Szkoła Policealna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 11:53   #1
Lovestick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4

Szkoła Policealna


Hej dziewczyny Jestem tegoroczną maturzystką, ale niestety jeden przedmiot podstawowy mi nie poszedł... Nawet jeśli zdam poprawkę w sierpniu to nie chcę się zadowolić resztkami kierunków w dodatkowym naborze a i tak zapewne nie będzie już miejsc tam gdzie chciałabym się dostać Aby nie mieć przerwy w nauce chcę iść na technika usług kosmetycznych, ale mam problem z wyborem szkoły... Czy są tu osoby które również wybierają się do szkoły policealnej? Gdzie się wybieracie? A może są tu osoby które się uczą abo uczyły w takiej szkole? Jaką polecacie? Zależy mi głównie na tym aby nauka była bezpłatna. Znacie może jakieś dobre szkoły w Poznaniu, Zielonej Górze albo we Wrocławiu?
Lovestick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:14   #2
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Szkoła Policealna

Siostro ! Mam podobną sytuację. Czekam również na odpowiedzi
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:31   #3
Lovestick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła Policealna

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Siostro ! Mam podobną sytuację. Czekam również na odpowiedzi
Naprawdę nie ma ani jednej dziewuszki, która pomoże mi i koleżance wyżej?
Lovestick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:55   #4
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Szkoła Policealna

Ja chciałabym się w ogóle dowiedzieć, czy szkoły policealne mają sens...
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:41   #5
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Szkoła Policealna

Szczerze to ja sama się zastanawiam czy szkoły policealne mają sens... być może niektóre tak, ale raczej dwuletnie bo po nich jest egzamin zawodowy, w rocznych nie. Obecnie jestem w szkole policealnej rocznej w Żaku, beznadzieja tyle powiem... poszłam tam z pewnych powodów, w każdym razie cieszę się, że już prawie koniec choć być może na innych kierunkach jest lepiej, ale u nas beznadziejnie prowadzone są zajęcia, itd. Jestem na dekoratorze wnętrz.

EDIT:

Znajoma polecała LO Edukacja podobno dobry poziom.
__________________


Edytowane przez Lizzie0
Czas edycji: 2014-05-27 o 16:02
Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 19:56   #6
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Szkoła Policealna

Ja z dystansem podchodzę do szkół policealnych, bo kilku znajomych było w różnych i zdania były bardzo średnie... Sama kiedyś zastanawiałam się czy zpaisać się do jakiejś, ale ostatecznie spasowałam. Jedynie koleżanka, która chodziła do szkoły by zostać masażystką była zadowolona, sporo się dowiedziała i nauczyła, a ja miałam okazję być obiektem ćwiczeń , więc mogę ocenić, że nieźle jej szło.
Myślę, że sporo zależy od szkoły i kierunku. Trzeba poszukać i posprawdzać konkretne szkoły bo tylko wtedy ma się jakiś pogląd. Jeśli chcesz iść później na studia to najlepiej też poszukać takiego kierunku, który byłby związany z Twoimi studiami. Może to później ułatwić naukę jakiś przedmiotów lub po prostu poszerzyć wiedzę.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 22:54   #7
Lovestick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła Policealna

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Szczerze to ja sama się zastanawiam czy szkoły policealne mają sens... być może niektóre tak, ale raczej dwuletnie bo po nich jest egzamin zawodowy, w rocznych nie. Obecnie jestem w szkole policealnej rocznej w Żaku, beznadzieja tyle powiem... poszłam tam z pewnych powodów, w każdym razie cieszę się, że już prawie koniec choć być może na innych kierunkach jest lepiej, ale u nas beznadziejnie prowadzone są zajęcia, itd. Jestem na dekoratorze wnętrz.

EDIT:

Znajoma polecała LO Edukacja podobno dobry poziom.

Oczywiście że dwuletnia Właśnie zastanawiałam się nad Żakiem lub Cosinusem ale zobacze za chwilę LO Edukacja.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;46635810]Ja z dystansem podchodzę do szkół policealnych, bo kilku znajomych było w różnych i zdania były bardzo średnie... Sama kiedyś zastanawiałam się czy zpaisać się do jakiejś, ale ostatecznie spasowałam. Jedynie koleżanka, która chodziła do szkoły by zostać masażystką była zadowolona, sporo się dowiedziała i nauczyła, a ja miałam okazję być obiektem ćwiczeń , więc mogę ocenić, że nieźle jej szło.
Myślę, że sporo zależy od szkoły i kierunku. Trzeba poszukać i posprawdzać konkretne szkoły bo tylko wtedy ma się jakiś pogląd. Jeśli chcesz iść później na studia to najlepiej też poszukać takiego kierunku, który byłby związany z Twoimi studiami. Może to później ułatwić naukę jakiś przedmiotów lub po prostu poszerzyć wiedzę.[/QUOTE]

Naczytałam się już trochę tych opinii o szkołach policealnych... dla jednych to strata czasu, a dla drugich szkoła w której możesz zdobyć szybko wykształcenie. Dla mnie to będzie taki dodatek bo nie chcę zmarnować tego roku a słyszałam, że trudno jest wrócić, ponownie się wkręcić w tą naukę. A pamiętasz może do jakiej szkoły chodziła koleżanka? Podjęłam już wybór - technik usług kosmetycznych ponieważ za rok chcę studiować kosmetologie na AWF we Wrocławiu.
Lovestick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 23:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.