speedcook, termomix czy inny robot - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-28, 13:51   #1
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247

speedcook, termomix czy inny robot


Witajcie ponieważ nie znalazłam za dużo informacji na tym forum o robotach wilofunkycjnych typu termomix czy speedcook to pozwoliłam sobie założyc nowy wątek odnośnie tego typu urządzeń tzn robotów z książka kucharską. Jako że sama nie mam doświdczenia w tej mierze chciałam się poradzić , uzyskac opinie użytkowników tych urządzeń.
pierwszy znam o tyle, ze widziałam, co mniej więcej można na nim zrobić, ale wg mnie ma zabójczą cenę koło 4000zł!!! - to urzadzenie nie jest tyle warte. Jego jedyna zaletą w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami jest spora liczba przepisów znacznie ułatwiających gotowanie, pieczenie itp, generalnie posługiwanie się tym robotem. Z regóły tego typu roboty nie mają takich książek kucharskich chyba ze sie mylę?
Znalazłam tez w sieci urządzenie speedcook podobno polskiej firmy, i tez ma ksiązkę kucharską ale tylko 1 sztukę ( tamten robot ma ich mnśótwo) czyli nprzepisów jest sporo mniej niż w termomixie - urzadzenie jest bardzo pdobne do tamtego ale przed wszystkich sporo tańsze bo około 2600zł. Ktoś uzytkował to urządzenie? : jakie sa te przepisy, sporo ich jest czy nie bardzo. Maił ktoś prównanie tych dwóch urzqdzeń najlepiej. albo moze jest jeszcze jakiś inny robot pod którego są razem dostarczane przepisy /ksiązki kucharskie? Nie che przepąłcac ani za za termonixa ani za tego speedcooka tylko dlatego ze mają dobre ksiązki kucharaskie, ale z drugiej strony tego typu urzadzenie bez dobrych ksiązek tez jest dla mnie nic nie warte - bo nie umiem za dobrze gotować. Moze znacie jakies inne urzadzenia tego typu z książkami? Wiem ze sa roboty co potrafia podbne rzeczy to tych robotó wyżej wymienionych ale nie znam żadnego który miałby dołączoną ksiązkę kucharską.

Widze ze przez pomyłkę założyłam dwa razy ten sam wątek, nie wiem jak go usnąć - jesli ktos wie to prosze o podpowiedź.? w dodatku chyba niechcący zaspamowałam skoro mi usnięto nawę urzadzenia. Moją intencja nie była reklama - jak już coś to antyreklama, bo szukam raczej urzadzenia podobnego do tych powyżej , uwazam że te powyżej są za drogie

Edytowane przez ariana77
Czas edycji: 2011-11-28 o 14:10
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 16:14   #2
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Na allegro mozna dostac uzywany termomix w naprawde przystepnej cenie. Uwazam, ze bardzo sie oplaca o speedcooku nie wiem nic, to nie bede sie wypowiadac.

Jezeli chodzi o ksiazki kucharskie, to na to nie zwracalabym AZ takiej uwagi, bo internet jest kopalnia wiedzy. Wpisujesz w gugla termomix przepisy i hulaj dusza

Ja osobiscie odkupilam termomix od kolezanki, ktora dostala 2 w prezencie slubnym. Bardzo go lubie i polecam, jeszcze nie udalo mi sie czegos w nim zle przygotowac.

PS Nie wiem dlaczego, ale jak pisze th.ermomix poprawnie to mi go cenzuruje
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 07:43   #3
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

tez nie wiem czemu jest na to słowo cenzura, widocznie ktoś go kiedyś nachalnie reklamował - wiadomo jak ktos zarabia ponoć 800zł na sprzedaży jednego urządzenia to robi wszystko zeby je sprzedać - to mnie akurat tez wkurza w tym robocie ze płaci się taką wysoką prowizję -a ja nie jest osobą która lubi przepłacać.. Patrzymałąm na allegro, ale używane bez gwarancji kosztują 3000zł , no chyba ze się trafi jakaś okazja - ale tp trzeba miec szczęscie, 3000zł za sprzęt bez gwarancji to sporo. wiem ze w sieci jest sporo ksiązek do niego i własnie o to mi chodzi, ze do tego robota jest, a do innych nie ma, a szkoda. Napisałam do tego speddcooka czy zamierzją wydac jakies inne ksiazki - odpisali dyplomatycznie, ze prawdopodbnie w przyszłosci się pojawią kolejne ksiązki, ale taka obietnica to dla mnieżadna obietnica i już wiem ze tej polskiej wersji jednak nie kupię. Wiem ze jest jeszcze jakiś robot kitchen aid, czy coś takiego - wiecie czy moze specjalnie pod niego sa jakieś przepisy/ksiązki i jak to wypada cenowo
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 23:09   #4
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

witam, o termomixie marzę od lat, mam wielu znjomych, którzy zajmują się sprzedawaniem tego. nie zarabiają oni 800 zł a 700zl. biorąc pod uwagę rynek to popatrzcie : wszystkie ceny rosną - a cena termomixu od lat się nie zmienia, z gwarancja nie ma nigdy żadnych problemów, z ostrzeżeniem noży tez nie - a w blenderach, i innych mixach jest to problem, w termomixie parujesz - czyli zdrowo i gotujesz - jedyne co to nie pieczesz i nie smażysz , przyrządzałam 10000 dań - moja mama ma i naprawdę dobra pożywna zupę krem masz w 5 min, pyszniutki sernik ! w 15 min, 9 bez pieczenia)zmieli ci wszystko - oprócz kamieni cena bardzo wysoka ale nie zmienna od wielu lat, jak ktoś ma firmę to może wpisać na fv - jako urzadzenie wielofunkcyjne wiec juz odlicza sobie od tych 4 tyś, podatek i cena maleje , wiele osób używa tego już od 10- 15 lat i nie było żadnych napraw. a pozatym popatrzcie można wiżąśc na raty i jakos tak jest że oni się w tej korporacji bardzo wspierają - na pół biora pokazy , przekazują klientów itd. MARZĘ O TERMOMIXE
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 09:25   #5
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

do tego urządzenia nie musisz mnie przekonywać jako do urzadzenia, ale cenowo wypada koszmarnie w porównaniu z innymi, są roboty z którymz robisz podobne rzeczy no moze musisz kupić dwa zamiast jednego ale za 100zł już bys kupiła sprze t który zrobi to samo, jedyny ich minus to brak przepisów pod nie, W tym robocie jest wygoda, ze masz wszystko opisane jak dla głuipiego i nawet jak ktoś nie umie gotowac to ugotuje dobre potrawy - wiem bo widziałam to urządzenie w akcji. Jednak koszt wyprodukowania tego urządznia to maks. 1000zł, nawet pewnie sporo mniej i to mnie wkurza. Na pewno nie kupie go od sprzedawców, jak juz coś to od kogoś kto dostał np w prezencie i che się pozbyć, wtedy za róznice mogę sobie nakupic wszystkich ksiażek do niego,. Jak nic innego nie znajdę to go pewnie kupię, ale w sposób jak podałam powyżej. Nie wiem ile zarabaiają sprzedawcy tego urzadznia,ale gdzies przyczytałam,ze wałsnie 800zł, być moze 700zł - niewielka róznica jak dla mnie.

I niestety nie pradwa ze kazdy kto ma firmę moze wpisac go w koszty - tzn owszem mozę wpisac, ale w razie kontroli nbedzie miał duży problem. Czytałam wyroki urzadów skarbowych - zalezy jaką masz firmę, jak nie zjamujesz się gastromią to się urzednik przyczepi w razie kontroli, ze do parzenia kawy kupujesz robota za 4000zł, wiem bo urzędenicy potrafią sie nawet do tego doczepić ze do firmy kupujesz drogi papier toaletowy pachnący, a nie zwykły. Jak ktoś ma duża firme lub firmę związan a z gastromią, to co innego, wtedy taka faktura przejdzie. Mojej znajomoj się przyczepili ze za drogo kupiła program komputerowy ( bo normalnie niby taniej ten program kosztuje), co już było totalną paranoją, wmawiali jej ze ma lewą fakturę.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

a apropo jakości, ktoś wie, czy jakośś jest taka jak te 10 -15 lat temu, tez się nic nie psuje?
jak pisałam wyżej nie wykluczam, ze go kupię, bo robot naprawde fajny, ale wkurza mnie jego cena i polityka firmy na zasadzie zmowy cenowej ( żaden przedstawiciel nie może spuścić z ceny)
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:50   #6
Katrusiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Katrusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 722
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Moja mama ma od jakichś 10 lat termomix w domu i jestem nim zachwycona, nie wyobrażam sobie bez niego zrobić większości rzeczy.
Jako, że rodzice zapowiedzieli, że kupią mi go w prezencie ślubnym, też jestem ciekawa czy te nowsze są tak samo dobrej jakości co te stare?

Przez 10 lat używania praktycznie codziennie, nie zepsuło się dosłownie NIC, nic nie pękło, nic się nie stępiło. Więc jak to jest z jakością tych nowszych?
Katrusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:09   #7
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

tez mnie to interesuje, bo gwarancja jest 2 -letnia, a potem moze być problem, nie wiem tez jakie są ceny części, bo jak urzadzenie takie drogie, to naprawa po gwarancji tez moze być bardzo droga, ktoś wie? naprawiał?. Gdybym miała pewnosc ze się nie psują tak jak tamte poprzednie wersje to już cena by mi tak bardzo nie przeszkadzała. Niestety obecnie więszkosć produkowanych rzeczy i sprzętu jest dużo gorszej jakosci niż kiedyś. Mam nadzieję ze oni nie zeszli w dół z jakością.
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 17:13   #8
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

A propos faktury vat całkowicie termomix można go wpisać na fv ponieważ jest on wpisywany jako "urządzenie wielofukncyjne" a takim urządzeniem może być aparat fotograficzny z lampą i obiektywem, drukarka, ksero, skaner itd. Więc chyba można , ja jeszcze nie słyszałam , żeby się urzędnicy czepiali ale kto wie ( nawiasem pierwsze słyszę żeby aż tak bardzo urzędnicy się czepiali twojej koleżanki szok zyjemy w panstwie policyjnym , totalitarnym czy co? masakra. )

A cena termomixu - zawrotna ale zobacz jak juz pisałam niezmienna, od lat i chyba nasze zarobki tez poszły w górę a i jakość i wszystkio jest super.

NIe jestem pewna ale gwarancja na noże jest chyba dożywotnia , ale na resztę ( komputer i elektronikę urządzenia ) nie jestem pewna, jeszcze co prawda nie spotkałam się z tym ,że komus się coś popsuło po 10 latach i trzeba było dokupywac...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 08:27   #9
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

o niestety urzednicy mają prwo przyczepić się do wszystkiego, bo tak jest prawo ustanowione, ze niektóre sprawy sa załatwiane - wg ich widzimi się oceniane i jeden urzednik się przyczepi inny nie. Niestety firma sprzwedająca robota nie sprzedaje innych urzadzeń wielofunkcyjnych , wpisuje tez pewnie symbol PKWiU - wtedy wjdzie ze to do gastronomii.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

poniżej link do interpretacji podatkowej odnośnie termomixa
http://www.interpretacje.taxmachine....nie-zakup.html

Edytowane przez ariana77
Czas edycji: 2012-01-26 o 11:55
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 14:16   #10
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

No to sie załamałam a myślałam że jak TŻ wytłumaczę , że sobie odciągnie jako koszty to mi kupi..... Bardzo sceptyczny jest co do termomixa, co co konsekwentnie podsyca w nim teściowa twierdząc że znajomy jej znajomego może termomix załatwić za 1000 zł. a nie 4000 zł i nie warto kupować garnka za 4000 zł ( nie wposmnę że mają zestaw garnków zeptera, t o coś co gotuje pod cisnieneim szybkowar? i jeszcze ostatnio kupiła sobie jakąś masyznę do robienia sałatek ( kroi warzywa i owoce ) ale gdy ja chce termomix to narada rodzinna oni we 3 teść teściowa i TŻ jakie to drogie nie opłacalne ...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 16:13   #11
doveee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
GG do doveee
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

a ja powiem tak-rzeczywiście 4000 dla kogoś patrzacego z boku to jakis nonsens.ale kazdy kto juz takiego robota zakupi mysli inaczej i inaczej mowi
jak dla mnie termomix super
zajmuje malo miejsca
super szybko sie czysci
np ciasta wychodza bezblednie bo nie daje się skladnikow na oko ale odwaza na wbudowanej wadze
rozdrobnienie przykladowo warzyw to tez 5 sekund-wiec jest duzym ulatwieniem zwyklych codziennych czynnosci..
doveee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 08:02   #12
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Mimo, że teoretycznie stać mnie na Th ermomixa☠a- w życiu nie wydałabym tyle pieniędzy na badź co bądź robota kuchennego! Nie lubie być robiona w jajo- jak ludzie kupujący na pokazach zestaw garów za 4000zł, czy komplet pościeli za 2000zł. Nie ze mną te numery
Jestem w szoku, jak ludzie utrzymujący się z naprawdę niewielkich pensji dostają zaćmienia mózgu i wydaja koszmarne pieniądze na towar, który jest wart ułamek tej ceny.. Nie ogarniam tego.
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 07:45   #13
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

a ja dalej się pytam, jak jest z jakością tych nowych wersji termomixa, wiem ze te stare były nie do zdarcia A może ktoś ma tego spreddcooka który jest sporo tańszy a podobno potrafi to samo.Albo moze jakiś inny robot podobny do tych
ja się nadal waham. Na robota mnie stać, ale wkurza mnie to że tak na prawde to wiem ze sama maszyna jest dużo mniej warta, że ponad połowe tej sumy zarabiają pośrednicy + ich zwierzchnicy. Z drugiej strony, nie mam specjalnie iinyych sprzętów kuchennych, niedługo się przeprowadze do nowego domu i jesi kupię tego robota to bedę mieć wiecej mijesca w kuchni niż jakbym kupiła 3-4 urzadzenia go zastepujące. To tez się dla mnie liczy, bo jestem bałaganirą i wiem ze im więcej urządzeń będę miec tym większy bałągan w kuchni.
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 09:26   #14
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Znajoma ma taki wynalazek i jest wniebowzięta (jakościowo ponoć też super), ale ja nie mam przekonania - zabiłoby mi to frajdę z gotowania
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:55   #15
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, jak ludzie utrzymujący się z naprawdę niewielkich pensji dostają zaćmienia mózgu i wydaja koszmarne pieniądze na towar, który jest wart ułamek tej ceny.. Nie ogarniam tego.
Nie zaluje ani zlotowki wydanej na ten robot naprawde ulatwia zycie i naprawde jest tej ceny wart, bo nie zamienia sie w kupe zlomu po roku, tylko mozna go uzywac kilkanascie lat bez zadnej usterki.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 14:55   #16
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;30903759]Nie zaluje ani zlotowki wydanej na ten robot naprawde ulatwia zycie i naprawde jest tej ceny wart, bo nie zamienia sie w kupe zlomu po roku, tylko mozna go uzywac kilkanascie lat bez zadnej usterki.[/QUOTE]

Mam sporo sprzętu AGD. Żaden z nich nie zamienił się w "kupę złomu" po roku, działają już parę lat i bynajmniej nie kosztowały kilka tysięcy złotych No ale rozumiem, jakoś trzeba zracjonalizować swoje wydatki
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 17:39   #17
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Ja mam termomix i uwielbiam go. Używam kiedy się da, praktycznie za każdym razem, jak coś gotuję (no, mleka czy zupek chińskich tam nie podgrzewam, ale jakbym się uparła, to bym mogła). Nawet jak robię przepis ze standardowej książki kucharskiej, to termomix służy mi do czego tylko może, gdy zepsuła się waga to nawet w nim ważyłam wszystko potrafię w nim siekać warzywa na surówkę lub ją mieszać, roztapiać masło, ciasto mieszać, no cokolwiek xd
Specjalnych książek też jest do niego dużo, mam kilka i faktycznie jest wszystko napisane pięknie i robienie czegokolwiek jest szybkie, proste i bezbolesne xd
Termomix uwielbiam i nie oddam! ;D
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:12   #18
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Mam sporo sprzętu AGD. Żaden z nich nie zamienił się w "kupę złomu" po roku, działają już parę lat i bynajmniej nie kosztowały kilka tysięcy złotych No ale rozumiem, jakoś trzeba zracjonalizować swoje wydatki
Ty masz sporo sprzetu AGD, ktory wart jest pewnie tyle ile moj termomix
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:05   #19
katbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Mimo, że teoretycznie stać mnie na Th ermomixa☠a- w życiu nie wydałabym tyle pieniędzy na badź co bądź robota kuchennego! Nie lubie być robiona w jajo- jak ludzie kupujący na pokazach zestaw garów za 4000zł, czy komplet pościeli za 2000zł. Nie ze mną te numery
Jestem w szoku, jak ludzie utrzymujący się z naprawdę niewielkich pensji dostają zaćmienia mózgu i wydaja koszmarne pieniądze na towar, który jest wart ułamek tej ceny.. Nie ogarniam tego.

Cześć, nie rozumiem sensu tego wpisu - jeśli chcesz odpowiedzieć na zadane pytanie to Twój wpis jest nie na temat. Jeśli chcesz komuś ubliżyć to też bez sensu, bo każdy ma swój rozum i sam podejmuje decyzje na temat wydatkowania swoich pieniędzy. Jeśli stać Cię na takie wydatki to spożytkuj je na swoje wymarzone cele, a tym którzy marzą o drogim sprzęcie kuchennym pozwól podejmować swoje decyzje. Więc albo napisz odpowiedź na zadane pytanie albo lepiej poprzestań na przeczytaniu forum bez angażowania się w niedotyczące Ciebie aspekty. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu, a my jako właściciele TM lub SC mamy podać wady i zalety tych urządzeń.
A teraz słowo do autorki wątku:
Może sprawdź sobie dane techniczne obu sprzętów (obroty, funkcje etc.) i porównaj, czy nie ma możliwości wykorzystania książek TM podczas pracy z SC.
PS. Jest jeszcze jeden robot, który nazywa się Kohersen - nie znam jego ceny ale jest bardzo podobny do TM.
katbas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 19:55   #20
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Mimo, że teoretycznie stać mnie na Th ermomixa☠a- w życiu nie wydałabym tyle pieniędzy na badź co bądź robota kuchennego! Nie lubie być robiona w jajo- jak ludzie kupujący na pokazach zestaw garów za 4000zł, czy komplet pościeli za 2000zł. Nie ze mną te numery
Jestem w szoku, jak ludzie utrzymujący się z naprawdę niewielkich pensji dostają zaćmienia mózgu i wydaja koszmarne pieniądze na towar, który jest wart ułamek tej ceny.. Nie ogarniam tego.
No ale niestety, taka polityka sprzedaży bezpośredniej, nie kupisz tych rzeczy w zwykłym sklepie. Ba, nawet nie kupisz tego w hurtowni w detalu, nawet gdyby mieli to tak sprzedawać
Są to produkty dystrybuowane tylko dla firm zajmujących się tym biznesem.
Też bym chciała termomix, garnki Zeptera czy pościel z camela, ale nie kupię za tą cenę, którą oferują na prezentacjach, a poza nią nie kupię tego nigdzie, chyba że na allegro z drugiej ręki od rozmyślonego posiadacza
Osobiście miałam do czynienia z takimi produktami i są to produkty na pewno lepszej jakości, niż te "podróbki" oferowane w marketach czy sieciowych sklepach. Ale wartość takich produktów jest dużo niższa niż ta, za którą sa sprzedawane. Za coś trzeba w końcu utrzymać firmę i handlowców
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:26   #21
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Ja powoli "dojrzewam", ale nie do TM lecz SC.

Jednak.

Gdyby znalazły się posiadaczki tego sprzętu, które użytkują go już dłuższy czas (kilka miesięcy np. albo oczywiście dłużej), to chętnie bym zasięgnęła języka .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:37   #22
melania1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Jestem posiadaczką speedcook-a od 2-ch lat. Nie miałam w domu termomix-a jednak bardzo długo zastanawiałam się które urządzenie kupić. Zaryzykowałam i kupiłam polską wersję. Wydałam mniej a efekt chyba jest podobny bo korzystam z książek kucharskich termomix-a i wszystko się udaję. Zabieram go również na wakacje. Ja polecam.
melania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:39   #23
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Dzięki za odzew .

A powiedz mi, czy robisz w nim soki z surowych warzyw (marchew, burak)?
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 15:24   #24
melania1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Robiłam kubusiowy sok wg przepisu speedcook-a, który jest taki sam jak przepis temomix-a i mój mały "Kubusiopijca" się do niego nie przekonał. Mnie smakował. Z buraków nie robiłam. Natomiast robię chlebek ,bułeczki,pączki, rogaliki i wszelkie ciasta na drożdżach bez wysiłku bez zakalca . Gotowałam w nim zupy na wakacjach . Parowałm pampuchy i warzywa teraz będę robiła dżemy. Ja nie widzę różnicy ( nie patrząc na cenę) między tymi robotami. Tak jak pisałam ściągnęłam książki z termomix-a i bez problemu mogę w speedkook-u testować z nich przepisy .

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Jeśli lubisz placki ziemniaczane a nie przepadasz za ręcznym ucieraniem ziemniaków na tarce. (ja miałam z tym problem). To ta maszyna rewelacyjnie cię w tym wyręczy.
melania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:05   #25
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Dziękuję za odzew .

No ja akurat nie chcę ani piec żadnego pieczywa (mam maszynę do chleba), ani ciast, ani dżemów a tym bardziej placków ziemniaczanych .

Głównie zależy mi właśnie na napojach - sokach z warzyw przede wszystkim. Poza tym na cieście do pizzy czy jakichś deserkach dla córki . Dlatego dopytuję o te surowe warzywa. Mam sokowirówkę, ale mycie jej doprowadza mnie już do szewskiej pasji, dlatego nie pijemy soków a mam dostęp do swojskich owoców i warzyw.

Robię też sama masło (ze swojskiej śmietanki) mikserem, ale ręka mi więdnie .

Poza tym, jako już wieloletnia gospodyni (o kurcze, ale to zabrzmiało :P) mam wiele sprzętów kuchennych mniej lub bardziej przydatnych, jednak większość z nich ma już swój przebieg i niebawem przyjdzie pora na ich wymianę. Pomyślałam sobie, że zamiast kupować nowy mikser+blender+sokowirówk ę kupię sobie jeden porządny SC.

Słyszałam też, że wychodzą z tego boskie drinki . Bo na kawie mi na razie nie zależy, mam bardzo fajną i w miarę nową maszynę robiącą pyszne cappuccino, latte, espresso no i też normalną kawę.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 07:35   #26
melania1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Każda ma inne oczekiwania . Ja potrzebowałam robota do ciast bo mój 15-letni się rozlatuje. Na wakacje też mi się przydaje . Bo moje niejadki wolą naleśniki czy leniwe mojej roboty Wszystko robisz w mig pasty na kolacje czy śniadanie. Natomiast co do funkcji ala sokowirówka to nie zabieram głosu bo u mnie soki robiłam parę razy i dzieci się nie przekonały. Pozdrawiam
melania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:23   #27
tiamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Ciasta jak najbardziej, są po prostu rewelacyjne i rewelacyjnie szybko przygotowane! Także ciasto na pizzę! A soki - tu kwestia jest taka, ze one nie są wyciskane tylko miksowane w całości i rozrabiane w dowolnej ilości wodą mineralną.
A więc jeśli chodzi o zdrowie to jeszcze lepsze, ale za to nie klarowne tylko gęste. Jeśli dziecko nie wypije takiego, to można przecedzić przez siteczko.
A argumentem przeciw sokowirówce jest to, że taki soczek robi się kilka minut w TM, a myje potem urządzenie co najwyżej minutkę, dwie.
A sokowirówka - wiadomo... miałam, więc wiem jak to jest.... używanie jej skutecznie zniechęca do picia soków...
Ja z TM robię głównie soczek Kubusiowy, jest po prostu megasmaczny i szybciutki. A dzieci go uwielbiają! Można w nim oprócz marchewki i dowolnych owoców, przemycić takze dowolne warzywa.
Jeśli ma Pani więcej pytań zapraszam na priv
tiamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:04   #28
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Dziewczyny, dzięki za odzew.

Jednak nadal żadna mi nie odpowiedziała, czy można robić soki ze świeżych warzyw. W mojej sokowirówce (już rozpadającej się ) robię np. mieszany sok ze świeżej marchwi, świeżych buraków i np. selera, ale:

1. Bardzo wartościowy błonnik jest cały usuwany
2. Na samą myśl o myciu sokowirówki dostaję szamotania pępka i odchodzi mi chęć na jej używanie.

Czy mogę do TM czy SC wrzucić np. ww warzywa, dolać wody i będę miała sok?

Ten klasyczny "kubusiowy" sok znam, ale on jest częściowo gotowany. Sąsiadka mi dawała do próbowania i był taki sobie. Wg mnie powinien być dłużej miksowany, żeby był aksamitny i nie miał grudek. Mojemu dziecku też nie przypadł do gustu . Za to bardzo zasmakował jej pietruszkowy .

To, co bym ewentualnie kręciła w urządzeniu to ciasto na pizzę, bo naprawdę wychodzi rewelacyjnie.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 13:33   #29
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Dziękuję za odzew .

No ja akurat nie chcę ani piec żadnego pieczywa (mam maszynę do chleba), ani ciast, ani dżemów a tym bardziej placków ziemniaczanych .

Głównie zależy mi właśnie na napojach - sokach z warzyw przede wszystkim. Poza tym na cieście do pizzy czy jakichś deserkach dla córki . Dlatego dopytuję o te surowe warzywa. Mam sokowirówkę, ale mycie jej doprowadza mnie już do szewskiej pasji, dlatego nie pijemy soków a mam dostęp do swojskich owoców i warzyw.

Robię też sama masło (ze swojskiej śmietanki) mikserem, ale ręka mi więdnie .

Poza tym, jako już wieloletnia gospodyni (o kurcze, ale to zabrzmiało :P) mam wiele sprzętów kuchennych mniej lub bardziej przydatnych, jednak większość z nich ma już swój przebieg i niebawem przyjdzie pora na ich wymianę. Pomyślałam sobie, że zamiast kupować nowy mikser+blender+sokowirówk ę kupię sobie jeden porządny SC.

Słyszałam też, że wychodzą z tego boskie drinki . Bo na kawie mi na razie nie zależy, mam bardzo fajną i w miarę nową maszynę robiącą pyszne cappuccino, latte, espresso no i też normalną kawę.
od wczoraj jestem posiadaczka speedcooka, więc jak go wypróbuje i wytestuje na wszystkie możliwe sposoby to dam znac
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:35   #30
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Oooo, jak fajnie!!

A miałaś wcześniej urządzenie na 2 tygodnie do testowania? Bo ja planuję wziąć właśnie do testów. Może nawet jutro .

Mogłabyś może na bieżąco (w miarę możliwości oczywiście) relacjonować, co robisz?

U sąsiadów widzę, że jednak po pierwszej euforii TM stoi on na szafce i służy do zbierania kurzu...
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-10 10:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.