cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 14:19   #1
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Unhappy

cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik


Witam
Dziewczyny , błagam Was o pomoc . Zawsze stosowałam kosmetyki co cery trądzikowej i moja cera jest teraz w tragicznym stanie . Jest ona zaczerwieniona , na bokach policzków mam widoczne fioletowe naczynka , dość duże , do tego na policzkach kiedy rozszerzę delikatnie palcami też są widoczne . Jakby tego było mało mam trądzik i teraz pytanie ...czy to trądzik różowaty ? Jak ma wyglądac moja pielęgnacja ? I teraz kolejny problem bo skóra naczynkowa to skóra sucha , a moja jest przesuszona ale tłusta . Sama pogubiłam się w tym wszystkim. Pomocy do dermatologa nie mam na razie jak pójśc . Czekam na wolne od pracy.
Z góry dziękuje .
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 17:43   #2
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

nikt nie pomoże? :-(
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 20:45   #3
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

ja chętnie pomogę moja mama tez ma cere naczynkowa, co do produktow do mycia, nie uzywa jakichs specjalistycznych przeznaczonych do cery nacyznkowej. chyba najwazniejsze jest to, zeby sklad byl dosc naturalny a na dzien uzywa od niedawna 'kojacego kremu Pharm' z bielendy ( on ma tez filtr wiec dobrze chroni przed sloncem) i potem, jesli chodzi o makijaz, tez krem bielendy cc 10 w 1 bo ladnie pokrywa jej zaczerwienienia moze do mycia sprobuj jakiegos delikatnego olejku? potem przetrzyj skore tonikiem, na to krem i makijaz udaj sie do dermatologa najszybciej jak sie da
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 00:32   #4
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Na naczynka pomaga czerwona glinka. Może pomóc również na trądzik i nadmierne wydzielanie sebum
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:37   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
ja chętnie pomogę moja mama tez ma cere naczynkowa, co do produktow do mycia, nie uzywa jakichs specjalistycznych przeznaczonych do cery nacyznkowej. chyba najwazniejsze jest to, zeby sklad byl dosc naturalny a na dzien uzywa od niedawna 'kojacego kremu Pharm' z bielendy ( on ma tez filtr wiec dobrze chroni przed sloncem) i potem, jesli chodzi o makijaz, tez krem bielendy cc 10 w 1 bo ladnie pokrywa jej zaczerwienienia moze do mycia sprobuj jakiegos delikatnego olejku? potem przetrzyj skore tonikiem, na to krem i makijaz udaj sie do dermatologa najszybciej jak sie da
Natura przy skórze naczynkowej moze byc zgubna. Co do reszty to się zagdzam- wysoki filtr, łągodne mycie, dermatolog.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-04-06 o 12:39
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 15:51   #6
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Natura przy skórze naczynkowej moze byc zgubna. Co do reszty to się zagdzam- wysoki filtr, łągodne mycie, dermatolog.
kurcze, a czemu? zawsze wydawalo mi sie ze im naturalniejszy sklad tym lepiej, tzn. naturalny skladnik nie wplynie źle na cere
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 17:09   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
kurcze, a czemu? zawsze wydawalo mi sie ze im naturalniejszy sklad tym lepiej, tzn. naturalny skladnik nie wplynie źle na cere
Naturalne kosmetyki mają 100% ekstrakty w dosyć duzych ilosciach porównujac do tych drogeryjnych. Czesto zawierają olejki eteryczne, wyciagi roslinne mogące uczulic, podraznic. itp.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 11:15   #8
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Ktory krem do skory z problemami tradzikowymi oraz naczynkami ,przetluszczajacej sie polecilybyscie?Zastanawia m sie pomiedzy takimi:
Auriderm XO ,LRP Rosacin,Ruboril lub Ruboril expert M.
Najbardziej sklaniam sie ku ruborilowi,moja mama stosuje i bardzo sobie chwali,lecz ona ma cere sucha.Przy mojej on moze byc chyba za ciezki?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:07   #9
rossocorsa
Raczkowanie
 
Avatar rossocorsa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 30
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Naturalne kosmetyki mają 100% ekstrakty w dosyć duzych ilosciach porównujac do tych drogeryjnych. Czesto zawierają olejki eteryczne, wyciagi roslinne mogące uczulic, podraznic. itp.
Zgadzam się w 100%! Pamiętam jeszcze jak na szkoleniach dotyczących konkretnych marek, posiadających w asortymencie typowo naturalne kosmetyki, sami specjaliści tych marek stanowczo odradzali te kosmetyki "wrażliwcom" ze względu na bardzo duże prawdopodobieństwo podrażnień itp. mogących zostać wywołanych np. przez zbyt dużą zawartość substancji aktywnych w produkcie
__________________
Wybieram grupę Color!
rossocorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 07:58   #10
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Proponuje kuracje olejkami na noc zamiast kremu nakładaj np 100% olejek arganowy
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:22   #11
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Zgadzam się, olejki są dobre na wszytstko Ja używam aktualnie arganowego olejku so twarzy. Oprócz tego ważne są regularne peelingi, odpowiednio dobrane do rodzaju cery. Ja do cery suchej i naczynkowej używam peelingu drobniziarnistego z efektem mikrodermabrazji bielendy, a z maseczek - efekt mezoterapii, i nic nie podrażniają mi cery
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 19:37   #12
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

pomysl z olejkiem arganowym jest bardzo dobry ja niedawno zakupilam taki z bielendy 3 w 1. jest jeszcze brzoskwinka i awokado
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:54   #13
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Ja jestem posiadaczką cery naczynkowej, do tego trądzikowej, wrażliwej i w zasadzie mam wszystko na twarzy co jest tylko możliwe. Ciężko jest wybrać odpowiednią pielęgnacje, ale to się udaje tylko trzeba niestety próbować i próbować... U mnie najmniej sprawdzają się kremy do cery naczynkowej... jedyny który dosyć nie robi mi rumienia na twarzy to Ziaja Med krem do cery naczynkowej na noc.
Jeśli chodzi o oleje, olejki -ostrożnie. Tzn próbuj, może Tobie podpasują, mi kompletnie żaden- arganowy już kompletnie..
Bardzo mi pomaga krem Eucerin Omega 12 (teraz AtopiControl coś tam)z olejem z wiesiołka. Twarz myje Babydream, czasami przemywam wodą z kwiatów z pomarańczy ale to tak co drugi dzień. Na dzień albo podkład, albo krem z filtrem 45 spf i na to transparentny jakiś. Dużo nawilżania i produkty do cery bardzo wrażliwej. I filtrów używaj. Chciałabym stosować kremy z wit.C ale po ostatniej próbie bardzo mocno miałam podrażnioną twarz, testowałam Redermic C, próbke miałam.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 13:24   #14
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: cera naczynkowa , tłusta , przesuszona , do tego trądzik

Również mam cerę trądzikowa, a zarazem naczynkowa, wrażliwą z przebarwieniami pozapalnymi. Walczę z nią intensywnie od około 1,5 roku, ale dopiero kilka miesięcy temu znalazłam dla niej dobre rozwiązania. Nie jestem oczywiście w stanie zagwarantować, że u ciebie też się sprawdzą, ale przy tak dużym podobieństwie jest chyba jakaś duża szansa
U mnie przede wszystkim konieczna okazała się wizyta u dermatologa i wprowadzenie retinoidu. Ze względu na naczynka dostałam Epiduo. Nie działa tak mocno jak Atrederm czy Zorac, ale powolutku sobie radzi nie powodując żadnego rumienia, którego jak pewnie wiesz trzeba unikać jak tylko się da...
Skóra jest przesuszona i trochę na początku się łuszczy, ale nie jest to stan nie do opanowania U mnie wystarcza nałożenie grubszej warstwy Cetaphil'u, ewentualnie Iwostin przywracający nawilżenie, ale tylko wtedy, kiedy skóra nie jest podrażniona.
Po Epiduo wszystko wychodzi na wierzch, ale z pewnymi wspomagaczami znika w bardzo szybkim tempie Czasem zostają niewielkie przebarwienia, ale można z nimi sobie poradzić stosując Acnederm + naturalne sposoby o których napiszę na końcu Uważam, że przy takiej cerze lepiej nie przesadzać z kosmetykami. Trzymać się tego, co pomaga i zbytnio nie kombinować. U mnie wygląda to mniej więcej tak:
Rano:
- oczyszczanie twarzy olejkiem myjącym z Biochemii Urody - spisuje się doskonale, pozostawia twarz mięciutką
- strefę najbardziej problemowa traktuję dwa razy w tygodniu tonikiem z kwasem migdałowym 5%, ale podobno przy naczynkach bardzo dobrze sprawdzają się kwasy BHA i PHA. Trzeba pamiętać o tym, że kwasy nasilają działanie retinoidu.
- w pozostałe dni na twarz nakładam Acnederm
- przed wyjściem filtr - SPF minimum 50, nie znalazłam niestety jeszcze idealnego filtra

Wieczorem:
- olejek myjący BU
- po upływie 30 minut Epiduo, a w dni w których odczuwam większe przesuszenie zamiast niego, tak jak wspominałam wcześniej, Cetaphil

Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu używam następujących "wspomagaczy" :
- maseczka z mleka i kurkumy - przyspiesza gojenie się wyprysków, a przy okazji nieźle radzi sobie z przebarwieniami. Robię ją jedynie w weekendy, kiedy nie muszę nigdzie wychodzić, bo nietrwale przebarwia moją jasną cerę.
- glinka czerwona - używam ją z myślą o naczynkach, dobrze je uspokaja, jest przy tym bardzo delikatna
- glinka marokańska - wydaje m się jeszcze bardziej delikatna niż glinka czerwona, ładnie rozjaśnia i oczyszcza moją skórę
- peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych z e-naturalne - jedyny peeling jaki stosuję, dość nieźle radzi sobie z łuszczącą buzią i również zostawia cerę jaśniutką

Wszystkie te maseczki rozrabiam w przegotowanej wodze lub hydrolacie (z wyjątkiem kurkumy). W celu dodatkowego nawilżenia dodaję D-Panthenol i Hydromanil, u wielu dziewczyn dobrze spisuje się kwas hialuronowy, u mnie niestety się nie sprawdził. Fajnie działa też olejek jojoba.

Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam :P

Edytowane przez SatiNee
Czas edycji: 2014-06-28 o 13:26
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-28 14:24:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.