Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-09, 16:41   #31
cytrynkowymotyl
Zadomowienie
 
Avatar cytrynkowymotyl
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

1. Bez mojej zgody
Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka odkrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia.

2. Biały oleander
Życie małej Astrid i jej matki - Ingrid upływało bez większych problemów, aż do momentu, gdy w ich domu pojawił się Barry Kolker. Ingrid, zaślepiona miłością do Barry'ego, potrzebuje czasu aby zorientować się, że jest on mężczyzną, który z premedytacją rujnuje jej życie. Przepełniona chęcią zemsty, podaje niewiernemu mężczyźnie truciznę, pochodzącą z jej ulubionych kwiatów - białych oleandrów. W efekcie Ingrid trafia do więzienia na resztę swego życia. W tym czasie Astrid próbuje "zakazanej miłości", narkotyków, poznaje różne religie i potęgę prawdziwych uczuć. Przez wszystkie lata w listach do matki opisuje swoje przeżycia i doświadczenia. W ten właśnie sposób uczy Ingrid, czym jest miłość.
cytrynkowymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:37   #32
themachine
Przyczajenie
 
Avatar themachine
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

1. Requiem dla snu - jeden z niewielu filmów, który naprawdę nakłania nas do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem, hipnotyzuje, wbija w fotel. Najogólniej mówiąc film porusza problem uzależnień ukazując w dość brutalny sposób jak może skończyć się zażywanie narkotyków, jednak przy okazji obnaża słabości ludzkiej psychiki. Zdjęcia po prostu genialne! Polecam

2. Tango Rybczyńskiego - mimo kiepskiej moim zdaniem muzyki to istny majstersztyk, choć wypada blado a momentami wręcz śmiesznie przy dzisiejszych filmach animowanych to czytałam opinie, że to właśnie za trud montażu Rybczyński dostał Oscara a nie przesłanie zawarte w filmie. Dla mnie to jednak przede wszystkim obraz tego jak ludzie żyją obok, a nie ze sobą. Również bardzo gorąco polecam
__________________
chciałem zmienić świat. doszedłem jednak do wniosku, że mogę zmienić jedynie samego siebie.
themachine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:53   #33
PaniNatalia
Raczkowanie
 
Avatar PaniNatalia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: FSL
Wiadomości: 431
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Mi natomiast zapadły w pamięć A Walk To Remember (przetłumaczone na język polski jako Szkoła Uczuć oraz The Last Song (Ostatnia piosenka). Szkołę Uczuć myślę, że znają wszyscy tu obecni i uważam, że nie przesadziłam polecając go tutaj, ponieważ jest to film ukazujący piękną historię miłości, która pomimo tego, że łączy dwoje młodych ludzi nie opiera się na typowym nastoletnim zakochaniu. Jest to uczucie w pełni silne, polegające na wzajemnej trosce i potem również tęsknocie, bo myślę, że wiadomo jak zakończył się ten film, ale nie chcę spoilerować. Jest głęboki, ponieważ ukazuje jak diametralnie może zmienić się człowiek, kiedy dostrzeże, że osoba jest mu bliska tak jak nigdy nikt.
The Last Song - niektórych może zrażać aktorka grająca główną bohaterkę, ale szczerze polecam. Wzruszający film, który opowiada o miłości zarówno dziewczyny do chłopaka jak i dziewczyny do swojego ojca, z którym prowadziła wojny do tego momentu aż dowiedziała się, że najprawdopodobniej niedługo będą musieli się na zawsze pożegnać. Przerażona tym faktem daje mu tyle miłości, ile nie była w stanie dać przez całe swoje życie. Coś naprawdę pięknego. Przez ten film można wnioskować, że trzeba kochać swoich bliskich, bo wiadomo, że życie nie oszczędza nikogo. Warto cieszyć się z tego, co się ma, bo można łatwo tracić ludzi, którzy znaczą dla nas o wiele więcej niż nam się wydawało.
To tyle z mojej strony. Trochę miłości się posypało w tych filmach, ale jakoś mi podeszły, ponieważ niosą za sobą piękne historie, przesłania, motywy, konkluzje. Nie warto przywiązywać się tylko do jednego gatunku - trzeba gustować w różnych i wyszukiwać dobrych produkcji, zarówno w takiej tematyce, jak i zupełnie przeciwnej do naszych przekonań. Oczywiście musiałam się rozpisać.
__________________

ZAPUSZCZAMY WŁOSKI NA NOWO! 56 cm -> 65 cm

PaniNatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 18:55   #34
cytrynkowymotyl
Zadomowienie
 
Avatar cytrynkowymotyl
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Kolejny filmem, który mnie trochę zaszokował i zmusił do przemyśleń jest "Pachnidło: Historia mordercy". Pozwolę sobie przytoczyć opis z filmwebu
"W osiemnastym stuleciu żył we Francji człowiek, którego spośród jakże licznych w tej epoce genialnych i odrażających postaci zaliczyć wypada do najbardziej genialnych i najbardziej odrażających. (...) Nazywał się Jean-Baptiste Grenouille" "
Adaptacja bestsellerowej powieści Patricka Süskinda, to historia człowieka obdarzonego genialnym węchem. Jean-Baptiste Grenouille, zafascynowany zmysłowym światem aromatów, pragnie stworzyć najpiękniejsze pachnidło na świecie. Z chwilą gdy poznaje zapach kobiety, jego fantazja staje się obsesją. Aby zaspokoić swoje pragnienie, nie zawaha się zostać mordercą.
Wart obejrzenia.
cytrynkowymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:19   #35
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

polecam film "Śmierć i dziewczyna" Polańskiego z bardzo dobrą kreacją Sigourney Weaver. Nie mogłam się od tego filmu oderwać, niesamowicie mnie wciągnął.

"Akcja filmu toczy się w jednym z krajów w Ameryce Południowej po upadku dyktatury. Paulina Escobar nigdy nie potrafiła zapomnieć o swej politycznej przeszłości i torturach, jakie zafundował jej przed laty przesłuchujący ją doktor Roberto Miranda. Pewnego dnia mąż Pauliny przyprowadza do domu przypadkowo spotkanego na drodze człowieka. W tajemniczym nieznajomym kobieta rozpoznaje swego brutalnego oprawcę. Po wielu latach ofiara i kat mają okazję zamienić się rolami." [Filmweb]


inny niezły film poruszający poważne sprawy to film animowany "Persepolis".

"Czarno-biała, dwuwymiarowa animacja, opowieść o dorastaniu w Iranie okresu rewolucji islamskiej. Dziewięcioletnia Marjane dorasta w domu lewicujących intelektualistów, czyta komiksy o materializmie dialektycznym i marzy o zostaniu prorokinią. Nadchodzi jednak rok 1979 i władze przejmuje islamski reżim. Świat, jaki znała Marjane, odchodzi do przeszłości, ale przecież wciąż jest dzieckiem – żadna polityczna zmiana nie jest w stanie ograniczyć intensywności tego okresu. Choć na rzeczywistości zaciska się pierścień fundamentalizmu i idąca za nim uniformizacja, dziewczyna odkrywa swój własny zakazany świat, tworzony przez zachodnią muzykę, popkulturowe gadżety – emblematy wolnego świata. Po wybuchy wojny irańsko - irackiej Marjane zostaje wysłana do Europy, gdzie wreszcie będzie miała to, za czym tęskniła, na wyciągnięcie ręki. Czy jednak na pewno?" [Filmweb]

i jeszcze "Melancholia" Larsa von Triera. Wg mnie film piękny, przejmujący i dobrze ukazujący problem depresji.

"Kolejny po głośnym, prowokacyjnym "Antychryście" film Larsa von Triera. Tym razem autor "Przełamując fale" i "Tańcząc w ciemnościach" pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Głównymi bohaterkami "Melancholii" są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. Przyszłego męża zagra Alexander Skarsgård, jego świadka Stellan Skarsgård (faktycznie ojciec Alexandra), a John Hurt wcieli się w ojca sióstr. W filmie pojawią się także Charlotte Rampling, Kiefer Sutherland czy Udo Kier." [Filmweb]

i z filmów polskich (za którymi generalnie nie przepadam) polecam "Plac Zbawiciela". film totalnie przytłaczający.

"Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z samodzielności i wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi." [Filmweb]
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:14   #36
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Artystę widziałam i podobał mi się


Ale po seansie 'Jesteś Bogiem' nadal jestem wstrząśnięta
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:03   #37
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

I am Sam
10/10


,To wzruszająca opowieść o opóźnionym w rozwoju Samie, który musi stoczyć długą i prawdopodobnie bolesną walkę o odzyskanie praw rodzicielskich. Chce zaopiekować się swoją córką, którą odebrali mu urzędnicy z opieki społecznej. U boku Sama staje Rita, adwokat, która sama jest matką. Dzięki niezwykłemu klientowi i z pozoru zwykłej sprawie, Rita nauczy się czegoś ważnego o życiu i przede wszystkim o rodzicielstwie" / filmweb - klik /


Płakałam jak bóbr. Z 4 razy w czasie filmu. Piękny. Wzruszający. O walce, nie poddawaniu się, miłości, przyjaźni. Polecam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sam.jpg (54,0 KB, 4 załadowań)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 19:57   #38
dzegi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Mam całą listę takich filmów, niestety bez opisów, ale łatwo je znaleźć w Internecie:
zagraniczne:
- Zapach kobiety
- Bezcenny dar
- Skazany na Shawshank
- 7 dusz
- Plaga
- Krucjata w dżinsach
- Pana Magorium cudowne emporium
- Zielona mila
- Gladiator
- Helikopter w ogniu
- Ostatni bastion
- 8 części prawdy
- Rycerz króla Artura
- Chłopiec w pasiastej pidżamie

polskie:
- Ostatnia klasa
- Biała sukienka
- Cześć, Tereska!
dzegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 16:38   #39
Bad_Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 148
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Głowa byka -straszny, poruszający, realistyczny
Bad_Man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 09:16   #40
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Niemożliwe (2012) filmweb

Historia rodziny – Marii, Henry'ego i ich trzech synów – która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku.
Dochodziłam do siebie 2 dni po tym filmie.. Polecam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg niemozliwe.jpg (81,0 KB, 6 załadowań)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 14:21   #41
Natalia Klaudia
Raczkowanie
 
Avatar Natalia Klaudia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 122
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Miłość Hanekiego - z ogromnym przesłaniem i w porównaniu z tym co nam się generalnie serwuje naprawdę wymagający. absolutnie zasłużenie zdobył wszystkie swoje nagrody i z niecierpliwością czekam na kolejne projekty tego reżysera.
__________________
http://teatrdlakazdego.blogspot.com/- film i teatr moimi oczami
Natalia Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 09:19   #42
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Hej, skarbie - Poruszający film. Problemy patologii i strasznego okrucieństwa ludzi wobec innych.

Chłopiec w pasiastej piżamie - był wymieniany kilka razy. Polecam obejrzeć.
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 11:20   #43
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Była sobie dziewczyna (2009) - tytuł oryginalny "Education"

Film mówi o tym, iż człowiek nigdy nie powinien stawiać życia na jedną kartę.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 20:56   #44
Natalia Klaudia
Raczkowanie
 
Avatar Natalia Klaudia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 122
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
Hej, skarbie - Poruszający film. Problemy patologii i strasznego okrucieństwa ludzi wobec innych.

Chłopiec w pasiastej piżamie - był wymieniany kilka razy. Polecam obejrzeć.
popieram, oba filmy są świetne
__________________
http://teatrdlakazdego.blogspot.com/- film i teatr moimi oczami
Natalia Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 09:43   #45
Roussse
Przyczajenie
 
Avatar Roussse
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
GG do Roussse
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

"Pamiętnik" ("Notebook") o najprawdziwszej idealnej miłości, mimo upływu lat, w szczęściu jak i w chorobie (przesłanie: życie upływa, więc z niego korzystajmy)

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Roussse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:15   #46
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Nietykalni-świetny film,polecam
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 10:55   #47
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Przerwana lekcja muzyki
"Susana poznaje Lisę w zakładzie psychiatrycznym. Od niej uczy się akceptacji siebie." cytując Filmweb
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!

Edytowane przez spea
Czas edycji: 2013-07-04 o 10:56
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:52   #48
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Dorzucam dwa tytułu:

"Do szpiku kości (Winter's Bone)" z Jennifer Lawrence w roli głównej. Za ten film po raz pierwszy (jeszcze przed Pamiętnikiem pozytywnego myślenia, który swoją drogą też polecam) była nominowana do Oscara. Zagrała fenomenalnie i za ten film należała się jej statuetka. Wracając do filmu to jest to trudny film, ale warto obejrzeć. Rozgrywa się w specyficznej społeczności. Opowiada historię dziewczyny, która aby ocalić dom i tym samym rodzinę musi odnaleźć ojca, który nie daje znaku życia od dłuższego czasu. Odpowiedź na pytanie co stałą się z ojcem główna bohaterka będzie musiała szukać wśród okolicznych mieszkańców co nie będzie łatwe. Trudne kino, ale warto zobaczyć.
info o filmie: http://www.imdb.com/title/tt1399683/

"Lot" - bardzo dobry film ze świetnym (jak zwykle) Danzelem Washingtonem.
info: http://www.imdb.com/title/tt1907668/?ref_=fn_al_tt_1
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 09:40   #49
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Ja mogę jeszcze od siebie dodać:
Peaceful Warrior - świetny film ukazujący walkę z samym sobą i pokonywanie granic, jakie narzuca własne ciało.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 11:03   #50
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Dorzucam jeszcze kilka:

"Między światami" - radzenie sobie ze stratą, bólem. Świetni Nicole Kidman i Aaron Eckhart

I trochę europejskiego kina:

"Życie to jest to"
" Des vents contraires"
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:57   #51
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

John Q.(2002)
Dramat, Thriller

Ubogi mężczyzna, którego syn jest śmiertelnie chory, terroryzuje oddział szpitala, żeby wymusić przeprowadzenie operacji, jaka może uratować życie jego dziecka.

- płakałam...

9/10


johnq.jpg
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:14   #52
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Mój przyjaciel Hachiko (2009) - polecam, mega wzruszający, na faktach.

opis z filmwebu: Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Wkrótce między nim a zwierzęciem rodzi się niezwykła więź.
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.


Edytowane przez seduction
Czas edycji: 2013-07-05 o 22:15
seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 00:30   #53
OctopusHasNoFriends
Raczkowanie
 
Avatar OctopusHasNoFriends
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 216
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Polowanie
Dogville
Historie kuchenne
Piękność dnia
Wstyd
Miłość Larsa
Wszystko o mojej matce
Przełamując fale
Debiutanci
Porozmawiaj z nią
Jabłka Adama
Kroniki portowe
Spadkobiercy
Służące
OctopusHasNoFriends jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 11:49   #54
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 815
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Café de flore (2011) - Miłosna historia opowiadająca o relacji między kobietą i mężczyzną, a także matką i jej synem.

Z dystansu (2011) - Film przedstawia 3 tygodnie z życia szkoły średniej, jej uczniów i nauczycieli oczami nauczyciela zastępczego Henry'ego Barthesa (Adrien Brody). Przemieszcza się on z jednej do drugiej szkoły, zdobywając coraz to nowe doświadczenie, ale nigdy nie zostaje zbyt długo w jednym miejscu, aby się zanadto nie przywiązać. Zamknięty w sobie Henry dąży do perfekcji w swoim zawodzie. Jednak tym razem kolejna szkoła stawia go w nowej sytuacji, a tajemniczy świat emocji budzi się w nim za sprawą trzech kobiet.
__________________
oh audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 21:56   #55
BletkaMusic
Raczkowanie
 
Avatar BletkaMusic
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 65
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

- Szkoła dla łobuzów - o życiu chłopców w zakładzie poprawczym prowadzonym przez zakon (na faktach)
- Czwarte piętro - o życiu chłopców cierpiących na raka na oddziale onkologicznym (na faktach)
- Uśpieni - o pobycie w poprawczaku czterech przyjaciół i jego wpływie na dorosłe życie (na faktach podobno)
- Oszukana - o zaginięciu a następnie podmienieniu dziecka (na faktach podobno)
- Chłopiec w pasiastej piżamie
__________________
http://dorosle-dzieci.blogspot.com/ - `...żywcem pogrzebane uczucia nie umierają...`, czyli mój blog o DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)
BletkaMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 11:18   #56
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Cytat:
Napisane przez oh audrey Pokaż wiadomość
Z dystansu (2011) - Film przedstawia 3 tygodnie z życia szkoły średniej, jej uczniów i nauczycieli oczami nauczyciela zastępczego Henry'ego Barthesa (Adrien Brody). Przemieszcza się on z jednej do drugiej szkoły, zdobywając coraz to nowe doświadczenie, ale nigdy nie zostaje zbyt długo w jednym miejscu, aby się zanadto nie przywiązać. Zamknięty w sobie Henry dąży do perfekcji w swoim zawodzie. Jednak tym razem kolejna szkoła stawia go w nowej sytuacji, a tajemniczy świat emocji budzi się w nim za sprawą trzech kobiet.
Bardzo mi się podobał, niesamowicie przygnębiający film.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:46   #57
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 815
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podobał, niesamowicie przygnębiający film.
Skłania do refleksji.
__________________
oh audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:32   #58
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

wiele polecanych przez Was filmów widziałam i mogę się podpisać pod filami, które są warte do obejrzenie takie jak:
- Chłopiec w pasiastej piżamie
- Kwiat Pustyni
- Requiem for a dream
- Bez mojej zgody
- 7 dusz
- Służące
- Nietykalni

Do tego mogę dorzucić "Never let me go"
Kathy, Ruth i Tommy to przyjaciele, którzy dorastali w angielskiej szkole z internatem nazywanej Hailsham. Po latach ich drogi splatają się ponownie. Porusza problem przeszczepiania organów. na biało bo nie wiem czy wszyscy chcą wiedzieć

"October baby" opowiada o tym:
Kiedy nastolatka dowiaduje się, że została adoptowana, wraz z przyjacielem wyrusza do Alabamy, by odnaleźć biologiczną matkę.

W pogoni za szczęściem:
Film oparty na faktach. Chris, samotny ojciec pozbawiony domu, stara się mimo przeciwności losu o posadę w biurze maklerskim.

Dzień z życia:
24 lipca 2010 roku tysiące ludzi z całego świata przesłało do YouTube filmy o własnym życiu, by wziąć udział w projekcie Dzień z życia - historycznym eksperymencie filmowym dokumentującym jeden dzień na ziemi.

Następnie, reżyser filmu i zdobywca Oskara Kevin Macdonald, wraz z zespołem redaktorów, przejrzeli ponad 80 000 nadesłanych filmów i zmontowali z nich 90-minutowy dokument będący wnikliwym i inspirującym spojrzeniem na nasz świat.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 12:02   #59
mniamii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Dziwne, że jeszcze nikt tu tego nie wymienił, chyba że coś przeoczyłam....

"Piękny umysł" - płakałam na nim 3 razy, ale ja tak zawsze film o naukowcu, który był schizofrenikiem.
"Efekt motyla" - zakończenie świetne, ale myślę że ten film raczej znacie...
"Candy" - moja ulubiona tematyka, film o małżeństwie-ćpunach. W pewnych momentach naprawde tragiczne ile to można się nacierpieć...

A co do "Kwiatu pustyni" to myślałam, że jest tylko książka no to mam zajęcie na dzisiejszy wieczór
mniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:02   #60
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Filmy z przesłaniem, duszą, nauką, prawdą życiową - czyli dla wymagających :)

Cytat:
Napisane przez mniamii Pokaż wiadomość
Dziwne, że jeszcze nikt tu tego nie wymienił, chyba że coś przeoczyłam....

"Piękny umysł" - płakałam na nim 3 razy, ale ja tak zawsze film o naukowcu, który był schizofrenikiem.
"Efekt motyla" - zakończenie świetne, ale myślę że ten film raczej znacie...
"Candy" - moja ulubiona tematyka, film o małżeństwie-ćpunach. W pewnych momentach naprawde tragiczne ile to można się nacierpieć...

A co do "Kwiatu pustyni" to myślałam, że jest tylko książka no to mam zajęcie na dzisiejszy wieczór
Zawsze płaczę na "Pięknym umyśle"
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-03 18:21:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.