Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 16:48   #1
Lenneth
Raczkowanie
 
Avatar Lenneth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47

Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?


Witam

Piszę z prośbą o radę.

Od jakiegoś czasu prowadzę małe eksperymenty z makijażem.

Najczęściej noszę zestawy, w których podstawą jest mój uwielbiany od lat kolor czarny. Do tego dobieram różne dodatki (spinki, opaski, bluzeczki, torebki, szale, apaszki i co tam jeszcze wyobraźnia podpowie) oraz np. płaszcze, swetry w bardzo zdecydowanych kolorach. Najczęściej jest to: mocna czerwień, fuksja, fiolet, róż, też biały i czasem szary.

Mój typ urody to zima: bardzo ciemne kasztanowe włosy o chłodnym, czekoladowym odcieniu, ciemne brązowe oczy i bardzo blada cera o odcieniu kości słoniowej z lekkimi przebłyskami zaróżowienia (całkowita abstrakcja). Dodatkowo mam nieco azjatycki typ urody... przynajmniej tak twierdza niektórzy

Stąd moja prośba - polećcie mi, proszę, kolory cieni do powiek, błyszczyków, szminek, które mogłyby ładnie wyglądać przy tak zdecydowanych kolorach ubrania.

Moje dotychczasowe poszukiwania i próby zakończyłam na tradycyjnej "jaskółce" eyeliner'em na oku i do tego naturalny cień + róż do policzków i cielisty odcień szminki lub zwykły balsam bezbarwny do ust...
Teraz chciałabym nieco zaszaleć z kolorami, zimowa, szara aura dodatkowo mnie do tego skłania
Lenneth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:39   #2
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?

A może jakiś mocno napigmentowany fiolet/zieleń na powiekę? zauważyłam, że u dziewczyn o ciemnych włosach, oczach i ubraniu, takie mocne kolory na powiece prezentują się najkorzystniej.
myślę, że przy Twoim typie urody może sie sprawdzić soczysta czerwień na ustach stosując oczywiście zasadę, albo mocne oko, albo usta
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:56   #3
Lenneth
Raczkowanie
 
Avatar Lenneth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?

Soczystą czerwień uwielbiam. Przekonałam się do niej dopiero niedawno, ale warto było. Jeszcze do niedawna bardzo się jej bałam.... Zarezerwowałam ją na wieczorne wyjścia
Boję się troszkę tej zieleni, bo nie wiem, czy przy moim stylu ubierania się nie będę wyglądać jak papuga chyba, że w końcu trafię na jakiś ładny odcień, który powali mnie na kolana

Spróbuję tego fioletu tylko nie bardzo wiem, jak wyglądałby w połączeniu z ubraniem w kolorze fuksji i czerni... chyba lepiej z bielą lub szarościami...

A czy któraś z Wizażanek mogłaby polecić mi jakieś ładne cienie (w cenie do 50 zł) w nasyconych barwach? Oprócz Inglota, który dla mnie jest cudem Nie bardzo pasują mi złamane, "brudne" odcienie... moja cera wygląda przy nich bardzo "trupio" i szaro...
Lenneth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:01   #4
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?

hihi, mamy podobny typ urody (ja mam prawie czarne włosy, cos jak mocna czarna kawa)
również uważam, że przy takiej urodzie delikatne, jasne kolory bardzo nikną, wyglądają nijak - sprawdza się mocniejszy makijaż, ciemniejsze i żywsze kolory; ale to też zależy, w czym się dobrze czujesz

mocne fiolety i ciemna, butelkowa zieleń się sprawdzają przy tym typie do tego granaty (ja zwykle łamię je brązami); może miedź? ciekawie może wyglądać na powiece czysta czerwień, bardzo przykuwa uwagę moją nową miłością jest morski (nie znajdę chyba żadnej bardziej "profesjonalnej" nazwy) np. w połączeniu z grafitem (tak jak w tym cieniu kilk-na samym dole).
możesz sobie pozwolić na szaleństwo ale klasyczne brązy i beze czy szarości też wyglądają ładnie

cienie KOBO mają ładne, żywe kolory; takich nasyconych kolorów w sumie możesz poszukać na niższych półkach cenowych, tylko np zaopatrzyć się w bazę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-01-11 o 18:04
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:11   #5
Lenneth
Raczkowanie
 
Avatar Lenneth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?

super więc sama wiesz dobrze jak to jest z tymi jasnymi kolorkami.... jak się pomaluje jasnym różem lub beżem to mam wrażenie, że robię się "płaska" jakaś... żywe kolory to jest to co uwielbiam

Niestety do wszelakich odcieni niebieskiego jakoś nie mogę się przełamać... a z wszelkimi odcieniami beżu, cappucino, waniliowymi, brązami na razie kończę już za długo się nimi bawiłam

Myślałam o czerwieni, którą mogłabym połączyć z czernią, ale jakoś nigdzie nie mogę jej znaleźć... kiedyś miałam miedziany cień. Był naprawdę świetny i doskonale sprawdzał się przy mojej trupiej cerze... tylko to było dawno i od 2 lat nie mogę znaleźć podobnego odcienia... Natomiast wszędzie wpadam na wszelakiego typu odcienie brązów i różów właśnie...
Lenneth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:20   #6
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Jaki makijaż do zdecydowanego koloru ubrania?

Ja używam właśnie Inglotowych bo z wiekszym wyborek kolorów i lepszą jakością się jeszcze nie spotkałam, wiec nie wiem jakie inne Ci polecić. Popieram fiasco, że baza podbija kolor cienia.
I masz rację fiolet na pewno ładnie sie będzie komponował z czarnym albo szarym ubraniem, możesz jescze zaszaleć z ostrym cukierkowym różem na ustach
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.