ślub we wrzesniu, a ja w proszku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-13, 13:33   #1
stellinka
Przyczajenie
 
Avatar stellinka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15

ślub we wrzesniu, a ja w proszku


Dziewczyny!
Potrzebuję pomocy bo ogarnia mnie jakies pzrerażenie!

Ślub zaplanowalismy na początek września czyli zostało 4,5 miesiaca, a ja nie mam jeszcze nic... miałam wizje sukienki, ale po wizycie w kilku salonach wizja legła w gruzach. Chcialam sukienke z rękawkami albo ramiaczkami i przegladajac internet wogole nie zwracałam uwagi na te z odkrytymi ramionami. Tymczasem w salonach się dowiedzialam (o zgrozo sukienek z rekawkami nie ma prawie wcale), ze do każdej sukienki mozna ramiaczka doszyć super tylko ze to daje takie pole wyboru ze chyba nigdy się nie zdecyduję.

Poniżej wklejam dwie, między którymi teraz się zastanawiam. Pierwsza Papa Michele jest z satyny, druga Herm's jest z cieńszego, lżejszego lejącego się materiału. Którą wybrać? Satyna wydaj mi się bardziej elegancka i poważna, ale jak sie zachowuje w noszeniu i jak wychodzi na zdjeciach? Ten drugi material jest taki bardziej dziewczecy w moim odczuciu... Co myslicie?
Czy może wogóle rzucic to i szukac krawcowej? Mam tylko 4,5 miesiąca!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg papa michele huntos_1.jpg (31,9 KB, 286 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg herm's callidora_2.jpg (16,5 KB, 288 załadowań)
stellinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:42   #2
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Po pierwsze - spokojnie, ochłoń, do września jest jeszcze mnóstwo czasu


Po drugie, to jaki materiał wybierzesz musi zależeć od tego, jak się w danej sukni czujesz i co Ci się bardziej podoba. Mówi się, że satyna jest bardziej elegancka niż muślin, ale też jest o wiele cięższa, dla mnie na przykład to było ważne, w ciężkich sukniach czułam się po prosu źle i satynowe odpadały. Wydaje mi się zresztą, że lekka suknia musi być wygodniejsza.

Ostatecznie mam muślinową, swoją dwogą mierzyłam też tą Herm's i mocno brałam ją pod uwagę po pierwszym szukaniu, bo jest rzeczywiście urocza, a muślin mi się podoba i jest odpowiednio lekki.

Jeżeli jesteś niezdecydowana to nie polecam krawcowej, też byłam niezdecydowana i krawcowej nie potrafiłabym nawet wyartykułować co mi się podoba a to się może źle skończyć...
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:26   #3
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez stellinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Potrzebuję pomocy bo ogarnia mnie jakies pzrerażenie!

Ślub zaplanowalismy na początek września czyli zostało 4,5 miesiaca, a ja nie mam jeszcze nic... miałam wizje sukienki, ale po wizycie w kilku salonach wizja legła w gruzach. Chcialam sukienke z rękawkami albo ramiaczkami i przegladajac internet wogole nie zwracałam uwagi na te z odkrytymi ramionami. Tymczasem w salonach się dowiedzialam (o zgrozo sukienek z rekawkami nie ma prawie wcale), ze do każdej sukienki mozna ramiaczka doszyć super tylko ze to daje takie pole wyboru ze chyba nigdy się nie zdecyduję.

Poniżej wklejam dwie, między którymi teraz się zastanawiam. Pierwsza Papa Michele jest z satyny, druga Herm's jest z cieńszego, lżejszego lejącego się materiału. Którą wybrać? Satyna wydaj mi się bardziej elegancka i poważna, ale jak sie zachowuje w noszeniu i jak wychodzi na zdjeciach? Ten drugi material jest taki bardziej dziewczecy w moim odczuciu... Co myslicie?
Czy może wogóle rzucic to i szukac krawcowej? Mam tylko 4,5 miesiąca!!!
A czemu chcesz ramiączka? Ja też chciałam ale po odpowiednim dopasowaniu sukni nie ma szans żeby zjechała, jeśli o to chodzi
Obydwie suknie piękne i też miałabym problem by wybrać.
Ja mam suknię z satyny i nie jest ciężka
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:38   #4
stellinka
Przyczajenie
 
Avatar stellinka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

iceflower - dzięki za słowa uspokojenia.

Problem polega na tym, że w obu czułam sie dobrze. Owszem satynowa była cięższa i dlatego zastanawim się jak się w ogóle takie suknie zachowują. Nie chcę jej od razu skreślać bo mi sie podobała, w sumie to nawet trzy takie wybrałam w tym samym kroju, 3 różnych marek i rożnia sie tylko detalami. Ta muślinowa jest jedna, ale jak teraz ogladam kolekcję herm's to wszystkie sukienki są w tym samym stylu... własnie znalazłam bardzo podobną - tym razem z satyny. I co tu wybrać? muslin, satyna, muslin, satyna?

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
A czemu chcesz ramiączka? Ja też chciałam ale po odpowiednim dopasowaniu sukni nie ma szans żeby zjechała, jeśli o to chodzi
Raczej żeby nie czuć się tak "goło" na górze. Wiem, że nie spadnie. Już tak bardzo sie tym nie przejmuję, skoro można doszyć to się doszyje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pastine%20-%20untitled%20capture-295288321.jpg (45,5 KB, 105 załadowań)

Edytowane przez stellinka
Czas edycji: 2012-04-13 o 14:53
stellinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:59   #5
wybOrOowa
Rozeznanie
 
Avatar wybOrOowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 900
GG do wybOrOowa
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Witam to w sumie zależy czy zamawiasz w salonie suknie czy ktoś Ci szyje i ile na nią trzeba czekać .Ja na swoją czekam 5 miesięcy . i ma być na dniach przed ślubem .
A wybór chyba zależy od tego w której Ty się dobrze czujesz i w której dobrze wyglądasz
Obie są piękne
wybOrOowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 15:38   #6
(t)asia
Zadomowienie
 
Avatar (t)asia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 449
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Do września jeszcze dużo czasu... Ja sama dopiero co zamówiłam sukienkę.

Ja przymierzałam sukienki z różnych materiałów i wybrałam z tiulem, gdyż te z satyny były masakrycznie ciężkie. Po wizycie w salonie przekonałam się że to co ładne na zdjęciu i pięknej modelce rozmiaru 34 wcale nie musi wyglądać dobrze na mnie. A nawet jak wygląda fajnie to nie koniecznie muszę się w niej dobrze czuć, a to chyba główne kryterium wyboru. Dlatego trzeba mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.

Co do ramiączek. Kwestia bardzo indywidualna. Ja byłam przekonana że ramiączka muszę mieć, chociaż tak naprawdę sukienki z ramiączkami mi się nie podobały. Pani w salonie mnie przekonała, że mimo dużego biustu nie muszę mieć ramiączek, bo gorset trzyma się na talii (tyle lat w niewiedzy żyłam). Zatem z nich zrezygnowałam. Zobaczymy przy pierwszej przymiarce jak to wyszło =)

Ja wiedziałam że nie zlecę szycia sukni krawcowej bo na pewno uszyje coś co nie będzie moją suknią marzeń. I skupiłam się na szukaniu w salonie. W Agnes szyją mi właśnie suknię z katalogu ale na mój wymiar. I jak dla mnie to idealne połączenie =)
(t)asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 00:45   #7
trebolita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 140
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

nie wiem jak z wygodą, ale mnie sukienka z pierwszego zdjęcia o wiele bardziej się podoba niż ta druga. jest taka oryginalna i elegancka ,no piękna po prostu!
trebolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 09:43   #8
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Ja miałam suknię "ciężką" ale na sobie w ogóle tego ciężaru nie czułam. Suknia dobrze dopasowana idealnie trzymała się na mnie, do tego stopnia, że zrezygnowałam nawet z biustonosza.... i nawet nie drgnęła gdy tańczyłam czy podnosiłam do góry ręce. Decyzja należy do Ciebie a;e na spokojnie Daj sobie chwilę, żeby poczuć ten dreszcz, gdy założysz tę wymarzoną suknię Powodzenia!
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 10:26   #9
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez wybOrOowa Pokaż wiadomość
Witam to w sumie zależy czy zamawiasz w salonie suknie czy ktoś Ci szyje i ile na nią trzeba czekać .Ja na swoją czekam 5 miesięcy . i ma być na dniach przed ślubem .
A wybór chyba zależy od tego w której Ty się dobrze czujesz i w której dobrze wyglądasz
Obie są piękne

Trochę się z czapy urwę, ale się wystraszyłam tymi 5cioma miesiącami. Czy dobrze zrozumiałam, że tyle kosztuje szycie sukni, a nie realizacja zamówienia w salonie?

W ogóle chciałabym wyskoczyć z głupim pytaniem, skoro już odnalazłam mniej więcej odpowiedni wątek... Na jaki czas przed weselem należy pomyśleć o sukni, zacząć mierzyć? A jak się już znajdzie tę to ile trwają przymiarki itd? No i drugie pytanie z czapy... kupujemy w salonie tę suknię, którą mierzymy i ona jest po prostu dopasowywana później, tak? Ja mam jeszcze trochę czasu do ślubu, więc jestem zielona
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 10:54   #10
(t)asia
Zadomowienie
 
Avatar (t)asia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 449
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Trochę się z czapy urwę, ale się wystraszyłam tymi 5cioma miesiącami. Czy dobrze zrozumiałam, że tyle kosztuje szycie sukni, a nie realizacja zamówienia w salonie?

W ogóle chciałabym wyskoczyć z głupim pytaniem, skoro już odnalazłam mniej więcej odpowiedni wątek... Na jaki czas przed weselem należy pomyśleć o sukni, zacząć mierzyć? A jak się już znajdzie tę to ile trwają przymiarki itd? No i drugie pytanie z czapy... kupujemy w salonie tę suknię, którą mierzymy i ona jest po prostu dopasowywana później, tak? Ja mam jeszcze trochę czasu do ślubu, więc jestem zielona

Ja byłam w dwóch salonach. W jednym wybierasz suknię z wystawy, Pani ją na Ciebie dopasowuje (minimalnie!), skraca i suknia gotowa do odbioru niemalże następnego dnia. Samo skracanie- godzina czasu. Jeśli chcesz u nich szyć to max 2 miesiące się czeka.

W salonie Agnes jest trochę inaczej. Można kupić suknię którą akurat mają na wystawie, lub ją wypożyczyć. Ja natomiast przymierzyłam suknię z wystawy, następnie ekspedientka (czy te Panie się jakoś inaczej określa ?=)) zdjęła ze mnie dokładną miarę i suknia się szyje. Pierwsza przymiarka w sierpniu, ale to taka formalność żeby sprawdzić czy wszystko idealnie leży. Generalnie potrzebują 6 m-cy. Ale to chyba dlatego, że mają sporo zamówień bo przecież uszycie sukni chyba nie wymaga aż tak długiego okresu.

W salonie pod moim domem szyją tylko na miarę i jeśli jest mało czasu to Pani potrafi to zrobić nawet w tydzień, więc... co salon to obyczaj =)
(t)asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 12:01   #11
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Trochę się z czapy urwę, ale się wystraszyłam tymi 5cioma miesiącami. Czy dobrze zrozumiałam, że tyle kosztuje szycie sukni, a nie realizacja zamówienia w salonie?

W ogóle chciałabym wyskoczyć z głupim pytaniem, skoro już odnalazłam mniej więcej odpowiedni wątek... Na jaki czas przed weselem należy pomyśleć o sukni, zacząć mierzyć? A jak się już znajdzie tę to ile trwają przymiarki itd? No i drugie pytanie z czapy... kupujemy w salonie tę suknię, którą mierzymy i ona jest po prostu dopasowywana później, tak? Ja mam jeszcze trochę czasu do ślubu, więc jestem zielona
Jeśli suknia jest np. hiszpańskiej firmy to na gotową suknię czeka się około 6 miesięcy. W salonie mierzysz suknie przykładowe, jeśli zdecydujesz się na konkretny model to salon zamawia ci nową suknię w najbardziej zbliżonym rozmiarze i później dopasowuje do twojej sylwetki. Opcja druga jest taka, że kupujesz model salonowy, czyli ten z wystawy i zwykle jest on po przecenie. Niektóre salony oferują w cenie drobne poprawki i czyszczenie a niektóre nie.
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 13:49   #12
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Czyli najlepszym czasem na rozpoczęcie poszukiwań jest 6 miesięcy wcześniej, tak? Kurcze, myślałam, że 4 miesiące wystarczą... trochę się boję tego latania po sklepach i tego, że nic nie będzie mi pasować, ani się podobać.
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 15:13   #13
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Czyli najlepszym czasem na rozpoczęcie poszukiwań jest 6 miesięcy wcześniej, tak? Kurcze, myślałam, że 4 miesiące wystarczą... trochę się boję tego latania po sklepach i tego, że nic nie będzie mi pasować, ani się podobać.
Myślę, że tak będzie bezpieczniej A rundki po salonach są naprawdę ekscytujące
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 15:49   #14
stellinka
Przyczajenie
 
Avatar stellinka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Ja się wybrałam na "tour de salony sukien slubnych" w ostanim momemcie chociaz wcale nie interesowałam sie tym na ile wczesniej trzeba iść. I może dlatego teraz jestem taka przerażona, że na wszystko już za późno. Wszędzie gdzie byłam mówiono mi, że szycie sukienki trwa 4-5 miesięcy, że w salonie są sukienki pokazowe do przymierzenia, a gdy się jakąś zamówi jest ona szyta na miarę. Dlatego martwi mnie to co napisala Jamee:
Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Jeśli suknia jest np. hiszpańskiej firmy to na gotową suknię czeka się około 6 miesięcy. W salonie mierzysz suknie przykładowe, jeśli zdecydujesz się na konkretny model to salon zamawia ci nową suknię w najbardziej zbliżonym rozmiarze i później dopasowuje do twojej sylwetki.
W zbliżonym rozmiarze? Ja nie chcę zbliżonej tylko idealną!!
stellinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 16:31   #15
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

stellinka współczuję, ale na pocieszenie Ci powiem, że moja znajoma ma też ślub na początku września, a nie była jeszcze nawet w żadnym sklepie... Także nie jesteś sama
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 17:30   #16
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez stellinka Pokaż wiadomość
Ja się wybrałam na "tour de salony sukien slubnych" w ostanim momemcie chociaz wcale nie interesowałam sie tym na ile wczesniej trzeba iść. I może dlatego teraz jestem taka przerażona, że na wszystko już za późno. Wszędzie gdzie byłam mówiono mi, że szycie sukienki trwa 4-5 miesięcy, że w salonie są sukienki pokazowe do przymierzenia, a gdy się jakąś zamówi jest ona szyta na miarę. Dlatego martwi mnie to co napisala Jamee:

W zbliżonym rozmiarze? Ja nie chcę zbliżonej tylko idealną!!
Chodzi o to, że po zdjęciu z Ciebie miary najbliżej Ci np. do rozmiaru 36. Wtedy wysyłają do salonu suknię w rozmiarze 36 i już na miejscu dopasowują konkretnie do Twojej sylwetki
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 21:28   #17
_asiulla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez fantastka Pokaż wiadomość
Trochę się z czapy urwę, ale się wystraszyłam tymi 5cioma miesiącami. Czy dobrze zrozumiałam, że tyle kosztuje szycie sukni, a nie realizacja zamówienia w salonie?

W ogóle chciałabym wyskoczyć z głupim pytaniem, skoro już odnalazłam mniej więcej odpowiedni wątek... Na jaki czas przed weselem należy pomyśleć o sukni, zacząć mierzyć? A jak się już znajdzie tę to ile trwają przymiarki itd? No i drugie pytanie z czapy... kupujemy w salonie tę suknię, którą mierzymy i ona jest po prostu dopasowywana później, tak? Ja mam jeszcze trochę czasu do ślubu, więc jestem zielona
Mój ślub jest w lipcu, suknia już się szyje na szczęście....ale z doświadczenia powiem Ci, że wszystko zależy jak trafisz...
Chodziłam za sukniami w październiku to słyszałam, że po nowym roku dopiero rusza "sezon" i są nowe kolekcje.... Poszłam w styczniu - dobrze, że Pani przyszła - ostatni dzwonek... :/
Chyba trochę przesadziła bo ze wszystkim się wyrobimy
Suknie szyją w zależności od producenta i salonu ok. 3-5 miesięcy.
Kto szyje? No i tu właśnie zależy gdzie trafisz... Są salony oferujące gotowe suknie i przerabiają takową na Ciebie, są salony szyjące od A do Z na Ciebie... Ja mam wersję 2, czyli zdjęta miara, mogłam wprowadzić swoje przeróbki (zamek czy wiązanie, podwyższenie lub obniżenie lub usunięcie kokardki, zmiany w bolerku, koronce, kolorze etc..), i obecnie czekam aż producent uszyje i przyśle... Długość czy podpięcie trenu dopasowują w salonie - zwykle są to krawcowe. Czekam ok 4 miesięcy.

Powodzenia wszystkim Pannom Młodym!
_asiulla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 21:31   #18
_asiulla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Pierwsza...piękna....
Co do satyny...mieszane uczucia mam....
Dziewczyny a satyna się nie gniecie?

Mi osobiście podoba się muślin....
_asiulla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:02   #19
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Satyna się raczej nie gniecie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 09:22   #20
Clood
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 160
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Ojjjj dopiero we wrześniu, my pobieramy się 16 czerwca, a przygotowania zaczęliśmy w połowie marca i już jest bliżej niż dalej. Ja przymierzałam 4 suknie w zeszłym tygodniu i wybrałam czwartą - poczułam się jak we własnej skórze i już wiedziałam, że to ta. Ale ja jestem zdecydowanym człowiekiem, nie rozkminiam szczegółów, bo nie mam zwyczajnie czasu.
__________________
Żonka

Clood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:13   #21
engi111
Raczkowanie
 
Avatar engi111
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 115
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez Clood Pokaż wiadomość
Ojjjj dopiero we wrześniu, my pobieramy się 16 czerwca, a przygotowania zaczęliśmy w połowie marca i już jest bliżej niż dalej. Ja przymierzałam 4 suknie w zeszłym tygodniu i wybrałam czwartą - poczułam się jak we własnej skórze i już wiedziałam, że to ta. Ale ja jestem zdecydowanym człowiekiem, nie rozkminiam szczegółów, bo nie mam zwyczajnie czasu.
pochwal nam się suknią , my lubimy oglądac suknie :0

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez stellinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Potrzebuję pomocy bo ogarnia mnie jakies pzrerażenie!

Ślub zaplanowalismy na początek września czyli zostało 4,5 miesiaca, a ja nie mam jeszcze nic... miałam wizje sukienki, ale po wizycie w kilku salonach wizja legła w gruzach. Chcialam sukienke z rękawkami albo ramiaczkami i przegladajac internet wogole nie zwracałam uwagi na te z odkrytymi ramionami. Tymczasem w salonach się dowiedzialam (o zgrozo sukienek z rekawkami nie ma prawie wcale), ze do każdej sukienki mozna ramiaczka doszyć super tylko ze to daje takie pole wyboru ze chyba nigdy się nie zdecyduję.

Poniżej wklejam dwie, między którymi teraz się zastanawiam. Pierwsza Papa Michele jest z satyny, druga Herm's jest z cieńszego, lżejszego lejącego się materiału. Którą wybrać? Satyna wydaj mi się bardziej elegancka i poważna, ale jak sie zachowuje w noszeniu i jak wychodzi na zdjeciach? Ten drugi material jest taki bardziej dziewczecy w moim odczuciu... Co myslicie?
Czy może wogóle rzucic to i szukac krawcowej? Mam tylko 4,5 miesiąca!!!
1 mega kobieca a 2 mega dziewczęca - wszystko zależy w której się lepiej czujesz : 1 ma bardzo podobny krój do mojej - lubie takie.
__________________
Ślub 11.08.2012 r.

http://s2.suwaczek.com/20120811650113.png
engi111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:41   #22
Clood
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 160
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Cytat:
Napisane przez engi111 Pokaż wiadomość
pochwal nam się suknią , my lubimy oglądac suknie :0
a chętnie - http://twojasuknia.pl/suknia-slubna,...,item,404.html

chciałam coś skromiejszego, ale wyglądałam jak beza , a tą jak założyłam to szał maj, do tego mam welon za kolana i w sumie długi tren, nawet nie będę umiała w tym chodzić
__________________
Żonka

Clood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:23   #23
Rysia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Mi się podoba pierwsza. Prosta ale ta kokarda daje całego uroku tej sukience a niestety taka jest prawda, że każdą sukienkę trzeba przymierzyć bo inaczej wygląda na ciele a na manekinie ja jestem przykładem...
Rysia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:31   #24
small_
Raczkowanie
 
Avatar small_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 232
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

hej, ja też z września a ostateczna decyzja o sukni dopiero dzisiaj zapadła jutro idę zapłacić zaliczkę i zdjąć miarę
small_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 11:56   #25
anig87
Przyczajenie
 
Avatar anig87
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 26
Smile Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Hej, ja też mam slub 1 września Suknie zamówiłam już w grudniu ale odbiór i tak będzie dopiero max tydzien przed ślubem, bo przecież musi byc idelanie dopasowana a ja zamierzam sie kilka kg odchudzić Przymiarkę mam w maju myślę że z uszyciem sukienki to nawet 2 mce wystarczy tylko wszędzie tak straszą że to już pora żeby u nich kupić. Ja zamówiłam w salon kreacja żannet (obecnie przeniesione ze zwierzynieckiej na długą)
Moja suknia to ta ze zdj tylko że będzie miała i chcę troszkę mniejsze koło przez co ten doł będzie troszkę pofalowany
welon raczej taki srednio długi, do tego dłuzsze kolczyki i naszyjnik.
Co o tym mysliscie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg phoca_thumb_l_ELVIE.jpg (32,2 KB, 64 załadowań)
anig87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:26   #26
small_
Raczkowanie
 
Avatar small_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 232
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

anig87 śliczna sukienka co do welonu się zgadzam a co do biżuteri to albo same długie kolczyki, albo którkie kolczyki i naszyjnik, wydaje mi się że opcja dlugie kolczyki + naszyjnik to może być za dużo, chyba że bardzo delikatne.

A to moja sukienka dzis zamawiałąm pierwsza przymiarka w lipcu. Co więcej dziewczyna przede mna też zamawiała na wrzesień więc wcale nie jest za póżno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg angel2011_20110120_1691661121.jpg (29,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0141.jpg (105,8 KB, 80 załadowań)
__________________
Nasz Wielki Dzień 08.09.2012

Czekamy Na Naszą Małą Księżniczkę
small_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:07   #27
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

Do września jeszcze trochę czasu zostało większy problem jest z rezerwacjami wszelkiej maści ale z suknią i dodatkami nie powinnaś jeszcze wpadać w panikę z powodu czasu Jaka suknia, to jak pisały koleżanki wcześniej - tak naprawdę wszystko zależy od dwóch rzeczy:
1. jaką masz figurę
2. w czym czujesz się najlepiej (i to najważniejsza kwestia)

Ja mam ślub w sierpniu, szukałam i oglądałam sukien w różnych fasonach i z różnych materiałów. Kilka różnych krojów moim skromnym zdaniem trzeba przymierzyć, żeby zobaczyć siebie w realu i żeby 'poczuć' jak się taką suknię nosi. Ja ostatecznie zdecydowałam się na suknię Agory 29-28. Suknię szyję u krawcowej, więc dobrałyśmy koronkę żeby uszyć takie same rękawiczki i welon dłuugaśny. Z biżuterii zdecydowałam się na perły białe (już mam w domu, efekt piorunujący): naszyjnik lekko do szpica, delikatna bransoleta i kolczyki (nie-wiszące, bo byłoby tego za dużo). Komplet można obejrzeć na stronie kolier.pl nr produktu: nr produktu 33531
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 06:44   #28
anig87
Przyczajenie
 
Avatar anig87
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 26
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

small_ masz piękną sukienkę, też mierzyłam taką princeskę ) Ale moim marzeniem zawsze była rybka i na taką się zdecydowałam. Co to biżuterii to masz rację, żeby nie przesadzić, ale chciałam coś takiego delikatnego, jakiś naszyjnik i kolczyki ale skromne muszę jeszcze kupić buty, obcas 5,5 ale nie wiem gdzie sie po nie wybrać ;p
anig87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 08:57   #29
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

anig87 buty polecam zamówić na miarę tam, gdzie szyją buty taneczne. Przeciętna cena butów ślubnych w sklepie waha się od 165 - 220 zł wzwyż. Te na miarę można kupić za 210-250 zł (nieco droższe ale patrząc na całokształt kosztów związanych z weselem takie wahanie ceny nie zrobi wielkiej różnicy) a będą buciki pewne i wygodne Polecam szczerze.
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 09:09   #30
small_
Raczkowanie
 
Avatar small_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 232
Dot.: ślub we wrzesniu, a ja w proszku

anig87 , tak jak napisała wariate, buty podobno najlepiej zamówić taneczne wtedy masz idealnie dopasowane do nogi i podobno są bardzo wygodne, ja też rozważam zakup takich butów chociaż jeszcze się nie zdecydowałam ostatecznie przywykłam raczej do chodzenia na bardzo wysokich obcasach i tak się zastanawiam czy być rozsądną i wziąć niższy obcas czy tradycyjnie trzasnąć sobie 10/12 cm (taneczne mają max 9 cm)
tu masz link do strony jednej z firm szyjących takie buty http://www.akces2.com/

a chcesz klasyczne biale czy może jakieś kolorowe ??
__________________
Nasz Wielki Dzień 08.09.2012

Czekamy Na Naszą Małą Księżniczkę

Edytowane przez small_
Czas edycji: 2012-04-21 o 09:12
small_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.