Problematyczna ex-teściowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-27, 20:07   #1
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108

Problematyczna ex-teściowa


Dziewczyny, co powinnam? Rozwiodłam się z mężem, mam kilkuletnią cudowną córeczkę. Mąż nigdy nie stosował przemocy fizycznej, ale był okrutnym, zimnym i podłym człowiekiem, nigdy nie wspierał mnie ani nie pomagał. Jedyne co się nam udało "w miarę" przeprowadzić - to rozwód - jak się okazało tylko dlatego, że w jego życiu była już inna... A teraz jego matka się do mnie przychrzania, czepia się, że źle wychowuję córkę, oczekuje, że będę małą do niej wozić [eksteściowa mieszka poza miastem, w którym mieszkamy z córką!], poucza mnie na każdym kroku i trochę się boję, że jeśli jej pozwolę - to zdominuje moje życie, albo co gorsza, nastawi malutką przeciwko mnie, a córka jest dla mnie wszystkim...
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 21:08   #2
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co powinnam? Rozwiodłam się z mężem, mam kilkuletnią cudowną córeczkę. Mąż nigdy nie stosował przemocy fizycznej, ale był okrutnym, zimnym i podłym człowiekiem, nigdy nie wspierał mnie ani nie pomagał. Jedyne co się nam udało "w miarę" przeprowadzić - to rozwód - jak się okazało tylko dlatego, że w jego życiu była już inna... A teraz jego matka się do mnie przychrzania, czepia się, że źle wychowuję córkę, oczekuje, że będę małą do niej wozić [eksteściowa mieszka poza miastem, w którym mieszkamy z córką!], poucza mnie na każdym kroku i trochę się boję, że jeśli jej pozwolę - to zdominuje moje życie, albo co gorsza, nastawi malutką przeciwko mnie, a córka jest dla mnie wszystkim...
Zawsze mozesz jej powiedziec ze ona juz jedno dziecko wychowala I to kiepsko wiec nie jest dla Ciebie autorytetem jesli chodzi O macierzynstwo. Zaznacz ze dziecko ma tez ojca I ze on tez powonoen wychowywac
Oczekiwac to sobie moze. Ty nie musisz ich spelniac. Jesli bedzie cos gadac to jej powiedz zeby te oczekiwania kierowala do syna.

A czemu mialaby nastawic?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 21:30   #3
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

ogranicz kontakty do minimum, babcia opiekuje sie mala jak ty pracujesz ?
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 21:41   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co powinnam? Rozwiodłam się z mężem, mam kilkuletnią cudowną córeczkę. Mąż nigdy nie stosował przemocy fizycznej, ale był okrutnym, zimnym i podłym człowiekiem, nigdy nie wspierał mnie ani nie pomagał. Jedyne co się nam udało "w miarę" przeprowadzić - to rozwód - jak się okazało tylko dlatego, że w jego życiu była już inna... A teraz jego matka się do mnie przychrzania, czepia się, że źle wychowuję córkę, oczekuje, że będę małą do niej wozić [eksteściowa mieszka poza miastem, w którym mieszkamy z córką!], poucza mnie na każdym kroku i trochę się boję, że jeśli jej pozwolę - to zdominuje moje życie, albo co gorsza, nastawi malutką przeciwko mnie, a córka jest dla mnie wszystkim...
Dziwne pytanie: co powinnaś. Nic nie powinnaś. Nie twój problem, że jej coś przeszkadza. Jeśli chce się widywać z wnuczką, to niech się zgłosi do swojego syna. On chyba też ma prawa i obowiązki rodzicielskie, nie? To jego matka, więc niech on się z nią użera.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 01:03   #5
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Jak jej zależy na kontakcie to niech przyjedzie po wnuczkę, a potem ja odwiezie. Albo niech to zrobi jej syn. Bez jaj żebyś Ty obcej dla Ciebie babie jeździła wozić dziecko, jeśli nie masz na to ochoty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 06:45   #6
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Moja ex tesciowa po rozwodzie z mezem przestala do mnie dzwonic , gdy chce spotkac sie z wnukiem to kontaktuje sie ze swoim synem . Wie ,ze mieszkam z innym partnerem wiec troche taktu ma. Tak samo powinna zachowywac sie twoja byla tesciowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 07:18   #7
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Zawsze mozesz jej powiedziec ze ona juz jedno dziecko wychowala I to kiepsko wiec nie jest dla Ciebie autorytetem jesli chodzi O macierzynstwo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieje, ze autorka postu, prędzej czy później, zdobędzie się na taką riposte.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 11:14   #8
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Ale z jakiej okazji Ty tego słuchasz? Jesteś od byłej teściowej w jakiś sposób zależna? Niech widzi się z wnuczką, gdy syn się nią zajmuje. A Ty powiedz, że sobie nie życzysz komentarzy, a potem nie odbieraj i już.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 12:17   #9
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

A z jakiej paki to Ty masz wozić do niej dziecko? Niech jej dobrze wychowany synek spełnia jej zachcianki. Ty nie jesteś jej nic winna. Albo niech sama zad ruszy.
Ojciec w ogóle interesuje się dzieckiem, że babcia taka nadaktywna?
W sprawach wychowania też niech z ojcem dziecka gada jeśli czuje taką potrzebę. Z Tobą tylko w sprawach pilnych niech się kontaktuje.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:36   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Niech ona przyjedzie do was. Będziesz miała ją na oku i w razie czego możesz interweniować (i ją wywalić z chaty). Weź sobie wyhoduj jaja, bo nie musisz spełniać jej zachcianek. Następnym razem powiedz jej, że tatuś dziecka może skakać, jak ona zagra a nie ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 19:03   #11
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Zawsze możesz powiedzieć, żeby wniosek o kontakty kierowała do sądu i wcześniej wnuczki nie zobaczy. A potem żeby realizowała je sama przyjeżdżając
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 19:30   #12
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Niby jak obca baba ma zdominować twoje życie? Pytam poważnie.
To TY jesteś matką i masz więcej do powiedzenia. Ona nic nie może bez Twojego pozwolenia.

Nie musisz wysłuchiwać jej paplaniny. Ona jak chce zobaczyć wnuczkę to taka sama droga. Może przyjechać.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 19:45   #13
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

trollll
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 00:17   #14
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Zawsze mozesz jej powiedziec ze ona juz jedno dziecko wychowala I to kiepsko wiec nie jest dla Ciebie autorytetem jesli chodzi O macierzynstwo. Zaznacz ze dziecko ma tez ojca I ze on tez powonoen wychowywac
Muszę przyznać, że takie słowa z moich ust w stosunku do niej już padły, ale w złości. "To TWÓJ syn nas skrzywdził, wtedy nie zrobiłaś nic a teraz chcesz SOBIE ego poprawić?!". Trochę mi teraz za to wstyd, bo powinnam bardziej panować nad sobą.

Ale relacje z byłą teściową nigdy nie były dobre. Dla mnie to przykład osoby "z zasadami", która nie dopuszcza do siebie myśli, ze inni mogą mieć zasady inne. Ona wie. Wie, że małżeństwo, jakie by nie było, jest nierozerwalne. Wie, jak sie wychowuje dzieci. Wie, jak powinna żyć jej rodzina i uważa,że jeśli robi coś inaczej, niż ona uważa, to znaczy, że powinno się to natychmiast zmienić. Ona całe lata patrzyła spokojnie jak jej syn mnie niszczy. Nigdy nie uzyskałam od niej ani słowa, ani gestu wsparcia. Wręcz przeciwnie, wszelkie moje próby wyciągania dłoni były przez nią odrzucane i lekceważone, a teraz, kiedy jej synuś znalazł sobie nowa wielką miłość i demonstracyjnie ma mnie i moją córkę w poważaniu, ona chce czegoś od mojego dziecka? Swoje mogła wychowywać, jak był na to czas. Nie ukrywam, że dużo we mnie niechęci, wręcz złości.

Powodem założenia tego wątku były słowa mojej własnej mamy ( mieszkamy teraz z córką w moim domu rodzinnym ) że nie wolno tego kontaktu utrudniać, bo dziecko jednak babcię mieć powinno i rozwód nie powinien tych więzi unieważniać. Więc sama już nie wiem.

Rodziecielstwo byłego męża ogranicza się niestety do płacenia alimentów, widują się rzadko, zdarza się, że się z córką umawia na weekend, a potem nie przyjeżdża. Pandemia to w ogóle dla niego idealny pretekst, by się nie widywać... Po ostatnim razie była bardzo rozczarowana, a ja mam ochotę wydrapać mu oczy. Z matką on ma teraz kontakty średnie, bo ona nie pochwala rozwodów.

Przepraszam za nieskładność, piszę w emocjach. Ja najchętniej w ogóle zerwałabym kontakty z byłą teściową. Ale wiem, że też nie jestem bezstronna i wyładowuję na niej wszystkie swoje żale. Chciałabym po prostu zachować się jak porządny człowiek, być fair i nie wiem, czy to dobrze. Czy była teściowa może takie kontakty wywalczyć na drodze sądowej?
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 05:37   #15
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Może się starać na drodze sądowej. Sąd może wyznaczyć jej jakieś widzenie, ale raczej nie każe ci wozić jej dziecka. Jeśli jej zależy to musi sama się ruszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 07:51   #16
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że takie słowa z moich ust w stosunku do niej już padły, ale w złości. "To TWÓJ syn nas skrzywdził, wtedy nie zrobiłaś nic a teraz chcesz SOBIE ego poprawić?!". Trochę mi teraz za to wstyd, bo powinnam bardziej panować nad sobą.

Ale relacje z byłą teściową nigdy nie były dobre. Dla mnie to przykład osoby "z zasadami", która nie dopuszcza do siebie myśli, ze inni mogą mieć zasady inne. Ona wie. Wie, że małżeństwo, jakie by nie było, jest nierozerwalne. Wie, jak sie wychowuje dzieci. Wie, jak powinna żyć jej rodzina i uważa,że jeśli robi coś inaczej, niż ona uważa, to znaczy, że powinno się to natychmiast zmienić. Ona całe lata patrzyła spokojnie jak jej syn mnie niszczy. Nigdy nie uzyskałam od niej ani słowa, ani gestu wsparcia. Wręcz przeciwnie, wszelkie moje próby wyciągania dłoni były przez nią odrzucane i lekceważone, a teraz, kiedy jej synuś znalazł sobie nowa wielką miłość i demonstracyjnie ma mnie i moją córkę w poważaniu, ona chce czegoś od mojego dziecka? Swoje mogła wychowywać, jak był na to czas. Nie ukrywam, że dużo we mnie niechęci, wręcz złości.

Powodem założenia tego wątku były słowa mojej własnej mamy ( mieszkamy teraz z córką w moim domu rodzinnym ) że nie wolno tego kontaktu utrudniać, bo dziecko jednak babcię mieć powinno i rozwód nie powinien tych więzi unieważniać. Więc sama już nie wiem.

Rodziecielstwo byłego męża ogranicza się niestety do płacenia alimentów, widują się rzadko, zdarza się, że się z córką umawia na weekend, a potem nie przyjeżdża. Pandemia to w ogóle dla niego idealny pretekst, by się nie widywać... Po ostatnim razie była bardzo rozczarowana, a ja mam ochotę wydrapać mu oczy. Z matką on ma teraz kontakty średnie, bo ona nie pochwala rozwodów.

Przepraszam za nieskładność, piszę w emocjach. Ja najchętniej w ogóle zerwałabym kontakty z byłą teściową. Ale wiem, że też nie jestem bezstronna i wyładowuję na niej wszystkie swoje żale. Chciałabym po prostu zachować się jak porządny człowiek, być fair i nie wiem, czy to dobrze. Czy była teściowa może takie kontakty wywalczyć na drodze sądowej?
Teściowa może wywalczyć kontakty na drodze sądowej. Ja bym spisała z nią porozumienie dotyczące kontaktów - przy notariuszu. Dodatkowo uregulowałabym sprawę tatusia, bo jak się miga ood kontaktów, to warto to zgłosić w odpowiednim miejscu, żeby potem się nie próbował wybielić.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 08:01   #17
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co powinnam? Rozwiodłam się z mężem, mam kilkuletnią cudowną córeczkę. Mąż nigdy nie stosował przemocy fizycznej, ale był okrutnym, zimnym i podłym człowiekiem, nigdy nie wspierał mnie ani nie pomagał. Jedyne co się nam udało "w miarę" przeprowadzić - to rozwód - jak się okazało tylko dlatego, że w jego życiu była już inna... A teraz jego matka się do mnie przychrzania, czepia się, że źle wychowuję córkę, oczekuje, że będę małą do niej wozić [eksteściowa mieszka poza miastem, w którym mieszkamy z córką!], poucza mnie na każdym kroku i trochę się boję, że jeśli jej pozwolę - to zdominuje moje życie, albo co gorsza, nastawi malutką przeciwko mnie, a córka jest dla mnie wszystkim...

Teściowa może sobie różne oczekiwać, a Ty nie musisz spełniać jej oczekiwania. Od Ciebie zależy czy pozwolisz aby weszła Ci na głowę, czy postawisz granicę. O wychowaniu córki decydują rodzice.
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 12:28   #18
Domcziiik
Raczkowanie
 
Avatar Domcziiik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 132
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Od czego ona ma syna? Ty masz jej wozić wnuczkę? Trochę nie rozumiem. Poza tym co ona ma do wychowywania Twojego dziecka? Dobrymi radami piekło jest wybrukowane...
Domcziiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 15:09   #19
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Powodem założenia tego wątku były słowa mojej własnej mamy ( mieszkamy teraz z córką w moim domu rodzinnym ) że nie wolno tego kontaktu utrudniać, bo dziecko jednak babcię mieć powinno i rozwód nie powinien tych więzi unieważniać. Więc sama już nie wiem.
Wybacz, ale twoja matka ma też nieco z twojej ex-teściowej, skoro uważa, że dziecko "powinno" mieć babcię.
Nie, nic nie powinno. Niby z jakiej racji miałabyś dbać o kontakt dziecka z paskudną, toksyczną osobą? Bo jest spokrewnione? Dziecko spokojnie sobie poradzi bez tego kontaktu, zapewniam.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 16:01   #20
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Nawet jakby sadownie wywalczyla prawo do widzenia sie, to zaden sad nie nalozy na ciebie obowiazku dowozenia dziecka do niej.
Niech przyjezdza do was albo po wnuczke i ja odwozi po spotkaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 17:53   #21
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88472948]Wybacz, ale twoja matka ma też nieco z twojej ex-teściowej, skoro uważa, że dziecko "powinno" mieć babcię.
Nie, nic nie powinno. Niby z jakiej racji miałabyś dbać o kontakt dziecka z paskudną, toksyczną osobą? Bo jest spokrewnione? Dziecko spokojnie sobie poradzi bez tego kontaktu, zapewniam.[/QUOTE]


Też tak uważam. Moje dziecko też nie ma kontaktu z toksycznym dziadkiem. Autorko a dlaczego Ty wozisz dziecko do tesciowej? Dlaczego ona nie przyjeżdża we wlasnym zakresie?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 12:50   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Powodem założenia tego wątku były słowa mojej własnej mamy ( mieszkamy teraz z córką w moim domu rodzinnym ) że nie wolno tego kontaktu utrudniać, bo dziecko jednak babcię mieć powinno i rozwód nie powinien tych więzi unieważniać. Więc sama już nie wiem.?
To moze obie babcie beda miec ze soba kontakt skoro tak sie rozumieja. Nie musisz im w tym posredniczyc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 12:16   #23
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Autorko a dlaczego Ty wozisz dziecko do tesciowej? Dlaczego ona nie przyjeżdża we wlasnym zakresie?
Teściowa nie ma samochodu, uważa podróż busem za zbyt uciążliwą, do tego zasłania się pandemią, że jak jeszcze w trakcie podróży zachoruje to ja będę temu winna, jeśli ona złapie wirusa
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 12:21   #24
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Teściowa nie ma samochodu, uważa podróż busem za zbyt uciążliwą, do tego zasłania się pandemią, że jak jeszcze w trakcie podróży zachoruje to ja będę temu winna, jeśli ona złapie wirusa
To niech ją własny synuś wozi. Jakby mieszkała na drugim końcu Polski to też woziłabyś do niej dziecko pół dnia? Szanuj swój czas! Nie jesteś odpowiedzialna za to że ona leni się utrzymywać kontakt w wnuczką.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 12:53   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Teściowa nie ma samochodu, uważa podróż busem za zbyt uciążliwą, do tego zasłania się pandemią, że jak jeszcze w trakcie podróży zachoruje to ja będę temu winna, jeśli ona złapie wirusa
niech ja syn wozi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 13:23   #26
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co powinnam? Rozwiodłam się z mężem, mam kilkuletnią cudowną córeczkę. Mąż nigdy nie stosował przemocy fizycznej, ale był okrutnym, zimnym i podłym człowiekiem, nigdy nie wspierał mnie ani nie pomagał. Jedyne co się nam udało "w miarę" przeprowadzić - to rozwód - jak się okazało tylko dlatego, że w jego życiu była już inna... A teraz jego matka się do mnie przychrzania, czepia się, że źle wychowuję córkę, oczekuje, że będę małą do niej wozić [eksteściowa mieszka poza miastem, w którym mieszkamy z córką!], poucza mnie na każdym kroku i trochę się boję, że jeśli jej pozwolę - to zdominuje moje życie, albo co gorsza, nastawi malutką przeciwko mnie, a córka jest dla mnie wszystkim...
To się od niej odetnij i każ jej spadać na drzewo. To tylko babcia dziecka, nie jestes wobec niej niczym zobowiazana i to tylko twoja dobra wola.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 16:27   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Teściowa nie ma samochodu, uważa podróż busem za zbyt uciążliwą, do tego zasłania się pandemią, że jak jeszcze w trakcie podróży zachoruje to ja będę temu winna, jeśli ona złapie wirusa
No to nie przyjedzie. Jej problem.
Po co nadal rozkminiasz histerie jakiejś (już) obcej baby?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 08:24   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88479642]No to nie przyjedzie. Jej problem.
Po co nadal rozkminiasz histerie jakiejś (już) obcej baby?[/QUOTE]


Problemy z transportem to jest jej sprawa. Musi je rozwiazac we wlasnym zakresie. Jak mieszka na jakims zadupiu, to i tak musi jakos dojechac do lekarza. Prawnik tez do niej nie przyjedzie i za darmo nie podejmie sie sprawy jej praw do kontaktow z wnuczka. Powiedz jej, ze taniej jej wyjdzie wziasc taxi czy ubera do Ciebie skoro jest za wielka pani na transport publiczny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 14:14   #29
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Dziękuję wszystkim za rady. Nie będę utrudniała babci kontaktów z wnuczką, ale rzeczywiście, jeśli chce ją odwiedzać, niech robi to we własnym zakresie.
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 10:50   #30
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Problematyczna ex-teściowa

Przecież to Twoja córka i Ty decydujesz z kim powinna mieć kontakt, a z kim nie. Wiadomo, z ojcem powinna, ale jeśli obawiasz się, że matka jej ojca może na nią działać w jakiś szkodliwy sposób to ogranicz te kontakty do minimum, albo nawet i do zera.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-03 11:50:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.