Oszukał mnie, co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-01, 07:26   #1
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15

Oszukał mnie, co teraz?


Hey!

Piszę z trochę dziwną i niby niegroźną sytuacją. Jednak mnie ona zwyczajnie zdenerwowała, bo mój chłopak mnie okłamał.

W dniu wczorajszym miałam z nim ostatni kontakt o godzinie 18:00. Wiedziałam, że ma coś zrobić w domu (przenieść coś) i do pomocy ma wpaść kolega. Mówiąc mi o tym, wstępnie zażartował sobie, że ma z nim gdzieś wyjść (a później dopiero powiedział mi o co chodzi). W okolicy godziny 22:00, napisałam do niego czy już skończył. Nie odzywał się do mnie, więc jakoś 23:30 zadzwoniłam do niego, z pytaniem czy już skończył, bo się do mnie nie odzywa i się martwię. Powiedział, że tak, skończył, robi coś w internecie i się do mnie zaraz odezwie. Czekałam godzinę, ale z jego strony cisza. Napisałam znów, nie odpisał. Więc zadzwoniłam. Wtedy w słuchawce usłyszałam, że jest pijany, a po drugie usłyszałam męskie głosy. Zdenerwowałam się, bo mnie oszukał (przecież nagle się tam nie pojawili), że robi coś w internecie i zaraz się odezwie (nie było mowy, że zaprosił kolegów). Powiedziałam, że mnie okłamał, chociaż mógł mi to powiedzieć i to jest nie w porządku. Rozłączyłam się. Dostałam od niego zdjęcie, jak siedzi z dwoma kolegami u siebie na tarasie. Poszłam wtedy już spać. Rano zobaczyłam, że dzwonił do mnie po 1:00, bo pewnie wtedy sobie już poszli.

Żeby zaraz nie było, że jestem bluszczem i chłopaka ograniczam. Chodzi mi o fakt, że mi nie powiedział prawdy. Jeszcze gdybym nie pytała, nie zadzwoniła- to ok, wyszło, że się spotkali. Normalna sprawa. Ale jednak mnie okłamał, że siedzi sam w domu, podczas gdy byli już pewnie u niego koledzy. Podczas pierwszego szybkiego telefonu nie wyczułam żeby był pijany, ani nie słyszałam innych głosów.

Czuję się z tym źle. To jest błaha sprawa, to spotkanie z kolegami. Jednak chodzi mi o sam fakt, że zostałam okłamana. Ani mi nie napisał, gdy pytałam. Po prostu mnie spławił, mówiąc, że się odezwie. Dalej się nie odzywał. I gdybym nie zadzwoniła, to nie wiem czy bym się dowiedziała, że kolegów zaprosił do domu i pije z nimi alkohol ( oczywiście ani alkohol, ani koledzy nie stanowią żadnego problemu, a to, że mi po ludzku nie wspomniał o tym).

Pierwszy raz od ponad dwóch lat zdarzyła się taka sytuacja. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jest mi bardzo przykro i jestem zwyczajnie na niego zła. Jednak zaproszenie kolegów do siebie i picie alkoholu to żadna zbrodnia przeciwko mnie. Chodzi o kłamstwo. Chcę jemu to dziś wyjaśnić, bo na pewno wrócimy do wczorajszego wieczoru. Nie zamierzam się kłócić, ani robić scen.


I teraz pytanie do was, po naświetleniu sytuacji. Czy patrząc z boku słusznie wyciągam wnioski? Jak z nim rozmawiać żeby zrozumiał, że to chodzi o fakt kłamstwa (bo obstawiam, że może pierwotnie nie widzieć w tym żadnego problemu). A może to ja przesadzam? Jednak wydaję mi się, że nie przesadzam, bo jednak mnie okłamał.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 07:42   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Ja bym po prostu zapytała dlaczego u licha skłamał, skoro wie doskonale, że ja nie mam nic przeciwko takim spotkaniom z kumplami. Reszta by zależała od jego odpowiedzi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 07:58   #3
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Tak, zapytam wprost. Jednak obawiam się, że może przekształcić to w błahą sprawę. Oczywiście nie dowiem się tego, dopóki faktycznie nie pogadamy.

Czekam aż pierwszy się do mnie odezwie. Sama nie będę wyskakiwać z morzem pytań.

Niestety ta sytuacja bardzo mi śmierdzi.

Zwłaszcza, że mamy włączoną lokalizację i byłam przekonana, że jak do mnie po tej 1:00 zadzwonił to zwyczajnie koledzy poszli, a on poszedł spać. Teraz zobaczyłam, że lokalizacja zaktualizowała się po 3:00 (żeby to się stało, trzeba wcześniej zmienić lokalizację lub po prostu wejść na mapę). Mam głupie myśli chyba dlatego, że nie za bardzo przepadam za jednym z kolegów. Mianowicie chłopak jest dość rozwiązły w kontaktach damsko-męskich (tzn. mając dziewczynę, chodzi po klubach i wiadomo jak to się kończy). Teraz co prawda tej dziewczyny już nie ma, ale to oznacza, że on tym bardziej nie ma zahamowań. Może to głupie, a ja pewnie przesadzam, ale teraz niestety wpadłam na pomysł, że może jednak gdzieś wyszli i towarzystwo nie było już męskie, a mieszane. Może dzwonił do mnie tylko po to żeby sprawdzić czy śpię, a może jednak po to żeby mi oznajmić, że gdzieś idzie. A może ta lokalizacja to zwyczajny przypadek, a ja sobie głupoty wkręcam. Boję się, że mnie okłamie kolejny raz. Jak mam podejść temat żeby wyczuć czy jest szczery?
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:02   #4
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez mzawilow Pokaż wiadomość
Jak mam podejść temat żeby wyczuć czy jest szczery?
No niestety to jest Twój facet, więc nikt Ci tu na forum nie powie jak wyczuć czy będzie szczery czy nie.


Ja bym po prostu zapytała i już.

Zastanawiające jest to, że od razu podejrzewasz wszystko co niedobre, a jednocześnie piszesz o tym, że to pierwsza od dwóch lat akcja z kłamstwem. Kłamał już wcześniej?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:05   #5
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No niestety to jest Twój facet, więc nikt Ci tu na forum nie powie jak wyczuć czy będzie szczery czy nie.


Ja bym po prostu zapytała i już.

Zastanawiające jest to, że od razu podejrzewasz wszystko co niedobre, a jednocześnie piszesz o tym, że to pierwsza od dwóch lat akcja z kłamstwem. Kłamał już wcześniej?
Raz się zdarzyło, że wyszedł z kolegą na piwo i przez przypadek mi o tym powiedział gdzieś w trakcie rozmowy. Zapytałam czemu mi tego nie powiedział. Stwierdził, że byliśmy wtedy o coś pokłóceni i nie odzywaliśmy się, więc mi nie pisał, że wychodzi. Więc nie okłamał mnie wtedy, chociaż zasadniczo mamy zasadę, że mówimy sobie jak gdzieś wychodzimy zawsze, a ja nawet jak się z nim pokłócę i nie odzywamy się, to piszę, że gdzieś wychodzę. No ale powiedział mi jak wygląda to z jego strony, a ja nie drążyłam tego tematu.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:10   #6
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez mzawilow Pokaż wiadomość
Tak, zapytam wprost. Jednak obawiam się, że może przekształcić to w błahą sprawę. Oczywiście nie dowiem się tego, dopóki faktycznie nie pogadamy.

Czekam aż pierwszy się do mnie odezwie. Sama nie będę wyskakiwać z morzem pytań.

Niestety ta sytuacja bardzo mi śmierdzi.

Zwłaszcza, że mamy włączoną lokalizację i byłam przekonana, że jak do mnie po tej 1:00 zadzwonił to zwyczajnie koledzy poszli, a on poszedł spać. Teraz zobaczyłam, że lokalizacja zaktualizowała się po 3:00 (żeby to się stało, trzeba wcześniej zmienić lokalizację lub po prostu wejść na mapę). Mam głupie myśli chyba dlatego, że nie za bardzo przepadam za jednym z kolegów. Mianowicie chłopak jest dość rozwiązły w kontaktach damsko-męskich (tzn. mając dziewczynę, chodzi po klubach i wiadomo jak to się kończy). Teraz co prawda tej dziewczyny już nie ma, ale to oznacza, że on tym bardziej nie ma zahamowań. Może to głupie, a ja pewnie przesadzam, ale teraz niestety wpadłam na pomysł, że może jednak gdzieś wyszli i towarzystwo nie było już męskie, a mieszane. Może dzwonił do mnie tylko po to żeby sprawdzić czy śpię, a może jednak po to żeby mi oznajmić, że gdzieś idzie. A może ta lokalizacja to zwyczajny przypadek, a ja sobie głupoty wkręcam. Boję się, że mnie okłamie kolejny raz. Jak mam podejść temat żeby wyczuć czy jest szczery?
I takie sytuacje niszczą związki. Kłamie w sprawie zupełnie błahej, więc jak ufać w czymkolwiek ważniejszym?
Nie dorabiaj sobie jednak dziesiątych teorii, lokalizacji ( zdajesz sobie sprawę, że często są błędne ?) i spokojnie poczekaj aż wyjaśni sprawę.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No niestety to jest Twój facet, więc nikt Ci tu na forum nie powie jak wyczuć czy będzie szczery czy nie.


Ja bym po prostu zapytała i już.

Zastanawiające jest to, że od razu podejrzewasz wszystko co niedobre, a jednocześnie piszesz o tym, że to pierwsza od dwóch lat akcja z kłamstwem. Kłamał już wcześniej?
Jednak teraz okłamał więc zaufanie spadło, czyli dziewczyna ma od razu setkę czarnych myśli.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:17   #7
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
I takie sytuacje niszczą związki. Kłamie w sprawie zupełnie błahej, więc jak ufać w czymkolwiek ważniejszym?
Nie dorabiaj sobie jednak dziesiątych teorii, lokalizacji ( zdajesz sobie sprawę, że często są błędne ?) i spokojnie poczekaj aż wyjaśni sprawę.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------



Jednak teraz okłamał więc zaufanie spadło, czyli dziewczyna ma od razu setkę czarnych myśli.
Ja zupełnie nie wiem po co to zrobił, bo nie robię żadnych problemów o wyjścia z kolegami, czy jakieś picie alkoholu. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Jednak miał możliwość powiedzieć mi prawdę, bo i pisałam, i dzwoniłam. Bo co innego gdybyśmy się może nie odzywali, jeszcze jakoś to sobie potrafię wytłumaczyć. Jednak ja pisałam, dzwoniłam, a on mnie mimo to okłamał. Co później wyszło szybko na jaw.

Z tym kolegą mam też głupie myśli, bo jest zwyczajnie niemoralny. Też mam podobną koleżankę, która przez jakiś rok zdradzała swojego chłopaka. Nie pochwalałam tego, wręcz każda rozmową z nią o tym sprowadzała się do tego, żeby przestała grać na dwa fronty i nie psuła chłopakowi życia. Na co mój chłopak powiedział wtedy, że taka zepsuta koleżanka siłą rzeczy ma na mnie wpływ (negatywny) i chociaż ja mam zdanie w temacie wyrobione, to przebywając z nią, sytuacja robi się dla mnie coraz bardziej normalna (sytuacja ze zdradzaniem). Więc idąc tym tropem, od razu zgłupiałam, wiedząc, że akurat jest z tym kolegą, który notorycznie kłamał w związku i zdradzał. Wiem, to nic nie znaczy. Jesteśmy osobnymi jednostkami. Ale jednak jak mi powiedział, że taka koleżanka ma na mnie wpływ, to idąc tym tropem- jego kolega też musi mieć wpływ na niego.

Wiem, że mam masę głupich pomysłów. Jednak ze względu na kłamstwo w takiej głupocie, nie wiem czego spodziewać się teraz po rozmowie z nim. Nie chcę być zwyczajnie oszukiwana i głupio łatwowierna. Brzydzę się kłamstwem.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-01, 08:27   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

A dlaczego się martwiłaś, co takiego w domu robił, ujeżdżał byki na rodeo?

Niby nie masz nic przeciwko ale koniec konców wyszło że chodzi ci o kolegę który mógłby na niego źle wpłynąć i namawiać go do zdrad.

Czemu cię okłamał skoro jesteś taka luzacka dla spotkan z kumplami to nie wiem, ale opisałaś powyżej scenariusz dość upierdliwych zachowan własnych.

Jak dla mnie trącisz control freakiem i bluszczem, byłaś w kontakcie o 18, spowiadasz 4 godziny później czy coś skonczył, nie odpisuje więc wydzwaniasz, on cię spławia bo mu nie dajesz spokoju, czekasz przy słuchawce kolejną godzinę i znowu wydzwaniasz. Na jego miejscu częsciej bym wyłączała komórkę może to by cię nauczyło jakiegoś szacunku dla odrobiny przestrzeni.
Nie wiem, powierzchownie to oceniam, ale serio, mnie to odrobinę zesłabiło.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-05-01 o 08:29
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:41   #9
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

-----------------------
A dlaczego się martwiłaś, co takiego w domu robił, ujeżdżał byki na rodeo?

Niby nie masz nic przeciwko ale koniec konców wyszło że chodzi ci o kolegę który mógłby na niego źle wpłynąć i namawiać go do zdrad.

Czemu cię okłamał skoro jesteś taka luzacka dla spotkan z kumplami to nie wiem, ale opisałaś powyżej scenariusz dość upierdliwych zachowan własnych.

Jak dla mnie trącisz control freakiem i bluszczem, byłaś w kontakcie o 18, spowiadasz 4 godziny później czy coś skonczył, nie odpisuje więc wydzwaniasz, on cię spławia bo mu nie dajesz spokoju, czekasz przy słuchawce kolejną godzinę i znowu wydzwaniasz. Na jego miejscu częsciej bym wyłączała komórkę może to by cię nauczyło jakiegoś szacunku dla odrobiny przestrzeni.
Nie wiem, powierzchownie to oceniam, ale serio, mnie to odrobinę zesłabiło.
----------------------------------

Może dla Ciebie zadzwonienie do faceta po 1,5 h braku kontaktu to jakieś dziwne zachowanie. Dla mnie normalne i dla niego też, bo tak samo się zachowuje on gdy ja się nie odezwę. Więc tutaj to raczej kwestia zasad w związku. Ja też nie rozumiem tego co napisałaś, ale to Twoja sprawa i nic mi do tego, na jakich zasadach dzieje się to u Ciebie w związku.

Przecież tu nie chodzi o to, że myślę o koledze. Po prostu przez to, że mnie okłamał, wyciągam dosłownie wszystko co było dziwnego do tej pory, a ma odniesienie do tej sytuacji.

Mnie zdenerwował fakt, że mnie okłamał. Ale nie zamknę się na temat kłamstwo, bo sytuacja ma wiele aspektów. Chcę się doradzić w tym jak rozwiązać temat nadszarpniętego zaufania. Sama piszę o tym, że spotkanie z kolegami to nic złego i nie mam o to pretensji. Ale gdy ktoś kłamie, to już mam pretensje, a sytuację rozkładam na czynniki pierwsze. Jak ktoś ma mi doradzić bez wszystkiego co kłębi mi się w głowie? No jak? Na suchym fakcie? Okłamał - co dalej? Każda sytuacja mi inne podłoże. Ja przelewam swoje myśli, bo chcę się wygadać i poszukać rozsądnego rozwiązania. A że mam masę różnych wersji w głowie - konfrontuję je tutaj, na głos, nie dusząc tego w sobie, co daje mi aktualnie ukojenie. Zanim porozmawiam ze swoim facetem.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A dlaczego się martwiłaś, co takiego w domu robił, ujeżdżał byki na rodeo?

Niby nie masz nic przeciwko ale koniec konców wyszło że chodzi ci o kolegę który mógłby na niego źle wpłynąć i namawiać go do zdrad.

Czemu cię okłamał skoro jesteś taka luzacka dla spotkan z kumplami to nie wiem, ale opisałaś powyżej scenariusz dość upierdliwych zachowan własnych.

Jak dla mnie trącisz control freakiem i bluszczem, byłaś w kontakcie o 18, spowiadasz 4 godziny później czy coś skonczył, nie odpisuje więc wydzwaniasz, on cię spławia bo mu nie dajesz spokoju, czekasz przy słuchawce kolejną godzinę i znowu wydzwaniasz. Na jego miejscu częsciej bym wyłączała komórkę może to by cię nauczyło jakiegoś szacunku dla odrobiny przestrzeni.
Nie wiem, powierzchownie to oceniam, ale serio, mnie to odrobinę zesłabiło.

Dlaczego się martwiłam? To bardzo proste, każdego wieczoru rozmawiamy. Długo się nie odzywał, więc zwyczajnie napisałam, a później zadzwoniłam. Jestem trochę zdziwiona, że kogoś może zszokować fakt, że śmiałam napisać, a później zadzwonić do mojego chłopaka. To samo robię z rodzicami i rodzeństwem, to wynika ze zwykłej troski.

Edytowane przez mzawilow
Czas edycji: 2019-05-01 o 08:39 Powód: Zacytowanie odpowiedzi
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:51   #10
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trącisz control freakiem i bluszczem, byłaś w kontakcie o 18, spowiadasz 4 godziny później czy coś skonczył, nie odpisuje więc wydzwaniasz, on cię spławia bo mu nie dajesz spokoju, czekasz przy słuchawce kolejną godzinę i znowu wydzwaniasz. Na jego miejscu częsciej bym wyłączała komórkę może to by cię nauczyło jakiegoś szacunku dla odrobiny przestrzeni.
Nie wiem, powierzchownie to oceniam, ale serio, mnie to odrobinę zesłabiło.
zbyt dużo kontaktu, spowiadania się, omawiania, kontroli i potem jak facet na godzinę-dwie zniknie to afera. Byli pokłóceni, poszedł na piwo, a potem usłyszał pretensje, bo jej o tym nie powiedział? Ehhhh.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:53   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766399] zbyt dużo kontaktu, spowiadania się, omawiania, kontroli i potem jak facet na godzinę-dwie zniknie to afera. [/QUOTE]
No ale jak obojgu to pasuje, oboje stosują takie zasady, to w czym problem w zasadzie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-01, 08:55   #12
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Długo się nie odzywał, więc zwyczajnie napisałam, a później zadzwoniłam. Jestem trochę zdziwiona, że kogoś może zszokować fakt, że śmiałam napisać, a później zadzwonić do mojego chłopaka. To samo robię z rodzicami i rodzeństwem, to wynika ze zwykłej troski.
Dla mnie to nie jest żadna troska tylko jesteś typem uwielbiającym dużo wisieć na telefonie i nawijającym o niczym. Skoro wam obojgu to pasuje to ok, co kto lubi, tylko jak dla mnie facetowi chyba jednak wyjątkowo tego wieczoru w 100% takie zrośnięcie się ze sobą odrobinę nie pasowało.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:55   #13
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766399] zbyt dużo kontaktu, spowiadania się, omawiania, kontroli i potem jak facet na godzinę-dwie zniknie to afera. Byli pokłóceni, poszedł na piwo, a potem usłyszał pretensje, bo jej o tym nie powiedział? Ehhhh.[/QUOTE]

Czekaj, bo chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Gdzie byliśmy pokłóceni? Wczoraj? Opisana sytuacja miała miejsce wczoraj, a wczoraj nie byliśmy pokłóceni.

To jak poszedł sobie z kolegą na piwo i nie powiedział, dopiero przez przypadek się dowiedziałam- to raz, byliśmy pokłóceni, a dwa, wyjaśnione to zostało i też ostatecznie nie było z tego problemu.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:55   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
No ale jak obojgu to pasuje, oboje stosują takie zasady, to w czym problem w zasadzie?
Chyba jedynie w tym że facet sobie zrobił rest day od tej złotej zasady tylko jakoś tak nie uzgodnił tego z dziewczyną.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:56   #15
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No ale jak obojgu to pasuje, oboje stosują takie zasady, to w czym problem w zasadzie?
Dla mnie nie wygląda, jakby jej facetowi to pasowało, skoro się nie odzywa i okłamuje, podejrzewam że ma już dość. Może kiedyś i się zgodził na taki układ, co nie znaczy że teraz jest z niego zadowolony, ale przecież się nie wyłamie bo będzie afera (co nie jest dziwne, w końcu autorkę do tego przyzwyczaił).
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:58   #16
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest żadna troska tylko jesteś typem uwielbiającym dużo wisieć na telefonie i nawijającym o niczym. Skoro wam obojgu to pasuje to ok, co kto lubi, tylko jak dla mnie facetowi chyba jednak wyjątkowo tego wieczoru w 100% takie zrośnięcie się ze sobą odrobinę nie pasowało.
Chyba trochę nie wiesz o czym mówisz. Tyle czasu jemu to pasowało, działało to w dwie strony, a raptem jemu to nie pasuje, robi coś takiego, na co nie ma wcześniej u nas przyzwolenia, a ostatecznie to ja wychodzę na jakąś nienormalną i wiszącą ciągle na facecie? Czemu tak usilnie oceniasz swoją miarą, pomijając tak naprawdę fakty, które przedstawiam?
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:59   #17
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766427]Dla mnie nie wygląda, jakby jej facetowi to pasowało, skoro się nie odzywa i okłamuje, podejrzewam że ma już dość. Może kiedyś i się zgodził na taki układ, co nie znaczy że teraz jest z niego zadowolony, ale przecież się nie wyłamie bo będzie afera (co nie jest dziwne, w końcu autorkę do tego przyzwyczaił).[/QUOTE]
Na razie to mamy jedną taką sytuację, więc ciężko wyrokować czy mu się przestało podobać czy nie. Tak samo ciężko też określić, że byłaby afera ze strony autorki gdyby zechciał zmienić nieco zasady. Przecież autorka napisała, że nie ma nic przeciwko spotkaniom chłopaka z kumplami. Ma pretensje o kłamstwo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:00   #18
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766427]Dla mnie nie wygląda, jakby jej facetowi to pasowało, skoro się nie odzywa i okłamuje, podejrzewam że ma już dość. Może kiedyś i się zgodził na taki układ, co nie znaczy że teraz jest z niego zadowolony, ale przecież się nie wyłamie bo będzie afera (co nie jest dziwne, w końcu autorkę do tego przyzwyczaił).[/QUOTE]

Obydwoje przyzwyczailiśmy się do tego. Tyle czasu nie było problemu, funkcjonowało to bez żadnego zgrzytu, w dwie strony. Chłopak mnie okłamał. Ale to ja wychodzę na wariatkę. No brawo
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:00   #19
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766427]Dla mnie nie wygląda, jakby jej facetowi to pasowało, skoro się nie odzywa i okłamuje, podejrzewam że ma już dość. Może kiedyś i się zgodził na taki układ, co nie znaczy że teraz jest z niego zadowolony, ale przecież się nie wyłamie bo będzie afera (co nie jest dziwne, w końcu autorkę do tego przyzwyczaił).[/QUOTE]

Czyli jak mu teraz nie pasuje to może kłamać i narażać związek na brak zaufania?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-01, 09:03   #20
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Na razie to mamy jedną taką sytuację, więc ciężko wyrokować czy mu się przestało podobać czy nie. Tak samo ciężko też określić, że byłaby afera ze strony autorki gdyby zechciał zmienić nieco zasady. Przecież autorka napisała, że nie ma nic przeciwko spotkaniom chłopaka z kumplami. Ma pretensje o kłamstwo.
Może faktycznie w zbyt czarnych barwach to widzę, ale... to dlaczego skłamał? Skoro mają taki świetny kontakt, autorka nie robi problemów, rozumie, to po cholerę kłamać? Jedyne wytłumaczenie jakie widzę to kłamstwo i mijanie się z prawdą, żeby nie mieć suszenia głowy.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mzawilow Pokaż wiadomość
Obydwoje przyzwyczailiśmy się do tego. Tyle czasu nie było problemu, funkcjonowało to bez żadnego zgrzytu, w dwie strony. Chłopak mnie okłamał. Ale to ja wychodzę na wariatkę. No brawo
Z jakiegoś powodu okłamał, próbuję to zrozumieć i nie widzę wytłumaczenia dla jego zachowania, jeśli wszystko jest idealnie. Może nie dostrzegasz wszystkiego? Zgaduję tylko, to nie atak.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Czyli jak mu teraz nie pasuje to może kłamać i narażać związek na brak zaufania?
Gdzie tak napisałem? Jak mu nie pasuje to się rozmawia albo kończy związek, nigdzie go nie usprawiedliwiam.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:03   #21
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Na razie to mamy jedną taką sytuację, więc ciężko wyrokować czy mu się przestało podobać czy nie. Tak samo ciężko też określić, że byłaby afera ze strony autorki gdyby zechciał zmienić nieco zasady. Przecież autorka napisała, że nie ma nic przeciwko spotkaniom chłopaka z kumplami. Ma pretensje o kłamstwo.
Dokładnie tak! O to mi właśnie chodzi. Ja nie widzę żadnego problemu w wyjściach z kolegami. W piciu alkoholu z nimi również. W żaden sposób go nie ograniczam. Ale oczekuję szczerości. Ok, przyszli do niego- odebrał telefon ode mnie, więc po co mnie okłamał, mówiąc, że robi coś w internecie i zaraz się do mnie odezwie? Skoro tak naprawdę byli u niego koledzy i nie miał czasu ze mną rozmawiać. A wystarczyło żeby powiedział mi prawdę - są u mnie chłopaki, odezwę się jak pójdą czy cokolwiek takiego. Ja naprawdę nie oczekuję, że będę tylko ja w jego życiu. On spotyka się z kolegami, a ja z koleżankami. Nie ma z tym problemu. A jednak mnie okłamał. I o to tu w tym wszystkim chodzi.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:06   #22
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Widocznie uważa św go ograniczasz i wiedział ze jak ci powie ze popili się wkurzysz...

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Przesadzasz i to grubo . I jeszcze zamierzasz się o to skłócać. Biedny ten facet
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:06   #23
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Widocznie uważa św go ograniczasz i wiedział ze jak ci powie ze popili się wkurzysz...
Też tak myślę, ale autorka zarzeka się, że by się nie wkurzyła.

Czy facet po takim czasie jej nie zna i nie wie jakby zareagowała?
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:08   #24
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Chyba trochę nie wiesz o czym mówisz. Tyle czasu jemu to pasowało, działało to w dwie strony, a raptem jemu to nie pasuje, robi coś takiego, na co nie ma wcześniej u nas przyzwolenia, a ostatecznie to ja wychodzę na jakąś nienormalną i wiszącą ciągle na facecie? Czemu tak usilnie oceniasz swoją miarą, pomijając tak naprawdę fakty, które przedstawiam?
chyba masz lekki problem z reagowaniem na wyrost, założyłaś wątek i spytałaś o opinię, nie każda musi być po twojej myśli i nikt cię tu nie zna. 2, ludzie z reguły mają o sobie lepsze mniemanie, nie każdy się potrafi przyznać przed sobą że coś robi źle. Może twojemu chłopakowi delikatnie się ulało takie ciągłe oddychanie tym samym tlenem.
Pogadaj z facetem PO CO kłamał ale ja i chyba Galakty ci podpowiadamy, że możliwe też, że odrobinę przesadzasz z tym przyklejeniem się do faceta na 24 h i może po prostu skłamał bezmyślnie, wyszło jak wyszło.
Powiedziałaś:
Cytat:
Mam głupie myśli chyba dlatego, że nie za bardzo przepadam za jednym z kolegów. Mianowicie chłopak jest dość rozwiązły w kontaktach damsko-męskich (tzn. mając dziewczynę, chodzi po klubach i wiadomo jak to się kończy). Teraz co prawda tej dziewczyny już nie ma, ale to oznacza, że on tym bardziej nie ma zahamowań. Może to głupie, a ja pewnie przesadzam, ale teraz niestety wpadłam na pomysł, że może jednak gdzieś wyszli i towarzystwo nie było już męskie, a mieszane.
Wybacz, ale ewidentnie trąci to nie wielką akceptacją z twojej strony a selekcją towarzystwa i jakby ci powiedział że wyszedł z Mirkiem albo z kimś tam to może spodziewał się suszenia głowy że coś tam. Takie poglądy z gatunku ''ufam mu bo wiem że nigdy, ale oczywiście sprawdzam''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:09   #25
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

1,5 h bez kontaktu to dla ciebie tragedia i powód do kłótni? Boże niezłe kuriozum. Masz jakieś życie poza kontrolowaniem swojego faceta?

Jeszcze jakieś lokalizacje.. błagam powiedzcie ze to troll
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:12   #26
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86766453]Może faktycznie w zbyt czarnych barwach to widzę, ale... to dlaczego skłamał? Skoro mają taki świetny kontakt, autorka nie robi problemów, rozumie, to po cholerę kłamać? Jedyne wytłumaczenie jakie widzę to kłamstwo i mijanie się z prawdą, żeby nie mieć suszenia głowy.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------



Z jakiegoś powodu okłamał, próbuję to zrozumieć i nie widzę wytłumaczenia dla jego zachowania, jeśli wszystko jest idealnie. Może nie dostrzegasz wszystkiego? Zgaduję tylko, to nie atak.



Gdzie tak napisałem? Jak mu nie pasuje to się rozmawia albo kończy związek, nigdzie go nie usprawiedliwiam.[/QUOTE]

Zrozum, że ja sama nie mam pojęcia co się tu wydarzyło. Dlaczego tak postąpił. Był w tak ogromnym stanie upojenia, że się pomylił? No bez przesady, ja za pierwszym razem w ogóle nie wyczułam żeby cokolwiek pił. Dopiero później, podczas drugiej rozmowy, gdy dowiedziałam się, że mnie okłamał- usłyszałam w głosie, że jest pijany i to całkiem nieźle, no i usłyszałam kolegów.

Nie mam zielonego pojęcia co tu się wydarzyło. A jeszcze teraz napisał do mnie jakby nigdy nic. Pytając zwyczajnie co robię. No po prostu jeśli teraz będzie unikać tematu, to mnie naprawdę zdenerwuje.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
1,5 h bez kontaktu to dla ciebie tragedia i powód do kłótni? Boże niezłe kuriozum. Masz jakieś życie poza kontrolowaniem swojego faceta?

Jeszcze jakieś lokalizacje.. błagam powiedzcie ze to troll
PROBLEM to uwaga, KŁAMSTWO. Czytajcie błagam ze zrozumieniem. A nie to, że się do mnie nie odezwał. Nie odpisał, ok. Zadzwoniłam i wystarczyło powiedzieć- jestem z chłopakami, nie mogę gadać. Byłoby po problemie. Ale jeśli mnie okłamał, to już nie jest to takie niewinne i przypadkowe.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:15   #27
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Ja nie widzę żadnego problemu w wyjściach z kolegami. W piciu alkoholu z nimi również. W żaden sposób go nie ograniczam.
ale ty wśród jego kolegów masz takiego co do którego masz obawy że mógłby twojego chłopaka ''sprowadzić na manowce'' i gościu ma dyskretnego bana na przyjaźń z twoim ukochanym oraz uwaga, w klubie może być towarzystwo ''mieszane''.

Powinno zatem być że nie zabraniasz wspaniałomyślnie chłopakowi pić z określonymi kumplami na tarasie jego domu ale co innego np. pójście gdzieś z jakimś Mietkiem, to już grubsza sprawa. Jeszcze go sprawdzasz po lokalizacji. No pełen luz, faktycznie.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
PROBLEM to uwaga, KŁAMSTWO. Czytajcie błagam ze zrozumieniem.
Rozumiem cię ale może narzuciłaś odrobinę wyśrubowane standardy w kwestii braku własnej przestrzeni, i facet może skłamał dla tzw. świętego spokoju (no teraz ma 10x gorzej przez to) a to by znaczyło że twoja relacja nie jest taka idealna jak ją oceniasz i może warto trochę nad tym się zastanowić. Czy tylko on jest dupkiem czy może jednak trochę przesadzasz a facet zamiast powiedzieć co mu nie pasuje i ustawić temat krótko i wyhamować twoje zapędy, zalawirował.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:17   #28
mzawilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 15
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
chyba masz lekki problem z reagowaniem na wyrost, założyłaś wątek i spytałaś o opinię, nie każda musi być po twojej myśli i nikt cię tu nie zna. 2, ludzie z reguły mają o sobie lepsze mniemanie, nie każdy się potrafi przyznać przed sobą że coś robi źle. Może twojemu chłopakowi delikatnie się ulało takie ciągłe oddychanie tym samym tlenem.
Pogadaj z facetem PO CO kłamał ale ja i chyba Galakty ci podpowiadamy, że możliwe też, że odrobinę przesadzasz z tym przyklejeniem się do faceta na 24 h i może po prostu skłamał bezmyślnie, wyszło jak wyszło.
Powiedziałaś:
Wybacz, ale ewidentnie trąci to nie wielką akceptacją z twojej strony a selekcją towarzystwa i jakby ci powiedział że wyszedł z Mirkiem albo z kimś tam to może spodziewał się suszenia głowy że coś tam. Takie poglądy z gatunku ''ufam mu bo wiem że nigdy, ale oczywiście sprawdzam''.

Trąci nieakceptacją? Opisałam sytuację analogiczną z moją koleżanką. To było jego zdanie, że taka osoba, która zdradza partnera, na pewno ma zły wpływ na mnie. Chociaż ja tak nie uważam, nie uważałam. Wręcz przeciwnie, ona zawsze wiedziała, że ja tego nie pochwalam. Natomiast teraz to on często wychodzi z tym kolegą, od jakichś dwóch miesięcy ma z nim najlepszy kontakt. I skoro twierdzi, że koleżanka, która zdradza chłopaka musi mieć na mnie zły wpływ. To może on jest tak podatny na innych ludzi, że teraz ten chłopak ma na niego jakiś wpływ. Ja nie ingeruję w to z kim się spotyka. Ale mówię- od dwóch miesięcy to właśnie z nim ma najlepszy kontakt, a skoro twierdzi, że ludzie tak bardzo wpływają na nasz odbiór świata, to może ten kolega jednak ma jakiś wpływ na to, że on mnie okłamał. To chodzi o to. A nie o to, że ja go nie lubię, czy cokolwiek w tym stylu. Sam swoim zachowaniem i zdaniem w tej kwestii, zasiał we mnie niepewność.
mzawilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:17   #29
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Cytat:
Napisane przez mzawilow Pokaż wiadomość
Zrozum, że ja sama nie mam pojęcia co się tu wydarzyło. Dlaczego tak postąpił. Był w tak ogromnym stanie upojenia, że się pomylił? No bez przesady, ja za pierwszym razem w ogóle nie wyczułam żeby cokolwiek pił. Dopiero później, podczas drugiej rozmowy, gdy dowiedziałam się, że mnie okłamał- usłyszałam w głosie, że jest pijany i to całkiem nieźle, no i usłyszałam kolegów.

Nie mam zielonego pojęcia co tu się wydarzyło. A jeszcze teraz napisał do mnie jakby nigdy nic. Pytając zwyczajnie co robię. No po prostu jeśli teraz będzie unikać tematu, to mnie naprawdę zdenerwuje..
Nie widzę żadnego powodu do takiego kłamstwa poza właśnie strachem przed Twoją reakcją i suszeniem głowy. Może i skłamał nieumyślnie, trudno to stwierdzić.

Ale czekaj... To on siedział tam kilka godzin z kumplami, a Ty do niego dzwoniłaś więcej niż raz? Za pierwszym razem w ogóle znajomi u niego byli? I po co co chwilę dzwonisz

Niby piszesz że nie masz problemu z tym, że on nie odebrał, ale potem piszesz że dzwoniłaś DWA RAZY? Faktycznie nie masz problemu, skoro co chwilę sprawdzasz co robi.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Rozumiem cię ale może narzuciłaś odrobinę wyśrubowane standardy w kwestii braku własnej przestrzeni, i facet może skłamał dla tzw. świętego spokoju (no teraz ma 10x gorzej przez to) a to by znaczyło że twoja relacja nie jest taka idealna jak ją oceniasz i może warto trochę nad tym się zastanowić. Czy tylko on jest dupkiem czy może jednak trochę przesadzasz a facet zamiast powiedzieć co mu nie pasuje i ustawić temat krótko i wyhamować twoje zapędy, zalawirował.
Chciałem coś podobnego przekazać, ale nie umiałem tego ładnie ubrać w słowa
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 09:25   #30
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Oszukał mnie, co teraz?

Moim zdaniem grubo przesadzasz na kilku frontach. Z tym oszukiwaniem i kłamstwami też.

Powiedział że jest w domu. Był.
Powiedział że może wpaść kolega. Kolega wpadł. Czy facet musi ci się spowiadać z tego że np. kolega przyniósł zgrzewkę piwa, albo że po jakimś czasie dołączył drugi kolega?

A ty usłyszałaś męskie głosy i foszek, bo straszne kłamstwo i oszukiwanie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-02 10:29:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.