Zniszczona skóra stóp :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 07:50   #1
CzarnaMamba1907
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaMamba1907
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20

Zniszczona skóra stóp :(


Witam. Od lat borykam się z problemem SUCHYCH I TWARDYCH STÓP. Żadne kremy ani nic takiego na nie nie działa. Próbowałam najróżniejszych specyfików na to np. z firmy School, Neutrogena, Lirene, Delia itp itd, ale naprawdę NIC nie przyniosło poprawy. Były to kremy, balsamy, peelingi, sole do kąpieli.... Moja skóra nadal jest twarda, szorstka i popękana na piętach i podbiciu stóp. Miejscami nawet schodzi.... Dodam, że mam też problem z nadmierna potliwością stóp ( szczególnie w obuwiu bez skarpet) z którym również nie mogę sobie poradzić.... Bardzo proszę o pomoc bo już naprawdę jestem załamana i nie wiem co robić Z góry dziękuję i pozdrawiam
CzarnaMamba1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:09   #2
magdalm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 67
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

A próbowałaś po nałożeniu na noc grubej warstwy kremu np. masła The Body Shop założyć na to skarpetki? I chyba w Twoim wypadku w składzie kosmetyków musisz szukać kwasów Ah... Skóra powinna oddychać, wiec, mimo, że nogi Ci się pocą, na lato wybrałabym skórzane sandały bez skarpetek. A w ogóle, to zaczęłabym od wizyty u dermatologa
magdalm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:40   #3
Izzy_
Raczkowanie
 
Avatar Izzy_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mazury zachodnie
Wiadomości: 357
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Na noc polecam maść/krem Hasceral, z apteki z mocznikiem - bardzo dobrze działa na taką skórę. A na dzień coś, co będzie działało trochę jak antyperspirant - np. kremożel z Biedronki (naprawdę fajny ). N0 i jak koleżanka wyżej, na noc gruba warstwa Hasceralu zmieszana np z maścią w witaminą A, na dzień coś lżejszego i będzie dobrze + delikatne ścieranie co jakiś czas.
__________________
izzy.blog.pl
Izzy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:20   #4
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Ja miałam podobny problem, który ciągnął się latami. W końcu na wątku o Biochemii Urody przeczytałam, że toniki z kwasami rewelacyjnie działają na stopy. W tym celu używam toniku AHA/BHA 10% - na twarz się nie sprawdził, na pięty - STRZAŁ W 10! Już nie mam problemu ze zrogowaciałą skórą

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2011-05-03 o 11:22
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:40   #5
powsinoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 107
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Ale próbowałaś tylko domowych sposobów? Może wybierz się do kosmetyczki na pedicure frezarkowy?
powsinoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:44   #6
CzarnaMamba1907
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaMamba1907
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Triku ze skarpetami na noc próbowałam i coś tam pomaga powiedzmy, ale w środku dnia lub nawet rano! znów jest to samo.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Też myślałam nad wizytą u kosmetyczki, ale nie wiem czy to coś da. Niby powinno dac, ale po tylu nieudanych próbach ratowania się domowymi sposobami zwątpiłam w skutecznośc czegokolwiek na te moje nieszczęsne stopy
CzarnaMamba1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:50   #7
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Polecam do zwykłego kremu do stóp np. Rossmanowego z łojem jelenia dodać co najmniej 10% mocznika, wmasować go w stopy i od razu owinąć je folią spożywczą, nałożyć skarpetki.

Po kilku nocach z taką "maseczką" stopy będą miękkie
Nie zapominaj też o regularnym usuwaniu zgrubiałego naskórka.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 17:47   #8
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Wiem co czujesz! Też mam ten problem! Nienawidzę swoich stóp! Nic nie pomaga, regularnie ścieram naskórek, smaruje różnymi specyfikami, nie mogę nosić butów bez skarpetek, szpilki bez rajstop odpadają Myślę o wizycie u kosmetyczki, bo sama już sobie z tym problemem na pewno nie poradzę... zbliża się lato, warto by było w końcu bez kompleksów włożyć klapki czy sandały
fish187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:35   #9
CzarnaMamba1907
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaMamba1907
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Widzę, że nie jestem sama, chociaż tyle Popróbuje tych Waszych sposobów jak tylko będę miała okazję. Zgrubiały naskórek usuwam, ale w moim przypadku to syzyfowa praca, ponieważ odchodzą mi wielkie płaty stamtąd, robią się jakieś postrzępione dziury itd. Wygląda to strasznie dlatego niewiem czy powinnam to dalej robic, szczerze to się nawet boję....
Ciągle myślę o wizycie u kosmetyczki, ale boję się, że jak zobaczy moje stopy to rozłoży ręce z bezradności, ale ucieknie ze strachu na ich widok....
CzarnaMamba1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:23   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

Ja również polecam kosmetyczkę.
Usunie zrogowaciały naskórek frezarką lub omegą, zrobi peeling, nałoży maskę. Możesz też poprosić np o kąpiel parafinową, która silnie nawilża i odżywia skórę.
Potem pozostaje Ci regularne ścieranie skóry pumeksem lub tarką do pięt i wsmarowywanie w stopy kremu. Najlepiej gruba warstwa kremu + skarpetki bawełniane na noc.
Po wizycie w salonie kosmetycznym łatwiej będzie Ci utrzymać stopy w porządku.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez CzarnaMamba1907 Pokaż wiadomość
Ciągle myślę o wizycie u kosmetyczki, ale boję się, że jak zobaczy moje stopy to rozłoży ręce z bezradności, ale ucieknie ze strachu na ich widok....
Spokojnie, to jej praca.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 07:16   #11
CzarnaMamba1907
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaMamba1907
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Zniszczona skóra stóp :(

A ktoś się orientuje ile taka wizyta może kosztowac ? I gdzie we Wrocławiu najlepiej to zrobią?
CzarnaMamba1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.