Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a nic?;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 18:10   #1
niebedemiecnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 99

Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a nic?;)


Stosuję od kilku dni dopochwowo globulki mające złuszczyć mi trochę nabłonek. Dostałam od ginekologa zakaz współżycia przez te 10 dni. Najpierw myślałam, że będzie boleć, piec, szczypać i jakakolwiek próba dotknięcia będzie po prostu bolesna.
Czy zakaz ten dotyczy tylko stosunku, czy również ewentualnych pieszczot oralnych lub np dłonią z zewnątrz, bez wprowadzania palca do pochwy? Czy chodzi o to, że np mogę mieć złą florę bakteryjną i łatwiej o jakieś niefajne zakażenie?
niebedemiecnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:43   #2
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

@niebedemiecnicka lekarz Ci zapisał Albotyl? cy coś innego... przecież nie przepisał Ci tych globulek bez powodu. sama wiesz na jaki rodzaj zakażenia/zapalenia. dostałaś zakaz współżycia. Zasadniczo, ja powstrzymałabym się od wszystkiego co dotyczy pieszczot Twoich okolic intymnych ( a już na pewno oralnych). 10 dni to nie tak dużo czasu. Lepiej wylecz się do końca. Jeżeli leczysz zakażenie bakteryjne, to takk: jest szansa zarażenia faceta przez seks oralny. Petting ze względu na możliwość podrażnienia też nie jest pożądany.

Co do pieszczot "na zewnątrz" - wiesz jak będziecie podnieceni to niewiele trzeba żeby pójść na całość. Tylko z tego powodu poprzestałabym na trzymaniu się za rączkę i nie zdejmowaniu bielizny. Ewentualnie - Ty spraw mu przyjemność i już.
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:55   #3
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

zarówno seks jak i pieszczoty oralne czy petting mogą podrażnić śluzówkę dlatego na czas stosowania globulek jest zakaz zbliżeń, żeby lek mógł bezpiecznie zadziałać i wyleczyć problem. lepiej powstrzymać sie na 10 dni i mieć potem pewność, ze się zrobiło wszystko, żeby wyeliminować problem.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 22:07   #4
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
zarówno seks jak i pieszczoty oralne czy petting mogą podrażnić śluzówkę dlatego na czas stosowania globulek jest zakaz zbliżeń, żeby lek mógł bezpiecznie zadziałać i wyleczyć problem. lepiej powstrzymać sie na 10 dni i mieć potem pewność, ze się zrobiło wszystko, żeby wyeliminować problem.
Tak jak mówi Eldo_rado zachowaj wstrzemięźliwość później może mieć inne konsekwencje.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 11:26   #5
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Dla własnego zdrowia wytrzymaj te 10 dni to wcale nie tak dużo.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:34   #6
natalka1296
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Dla własnego zdrowia wytrzymaj te 10 dni to wcale nie tak dużo.
Popieram. Bez powodu nie zabraniają współżyć. Mi połóżna przepisała globulki na infekcję bakteryjną i zabroniła współżyć przez 14 dni, co nie zrobiło mi różnicy, bo i tak mam zakaz współżycia do końca ciąży. Globulki to chemia, Ty się leczysz i dla Ciebie jest to dobre,ale po co częstować nią partnera, bo o niego też tu chodzi. Myślę,że przez stosowanie ich masz zregenerować śluzówkę, a plemniki też szukają tam miejsca- może to też ma coś do rzeczy. 10 dni to nie cały rok tak więc wytrwałości
natalka1296 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:19   #7
niebedemiecnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 99
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Cytat:
Napisane przez Yonia12 Pokaż wiadomość
@niebedemiecnicka lekarz Ci zapisał Albotyl?
Nie, to globulki bez nazwy, robione, z kwasem bornym
niebedemiecnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 15:47   #8
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Witam , temat już stary ale może ktoś tu jeszcze zajrzy.A ja się trochę wygadam, wyżalę podczas ostatniej wizyty u ginekologa wykrył u mnie zapalenie szyjki macicy. Teraz mam brać clotrimazolum dopochwowo przez 12 dni a gdy skończę to albothyl przez 5 dni. biorę też doxycyclinum flukonazol razem z mężem.Skończę brać leki i od razu mam dostać okres:/ wiem , że podczas leczenia seks jest niewskazany ale to tak długo, prawie miesiąc a biorę te globulki dopiero 4 dzień. Nie wiem jak u was ale ja mam tak , że jak nie mogę się kochać to wtedy najbardziej mi się chce Niby lekarz nie zabronił sie nam kochać bo leczymy się oboje ale poinformował mnie o ryzyku. Eh to będzie długi miesiąc
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:36   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witam , temat już stary ale może ktoś tu jeszcze zajrzy.A ja się trochę wygadam, wyżalę podczas ostatniej wizyty u ginekologa wykrył u mnie zapalenie szyjki macicy. Teraz mam brać clotrimazolum dopochwowo przez 12 dni a gdy skończę to albothyl przez 5 dni. biorę też doxycyclinum flukonazol razem z mężem.Skończę brać leki i od razu mam dostać okres:/ wiem , że podczas leczenia seks jest niewskazany ale to tak długo, prawie miesiąc a biorę te globulki dopiero 4 dzień. Nie wiem jak u was ale ja mam tak , że jak nie mogę się kochać to wtedy najbardziej mi się chce Niby lekarz nie zabronił sie nam kochać bo leczymy się oboje ale poinformował mnie o ryzyku. Eh to będzie długi miesiąc
No niestety, łączę się z Tobą w bólu Ale zdrowie ważniejsze niestety zawsze możecie zaspokajać się pieszczotami lub seksem oralnym Dacie radę
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:22   #10
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Stosowanie globulek, zakaz seksu przez 10 dni-czy to znaczy, że zupełnie nic a

Mnie lekarz zezwolil wspolzycie tylko przed wlozeniem globulki. Jak sie skonczyly to dodatkowo masc na penisa przy stosunku aby mi go wprowadzic
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 18:22:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.