Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-12, 07:42   #3721
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Mój też próbuje włączyć telewizor albo odkurzacz bo mamy do niego pilot. Mamy dziś chrzciny w rodzinie ciekawe jak mały będzie się zachowywał i ile czasu da matce spokojnie posiedzieć za stołem bez ganiania za nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojoj, powodzenia Mnie ciekawi jak w kosciele wytrzyma, moze chcieć ukrasc show

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:45   #3722
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój jest reklamomaniakiem. Szczególnie te animowane, wcześniej często leciało ogłoszenie społeczne o koronawirusie to oglądał jak zaczarowany Filmy czy wiadomości go nie obchodzą, ale reklamy tak. I jeszcze lubi takie, na których są dzieci.

Muszę mu podawać częściej wodę z doidy, bo się rozleniwilam i z bboxa ciągle pije, a robi to bezobsługowo.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

A pilot musiałam mu kupić zabawkowy, bo zwykłymi trzaskał o podłogę.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:06   #3723
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ja się cieszę, że nam chrzciny nie wypaliły w marcu. Wtedy młody był jeszcze 24h na dobę jęczybułą. Teraz jest lepiej ale i tak nie wiem jak wytrzyma w kościele.. On nie lubi być długo w 1 miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 08:51   #3724
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ja zaraz będę szukać stoperów do drzwi, jakichś takich mega, bo mój otwierając dziś drzwi na siedząco nie skojarzył, że ma stopę na ich drodze i jak się otworzyły to nadziały się na paluszki i aż podważył sobie paznokcia, a to boli jak cholera...
Ouch

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Ale takiej zwykłej butelki czy takiej do mleka?

Mój też pilotem się bawi i próbuje włączyć tv. Ogólnie tv raczej wyłączony cały dzień u nas. Ale nawet jak włączę coś to on i tak ma to gdzieś
Mąż mnie w konia dziś zrobił i wstałam o 5.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z takiej od mleka

Jak to w konia no?

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 09:39   #3725
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ouch

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Z takiej od mleka

Jak to w konia no?

Sent from my I3312 using Tapatalk
Bo oglądał do 4 w nocy przez teleskop jakąś kometę więc jak młody o 5 wstał to on był nieprzytomny
Mój gdyby kumał butle od mleka to też by z takiej pił wodę pewnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 10:55   #3726
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Ojoj, powodzenia Mnie ciekawi jak w kosciele wytrzyma, moze chcieć ukrasc show

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wytrzymał połowę mszy bo tatuś nie zabrał mu zabawek. Mówię jak do człowieka weź z samochodu mu kilka małych zabawek do wózka to zabrał jednak ogromną ciuchcię. Już mam w☠☠☠☠ na niego bo zawsze muszę sama o wszystkim myśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:02   #3727
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Wytrzymał połowę mszy bo tatuś nie zabrał mu zabawek. Mówię jak do człowieka weź z samochodu mu kilka małych zabawek do wózka to zabrał jednak ogromną ciuchcię. Już mam w na niego bo zawsze muszę sama o wszystkim myśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To i tak dlugo wysiedzial Jeszcze kiedys zatesknimy za czasami, kiedy bylysmy takie absolutnie niezbedne, szkoda nerwow
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-12, 11:13   #3728
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Napewno sa rodzice co przyzwyczajaja dzieci

Ja widziallam znaczna roznice. Na gorsze. Po wizycie mojej mamy ktoora caly czas miala go naa rekach, bujala, spiewalla, usypiala na rekach itp zajelo mi miesiac odzwyczaic gadzine od takich dobroci

Sent from my I3312 using Tapatalk
Wierzyć mi się nie chce, że można tak z własnej woli nosić, bujać i zabawiać non stop. A inni muszą walczyć o każdą sekundę bez przylepy.

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Wytrzymał połowę mszy bo tatuś nie zabrał mu zabawek. Mówię jak do człowieka weź z samochodu mu kilka małych zabawek do wózka to zabrał jednak ogromną ciuchcię. Już mam w na niego bo zawsze muszę sama o wszystkim myśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie to wkuwia!!!
Mój syn wytrzymał w spokoju jakieś 3 minuty

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
U nas identyko. Ładnie zasuwa przy ścianie, już go nie asekuruję bo bardzo rzadko się przewraca (tylko wtedy, jak się zaplącze o jakąś zabawkę), czasem postoi bez podparcia. Za rączki chodzić nie chce i może to i dobrze

Też się spodziewałam, że w lipcu będą pierwsze kroczki, ale po pierwsze lipiec ledwo się zaczął, a po drugie ciśnienia na to zupełnie nie mam, jeszcze ma czas, po prostu biorąc pod uwagę jego poprzednie umiejętności, które pokazywał dość wcześnie, obstawiałam lipiec. No i jego kuzynka z września 2018 właśnie w lipcu zaczęła chodzić, a urodziła się jako wcześniak i to też dało mi jakiś punkt odniesienia. Ale nie ma tematu, może chodzić we wrześniu czy później Teściowa będzie wtedy rozczarowana
Bardzo dobrze, że nie chce chodzić za ręce. Dzięki temu buduje prawidłowo środek ciężkości

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Mój miał fazę że spacery mogły być tylko przy ruchliwej ulicy i patrzył na samochody a jak się nic nie działo to jęki ale na szczęście mu przeszło. Teraz całymi dniami jeździ samochodami po domu albo gania za piłką a no i wypatruje za muchami na suficie sporo czasu zajmuje się sobą i bawi się sam. Dziś jak był z mężem to odgryzł przycisk od pilota i sobie go żuł na szczęście mężowi udało się go wydobyć z buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój od urodzenia tolerował tylko hałas, główne drogi, syreny karetek.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:13   #3729
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
To i tak dlugo wysiedzial Jeszcze kiedys zatesknimy za czasami, kiedy bylysmy takie absolutnie niezbedne, szkoda nerwow

Bardzo wątpię
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 11:28   #3730
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Tak moj tz dobry chlop, ale tez o niczym nie pomysli
Musze myslec o wszystkim co zabrac co spakowac co przygotowac w co ubrac itp ocipiec idzie czasem

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 13:23   #3731
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Kurcze, dziwię się trochę, jak czytam, że macie włączony tv przy takich maluchach..

Julia odkąd nauczyła się nic brawo to namiętnie klaszcze. Urocza jest przy tym nieziemsko.

My od wczoraj jesteśmy u moich rodziców. Mąż wieczorem wraca do domu, ja zostaję jeszcze kilka dni, żeby Jula się oswoiła z dziadkami. Na razie średnio idzie, więc już współczuję jutrzejszej sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 14:26   #3732
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Kurcze, dziwię się trochę, jak czytam, że macie włączony tv przy takich maluchach..
Chcialabym, zeby nie byl przy wlaczonym telewizorze co najmniej do 5 roku zycia, zeby nie mial w rekach telefonu, laptopa ani tableta co najmniej dwa razy dluzej, zeby nie mial zadnych grajacych i swiecacych zabawek niemowlecych, ani zadnej zabawki z Chin, z watpliwym atestem, chcialabym zeby nie jadl soli, nigdy nie zjadl gownianego batonika ze sklepu, chcialabym go nie sadzac nawet do jedzenia poki sam nie siadzie, nie owijac mu pupki sztucznymi, paskudnymi pampersami, chcialabym myc podlogi i okna sama woda, zeby nie zlizywal pozostalosci po chemii gospodarczej. A w praktyce kazdy z nas, chcac nie chcac, musi psuc dziecko na wlasny sposob.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

A tak bardziej na powaznie, to czytalam że tv przy dziecku moze opozniac mówienie u malucha. Ale nie wiem nic o tych badaniach, jak znam zycie, to chodzilo o rodziny, ktore calymi dniami gapia sie w ekran i nikt nie mowi nic do dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

A, no i uwazam to za oczywiste, ale dla formalnosci dodam, ze, jak pisalam, na razie nie jest zainteresowany ogladaniem, jak zacznie sie gapic dluzej niz na czas kilku reklam, to sie skonczy eldorado

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 14:37   #3733
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój mąż też czasami zadziwia (i wkurza) mnie swoją zdolnością niemyślenia Dziś rano jak spałam a chłopaki zaczęli już dzień młody pobrudził kupą bodziaka. Tata zmienił pampersa i ubranko na... pajaca z długim rękawem, którego używamy tylko do spania w chłodne noce. Jak wstałam i zobaczyłam małego tak ubranego to miałam w głowie tylko wielki znak zapytania

Co do tv przy maluchach to doszłam do wniosku, że wszystko jest dla ludzi. Jakby mały patrzył się w tv jak zaczarowany cały dzień, to bym pewnie go nie włączała, a same reklamy i to też nie zawsze krzywdy mu nie zrobią.
A tv jest mała namiastką rozrywki dla mnie, kiedy podczas wyciągania małego z szuflady kątem oka mogę coś obejrzeć czy dowiedzieć się, co się dzieje na świecie. Z telefonu muszę korzystać po kryjomu przy nim, bo zaraz mi go wyrywa i wsadza do buzi, a z tv tego nie zrobi. Może jakbym miała spokojniejsze dziecko miałabym sposobność na inne zajęcia niż tv

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Dobrze napisane schabuś Też się często zastanawiam, czy w ogóle istnieją matki, którym udaje się wychowywać dziecko w takich idealnych warunkach zgodnie z nowoczesnymi trendami. Bo ja nie dość, że siedziałam dziś z małym przy tv, to jeszcze dałam mu do jedzenia parówkę

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 14:45   #3734
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dobrze napisane schabuś Też się często zastanawiam, czy w ogóle istnieją matki, którym udaje się wychowywać dziecko w takich idealnych warunkach zgodnie z nowoczesnymi trendami. Bo ja nie dość, że siedziałam dziś z małym przy tv, to jeszcze dałam mu do jedzenia parówkę

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Raczej sie nie da, bo jakby sie dalo, to slowo daje, ze bym to robila.
A tak poza tym, juz sie kiedys nad tym "zastanawialam", wychowujemy dzieci w swiecie jaki my znamy, a zyc beda w nieco innym i tak naprawde ciezko stwierdzic, co jest dobre dla nich. Teraz z telewizorem uwazam, ze bezsprzecznie robie zle, ale moze swiat staje sie tak cyfrowy, ze sie okaze, ze lepiej dziecko do tego przyzwyczajac dosc szybko. Tak samo mam pierd*lca na punkcie tego, zeby nie wstawiac zdjec Malego na fejsa, zeby mial swoją prywatnosc, bo moze cos co dla mnie jest urocze, za 10 lat bedzie powodem do obsmiania przez jego kolegow. Ale pokazywanie swoich dzieci w necie jest dzisiaj taka norma, ze rownie dobrze za te 10 lat dzieciak moze byc wysmiewany za brak takich zdjec, bo wszystkie inne mamusie chcialy sie chwalic swoimi dziecmi. Przydalaby sie jeszcze szklana kula do tej zabawy w wychowywanie czlowieka.
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 17:27   #3735
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas tv wlaczam czasem, tak 20min dziennie max. Bajke.
Moj patrzy jak zaczarowany i wlazlby najlepiej na tv jak leci bajka czy piosenki na youtube wiec nie popatrze na nic innego
Nistety chcac popracowac czasem musze bo inaczej wisi mi wyjacy na nodze a tez mowilam ze do 2 rz zakaz tv no ale potem gdzies pojdziemy i zobaczy to wtedy dopoiero sie na to rzuci
Tak samo z jedzeniem no coz czasem je cos czego niie powinien dzis np doatal dwa gryzy tortu bo bylismy na urodzinach kollezanki corki, wczoraj zjadl kawalek biszkopta jak pieklam.
Starram sie nie przeginac w zadna strone.
Telefon tez wyrywa z reki wiec nie uzywam przy nim na tylle na ile moge

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 17:43   #3736
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
U nas tv wlaczam czasem, tak 20min dziennie max. Bajke.
Moj patrzy jak zaczarowany i wlazlby najlepiej na tv jak leci bajka czy piosenki na youtube wiec nie popatrze na nic innego
Nistety chcac popracowac czasem musze bo inaczej wisi mi wyjacy na nodze a tez mowilam ze do 2 rz zakaz tv no ale potem gdzies pojdziemy i zobaczy to wtedy dopoiero sie na to rzuci
Tak samo z jedzeniem no coz czasem je cos czego niie powinien dzis np doatal dwa gryzy tortu bo bylismy na urodzinach kollezanki corki, wczoraj zjadl kawalek biszkopta jak pieklam.
Starram sie nie przeginac w zadna strone.
Telefon tez wyrywa z reki wiec nie uzywam przy nim na tylle na ile moge

Sent from my I3312 using Tapatalk
O, to moj na bajki w ogole uwagi nie zwraca. Tylko reklamy animowane. I telefon tez go kompletnie nie obchodzi, cale szczescie, bo umarlabym z nudow. Chociaz i tak mam wyrzuty sumienia, bo nie powinnam trzymac takich urzadzen blizej niz 1,5m od dziecka (tak mi mowil ordynator oddzialu polozniczego).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 18:32   #3737
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Zdecydowanie zgadam się z twierdzeniem, że wszystko dla ludzi i daleka jestem od wychowywania dziecka w idealnym świecie. Nie byłoby to ani zdrowe ani dobre. Dla żadnej że stron. Tak wyraziłam swoje zdziwienie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 19:37   #3738
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Nie wolno sie chwalic na tym forum, ledwo napisalam, ze mam plaski brzuch i od tamtej pory jestem Kapitan Wzdęcie. Jeszcze po drodze mialam okres i juz w ogole tak wygladalam, ze tylko czekalam az mi ludzie zaczna zyczyc szczesliwego rozwiazania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 20:30   #3739
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Schaboszczak powiem Ci że jak wcześniej wspomniałaś o wzdęciach to zwróciłam na to uwagę u siebie i faktycznie, też mi piłka wyskakuje jak nawet niewiele i coś lekkiego zjem, przed ciążą też miałam wzdęcia, ale nie na taką skalę...

A co do wcześniejszego tematu to kluczem jest umiar. Kilka chwil przed tv dziecku krzywdy nie wyrządzi, kilka kęsów tortu też Nawet uważam, że lepiej tak dawkować, niż jakby później miałoby się dorwać do tych zakazanych rzeczy i wtedy przekraczać granice rozsądku. I też patrzę na dzieci w rodzinie, nie ma żadnego przypadku żeby dziecko z czymś przeginało, a wiem, że żadne nie wychowywało się pod hasłami typu zero telewizji, zero słodyczy itp. Po prostu wszystko trzeba miarkować i tłumaczyć dziecku, że nadmiar szkodzi. No teraz takiemu bobasowi nie wytłumaczmy, żeby nie patrzył w tv, ale jak zauważymy, że robi to za często, to tv trzeba wyłączyć i tyle. Interweniować kiedy trzeba, a jak nie trzeba to wrzucić na luz

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 20:46   #3740
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Schaboszczak powiem Ci że jak wcześniej wspomniałaś o wzdęciach to zwróciłam na to uwagę u siebie i faktycznie, też mi piłka wyskakuje jak nawet niewiele i coś lekkiego zjem, przed ciążą też miałam wzdęcia, ale nie na taką skalę...

A co do wcześniejszego tematu to kluczem jest umiar. Kilka chwil przed tv dziecku krzywdy nie wyrządzi, kilka kęsów tortu też Nawet uważam, że lepiej tak dawkować, niż jakby później miałoby się dorwać do tych zakazanych rzeczy i wtedy przekraczać granice rozsądku. I też patrzę na dzieci w rodzinie, nie ma żadnego przypadku żeby dziecko z czymś przeginało, a wiem, że żadne nie wychowywało się pod hasłami typu zero telewizji, zero słodyczy itp. Po prostu wszystko trzeba miarkować i tłumaczyć dziecku, że nadmiar szkodzi. No teraz takiemu bobasowi nie wytłumaczmy, żeby nie patrzył w tv, ale jak zauważymy, że robi to za często, to tv trzeba wyłączyć i tyle. Interweniować kiedy trzeba, a jak nie trzeba to wrzucić na luz

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Dokladnie

Ta mi tez bebech wywala a jak sie nazre to wogole

Na roczek chyba gacie wyszczuplajace zaciaagne az pod biust

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 20:46   #3741
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mały na przyjęciu zachowywał się super nie marudził bawił się ganiał za starszymi dziećmi. Za tydzień jego imprezka mam nadzieję że chociaż w połowie będzie tak dobrze jak dziś o ile teściowa nie będzie chciała go na siłę nosić. Ja jakoś odzwyczaiłam się od telewizora ale jak czasem włącze to mały nie jest zainteresowany, ewentualnie jakieś piosenki dla dzieci ale obejrzy 3 i mu się nudzi. Zrobił się strasznie fajny dzieli się jedzeniem (pod warunkiem że już sam się najadł) albo daje mi do przytulania swoją ukochaną pieluszkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 21:18   #3742
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Mały na przyjęciu zachowywał się super nie marudził bawił się ganiał za starszymi dziećmi. Za tydzień jego imprezka mam nadzieję że chociaż w połowie będzie tak dobrze jak dziś o ile teściowa nie będzie chciała go na siłę nosić. Ja jakoś odzwyczaiłam się od telewizora ale jak czasem włącze to mały nie jest zainteresowany, ewentualnie jakieś piosenki dla dzieci ale obejrzy 3 i mu się nudzi. Zrobił się strasznie fajny dzieli się jedzeniem (pod warunkiem że już sam się najadł) albo daje mi do przytulania swoją ukochaną pieluszkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat mojemu szame moge z buzi wwyjac i zjesc bez prroblemu poki co z dzieleniem chyba jeszcze nie kuma

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2020-07-12 o 22:01
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 14:47   #3743
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój też nie jest zaborczy w kwestii jedzenia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 18:46   #3744
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Zaczynam sie martwic bo maly caly czas ma 75cm.
Waga rosnie, rozwija sie ok tylko nie rosnie wzrost

Ile jedza wsze dzieci?
IMG_20200713_132420.jpg

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 19:15   #3745
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas wzrost też trochę stoi mam wrażenie.
Moja by zjadła tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 19:27   #3746
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Travis mój by z tego nic nie zjadł. Prawdopodobnie by się 100 razy zakrztusił a ja bym już zawału dostawała i mu to zabrała 🤣🤣 co do wzrostu to mój na pewno rośnie. Widzę to jak stoi przy stole w kuchni już głową blatu dosięga prawie a niedawno tam się mieścił. Ale u nas waga idzie bardzo powoli do góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 19:39   #3747
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas tez teraz wzrost stoi, caly czas 70cm. Ale startowal z 44
Taka porcje wciagnalby nosem i zapil mlekiem co prawda raczej zblendowane, ale dzisiaj zjadl jogurt z kawalkami owocow, wiec moze jakies postepy beda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:59   #3748
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Aha bo juz sie balam ze je za duzo a nie rosnie

Na sniadanie taka mniej wiecej porcja owsianki jak ten talezyk
Na lunch zjadl tego ze zdjecia 2/3 gdzies
Na kolacjee za to wszamal z ppltora takiego talezyka
Gdzies po drodze byl jogurt z truskawkami, a po kolacji 1/3 szklanki borowek i kawalek biszkoptu
Mleka na dobe wypilmniej wiecej 400-450

Czyli chyba pprcje w normie

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:06   #3749
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Travis, to moja mleka podobnie i jedzonka też sporo. Ale no jak siedzi to taka kluska jest słodziutka heh
Teraz jestem u rodziców i ją noszę na 4 piętro, to weźcie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:14   #3750
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Moj jest raczej szczuply
Ciezko zwazyc bo mam wage lazienkowa tylko aale okolo 9.5kg

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-07 21:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.