Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 22:58   #4801
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzięki dziewczyny. Wpadłam rano na pomysł wypicia domowego przecieru z malin, do tego paracetamol i poszłam spać. Synuś dał mi pospać i o 13:00 obudziliśmy się, w tym ja cała mokra, włącznie z poduszką i kołdrą, ale mi trochę lepiej. Zaraz zapodam sobie kolejną dawkę tej uzdrawiającej mieszanki.
A inhalatora nie posiadam, tak mi zeszło z zakupem. Dziś znalazłam sensowny online i wrzuciłam do koszyka.
Z pozytywnych informacji - synek mierzy 80 cm po krzywiznach i waży 8840 g, rozwija się prawidłowo no to kolorowych snów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 09:37   #4802
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Wpadłam rano na pomysł wypicia domowego przecieru z malin, do tego paracetamol i poszłam spać. Synuś dał mi pospać i o 13:00 obudziliśmy się, w tym ja cała mokra, włącznie z poduszką i kołdrą, ale mi trochę lepiej. Zaraz zapodam sobie kolejną dawkę tej uzdrawiającej mieszanki.
A inhalatora nie posiadam, tak mi zeszło z zakupem. Dziś znalazłam sensowny online i wrzuciłam do koszyka.
Z pozytywnych informacji - synek mierzy 80 cm po krzywiznach i waży 8840 g, rozwija się prawidłowo no to kolorowych snów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak jest mierzony po krzywiznach ?
U nas pediatra mierzy na prosto jak dziecko leży.
Zosia też nadrabia, ma 72 cm i 7800g. Mój mały jadak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 20:47   #4803
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Jak jest mierzony po krzywiznach ?
U nas pediatra mierzy na prosto jak dziecko leży.
Zosia też nadrabia, ma 72 cm i 7800g. Mój mały jadak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pediatra przykłada centymetr od głowy wzdłuż całego ciała aż do stóp i tak wyszło 80 cm. Mierząc normalnie wychodzi około 78 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 05:43   #4804
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, u nas chyba zaczynają się ząbki. Widać że dziąsła opuchnięte. Starsza u babci, a ja robie porządki w domu bo z jedną jest łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 11:48   #4805
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas maruda od wczoraj. Nie poznaje swojego dziecka. Chyba go brzuszek boli. Dałam mu czopek to po chwili zrobił kupę taką smierdzaca. Jesteśmy u moich rodziców i moja mama ciągle mu wpycha maliny, borówki, banana, jabłko, i może to od tego. Hmm.. biedny sam nie wie czego chce, mało pije mleka. Bidulek. Teraz usypia, mam nadzieję że mu przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 13:04   #4806
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
U nas maruda od wczoraj. Nie poznaje swojego dziecka. Chyba go brzuszek boli. Dałam mu czopek to po chwili zrobił kupę taką smierdzaca. Jesteśmy u moich rodziców i moja mama ciągle mu wpycha maliny, borówki, banana, jabłko, i może to od tego. Hmm.. biedny sam nie wie czego chce, mało pije mleka. Bidulek. Teraz usypia, mam nadzieję że mu przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też maruda od wczoraj ale to ewidentnie na zęby. Mało śpi w ciągu dnia, w nocy na szczęście nadal śpi więc mam nadzieje że chociaż to jej zostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 13:42   #4807
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas na szczęście dzisiaj już lepiej. Więc to jednak był brzuch. A wczoraj się wycwanilam i pojechałam do siostry ciotecznej więc małego nosiła A ja miałam spokój A i ona zadowolona. A dziś byliśmy u dziadków więc też atrakcje. A teraz jak wstanie to chyba pójdę do teściów bo tam starszy jest i chyba nie ma zamiaru wracać do matki to go zgarne na noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 13:47   #4808
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
U nas na szczęście dzisiaj już lepiej. Więc to jednak był brzuch. A wczoraj się wycwanilam i pojechałam do siostry ciotecznej więc małego nosiła A ja miałam spokój A i ona zadowolona. A dziś byliśmy u dziadków więc też atrakcje. A teraz jak wstanie to chyba pójdę do teściów bo tam starszy jest i chyba nie ma zamiaru wracać do matki to go zgarne na noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dziś też odbieramy starszą od dziadków. Maja nadal obiadu jeść nie chce. Wczoraj nie zjadła, dzisiaj to samo. Dobrze że kaszke je rano chociaż. Jest promocja w rossmanie na słoiczki gerber 125g 3+1 gratis, kaszki bobovita bio są za 9 zł jeśli któraś kupuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 20:44   #4809
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
My dziś też odbieramy starszą od dziadków. Maja nadal obiadu jeść nie chce. Wczoraj nie zjadła, dzisiaj to samo. Dobrze że kaszke je rano chociaż. Jest promocja w rossmanie na słoiczki gerber 125g 3+1 gratis, kaszki bobovita bio są za 9 zł jeśli któraś kupuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weronika przez 2 dni też odmawiała obiadku. Jadla tylko cyca, jogurt z owocem lub kaszke (tak tak dziewczyny udało się, więcej owoca niż kaszki ale je) a obiadku nie chciała. Wczoraj zjadła calutki słoik 220g a dziś może że 3 łyżeczki i też nie chciała.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 21:34   #4810
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Weronika przez 2 dni też odmawiała obiadku. Jadla tylko cyca, jogurt z owocem lub kaszke (tak tak dziewczyny udało się, więcej owoca niż kaszki ale je) a obiadku nie chciała. Wczoraj zjadła calutki słoik 220g a dziś może że 3 łyżeczki i też nie chciała.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Mój Wikuś też ma obrazę na obiadki mięsne. Zje max 3/4 słoika 125g. Za to cyc to dziś był 6 razy.
A propos kaszek. Na opakowaniach kaszek Holle jest napisane, że można do zmiksowanych owoców wrzucić/dosypać kaszkę, czyli już bez wody czy mm. Muszę wypróbować, bo jutro robię mus jabłkowo-bananowo-gruszkowy. Może Nem u Werki też by się sprawdziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Mój kaszki lubi, owsianą średnio, bo chyba brzuch go po niej boli. Zjada codziennie 110 ml kaszki + do tego pół słoika owoców, czyli jakieś 170 ml.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-04, 10:38   #4811
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas kaszki ok, ale jak u Nem więcej owoca niż kaszki musi być.
Przede wszystkim do jedzenia musi być dobry humor ( lekko głodna ok 1h po cycu i nieśpiąca).
U nas rano kaszki z owocem idzie różnie. Oceniam że od 120 do 170 ml na oko. Obiadki prawie zawsze 125g zje. Zwykle słoiczki ale też trochę gotuje głównie warzywka plus indyk wtedy. Czasem ryż czasem ziemniak. Już nie blenduje na gładko tylko widelcem paćkam więc zostają większe grudki. Jedzenie do rączki nie bardzo poza chlebem, wszystko mokrawe czy śliskie jest wyrzucane od razu. Sama łyżeczkę też nie bardzo do buzi chce brać raczej trzeba karmić ale buzię otwiera chętnie. Także u nas powoli do przodu.
Jutro mamy alergologa to podpytam czy mogę już jogurtu próbować dawać czy twarożki. No i spytam o kaszki na mm bo to alergolog dziecięcy i pediatra to najlepiej doradzi. Teraz bym już spróbowała tych na mm moze nie zawsze ale inny smak zawsze, łagodniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 08:11   #4812
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja już jakiś czas daje jogurt z owocem, jak nie chciała kaszy jeść. I na szczęście uczulenia nie widać

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 10:59   #4813
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja już jakiś czas daje jogurt z owocem, jak nie chciała kaszy jeść. I na szczęście uczulenia nie widać

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Super. Ja ostrożnie do tego podchodzę bo u nas do 6 miesiąca była na pewno skaza białkowa a potem nie sprawdzałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 13:39   #4814
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Super. Ja ostrożnie do tego podchodzę bo u nas do 6 miesiąca była na pewno skaza białkowa a potem nie sprawdzałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też ostrożnie przez co u nas idzie wolno to rozszerzanie. Mięs jeszcze nie wprowadziłam, w piątek podałam rybę i już są krostki na buzi i udach
A jajko to nie wiem kiedy wprowadze bo trochę się obawiam.
W tym tygodniu miałam fazę i codziennie mały dostawał obiadek robiony na parze z własnych warzyw teraz właśnie paruje się burak z gruszką i marchewką podam mu to z makaronem

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 20:18   #4815
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Ja też ostrożnie przez co u nas idzie wolno to rozszerzanie. Mięs jeszcze nie wprowadziłam, w piątek podałam rybę i już są krostki na buzi i udach
A jajko to nie wiem kiedy wprowadze bo trochę się obawiam.
W tym tygodniu miałam fazę i codziennie mały dostawał obiadek robiony na parze z własnych warzyw teraz właśnie paruje się burak z gruszką i marchewką podam mu to z makaronem

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Ja jutro wprowadzam rybę. Mięsko po części opanowane: kurczak, indyk, cielęcina, królik. Na wołowinę i wieprzowinę ciśnienia nie mam. Wzięłam się za domowe deserki. Wczoraj było jabłko-gruszka-banan-brzoskwinia. Dziś leniwiej tarkowane jabłko na tarce, na której mama mi ścierała owoce jak byłam malutka i banan skrobany łyżeczką, więc pierwsze kawałki się pojawiają. I właśnie te kawałki to tak średnio Wiktorowi się podobają. Po rybie mam w planie jajko w formie jajecznicy na parze lub gotowane dodane do warzyw.
Jogurty i twarożki to dla mnie na razie czarna magia. Jakie jogurty? naturalne? jakiej firmy? kiedyś dawało się dzieciom danonki, ale to chyba niezbyt dobry pomysł, co myślicie?
Paulinunia buraka nie podawałam, smakuje? ja nie lubię buraczków od urodzenia, nie jadam w żadnej postaci i mój chrześniak 9-letni też nie toleruje od małego, a przydałoby się, bo synek ma niedobór żelaza i musi kropelki łykać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 21:24   #4816
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja jutro wprowadzam rybę. Mięsko po części opanowane: kurczak, indyk, cielęcina, królik. Na wołowinę i wieprzowinę ciśnienia nie mam. Wzięłam się za domowe deserki. Wczoraj było jabłko-gruszka-banan-brzoskwinia. Dziś leniwiej tarkowane jabłko na tarce, na której mama mi ścierała owoce jak byłam malutka i banan skrobany łyżeczką, więc pierwsze kawałki się pojawiają. I właśnie te kawałki to tak średnio Wiktorowi się podobają. Po rybie mam w planie jajko w formie jajecznicy na parze lub gotowane dodane do warzyw.
Jogurty i twarożki to dla mnie na razie czarna magia. Jakie jogurty? naturalne? jakiej firmy? kiedyś dawało się dzieciom danonki, ale to chyba niezbyt dobry pomysł, co myślicie?
Paulinunia buraka nie podawałam, smakuje? ja nie lubię buraczków od urodzenia, nie jadam w żadnej postaci i mój chrześniak 9-letni też nie toleruje od małego, a przydałoby się, bo synek ma niedobór żelaza i musi kropelki łykać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Wiktor też zwolennikiem kawałków nie jest.

Burak mu smakuje podawałam z jabłkiem i marchewką a na alantkowe blw jest przepis na buraka z marchewką, gruszką i makaronem i to mu bardzo smakowało oczywiście zblendowalam bo do rączki nie weźmie jeszcze

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 21:24   #4817
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja podaję zwykły naturalny, raz miałam bielucha, a tak to bez znaczenia jaki. One cukru nie mają. (dziś miałam Danone). Danonki to mają kilo cukru i tyle, sama mogę zjeść ale dzidzi nie dam

Przyznam się że ja nie wprowadzam po kolei, ryba już była, mięsa też wszystkie. Werka jadla wszystko że smakiem a od wczoraj znowu awantura przy jedzeniu i koniec. Tylko mleko i owoce. Przeczekamy.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017

Edytowane przez Nemmireth_
Czas edycji: 2019-08-05 o 21:27
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 22:51   #4818
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja jutro wprowadzam rybę. Mięsko po części opanowane: kurczak, indyk, cielęcina, królik. Na wołowinę i wieprzowinę ciśnienia nie mam. Wzięłam się za domowe deserki. Wczoraj było jabłko-gruszka-banan-brzoskwinia. Dziś leniwiej tarkowane jabłko na tarce, na której mama mi ścierała owoce jak byłam malutka i banan skrobany łyżeczką, więc pierwsze kawałki się pojawiają. I właśnie te kawałki to tak średnio Wiktorowi się podobają. Po rybie mam w planie jajko w formie jajecznicy na parze lub gotowane dodane do warzyw.
Jogurty i twarożki to dla mnie na razie czarna magia. Jakie jogurty? naturalne? jakiej firmy? kiedyś dawało się dzieciom danonki, ale to chyba niezbyt dobry pomysł, co myślicie?
Paulinunia buraka nie podawałam, smakuje? ja nie lubię buraczków od urodzenia, nie jadam w żadnej postaci i mój chrześniak 9-letni też nie toleruje od małego, a przydałoby się, bo synek ma niedobór żelaza i musi kropelki łykać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Danonki nieee. Jogurt naturalny. Ja lubię (i moje dzieci) jogurty Krasnystaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 08:55   #4819
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Polecam grupę na FB dieta niemowlaka i starszaka i druga rozszerzanie diety po 6 miesiącu
Dużo pomysłów i info.
Co do jogurtów : Oczywiście czytać składy. Ogólnie skład jogurtu powinien byc mleko i bakterie. Często dodawane są białka mleka,mleko w proszku, serwatka, czy inne cuda żeby go zagęścić. To nie tragedia ale są to zbędne dodatki. Poza tym już białko jest w mleku i jeśli producent jeszcze go dokłada to już się go naprawdę dużo robi. O ile ktoś zdrowy to myślę że problemów nie będzie, gorzej jak ktoś nie jest i taka ilość białka może być zbyt obciążająca (np dla małych dzieci). Skoro mamy duży wybór w sklepach to czemu nie wybierać mniej kombinowanych produktów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 09:12   #4820
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, u nas wszystko też jakoś pomału idzie. Chyba niebawem.właśnie dam jajko w postaci jajecznicy na parze. Jogurtów jeszcze nie dawałam, ale codziennie jest kaszka z owocami lub bez i obiadek. Jak w kaszce nie ma owoców to daje później. Oczywiście starsza siostra już uraczyła młodszą herbatnikiem np na szczęście nie dużo dostała. A tak to Majka zje też chlebek, chrupy. Jak czegoś nie chce to nie je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 11:21   #4821
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, u nas wszystko też jakoś pomału idzie. Chyba niebawem.właśnie dam jajko w postaci jajecznicy na parze. Jogurtów jeszcze nie dawałam, ale codziennie jest kaszka z owocami lub bez i obiadek. Jak w kaszce nie ma owoców to daje później. Oczywiście starsza siostra już uraczyła młodszą herbatnikiem np na szczęście nie dużo dostała. A tak to Majka zje też chlebek, chrupy. Jak czegoś nie chce to nie je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko jak kawałek herbatnika zje to jej krzywdy nie zrobi byle się nie zakrztusiła.
A wiadomo że jak dostała to jadła starsza siostra to to musiało być najlepsze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 13:21   #4822
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Ja też ostrożnie przez co u nas idzie wolno to rozszerzanie. Mięs jeszcze nie wprowadziłam, w piątek podałam rybę i już są krostki na buzi i udach
A jajko to nie wiem kiedy wprowadze bo trochę się obawiam.
W tym tygodniu miałam fazę i codziennie mały dostawał obiadek robiony na parze z własnych warzyw teraz właśnie paruje się burak z gruszką i marchewką podam mu to z makaronem

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Jajka często są w makaronach więc sprawdź.
U nas była alergia na mleko i podejrzenie na jajka więc te produkty narazie pomijamy. W przyszłym tygodniu wprowadze gluten.
Starszy syn jadł jogurt naturalny Bieluch. Dobry skład. Dosyć długo go jadł i chętnie.
Ostatnio mały maruda, najlepiej ze smoczkiem w buzi i żeby ktoś przy nim był. Ciężko coś zrobić i mało śpi w dzień. Mam nadzieję że mu szybko minie.
Zaczął się przekrecac na plecy więc już kombinowanie na całego. I chyba zamienimy mu łóżeczko szczebelkowe na turystyczne. Bo tam może się kręcić dookoła i nie walnie się w szczebelki i nie wyrzuci smoczka na podłogę. Bo taka sobie upodobal zabawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 14:28   #4823
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Oj tak. U nas też ta faza. Wszystko wyrzuca na podłogę i patrzy jak spada . Taka zabawa dziecko poznaje moc grawitacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 15:38   #4824
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Danonki nieee. Jogurt naturalny. Ja lubię (i moje dzieci) jogurty Krasnystaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak pomyślałam że danonki to krótko mówiąc shit

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Jajka często są w makaronach więc sprawdź.
U nas była alergia na mleko i podejrzenie na jajka więc te produkty narazie pomijamy. W przyszłym tygodniu wprowadze gluten.
Starszy syn jadł jogurt naturalny Bieluch. Dobry skład. Dosyć długo go jadł i chętnie.
Ostatnio mały maruda, najlepiej ze smoczkiem w buzi i żeby ktoś przy nim był. Ciężko coś zrobić i mało śpi w dzień. Mam nadzieję że mu szybko minie.
Zaczął się przekrecac na plecy więc już kombinowanie na całego. I chyba zamienimy mu łóżeczko szczebelkowe na turystyczne. Bo tam może się kręcić dookoła i nie walnie się w szczebelki i nie wyrzuci smoczka na podłogę. Bo taka sobie upodobal zabawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy turystyczne u dziadków. Dobre rozwiązanie na wyjazdy, no i nic z niego nie wyrzuci, ale dotykając siatki ona wydaje lekki szelest i mały nieraz przez to się budzi. My do tego łóżeczka dokupiliśmy dodatkowo materac, bo zestawowy cienki i sztywny jak deska. Łóżeczko mamy Kinderkraft z przewijakiem i przybornikiem. Sama konstrukcja super, szybko się rozkłada i składa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Oj tak, rzucanie wszystkiego na podłogę i oglądanie jak spada to jedna z lepszych i niekończących się zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 16:43   #4825
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Tak pomyślałam że danonki to krótko mówiąc shit

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

My mamy turystyczne u dziadków. Dobre rozwiązanie na wyjazdy, no i nic z niego nie wyrzuci, ale dotykając siatki ona wydaje lekki szelest i mały nieraz przez to się budzi. My do tego łóżeczka dokupiliśmy dodatkowo materac, bo zestawowy cienki i sztywny jak deska. Łóżeczko mamy Kinderkraft z przewijakiem i przybornikiem. Sama konstrukcja super, szybko się rozkłada i składa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Oj tak, rzucanie wszystkiego na podłogę i oglądanie jak spada to jedna z lepszych i niekończących się zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Damgala: ogólnie prawie wszystkie te serki waniliowe, owocowe czy inne to shit trzeba wyrobić sobie nawyk czytania składów bez tego ani rusz
Jeszcze pół biedy jak cukier czy co ale dodatki typu guma ksantanowa, arabska, wszystkie glutaminianu, fosforany i inne wynalazki..... Ja ostatnio kupiłam dżem znanej marki na Ł i tam takie właśnie "gumy" w składzie.... Załamka. Od razu podopwiem że powidła śliwkowe z Łowicza są ok bo to śliwki plus cukier tylko. I biedronkowa seria 100% owoc też ok bo są owoce soki, i pektyny. To tak w ramach ciekawości i dla nas, nie dla dzieciaków na tą chwilę, wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 18:36   #4826
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Damgala: ogólnie prawie wszystkie te serki waniliowe, owocowe czy inne to shit trzeba wyrobić sobie nawyk czytania składów bez tego ani rusz
Jeszcze pół biedy jak cukier czy co ale dodatki typu guma ksantanowa, arabska, wszystkie glutaminianu, fosforany i inne wynalazki..... Ja ostatnio kupiłam dżem znanej marki na Ł i tam takie właśnie "gumy" w składzie.... Załamka. Od razu podopwiem że powidła śliwkowe z Łowicza są ok bo to śliwki plus cukier tylko. I biedronkowa seria 100% owoc też ok bo są owoce soki, i pektyny. To tak w ramach ciekawości i dla nas, nie dla dzieciaków na tą chwilę, wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytam etykiety od bardzo dawna fakt, to podstawa przy zakupach, bo to co nam oferują producenci woła o pomstę do nieba. Zwracam uwagę na wszystkie e-badziewia i cukier pod kazdą postacią. Jogurty wybieram ze składem mleko i kultury bakterii, serki homo jem od wielkiego dzwonu, a dżemów w ogóle. Niestety mam słabość do chipsów, jedyny pożytek że wybieram tylko te na oleju slonecznikowym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 19:47   #4827
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Czytam etykiety od bardzo dawna fakt, to podstawa przy zakupach, bo to co nam oferują producenci woła o pomstę do nieba. Zwracam uwagę na wszystkie e-badziewia i cukier pod kazdą postacią. Jogurty wybieram ze składem mleko i kultury bakterii, serki homo jem od wielkiego dzwonu, a dżemów w ogóle. Niestety mam słabość do chipsów, jedyny pożytek że wybieram tylko te na oleju slonecznikowym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam słabość do chipsów ale bardzo się ograniczam. Lubię też pizze bardzo ale robie sama bo starsza córka też je więc zawsze pod nią robie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 20:09   #4828
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Też mam słabość do chipsów ale bardzo się ograniczam. Lubię też pizze bardzo ale robie sama bo starsza córka też je więc zawsze pod nią robie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pizzę lubię, ale nie jest to wybitnie moje ulubione danie. Zazwyczaj zjem 2 kawałki, na duży głód 3 i bez brzegów, najlepiej na cieniutkim cieście. Za to nie znoszę tortilli. Od tego jedzeniowego gadania głodna się zrobiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 21:19   #4829
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Tak pomyślałam że danonki to krótko mówiąc shit

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

My mamy turystyczne u dziadków. Dobre rozwiązanie na wyjazdy, no i nic z niego nie wyrzuci, ale dotykając siatki ona wydaje lekki szelest i mały nieraz przez to się budzi. My do tego łóżeczka dokupiliśmy dodatkowo materac, bo zestawowy cienki i sztywny jak deska. Łóżeczko mamy Kinderkraft z przewijakiem i przybornikiem. Sama konstrukcja super, szybko się rozkłada i składa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Oj tak, rzucanie wszystkiego na podłogę i oglądanie jak spada to jedna z lepszych i niekończących się zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki masz do tego łóżeczka materac? Bo właśnie to od kompletu jest kijowe. A dostaliśmy od znajomych bo mieli 2 i jedno zbędne nam dali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:46   #4830
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nie gadać o jedzeniu bo ja to się staram parę kg zrzucić a Minnie pomagacie ;/.
U nas wyszła górna lewa jedynka dzisiaj więc Zochna już ma 3 zęby do gryzienia mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.