Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-13, 21:29   #3211
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
To są takie nieregularne przebarwienia, plamy ciemniejsze od koloru skory, pierwsze dwie zauważyłam jeszcze zanim skończyła miesiąc ale nie panikowalam, ale teraz pojawiają się nowe, w sumie już jest 5, z czego 4 małe poniżej 1cm, ale jedna jest ogromna na brzuszku, ciągnie się aż na plecy ma 9cm długości i 2 szerokosci Neurofibromatoza typu 1, właśnie takie plamy w dużej ilosci są dla niej charakterystyczne, potem się robią guzki podskórne, a najgorsze że jest ogromna predyspozycja do nowotworów układu nerwowego i to mnogich, wiem że tak czy siak jeśli ja mamy to tego się nie da wyleczyć i można tylko obserwować, ale jestem przerażona. Wiem że teoretycznie nie spełniamy kryteriów tej choroby bo plam jest póki co 5 a musi być 6 żeby podejrzewać ją, i że genetyk karze tylko obserwować ale chyba zeswirujemy z mężem oboje tak czekając. Zrobimy chyba te badania genetyczne chociaż to kosztuje w podstawowej wersji 1tys zł a caly komplet 2,5tys a my teraz mamy bardzo krucho z kasą no ale mogę nie jeść żeby się upewnić że to tylko taka jej uroda a nie ta choroba.
A zeza Nelka już robi tylko sporadycznie, ale przez pierwsze 2 miesiące prawie cały czas zezowala, do końca 4 a nawet 6 miesiące to norma bo mięśnie ruszające gałka oczka jeszcze nie osiągnęły w pełni swej siły i koordynacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, brzmi to wszystko bardzo poważnie.
Trzymam kciuki żeby to była tylko uroda małej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 02:23   #3212
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
To są takie nieregularne przebarwienia, plamy ciemniejsze od koloru skory, pierwsze dwie zauważyłam jeszcze zanim skończyła miesiąc ale nie panikowalam, ale teraz pojawiają się nowe, w sumie już jest 5, z czego 4 małe poniżej 1cm, ale jedna jest ogromna na brzuszku, ciągnie się aż na plecy ma 9cm długości i 2 szerokosci Neurofibromatoza typu 1, właśnie takie plamy w dużej ilosci są dla niej charakterystyczne, potem się robią guzki podskórne, a najgorsze że jest ogromna predyspozycja do nowotworów układu nerwowego i to mnogich, wiem że tak czy siak jeśli ja mamy to tego się nie da wyleczyć i można tylko obserwować, ale jestem przerażona. Wiem że teoretycznie nie spełniamy kryteriów tej choroby bo plam jest póki co 5 a musi być 6 żeby podejrzewać ją, i że genetyk karze tylko obserwować ale chyba zeswirujemy z mężem oboje tak czekając. Zrobimy chyba te badania genetyczne chociaż to kosztuje w podstawowej wersji 1tys zł a caly komplet 2,5tys a my teraz mamy bardzo krucho z kasą no ale mogę nie jeść żeby się upewnić że to tylko taka jej uroda a nie ta choroba.
A zeza Nelka już robi tylko sporadycznie, ale przez pierwsze 2 miesiące prawie cały czas zezowala, do końca 4 a nawet 6 miesiące to norma bo mięśnie ruszające gałka oczka jeszcze nie osiągnęły w pełni swej siły i koordynacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi strasznie. Trzymam kciuki żeby jednak się okazało że to nie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 08:27   #3213
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
To są takie nieregularne przebarwienia, plamy ciemniejsze od koloru skory, pierwsze dwie zauważyłam jeszcze zanim skończyła miesiąc ale nie panikowalam, ale teraz pojawiają się nowe, w sumie już jest 5, z czego 4 małe poniżej 1cm, ale jedna jest ogromna na brzuszku, ciągnie się aż na plecy ma 9cm długości i 2 szerokosci Neurofibromatoza typu 1, właśnie takie plamy w dużej ilosci są dla niej charakterystyczne, potem się robią guzki podskórne, a najgorsze że jest ogromna predyspozycja do nowotworów układu nerwowego i to mnogich, wiem że tak czy siak jeśli ja mamy to tego się nie da wyleczyć i można tylko obserwować, ale jestem przerażona. Wiem że teoretycznie nie spełniamy kryteriów tej choroby bo plam jest póki co 5 a musi być 6 żeby podejrzewać ją, i że genetyk karze tylko obserwować ale chyba zeswirujemy z mężem oboje tak czekając. Zrobimy chyba te badania genetyczne chociaż to kosztuje w podstawowej wersji 1tys zł a caly komplet 2,5tys a my teraz mamy bardzo krucho z kasą no ale mogę nie jeść żeby się upewnić że to tylko taka jej uroda a nie ta choroba.
A zeza Nelka już robi tylko sporadycznie, ale przez pierwsze 2 miesiące prawie cały czas zezowala, do końca 4 a nawet 6 miesiące to norma bo mięśnie ruszające gałka oczka jeszcze nie osiągnęły w pełni swej siły i koordynacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, trzymamy kciuki zeby to nie bylo to.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 11:08   #3214
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Uff uspokoiłyście mnie z tym zezem .


Kamaska kciuki, żeby to nie było to .


My póki co rehabilitujemy się prywatnie, bo na neurologa z nfz musielibyśmy czekać jeszcze ponad miesiąc, więc poszliśmy do Medicover w ramach pakietu, ale niestety rehabilitacji już nasz pakiet nie obejmuje i płacimy. Obawiam się jednak, że ta rehabilitacja może trochę potrwać, więc pasowałoby to jakoś na nfz ogarnąć...
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 11:41   #3215
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć. Byliśmy na wazeniu. Mały przybrał średnio na tydzień 180 g. Wg pediatry bardzo dobrze i mam nie jeść cytrusów, czekolady i orzechów. Płynnego mleka i sera białego. Spróbować wprowadzić ser żółty.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 11:45   #3216
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Uff uspokoiłyście mnie z tym zezem .


Kamaska kciuki, żeby to nie było to .


My póki co rehabilitujemy się prywatnie, bo na neurologa z nfz musielibyśmy czekać jeszcze ponad miesiąc, więc poszliśmy do Medicover w ramach pakietu, ale niestety rehabilitacji już nasz pakiet nie obejmuje i płacimy. Obawiam się jednak, że ta rehabilitacja może trochę potrwać, więc pasowałoby to jakoś na nfz ogarnąć...
Ja byłam prywatnie u neurologa dostałam od niego pełen opis i z tym poszłam do naszego pediatry i wystawiła skierowanie na rehabilitacje. Ile płacicie za godzine? Nam się udało i długo nie czekamy na nfz ale i tak prywatnie się rehabilitujemy żeby szybciej małej pomóc. Neurolog nastraszył nas że do roku będzie potrzebna rehabilitacja, zobacze co powie jak pójdziemy do niego w maju.
Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć. Byliśmy na wazeniu. Mały przybrał średnio na tydzień 180 g. Wg pediatry bardzo dobrze i mam nie jeść cytrusów, czekolady i orzechów. Płynnego mleka i sera białego. Spróbować wprowadzić ser żółty.
Super ja tak się cieszę że mała zaczęła przybierać że nawet przeboleje że tego cyca tak mało ale jeszcze mam troche mleka zagrożonego to będzie dostawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 11:46   #3217
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska trzymam kciuki. Dla swojego zdrowia psychicznego warto to skontrolować. A pieniądze raz są raz nie ma.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 13:24   #3218
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poleci któraś karuzele do łóżeczka? Najlepiej z projektorem.
My mamy smily play z allegro. Super ze Maly przybrał ☺

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci czasem robią zeza jak patrzą na zabawki? zauważyłam, że jak synek leży na macie to czasem mu jedno oko schodzi do środka, ale jak patrzy tak normalnie, przed siebie, to tego nie ma.
Juz nie. Ale wcześniej często zezowala

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
To są takie nieregularne przebarwienia, plamy ciemniejsze od koloru skory, pierwsze dwie zauważyłam jeszcze zanim skończyła miesiąc ale nie panikowalam, ale teraz pojawiają się nowe, w sumie już jest 5, z czego 4 małe poniżej 1cm, ale jedna jest ogromna na brzuszku
Oby to była tylko taka uroda


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 14:45   #3219
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Jestem w szoku bo położyłam małego na brzuszek i trzymał bardzo wysoko główkę. Z 5 minut. No w szoku jestem. I zaczął dziś dotykać sobie kolanka i nieśmiało łapać zabawki wiszące na macie. Normalnie rozpiera mnie duma😍😍😍 w przyszłym tygodniu skończy już 3 miesiace😊
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 15:13   #3220
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poleci któraś karuzele do łóżeczka? Najlepiej z projektorem.
mogę polecić fisher Price 3 misie, jest z projektorem w gwiazdki. Projektor ostatnio u nas bardzo pomocny nocą, służy za gdy usypiacza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Asioka tak się cieszę że w końcu waga porządnie ruszyła do przodu.
Kamaska, trzymam mocno kciuki aby to nie była ta choroba, o której pisałaś.
Ja jutro będę dzwonić i umawiać neurologa. W przychodni dostałam skierowanie na własną prośbę, ale pediatra nfz i prywatna nie widziały potrzeby. Skierowanie sobie leży, trochę to zaniedbałam a niech sobie neurolog zobaczy tego naszego szkraba.
U nas znów ciemieniucha w natarciu, leczę na główce dermicinem. Najgorsze że ona jest na czole. Choć to raczej alergia. Już od jakiegoś czasu unikam mleka i twarogu, ogólnie nabiału Odrzucę też czekoladę i nadmiar słodyczy, bo od porodu nie potrafię się pohamować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 16:48   #3221
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja byłam prywatnie u neurologa dostałam od niego pełen opis i z tym poszłam do naszego pediatry i wystawiła skierowanie na rehabilitacje. Ile płacicie za godzine? Nam się udało i długo nie czekamy na nfz ale i tak prywatnie się rehabilitujemy żeby szybciej małej pomóc. Neurolog nastraszył nas że do roku będzie potrzebna rehabilitacja, zobacze co powie jak pójdziemy do niego w maju. Super ja tak się cieszę że mała zaczęła przybierać że nawet przeboleje że tego cyca tak mało ale jeszcze mam troche mleka zagrożonego to będzie dostawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
110 zł za godzinę . Chyba też poproszę pediatrę o skierowanie w takim razie, bo niezła sumka się z tego uzbiera coś czuję .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 16:57   #3222
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
110 zł za godzinę . Chyba też poproszę pediatrę o skierowanie w takim razie, bo niezła sumka się z tego uzbiera coś czuję .
U nas 80 zł z dojazdem do domu i wystarczy jak jest co 2 tyg, a tak to ja kilka razy dziennie ćwicze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 21:23   #3223
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska trzymam kciuki, by okazało się, że to uroda małej.

My w piątek byliśmy u lekarza. Filip waży 6700 w 3 mż. Od Misi załapał katar i delikatny kaszelek. Inhalowalam to sola fizjologiczna i pedzluje nosek, ale mam wrażenie, że nie pomaga i "harcze". Dodatkowo lekarz się pytał czy były komplikacje przy porodzie, bo ma w głowie torbiele??? (Nie wiem czy go dobrze zrozumiałam, bo byłam w szoku), które mogą być rezultatem niedotlenienia przy porodzie...Dodatkowo wzmożone napięcie mięśniowe...do kontroli za 2 miesiące.
Jestem podlamana

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 03:34   #3224
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Kamaska trzymam kciuki, by okazało się, że to uroda małej.

My w piątek byliśmy u lekarza. Filip waży 6700 w 3 mż. Od Misi załapał katar i delikatny kaszelek. Inhalowalam to sola fizjologiczna i pedzluje nosek, ale mam wrażenie, że nie pomaga i "harcze". Dodatkowo lekarz się pytał czy były komplikacje przy porodzie, bo ma w głowie torbiele??? (Nie wiem czy go dobrze zrozumiałam, bo byłam w szoku), które mogą być rezultatem niedotlenienia przy porodzie...Dodatkowo wzmożone napięcie mięśniowe...do kontroli za 2 miesiące.
Jestem podlamana

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Nie łam się, my matki musimy być silne. Miał robione usg że taka diagnoza? Starsza córka miała torbielki i same znikły, jest duża zdrową dziewczynką. Co do napięcia my też mamy i ćwiczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 04:46   #3225
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Kamaska trzymam kciuki, by okazało się, że to uroda małej.

My w piątek byliśmy u lekarza. Filip waży 6700 w 3 mż. Od Misi załapał katar i delikatny kaszelek. Inhalowalam to sola fizjologiczna i pedzluje nosek, ale mam wrażenie, że nie pomaga i "harcze". Dodatkowo lekarz się pytał czy były komplikacje przy porodzie, bo ma w głowie torbiele??? (Nie wiem czy go dobrze zrozumiałam, bo byłam w szoku), które mogą być rezultatem niedotlenienia przy porodzie...Dodatkowo wzmożone napięcie mięśniowe...do kontroli za 2 miesiące.
Jestem podlamana

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
To wzmożone napięcie to jakaś zaraza chyba... Nie łam się. Trzymam kciuki, bo będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 05:28   #3226
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Nie łam się, my matki musimy być silne. Miał robione usg że taka diagnoza? Starsza córka miała torbielki i same znikły, jest duża zdrową dziewczynką. Co do napięcia my też mamy i ćwiczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, miał robione usg... Dzięki
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To wzmożone napięcie to jakaś zaraza chyba... Nie łam się. Trzymam kciuki, bo będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 07:48   #3227
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Tylko nadrabiam zaległe tematy. jeżeli chodzi o gadanie przy cycku to nasz też lubi sobie pogadać, najpiękniej wygląda to jak się odrywa się od cycka uśmiecha do mnie a potem się tak na niego śmiesznie rzuca z powrotem. No jest przesłodki po prostu. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie nie karmić piersią, ale mam problem ze ściąganiem mleka na zjazdy w szkole. Przez 2 dni z trudem uzbieram 3 butle. Drużyna go już nie próbuje potem jak ostatnie worki mi śmierdziały. Także tym razem będzie dostawał moje mleko i mm na zmianę. do tego będziemy podawać ten kleik ryżowy jak nam kazała pani doktor, chociaż cały czas mam co do tego wątpliwości i boję się że za dużo tego wszystkiego i kleik i mm a cyc pójdzie w odstawkę. No i kleik dla 3 miesięcznego dziecka?
Co do rehabilitacji i wzmożonego napięcia to my też mamy. Wcześniej chodziliśmy z programu z unii europejskiej.Teraz kontynuujemy na NFZ u nas kolejki nie były długie i w zasadzie od momentu zapisania się czekaliśmy 10 dni na termin rehabilitacji.będziemy spotykać się póki co raz w tygodniu doktor zapisał nam ćwiczenia metodą vojty, słyszałam że to podobno jakieś bolesne, ale nie nastawiamy my się źle, w poniedziałek dowiemy się wszystkiego co i jak.
Grzybek dalej u nas rządzi, no i króliś też się spodobał, a z nowych zabawek to doszły moje dłonie, bada je swoimi rączkami podczas karmienia.a i ciekawą zabawką jest też jego własna oko cały czas próbuje tam grzebać i wkładać palce muszę pilnować żeby sobie krzywdy nie zrobił.
No doubt nie martw się wszystko będzie dobrze trzymamy kciuki

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 09:10   #3228
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Asioka u nas niewiadomo z czym problemy wyjaśni się może po usg mózgu. Neurolog zauważyła nieprawidłowe odruchy. Więc chyba poważniejsza sprawa niż napięcie. Ale mam nadzieję nadzieje ze będzie ok.

Asioka Ty masz rozstęp mięśni brzucha nie? Powiem Ci że od miesiąca ćwiczę planem jednej fizjoterapeutki z neta i widzę ogromna poprawę. Mój brzuch jest już prawie płaski. (Oprócz tluszczyku który na nim zalega) ćwiczę to http://dds.fit/rozstep-miesnia-prost...sgpdQx8DukRcL0 A co ci powiedział fizjo?



Nem ja też bym badała małą. Niewiedza jest straszna.



Ok resztę nadrobie potem, bo mi ciągle czasu brakuje ;/
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 09:22   #3229
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Asioka u nas niewiadomo z czym problemy wyjaśni się może po usg mózgu. Neurolog zauważyła nieprawidłowe odruchy. Więc chyba poważniejsza sprawa niż napięcie. Ale mam nadzieję nadzieje ze będzie ok.

Asioka Ty masz rozstęp mięśni brzucha nie? Powiem Ci że od miesiąca ćwiczę planem jednej fizjoterapeutki z neta i widzę ogromna poprawę. Mój brzuch jest już prawie płaski. (Oprócz tluszczyku który na nim zalega) ćwiczę to http://dds.fit/rozstep-miesnia-prost...sgpdQx8DukRcL0 A co ci powiedział fizjo?



Nem ja też bym badała małą. Niewiedza jest straszna.



Ok resztę nadrobie potem, bo mi ciągle czasu brakuje ;/
Tak mam rozstęp niewieki. Powiedziała że potrzeba kilku spotkań i ona będzie zadawała ćwiczenia ale ja nie mam teraz czasu na spotkania bo z dzieckiem to ja się nie skupie, a poza tym małą rehabilituje i jestem już bardzo zmęczona. Dzięki za link napewno skorzystam bo mogę to robić jak mąż w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 10:00   #3230
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Byłam dziś u pediatry i dostałam nowe skierowanie do neurologa oraz na usg mózgu (od pediatry a neurolog zapewniała mnie ze nie może mi dac) tak więc pojadę do Pani neurolog już z kompletem badań. Muszę tylko przełożyć wizyte, bo nie wyrobie z usg.

Mój nie gada ;( taki z niego oszczędny typ ze rozmowy i uśmiechy pojawiają się bardzo rzadko. Czekam aż sie rozkręci: )
trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze.
Hehe malomowny

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byłyśmy dziś z Maja u lekarza, przez tydzień przybrała 320 g ale w większości pije już butle. Musze teraz przetrawić że kp nam nie wyszło mimo tak dobrego początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, ze Maja przybrala. A kp trudno, probowalas. Nie zawsze wychodzi. Wazne zeby dzidzia byla zdrowa

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Był u nas dziś kolejny raz fizjoterapeuta i jest znaczna poprawa ćwiczenia dają efekty. Dobrze że w porę była reakcja, asymetrii już praktycznie nie ma, jeszcze troche się napina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, ze poprawa!

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć. Byliśmy na wazeniu. Mały przybrał średnio na tydzień 180 g. Wg pediatry bardzo dobrze i mam nie jeść cytrusów, czekolady i orzechów. Płynnego mleka i sera białego. Spróbować wprowadzić ser żółty.
brawo za przybranie na wadze

Kamaska trzymam kciuki, by okazało się, że to uroda małej, a nie jakies paskudne chorobsko!
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 10:52   #3231
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poleci któraś karuzele do łóżeczka? Najlepiej z projektorem.
My mamy Fisher Price. Trzy pluszowe misie, szum i dwie melodyjki plus pr9jektor w gwiazdki . Fajna tylko minus że nie są się jej skręcić w bok tylko jest mocowana w jednej pozycji

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
mogę polecić fisher Price 3 misie, jest z projektorem w gwiazdki. Projektor ostatnio u nas bardzo pomocny nocą, służy za gdy usypiacza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Asioka tak się cieszę że w końcu waga porządnie ruszyła do przodu.
Kamaska, trzymam mocno kciuki aby to nie była ta choroba, o której pisałaś.
Ja jutro będę dzwonić i umawiać neurologa. W przychodni dostałam skierowanie na własną prośbę, ale pediatra nfz i prywatna nie widziały potrzeby. Skierowanie sobie leży, trochę to zaniedbałam a niech sobie neurolog zobaczy tego naszego szkraba.
U nas znów ciemieniucha w natarciu, leczę na główce dermicinem. Najgorsze że ona jest na czole. Choć to raczej alergia. Już od jakiegoś czasu unikam mleka i twarogu, ogólnie nabiału Odrzucę też czekoladę i nadmiar słodyczy, bo od porodu nie potrafię się pohamować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj wazelina biała u nas na czole ładnie mu schodzilo po wazelinie. Tubka 2zl więc możesz smarować

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Kamaska oby to nie była ta choroba

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 11:06   #3232
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Aleksandriia A dlaczego masz podawać kleik ryżowy? Wybacz ale chyba nie doczytałam wcześniej.

Polecacie karuzele z Fisher Price, czy w projektorze gwiazdki się kręcą czy tylko są wyświetlane na suficie?

Mały wypił dziś 150 ml , jest sukces. Ale martwię się że w końcu odrzuci pierś.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 11:15   #3233
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

No doubt z jakiego powodu robiliście usg główki?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 11:39   #3234
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Aleksandriia A dlaczego masz podawać kleik ryżowy? Wybacz ale chyba nie doczytałam wcześniej.

Polecacie karuzele z Fisher Price, czy w projektorze gwiazdki się kręcą czy tylko są wyświetlane na suficie?

Mały wypił dziś 150 ml , jest sukces. Ale martwię się że w końcu odrzuci pierś.
A bo chyba pisalam tylko na fb. Z powodu krwi w kupce. Podobno leczy jelita, mam dawac 3 lyzki na 90ml plus lyzka cukru ale dawalam bez cukru i jakos Maly wciagnal

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:58   #3235
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
No doubt z jakiego powodu robiliście usg główki?
My też robiliśmy. Z powodu zoltaczki.

No doubt Miloszek też ma torbiel w główce. Dwóch lekarzy zgodnie przyznało że większość niemowląt ma i nie ma się czym martwić bo to się wchłonie. Także głowa do góry!

My dziś byliśmy pobrać krew na bilirubine i próby wątrobowe. Mam nadzieję że wyniki będą ok i już nie będziemy więcej badać.

Jeszcze mamy ponowne usg wątroby za dwa tygodnie. Ale mam nadzieję że dzisiejsze wyniki będą dobre i usg będzie tylko formalnościa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:44   #3236
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
My też robiliśmy. Z powodu zoltaczki.

No doubt Miloszek też ma torbiel w główce. Dwóch lekarzy zgodnie przyznało że większość niemowląt ma i nie ma się czym martwić bo to się wchłonie. Także głowa do góry!

My dziś byliśmy pobrać krew na bilirubine i próby wątrobowe. Mam nadzieję że wyniki będą ok i już nie będziemy więcej badać.

Jeszcze mamy ponowne usg wątroby za dwa tygodnie. Ale mam nadzieję że dzisiejsze wyniki będą dobre i usg będzie tylko formalnościa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:17   #3237
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Aleksandriia A dlaczego masz podawać kleik ryżowy? Wybacz ale chyba nie doczytałam wcześniej.

Polecacie karuzele z Fisher Price, czy w projektorze gwiazdki się kręcą czy tylko są wyświetlane na suficie?

Mały wypił dziś 150 ml , jest sukces. Ale martwię się że w końcu odrzuci pierś.
Wyświetlają się i zmieniają położenie. Tam w środku sactrzy lampki które na zmianę się zapalają więc te gwiazdki co chwike są w innym ułożeniu

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
My też robiliśmy. Z powodu zoltaczki.

No doubt Miloszek też ma torbiel w główce. Dwóch lekarzy zgodnie przyznało że większość niemowląt ma i nie ma się czym martwić bo to się wchłonie. Także głowa do góry!

My dziś byliśmy pobrać krew na bilirubine i próby wątrobowe. Mam nadzieję że wyniki będą ok i już nie będziemy więcej badać.

Jeszcze mamy ponowne usg wątroby za dwa tygodnie. Ale mam nadzieję że dzisiejsze wyniki będą dobre i usg będzie tylko formalnościa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wyniki

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 17:38   #3238
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Irmusia kciuki za wyniki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 21:53   #3239
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Irmusia trzymam kciuki żeby wyniki wyszły dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Jeszcze odnośnie karuzeli polecam zamontować akumulatorki zamiast baterii, bo u nas karuzela w ciągłym użyciu i nowe baterie padły po tygodniu. Mąż zainwestował w akumulatorki, stwierdził że w ciągu najbliższych lat będą często w użyciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 23:00   #3240
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
No doubt z jakiego powodu robiliście usg główki?
Nasz pediatra, do ktorego jeździmy prywatnie robi szereg rytynowych badań na każdej wizycie i jedno z nich to usg główki.

Irmusia dzieki i kciuki za wyniki

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Czy u Waszych dzieciaczków (chłopcow) pojawiało się zaczerwienienie na czubku peniska? Czym to posmarować?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.