krewetkowy sposób
Norne - zatęchły syrop w lesie
Juniper Ridge Cascade Glacier - skórka z grapefruita
Yuba River - skórka z pomarańczy
Chaman's Party - przez chwilę wydawało mi się, że pachną zimną wilgotną ziemią i nadpalonymi porostami ale to głównie bazylia. W sumie fajne.

Teraz chcę pilnie sprawdzić Cowboy Grass i L'Eau Froide.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:15   #27
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

L'Eau Froide bez dwóch zdań jest zimne, wręcz mroźne, ale raczej jak szklanka z jakimś drinkiem z dodatkiem lodu i mięty. Chłodne cytrusy, mroźna mięta i nieco kosmetyczne, oldskulowe, męskie piżmo rodem z jakiegoś barber shopu. Zero północnych klimatów.

Całkiem chłodny, ziemisty i mineralny, ale jednocześnie ładny jest Darwin Fueguia 1833.

Sa też perfumy o nazwie jakże adekwatnej, bo Norvege DoubleYou- jedne z dwóch stworzone na zamówienie właścicielki butiku H. Vibskova w Oslo - ale raz, ze trudno dostępne, a dwa, to raczej nie do końca, to czego szukasz, bo to imho letnia norweska przyroda w słoneczny dzień.

Chętnie przetestowałbym Kingston Ferry Olympic Orchids i Incense by the Sea Six Scents. Może ktoś przypadkiem poznał?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2015-01-08 o 19:33
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 23:58   #28
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Przetestowałam kilka:

Sel Vetiver - nic nie czuję, zlewa się z zapachem skóry, jeszcze potestuję
Acqua di Sale - wysładza się w dziwnie pudrowo-krewetkowy sposób
Norne - zatęchły syrop w lesie
Juniper Ridge Cascade Glacier - skórka z grapefruita
Yuba River - skórka z pomarańczy
Chaman's Party - przez chwilę wydawało mi się, że pachną zimną wilgotną ziemią i nadpalonymi porostami ale to głównie bazylia. W sumie fajne.

Teraz chcę pilnie sprawdzić Cowboy Grass i L'Eau Froide.
mysle ze nie warto
cowboy-tona wetivewr
l;eau-taka woda mineralna a lodem pita przez starszego biznesmena

wątek jakos tak skręciłnad wodę...weic w tym tropie to ja uważam
Aqua di Sale

pozatym juz znalazłas taki zapach i był oto eau du fier

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2015-01-09 o 00:05
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 07:08   #29
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Całkiem chłodny, ziemisty i mineralny, ale jednocześnie ładny jest Darwin Fueguia 1833.
Cena do bani :/

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
mysle ze nie warto

wątek jakos tak skręciłnad wodę...weic w tym tropie to ja uważam
Aqua di Sale

pozatym juz znalazłas taki zapach i był oto eau du fier
1. za późno, zamówiłam próbki
2. AdS mam próbkowo i dla mnie to krewetka obtoczona w pudrze.
3. wycofion a poza tym zbyt zurbanizowany.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:30   #30
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy o zapachu Północy

Jeszcze jeden kandydat mi sie przypomniał: Fleurs de Sel Miller Harris
...bardzo zachęcający w opisie popełnionym przez Elve
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-29 16:45:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.