pomocy!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-18, 15:29   #31
siwaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Question pomocy!!!!

wiecie co mam cholerny problem.Zawsze od jakiegos juz czasu po kapieli wyskakuja mi krostki ktore strasznie swedza i plamy czerwone na calym ciele niemam pojecia czy to od wody,mydla czy moze balsamu.Macie moze taki klopot jak ja??Wiecie cos na ten temat i jak z tym sobie radzic napiszcie ............
__________________
siwulka
siwaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:30   #32
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: pomocy!!!!

od wody albo od balsamu
zmień balsam i żel do kapieli nie uzywaj mydła...
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:35   #33
siwaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: pomocy!!!!

kurcze,ale jest jeszcze taki problem ze na basenie tez mi wyskakuja i swedza,ajaki balsam i zel polecilabys mi??
__________________
siwulka
siwaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:41   #34
AGUŚ23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 18
Dot.: pomocy!!!!

Pozdrawiam Siwa. Z tego co piszesz to możesz miec uczulenie na chlor zawarty w wodzie, może powinnaś zrobic sobie testy alergiczne, ale fakt faktem masz wrażliwą skórę i powinnaś przy kąpielach, najprawdopodobniej masz źle dobrany kosmetyk do rodzaju cery. Polecam abyś zaszła do sklepu i poprosiła ekspedientkę o pomoc i poradę
AGUŚ23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 23:24   #35
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: pomocy!!!!

Witaj!! Zgadzam sie z AGUŚ23, że może to być reakcja alergiczna zarówno na chlor zawarty w wodzie albo na płyn do kąpieli.Pamiętam miałam tak samo jak używałam ( dawno temu ) płynu do kąpieli z Avonu..Ciągle sie drapałam i miałam plamki.Odstawiłam i przeszło..Dlatego musisz zwrócić uwage po czym masz takie problemy.Odstaw mydło albo płyn.Pozdrawiam
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 23:35   #36
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: pomocy!!!!

Tak podstawa to ustalić na co masz to uczulenie
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:36   #37
Blue_star
Przyczajenie
 
Avatar Blue_star
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Unhappy Pomocy!!!:(

Dziewczyny, mam problem... dzisiaj goliłam nogi maszynka i niechcący zachaczyłam o piepszyk,niestyty chyba nieźle go naruszyłam nie wiem co mam zrobić, boję się że coś mi się w tamtym miejscu zrobi. Piepszyk był lekko wystający, mały... co mam zrobić? Liczę na waszą pomoć
Blue_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 22:59   #38
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Pomocy!!!:(

Cytat:
Napisane przez Blue_star
Dziewczyny, mam problem... dzisiaj goliłam nogi maszynka i niechcący zachaczyłam o piepszyk,niestyty chyba nieźle go naruszyłam nie wiem co mam zrobić, boję się że coś mi się w tamtym miejscu zrobi. Piepszyk był lekko wystający, mały... co mam zrobić? Liczę na waszą pomoć
Kiedyś też tak zrobiłam Zagoiło się ale mam świadomość że źle zrobiłam nie radząc się lekarza.. Radzę pójść po poradę do dermatologa.
Aha i na drugi raz radze skorzystac z wyszukiwarki albo chociaz rozejrzec sie: kilka tematow pod twoim jest bardzo podobny.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=139316
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 08:54   #39
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pomocy!!!:(

Jak się nie zagoi to trzeba do lekarza iść Warto pomyslec o wycięciu pieprzyka, skoro jest w takim miejscu,ze łatwo go uszkodzić
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 16:04   #40
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pomocy!!!:(

ja bym powedrowala do dermatologa a nie czekala lepiej sie upewnic a no i odrazu konsultacja bedzi na temat pieprzyka
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:24   #41
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Pomocy!!!:(

Taki pieprzyk to zakończeniu nerwu. Uszkodzenie jego może być niebezpieczne. Radzę skonsultować się z lekarzem bo nawet coś co pozornie wygląda na zagojone może być niebezpieczne dla zdrowia.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 16:40   #42
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Thumbs down Pomocy!!!

No więc pozwólcie że wam przedstawie moją sytuacje.
Mam 16 lat i do tej pory nie miałam jakichś szczególnych problemów z cerą. Oczywiście miałam pryszcze i inne te historie ale jakoś dawałam rade i nie były one tak bardzo widoczne, po prostu, jak każda nastolatka, cztery pryszcze na krzyż i tyle. Ale od pewnego czasu zaczęło mnie strasznie wypryszczać!!! Najpierw zaczęło się na prawym policzku.... dwie krosty (i to nie małe, tylko ropne wulkany po których zostawały dziury i blizny bo nie sposób było tego nie wycisnąć!) potem przeszło tesz na lewy... Walczyłam z tym jak mogłam. Ostatnio stosuje Loreal Pure zone i troche dało spokój... Chociaż pryszcze dalej sie pojawiają na tych cholernych bliznach na policzkach! Kupiłam sobie więc maść Acne Derm, która niezbyt mi pomogła. Za to zostawiła mi w prezencie upiornie białą twarz ( MIAŁAM ciemną karnacje) z mnóstwem blizn,które z resztą miały cudownie zniknąć. Do tej maści stosowałam cały program tego loreala, ale on strasznie wysusza ( a moze to ta maść??) . Maść mi się skończyła a znajoma poleciła mi maść cebulową, Alcepalan. Używam dopiero dwa dni więc nie wiem czy działa. Wiem, że tych tematów było już mnóstwo ale ja czytałam te wszystkie rady cały dzionek i naprawde z nadmiaru informacji już sama nie pamiętam co i jak. Więc jeśli ktoś mógłby mi jeszcze raz powiedzieć, doradzić co jest najlepsze na przebarwienia, blizny, no i pryszcze. Chciałam też jakiś krem na zimę do skóry z problemami takimi jak moje. Dodam też że od urodzenia mam atopowe zapalenie skóry i mimo że na twarzy mam pryszcze to i tak jest ona przesuszona. Zgroza mówie wam. I powiem jeszcze że te blizny i pryszcze stały się moja obsesją, stałam sie na tym punkcie nienormalna. Jak patrze na siebie rano w lustrze to mam ochote je zbić, bez makijazu już nie wychodzę z domu, pogorszyły się też kontakty z moim chłopakiem, ponieważ kiedy tylko dotyka albo całuje moją twarz staram sie jakoś od niego odsunąć byle tylko nie starł mojej starannej tapety, reaguje też nerwowo kiedy się mi przygląda bo boję się że zobaczy jaka jestem zapryszczona i zabliźniona. Wiem że to jest nienormalne ale myślę że Ci co mają ten sam problem wiedzą że to nie jest łatwe... Przez to że nie wyglądam już jak kilka miesięcy temu zmieniłam się, teraz tylko ciągle się przejmuje jak wyglądają moje pryszcze i czy napewno podkład mi się nie starł... Boże pomóżcie mi jakoś bo naprawdę wariuje juz. Dodam też tylko że ostatnio kupiłam sobie krem z pigmentem pod tytułem EXCIPIAL, który kryje całkiem nieźle i wysusza niedoskonałości. Tylko że trochę chyba jednak za bardzo wysusza skórę...

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje

Edytowane przez helpme
Czas edycji: 2007-01-27 o 16:41 Powód: nie ma
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 22:19   #43
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Pomocy!!!

Wiem dokładnie przez co przechodzisz i jak się czujesz Przede wszystkim powinnaś wybrać się do dermatologa,jeśli,jak sama piszesz powstają Ci blizny po pryszczach,to sama się z nimi nie uporasz,dopóki są świeże powinnaś z nimi walczyć bo będzie je trudniej usunąć niż sam trądzik.Moim zdaniem powinnaś się zaopatrzyć w jakiś delikatny żel do mycia twarzy i kremik bo te wszystkie kosmetyki antytrądzikowe wysuszają strasznie skórę.A Ty powinnaś ją nawilżać!
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 08:51   #44
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Pomocy!!!

Nawilżanie to podstawa! zel do mycia twarzy, tonik, a do tego dobry krem nawilżający. Tylko nie używaj antybakteryjnych bo to najgorsza zmora. A tak na pierwszym planie to idź do dermatologa bo napewno przepisze Ci takie maści czy inne specyfiki które są dostępne na receptę. Choć ja nie wierzę za bardzo w moc dermatologa (kilka razy już się na tym przejechałam i nie skończyło się dobrze) to jednak powinnać pójść bo moze akurat trafisz na dobrego lekarza który postawi dobra diagnozę.
Tak więc uszy do góry, napewno będzie dobrze
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 12:02   #45
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Pomocy!!!

dzieki kobitki napisze co i jak jak będe już wiedziała czego używać
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:10   #46
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Pomocy!!!

Zaczęłam brać cynk, witamine A i witaminę B2, no i oczywiście bratka. Ograniczyłam używanie tego Loreala, i narazie jest dobrze. Od 4 dni pojawiy mi się tylko 3 pryszcze!! To dla mnie sukces bo mam okres A jak mam okres to wypryszcza mnie na potęge ;/ Mam zamiar kupić sobie żel do mycia twarzy z Iwostinu, i emulsję, chociaż nieiwem czy nie będzie jednak za lekka na zimę, no i maść cebulowa oczywiście Ostatnio odkryłam że DERMATOL całkiem nieżle maskuje pryszcze a na dodatek ma działanie ściągające i odkażające (to akurat wyczytałąm) . Hmmm.... MOże zacznę używać zamiast korektora? A no i ide dziś do lekarza !!! rochę się boje bo jak mi się trafi jakaś zła lekarka? ;/
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 12:03   #47
alutka7777
Raczkowanie
 
Avatar alutka7777
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 83
Unhappy Pomocy!!!!!

Pomocy

Od paru miesięcy używam depilatora.
Nóżki gładkie i te sprawy.
ale ostatnio je zaniedbałam...

Nie robiłam peelingów
i teraz 2/3 moich włosków wrosło!!!!!!!
całe nogi mam w czarnych kropkach

Polak mądry po szkodzie!
Zaczełam codziennie szorowac nogi szorstką rękawicą i robiłam peeleng ostatnio.

ale ile tego miałam to w dalszym ciagu mam!

próbowałam wyciągac włoski igłą!
ale zrezygnowałam po prawie godzinie!
tego jest za duzo!


co ja mam zrobic??

już teraz mam nauczkę na przyszłość, że trzeba regularnie dbac a nie jak sie chce

moje nogi wyglądają koszmarnie
alutka7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 16:33   #48
mogru
Raczkowanie
 
Avatar mogru
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bąbelkowo
Wiadomości: 135
Dot.: Pomocy!!!!!

hej dobrze znam ten problem bo też mi sie tak dzieje po depilatorze albo wosku mino że zrobie sobie piling i tak nie ktore wrosły wrastają ja smaruje nogi sobie sudokremem ok. 20 zł wysusza skóre ale łagodzi stany zapalne i podrażnienia
__________________
wait....wait.. ...for....
mogru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 20:34   #49
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Pomocy!!!

Mam wielki problem z cerą... mam 17 lat i męczę się z trądzikiem od jakichś 2 lat... próbowałem wielu sposobów i nic nie działa... moja skóra jest przesuszona, często podrażniona, i zaczerwieniona... trądzik występuje głównie na czole i w okolicach brody, a także na podbrudku (to wynik golenia)...w nocy nawilżam kremem a przy myciu unikam mydła... stosuje żele antybakteryjne i peelingi... niestety nic nie pomaga... co powinienem robić?? dodam jeszcze że prowadzę aktywny tryb życia, trenuje i często się poce... co także nie zbyt dobrze na mnie wpływa...

Edytowane przez paryspa
Czas edycji: 2007-10-02 o 20:40 Powód: dopiska
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 23:52   #50
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Pomocy!!!

Pamiętam jak kiedyś moja koleżanka pozbyła się swojego trądziku. Stosowała bodajże ,metodę autotransuzji krwi. Nie mogę niestety opisać samego mechanizmu dzisłania autotransfuzji ale wynik był niesamowity. Wystarczyły dwie sesje i wspomniana znajoma pozbyła się swoich problemów raz na zawsze. Proponuję udać się do dobrego dermatologa i jeśli on nie pomoże to ewentualnie podpytaj go o tę metodę.
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:02   #51
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Pomocy!!!

To się nazywa autochemoterapia. Pobiera się krew z żyły i wstrzykuje w pośladek. Cholernie bolesne, ale efekt piorunujący!! Zaczyna się od małych dawek, stopniowo je zwiększając dochodzi się do 10 cm3 (masakra, wrażenie jakby rozrywało pośladek w trakcie podawania) i znów schodzi do 2 cm3. W dzisiejszych czasach odchodzi się od stosowania tej metody, ponieważ nikt na tym nie zarabia
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:20   #52
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!!

Aha... czyli chemoterapia powoli odchodzi... a jaki jest jej koszt mniej więcej?? i jeśli nie ta terapia to co proponujecie??
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:50   #53
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pomocy!!!

wątek zbirczy czytalas?? tam jest duzo o tradziku
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:58   #54
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pomocy!!!

Cera trądzikowa/rozszeszone pory, zaskórniki o co prosić dermatologa/ zabiegi :
- retinoidy( tretinoina, izotretinoina, tazaroten, adapalen, retinaldehyd)
- kwasy BHA(one jedyne maja zdolność do przenikania przez warstwe łoju )jednak Kwasy AHA i PHA poprawią wchlanialnosc też
- antybiotyki ( erytromycyna, klindamycyna, metronidazol, tetracyklina, minocyklina.. )
- kwas azelainowy - acne derm
- nadtlenek benzoilu - brevoxyl, benzacne (niestety posiada zdolność generowania wolnych rodbików)
- witaminy doustnie- A, b6, e , b2, pp, sole cynku, herbaty z fiolka, skrzypu, bratka, szałwii (okłady z nich również można robic).
Zabiegi:
Ozonoterapia
Galwanizacja - jeśli nie ma ropnych
Mikrodermabrazja- jeśli nie ma ropnych
Złuszczania- jeśli nie ma ropnych
kwasy BHA + AHA
Firmowe zabiegi p-tradzikowe
Naświetlania czerwonymi fitrami sollux, minina
bioptron
brushing jsli nie ma ropnych
peeling kawitacyjny
oczyszczanie
dezinkrustacja
vaccum spray

Jesli rozszerzone pory są dziedziczne mozna probowac je domnknąc jednak bedzie to trudne , calkowite zamkniecie jest prawie ze nie mozliwe . mozna je przymknąc uzywając nadtlenku benzoilu czy kwasu azelainowego oraz kwasow BHA rowniez retinoidy czy antybiotyki sa bardzo pomocne. tak samo jesli chodzi o zaskorniki .

maseczka drożdzowa
maseczka aspirynowa - 3 aspiryny rozpuscic w wodzie, dodac do jogurtu naturalnego ( jogust nada odpoweidnie pH maseczce


Cytat:
tradzik - o co prosic lekarza
Wizyta u dermatologa bedzie konieczna, popros go o przepisanie Ci jednego z tych preparatow

- atrederm
- differin
- tsotrex
- isotrexin
- zorac
- retin a


te preparaty na noc, mozesz uzywac ich na przmian z kwasem azelainowym- acne derm. hascoderm, skinoren, na noc takze, np jednej nocy atrederm a 2 acne derm. na dzien lekki krem z filtrami, gdyz przy tych preparatach obowiazkowa ochrona przeciw UV , w ogole polecma serdecznie przez caly rok. zamiast kwasu azelainowego mozesz uzywc nadtlenku benzoilu - benzacne, brevoxyl, acneroxid, lubexyl. substancja nadtl. benzoilu generuje niestety wolne rodniki wiec za\lecam łączyc ją w czyms dzialającym antyoxydacyjnie. jednak nei mozesz nakladac kwasu azelainowego czy nadtlenku benzoilu na retinoid bezposrednio.


są tez płyny robione w aptece na specjalne zamowienie

suplementacja b2, c , pp, a , b6 , e sole cynku , skrzyp , krwawnik


herbatki razem z oreoaratami zewnętrznymi - fiolek , bratek , szałwia

aromaterapia - olejek z drzewa herbacianego.

antybiotyki miejscowe : (mozna je stosowac z retinoidami , lekarz decyduje o terapii skojarzonej
- klindamycyna
- erytromycyna
- metronidazol
- tetracyklina w postaci maści

antybiotyki doustne
- tetracyklina jej syntetyczne to doxycyklina i minocyklina


kremy z kwasami
- cleanance k
- diacneal (zawiera takze retinoid w formie retinaldehydu)
- effaclar k
- lysanel active

w przypadku baardzo uporczywego trądziku czasem dermatolodzy przepisują
- roaccutane
- izotec
- acnenormin

maja toxyczne dzialanie na płód dlatego decyzja o ich przyjmowaniu powinna byc przemyslama i przedyskutowana i tylko stosowana w przypadku naprawde ciezkiego długo leczonego tradziku! dzialanie uboczne np na plod( czy inne) jest duze dlatego decyzja nie powinna byc pochopna. napewno przepisanie tych lekow powinno byc ostatecznoscią, po przejsciu wszysktim innych mozliwych terapii
polecam zrobic badania gdyz problem moze byc hormonalny i jelsi problem jest faktycznie z hormonami zaleca sie terapie hormonalną. jesli nie ma takiego problemu takie leczenie nie jest konieczne. polecam rowniez zrobienie badan na obecnosc drobnoustrojow w skorze - wowczas terapia skierowana na konkretnego winowajcę bedzie efektywniejsza.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 15:11   #55
chomik13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 33
Pomocy!!!

Paloma Matujący puder w kremie z żeń-szeniem-gdzie można go kupić?
chomik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:05   #56
moniixoxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 60
Angry Pomocy!!!

Pomocy!
Mam ogromny problem! W sobotę idę na randkę z nowo poznanym facetem, a mam to coś na twarzy...będę musiała ja pewnie przesunąć ;(

Mam problemy ze skórą od dawna, nie jest to zwykły trądzik. Nie mam problemów ani z hormonami,ani z krwią. Lekarze nie znają na to leku, bynajmniej Ci co u nich byłam. Wszystko jest winą genetyki. Moja mama też to ma, ciotka i jej córki też. porażka... ;(

Pierwszy raz wyskoczyło mi to z 2 lata temu, poszłam do chirurga i przez kilka dni rozcinał mi to i usuwał co jest w środku, na żywca. auć.

Później w wakacje, gdy pracowałam nad morzem - nie miałam jak pójść do lekarza, lecz był mniejszy...po jakimś czasie usunęłam sama.

Później miałam w domu, też sama w miarę szybko usunęłam.

Teraz jest wielki, nabrzmiały, jest głęboko pod skórą - jeszcze nie wyrwał. Boli strasznie. Traktuje go tzw. "czarną maścią" która ponoć przyśpiesza jego "wyrwanie" abym mogła się go pozbyć...Mam też żel z przepisu mego dermatologa ogólnie pryszcze. Stosowałam także papkę z aspiryny i wody utlenionej. Nic. Boli i nie mam jak go się pozbyć. Mieszkam w nowym mieście, nie znam tu lekarzy, nawet nie wiem gdzie jest jakakolwiek przychodnia dermatologiczna. Mam to od poniedziałku. Myślałam , że się pozbędę tego do soboty...ale wątpię w to.

Znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie,zmniejszen ie,cokolwiek? Mieliście też coś takiego?

Załączam fotkę.
__________________

moniixoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:55   #57
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez moniixoxo Pokaż wiadomość
Pomocy!
Mam ogromny problem! W sobotę idę na randkę z nowo poznanym facetem, a mam to coś na twarzy...będę musiała ja pewnie przesunąć ;(

Mam problemy ze skórą od dawna, nie jest to zwykły trądzik. Nie mam problemów ani z hormonami,ani z krwią. Lekarze nie znają na to leku, bynajmniej Ci co u nich byłam. Wszystko jest winą genetyki. Moja mama też to ma, ciotka i jej córki też. porażka... ;(

Pierwszy raz wyskoczyło mi to z 2 lata temu, poszłam do chirurga i przez kilka dni rozcinał mi to i usuwał co jest w środku, na żywca. auć.

Później w wakacje, gdy pracowałam nad morzem - nie miałam jak pójść do lekarza, lecz był mniejszy...po jakimś czasie usunęłam sama.

Później miałam w domu, też sama w miarę szybko usunęłam.

Teraz jest wielki, nabrzmiały, jest głęboko pod skórą - jeszcze nie wyrwał. Boli strasznie. Traktuje go tzw. "czarną maścią" która ponoć przyśpiesza jego "wyrwanie" abym mogła się go pozbyć...Mam też żel z przepisu mego dermatologa ogólnie pryszcze. Stosowałam także papkę z aspiryny i wody utlenionej. Nic. Boli i nie mam jak go się pozbyć. Mieszkam w nowym mieście, nie znam tu lekarzy, nawet nie wiem gdzie jest jakakolwiek przychodnia dermatologiczna. Mam to od poniedziałku. Myślałam , że się pozbędę tego do soboty...ale wątpię w to.

Znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie,zmniejszen ie,cokolwiek? Mieliście też coś takiego?

Załączam fotkę.
ojoj nigdy nię nie spotkałam z czymś takim. Do soboty raczej Ci tak nagle nie zniknie więc ja bym przesuneła randke :P Ale niby jeśli chłopak w porządku to go przecież nic nie odstraszy w wyglądzie.
Może spróbuj to zakryć jakimś korektorem (może Dermacolem?) to przynajmniej tej czerwieni nie będzie widać bo wypukłe nadal będzie.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:24   #58
moniixoxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 60
Dot.: Pomocy!!!

Przesunę randkę. nie pokażę się tak.
__________________

moniixoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 17:21   #59
Kamillllllllll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: Pomocy!!!

Pszesuń,randkę o kilka,powiedz że masz kaszel,katar czy coś i nie chcesz wychodzić na mróz
Przecieraj to delikatnie namoczoną torebką herbaty z rumanikiem lub melisą trzy razy dziennie.na noc wycisnij na to sok z cebuli,zobaczysz że to zniknie.
Kamillllllllll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 16:49   #60
Mandarynkova
Przyczajenie
 
Avatar Mandarynkova
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Pomocy!!!

Kochana... szczerze Ci współczuję... nie wiem, co mogę Ci poradzić.. Ja ostatnio odkryłam cynamon mieszany z wodą mineralną... piecze jak cholera, ale byłam tak zdesperowana, że się zdecydowałam. Stosowałam brevoxyl, beznacne, różne maści na trądzik, toniki, żele, łytam visaxinum, piję pokrzywę, herbatki z bratka, robię parówki, maseczki... i NIC! Jedynie en cynamon... używam od 3 dni i widzę poprawę. Ty muisz być cierpliwa, zawsze możesz spróbować. Ale radzę Ci odwiedzić znowu tego lekarza. Sama raczej nic nie zrobisz, a co gorsza możesz jeszcze pogorszyć sprawę...
Trzymam kciuki i pozdrawiam!

P.S. napisz mi wiadomość, jak coś pójdzie do przodu, strasznie się przejęłam Twoją sprawą...
Mandarynkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-12 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.