Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-29, 18:17   #2341
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Więcej czasu choćby po to żeby mieć zapas czasu w razie spóźnienia Panny Młodej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Poważnie? ...


Zapas w przypadku INNEJ turbo ważnej uroczystości nie jest już potrzebny? Jeśli jestem punktualna to co mnie obchodzi zapas makijażystki? Dlaczego mam za to płacić? Nie ma sensownego argumentu dlaczego makijaż ślubny ma być droższy skoro to również dopracowany makijaż. Makijaż próbny to makijaż próbny - czy próbny na ślub, czy imprezę urodzinową.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:17   #2342
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Więcej czasu choćby po to żeby mieć zapas czasu w razie spóźnienia Panny Młodej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Według mnie to absurdalny argument.
Po pierwsze: można spóźnić się na makijaż wieczorowy i wtedy też musi robić w pośpiechu, ewentualnie kolejne usługi się opóźniają (w skrajnych przypadkach odmawia się usługi).
Po drugie: jeśli jest o czasie, to makijażystka jej nie zwróci za to, że "na wszelki wypadek zarezerwowała więcej czasu". Czyli punktualna panna młoda jest w plecy, bo jakieś inne potencjalnie się spóźniają i przez to makijażystka sobie więcej czasu musi zarezerwować i więcej za to inkasuje tak robi się finansowa odpowiedzialność zbiorowa przy makijażu ślubnym

Edit.
Jedyny sens, gdy widzę, czemu ślubny miałby być droższy od wieczorowego, to faktycznie zarezerwowanie więcej czasu, bo np. jest fotograf i kamerzysta, którzy utrwalają przebieg przygotowań i czasem trzeba do tego odpowiednio zapozować.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2023-10-29 o 18:19
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:19   #2343
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie obecne w mediach promowanie zdrady i zachęcanie do niej Nie opisywanie zdrad (bo tym media żyły zawsze), tylko takie jawne mówienie jakie to jest fajne zdradzić męża. Jak można dzięki temu poznać siebie i ogólnie zacząć żyć.
Może są jacyś ludzie, którym zależy na niszczeniu społeczeństwa.

Znajdź mi JEDEN artykuł na normalnym portalu, gdzie piszę "zdradzajcie, zachęcamy". Podkreślam słowo portal i nie zdanie wyrwane z kontekstu w postaci mema.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:21   #2344
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To samo w książkach.
Płomienny romans rozpoczynający się od przypadkowych spojrzeń przy ladzie z mięsem w sklepie
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:23   #2345
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość

Edit.
Jedyny sens, gdy widzę, czemu ślubny miałby być droższy od wieczorowego, to faktycznie zarezerwowanie więcej czasu, bo np. jest fotograf i kamerzysta, którzy utrwalają przebieg przygotowań i czasem trzeba do tego odpowiednio zapozować.

Tak - wtedy mamy już dodatkową usługę.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:41   #2346
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To samo w książkach.
Płomienny romans rozpoczynający się od przypadkowych spojrzeń przy ladzie z mięsem w sklepie
Brzmi zachecajaco, poproszę tytuł
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:43   #2347
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Brzmi zachecajaco, poproszę tytuł
Nie pamiętam, bo to był jakiś gniot, którego odłożyłam po kilku pierwszych rozdziałach.
Ale serio, fabuła taka, że babka przyglądałam się szynkom, a tutaj nagle zakupy robi boski adonis.
Kryminał.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 18:45   #2348
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:47
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:46   #2349
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Według mnie to absurdalny argument.
Po pierwsze: można spóźnić się na makijaż wieczorowy i wtedy też musi robić w pośpiechu, ewentualnie kolejne usługi się opóźniają (w skrajnych przypadkach odmawia się usługi).
Po drugie: jeśli jest o czasie, to makijażystka jej nie zwróci za to, że "na wszelki wypadek zarezerwowała więcej czasu". Czyli punktualna panna młoda jest w plecy, bo jakieś inne potencjalnie się spóźniają i przez to makijażystka sobie więcej czasu musi zarezerwować i więcej za to inkasuje tak robi się finansowa odpowiedzialność zbiorowa przy makijażu ślubnym

Edit.
Jedyny sens, gdy widzę, czemu ślubny miałby być droższy od wieczorowego, to faktycznie zarezerwowanie więcej czasu, bo np. jest fotograf i kamerzysta, którzy utrwalają przebieg przygotowań i czasem trzeba do tego odpowiednio zapozować.
Powiem Ci coś w sekrecie. Do ustalenia kosztów usługi liczy się srednia. Więc czasem jest też tak że dokładasz do usługi innej osoby bo twoja usługa kosztuje mniej a innej więcej. Więc tak jest finasowa odpowiedzialnoc zbiorowa

Już widzę klientkę której odmawia się usługi makijażu na ślub bo się spóźniła. Wolałabyś zapłacić 30zl więcej żeby twoja makijażystka miała rezerwę czasu czy żeby Ci odmówiła albo wykonała tylko część makijażu?
Idąc tym tropem czy spóźnialska powinna dopłacać za opóźnienie bo przez nią opóźnia się inne klientki?
Jedna dziewczyna wspominała tutaj że nie była zadowolona ale na zwykła imprezę przejdzie ale na ślubnym byłaby rozczarowana. Więc jeśli masz zwykła klientkę to możesz zrezygnować z rzęs, wykonać minimalistyczny makijaż. W przypadku młodej to już jest niepotrzebnie narażanie na stres.
Każdy ustala swoje zasady.
Znowu w kwestii płatności. Czy w takim razie Panna Młoda powinna dopłacić makijażystkę za korzystaniu z jej wizerunek przy zdjęciach?



Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:56   #2350
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:56   #2351
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie pamiętam, bo to był jakiś gniot, którego odłożyłam po kilku pierwszych rozdziałach.
Ale serio, fabuła taka, że babka przyglądałam się szynkom, a tutaj nagle zakupy robi boski adonis.
Kryminał.
I trup tez w tych szynkach potem...?

W sumie teraz mnie olśniło czemu nie poznałam ostatnio żadnego sensownego adonisa: jestem vege.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 19:01   #2352
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Powiem Ci coś w sekrecie. Do ustalenia kosztów usługi liczy się srednia. Więc czasem jest też tak że dokładasz do usługi innej osoby bo twoja usługa kosztuje mniej a innej więcej. Więc tak jest finasowa odpowiedzialnoc zbiorowa
Od 6 lat pracuję w usługach, ale ja nie obciążam losowych klientów dodatkowymi opłatami za nierzetelność, gapiostwo, olewnictwo czy wypadki losowe innych klientów.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Idąc tym tropem czy spóźnialska powinna dopłacać za opóźnienie bo przez nią opóźnia się inne klientki?
Uważam, że powinna ponieść konsekwencje i zrekompensować to:
- makijażystce za czas, jaki musi dodatkowo zostać,
- pozostałym klientkom za to, że ich usługa się przeciągnęła.
No sorry, ale mnie uczyli, że samolot czy pociąg nie poczeka na pasażera, bo np. taryfa przyjechała za późno.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jedna dziewczyna wspominała tutaj że nie była zadowolona ale na zwykła imprezę przejdzie ale na ślubnym byłaby rozczarowana. Więc jeśli masz zwykła klientkę to możesz zrezygnować z rzęs, wykonać minimalistyczny makijaż. W przypadku młodej to już jest niepotrzebnie narażanie na stres.
Każdy ustala swoje zasady.
Dalej: to jest odpowiedzialność klientki, nie makijażystki.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Znowu w kwestii płatności. Czy w takim razie Panna Młoda powinna dopłacić makijażystkę za korzystaniu z jej wizerunek przy zdjęciach?
Przeglądając dziesiątki reportaży ślubnych (jestem na grupach fotograficznych) nigdy nie widziałam tam makijażystki. Ewentualnie zbliżenia na jakieś pędzelki, porozkładane kosmetyki, odbicie PM w lustrze.
Ale napisałam- rozumiem wyższą cenę, jeśli przy tym makijażu kręci się również np. fotograf, kamerzysta.
Natomiast wyższa cena, bo trzeba sobie więcej czasu zarezerwować, bo ktoś się może spóźnić- to dla mnie dorabianie filozofii. Przecież te same zasady mogą obowiązywać w przypadku makijażu wieczorowego przed jakimś uroczystym przyjęciem, galą itd.

Cały czas uważam, że to my powinniśmy ponosić wszelkie konsekwencje naszych uchybień (zawinionych lub nie), a nie wszyscy dookoła.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:08   #2353
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89701409]Znajdź mi JEDEN artykuł na normalnym portalu, gdzie piszę "zdradzajcie, zachęcamy". Podkreślam słowo portal i nie zdanie wyrwane z kontekstu w postaci mema.[/QUOTE]
.
__________________
Your teeth is how you breathe.

Edytowane przez Gravitsappa
Czas edycji: 2023-12-11 o 16:00
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:17   #2354
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Więc jeśli masz zwykła klientkę to możesz zrezygnować z rzęs, wykonać minimalistyczny makijaż. W przypadku młodej to już jest niepotrzebnie narażanie na stres.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Jeśli decyduję się na usługę makijażystki to nie chce minimalistycznego makijażu. Nieważne czy to mój ślub, wesele koleżanki, bal na studiach czy urodziny cioci Krystynki. Nie wyobrażam sobie że dostaje minimalistyczny makijaż bez sztucznych rzęs bo gdzieś ktoś zrobił opóźnienie (no chyba że to ja sama się spóźniłam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:20   #2355
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeśli decyduję się na usługę makijażystki to nie chce minimalistycznego makijażu. Nieważne czy to mój ślub, wesele koleżanki, bal na studiach czy urodziny cioci Krystynki. Nie wyobrażam sobie że dostaje minimalistyczny makijaż bez sztucznych rzęs bo gdzieś ktoś zrobił opóźnienie (no chyba że to ja sama się spóźniłam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A o czym ja pisze jak nie o spóźnienu klientki?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:28   #2356
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No XD
Dlatego byłam pozytywnie zaskoczona że w "Wednesday" nie ma żadnych scen erotycznych ani seksualizacji. Jest wątek miłosny, ale taki zdrowy.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:29   #2357
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A o czym ja pisze jak nie o spóźnienu klientki?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Za spóźnienie powinna odpowiadać osoba spóźniona, nie kolejna. Tak, jeśli ktoś spóźni się te pół godziny niech się nie dziwi, że będzie miał usługę okrojoną ( bez znaczenia, kim jest). Przy czym ZAWSZE będąc na usłudze włosy/makijaż kończyłyśmy przed czasem. Przykład na makijaż makijażystka przeznacza 1,5 h, a trwał 1,15minut.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:30   #2358
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale po co rezerwować więcej czasu? Jak makijażystka ma wykonać makijaż ślubny, to nagle dostaje zaćmienia umysłu i nie wie ile jej to zajmie?
Chodzi o to, że z większym wyprzedzeniem.

Ja tam to rozumiem, makijaż ślubny jednak dla większej ilości osób będzie ważniejszy.

Więc rezerwuje się z większym wyprzedzeniem, plus musi być pewniejszy termin.

Jak makijażysta odwoła ci makijaż wieczorowy, bo nie ma z kim dziecka zostawić, to słabo, ale przeżyjesz. A na ślubny jednak za wszelką cenę zobowiązuje się być (no chyba że umrze, leży w szpitalu, no naprawdę nie może).

Oczywiście jeżeli ktoś świadomie wyboera wieczorowy, to żaden problem, no taką usługę kupił i taką dostaje.

Ale ja bym nie miała problemu, żeby ten jeden raz zapłacić więcej, jeżeli bardzo by mi zależało, żeby ten dziń był idalny.

Moim zdaniem bardziej się powinno odczarować ten mit najpiękniejszego dnia w twoim życiu i jedynego dnia, w którym jesteś księżniczką wokół ślubu.

To wszystko inne z tego wynika i dopóki ludzie nie wrzucą na luz, to tak to się będzie ciułać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:33   #2359
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89701472]Za spóźnienie powinna odpowiadać osoba spóźniona, nie kolejna. Tak, jeśli ktoś spóźni się te pół godziny niech się nie dziwi, że będzie miał usługę okrojoną ( bez znaczenia, kim jest). Przy czym ZAWSZE będąc na usłudze włosy/makijaż kończyłyśmy przed czasem. Przykład na makijaż makijażystka przeznacza 1,5 h, a trwał 1,15minut.[/QUOTE]
Bo to jest chyba normalne, że usługi tak czy inaczej planuje się z jakimś marginesem, choćby po to, żeby usługodawca miał czas na toaletę czy łyka wody.
Dalej nie widzę sensu, żeby makijaż ślubny miał mieć większy margines, a jeśli w dodatku wcześniej był próbny to już przynajmniej wiadomo jakie idą kosmetyki (makijażystka mojej bratowej po próbnym sobie wszystko notowała). Czyli teoretycznie powinien pójść szybciej niż próbny, bo nie trzeba już choćby dobierać koloru podkładu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 19:33   #2360
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89701472]Za spóźnienie powinna odpowiadać osoba spóźniona, nie kolejna. Tak, jeśli ktoś spóźni się te pół godziny niech się nie dziwi, że będzie miał usługę okrojoną ( bez znaczenia, kim jest). Przy czym ZAWSZE będąc na usłudze włosy/makijaż kończyłyśmy przed czasem. Przykład na makijaż makijażystka przeznacza 1,5 h, a trwał 1,15minut.[/QUOTE]

Uwierz mi że naprawdę wielu usługodawca byłoby w pracy lżej gdyby osoby spóźnione to rozumiały

Zawsze kończyłaś przed czasem bo pewnie widziała że średnio usługa jej schodzi 1,15 ale na wszelki wypadek rezerwowała 1,5.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:35   #2361
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że z większym wyprzedzeniem.

Ja tam to rozumiem, makijaż ślubny jednak dla większej ilości osób będzie ważniejszy.

Więc rezerwuje się z większym wyprzedzeniem, plus musi być pewniejszy termin.

Jak makijażysta odwoła ci makijaż wieczorowy, bo nie ma z kim dziecka zostawić, to słabo, ale przeżyjesz. A na ślubny jednak za wszelką cenę zobowiązuje się być (no chyba że umrze, leży w szpitalu, no naprawdę nie może).

Oczywiście jeżeli ktoś świadomie wyboera wieczorowy, to żaden problem, no taką usługę kupił i taką dostaje.

Ale ja bym nie miała problemu, żeby ten jeden raz zapłacić więcej, jeżeli bardzo by mi zależało, żeby ten dziń był idalny.

Moim zdaniem bardziej się powinno odczarować ten mit najpiękniejszego dnia w twoim życiu i jedynego dnia, w którym jesteś księżniczką wokół ślubu.

To wszystko inne z tego wynika i dopóki ludzie nie wrzucą na luz, to tak to się będzie ciułać.
Ale właśnie Lumimi cały czas przekonuje, że chodzi o więcej czasu, a nie większe wyprzedzenie. Czyli np. Zamiast 1.5 godz to rezerwuje 1.45 czy nawet 2 godz.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:45   #2362
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie to w ogóle irytowało, bo to jest zwykle albo:

1. Will they, won;t they? przez 12 sezonów, jeszcze przez 5 odcinków to by mnie nawet to trzymało w napięciu. Ale po sezonie wydurniania się, gdzie dwie postaci prawie się całują, a potem on znajduje sobie inną, a ona zachodzi w ciążę z innym i jest niespełniona miłość to mi się odechciewa i zlewam kompletnie.

2. Każdy z każdym. To jest po to, żeby się coś działo, a nowi aktorzy są drodzy. Więc tak scenarzyści manewrują wśród tego, co jest, bo nie ma wyjścia.

I ja to torchę rozumiem, no bo jeżeli romans ma być motywem przewodnim serialu, to nieslecjalnie jest wyjście. Jak wszyscy są w szczęśliwych związkach, to jest nudno. Serio, kto to będzie oglądał.

Dlatego ja lubię jak jest serial o czymś, a romans to jest przy okazji. Na przykład podobało mi się to w Brooklyn 99. Jake i Amy byli naprawdę spoko napisani, trochę za długo się schodzili, ale jak już się zeszli to nie było żadnego pompowania dramaturgii pierdołami.

W ogóle uważam, że jednak romans idzie w dobrą stronę. I autorzy coraz częściej robią parę, która ma przeciwności z zewnątrz, a nie parę, która ma problemy do rozwiązania podczas 15-minutowej rozmowy. Tak samo jak jest mniej tego wiecznego "czy będą razem" i koślawych trójkątów miłosnych. I zachowań, które są urocze tylko dlatego, że są w filmie i robi je seksowny aktor, a w prawdziwym życiu byłyby mega creepy. I tej toksycznej zazdrości. Jak ja tego nie lubiłam, (W stylu facetowi podoba się dziewczyna, ale on się boi przyznać, więc jak ona miło rozmawia z innym to albo robi się agresywny względem niej i to niby takie hot, albo robi jakieś dzikie podchody, żeby ich skłócić ze sobą i to wtedy jest takie zabawne.)

Zdecydowanie mniej oglądam niż kiedyś, ale moim zdaniem jednak powoli idziemy do przodu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:51   #2363
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A o czym ja pisze jak nie o spóźnienu klientki?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ok, piszesz o spóźnieniu klientki, ale nie zaznaczasz dokładnie która klientka się spóźniłam i która ma okrojoną usługę.

Jeśli ja się spóźniam i ja mam okrojoną makijaż (niezależnie od okazji) -> ok, moja wina.

Jeśli spóźnia się pani X, a ja mam okrojony makijaż, bo pani X to na ślubny a ja tylko wieczorowy -> nie ok, chce to na co się umówiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:57   #2364
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

No i wracając do pytania, które otworzyło tę dyskusję, to co powinna zrobić ta makijażystka jak podczas usługi dowie się, że to nie jest wieczorowy, a slubniak bez próbnego?
Odmówić? No nie, bo przecież wyleje się wiadro pomyj.
Wziąć większą stawkę? Ale za co? Przecież skoro zarezerwowała sobie 1.5 godz (przykładowo), to nie rozszerzy tego czasu, bo przecież następne klientki są w kolejce. Użyje innego podkładu niż do wieczorowego? Innych cieni? Zacznie nagle testować różne produkty, czy pasują? Przecież przy wieczorowym tego nie robi, to nie jest teraz czas i miejsce na to.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:01   #2365
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No i wracając do pytania, które otworzyło tę dyskusję, to co powinna zrobić ta makijażystka jak podczas usługi dowie się, że to nie jest wieczorowy, a slubniak bez próbnego?
Odmówić? No nie, bo przecież wyleje się wiadro pomyj.
Wziąć większą stawkę? Ale za co? Przecież skoro zarezerwowała sobie 1.5 godz (przykładowo), to nie rozszerzy tego czasu, bo przecież następne klientki są w kolejce. Użyje innego podkładu niż do wieczorowego? Innych cieni? Zacznie nagle testować różne produkty, czy pasują? Przecież przy wieczorowym tego nie robi, to nie jest teraz czas i miejsce na to.

Nic, bo nie powinno ją to obchodzić. Jeśli mi odpowiada makijaż "wieczorowy" jako ślubny (który wg mnie jest taki sam) to moja sprawa. Proszę o usługę makijażu. Dziękuję. Do widzenia.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:01   #2366
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ok, piszesz o spóźnieniu klientki, ale nie zaznaczasz dokładnie która klientka się spóźniłam i która ma okrojoną usługę.

Jeśli ja się spóźniam i ja mam okrojoną makijaż (niezależnie od okazji) -> ok, moja wina.

Jeśli spóźnia się pani X, a ja mam okrojony makijaż, bo pani X to na ślubny a ja tylko wieczorowy -> nie ok, chce to na co się umówiła.
No ja to rozumiem tak, że jeżeli jestem makijażystką i klientka się spóźni na makijaż wieczorowy, to zrobimy coś prostszego, na co jest czas, żeby jednak następna musiała mniej czekać.

Natomiast jeśli spóźnia się klientka ślubna, to i tak robimy to, co było zaplanowane, nawet jak zajmie to dłużej.

Nie jestem ani panną młodą, ani makijażystą, ale ja tak rozumiem te ceny - płacę więcej, bo wymagam perfekcji, 100% nieodwołalności itd.

Na przykład jeśli jestem makijażystą i wczoraj zmarł mi ktoś bardzo bliski, to mogłabym odwołać makijaż wieczorowy. Ślubnego w tej sytuacji bym nie odwołała, bo tak rozumiem ten termin. Gdybym miała 4 klientki, 3 wieczorowe i jedną ślubną, to na ślubną bym mimo wszystko poszła, a najwyżej odwołała 3 kolejne, jeśli nie czułabym się na siłach.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:01   #2367
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:02   #2368
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89701496]Nic, bo nie powinno ją to obchodzić. Jeśli mi odpowiada makijaż "wieczorowy" jako ślubny (który wg mnie jest taki sam) to moja sprawa. Proszę o usługę makijażu. Dziękuję. Do widzenia.[/QUOTE]

Oczywiście, w pełni się z tym zgadzam.

Jeśli zamawiam wieczorowy, dostaję wieczorowy i na warunkach wieczorowego, to kogo to obchodzi, gdzie potem w tym makijażu pójdę, do domu pograć na kompie, na własny ślub czy na sylwestra u króla Hiszpanii.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:03   #2369
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No i wracając do pytania, które otworzyło tę dyskusję, to co powinna zrobić ta makijażystka jak podczas usługi dowie się, że to nie jest wieczorowy, a slubniak bez próbnego?
Odmówić? No nie, bo przecież wyleje się wiadro pomyj.
Wziąć większą stawkę? Ale za co? Przecież skoro zarezerwowała sobie 1.5 godz (przykładowo), to nie rozszerzy tego czasu, bo przecież następne klientki są w kolejce. Użyje innego podkładu niż do wieczorowego? Innych cieni? Zacznie nagle testować różne produkty, czy pasują? Przecież przy wieczorowym tego nie robi, to nie jest teraz czas i miejsce na to.
ale czemu miałaby cokolwiek robić? klientka zamówiła makijaż wieczorowy, jeśli nie będzie on dobrze wyglądać/nie pasować do sukni/nie wytrzyma to już jej problem, że nie wyraziła swoich oczekiwań, byleby wydać mniej
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:06   #2370
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
ale czemu miałaby cokolwiek robić? klientka zamówiła makijaż wieczorowy, jeśli nie będzie on dobrze wyglądać/nie pasować do sukni/nie wytrzyma to już jej problem, że nie wyraziła swoich oczekiwań, byleby wydać mniej
Ale ja pozostawiłam to pytanie otwartym
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.