Pod oczami - wory!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-20, 09:36   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Pod oczami - wory!!!


Kilkakrotnie juz radziłam sie na forum w sprawie worków pod oczami. Budze sie rano (niezaleznie od długości snu) i zawsze kiedy spojrze w lustro wyyyyyyyyyję z rozpaczy. Przetestowałam mnóstwo kremów, żeli, domowych sposobów - nic nie przynosi poprawy. Przebadałam się kompleksowo: krew, mocz, hormony płciowe i tarczycy. Oprócz wykrytej niewielkiej niedoczynności - nic mi nie dolega. Może wsród forumowiczek (jak zwykle niezawodnych) jest ktoś (moze lekarka?)kto podpowie co jeszcze mogłabym zrobić? A może to wiek? Mam 43, ale problem od dłuzszego czasu (jakieś 5 lat). Niecierpliwie czekam.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 14:25   #2
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Pod oczami - wory!!!

wiesz co, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że może tu być wina złej diety. Podobno złe odżywianie ma negatywny wpływ na stan skóry, szczególnie pod oczkami.Znalazłam taki artykuł :
Dieta jak lifting EDIPRESSE
Dietę dr. Perricone’a, dermatologa z Los Angeles, stosują między innymi Julia Roberts, modelka Heidi Klum i gwiazda popularnego serialu "Seks w wielkim mieście” – Kim Cattrall (Samantha). Ta ostatnia twierdzi, że właśnie dzięki trzydniowej magicznej diecie wygląda tak młodo. Ma przecież już 46 lat. Kim uważa, że dzięki zdrowemu stylowi życia nie musi, jak większość aktorek, poddawać się liftingom u chirurga. Wystarczy, że co dwa tygodnie przez trzy dni je produkty, które wygładzają cerę.

Jak to działa?
Skoro wiadomo, że dieta wpływa na przykład na stan zdrowia serca i innych organów, to na pewno również na skórę – pomyślał lekarz z Los Angeles i rozpoczął badania nad wpływem pokarmów na wygląd. Dr Perricone przekonuje, że dzięki diecie obfitej w warzywa, owoce i ryby można pozbyć się nawet głębokich zmarszczek. Obecne w warzywach i owocach witaminy A i E świetnie współdziałają z kwasami tłuszczowymi z ryb i wzmacniają nawzajem swoje dobroczynne działanie. Dlatego po odpowiednio dużej dawce tych składników skóra natychmiast się wygładza.
Ważna jest kolejność spożywania produktów. Najlepiej zaczynać dzień od pożywnego białka, które jest co prawda najbardziej kaloryczne ze wszystkich składników diety, ale rano szybko się je trawi. Dzięki temu nie czujemy się ociężale. Pijąc wodę w regularnych odstępach, zapobiegasz odkładaniu się toksyn w skórze, pory stają się mniejsze, co sprawia, że cera wygląda młodziej.

Możesz ją stosować co 4 tygodnie
Mówi dietetyk Anna Skulimowska - Spożywanie wartościowego pożywienia w małych porcjach hamuje starzenie się komórek – zużywamy mniej energii do jego trawienia, prawidłowo pracuje nasz układ pokarmowy. Ta dieta dostarcza energii i składników odżywczych i doskonale oczyszcza organizm. A duże ilości owoców i warzyw zapewniają odpowiednie dawki witamin i minerałów.

Co powinnaś jeść
Łosoś – zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które zabezpieczają skórę przed nadmiernym wysuszeniem, wpływającym na powstawanie zmarszczek.
Oliwa z oliwek – jest bogata w witaminę młodości – E, która odżywia i wygładza skórę, oraz polifenole, które likwidują wolne rodniki, sprzyjające powstawaniu zmarszczek i zaskórników.
Sałata rzymska – niskokaloryczna, bogata w witaminy przyjazne skórze – z grupy B oraz E.
Woda – oczyszcza skórę z toksyn, nawilża ją i sprawia, że jest bardziej napięta.
Zielona herbata – główny jej przeciwutleniacz, tzw. EGCG, poprawia ukrwienie, dzięki czemu cera wygląda młodziej i zdrowiej. A zawarty w niej fluor działa antybakteryjnie i poprawia stan zębów. Jeśli będziesz piła po filiżance herbaty kilka dni w tygodniu, zapewnisz sobie długowieczność.
Zielony melon kantalupa – jest niskokaloryczny, zawiera poprawiający koloryt skóry beta-karoten. Ma właściwości rozjaśniające cerę, piegi i przebarwienia.
Jagody i czarne borówki – wpływają na zdrowie oczu, zapobiegając np. zaćmie. Dzięki nim twoje spojrzenie nabierze blasku. Jagody i borówki zawierają też kolagen, który sprawia, że skóra staje się elastyczna.

Nie tylko dla gwiazd
Dr Perricone napisał kilka książek poświęconych wpływowi diety na urodę. Książki te nie są jeszcze niestety przetłumaczone na język polski.
Oryginalne, w języku angielskim, "The wrinkle cure” ("Kuracja przeciwzmarszczkowa”) czy "Perricone prescription” (Recepty dr. Perriocone’a”) kupisz w Internecie pod adresem amazon.co.uk, ceny ok. 70 zł za egzemplarz.

spróbować nie zaszkodzi, a pomóc może.
buziaki
Kasia
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 08:32   #3
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Pod oczami - wory!!!

Kasiu! Serdeczne dzięki! Szkoda, że książek nikt jeszcze nie przetłumaczył na język polski. Na pewno spróbuję zmienić swoje żywieniowe przyzwyczajenia.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 12:32   #4
kredka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 35
Re: Pod oczami - wory!!!

Mam ten sam problem. Proponuje jeszcze okuliste pod kątem alergii. Ja nigdy nie byłam alergiczką a okazuje się, że opuchnięcia najprawdopodobniej mam właśnie dlatego, tak stwierdzila pani doktor. Ale kropelki nie pomogły.Z moich obserwacji wynika,że wieczorem tylko żel pod oczka, nigdy krem, bo to zwiększa obrzmienia, rano natomiast dobry kremik przeciwzmarszczkowy lub napinający. Mam też okularki żelowe. Jeśli chodzi o wyżywienie to wiem, że należy unikać sera żółtego rano i przed snem. Komputerek tez robi swoje.
kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 11:40   #5
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Pod oczami - wory!!!

No własnie ten komputerek! Ja na noc tylko żel, rano kremik. Stosuje kosmetyki dla alergików bo jestem alergiczką "twarzową" tzn jezeli coś uczula to właśnie tam. O serze tez coś słyszałam ale nie jem aż tak dużo. Okularki żelowe nie dla mnie bo mam popękane naczyńka i zimno mi nie służy. Więc nie wiem co jeszcze?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 14:02   #6
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Pod oczami - wory!!!

Witam!
Na opuchnięte, zmęczone, czerwone oczy pomagają kompresy:
-20 ml wody (hydrolat) różanej (Rosa damascena) lub z oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana)
-2 ml wyciągu z dębu szypułkowego (Quercus Robur)
Patrz dokładnie na nazwy roślin na opakowaniach, żeby nie bylo dodatków np. perfum. Wymienione składniki są łagodne, więc nie powinny nikogo podrażniać.
Pytaj w aptekach lub sklepach zielarskich może uda Ci się je kupić.

życzę powodzenia
Monika
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 14:25   #7
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Re: Pod oczami - wory!!!

Unikac jak diabel swieconej wody-soli! przedewszystkim w wieczornych potrawach.
A na opuchniete oczka rano,moga byc dobre plastry z zielonego ogorka lub surowego ziemniaka,polezyc tak z 10 minutek.Aby opuchniete oczka doszly do siebie jak najszybciej z rana trzeba pozostac na stojaco jak najdluzej to jest mozliwe.
Powinno sie tez unikac kawy,czekolady,cukru i piapierosow.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-22, 21:07   #8
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Pod oczami - wory!!!

Dzis właśnie czytałam sporo na ten temat w necie, bo problem mnie rownież dotyczy. Wiem że moje opuchniecia, są częsciowo dziedziczne, bo takie ma mama i brat, ale u mnie ostatnio jest gorzej. Próbowałam ustalic przyczynę pogorszenia stanu swoich powiek i niestety nic nie wymysliłam, być moze powinnam się zbadać. Pierwotnym problemem jest zatrzymywanie wody w organizmie,zatem pomaga:
-paradoksalnie, picie dużej ilości płynów, z zastrzeżeniem że ostatnią szklanke napoju powinnyśmy wypijać nie krócej niż dwie godziny przed snem, można popić ziółka lekko odwadniające, niestety, nie pamiętam jakie, skrzyp albo pokrzywa (?)
- spanie z głową uniesioną wysoko !! Nigdy nie na brzuchu!

Z wiekiem, niestety, w tym miejscu niektórym osobom odkłada się tkanka tłuszczowa, wtedy jedynym skutecznym sposobem może okazać się chirurgia plastyczna
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 23:10   #9
grey_eyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
pod oczami. buu

Witam
nie za bardzo wiem gdzie umieścic to pytanie i zadecydowałam ze tu.
A więc moim problemem są widoczne pojedyńcze, nie małe żyły pod oczami. Nie mam worów ani pajączków ani cieni tylko takie żyłki. Dość widoczne one są i trudno je zatuszować. Czy jest na to jakiś sposób? metoda? jakiś zabieg czy kosmetyk? prosze o pomoc.
grey_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 23:13   #10
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: pod oczami. buu

polecam stronę: http://www.physiciansformula.com/Bea...akeupDemo.html

Wchodzisz tam w make up demo - zaznaczasz "play now" - na palecie kolorów, jeśli najedziesz myszką np. na kolor fioletowy, to po drugiej stronie wyświetli się kolor pomarańczowy lub żółty, oznacza to, że jeden kolor neutralizujemy drugim;

i tak czerwone pryszcze neutralizuje zielony,a cienie pod oczami - od żółci po pomarańcze
następnie klikasz w " continue" i potem są dwie propozycje:
light correction i concealing correction - obejrzyj je - to dobra lekcja kamuflowania tego, co na buzi niepożądane
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 23:15   #11
grey_eyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Dot.: pod oczami. buu

w sumie to chodzi mi bardziej o coś zeby usunąc to niz tuszować bo jednak nie w kazdym przypadku mam makijaż na twarzy.
grey_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 23:20   #12
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: pod oczami. buu

nie wiem, czy można przeprowadzać jakiekolwiek zabiegi - ktore ukryją widoczne żylki...jesli "wine za to ponosi" cienka skora... szczegolnie w takim miejscu, jak wyjatkowo delikatna skora pod oczami

w watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55231
toczyla sie rozmowa na ten temat
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 10:22   #13
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
pod okiem

co robic? wczorja jak wstalam to zauwazylam ze pod okiem mam takiego malutkiego siniaczka ma moze 3X4 mm. co to jest? nie boli mnie ani nic. jestem przed 30stka. czy to moze mi juz zostac na zawsze?
nie chce tego czegos miec ;(
jak z tym walczyc?
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 08:56   #14
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Red face Pod oczami-nito wory, ni obrzęki?

Witajcie!
Nawet nie wiem na jakim forum umieścić mój post z problemami. Może mnie gdzieś pokierujecie.
Należę do przedziału wiekowego 40-50. Jakoś godzę sie z upływającym czasem i zmianami w wyglądzie. Zmarszczki nawet niezbyt bardzo mi przeszkadzają, poza tym aż tak dużo ich nie mam a tę najbardziej dokuczliwą "lwią" potraktowałam botoksem ze świetnym efektem.

Inne bolączki spędzają mi sen z powiek i wpędzają w zły nastrój.

Od jakiegoś czasu toczę walkę z workami nie-workami. Nawet nie potrafię tego nazwać. Rano po przebudzeniu mam podpuchnięcia ale takie dziwne bo obejmujące nie tylko oczodół ale wychodzące poza jego krawędzie aż na kości policzkowe. Stosowane dotychczas zabiegi przeciwdziałające (antyalergiczna pościel, wietrzona, zimna sypialnia, żele trzymane w lodówce itp) rezultatów nie przynoszą. Twarz (zwłaszcza przy górnym oświetleniu) wygląda staro, smutno, obwiśle.

Zastanawiam się nad drenażem (masażem) limfatycznym twarzy bądź okolic oczu ale w Bydgoszczy nie mogę uśwadczyć masażysty, kosmetyczki która takowy wykonuje.

A może to już "TEN" wiek? Albo "TAKA" uroda?

Może coś podpowiecie?
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 11:36   #15
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Pod oczami-nito wory, ni obrzęki?

hej, co prawda watek stary, ale szukam akurat czegos o workach pod oczami i chetnie dolacze i moze go ozywie...
tez mam podobny problem, z tym ze mam 24 lata, - tak jak to ujelas, takie opuchniecia, z tymze nie jak pisza w innych watkach po dolna powieka, tylko nizej, przy kosciach policzkowych,tak z 5cm pod okiem...wyglada to tak jakby tam byl zle zgromadzony tluszcz a najgorzej ze to widac jak sie smieje szczegolnie- policzki nie sa rowne tylko maja te takie 'kreski', 'waleczki', blizej oczu- no nie wiem jak to nazwac:/ taka chyba moja 'uroda', bo mam to naz djeciach z rozbnych etapow wiekowych. Czasem to widac mniej, ale nigdy nie znika ma ktos podobny problem?? wygladam jakbym caly czas byla smutna, albo taka po placzu...dodam ze kostki lodu, lyzeczki, ogorki, rumianki, zele i inne czary mary nie pomagaja mysle teraz o usunieciu tego kosmetycznie albo wstrzyknieciu czegos, o ile sie da...czy ktos co wie na ten temat?? dzieki i pozdr
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:12   #16
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Pod oczami-nito wory, ni obrzęki?

Witam w rodzinie. Już kiedyś pisałam o tym na forum, nawet wklejałam fotki. Lekarz sugerował problemy z tarczycą, ale zrobiłam badania i jest ok. Wydaje mi się, że to zastój limfy. Kupiłam kiedy takie homeopatyczne kropelki Lymphomyosoth (chyba) usuwający zatory limfy i problemy z migdałkami i te 'wory' na kościach zmniejszyły się o połowę. Niestety są to krople w alkoholu, a ja już czując sam zapach wymiotuje, więc nie dałam rady wlać w siebie drugiej butelki. Ale efekt był. Ciekawa jetem czy pomógłby masaż limfatyczny. Wydaje mi się też, że pośrednio może to być efekt zanieczyszczenia organizmu względnie pasożyty (ja się 'odrobaczyłam' profilaktycznie).

W każdym razie cieszę się, że nie jestem z tym sama.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 13:04   #17
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Pod oczami-nito wory, ni obrzęki?

ha ciekawe co piszesz, kiedys gdzies wyczytalam o lymphomyosot - tabletki, i kupilam w akcie desperacji ale nie zauwazylam specjalnej roznicy nie wiem co to i jak to jest, dotykajac moich policzkow mozna wyczuc roznice miedzy 'workami'a reszta policzka :/ wygladam przez to jakbym bylam niewyspana/albo po placzu, masakra
no nic, jakbys odkryla magiczny srodek na to, daj znac
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:00   #18
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Pod oczami-nito wory, ni obrzęki?

Dziewczyny, mam to samo Nie pomagają mi żelowe okularki, schłodzone łyżki, a to wygląda taaak strasznie. Mam dokładnie tak jak opisujecie, mniej więcej na kości policzkowej. Twarz wygląda przez to po prsotu okropnie? Znalazłyście może jakiś sposób? Muszę spróbować tego lymphomyosotu.
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:39   #19
ona321
Raczkowanie
 
Avatar ona321
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 172
Exclamation pod oczy gdy sa zmarszczki?

Poszukuję lekki korektor pod oczy, który ma rozjaśniające drobinki i maskuje zmarszczki.

Tu cos wlasnie znalazlam - co powiecie o tym?
Make up Factory Korektor w płynie
i
Soraya, Złocista Pielęgnacja, Krem pod oczy rozświetlająco-łagodzący z drobinkami złota

Edytowane przez ona321
Czas edycji: 2011-03-28 o 19:58
ona321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 23:32   #20
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: pod oczy gdy sa zmarszczki?

Bardzo polecam La Prairie Light Fantastic
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 18:34   #21
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: pod oczy gdy sa zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez ona321 Pokaż wiadomość
Poszukuję lekki korektor pod oczy, który ma rozjaśniające drobinki i maskuje zmarszczki.

Tu cos wlasnie znalazlam - co powiecie o tym?
Make up Factory Korektor w płynie
i
Soraya, Złocista Pielęgnacja, Krem pod oczy rozświetlająco-łagodzący z drobinkami złota
heh! brzmi fajnie! ja używam total eye care z cząsteczkami odbijajcymi światło Dermalogica oraz podkład wypełniający zmarszczki AA - najjaśniejszy. mam strasznie wrażliwą skórę pod oczami i to chyba jedyne kosmetyki ktore toleruję
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.