duży problem z wyborem podkładem;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 15:40   #1
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224

duży problem z wyborem podkładem;(


Wiem, że były już tematy o podkładach, ale jakoś żaden mi nie przypasował, dlatego postanowiłam założyć nowy i przedstawić wam mój problem.
Mam 17 lat, cerę trądzikową z przebarwieniami, tłustą ale też miejscami przesuszoną(dlatego szybko sie świecę)i łuszczącą się(przez leki łuszczące). Potrzebuję podkładu przede wszystkim kryjącego ale najlepiej jakby tez matowił. I bardzo zależy mi na tym, żeby utrzymał się cały dzień, tym bardziej, że teraz robi się ciepło, a niedługo tez mam wycieczką szkolną i jestem calutki dzien na nogach. Mój teraźniejszy podkład to Rimmel, Lasting Finish 16h Foundation (Podkład mineralny we fluidzie)
ale nie jestem z niego do końca zadowolona, jak wracam ze szkoły jakby troche spływał i robi mi straszne zacieki;/
zastanawiałam sie nad kupnem: L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry) lub Max Factor, Lasting Performance Make-Up
Proszę o jakieś rady, bo twarz to taki mój kompleks i chciałabym w końcu jakoś dobrze wyglądać.

Edytowane przez samotna w sieciiiiiii
Czas edycji: 2009-05-08 o 15:43
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:06   #2
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Wiem, że były już tematy o podkładach, ale jakoś żaden mi nie przypasował, dlatego postanowiłam założyć nowy i przedstawić wam mój problem.
Mam 17 lat, cerę trądzikową z przebarwieniami, tłustą ale też miejscami przesuszoną(dlatego szybko sie świecę)i łuszczącą się(przez leki łuszczące). Potrzebuję podkładu przede wszystkim kryjącego ale najlepiej jakby tez matowił. I bardzo zależy mi na tym, żeby utrzymał się cały dzień, tym bardziej, że teraz robi się ciepło, a niedługo tez mam wycieczką szkolną i jestem calutki dzien na nogach. Mój teraźniejszy podkład to Rimmel, Lasting Finish 16h Foundation (Podkład mineralny we fluidzie)
ale nie jestem z niego do końca zadowolona, jak wracam ze szkoły jakby troche spływał i robi mi straszne zacieki;/
zastanawiałam sie nad kupnem: L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry) lub Max Factor, Lasting Performance Make-Up
Proszę o jakieś rady, bo twarz to taki mój kompleks i chciałabym w końcu jakoś dobrze wyglądać.
Wydaje mi sie ze duzo zalezec bedzie od stanu Twojego portfela. Najlepiej jak bys kupiła cos w 100% mineralnego. Ciezko jest trafic na dobry podkład spelniajacy tak wiele wymagan: ma kryc, matowic, nie wysuszac, nie podkreslac skorek no i ma byc trwały a to wszystko na cerze tłustej z przebarwieniami.
Słyszałam ze podkłady Alciny sa bardzo dobre (dopasowuja sie do koloru skory a do tego sa bardzo kryjace), ale nie wiem gdzie w Polsce mozna je kupic, no i sa drogie. Albo tak jak pisalam na poczatku- minerałki. Szczerze mowiac nie znam zadnego podkladu z nizszej połki, ktory by spełnial Twoje oczekiwania. Zawsze zostaje Ci jeszcze jedno wyjscie- poprawki w ciagu dnia
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:34   #3
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

czyste minerały (a nie pseudominerały drogeryjne) lub podkład apteczny - absolutnie nic innego - przy takim stanie cery inne mazie mogą tylko pogłębić problem
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 19:47   #4
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

a z tych co podałam czyli Max Faktor i L'Oreal, to który lepiej by krył i przede wszystkim dłużej się utrzymywał?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:13   #5
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

Ja używałam True Mach, ogólnie byłam z niego zadowolona, bo ładnie krył i wyglądał naturalnie, ale nie jest bardzo trwały. Może spływać z bardzo tłustej cery. Jednak wg mnie jest wart wypróbowania.

Przejrzyj sobie KWC tam jest mnóstwo recenzji podkładów

Wiem, że dziewczyny z tłustą cerą i problemami polecają Revlon ColorStay, ja osobiście nie używałam.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:47   #6
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Wiem, że były już tematy o podkładach, ale jakoś żaden mi nie przypasował, dlatego postanowiłam założyć nowy i przedstawić wam mój problem.
Mam 17 lat, cerę trądzikową z przebarwieniami, tłustą ale też miejscami przesuszoną(dlatego szybko sie świecę)i łuszczącą się(przez leki łuszczące). Potrzebuję podkładu przede wszystkim kryjącego ale najlepiej jakby tez matowił. I bardzo zależy mi na tym, żeby utrzymał się cały dzień, tym bardziej, że teraz robi się ciepło, a niedługo tez mam wycieczką szkolną i jestem calutki dzien na nogach. Mój teraźniejszy podkład to Rimmel, Lasting Finish 16h Foundation (Podkład mineralny we fluidzie)
ale nie jestem z niego do końca zadowolona, jak wracam ze szkoły jakby troche spływał i robi mi straszne zacieki;/
zastanawiałam sie nad kupnem: L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry) lub Max Factor, Lasting Performance Make-Up
Proszę o jakieś rady, bo twarz to taki mój kompleks i chciałabym w końcu jakoś dobrze wyglądać.
taka młoda, a taka mądra!!! tam masz rację, kup max factora ja tez mam lasting finish, ale starą wersję i robią mi się smugi i mam go dośc, ale w ramach solidarnosci nie wyrzucę go, ale przemęczę

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

a dlaczego nei sprobujesz od tanszego? creme puff max factor...

Edytowane przez kamalaska
Czas edycji: 2009-05-08 o 20:45
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:22   #7
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

z tego co wiem to ten creme puff MF jest w formie pudry, czy ewntualnie mogę go używać tez na podkład czy muszę bezpośrednio na czystą buzię?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 14:40   #8
dulcynea01
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 254
GG do dulcynea01
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

Możesz i tak i tak, spróbuj jak ci bardziej pasuje. Ale jeśli faktycznie masz cerę w kiepskim stanie, lepiej spróbuj minerałów albo czegoś aptecznego jak pisały dziewczyny.
dulcynea01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:10   #9
EFOKUSeMOKa
Raczkowanie
 
Avatar EFOKUSeMOKa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 30
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

Cytat:
Napisane przez dulcynea01 Pokaż wiadomość
Możesz i tak i tak, spróbuj jak ci bardziej pasuje. Ale jeśli faktycznie masz cerę w kiepskim stanie, lepiej spróbuj minerałów albo czegoś aptecznego jak pisały dziewczyny.
Mineralne I Tylko Mineralne ! Mam jeden z Maybeline i jestem zachwycona dbr. kryje i ma śliczne kolorkii .
EFOKUSeMOKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:13   #10
abralm
Zakorzenienie
 
Avatar abralm
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 098
GG do abralm
Dot.: duży problem z wyborem podkładem;(

ja polecam revlon colorstay przeczytaj sobie opinie na kwc
__________________


abralm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.