Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-27, 12:51   #2491
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Bardziej dzikie? No mają swoje instynty, ale można je zaspokoić w domu. Tylko myślenie ludzi jest jakie jest - ogarniają że z psem trzeba wyjść na spacer ale nie ogarniają, że koty potrzebują uwagi człowieka i "chodzenie swoimi sciezkami" to zwykle uogólnienie, które jest mało prawdziwe.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
To jak zaspokoić instynkty kota, który w domu śpi, je, głaska się, ale totalnie nie chce się bawić ani korzystać z fikuśnych piętrowych drapaków? Co robić jak dostaje szału jak nie może wyjść i lata od drzwi do drzwi? Jak masz sposób, to się podziel, przekażę znajomym
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 12:51   #2492
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
IMHO koty są udomowione, ale to wcale nie sprawiło, że pozbyły się swoich instynktów. Jeśli kot komuś ucieka z domu, bo zapomnieliśmy zamknąć drzwi, to przecież nie dlatego, że człowiek robi mu krzywdę i ucieka od kogoś, kto się nad nim znęca, ale kieruje nim ciekawość.
Sąsiedzi mieli kota, który lubił sobie wyjść rozejrzeć się na klatkę, ale nigdzie dalej. Zabrany czasami na zewnątrz chciał wracać do domu. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby nauczył się wychodzić (no i przede wszystkim nie miałoby to sensu). O niektórych słyszałam, że jak raz im się pozwoliło, to potem już chciały stale.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 12:54   #2493
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89700071]Sąsiedzi mieli kota, który lubił sobie wyjść rozejrzeć się na klatkę, ale nigdzie dalej. Zabrany czasami na zewnątrz chciał wracać do domu. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby nauczył się wychodzić (no i przede wszystkim nie miałoby to sensu). O niektórych słyszałam, że jak raz im się pozwoliło, to potem już chciały stale.[/QUOTE]
A widzisz, moja nigdy na klatkę nie uciekała. Jak ją nawet próbowałam wynosić na rękach w ramach żartu (kawałek dalej mam skrzynkę pocztową), to drapała mnie do żywego.
Ale na dwór? Spoko, luz, królowa dzielni*, potrzymaj mi kuwetę. Tylko zrób mi drabinkę, bo mam papierowy wyskok i nie potrafię doskoczyć nawet do wysokości blatu kuchennego.

* Tutaj przesadzam, bo trzymała się w miarę blisko mieszkania w porównaniu np. do takiej trikolorki, którą można było spotkać jednego dnia na obu krańcach osiedla.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:00   #2494
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

A co z wypuszczaniem kota ale na smyczy? To nie jest zalecane?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:06   #2495
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
A co z wypuszczaniem kota ale na smyczy? To nie jest zalecane?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
W przypadku mojej to się zupełnie nie sprawdziło. Chodziła skulona, niepewna, jakby się bała, że w razie zagrożenia nie ucieknie w bezpieczne miejsce i nie traktowała mnie jako gwarantki jej bezpieczeństwa.
Ale są koty podróżujące, które jakoś sobie radzą na tej smyczy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:07   #2496
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Pytanie do dzieciatych.
Czy poszłybyście na wesele z 7-8 miesięcznym dzieckiem?
Byłam i było spoko. Ale wesele raczej z tych bardziej kameralnych i nie do rana, a ja miałam pretekst, żeby nie być na sali cały czas Chyba, że nie ma warunków, żeby opuścić salę, to wtedy bym nie polecała.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2023-10-27 o 13:09
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:13   #2497
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Pytanie do dzieciatych.
Czy poszłybyście na wesele z 7-8 miesięcznym dzieckiem?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Byłam i zdecydowanie nie polecam. Odliczałam czas, żeby zawieźć pod opiekę babci o 20
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-27, 13:17   #2498
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem argument, że za bardzo kocham kota by pozwolić mu wychodzić jest chybiony, moim zdaniem to jest totalny egoizm. Dziecku też nie pozwolisz pójść na studia, bo za bardzo je kochasz? Różne mieliśmy koty, niektóre ładnie się przystosowały do życia w mieszkaniu, inne fatalnie. Moim zdaniem barbarzyństwem i torturą jest trzymanie w zamknięciu kota, który ewidentnie potrzebuje wychodzić - w domu się nie bawi, jest smutny, w kółko siedzi pod drzwiami. No po prostu nie, kot też ma być szczęśliwy, nie tylko ja spokojna. Trzeba spojrzeć trochę dalej niż na czubek własnego nosa, dobrostan zwierzęcia to też zaspokojenie jego potrzeb, również potrzeby wychodzenia. Oczywiście jak się mieszka w wieżowcu w wielkim mieście to trudno kota wypuszczać - wtedy trzeba pomyśleć co z tym fantem zrobić, ale gdzieś na spokojnym osiedlu z dala od ulicy to inna rzecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej pasuje porównanie do małego dziecka, niż dorosłego i studiów. Jeśli dziecko będzie płakać, bo nie pozwalasz mu na coś, co jest potencjalnie niebezpieczne, to też jest tortura i egoizm?
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:23   #2499
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To jak zaspokoić instynkty kota, który w domu śpi, je, głaska się, ale totalnie nie chce się bawić ani korzystać z fikuśnych piętrowych drapaków? Co robić jak dostaje szału jak nie może wyjść i lata od drzwi do drzwi? Jak masz sposób, to się podziel, przekażę znajomym
Latanie do drzwi trzeba konsekwentnie ignorować. Jak nie ustąpisz to kiedyś się nauczy, że to nie ma sensu.

Spróbuj zrobić wędkę albo mate węchową z surowym mięsem/whole prey
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:24   #2500
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
W przypadku mojej to się zupełnie nie sprawdziło. Chodziła skulona, niepewna, jakby się bała, że w razie zagrożenia nie ucieknie w bezpieczne miejsce i nie traktowała mnie jako gwarantki jej bezpieczeństwa.

Ale są koty podróżujące, które jakoś sobie radzą na tej smyczy.
No tak, ale pies też na początku boi się smyczy i trzeba go nauczyć. Zastanawia mnie skąd to się wzięło, że psy wyprowadza się na smyczy lub chociaż idąc razem z psem i nikt z tym nie dyskutuje, a koty jeśli wychodzą to same.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:25   #2501
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

W temacie wychodzących kotów to mnie irytuje jeszcze temat ich wypróżniania się w losowych miejscach. Po psach trzeb sprzątać (co sama robię i w 100% to popieram), za to cudzy kot może wleźć ci do ogródka/na taras/na trawnik/na chodnik i zostawić śmierdząca niespodziankę
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-27, 13:26   #2502
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
A co z wypuszczaniem kota ale na smyczy? To nie jest zalecane?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Jest, ale nie każdego kota nauczysz chodzenia na smyczy. Jak masz kota od maleńkości i od początku będziesz go do tego przywyczajać, to pewnie się nauczy. Są przecież ludzie, którzy w ten sposób wyprowadzają koty, a nawet z nimi podróżują. Ale jak bierzesz dorosłego kota, ktory wcześniej był wychodzący/żył dziko, to może być ciężko. Poza tym u kotów, to nie do końca chodzi o samo chodzenie. Jak przyczepisz kotu gps, to przez większość czasu kot gdzieś siedzi i obserwuje.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:29   #2503
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
A co z wypuszczaniem kota ale na smyczy? To nie jest zalecane?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Behawioryści ogólnie nie zalecają. Istnieje ryzyko, że kot wpłynie to negatywnie na zachowanie kota np. będzie się domagał wychodzenia w porach do tego niedogodnych.

Nie każdy kot w ogóle jest zainteresowany. Ja kiedyś próbowałam i moje koty były ciężko zestresowane. Poza tym jak kot mocno się przestraszy to może zerwać się ze smyczy albo zrobić sobie krzywdę, uciekając na oślep na smyczy.

I naprawdę nie ma co porównywać kotów od ludzi. Taka antropomorfizacja nie dość, że jest błędem poznawczym to jest jeszcze zwykle jest szkodliwa. Kot to jest kot, dziecko to dziecko.

Edytowane przez PumpkinEyes
Czas edycji: 2023-10-27 o 13:31
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:31   #2504
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ale chyba większość zdrowych sprawnych kotów robi tournee po mieszkaniu, bardzo często nad ranem, kot się może bać wychodzić na zewnątrz, ale i tak będzie rajdował z jednego końca mieszkania na drugie

Znam koty, które nie są w ogóle zainteresowane zabawkami i drapakami, za to uwielbiają się ganiać z innymi kotami/psami.

Miałam też kota, który był wzięty ze wsi do mieszkania i pół roku spałam w zatyczkach, bo nie chciał odpuścić, ale ja też nie odpuściłam i w końcu wycia się skończyły.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:34   #2505
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Z mojego doświadczenia największą atrakcją dla kotów jest osiatkowany balkon z widokiem. Potrafią godzinami siedzieć i obserwować ptaki/wiewiórki. Sama obserwacja to też jest forma polowania i wysiłku intelektualnego dla kota.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:34   #2506
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Poza tym jak kot mocno się przestraszy to może zerwać się ze smyczy albo zrobić sobie krzywdę, uciekając na oślep na smyczy.
I jeszcze pytanie: a co w przypadku, gdyby takiego kota na spacerze na smyczy zaatakował duży pies? Sam kot, bez smyczy, jeszcze mógłby próbować ucieczki gdzieś na drzewo (przykładowo), natomiast jeśli właściciel próbowałby go ochronić przez złapanie na ręce, to pies pewnie skoczyłby na człowiek, a na dodatek przerażony kot podrapał.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:38   #2507
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie: a co w przypadku, gdyby takiego kota na spacerze na smyczy zaatakował duży pies? Sam kot, bez smyczy, jeszcze mógłby próbować ucieczki gdzieś na drzewo (przykładowo), natomiast jeśli właściciel próbowałby go ochronić przez złapanie na ręce, to pies pewnie skoczyłby na człowiek, a na dodatek przerażony kot podrapał.
Pewnie tak. Mój wujek wyprowadzał kota dawno temu, kot był przyzwyczajony, ale komuś strzeliło z rury wydechowej i kot wskoczył wujkowi tak na głowę, bardzo mocno go podrapał w panice. No w przestrzeni publicznej nie przewidzisz wszystkiego
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:41   #2508
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Pewnie tak. Mój wujek wyprowadzał kota dawno temu, kot był przyzwyczajony, ale komuś strzeliło z rury wydechowej i kot wskoczył wujkowi tak na głowę, bardzo mocno go podrapał w panice. No w przestrzeni publicznej nie przewidzisz wszystkiego
Wychodziłam na spacer z psem (suczką) brata, tak się właśnie złożyło, że zaatakował ją inny, większy pies. Ona owinęła mnie dookoła smyczą, ale zanim się wywróciłam, to zdążyłam odpiąć smycz, przez co ona mu uciekła. No cóż, miała opinie najszybszej na osiedlu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 13:52   #2509
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia największą atrakcją dla kotów jest osiatkowany balkon z widokiem. Potrafią godzinami siedzieć i obserwować ptaki/wiewiórki. Sama obserwacja to też jest forma polowania i wysiłku intelektualnego dla kota.
Dokładnie, osiatkowany balkon lub woliera to jest świetne rozwiązanie - kot może nadal korzystać z dobrodziejstw dworu, ale nie robić sobie i innym krzywdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-27, 13:57   #2510
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie mam dziecka, ale znajomi takie dzieci zabierali. Było spanie w wózku w słuchawkach wygłuszających albo zabranie ze sobą babci, która siedziała z dzieckiem w pokoju. Wg mnie ta druga opcja jest spoko. Można się bawić, a w razie czego iść nakaramić czy jak coś tam się dzieje. No i dzieci są też różne. Jak się trafi egzemplarz co lubi spać, to w ogóle nie ma problemu.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jakbym się dobrze czuła i dziecko to tak
Dzięki za odpowiedzi. Pytam, bo będę robić wesele, i się zastanawiam, czy liczyć, że para z takim dzieckiem się zjawi.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Byłam i było spoko. Ale wesele raczej z tych bardziej kameralnych i nie do rana, a ja miałam pretekst, żeby nie być na sali cały czas Chyba, że nie ma warunków, żeby opuścić salę, to wtedy bym nie polecała.
Co to znaczy, że nie ma warunków, żeby upuścić salę?

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Byłam i zdecydowanie nie polecam. Odliczałam czas, żeby zawieźć pod opiekę babci o 20
A jakby nie wiem, była niania do dzieci na weselu, to byś skorzystała?
Co moi nie odwiozą do babci, bo ona też będzie na weselu.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:24   #2511
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
To koniecznie sproboj i daj znać bo właśnie mam już upatrzone z Neonail ale potrzebuje opini

A dasz link ?

Mi sie podobaja naklejki semilac i szukam tez odpowiednich hybryd do frencza. Macie te male pedzelki do malowania koncowek ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:27   #2512
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Pytam, bo będę robić wesele, i się zastanawiam, czy liczyć, że para z takim dzieckiem się zjawi.







Co to znaczy, że nie ma warunków, żeby upuścić salę?







A jakby nie wiem, była niania do dzieci na weselu, to byś skorzystała?

Co moi nie odwiozą do babci, bo ona też będzie na weselu.
A to inna sytuacja. Musisz nastawić się na to, że przyjdą z dzieckiem, jeśli nie będą mieli go z kim zostawić lub jeśli matka karmi je piersią.
Nie wiem czy takie dziecko zechciałoby zostać z obcą osobą (nianią), więc dla mnie to chybiony pomysł. Lepszym pomysłem wydaje mi się wynajęcie pokoju, w którym dzieci mogłyby spokojnie spać, lub w którym rodzice mogliby je przebrać/nakarmić.
Ostatnio byliśmy na weselu i skorzystaliśmy z opcji spania dziecka w pokoju, tylko że nasze ma 3 lata i przesypia całe noce, więc zupełnie inaczej niż w przypadku takiego malucha.

Najlepiej byłoby porozmawiać z głównymi zainteresowanymi. Ja starałabym się nie brać dziecka w tym wieku na wesele, lub w ogóle nie iść na imprezę, niż męczyć się z takim maluchem.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2023-10-27 o 14:29
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:32   #2513
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Pytanie do dzieciatych.
Czy poszłybyście na wesele z 7-8 miesięcznym dzieckiem?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Nie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
W temacie wychodzących kotów to mnie irytuje jeszcze temat ich wypróżniania się w losowych miejscach. Po psach trzeb sprzątać (co sama robię i w 100% to popieram), za to cudzy kot może wleźć ci do ogródka/na taras/na trawnik/na chodnik i zostawić śmierdząca niespodziankę
Koty nie załatwiają się na chodnikach, tarasach. Zagrzebują

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:46   #2514
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że nie ma warunków, żeby upuścić salę?
Znam salę okolicznościową, gdzie wszędzie poza salą jest zimno (w sezonie jesienno-zimowym), więc albo siedzieć tam w hałasie, albo poza w zimnie.
W sumie z tym weselem to jeśli rodzice chcą się bawić jak normalnie to jednak nie da rady, wiadomo, że trzeba się mocno dostosować do dziecka.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:53   #2515
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Znam salę okolicznościową, gdzie wszędzie poza salą jest zimno (w sezonie jesienno-zimowym), więc albo siedzieć tam w hałasie, albo poza w zimnie.

W sumie z tym weselem to jeśli rodzice chcą się bawić jak normalnie to jednak nie da rady, wiadomo, że trzeba się mocno dostosować do dziecka.
Dokladnie. Co to za zabawa z dzieckiem? Już wolałabym zostać w domu

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:57   #2516
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Pytanie do dzieciatych.
Czy poszłybyście na wesele z 7-8 miesięcznym dzieckiem?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Ja bez dzieci,ale na pewno bym nie poszła.
Zaliczyłam ostatnio dużo wesel i no takie małe dziecko + wesele to nie jest dobry pomysł. Jeśli wesele byłoby blisko to zostawiłabym je np z babcią,jeśli daleko to albo bym nie pojechała albo musiałabym kogoś na miejscu do opieki + pokój

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 16:22   #2517
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To jak zaspokoić instynkty kota, który w domu śpi, je, głaska się, ale totalnie nie chce się bawić ani korzystać z fikuśnych piętrowych drapaków? Co robić jak dostaje szału jak nie może wyjść i lata od drzwi do drzwi? Jak masz sposób, to się podziel, przekażę znajomym
Whole prey, uszy krolicze, trening intelektualny, kociostrada, osiatkowany balkon i okna.
Co znaczy dostaje szału i lata od drzwi do drzwi? Mój tak lata jak ma dużo energii to dosłownie od jednego końca do drugiego biegnie z rozpędu co nie znaczy, że chce wyjść na dwór. Można wychodzić na smyczy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 18:53   #2518
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Jeśli lot mam o 8 rano, jest to lot krajowy i mam przy sobie tylko torebkę to ile muszę wcześniej na lotnisku być?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 19:02   #2519
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy są jakieś sposoby na „zakwasy”? Ból jest straszny…
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 19:27   #2520
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Czy są jakieś sposoby na „zakwasy”? Ból jest straszny…
Masaż, rolowanie na wałku. Ja w ostateczności sięgnęłam kiedyś po leki przeciwzapalne (przez tydzień miałam taki rwąco-piekący ból mięśni w czworogłowych, że za każdym razem jak siadłam to miałam wrażenie, jakby się rozrywały i odrywały od kości).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.