Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-01, 10:29   #721
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703308]A zgrywa świętego ? Robi swoją robotę.
Trzeba było nie najeżdżać kibuców i nie mordować niewinnych dzieci i całych rodzin.
Z terrorystami nie ma innej rozmowy, zwłaszcza z takimi, którzy chowają się za cywilami.



Nie wiem tak samo jak Ty nie wiesz.
Jaka okazja ?



A dzieci w kibucach atakowały Palestynę ?
Sorry, co to za gadanie. W każdej wojnie najbardziej żal cywilów, ale co ma zrobić zaatakowane państwo, któremu też wytłuczono dzieci zaczynając konflikt zbrojny ?



Ja nie rozumiem jak można wjechać komuś do kraju, wytluc tysiące ludzi, i schować się u siebie za cywilami. To jest dopiero łajdactwo.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------




Ja też mam swoję teorię na tę teorię. Jest kosmicznie bzdurna. To już ewidentnie trzeba mieć 'coś' do Izraela żeby wymyślać takie brednie.[/QUOTE]Nie ma to jak wejść na czyjeś podwórko, zabrać mu ziemie, prześladować właścicieli a potem jeszcze narzekać że się bronią.
Nie zgrywa? A przyznał się do ludobójstwa? Do prześladowania?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 10:35   #722
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Mnie jest żal Palestyny ,od samego początku . Brytyjczycy ich przehandlowali dla własnych interesow . Dla mnie to niewyobrażalna sytuacja ,tam ciągle byly i beda konflikty ,to sie nie moze udać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 10:48   #723
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703308]
Ja też mam swoję teorię na tę teorię. Jest kosmicznie bzdurna. To już ewidentnie trzeba mieć 'coś' do Izraela żeby wymyślać takie brednie.[/QUOTE]
Ciekawa diagnoza, ale totalnie chybiona. Nic do Izraela nie mam, ale mając pewną wiedzę co do działań Mosadu w przeszłości i ich skuteczności naprawdę ciężko mi uwierzyć, że byli tak ślepi i nie zauważyli przygotowań Hamasu. I pytanie "po co?" nasuwa się samo.
Olkaaaa_s poruszyła również ciekawy wątek.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 11:03   #724
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ciekawa diagnoza, ale totalnie chybiona. Nic do Izraela nie mam, ale mając pewną wiedzę co do działań Mosadu w przeszłości i ich skuteczności naprawdę ciężko mi uwierzyć, że byli tak ślepi i nie zauważyli przygotowań Hamasu. I pytanie "po co?" nasuwa się samo.
Mnie się 'same' nie nasuwają takie no...przepraszam bardzo, ale jednak podłe i podszyte skrajną niechęcią teorie. Oczywiście masz do takich prawo, ja tylko się bardzo dziwię takiemu sposobowi myślenia.
Też nie znoszę Natanyahu, ale bez przesady.
Natanyahu robił ze służbami to, co robią ze służbami wszyscy o zapędach zamordystycznych - zaprzągł je do prześladowania wewnątrz kraju tych, co mu z nimi nie po drodze. Stąd służby 'przyspały' jak chodzi o zamiary Hamasu - taką przynajmniej ja teorię spotkałam na temat tego, czemu najlepszy wywiad świata dopuścił do takiej sytuacji.

Nie chcę tutaj toczyć żadnych kłótni i bojów, ja po prostu staram się niefranciszkować, tzn. nie tracić z oczu tego, kto kogo pierwszy najechał w tej wojnie i kto komu pierwszy wytłukł niewinnych cywilów i przede wszystkim tego, że za tym atakiem stoi organizacja terrorystyczna, skrajnie bezwzględna, mająca w dupie ludzkie życie. W tym swoje. Jak sobie radzić z czymś takim ?

Zapytam z ciekawości - co Waszym zdaniem miał zrobić Izrael po tym ataku Hamasu ? Mieli się tam wybrać żeby zabić, zgwałcić i uprowadzić dokładnie tyle samo osób, ile zabił, zgwałcił i uprowadził Hamas ? To będzie symetrycznie i bardziej akceptowalne ? Czy może mieli nadstawić drugi policzek i czyńcie terroryści waszą powinność, wyłtuczcie nas do nogi skoro już się tu pofatygowaliście (w końcu islamiści z Hamasu zakładają, że zabijanie Żydów to ich obowiązek) ?
To jest wojna, Hamas ją zaczął i to przez tych terrorystów zginą dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi, jak zawsze. I pewnie nie doprowadzi to do niczego, dalej będą się tłuc przez kolejne dziesięciolecia. Albo włączą się w to inne kraje (sprzyjające terrorystom) i konflikt rozleje się na dużą skalę.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-01 o 13:14
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 21:37   #725
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Tu jedna i druga strona ma za uszami. Eh, aż przypomniała mi się ta stara piosenka

https://www.youtube.com/watch?v=-evIyrrjTTY
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 23:22   #726
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703377]Nie chcę tutaj toczyć żadnych kłótni i bojów, ja po prostu staram się niefranciszkować, tzn. nie tracić z oczu tego, kto kogo pierwszy najechał w tej wojnie i kto komu pierwszy wytłukł niewinnych cywilów i przede wszystkim tego, że za tym atakiem stoi organizacja terrorystyczna, skrajnie bezwzględna, mająca w dupie ludzkie życie. W tym swoje. Jak sobie radzić z czymś takim ?
[/QUOTE]

Pierwszy najechał Izrael, kolonizując wcześniej już zamieszkałe tereny i latami prześladując ich ludność, bo oni w swoim mniemaniu są narodem wybranym i bez względu na koszty chcą mieć państwo tam, gdzie zostało to napisane X lat temu w jakiejś książce.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703377]Zapytam z ciekawości - co Waszym zdaniem miał zrobić Izrael po tym ataku Hamasu ? Mieli się tam wybrać żeby zabić, zgwałcić i uprowadzić dokładnie tyle samo osób, ile zabił, zgwałcił i uprowadził Hamas ? To będzie symetrycznie i bardziej akceptowalne ? Czy może mieli nadstawić drugi policzek i czyńcie terroryści waszą powinność, wyłtuczcie nas do nogi skoro już się tu pofatygowaliście (w końcu islamiści z Hamasu zakładają, że zabijanie Żydów to ich obowiązek) ?
[/QUOTE]

Da się zwalczać organizacje terrorystyczne, minimalizując ofiary w cywilach. Jakoś jak w Europie jest zamach terrorystyczny to nikomu nie przychodzi do głowy wysadzać cały szpital cywilów kilka ulic dalej, bo być może terrorysta się tam ukrywa.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 05:37   #727
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Pierwszy najechał Izrael, kolonizując wcześniej już zamieszkałe tereny i latami prześladując ich ludność, bo oni w swoim mniemaniu są narodem wybranym i bez względu na koszty chcą mieć państwo tam, gdzie zostało to napisane X lat temu w jakiejś książce.

Aha, a ja myślałam, że po wojnie to ONZ w zgodzie z ówczesnym okupantem tamtych ziem, tj. Brytyjczykami arbitralnie ustalił miejsce powstania państwa Izrael.
W ogóle może rozpatrujmy problem wiecznego konfliktu na tamtym terytorium nie wiem...od aktu kiedy Kain zabił Abla, po co się ograniczać.
Mnie jest łatwiej oceniać ostatnie wydarzenia przez pryzmat ostatnich wydarzeń, a nie czasów sprzed dekad. Iw październiku br. to Hamas zaatakował Izrael, nie odwrotnie.

Tak jak Rosja zaatakowała Ukrainę, nie odwrotnie. A też się znalazł pewien pan w białej sukience, który potrafił wytłumaczyć agresora. Bo agresor też ma zawsze swoje powody do zabijania.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Da się zwalczać organizacje terrorystyczne, minimalizując ofiary w cywilach. Jakoś jak w Europie jest zamach terrorystyczny to nikomu nie przychodzi do głowy wysadzać cały szpital cywilów kilka ulic dalej, bo być może terrorysta się tam ukrywa.
Jakby się dało zwalczyć Hamas, to by się zwalczyło.
W Europie nie ma aktów terrorystycznych na taką skalę, a terroryści w takich ilościach nie ukrywają się wśród cywilów na terenie tak gęsto zaludnionionym jak ma to miejsce w Palestynie, czy w Strefie Gazy.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-02 o 05:47
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-02, 09:29   #728
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

A kij ,że Izrael łamie miedzynarodowe prawo bombardując cele cywilne ,jak szkoły i szpitale ,że są odcięci od dostaw żywności i pomocy humanitarnej . To wszystko jest w ogole bez związku z osadnictwem izraelskim i ich ekspansją na tereny palestyńskie.
To Izrael wyhodował Hamas .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 09:58   #729
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703758]
Aha, a ja myślałam, że po wojnie to ONZ w zgodzie z ówczesnym okupantem tamtych ziem, tj. Brytyjczykami arbitralnie ustalił miejsce powstania państwa Izrael. [/QUOTE]

Jeden okupant oddał drugiemu wpływy w tym rejonie. Zresztą na moje to ONZ żałuje tego ruchu teraz, skoro już otwarcie zdobyli się na krytykę Izraela. Tam się wojny regularnie toczą od '48 a nie od ataku Hamasu kilka tygodni temu. Nic dobrego z powstania Izreala dla reszty świata nie wynikło, tylko destabilizacja rejonu.

Cytat:
W ogóle może rozpatrujmy problem wiecznego konfliktu na tamtym terytorium nie wiem...od aktu kiedy Kain zabił Abla, po co się ograniczać.
Mnie jest łatwiej oceniać ostatnie wydarzenia przez pryzmat ostatnich wydarzeń, a nie czasów sprzed dekad. Iw październiku br. to Hamas zaatakował Izrael, nie odwrotnie.
Ale historia ma znaczenie, bo nadaje kontekst wszystkim wydarzeniom. Nie da się ich rozpatrywać w oderwaniu od historii. Hamas, tak jak inne ruchy terrorystycznie, nie wzięły się z powietrza.

Cytat:
Tak jak Rosja zaatakowała Ukrainę, nie odwrotnie. A też się znalazł pewien pan w białej sukience, który potrafił wytłumaczyć agresora. Bo agresor też ma zawsze swoje powody do zabijania.
Co ty w ogóle porównujesz. Izrael istnieje od 1948 i w dużej mierze składa się z ludności przywiezionej tam z reszty świata w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a naród ukraiński żyje na terenach obecnej Ukrainy od tysięcy lat. Takie Izrael ma prawa do tych terenów, jak Rosjanie do Krymu.


Cytat:
Jakby się dało zwalczyć Hamas, to by się zwalczyło.
W Europie nie ma aktów terrorystycznych na taką skalę, a terroryści w takich ilościach nie ukrywają się wśród cywilów na terenie tak gęsto zaludnionionym jak ma to miejsce w Palestynie, czy w Strefie Gazy.
Oczywiście, że terroryści często się ukrywają w danych dzielnicach miasta, gdzie zwykła policja nawet się boi zapuszczać, a jednak w Europie się nie wysadza całych osiedli w ramach zwalczania jednostek.

USA jak neutralizowało przywódców Al Kaidy to jednak też starało się to robić bez zabijania niewinnych dzieci w setkach i tysiącach. Czyli się da, tylko przywódcy Izreala nie chcą, bo są nacjonalistami i zależy im na eksterminacji całego narodu palestyńskiego. O ironio, tak jak nazistom zależało na eksterminacji Żydów, żeby nikt nie został i nikt nie pamiętał, nikt nie domagał się później sprawiedliwości.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 10:51   #730
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
A kij ,że Izrael łamie miedzynarodowe prawo bombardując cele cywilne ,jak szkoły i szpitale ,że są odcięci od dostaw żywności i pomocy humanitarnej . To wszystko jest w ogole bez związku z osadnictwem izraelskim i ich ekspansją na tereny palestyńskie.
To Izrael wyhodował Hamas .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łamanie prawa międzynarodowego to delikatne zarysowanie sytuacji, Izrael popełnia jawnie zbrodnie wojenne i mordy na cywilach z użyciem np. białego fosforu.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 11:22   #731
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeden okupant oddał drugiemu wpływy w tym rejonie. Zresztą na moje to ONZ żałuje tego ruchu teraz, skoro już otwarcie zdobyli się na krytykę Izraela. Tam się wojny regularnie toczą od '48 a nie od ataku Hamasu kilka tygodni temu. Nic dobrego z powstania Izreala dla reszty świata nie wynikło, tylko destabilizacja rejonu.
Tak więc zwalanie całego gówna na Izrael i to sięgając do czasów sprzed prawie wieku jest nieuprawnione. Tak jak gadanie, że to Izrael wyhodował terrorystów w tamtym regionie. Wszyscy tam są ofiarami a ONZ to nierozważna organiazacja, której słabość widać najlepiej teraz.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ale historia ma znaczenie, bo nadaje kontekst wszystkim wydarzeniom. Nie da się ich rozpatrywać w oderwaniu od historii. Hamas, tak jak inne ruchy terrorystycznie, nie wzięły się z powietrza.
Ma znaczenie, ale zapominanie kto zaczął aktualne działania zbrojnie i usprawiedliwianie łajdactwa terrorystów patologiczną sytuacją trwającą od dekad, jest najzywklejszym relatywizmem, a ten z kolei bardzo częto podszyty jest antysemityzmem, który ma się na świecie dobrze.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Co ty w ogóle porównujesz. Izrael istnieje od 1948 i w dużej mierze składa się z ludności przywiezionej tam z reszty świata w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a naród ukraiński żyje na terenach obecnej Ukrainy od tysięcy lat. Takie Izrael ma prawa do tych terenów, jak Rosjanie do Krymu.
Nie porównuję sytuacji obu krajów, tylko mówię żeby nie zapominać kto kogo w październiku zaatakował, a kto na to odpowiada.

A może warto też dodać, że Hamas regularnie otrzymuje datki zbierane przez rozległą sieć meczetów i islamskich ośrodków kulturalnych kontrolowanych przez Bractwo Muzułmańskie na całym świecie, a przede wszystkim w USA, Wielkiej Brytanii i Turcji ? Wszystko w całkowitej zgodzie z prawem obowiązującym w tych krajach.
To właśnie ta sieć finansowania wspiera imamów i meczety, które szerzą ideologię Bractwa Muzułmańskiego, Islamskiego Dżihadu, Al-Kaidy, ISIS i Hamasu. Ich cel nie jest polityczny, nie chodzi im o osiągnięcie tego czy innego doraźnego rezultatu, one mają jeden cel strategiczny: podporządkować świat dżihadowi. Także tego.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość

Czyli się da, tylko przywódcy Izreala nie chcą, bo są nacjonalistami i zależy im na eksterminacji całego narodu palestyńskiego.
Mają za cel zlikwidować Hamas.
Czy im sie to uda, czy nie - nie wiadomo. Raczej nieprędko zważywszy, ze mieszają się w to kolejne państwa islamskie. Hamas wywołał tę odsłonę konfliktu, przez tych terrorystów giną niewinni ludzie.

Pewnie, że możemy pokrzyczeć że "dość zabijania niewinnych"€œ. Rozumiem tego typu reakcje, ale przede wszystkim musimy pamiętać o tym, jak działa Hamas i co się stanie, jeśli Izrael nie rozwiąże tego problemu. A stanie się to, że w dalszym ciągu Hamas będzie wspierany przez sąsiednie kraje, będzie siał nienawiść, zabijał i ciemiężył niewinnych ludzi (w tym Palestyńczyków).
Zwycięstwo Izraela nad Hamasem jest w naszym wspólnym interesie, czyli w interesie tzw. świata zachodniego.
Wiem jak działa Hamas, dlatego wiem, że ofiar cywilnych będą jeszcze tysiące. Współczuję im, bo ich największą "€žwiną" jest to, że urodzili się i żyją w Gazie, ale walka z terrorystami nie jest łatwa i czysta.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Może zamiast grzebać w przeszłości i ciągle relatywizować i usprawiedliwiać bezwzględność terrorystów, warto w końcu zrozumieć że:
1. Hamas musi być rozbity.
2. Palestyńczycy muszą mieć swoje państwo.
3. Aby utworzyć państwo Palestyna, Izrael musi pogodzić się z granicami uznawanymi przez ONZ.
4. Izrael musi być bezpieczny i to bezpieczeństwo musi być zagwarantowane przez ONZ/NATO/świat.

Pytania są następujące:
1. Jak osiągnąć te cele?
2. Jaki powinniśmy mieć stosunek do Iranu i Chin, które mogą wkrótce zdominować tą dyskusję? Włączyć w to należy też Rosję, bo ruscy zaczynają sobie zdawać sprawę z dalekosiężnych konsekwencji i zagrożenia kolapsem a może i rozpadem swojego kraju. Pytanie w jakim zakresie. Mówił o tym m.in. Girkin - Striełkow, mowił Prigożyn.
I w związku z tym liczą, że uda się umknąć spod noża angażując kogo się da: Gazę, Iran, Chiny w jakąś większa awanturę co od pewnego momentu oznacza III wojnę. Czyli w skali ubiegłego wieku jesteśmy w roku 1940, wojna już trwa ale lokalnie i główni gracze po stronie Sojuszu jeszcze się nie zaangażowali.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-02 o 11:55
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-02, 11:23   #732
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89704015]Tak więc zwalanie całego gówna na Izrael i to sięgając do czasów sprzed prawie wieku jest nieuprawnione. Tak jak gadanie, że to Izrael wyhodował terrorystów w tamtym regionie. Wszyscy tam są ofiarami a ONZ to nierozważna organiazacja, której słabość widać najlepiej teraz.



Ma znaczenie, ale zapominanie kto zaczął aktualne działania zbrojnie i usprawiedliwianie łajdactwa terrorystów patologiczną sytuacją trwającą od dekad, jest najzywklejszym relatywizmem, a ten z kolei bardzo częto podszyty jest antysemityzmem, który ma się na świecie dobrze.



Nie porównuję sytuacji obu krajów, tylko mówię żeby nie zapominać kto kogo w październiku zaatakował, a kto na to odpowiada.

A może warto też dodać, że Hamas regularnie otrzymuje datki zbierane przez rozległą sieć meczetów i islamskich ośrodków kulturalnych kontrolowanych przez Bractwo Muzułmańskie na całym świecie, a przede wszystkim w USA, Wielkiej Brytanii i Turcji ? Wszystko w całkowitej zgodzie z prawem obowiązującym w tych krajach.
To właśnie ta sieć finansowania wspiera imamów i meczety, które szerzą ideologię Bractwa Muzułmańskiego, Islamskiego Dżihadu, Al-Kaidy, ISIS i Hamasu. Ich cel nie jest polityczny, nie chodzi im o osiągnięcie tego czy innego doraźnego rezultatu, one mają jeden cel strategiczny: podporządkować świat dżihadowi. Także tego.



Mają za cel zlikwidować Hamas.
Czy im sie to uda, czy nie - nie wiadomo. Raczej nieprędko zważywszy, ze mieszają się w to kolejne państwa islamskie. Hamas wywołał tę odsłonę konfliktu, przez tych terrorystów giną niewinni ludzie.

Pewnie, że możemy pokrzyczeć że "dość zabijania niewinnych"€œ. Rozumiem tego typu reakcje, ale przede wszystkim musimy pamiętać o tym, jak działa Hamas i co się stanie, jeśli Izrael nie rozwiąże tego problemu. A stanie się to, że w dalszym ciągu Hamas będzie wspierany przez sąsiednie kraje, będzie siał nienawiść, zabijał i ciemiężył niewinnych ludzi (w tym Palestyńczyków).
Zwycięstwo Izraela nad Hamasem jest w naszym wspólnym interesie, czyli w interesie tzw. świata zachodniego.
Wiem jak działa Hamas, dlatego wiem, że ofiar cywilnych będą jeszcze tysiące. Współczuję im, bo ich największą "€žwiną" jest to, że urodzili się i żyją w Gazie, ale walka z terrorystami nie jest łatwa i czysta.[/QUOTE]

Ja się zgadzam z quantum, jak nigdy

Po pierwszym ataku Hamasu wojsko izraelskie dało ostrzeżenie o potrzebie ewakuacji strefy Gazy gdyż przygotowują zmasowany atak, dali też czas na tą ewakuację, niestety Hamas jej zakazał i wielu ludzi zostało w swoich domach. To nie było tak, że Izrael zaatakował bez ostrzeżenia cywilów.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 11:29   #733
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89704015]
Ma znaczenie, ale zapominanie kto zaczął aktualne działania zbrojnie [/QUOTE]

Zdefiniuj "aktualne działania zbrojne", bo jeżeli uważasz, że wszystko tu zaczyna się od ataku Hamasu to jest to bardzo optymistyczne. Strefa Gazy to jest ciągły i ciągnący się od lat konflikt z coraz większym zawłaszczaniem ziem i izolacją Palestyńczyków przez Izrael. Nie wspominając o tym, jak traktowani są mieszkańcy tego getta, po internecie krąży mnóstwo nagrań sprzed np. roku gdzie izraelscy żołnierze kogoś katują albo wynoszą Palestyńczykom dobytek z mieszkań.

Prawda jest taka, że władze Izraela to albo skończeni kretyni albo cynicy, bo od lat nie próbują znaleźc jakiejkolwiek metody na załagodzenie sytuacji i praktycznie jawnie hodują sobie sąsiada, który nawet jeżeli nie nalezy do Hamasu to nie będzie miał nic przeciw jego atakom na aparat opresji.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z quantum, jak nigdy

Po pierwszym ataku Hamasu wojsko izraelskie dało ostrzeżenie o potrzebie ewakuacji strefy Gazy gdyż przygotowują zmasowany atak, dali też czas na tą ewakuację, niestety Hamas jej zakazał i wielu ludzi zostało w swoich domach. To nie było tak, że Izrael zaatakował bez ostrzeżenia cywilów.
To nie zapomnij dodać, że Izrael nakazał Palestyńczykom ucieczkę na południe Strefy Gazy po czym gdy częśc faktycznie tam uciekła... zaczął bombardować południe.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 11:50   #734
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Zdefiniuj "aktualne działania zbrojne", bo jeżeli uważasz, że wszystko tu zaczyna się od ataku Hamasu to jest to bardzo optymistyczne. Strefa Gazy to jest ciągły i ciągnący się od lat konflikt z coraz większym zawłaszczaniem ziem i izolacją Palestyńczyków przez Izrael.

Ile razy mam jeszcze podkreślać, że odnoszę się do ataku Hamasu na Izrael w październiku ?

Serio, ktoś jeszcze zapragnie mnie uświadomić, że konfikt w tamtym regionie świata nie trwa od wczoraj ?



Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Nie wspominając o tym, jak traktowani są mieszkańcy tego getta, po internecie krąży mnóstwo nagrań sprzed np. roku gdzie izraelscy żołnierze kogoś katują albo wynoszą Palestyńczykom dobytek z mieszkań.

Po internecie krąży wszystko, również filmy wychwalające słuszność idei Hamasu pt. zabijanie Żydów to obowiązek.


Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że władze Izraela to albo skończeni kretyni albo cynicy, bo od lat nie próbują znaleźc jakiejkolwiek metody na załagodzenie sytuacji

Przez lata Izrael prowadził na przykład politykę 'pieniądze za pokój', która okazała się skrajnie naiwna, a zgubna rola pośrednika (Katar) w jej realizacji - niedoszacowana.

Izrael przez lata ufał katarskiemu emirowi Al-Thaniemu ze względu na powiązania Dohy z Bractwem Muzułmańskim i pozwalał katarskim wysłannikom przewozić co miesiąc do Strefy Gazy walizki z milionami dolarów w gotówce. Hamas zapewniał Katar, a tym samym pośrednio Izrael i USA, że pieniądze te są wykorzystywane do administrowania Strefą i wypłacania pensji urzędnikom, ale w rzeczywistości z tych funduszy zostały opłacone każda rakieta, karabin, materiał wybuchowy, motocykl i tunel Hamasu.
Na tej samej zasadzie Biały Dom, najpierw kiedy rządził w nim Trump, a potem Biden zaufał Katarowi jako mediatorowi z afgańskimi talibami, po to tylko, by dać się zaskoczyć błyskawicznemu przejęciu przez nich Kabulu 15 sierpnia 2021 r. Teraz przyszła kolej na Izrael, do którego dotarło, że pośrednictwo Kataru umożliwiło dżihadystom w Strefie Gazy zdobycie środków niezbędnych do zaatakowania go.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-02 o 17:59
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 22:01   #735
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Izrael od dziesiątek lat morduje tysiące niewinnych Palestyńczyków, w tym dzieci. Sam sobie tych terrorystów wyhodował. Poczytaj sobie jakie są proporcje ofiar w tym konflikcie. Izrael nie jest tutaj niewinną ofiarą, która się broni tylko bezwzględnym okupantem, który na podstawie własnych mrzonek o państwie zdestabilizował region.

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

I żeby nie było, ja nie popieram działań i metod Hamasu. Zresztą wielu Palestyńczyków też nie popiera. Hamas to zwykli terroryści, ale zwalczanie terrorystów nie usprawiedliwia bombardowania szpitali i obozów uchodźców, mordowania cywili.

Tak, a może w ukraińskim szpitalu też jest jakiś terrorysta i Rosja ma rację, że bombarduje, to jest tego typu myślenie.


Bombardowanie obiektów cywilnych robi z ciebie s☠☠☠☠iela, koniec kropka. Naprawdę średnio mnie interesuje, że w tym szpitalu dziecięcym na onkologii w szafie może siedzieć Adolf z Saddamem i grać w Mario Kart.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 08:15   #736
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89704093]Ile razy mam jeszcze podkreślać, że odnoszę się do ataku Hamasu na Izrael w październiku ?

Serio, ktoś jeszcze zapragnie mnie uświadomić, że konfikt w tamtym regionie świata nie trwa od wczoraj ?






Po internecie krąży wszystko, również filmy wychwalające słuszność idei Hamasu pt. zabijanie Żydów to obowiązek.





Przez lata Izrael prowadził na przykład politykę 'pieniądze za pokój', która okazała się skrajnie naiwna, a zgubna rola pośrednika (Katar) w jej realizacji - niedoszacowana.

Izrael przez lata ufał katarskiemu emirowi Al-Thaniemu ze względu na powiązania Dohy z Bractwem Muzułmańskim i pozwalał katarskim wysłannikom przewozić co miesiąc do Strefy Gazy walizki z milionami dolarów w gotówce. Hamas zapewniał Katar, a tym samym pośrednio Izrael i USA, że pieniądze te są wykorzystywane do administrowania Strefą i wypłacania pensji urzędnikom, ale w rzeczywistości z tych funduszy zostały opłacone każda rakieta, karabin, materiał wybuchowy, motocykl i tunel Hamasu.
Na tej samej zasadzie Biały Dom, najpierw kiedy rządził w nim Trump, a potem Biden zaufał Katarowi jako mediatorowi z afgańskimi talibami, po to tylko, by dać się zaskoczyć błyskawicznemu przejęciu przez nich Kabulu 15 sierpnia 2021 r. Teraz przyszła kolej na Izrael, do którego dotarło, że pośrednictwo Kataru umożliwiło dżihadystom w Strefie Gazy zdobycie środków niezbędnych do zaatakowania go.[/QUOTE]Ale ile razy można powtarzać że ten konflikt nie zaczal się w październiku? Tylko trwa od dekad. To naprawdę nie jest tak że Palestyna pewnego dnia stwierdziła że sobie Izrael zaatakuje. Tam konflity były od momentu aż utworzono Izrael z ziemi Palestyny.

Każdy ma prawo do obrony. Ale tutaj to ewidentnie jest "przekroczenie obrony koniecznej ". Obrona to nie ludobójstwo. Smuci tym bardziej fakt że tego ludobójstwa dokonuje naród który sam był ofiara ludobójstwa. Ale jak widać z ofiary łatwo stać się katem. Już nawet ruska swolocz tyle nie morduje...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 09:52   #737
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

" Będziemy powtarzać działania z 7 października, dopóki Izrael nie zostanie zniszczony. Hamas ma jeden cel: zetrzeć Izrael i jego mieszkańców z powierzchni ziemi – powiedział Ghazi Hamad – członek biura politycznego Hamasu"

"Już 9061 osób, w tym 3760 dzieci, poniosło śmierć w Strefie Gazy od początku wojny z Izraelem — informuje z kolei strona palestyńska"

Cytat:
Każdy ma prawo do obrony. Ale tutaj to ewidentnie jest "przekroczenie obrony koniecznej ". Obrona to nie ludobójstwo. Smuci tym bardziej fakt że tego ludobójstwa dokonuje naród który sam był ofiara ludobójstwa. Ale jak widać z ofiary łatwo stać się katem.
i pewnie dlatego ten naród wie, że nie ma co się układać pokojowo, czy 'za pieniądze' z tego typu wrogiem. zwłaszcza, ze próbowali latami i to jakos nie działa.
no i tak to się toczy latami, Hamas wystrzeliwuje rakiety, zabija i porywa Izraelitów, a Izraelici mają wyższy pozom techniki wojennej, wiedzy więc są skuteczniejsi w odwecie.
Przypominam, że Palestynczycy sobie wybrali Hamas jako ichnią władze. Jak zwykle - szkoda dzieci i niewinnych ludzi.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 09:59   #738
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89704906]
Przypominam, że Palestynczycy sobie wybrali Hamas jako ichnią władze.[/QUOTE]

Hamas w zasadzie został stworzony przez Mossad, wiec tak średnio.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 10:31   #739
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Hamas w zasadzie został stworzony przez Mossad, wiec tak średnio.
w takim celu, żeby mordować Izraelitów?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-03, 10:38   #740
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ale ile razy można powtarzać że ten konflikt nie zaczal się w październiku? Tylko trwa od dekad.
Ręce opadają
TAK, TRWA OD DEKAD, i sytuacja wygląda mniej więcej tak: (względny) spokój - starcie zbrojne, (względny) spokój - starcie zbrojne, (względny)spokój - starcie zbrojne.
Teraz znowu jest starcie zbrojne zainicjowane przez Hamas.
7 października Hamas najechał Izrael, mordował i porywał mieszkańców, w tym czasie wielu mieszkańców Gazy tańcowało z radości na ulicach.
Czego się spodziewali w odwecie ?

Tak, to jest wojna, wielu żołnierzy izrealskich to nacjonaliści, na dodatek w ostatnich latach pod wodzą nacjonalisty i prawicowca. Bywają pośród nich ludzie okrutni, bezwzględni, bezduszni, ale to jest wojna, którą znowu zainicjowali terroryści. Czego się spodziewali w odwecie ?

Swoją drogą takie obrzucanie guanem broniącego się narodu w kraju, który ma na sumieniu tolerowanie bezprawnych (zupełnie nieodległych w czasie) akcji spychania kobiet i dzieci zimą do lasu bez jedzenia i picia, skazywanie ich na śmierć w męczarniach i rozszarpywanie przez dzikie zwierzęta, bo bezwzględna, bezduszna władza z zapędami najconalistycznymi postanowiła mieć w tyłku na dnie prawa człowieka i Konwencję Genewską, jest zaiste wzruszające. Jak widać WSZĘDZIE można spotkać zbydlęcenie, bezduszność i sadyzm. Nawet w kraju, w którym nie toczą się działania zbrojne i który wiarą i bozią wyciera sobie gębę od rana do nocy.

No ale to nie Żydzi, to zmienia postać rzeczy.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 10:38   #741
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89704935]w takim celu, żeby mordować Izraelitów?[/QUOTE]

Żeby osłabić Arafata.

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-11-03 o 10:41
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 10:59   #742
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89704945]Swoją drogą takie obrzucanie guanem broniącego się narodu w kraju, który ma na sumieniu tolerowanie bezprawnych (zupełnie nieodległych w czasie) akcji spychania kobiet i dzieci zimą do lasu bez jedzenia i picia, skazywanie ich na śmierć w męczarniach i rozszarpywanie przez dzikie zwierzęta, bo bezwzględna, bezduszna władza z zapędami najconalistycznymi postanowiła mieć w tyłku na dnie prawa człowieka i Konwencję Genewską, jest zaiste wzruszające. Jak widać WSZĘDZIE można spotkać zbydlęcenie, bezduszność i sadyzm. Nawet w kraju, w którym nie toczą się działania zbrojne i który wiarą i bozią wyciera sobie gębę od rana do nocy.

No ale to nie Żydzi, to zmienia postać rzeczy.[/QUOTE]

Może ty masz na swoim sumieniu, bo ja nie mam. Od początku protestowałam w sprawie tego co się dzieje na naszej granicy, przelewałam pieniądze na organizacje pomagające tym ludziom. Wspierałam znajomych z Grupy Granica, którzy tam jeżdżą.

Tak samo teraz nie będę udawać, że mordowanie cywilów w Gazie w imię mniejszego zła jest w porządku. To jest kwestia ludzkiej przyzwoitości. Naród to zbiór jednostek, a nie zbiorowy umysł.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 11:00   #743
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Poza tym na wojnie, jak wiadomo, pierwsza umiera prawda.
Tak i tutaj konflikt toczy się też w sferze komunikacji.

Chalid Maszal, były szef biura politycznego Hamasu, który zwiał i teraz przebywaja w Katarze już powiedział, że to nieprawda, że Hamas zabijał cywilów w ataku 7 października i że to "€žsyjonistyczna propaganda".
Aby potwierdzić taką wersję, ministerstwo zdrowia Strefy Gazy, kontrolowane (podobnie jak cała lokalna administracja) przez Hamas, natychmiast obwiniło Izrael za bombę, która eksplodowała w szpitalu baptystów w Al-Hali 17 października, "powodując śmierć 500 osób".

W rzeczywistości najpierw rzecznicy izraelskiej armii, a potem kilka głównych międzynarodowych gazet, m.in. "Wall Street Journal" i "New York Times", wykazały, że nad szpitalem eksplodowała jedna z wadliwych rakiet wystrzelonych przez Palestyński Islamski Dżihad w kierunku Izraela. Wkrótce po wystrzeleniu spadła wewnątrz Strefy, jak wiele innych.
Mimo to rewelacje o "izraelskiej masakrze w Gazie" sprawiły, że w wielu krajach zachodnich, od Stanów Zjednoczonych po Europꀓ dokonany przez Hamas pogrom z 7 października został przykryty oskarżeniami o zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez Izrael.

Te oskarżenia można było usłyszeć na demonstracjach prohamasowskich, które miały miejsce w Europie i USA, a które były naznaczone niebywałą agresją wobec Żydów.
W Mediolanie gawiedź wrzeszczała np. "€žusuńcie granice, zabijemy Żydów!", a na nowojorskiej uczelni Cooper Union tłum oblegał żydowskich studentów, którzy schronili się w księgarni, grożąc
wyważeniem drzwi i zaatakowaniem ich.

Dżihadyści ze Strefy Gazy zaplanowali operację terrorystyczną w najdrobniejszych szczegółach, a jej celem było zabicie jak największej liczby cywilów w sposób tak brutalny, żeby rząd Izraela nie miał wyboru, jak tylko wziąć natychmiastowy odwet, którego ofiarą będą też cywile w Gazie.

Międzynarodowa opinia publiczna też dobrze odgrywa swoją rolę, bo jak wiadomo Izrael nie ma prawa do samostanowienia i do obrony, a - co szczególnie szokujące - holokaust którego doświadczyli Żydzi bywa obciążeniem dla nich samych.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-03 o 11:06
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 11:04   #744
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Może ty masz na swoim sumieniu, bo ja nie mam.
Świetnie że ty nie masz, ale pozostała milcząca w tej sprawie większość - owszem.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Tak samo teraz nie będę udawać, że mordowanie cywilów w Gazie w imię mniejszego zła jest w porządku.
Nikt tak nie mówi. To nie jest żadne mniejsze zło, to jest okrutny skutek.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-11-03 o 11:08
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 13:47   #745
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

BBC przeprowadziło osobiście śledztwo i wyszło z niego, że "bezpieczne strefy" wyznaczane przez Izrael to kłamstwo i są one świadomie targetowane przez izraelskie siły wojskowe do bombardowań.

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-67264703
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 08:01   #746
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, a może w ukraińskim szpitalu też jest jakiś terrorysta i Rosja ma rację, że bombarduje, to jest tego typu myślenie.


Bombardowanie obiektów cywilnych robi z ciebie siela, koniec kropka. Naprawdę średnio mnie interesuje, że w tym szpitalu dziecięcym na onkologii w szafie może siedzieć Adolf z Saddamem i grać w Mario Kart.
Zgadzam się z Tobą w zupełności. W tym momencie Izrael niczym nie różni się od terrorystów Hamasu.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 11:13   #747
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89704906]Przypominam, że Palestynczycy sobie wybrali Hamas jako ichnią władze. Jak zwykle - szkoda dzieci i niewinnych ludzi.[/QUOTE]

Kiedy byly te wybory? W 2005 zdaje sie? Od tego czasu moglo sie juz cos zmienic w swiadomosci ludzi, prawda?

Ja nie wiem czy wam umknelo, ze Izrael przyznal sie do ataku na oboz dla uchodzcow w Gazie? Przyznali sie, ze zaatakowali miejsce, w ktorym bylo tyle biednych ludzi, bo bylo potwierdzone, ze tam byl _jeden_ czlonek hamasu.

https://www.pap.pl/aktualnosci/potez...tych-i-rannych

Izrael jako sila tak bardzo przewyzszajaca Palestyne finansowo i technologicznie naprawde nie jest w stanie przeprowadzic operacji pozbycia sie terrorystow w mniej krwawy sposob? Naprawde? A pol swiata przyklaskuje?

Tak jeszcze dorzuce tylko dorzuce filmik polskiej youtuberki o Hebronie - to akurat nie Strefa Gazy, ale i tak ciekawe, mozna wylapac kilka informacji o tym jak wieloplaszczyznowy jest ten konflikt.
https://www.youtube.com/watch?v=mC2CyGQjjn0&t=2s[COLOR="Silver"]

No i tak, to co Hamas narobil, ilu ludzi porwal, zabil, to bylo straszne. Ale to co sie dzieje tez jest straszne. Ten konflikt jest straszny po obu stronach, nie rozumiem dlaczego nie mozna tego powiedziec.

Edytowane przez 4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Czas edycji: 2023-11-04 o 11:38
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 17:29   #748
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Ale w tym PiSie musi wrzeć, jak ich minister mówi, że za bardzo szczuli Tuska, zamiast się chwalić sukcesami, nie pomyśleli o młodych wyborcach, mieli ujowy stosunek do rolników, a Kaczyński powinien zacząć szukać sobie następcy.
https://www.youtube.com/live/npvQAPG...TvWkuu_nI7_u4e

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 19:59   #749
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Pakistan i Afganistan biorą się teraz za łby. Na razie tylko gadają ale kto ich tam wie. Cały świat zaczyna wrzeć. https://wiadomosci.wp.pl/mocarstwo-j...8778464291328a

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 22:15   #750
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ale w tym PiSie musi wrzeć, jak ich minister mówi, że za bardzo szczuli Tuska, zamiast się chwalić sukcesami, nie pomyśleli o młodych wyborcach, mieli ujowy stosunek do rolników, a Kaczyński powinien zacząć szukać sobie następcy.
https://www.youtube.com/live/npvQAPG...TvWkuu_nI7_u4e

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Mateuszek już powiedział też, że złożenie wniosku do TK i zmiana prawa aborcyjnego to był błąd.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 08:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.