Moja wygrana walka z trądzikiem :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 18:32   #31
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Moja wygrana walka z trądzikiem :)

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
na zakażenia grzybicze skóry i błon śluzowych
_dokladnie to mialam na mysli, a zazwyczaj ginekolodzy ja przepisuja nie odradzam zakupu, ale tez nei bede zachecac, co skóra twarzy jest bardzo delikatna..
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 19:09   #32
Zabusia@
Raczkowanie
 
Avatar Zabusia@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Exclamation Dot.: Moja wygrana walka z trądzikiem :)

hej!nie chce cie dolowac ale ja co jakis czas tez mysle ze wygralam z tym swinstwem jakim sa pryszcze.Bywa ze przez 2-3 tyg nic mi sie nie pojawi skora ladnie sie podgoi a tu za chwile buum i znow to samo.Juz nie raz myslalam ze wygralam,ale po jakims czasie to powraca. Myje buzie codziennie (bez odpuszczania sobie)zelem iwostin,potem tonik dax i na to jeszcze krem iwostin.Jesli mi cos wyskoczy to posmaruje to aknemycinem i pasta cynkowa.Kiedys stosowalam duuuuuuuuuuzo masci od dermatologow,tabletek itd...pomoglo ale nie do konca.teraz stwierdzilam ze nie bede katowala skory tymi chemikaliami bo jest czasem jeszcze wieksza masakra na twarzy.Ja uzywam jeszcze mikrodermoabrazji z avonu tak raz na tydzien wtedy kiedy nie mam ropnych krostech,tylko juz podgojone sa albo zostaje czerwony slad.jest fajna bo skora szybciej sie goi.Staram sie 3 razy w tygodnu nawet codziennie myc tez twarz peelingiem brzoskwiniowym st.ives.Jest cudowny,pewnie nie jedna osoba powie ze to nie dobrze myc codziennie twarz peelingiem,ale dla mnie musi byc.Kiedys skonczyl mi sie ten peeling i nigdzie nie moglam go dostac a innego nie chcialam.nie mialam go przez ok miesiac i widzialam jak mi sie pogorszylo skora wyraznie byla brudniejsza wiecej czarnych kropek itd...teraz znow go mam i jest ok.Na mojej twarzy jest troche czerwonych plam po tym jak cos rozdrapie ale coz lepsze to niz pryszcze.Ale nie moge powiedziec ze skonczylam walke z tradzikiem,bo podleczylam skore ale to nie wygrana bo zawsze zrobia mi sie 2-3 pryszcze i gdzies tam malego jeszcze cos wyskoczy.Ale to nie koniec mojej walki nie poddam sie....
Zabusia@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 20:54   #33
sylwoonia1
Raczkowanie
 
Avatar sylwoonia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 268
Dot.: Pryszcze?

Najlepiej idź do dermatologa. Miałam kiedyś problem z trądzikiem i próbowalam naprawdę wielu sposobów, żeby sie go pozbyć, a efektów nie było. Wystarczyło iść do dermatologa i po jakimś tygodniu stosowania lekarstw śladu po pryszczach nie było,
pozdrawiam
__________________
moje kosmetyki na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=366437
sylwoonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 21:04   #34
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Pryszcze?

Na blizny możesz spróbować jakiejś maści wybielającej ( pani w aptece napewno doradzi) jeśli chodzi o te pryszcze i o twój wiek to ma związek jedno z drugim ( utrpienia młodośći :P) dezynfekuj dobrze skóre i pozukaj moze dobrych produktów - odsyłam do KWC
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 21:33   #35
Swietlik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

Witam
mam 17 lat i żeby nie było jestem chłopakiem ;] i od kilku dobrych lat mam problemy z trądzikiem, bywało lepiej-gorzej, teraz jakoś się unormowało i nie jest źle lecz wiadomo zawsze mogłoby być lepiej tzn: go wyeliminować ewidentnie lecz nie wiem jak ( wizyty u dermatologa nic nie dawały ) , najgorsze z tego wszystkie są trzy widoczne plamy na nosie , czy da się je jakoś wyeliminować skutecznie ? Jakieś porady poproszę, ew nazwy leków
Mam jeszcze do tego kilka pytań, co polecacie do dalszej walki z trądzikiem ( dodam że teraz nic nie używam , bo zdecydowałem że jak nic nie pomagało to po co wysuszać i niszczyć skórę innymi specyfikami ) ogólnie nie narzekam bo mogłoby być zawsze gorzej, ale i lepiej również
Jeszcze mam problem z wągrami na nosie , brrr kompletnie nie mam pojęcia jak sobie z tym radzić
Następnym pytaniem jest czy zła dieta/ długie siedzenie przy komputerze może zaburzać równowagę skóry i może wpływać na rozwój trądziku ?
Chciałbym aby to były wypróbowane rady, nie potrzebuję żadnych postów w stylu-> było już na forum , poczytaj, poszukaj
Swietlik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 21:46   #36
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

dawaj foto twojej skory w miare dokladne(najlepiej jeslli masz w aparacie tryb makro to nim zrob foto) obadam i moze masz cos podobnego co ja jeszcze przed miesiacem mialam a teraz nie mam bo trafilam na bardzo dobra dermatolog a jak nie to bardzo dokladnie mi opisz wiesz ja mialam racze zaskorniki otwarte i zamkniete takie wertepy co raz na jakis czas dosc czesto robil sie pryszczol duzy.duzo grudek na brodzie i w okolicy szczeki i na czole i dodatkowo wagry,rozszerrzone pry na policzkach w okolicy nosa,nierowny koloryt,ziemista cera jak zmeczona bylam to bladosc po niecalym mies kuracji preparatami bez recepty juz doslownie nie mam problemu!!!!!i sama nie moge w to uwierzyc napewno tez to nie jest chwilowy kaprys skory
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 21:51   #37
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

duplikat
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 22:13   #38
Swietlik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

foto n mam i zabardzo nie mam jak zrobić
co nazywamy dokładnie zaskórnikiem ?
Sprawa u mnie wygląda tak -> gdzie nie gdzie nie wielkie pryszcze które aż takie strasznie nie są, w okolicy nosa i na nosie wągry i to całkiem sporo i trochę plam po pryszczach szczególnie na nosie ( bardzo chciałbym się chodź tego pozbyć , wiem że się da są na to lekrastwa -> nie jak pani dermatolog która powiedziała mi że nie ma nic na to )
Swietlik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 08:08   #39
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480
Dot.: Moja wygrana walka z trądzikiem :)

Żabusiu mam nadzieje ze uda Ci się

Jak uważacie Moja cera jest teraz w świetnej formie właśnie dzięki tej maści. Jakoś nic się z nią nie stało... Sorry za pomyłke z ceną- spojrzałóam nie tam gdzie trzeba na rachunku :P
__________________
Dukan od 30.08.


diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 15:16   #40
Swietlik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

nikt mi nie pomorze ?
ponad to prosiłbym o odpowiedź na dodatkowe pytania zawarte w pierwszym poście
Swietlik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 13:51   #41
Swietlik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

pomóżcie
Swietlik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 14:39   #42
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dawaj foto twojej skory w miare dokladne(najlepiej jeslli masz w aparacie tryb makro to nim zrob foto) obadam i moze masz cos podobnego co ja jeszcze przed miesiacem mialam a teraz nie mam bo trafilam na bardzo dobra dermatolog a jak nie to bardzo dokladnie mi opisz wiesz ja mialam racze zaskorniki otwarte i zamkniete takie wertepy co raz na jakis czas dosc czesto robil sie pryszczol duzy.duzo grudek na brodzie i w okolicy szczeki i na czole i dodatkowo wagry,rozszerrzone pry na policzkach w okolicy nosa,nierowny koloryt,ziemista cera jak zmeczona bylam to bladosc po niecalym mies kuracji preparatami bez recepty juz doslownie nie mam problemu!!!!!i sama nie moge w to uwierzyc napewno tez to nie jest chwilowy kaprys skory
pooochwal sie koniecznie co za cudo odkrylas!
bo z opisu wynika ze mam podobny problem...
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 16:24   #43
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

Swietlik1990: juz pomagam
Otoz, polecam ci baardzo serie Sebium z firmy Bioderma (dostepn a tylko w aptekach) najlepiej kup 2 podrukty: zel do mycia twarzy i krem na tradzik (Sebium AKN), cena tych dwoch rzeczy powinna wyniesc ok.80zlmoze to nie malo, ale warto dbac o cere i leczyc ja dobrymi kosmetykami! Nie kupuj pasci typu Clerasil bo to ci tylko wysuszy twarz a nic nie wyleczy...
Poza tym radze udac sie do kosmetyczki (DOBREJ!!) na oczyszczanie twarzy najlepiej z kawitacja - oczyszczanie robi sie raz w miesiacu ale peeling kawitacyjny mozna raz na tydzien, tym bardziej jesli zostaly ci przebarwienia po tradziku... Cena oczyszczania wacha sie (zalezy gdzie...) od 60zl-160zl, z tym ze ta gorna kwota to w takich duzych salona z "renoma" popytaj u siebie i wybierz dobra kosmetyczke cena nie zawsze swiadczy o jakosci uslugi. Zapytaj od razu czy dana Pani robi kawitacje - seria ok.6-7 zabiegow (czasem wiecej) naprawde pomaga!! Cena takiego peelingu to ok.30zl, tak wiec jesli tylko cie stac to chodz na nia raz w tyg.

dbanie o cere w domu i u kosmetyczki sprawi ze mozesz miec naprawde lepsza cere!!
Co do leczenia dermatologicznego: nie zawsze ono pomaga, leczy sie raczej ciezkie przypadki tradziku (ropowicze itp.) a nie ma sensu truc sie antybiotykami ktore nie pomagaja... za t regularne oczyszczanie twarzy moze naprawde pomoc!! tylko naprawde znajdz dobra Pania, ktora podejdzie do ciebie indywidualnie, a nie zebys wyszedl z gabinetu podziurawiony jak sitko, bo ona nie raczyla nalozyc maski lagodzacej na koniec zabiegu

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 22:21   #44
Swietlik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

Hmmm uwzględnie tą radę w sprawie kosmetyków lecz czekam na więcej porad ( n chcę wydawać kasy w ciemno )
co do kosmetyczki to chyba tak zrobie, lecz ehh trochę będzie mi głupio na początku, ktoś mi powie jak tam jest ? Bo z reguły kosmetyczka jest dla damskiej części społeczeństwa lecz jestem gotów i na takie poświęcenia
Swietlik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:03   #45
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Plamy, trądzik ! + potrzebuje porad

Cytat:
Napisane przez Swietlik1990 Pokaż wiadomość
Hmmm uwzględnie tą radę w sprawie kosmetyków lecz czekam na więcej porad ( n chcę wydawać kasy w ciemno )
co do kosmetyczki to chyba tak zrobie, lecz ehh trochę będzie mi głupio na początku, ktoś mi powie jak tam jest ? Bo z reguły kosmetyczka jest dla damskiej części społeczeństwa lecz jestem gotów i na takie poświęcenia
Ojjj zdziwil bys sie ile mezczyzn teraz chodzi do kosmetyczki! wiem bo pracuje w salonie i widze...mlodzi chlopacy tez przychodza, bo wlasnie maja problem z tradzikiem, i to nie jest nic niezwyklego dla kosmetyczki, zapewniam cie kaze polozyc ci sie na fotel, zalozy taka pelerynke lub recznik (zeby w razie czegoczyms cie nie poplamic) i obejzy skore pod lampa z lupa. Wtedy wybiera sposob oczyszczania, jesli jest to skora zeczywiscie z zaskornikami (zaskorniki=wągry) i tzw.pryszczami, to wybiera sie normalne oczyszczanie manualne (peeling, maska rozpulchniajaca-zeby pory sie rozszerzyly i wagry mogly wyjsc bez mocnego wyciskania-usuwanie wszystkich zanieczyszczen-przy prosakach trzeba je delikatnie nakluc-przemycie twarzy woda utleniona w celu odkazenia, pozniej moze byc zrobiony jeszcze taz peeling kawitacyjny, zeby jeszcze doczyszcic twarz i ja zdezynfekowac, pozniej mozna zrobic darsonvalizacje-przesuszenie i dezynfekcja po takich wiekszych "pryszczach", nats. naklada sie maske sciagajaca pory, pozniej mozna jescze dac np. serum na tradzik i wtloczyc za pomoca ultradzwiekow i/lub krem na koniec)
Nie masz sie czego obawiac! to jest normalne, ze chcesz miec ladna twarz i kosmetyczka tez nie bedzie cie traktowac jak jakiegos nadzwyczajnego okazu
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.