Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-14, 11:06   #2791
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć, u nas też wpychanie rączek do buzi i robienie piany. Ostatnio już nie chce leżeć w domu w wózku. Najlepiej leżaczek lub na łóżku gdzie wszystko widzi.

Nie obchodzimy raczej walentynek. Mąż zazwyczaj kupuje mi kwiaty i tyle. Ale wczoraj się na niego wkurzylam i się nie odzywam.

Mały ma na policzkach sucha skórę i jakby wysypke i co jakiś czas mu wyskakuje jakaś krostka czerwona . W zasadzie trądzik niemowlęcy się w to przeistoczyl. Pediatra mówi że to może być atopowe zapalenie skóry. Miała któraś z tym do czynienia? Ciemieniuchy już się pozbywamy. Jeszcze tylko raz wyczesze i chyba koniec.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A pieluchy to mamy 2 z pampersa i długo będziemy ich używać, a 3 z Lidla i biedronki i 3 też z Rossmann te Eko ale one są ogromne.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 11:37   #2792
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć, u nas też wpychanie rączek do buzi i robienie piany. Ostatnio już nie chce leżeć w domu w wózku. Najlepiej leżaczek lub na łóżku gdzie wszystko widzi.

Nie obchodzimy raczej walentynek. Mąż zazwyczaj kupuje mi kwiaty i tyle. Ale wczoraj się na niego wkurzylam i się nie odzywam.

Mały ma na policzkach sucha skórę i jakby wysypke i co jakiś czas mu wyskakuje jakaś krostka czerwona . W zasadzie trądzik niemowlęcy się w to przeistoczyl. Pediatra mówi że to może być atopowe zapalenie skóry. Miała któraś z tym do czynienia? Ciemieniuchy już się pozbywamy. Jeszcze tylko raz wyczesze i chyba koniec.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A pieluchy to mamy 2 z pampersa i długo będziemy ich używać, a 3 z Lidla i biedronki i 3 też z Rossmann te Eko ale one są ogromne.
Czym się pozbylas tej ciemieniuchy?

U nas dziś też wysypalo jakieś czerwone krostki na twarzy i szyi

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 13:26   #2793
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Mały też cały czas piąstki do buzi nie ważne czy przed czy po jedzeniu.też mnie strasznie dziwi co z tym dopalaniem po karmieniu i szczerze nie dopajałam jeszcze i cały czas się zastanawiam czy to robić. A co do walentynek my też sie wczoraj pokłóciliśmy ja tam dzisiaj nic nie świętuję chyba że z moim synkiem który znowu walnął mi kupę. Tym razem znalazłam czarne pasemko krwi ech nie wiem co już robić z tymi kupami i co o tym wszystkim myśleć

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 13:32   #2794
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Mały też cały czas piąstki do buzi nie ważne czy przed czy po jedzeniu.też mnie strasznie dziwi co z tym dopalaniem po karmieniu i szczerze nie dopajałam jeszcze i cały czas się zastanawiam czy to robić. A co do walentynek my też sie wczoraj pokłóciliśmy ja tam dzisiaj nic nie świętuję chyba że z moim synkiem który znowu walnął mi kupę. Tym razem znalazłam czarne pasemko krwi ech nie wiem co już robić z tymi kupami i co o tym wszystkim myśleć

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Może skonsultuj się z innym pediatra?


Paulinunia - u nas tez ciągle krostki. Wg mnie to potowki bo są na szyjce w tych faldkach np. Ale są też po prostu na głowie i nie wiem od czego tam albo alergia, tylko na co jak ja ciągle jem to samo.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 13:36   #2795
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

No i się zaszczpiłyśmy. 5w1, WZW, rota. Za tydzień pneumokoki. Przeżyłam to strasznie. Mała bardzo płakała ale ja chyba i tak bardziej psychicznie ucierpiała niż ona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 13:50   #2796
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
My w ogóle nie szczepimy dopóki neurolog nie da zielonego światła.



Ale! Zobaczyłam go w końcu, doczekałam się i oto dziś ujrzałam uśmiech mojego syna! Najpiękniejszy widok na świecie!!

Uf! Trzymajcie kciuki żeby kolejne postępy/ skoki były już mniej więcej w terminie a nie rozjerzdzaly się dwukrotnie. Adas ma skończone 10 tygodni.



Poza tym starszak ma grypę. W nocy miał prawie 40 stopni gorączki. Byliśmy już wczoraj u lekarza i tylko zbijam temperaturę.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

A miałam jeszcze napisać o ogarnianiu domu.

Adaś jest bardzo spokojny, dużo śpi więc problemu nie ma. Ale ja mam też swoje patenty.

Jak gotuję to stawiam sobie leżaczek na blacie i Adaś się przygląda, wodzi za mną wzrokiem a ja do niego gadam lub włączam piosenki dziecięce i śpiewam. Może jak ogarnie ze ma ręce i zacznie interesowac się zabawkami będzie jeszcze lżej.

Jak odkurzam czy krzatam się po domu to wkładam go w chustę.

Mogłabym mieć wszystko zrobione ale mi się nie chce. Wolę bawić się z dziećmi
Wspaniale! I trzymam kciuki za dalsze postępy

To ja się wylamie. Bo ogarniam wszystko. I obiady i sprzątanie. I różne inne. Myślę że to kwestia podejścia głównie. Mi nie przeszkadza to że mały nie śpi w zrobieniu czegoś. Owszem jest teraz moja mama ale ona pomaga głównie przy starszakach. Ja mam taki system że zostawiam Miłoszka w różnych miejscach w takim powiedzmy układzie :kładę do bujaka na 10 minut. Początkowo nie płacze, zaczyna kweczec po kilku minutach. Dopóki nie płacze tak na prawdę to go nie zabieram. W tym czasie np robię sobie kawę i idę do WC, albo nastawiam na zupę, odbieram warzywa, albo odkurzam jeden pokój. Potem biorę Miłosza na ręce, zabawiam, on się uspokaja no to bach go na mate znów na 10 minut i dalej coś robię. Bardzo dobrze mi się to sprawdza. I sprawdzało się już przy starszych dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za dalesze postępy.
Ja zauważyłam że u nas dominuje lewa strona i pójde z małą do neurologa sprawdzić to, pogadałam z naszą lekarką i mówi że rzeczywiście. My już po szczepieniu, mała zniosła je bardzo dzielnie, teraz śpi. Niestety przez 2 tyg mała przybrała tylko 160 g i musimy dokarmiać. Narazie zrobie tak że będe proponowała butle po piersi i zobaczymy. Dostaliśmy recepte na bebilon pepti.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu bebilon pepti? Co to za mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
W 5 miesiacu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie do pół roku? A potroic na rok? Mi tak powiedział lekarz już przy pierwszym dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My po szczepieniu. Wybraliśmy 6 w 1, a na pneumokoki zaszczepimy za tydzień. Postanowiłam te szczepienia rozdzielić. Pielęgniarka była ewidentnie niezadowolona, nawet Pani doktor ją upomniała że to decyzja rodziców. W każdym razie nasz pulpet waży 5440 g, czyli od najmniejszej wagi przybrał 2200g, a ma 8 tygodni i 1 dzień. Żarłok jeden teraz mam dylemat że za dużo przybiera bo w tym tempie podwoi swoją wagę za miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie zwolni. Miłosz już zwolnił - na szczęście. Bo już ma 2600 od wagi spadkowej. Tzn miał tydzień temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ciesz się że tak pięknie przybiera bo ja jestem dzisiaj zdruzgotana naszą sytuacją. Tak się broniłam żeby nie domarmiać, a tu taki problem i czuje że poległam w remacie karmienia. Daliśmy małej 60 ml po karmieniu i wciągneła aż miło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie myśl tak. Może jeszcze uda się podkręcić laktacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
I przez alergie by nie przybierala? Nie smuc się tym że dokarmiasz. Najważniejsze żeby mała rosła zdrowo Ja dokarmiam mimo że Mała normalnie przybiera, a tylko dlatego butle dostaje ze na wieczór nie chce piersi to jest dopiero bezsens.


Pulpecik ciesz się ze przybiera, nawet jeśli teraz będzie grubaskiem to jak zacznie się przemieszczać to schudnie


Ja ciekawa jestem ile to nasze wrzeszczace stworzenie waży. Tydzień temu było 5100g. W piątek chyba ja zwaza


Czy któraś z was używa juz pampersow 3? My używamy pampers premium care i na 2 jest napisane 4-6kg. A na 3 jest 5-9kg i zastanawiam się czy nie przejść juz na 3 jak skończą się nam 2. Małej na udach odciskaja się te falbanki od pampkow i nie wiem czy to znaczy ze juz są za małe czy co...


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Na zielonych Pampersach pisze 4-8 kg i my teraz te będziemy zakładać. To są dwójki. Do tej pory uzywalismy właśnie premium care ale Miłosz ma już 5500 g na pewno więc nie kupowałam kolejnej paczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
My też używamy pampersów dwójek.
Wczoraj znowu mały miał brzydką kupę, w tych brązowych pasmach śluzu znalazłam krew. Byliśmy u pediatry,mówił że to może być albo od braku witaminy k albo jakaś nietolerancja pokarmowa i póki nie ma dużej plamy krwi w pampersie nie martwić się. W diecie nic nie zmieniać jedynie przestać podawać sab simplex mimo że za pierwszym razem te pasma zaczęły się pojawiać kiedy jeszcze sab simplex u nie dostawał i podawać codziennie na zmianę dicoflor i biogaia. i po każdym karmieniu piersią podawać Małemu dwa łyki przegotowanej wody, podobno po to żeby nauczyć go wypłukiwać mleczko z buzi bo niby grozi to próchnica ale szczerze pierwsze słyszę o przepajaniu po karmieniu piersią woda. Wczoraj się ważyliśmy i mały ma 5 kg 820 czyli od zeszłego tygodnia przed o 180 g.
A dzisiaj mieliśmy nowy rekord w nocy,mały zasnął o 21:00 a nakarmienie obudziłam go o 4:15.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Ja zostałam pouczona żeby wieczorem przemywac dziaselka przegotowana wodą na gaziku. Przyznam jednak że tego nie robię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 13:52   #2797
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Wspaniale! I trzymam kciuki za dalsze postępy

To ja się wylamie. Bo ogarniam wszystko. I obiady i sprzątanie. I różne inne. Myślę że to kwestia podejścia głównie. Mi nie przeszkadza to że mały nie śpi w zrobieniu czegoś. Owszem jest teraz moja mama ale ona pomaga głównie przy starszakach. Ja mam taki system że zostawiam Miłoszka w różnych miejscach w takim powiedzmy układzie :kładę do bujaka na 10 minut. Początkowo nie płacze, zaczyna kweczec po kilku minutach. Dopóki nie płacze tak na prawdę to go nie zabieram. W tym czasie np robię sobie kawę i idę do WC, albo nastawiam na zupę, odbieram warzywa, albo odkurzam jeden pokój. Potem biorę Miłosza na ręce, zabawiam, on się uspokaja no to bach go na mate znów na 10 minut i dalej coś robię. Bardzo dobrze mi się to sprawdza. I sprawdzało się już przy starszych dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

A czemu bebilon pepti? Co to za mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

A nie do pół roku? A potroic na rok? Mi tak powiedział lekarz już przy pierwszym dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Pewnie zwolni. Miłosz już zwolnił - na szczęście. Bo już ma 2600 od wagi spadkowej. Tzn miał tydzień temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Nie myśl tak. Może jeszcze uda się podkręcić laktacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To masz złote dziecko. Mój jak zacznie płakać i nawet jak się uspokoi, to tylko podejmę próbę odłożenia go do łóżeczka lub na matę i od razu przyspiesza oddech i jest mega ryk i kolejne uspokajanie 10 minut. Wczoraj w przychodni ludzie się dziwili skąd on bierze siłę na taki płacz. Nie mówię bo nie zdarza się to cały czas ale jednak często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-14, 13:57   #2798
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
pieknie kluseczek przybiera



nie martw sie jak trzeba to trzeba, ale Dzidek przeciez Twoje mleczko tez caly czas dostaje, wiec to co najlepsze do niego trafia


Dziewczyny kiedy przestalyscie maluchy budzic w nocy na karmienie jak same nie wstaja? Tzn moj czasem sam sie budzi co okolo 4 godziny, ale czasem nie wiec jak zbliza sie 5 godzin to ja mam nastawiony budzik i go budze, a on wtedy taki wyglodnialy, ze odrazu sie niecierpliwi. To mu zawse tlumacze, ze mogl wstac wczesniej nie wiem czemu czasem nie wstaje po tyc 4-5 godzinach.
Nigdy nie budziłam na karmienie. Tzn budziłam tylko w szpitalu jak się urodził i nie chciał jeść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze maluchy też tak ciamkają piąstki? Mój już od jakiegoś czasu robi to bardzo często i zaczynam się zastanawiać czy powinnam go zacząć tego oduczać, czy to po prostu poznawanie ciała? Myślałam na początku, że to z głodu ale teraz ciamka nawet po jedzeniu... I robi to chyba świadomie, bo widać jak próbuję wcelować piąstką do buzi
No i u nas głużenie w pełni! Powtarzamy po nim 'ghyyyy' a on próbuje powtórzyć tak samo i się cieszy jak mu się uda wydać jakieś dźwięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ciumka. To normalny etap rozwoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
planujecie cos na walentynki?
Kino domowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć, u nas też wpychanie rączek do buzi i robienie piany. Ostatnio już nie chce leżeć w domu w wózku. Najlepiej leżaczek lub na łóżku gdzie wszystko widzi.

Nie obchodzimy raczej walentynek. Mąż zazwyczaj kupuje mi kwiaty i tyle. Ale wczoraj się na niego wkurzylam i się nie odzywam.

Mały ma na policzkach sucha skórę i jakby wysypke i co jakiś czas mu wyskakuje jakaś krostka czerwona . W zasadzie trądzik niemowlęcy się w to przeistoczyl. Pediatra mówi że to może być atopowe zapalenie skóry. Miała któraś z tym do czynienia? Ciemieniuchy już się pozbywamy. Jeszcze tylko raz wyczesze i chyba koniec.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A pieluchy to mamy 2 z pampersa i długo będziemy ich używać, a 3 z Lidla i biedronki i 3 też z Rossmann te Eko ale one są ogromne.
Kup bioderme preventive. Bardzo dobrze działa na taką skórę. Ja teraz stosuje na wszystkie krostki i buźka znów śliczna a było jak u was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
No i się zaszczpiłyśmy. 5w1, WZW, rota. Za tydzień pneumokoki. Przeżyłam to strasznie. Mała bardzo płakała ale ja chyba i tak bardziej psychicznie ucierpiała niż ona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uff, brawo wy dzielne kobietki!

Miłosz dalej nie szczepiony. Tym razem czekamy na kartę szczepień. Bo nie dotarła do przychodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 14:22   #2799
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Wspaniale! I trzymam kciuki za dalsze postępy

To ja się wylamie. Bo ogarniam wszystko. I obiady i sprzątanie. I różne inne. Myślę że to kwestia podejścia głównie. Mi nie przeszkadza to że mały nie śpi w zrobieniu czegoś. Owszem jest teraz moja mama ale ona pomaga głównie przy starszakach. Ja mam taki system że zostawiam Miłoszka w różnych miejscach w takim powiedzmy układzie :kładę do bujaka na 10 minut. Początkowo nie płacze, zaczyna kweczec po kilku minutach. Dopóki nie płacze tak na prawdę to go nie zabieram. W tym czasie np robię sobie kawę i idę do WC, albo nastawiam na zupę, odbieram warzywa, albo odkurzam jeden pokój. Potem biorę Miłosza na ręce, zabawiam, on się uspokaja no to bach go na mate znów na 10 minut i dalej coś robię. Bardzo dobrze mi się to sprawdza. I sprawdzało się już przy starszych dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

A czemu bebilon pepti? Co to za mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

A nie do pół roku? A potroic na rok? Mi tak powiedział lekarz już przy pierwszym dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Pewnie zwolni. Miłosz już zwolnił - na szczęście. Bo już ma 2600 od wagi spadkowej. Tzn miał tydzień temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Nie myśl tak. Może jeszcze uda się podkręcić laktacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Na zielonych Pampersach pisze 4-8 kg i my teraz te będziemy zakładać. To są dwójki. Do tej pory uzywalismy właśnie premium care ale Miłosz ma już 5500 g na pewno więc nie kupowałam kolejnej paczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Ja zostałam pouczona żeby wieczorem przemywac dziaselka przegotowana wodą na gaziku. Przyznam jednak że tego nie robię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pepti to mleko dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego.
Dzisiaj już mała nie chciała po cycku butli więc będe musiała inaczej to rozegrać. Ważna żeby zaczeła przybierać.

Moja też ciumka piąstki, co do walentynek my nie obchodzimy.
Czy mogłabym prosić przepis na to ciacho z kremem mascarpone? Zrobie w przyszłym tygodniu.
Dziewczyny co możemy na suchy kaszel? Strasznie mnie męczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 14:34   #2800
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Agator mój starszak miał atopowe zapalenie skóry. Na poczatku smarowalam mu to emolientami. Czasem się zaognialo i wtedy smarowalam mascia sterydowa. Niestety musialam smarowac bo drapal sie do krwi i nic innego nie pomagalo. Jak trochę podrosl to dostaliśmy maść witaminowa robiona na zamówienie i też pomagała. Teraz starszak wyrósł skóra dojrzała i nie ma problemów ze skóra. Zauważyłam że zawsze mu się pogarszalo wiosna więc chyba miało jakieś podłoże alergiczne.



Ja na walentynki w końcu ubralam sie jak człowiek i zrobilam makijaż. Upiekłam ciasto czekoladowe to może uda nam sie posiedzieć przy kawce na spokojnie.

Ale coś czuje że szykuje się kłótnia. Mąż oddał auto do mechanika i najprawdopodobniej wyjdzie kupę kasy , a te auto nic nie warte lepiej je zezlomowac. Ale ten wariat ma jakis sentyment do tego auta. Wkurza mnie bo wolałabym lepiej zagospodarować ta kasę.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 15:06   #2801
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Paulinunia smarowalam ż godzinę wcześniej główkę oliwka i przed kapaniem wyczesalam i ładnie schodzilo. Teraz będzie 3 raz i chyba koniec.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Paulinunia smarowalam ż godzinę wcześniej główkę oliwka i przed kapaniem wyczesalam i ładnie schodzilo. Teraz będzie 3 raz i chyba koniec.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-14, 15:32   #2802
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Irmusia - w 5 miesiącu podwaja, w 12 miesiącu potraja masę urodzeniowa. Tak powinno być książkowo ale wiadomo że 5 miesiąc to prawie pół roku, więc często tak mówią bo latwiej zapamiętać ale jeśli dziecko przybiera i dobrze się rozwija to nie trzeba sie tak sztywno trzymać każdej cyferki
My na walentynki planujemy wreszcie poleżeć razem na kanapie, bo już nie pamiętam kiedy spędziliśmy razem jakieś popołudnie lub wieczor, no ale tak to jest jak mąż pracuje na 3 etaty i nawet jak jest w domu to pracuje. Także ja bardzo liczę na ten wyjątkowy walentynkowy wieczór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 16:44   #2803
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Pepti to mleko dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego.
Dzisiaj już mała nie chciała po cycku butli więc będe musiała inaczej to rozegrać. Ważna żeby zaczeła przybierać.

Moja też ciumka piąstki, co do walentynek my nie obchodzimy.
Czy mogłabym prosić przepis na to ciacho z kremem mascarpone? Zrobie w przyszłym tygodniu.
Dziewczyny co możemy na suchy kaszel? Strasznie mnie męczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brownie z tego przepisu:
https://www.kwestiasmaku.com/desery/...e/przepis.html
Krem z tego:
http://cupcakefactory.pl/krem-mascarpone/
A mus malinowy to po prostu wrzuciłam paczkę mrożonych malin do rondelka, dodałam odrobinkę cukru i trochę wody. Gotowałam jakieś pół godziny i zblendowałam po wystygnięciu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 16:46   #2804
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Moja starsza ma azs, stosujemy emolient do mycia i smarowania. Jak pojawia się coś czego nie możemy zwalczyć to smarujemy sterydem ale ogólnie nawilżanie pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 17:32   #2805
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja z okazji walentynek miałam się wybrać do ginekologa poważnie to miał mnie przyjąć we wtorek ale miał dużo pacjentek. Dzwoniłam dzisiaj i mieliśmy się zdzwaniac jak sytuacja z kolejką wygląda ale gin nie odbiera, także siedzę w domu i zaraz będę zabawiac się ww fryzjera bo mąż zarosl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 04:13   #2806
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Może skonsultuj się z innym pediatra?


Paulinunia - u nas tez ciągle krostki. Wg mnie to potowki bo są na szyjce w tych faldkach np. Ale są też po prostu na głowie i nie wiem od czego tam albo alergia, tylko na co jak ja ciągle jem to samo.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Też mam nadzieję że to potowki a nie alergia

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:13 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Paulinunia smarowalam ż godzinę wcześniej główkę oliwka i przed kapaniem wyczesalam i ładnie schodzilo. Teraz będzie 3 raz i chyba koniec.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Paulinunia smarowalam ż godzinę wcześniej główkę oliwka i przed kapaniem wyczesalam i ładnie schodzilo. Teraz będzie 3 raz i chyba koniec.
U nas oliwka nie działa alantanem próbuje a wczoraj oliwa z oliwek

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 04:29   #2807
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Też mam nadzieję że to potowki a nie alergia

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:13 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

U nas oliwka nie działa alantanem próbuje a wczoraj oliwa z oliwek

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Un as na ciemieniuche najlepiej działa linoderm szczególnie tą na brwiach, na głowie poradziłam sobie tak że jak zaczynałam myć małą to smarowałam płynem do mycia (używamy dexerylu) po czym na koniec zmywałam to i wycierałam solidnue ręcznikiem. Linoderm też można stosować na główce ale nie pamiętam czy dało się go wyczesać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 08:48   #2808
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Oesu moje dziecko zjadło wczoraj przed północą i spał prawie do 5! Czuję się jak nowonarodzona
Chciałam iść na spacer ale póki co jest 0 stopni i straszna mgła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 11:27   #2809
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My już po spacerze. Myślałam że będzie cieplej bo niby 10 stopni ale trochę wieje. Ale od jutra ma być cieplej i słonecznie.

Wstawiłam pranie bo mały nad ranem zrobił kupę akurat jak go przebieralam i śpiworek i pajac do prania😁 Poodkurzalam. Obiad mam z wczoraj, tyko ugotować ziemniaki. I weekend😂

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Asioka, Koziemleko czyli trzeba nawilzac przy AZS? Dieta tu nic nie pomoże. I to mija z czasem samo ? Chociaż zastanawiam się czy to u nas faktycznie AZS. Czy wasze dzieci miały jakieś inne objawy oprócz suchej skóry na policzkach i od czasu do czasu pojedyncze krostki?
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-15, 11:47   #2810
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Ja na walentynki w końcu ubralam sie jak człowiek i zrobilam makijaż. Upiekłam ciasto czekoladowe to może uda nam sie posiedzieć przy kawce na spokojnie.
ja tez sie ubralam i umalowalam jak czlowiek! hyhy mialam plany... juz 6 tygodni minie w niedziele, ale jak udalo mi sie oba dzieciaki polozyc spac tak ze o 21.30 juz oba spaly to i ja usnelam czekajac na Meza az przyjdzie z dolu i tyle z moich planow

ja dzis nie slyszalam budzika i Maly spal w nocy 5.5 godziny. Obudzily mnie wybuchajace cycki wydaje mi sie, ze to dlugo, Dominik dopiero 6 tyg w niedziele skonczy.

U nas dzis piekny dzien, mily spacer sie szykuje po starszaka do szkoly niebawem
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 12:05   #2811
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Un as na ciemieniuche najlepiej działa linoderm szczególnie tą na brwiach, na głowie poradziłam sobie tak że jak zaczynałam myć małą to smarowałam płynem do mycia (używamy dexerylu) po czym na koniec zmywałam to i wycierałam solidnue ręcznikiem. Linoderm też można stosować na główce ale nie pamiętam czy dało się go wyczesać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dexyryl krem do mycia ? Bo szukam tego w necie i nie wiem czy to jest to.

U nas też nocka super od 21.30 do 3.30

My po bioderkach. Mamy pieluchowac i ćwiczyć

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 12:06   #2812
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A ja u fryzjera . Mleko ściągnięte w butli zostało z tatusiem . Także ja też będę jak człowiek wyglądać. Wreszcie.
Jak wrócę do domu to planujemy spacer. O 11 na termometrze pokazywało 9 stopni żal nie skorzystać. W ogóle weekend ma być bardzo ciepły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 12:34   #2813
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My już po spacerze. Myślałam że będzie cieplej bo niby 10 stopni ale trochę wieje. Ale od jutra ma być cieplej i słonecznie.

Wstawiłam pranie bo mały nad ranem zrobił kupę akurat jak go przebieralam i śpiworek i pajac do prania Poodkurzalam. Obiad mam z wczoraj, tyko ugotować ziemniaki. I weekend

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Asioka, Koziemleko czyli trzeba nawilzac przy AZS? Dieta tu nic nie pomoże. I to mija z czasem samo ? Chociaż zastanawiam się czy to u nas faktycznie AZS. Czy wasze dzieci miały jakieś inne objawy oprócz suchej skóry na policzkach i od czasu do czasu pojedyncze krostki?
Tak nawilżać, moja miała jeszcze na łokciach czerwone suche plamy i pod kolanami.
Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Dexyryl krem do mycia ? Bo szukam tego w necie i nie wiem czy to jest to.

U nas też nocka super od 21.30 do 3.30

My po bioderkach. Mamy pieluchowac i ćwiczyć

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Tak to jest to. My to też dodajemy do wody do mycia bo mała ma bardzo wysuszoną skóre.
A co do bioderek miałam to ze starszą i kupiliśmy specjalną pieluche żeby się nie męczyć flanelowymi bo to było niewygodne. U nas po miesiącu już było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 13:28   #2814
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
A ja u fryzjera . Mleko ściągnięte w butli zostało z tatusiem . Także ja też będę jak człowiek wyglądać. Wreszcie.
Jak wrócę do domu to planujemy spacer. O 11 na termometrze pokazywało 9 stopni żal nie skorzystać. W ogóle weekend ma być bardzo ciepły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie spaceruje, czuć wiosnę

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Tak nawilżać, moja miała jeszcze na łokciach czerwone suche plamy i pod kolanami.Tak to jest to. My to też dodajemy do wody do mycia bo mała ma bardzo wysuszoną skóre.
A co do bioderek miałam to ze starszą i kupiliśmy specjalną pieluche żeby się nie męczyć flanelowymi bo to było niewygodne. U nas po miesiącu już było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co to za pielucha?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 15:30   #2815
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Co to znaczy pieluchowac?

My dziś byliśmy na szczepieniu. Wzięliśmy w końcu 6w1 i pneumokoki ale już na nfz. Chociaż sama pielęgniarka od razu powiedziała ze nigdy nie robią 4 wkluc na raz tylko max 2 i rozdzielamy. Ale kupiłam ta 6w1 i z głowy. Kolejne za 8tyg - 15.04. Na razie mała ok, szczepienie tez zniosła w miarę, trochę poplakala. Więcej strachu ja miałam ☺
Waży 5385 i ma 60cm ☺ i dostaliśmy tez skierowanie na usg bioderek, mimo że w poprzedniej przychodni mówili że oni skierowan nie piszą.


A na spacerze dziś nie byliśmy bo jakoś ponuro i zimno. Brrr.



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 15:39   #2816
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć
My dziś spacer odpuscilismy, bo ponuro u nas, za to poszalałam na allegro i synusiowi ciuszki kupiłam jakoś mało mamy rzeczy w rozmiarze 68 więc kilka zamówiłam. A 68 to już lada moment będzie nosić. A jak u Was z rozmiarami dzieciaczków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 16:12   #2817
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć
My dziś spacer odpuscilismy, bo ponuro u nas, za to poszalałam na allegro i synusiowi ciuszki kupiłam jakoś mało mamy rzeczy w rozmiarze 68 więc kilka zamówiłam. A 68 to już lada moment będzie nosić. A jak u Was z rozmiarami dzieciaczków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też już 62 maławe są. Muszę wyprać 68.mam cały wór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 16:21   #2818
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć
My dziś spacer odpuscilismy, bo ponuro u nas, za to poszalałam na allegro i synusiowi ciuszki kupiłam jakoś mało mamy rzeczy w rozmiarze 68 więc kilka zamówiłam. A 68 to już lada moment będzie nosić. A jak u Was z rozmiarami dzieciaczków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wiem co jest z tymi rozmiarami. Na szerokość są za luźne dla Małej, a na długość na styk rozmiar 62. Rękaw tez długi. Trzeba powoli szykować 68 ale ja nic nie mam w sumie jedynie to co dostałam od koleżanki ale tam są różne rozmiary i bardziej letnie 68. Bosz bankrut ale jak założę jej 68 to rękawy trzeba będzie wywijać 5 razy a na szerokość chyba sznurkiem związać


Gdzie Wasze dzieci były szczepione? W ramię? Bo Werke dziś zaszczepili w udka. Pierwsze słyszę żeby w takim miejscu się szczepilo ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 16:44   #2819
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co jest z tymi rozmiarami. Na szerokość są za luźne dla Małej, a na długość na styk rozmiar 62. Rękaw tez długi. Trzeba powoli szykować 68 ale ja nic nie mam w sumie jedynie to co dostałam od koleżanki ale tam są różne rozmiary i bardziej letnie 68. Bosz bankrut ale jak założę jej 68 to rękawy trzeba będzie wywijać 5 razy a na szerokość chyba sznurkiem związać


Gdzie Wasze dzieci były szczepione? W ramię? Bo Werke dziś zaszczepili w udka. Pierwsze słyszę żeby w takim miejscu się szczepilo ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Mojego szczepili w udo.
Przy okazji zakupów- na stronie 5-10-15 jest wyprzedaż 70%. Skusiłam się też bo ceny regularne są z kosmosu, na wyprzedazy ok, nawet rozmiar 74 kupiłam. Nie miałam żadnego ubranka z tej firmy do tej pory. Któraś z Was ma? jak wypada rozmiarówka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-15, 16:52   #2820
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja miałam kilka z tej firmy ale nie byłam zadowolona z materiału głównie. A rozmiar taki normalny chyba, coś w stylu pepco.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.