Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 15:01   #3451
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super wieści

U nas dziś pięknie, ciepło, słonecznie. Gdyby nie ten wielki wiatr to byłoby idealnie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 15:08   #3452
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

O esuu moje dziecko dziś maruda. Nie chce sam usnąć i ciągle jeczy. I śpi tylko po 40 min. Dobijcie mnie....
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 16:28   #3453
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
O esuu moje dziecko dziś maruda. Nie chce sam usnąć i ciągle jeczy. I śpi tylko po 40 min. Dobijcie mnie....
U mnie to samo. Może skok jakiś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 19:03   #3454
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas ostatnio poprawiło soę spanie, stosuje tą metode że po 1.45 do 2 h aktywności idzie Maja spać i potrafi nawet 3h pospać. Zaczęłam ją w ciągu dnia kłaść w łóżeczku a nie na dole w kołyske więc wszystkona duży plus. Starsza się pochorowała na szczęście leczymy bez antybiotylu bo nie jest aż tak źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 19:56   #3455
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

To moja ma skok od ok 2 tyg po urodzeniu. Codziennie marudzi, jęczy, piszczy, płacze, ba drze się jakby ją ze skóry obdzierali. A czasem aniolek i porozmawia do tego nie śpi w domu w dzień. Jak ja wezmę na dwór i wytrzepie wózkiem to zaśnie na godzinę. Chciałabym żeby moje dziecko miało chociaż 2h drzemkę w dzień. Chociaż godzinna, błagam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 20:13   #3456
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dawno nie pisałam i teraz mam dużo do nadrobienia .
U nas dobrze, choć mały dzisiaj ma jakiś zły dzień. Cały dzień płakał. Chodzimy też razem na zajęcia z masażu niemowlęcego i fajna to zabawa. Spanie też się poprawiło. Zwykle po około 2 godzinach kładę go do łóżeczka i wtedy robi sobie 30 minutową drzemkę.
Mamy też trochę z nim stresu. Bo ma on problemy z nerkami (bo jedna jest mniejsza). Oprócz tego w październiku/listopadzie czeka go operacja i trochę nas to stresuje.
Życzę wam wszystkim teraz miłego wieczora. Ja idę spać bo jestem padnięta. :P
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 21:53   #3457
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Dawno nie pisałam i teraz mam dużo do nadrobienia .
U nas dobrze, choć mały dzisiaj ma jakiś zły dzień. Cały dzień płakał. Chodzimy też razem na zajęcia z masażu niemowlęcego i fajna to zabawa. Spanie też się poprawiło. Zwykle po około 2 godzinach kładę go do łóżeczka i wtedy robi sobie 30 minutową drzemkę.
Mamy też trochę z nim stresu. Bo ma on problemy z nerkami (bo jedna jest mniejsza). Oprócz tego w październiku/listopadzie czeka go operacja i trochę nas to stresuje.
Życzę wam wszystkim teraz miłego wieczora. Ja idę spać bo jestem padnięta. :P
Te drzemki 30 minutowe to koszmar, nic nie idzie wtedy zrobić. Ja mam nadzieję że mojej takie długie już zostaną wtedy na spokojnie wszystko jestem w stanie zrobić. Współczuje stresów związanych z operacją. To coś poważnego?
Jestem w szoku mała wypiła 180 ml mleka o 20 i ciekawe do której pośpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 06:51   #3458
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Asioka a jeśli mała idzie spać po 2h aktywności i śpi ci 3 h to jak rozwiazujesz kwestie karmienia? Bo wy tylko na butli teraz.

Tak te krótkie drzemki to masakra. Chociaż żeby raz spał 2h byłoby super nawet tak psychicznie odpocząć. Najgorzej bo też w nocy zaczyna słabo spać. Zauważyłam że bardzo kręci główka na boki przy usypianiu i potem w nocy i jakby nie może usnąć. Budzi się, kręci. Miała któraś Tak? Zastanawiam się czy się gdzieś z tym nie udać? Może fizjoterapeuta? Już sama nie wiem. A już się cieszyłam że mam takie spokojne dziecko...
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 07:53   #3459
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Asioka a jeśli mała idzie spać po 2h aktywności i śpi ci 3 h to jak rozwiazujesz kwestie karmienia? Bo wy tylko na butli teraz.

Tak te krótkie drzemki to masakra. Chociaż żeby raz spał 2h byłoby super nawet tak psychicznie odpocząć. Najgorzej bo też w nocy zaczyna słabo spać. Zauważyłam że bardzo kręci główka na boki przy usypianiu i potem w nocy i jakby nie może usnąć. Budzi się, kręci. Miała któraś Tak? Zastanawiam się czy się gdzieś z tym nie udać? Może fizjoterapeuta? Już sama nie wiem. A już się cieszyłam że mam takie spokojne dziecko...
Wszystko zależy kiedy raz ostatnio jadła ale ona już sobie wydłużyła czas między karmieniami i je co ok 4 h nie zawsze jest tak że jak się budzi to je. Teraz np zjadła i idzie spać bo zmęczona. Jade dziś sama na zakupy ciuchowe, tak się cieszę że wyrwe się troszke z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:26   #3460
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Te drzemki 30 minutowe to koszmar, nic nie idzie wtedy zrobić. Ja mam nadzieję że mojej takie długie już zostaną wtedy na spokojnie wszystko jestem w stanie zrobić. Współczuje stresów związanych z operacją. To coś poważnego?
Jestem w szoku mała wypiła 180 ml mleka o 20 i ciekawe do której pośpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te drzemki są straszne. Najgorzej bo ja też bym chciała spać a w te 30 minut to ledwo co zasnę. Staram się wtedy coś ogarnąć albo zjeść coś spokojnie. Także w nocy się budzi co 3 godziny na jedzenie. Jestem tak niewyspana.
Co do operacji. On ma spodziectwo, co leczy się jedynie operacyjnie po pełną narkozą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:50   #3461
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

ja Dominika biore na spacer, wtedy spi dluzej, ale wiadomo ja tez wtedy nic w domu nie zrobie. Dominik w dzien spi w wozku z budka postawiona, wydaje mi sie ze to mu dzwieki wycisza i mala przestrzen, wiec lubi. Tak z godzinke pospi. Mamy tez lozeczko turystyczne na dole, ale nie chce w nim spac, tzn spi i zaraz sie budzi. W nocy ladnie spi w swoim lozeczku na gorze. Jak wieczorem wie z Nim bawie i nie daje spac to spi w nocy nawet 6-7 godzin przed pierwsza pobudka.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 18:42   #3462
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć.
U nas, nie zapeszając, sen się poprawił. Jak zaśnie około 22:00-23:00 to śpi średnio do 06:00, zje i znów idzie spać do około 09:00. Potem znów jedzenie i około 11:00 sen. Dziś pospał w ten sposób prawie do 14:00. Obudziłam synka bo chciałam iść na spacer. Taką piękna pogoda. Metoda na sen po 1h45 min -2h jest the best. U nas się sprawdza. Mimo większej ilości snu chodzę zmeczona a jak nie to i tak mi się nic nie chce.
Nadal karmię piersią i przerwy też się wydłużyły. Je średnio co 4h.
Jakie macie plany na weekend?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 18:53   #3463
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
U nas, nie zapeszając, sen się poprawił. Jak zaśnie około 22:00-23:00 to śpi średnio do 06:00, zje i znów idzie spać do około 09:00. Potem znów jedzenie i około 11:00 sen. Dziś pospał w ten sposób prawie do 14:00. Obudziłam synka bo chciałam iść na spacer. Taką piękna pogoda. Metoda na sen po 1h45 min -2h jest the best. U nas się sprawdza. Mimo większej ilości snu chodzę zmeczona a jak nie to i tak mi się nic nie chce.
Nadal karmię piersią i przerwy też się wydłużyły. Je średnio co 4h.
Jakie macie plany na weekend?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w weekend siedzimy w domu bo starsza przeziębiona ima brzydki kaszel. Pewnie spędzimy na ogrodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 19:16   #3464
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Więc zacznę od kręcenia główka. U nas też się tak pojawiło. Okazało się że to gazy w brzuchu. Jak się tak jej robię nocy to odbijam i śpi dalej.
Co do przerw w karmieniu u nas ciągle tylko kp i jedzenie co 2 i pół do max 3 godzin. Także w nocy . O wyspaniu nie ma mowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 19:51   #3465
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Marijka a jak stwierdziliscoe te gazy? Sprawdzę w nocy i spróbuje odbić.

U nas starszy znowu chory, ma gorączkę. Więc weekend w domu...

Z nowości. Mały na brzuszku już łapie zabawki i wsadza do buzi i już chce się do przodu przesuwać😂
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 19:58   #3466
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas na dniu jeżeli uda mi się go uśpić w domu to sukces a na dworze to mógłby cały dzień spać

Hm mam zagwoztke bo malemu zrobiły się na klatce piersiowej takie małe czerwone szorstkie plamki. I dziś po kąpieli zauważyłam że są też na rękach
Nie wiem czy to jakaś alergia. W przyszłym tygodniu szczepienie to dopytam

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 09:43   #3467
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Marijka a jak stwierdziliscoe te gazy? Sprawdzę w nocy i spróbuje odbić.

U nas starszy znowu chory, ma gorączkę. Więc weekend w domu...

Z nowości. Mały na brzuszku już łapie zabawki i wsadza do buzi i już chce się do przodu przesuwać
Po pierwsze nagle mała robiła się niespokojna. Podwijala nóżki i kręciła mocno głowa z jednej strony na drugą, nawet przewracała na bok. Po drugie zdarzyło się że jej się ulalo z powietrzem zaraz po tym kręceniu i od razu się uspokajała. Po trzecie zaczęłam nasłuchiwać i słychać to powietrze w brzuchu jak bąbluje i po czwarte jak się wtedy lekko puknie tam gdzie pępek palem to słychać taki głuchy dźwięk jakby właśnie był w środku Babel powietrza. Myślę że to dlatego że w nocy leży na brzuchu i grawitacyjnie małe pęcherzyki powietrza idą w górę i się łączą w większy Babel który przeszkadza. Nie jest tak co każda noc i nie co karmienie. Ja wcześniej jej w nocy nie odbijałam żeby nie budzić a dziecko w nocy mniej powietrza z zasady połyka niż w dzień więc długo tego problemu nie było. Zaczęło się może 2 tygodnie temu.

A z innej beczki jak u was z tematem spacerowej? Czekam aż Zosia usiądzie, mam nadzieję że się refluks uspokoi i można będzie odstawić gastrotuss. No i zmienić wózek na lekką spacerówkę. Niby jakaś mamy spadkową ale jest już bardzo stara i nie wzbudza mojego zaufania (amortyzacja gorzej działa, wózek się chyboce na boki no i ma trwałe plany na tapicerce). A to przecież wózek który ma służyć długi czas. i się zaczynam rozglądać za spacerówka/parasolką.
Mam kilka pytań może się orientuje się

czy parasolka to taka lekka spacerówka czy czymś się jeszcze te wózki różnią?

Macie jakiś jaki polecacie? Patrzyłam na razie na valco snap 4 znajomi mają polecają, trochę cena duża bo ok tysiąca ale jak co to pasa jestem w stanie zacisnąć i wysupłać . I drugi co widziałam tak u kobitki na ulicy tylko i wpadł mi w oku euro-cart volt pro. Tu cena przyjemniejsza bo 600 zł. Wiecie coś o nich?

Na co w ogóle zwrócić uwagę kupując taki wózek? Wiem że na wagę i dla mnie ważne żeby się rozkładał na płasko , ale coś jeszcze ? Tworzywa z jakiego są koła, czy są skrętne. Chętnie poczytam rady w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:44   #3468
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My mamy wózek 2w1 więc najpierw przejdziemy do tej spacerówki z kompletu.

Mi spacerówki parasolki to kojarzą się z takimi małymi niskimi wózkami

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:54   #3469
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nagle mała robiła się niespokojna. Podwijala nóżki i kręciła mocno głowa z jednej strony na drugą, nawet przewracała na bok. Po drugie zdarzyło się że jej się ulalo z powietrzem zaraz po tym kręceniu i od razu się uspokajała. Po trzecie zaczęłam nasłuchiwać i słychać to powietrze w brzuchu jak bąbluje i po czwarte jak się wtedy lekko puknie tam gdzie pępek palem to słychać taki głuchy dźwięk jakby właśnie był w środku Babel powietrza. Myślę że to dlatego że w nocy leży na brzuchu i grawitacyjnie małe pęcherzyki powietrza idą w górę i się łączą w większy Babel który przeszkadza. Nie jest tak co każda noc i nie co karmienie. Ja wcześniej jej w nocy nie odbijałam żeby nie budzić a dziecko w nocy mniej powietrza z zasady połyka niż w dzień więc długo tego problemu nie było. Zaczęło się może 2 tygodnie temu.

A z innej beczki jak u was z tematem spacerowej? Czekam aż Zosia usiądzie, mam nadzieję że się refluks uspokoi i można będzie odstawić gastrotuss. No i zmienić wózek na lekką spacerówkę. Niby jakaś mamy spadkową ale jest już bardzo stara i nie wzbudza mojego zaufania (amortyzacja gorzej działa, wózek się chyboce na boki no i ma trwałe plany na tapicerce). A to przecież wózek który ma służyć długi czas. i się zaczynam rozglądać za spacerówka/parasolką.
Mam kilka pytań może się orientuje się

czy parasolka to taka lekka spacerówka czy czymś się jeszcze te wózki różnią?

Macie jakiś jaki polecacie? Patrzyłam na razie na valco snap 4 znajomi mają polecają, trochę cena duża bo ok tysiąca ale jak co to pasa jestem w stanie zacisnąć i wysupłać . I drugi co widziałam tak u kobitki na ulicy tylko i wpadł mi w oku euro-cart volt pro. Tu cena przyjemniejsza bo 600 zł. Wiecie coś o nich?

Na co w ogóle zwrócić uwagę kupując taki wózek? Wiem że na wagę i dla mnie ważne żeby się rozkładał na płasko , ale coś jeszcze ? Tworzywa z jakiego są koła, czy są skrętne. Chętnie poczytam rady w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Parasolka to wózek składany wszerz.

Ja zamierzam kupić spacerowke rozkładana na płasko. Bo chce już latem w niej jeździć. Myślę o joie litetrax 4 air. Też kosztuje 1000 zł.

Nasze dzieci będą siadać pewnie w okolicy września a do tego czasu wyrosna z gondoli. Dlatego spacerówka musi być odpowiednia dla dziecka niesiedzacego.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Irmusia81
Czas edycji: 2019-04-06 o 12:56
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 13:49   #3470
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nagle mała robiła się niespokojna. Podwijala nóżki i kręciła mocno głowa z jednej strony na drugą, nawet przewracała na bok. Po drugie zdarzyło się że jej się ulalo z powietrzem zaraz po tym kręceniu i od razu się uspokajała. Po trzecie zaczęłam nasłuchiwać i słychać to powietrze w brzuchu jak bąbluje i po czwarte jak się wtedy lekko puknie tam gdzie pępek palem to słychać taki głuchy dźwięk jakby właśnie był w środku Babel powietrza. Myślę że to dlatego że w nocy leży na brzuchu i grawitacyjnie małe pęcherzyki powietrza idą w górę i się łączą w większy Babel który przeszkadza. Nie jest tak co każda noc i nie co karmienie. Ja wcześniej jej w nocy nie odbijałam żeby nie budzić a dziecko w nocy mniej powietrza z zasady połyka niż w dzień więc długo tego problemu nie było. Zaczęło się może 2 tygodnie temu.

A z innej beczki jak u was z tematem spacerowej? Czekam aż Zosia usiądzie, mam nadzieję że się refluks uspokoi i można będzie odstawić gastrotuss. No i zmienić wózek na lekką spacerówkę. Niby jakaś mamy spadkową ale jest już bardzo stara i nie wzbudza mojego zaufania (amortyzacja gorzej działa, wózek się chyboce na boki no i ma trwałe plany na tapicerce). A to przecież wózek który ma służyć długi czas. i się zaczynam rozglądać za spacerówka/parasolką.
Mam kilka pytań może się orientuje się

czy parasolka to taka lekka spacerówka czy czymś się jeszcze te wózki różnią?

Macie jakiś jaki polecacie? Patrzyłam na razie na valco snap 4 znajomi mają polecają, trochę cena duża bo ok tysiąca ale jak co to pasa jestem w stanie zacisnąć i wysupłać . I drugi co widziałam tak u kobitki na ulicy tylko i wpadł mi w oku euro-cart volt pro. Tu cena przyjemniejsza bo 600 zł. Wiecie coś o nich?

Na co w ogóle zwrócić uwagę kupując taki wózek? Wiem że na wagę i dla mnie ważne żeby się rozkładał na płasko , ale coś jeszcze ? Tworzywa z jakiego są koła, czy są skrętne. Chętnie poczytam rady w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieci siadają dopiero ok 8 mc więc jeszcze sporo czasu. Dla mnie ważne jest to żeby rozkładała się na płasko, miała koła dostosowane do naszych warunków czyli dziury, wertepy. My jak przyjdzie czas to będziemy się wozić w bebetto nico a później przejdziemy na coś lżejszego i mniejszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:52   #3471
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja mam spacerowke z zestawu i jej będę używać.

Weronika juz próbuje wstawać tzn siadać z leżenia ale sił brak

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 17:59   #3472
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My też mamy wózek 3w1, nasza spacerówka rozkłada się na płasko więc będziemy z niej korzystać. I to pewnie już niedługo, bo mój pączuś powoli się nie mieści do gondoli
Dziś ostatecznie wszystkie ciuszki 68 poszły do kartonu, wchodzimy w 74 no i w takim tempie wzrostu to zakupy tylko w pepco chociaż w sumie to jestem zadowolona, bo za taką cenę jakość jest naprawdę dobra. Muszę jeszcze przetestować te z Lidla ale póki co nie miałam jeszcze okazji, czekam aż się coś pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 19:04   #3473
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
My też mamy wózek 3w1, nasza spacerówka rozkłada się na płasko więc będziemy z niej korzystać. I to pewnie już niedługo, bo mój pączuś powoli się nie mieści do gondoli
Dziś ostatecznie wszystkie ciuszki 68 poszły do kartonu, wchodzimy w 74 no i w takim tempie wzrostu to zakupy tylko w pepco chociaż w sumie to jestem zadowolona, bo za taką cenę jakość jest naprawdę dobra. Muszę jeszcze przetestować te z Lidla ale póki co nie miałam jeszcze okazji, czekam aż się coś pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja lubię ciuszki z lidla. Ostatnio body były po 6 zł, a dwupak spodni po 15 więc też śmieszna cena. Teraz jest -20% na dziecięce przy wydaniu 100 zl na zakupy w h&m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 19:31   #3474
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
My też mamy wózek 3w1, nasza spacerówka rozkłada się na płasko więc będziemy z niej korzystać. I to pewnie już niedługo, bo mój pączuś powoli się nie mieści do gondoli
Dziś ostatecznie wszystkie ciuszki 68 poszły do kartonu, wchodzimy w 74 no i w takim tempie wzrostu to zakupy tylko w pepco chociaż w sumie to jestem zadowolona, bo za taką cenę jakość jest naprawdę dobra. Muszę jeszcze przetestować te z Lidla ale póki co nie miałam jeszcze okazji, czekam aż się coś pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie polubiłam się z ubraniami z pepco. Dla mnie są jakieś niewymiarowe. Ciasne gumki, krótkie nogawki. Ostatnio zaopatrzylam małego w Lidlu. Lubię ta ich bawełnę. A no i h&m jak jest promocja

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 19:55   #3475
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja mam spacerowke z zestawu i jej będę używać.

Weronika juz próbuje wstawać tzn siadać z leżenia ale sił brak

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ja juz sama nie wiem jak z tym siadaniem. Oglądałam film że dziecko nie usiądzie z leżenia na plecach tylko z leżenia na brzuchu przejdzie na czworaka i dopiero tak usiądzie.A to dźwiganie głowy to bardziej ćwiczenia i chęć rozglądania się.
I w sumie bardziej od tego zgłupiałam niż zmadrzalam. Bo jeśli dziecko siada samo ok 8 miesiąca a dietę rozszerza się po 6 ale dziecko ma siedzieć, a z drugiej strony czytam żeby nie rozszerzać dopóki dziecko nie siedzi stabilnie z podparciem i nie sądząc dziecka dopóki samo nie usiądzie to jak to w końcu ma być? To mam małą sądząc do karmienia czy nie jeśli sama nie usiadła?

Spacerówkę też mam z zestawu ale to strasznie ciężko klamot więc odpada.

U nas dziś pierwszy samodzielny obrót z pleców na brzuszek . I mała tak śmiesznie dupkę do góry podnosi jak na brzuchu leży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A. i o ciuchach miałam napisać. Potwierdzam że lidlowe są ok i niedrogie. Jeśli chodzi o Pepco to różnie bywa. Rozmiary i szerokości ubrań są bardzo różne. Jakość materiałów i wykonania też. Także każdą sztukę trzeba patrzeć osobno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 20:37   #3476
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja juz sama nie wiem jak z tym siadaniem. Oglądałam film że dziecko nie usiądzie z leżenia na plecach tylko z leżenia na brzuchu przejdzie na czworaka i dopiero tak usiądzie.A to dźwiganie głowy to bardziej ćwiczenia i chęć rozglądania się.
I w sumie bardziej od tego zgłupiałam niż zmadrzalam. Bo jeśli dziecko siada samo ok 8 miesiąca a dietę rozszerza się po 6 ale dziecko ma siedzieć, a z drugiej strony czytam żeby nie rozszerzać dopóki dziecko nie siedzi stabilnie z podparciem i nie sądząc dziecka dopóki samo nie usiądzie to jak to w końcu ma być? To mam małą sądząc do karmienia czy nie jeśli sama nie usiadła?

Spacerówkę też mam z zestawu ale to strasznie ciężko klamot więc odpada.

U nas dziś pierwszy samodzielny obrót z pleców na brzuszek . I mała tak śmiesznie dupkę do góry podnosi jak na brzuchu leży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A. i o ciuchach miałam napisać. Potwierdzam że lidlowe są ok i niedrogie. Jeśli chodzi o Pepco to różnie bywa. Rozmiary i szerokości ubrań są bardzo różne. Jakość materiałów i wykonania też. Także każdą sztukę trzeba patrzeć osobno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dziecko najpierw ustawia się do pozycji czworaczej a później siada.

Początkowo podaje się papki w pozycji polsiedzacej, jak w foteliku samochodowym. Jeśli chcesz blw to lepiej zaczekać aż dziecko będzie siedziało bo inaczej będzie się krztusic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 06:23   #3477
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Tak, dziecko najpierw ustawia się do pozycji czworaczej a później siada.

Początkowo podaje się papki w pozycji polsiedzacej, jak w foteliku samochodowym. Jeśli chcesz blw to lepiej zaczekać aż dziecko będzie siedziało bo inaczej będzie się krztusic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli np karmimy w leżaczku?
Ja jakoś nie przekonuje się do blw. Planuję podawać papki i później grudki. A kawałki później trochę. Jednak boję się że dziecko się zakrztusi. Zresztą tak robiły nasze matki i banki i wyrośliśmy i motorycznie też jest z nami ok. Wiem że blw jest ok i nie krytykuje po prostu to nie dla mnie. Tak samo z chusta kumpela mnie namawiała że super i na pewno tak jest ale to po prostu też nie dla mnie było.
Rozmawiałam też z pediatra czy gotować czy słoiczki. Z uwagi na produkty na rynku i porę roku zaczniemy od słoiczków a jak będę miała już warzywa od znajomej (lipiec sierpień ) to wtedy będziemy sobie gotować. Planuję też trochę zapasów zrobic wtedy. Wreszcie się zamrażarka przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 08:40   #3478
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Ja nie polubiłam się z ubraniami z pepco. Dla mnie są jakieś niewymiarowe. Ciasne gumki, krótkie nogawki. Ostatnio zaopatrzylam małego w Lidlu. Lubię ta ich bawełnę. A no i h&m jak jest promocja

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Kocham Lidlowe ciuszki, najwięcej z nich korzystamy, są tanie i wydają się rosnąć z dzieckiem, dopiero wskoczyliśmy w drufi rozm lidlowych, a z innych przerobiliśmy 56, 62 i już 68 wychodzimy. Nie wiem co z pepcowymi nie tak, ale co nie mamy to za ciasne są, wąskie jakieś... Z pepco lubimy skarpety

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja juz sama nie wiem jak z tym siadaniem. Oglądałam film że dziecko nie usiądzie z leżenia na plecach tylko z leżenia na brzuchu przejdzie na czworaka i dopiero tak usiądzie.A to dźwiganie głowy to bardziej ćwiczenia i chęć rozglądania się.
I w sumie bardziej od tego zgłupiałam niż zmadrzalam. Bo jeśli dziecko siada samo ok 8 miesiąca a dietę rozszerza się po 6 ale dziecko ma siedzieć, a z drugiej strony czytam żeby nie rozszerzać dopóki dziecko nie siedzi stabilnie z podparciem i nie sądząc dziecka dopóki samo nie usiądzie to jak to w końcu ma być? To mam małą sądząc do karmienia czy nie jeśli sama nie usiadła?

Spacerówkę też mam z zestawu ale to strasznie ciężko klamot więc odpada.

U nas dziś pierwszy samodzielny obrót z pleców na brzuszek . I mała tak śmiesznie dupkę do góry podnosi jak na brzuchu leży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A. i o ciuchach miałam napisać. Potwierdzam że lidlowe są ok i niedrogie. Jeśli chodzi o Pepco to różnie bywa. Rozmiary i szerokości ubrań są bardzo różne. Jakość materiałów i wykonania też. Także każdą sztukę trzeba patrzeć osobno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas wczoraj rano też dwa obroty na brzuszek

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Condo rozszerzania diety kiedy planujecie zacząć? Bo chyba powoli juz mozemy, ja myslalam poczekac jeszcze troche tak miedzy 5 a 6 zaczac powoli poznawac snaki

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 16:31   #3479
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Czyli np karmimy w leżaczku?
Ja jakoś nie przekonuje się do blw. Planuję podawać papki i później grudki. A kawałki później trochę. Jednak boję się że dziecko się zakrztusi. Zresztą tak robiły nasze matki i banki i wyrośliśmy i motorycznie też jest z nami ok. Wiem że blw jest ok i nie krytykuje po prostu to nie dla mnie. Tak samo z chusta kumpela mnie namawiała że super i na pewno tak jest ale to po prostu też nie dla mnie było.
Rozmawiałam też z pediatra czy gotować czy słoiczki. Z uwagi na produkty na rynku i porę roku zaczniemy od słoiczków a jak będę miała już warzywa od znajomej (lipiec sierpień ) to wtedy będziemy sobie gotować. Planuję też trochę zapasów zrobic wtedy. Wreszcie się zamrażarka przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w lezaczku. Lub w krzeselku do karmienia odchylonym do takiej pozycji jak leżaczek.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Kocham Lidlowe ciuszki, najwięcej z nich korzystamy, są tanie i wydają się rosnąć z dzieckiem, dopiero wskoczyliśmy w drufi rozm lidlowych, a z innych przerobiliśmy 56, 62 i już 68 wychodzimy. Nie wiem co z pepcowymi nie tak, ale co nie mamy to za ciasne są, wąskie jakieś... Z pepco lubimy skarpety



U nas wczoraj rano też dwa obroty na brzuszek

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Condo rozszerzania diety kiedy planujecie zacząć? Bo chyba powoli juz mozemy, ja myslalam poczekac jeszcze troche tak miedzy 5 a 6 zaczac powoli poznawac snaki

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Jeszcze z miesiąc zaczekam. Już kupiłam pierwsze sloiczki

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 19:18   #3480
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Co do rozszerzania planuje zacząć po 5 mc. Jestem dziś podnięta, większość czasu spędziłam w kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.