Czy nie za późno na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 13:23   #1
lil_iss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2

Czy nie za późno na studia?


Witam,
Mam dylemat, chciałabym pójść na studia na kierunek Architektura. Trwają one 4 lata (o ile się nie powtarza) a ja mam 23. W tym wieku już powinnam skończyć studia a ja dopiero myślę nad nimi. Mój narzeczony nie jest zbyt zadowolony bo chcielibyśmy mieć dwoje dzieci.
Dodam że nie chciałabym mieć jednego po drugim tylko co najmniej 5 lat różnicy między nimi
co sądzicie?
lil_iss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:36   #2
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Na studia nigdy nie jest za późno możesz iść na zaoczne, wtedy bez problemu możesz pomyśleć o dzieciach. Mój TŻ od października idzie na studia, ma 27 lat powodzenia!
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:43   #3
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Na naukę nigdy nie jest za późno, bardzo cieszy mnie fakt, że ludzie po 40tce decydują się na naukę, nieważne gdzie i jaką.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:43   #4
lil_iss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Właśnie o zaocznych myślę bo muszę pracować. ale raczej nie chciałabym zajść w ciążę podczas studiów bo bardzo się stresuje wszelkimi egzaminami i mogłoby wpłynąć na przebieg ciąży. a po urodzeniu to już w ogóle. musiałabym się zajmować dzieckiem a na studiach nawet zaocznych jest na pewno dużo nauki. Raczej bym tego nie pogodziła więc albo jedno albo drugie
lil_iss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:47   #5
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy nie za późno na studia?

weź pod uwagę, że architektura jest specyficznym kierunkiem, bardzo dużo pracy wykonujesz sama, w domu. i nie wiem, czy gdzieś znajdziesz studia zaoczne, prowadzone w formie dwóch zjazdów w miesiącu.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:36   #6
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Ja myślę że jak bardzo chcesz, to na pewno uda Ci się to pogodzić. Ja osobiście zawsze chciałam rodzić zaraz po obronie , ale niestety finanse cały czas przeciągają decyzję o staraniach
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:53   #7
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Argument o dzieciach jest od czapy. Nawet jeżeli pierwsze dziecko urodziłabyś w wieku 30lat, a drugie w wieku 35, nie jest jest wcale źle jak na dzisiejsze czasy.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 21:52   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez lil_iss Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dylemat, chciałabym pójść na studia na kierunek Architektura. Trwają one 4 lata (o ile się nie powtarza) a ja mam 23. W tym wieku już powinnam skończyć studia a ja dopiero myślę nad nimi. Mój narzeczony nie jest zbyt zadowolony bo chcielibyśmy mieć dwoje dzieci.
Dodam że nie chciałabym mieć jednego po drugim tylko co najmniej 5 lat różnicy między nimi
co sądzicie?
Jeżeli nie spróbujesz, to pewnie będziesz się całymi latami męczyć, zastanawiając: "a co by było, gdyby..." Nie bój się spróbować, zawsze możesz później korygować plany wg potrzeb A w razie ewentualnej ciąży (albo nawarstwienia obowiązków z innego powodu) możesz wziąć rok urlopu dziekańskiego, no i jestem pewna, że także rodzice wam w razie "wpadki" pomogą tak, abyś mogła nadal chodzić do szkoły

Wg mnie najpierw stabilizacja finansowa, później dzieci - postaraj się to uświadomić chłopakowi. No i czy zarabia on ok. 6 tys./msc i więcej (tyle, by móc zapewnić Tobie i dzieciom przyzwoity standard życia)? I czy będzie chciał być jedynym żywicielem rodziny? Czy Ty będziesz chciała być na jego utrzymaniu? Jeśli nie, to oczywiste, że w pierwszej kolejności musisz zatroszczyć się o swoją karierę i przyszłą niezależność finansową - a na dzieci macie jeszcze czas

No ale przede wszystkim zobaczysz, czy architektura to jest faktycznie coś, co chcesz studiować. Jeśli okaże się, że nie - będziesz mogła skoncentrować się na czymś innym, zamiast ciągle wyrzucać sobie, że mogłaś iść a nie poszłaś

A co do studiów w "późnym" wieku... to weź pod uwagę, ile osób marnuje te swoje pierwsze lata studiów, idąc na kierunek, który wybrali rodzice, albo nie radząc sobie na studiach i uwalając rok! Wcale nie jesteś w gorszej sytuacji niż inni, bo niewiele jest osób, które przechodzi bezproblemowo z roku na rok (na porządnych uczelniach jednak na ogół wiele osób co roku odpada) no i co? Oni wszyscy też mają co najmniej rok "w plecy", albo i więcej! A najwięcej lat tracą Ci, co dopiero po ukończeniu studiów uświadamiają sobie, że wybrali źle, pracy po tym dla nich nie ma, a nawet jeśli, to oni wcale nie chcą i nie nadają się do takiej pracy...

Tak więc zastanów się dobrze i wybierz mądrze! Życzę powodzenia!
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 00:46   #9
marawa
Raczkowanie
 
Avatar marawa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 136
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Z pewnością nie
Ja zaczęłam studia w wieku 24 lat (dodam, ze zaocznie). Chodzę na zajęcia z ludźmi o 4-5 lat młodszymi od siebie, ale jest tez kilka starszych osób (nawet w wieku mojego taty ). Dziwnie mogłabyś czuć się na dziennych, bo tam głównie idą ludzie prosto po maturze (czyt. 19-20 lat), ale na zaocznych raczej nie ma tego problemu.
Co do narzeczonego, to trochę nie fair z jego strony. No na litość Boską, jesteś młoda, masz prawo się kształcić. Poza tym spokojnie jeszcze zdążysz zajść w ciążę i urodzić zdrowe dzieci.
__________________
Wymiana kosmetyki i inne:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1114236
marawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 15:29   #10
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Bez przesady. Wszystko da się pogodzić.

Nie wiem jak u Was w kwestiach finansowych, ale studia architektoniczne są niestety bardzo kosztowne. (już pomijając czesne w przypadku zaocznych, trzeba sobie samemu kupować przybory na rysunek; co wcale takie tanie nie jest)
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:23   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Młoda jesteś. Jeśli nie teraz to jak wpakujesz się w pieluchy to już nigdy nie ukończysz takich studiów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 22:54   #12
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Boże drogi, to ja mam taki sam dylemat a mam 26 lat... Jakbym miała 23 to w ogóle bym się nie zastanawiała...
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 10:15   #13
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Nigdy nie jest za późno. U mnie na studiach są kobiety, które może i nawet są babciami ale może to pracodawca je wysłał, nie wiem. Choć jestem zdania, że na studia najlepiej iść od razu, szybciej się uporać z opłatami i mieć z głowy. bo ja pewnie nie poszłabym jakbym chociaż rok przerwy sobie zrobiła. Ale jeśli jesteś gotowa i chętna to jasne idź. Młoda jesteś
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:18   #14
DouxRebelle
Raczkowanie
 
Avatar DouxRebelle
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 376
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Moim zdaniem 23 lata to nie za dużo na studia
Sama tyle mam, aktualnie robię magisterkę, ale już planuję kolejne studia, bo właśnie teraz jest na to czas - za kilka lat już nie będzie takiej chęci do nauki.
DouxRebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 20:34   #15
Katrin0
Raczkowanie
 
Avatar Katrin0
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez lil_iss Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dylemat, chciałabym pójść na studia na kierunek Architektura. Trwają one 4 lata (o ile się nie powtarza) a ja mam 23. W tym wieku już powinnam skończyć studia a ja dopiero myślę nad nimi. Mój narzeczony nie jest zbyt zadowolony bo chcielibyśmy mieć dwoje dzieci.
Dodam że nie chciałabym mieć jednego po drugim tylko co najmniej 5 lat różnicy między nimi
co sądzicie?
Hah..mój ojciec w wieku 40 lat chciał pójść na studia zaoczne. Już chciał się zapisać, ale nagle mu się odwidziało, bo przypomniał sobie, że tam trzeba się uczyć
Katrin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:23   #16
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Miałam podobny problem kiedy po jednym kierunku zdecydowałam się studiować drugi (kompletnie niezwiązany z pierwszym). Reakcja otoczenia była różna, ale w końcu studiujemy dla siebie i z perspektywy czasu widzę, jak wiele te studia mi dały. Zatem nie ma co się zastanawiać tylko działać
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:42   #17
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Dziewczyno, Ty masz DOPIERO 23 lata! Na studia nigdy nie jest za późno, u mnie na roku była kobieta w wieku 40+ i nikt nie narzekał Studia to nie wyścigi, tu nie ma zasady, że mają nastąpić zaraz po maturze. Co z osobami, które po szkole średniej zdecydowały się iść do pracy? Albo na kierunek studiów, który im nie odpowiadał i z niego zrezygnowały po pewnym czasie? Lub odwrotnie, zdecydowali się na drugi kierunek (a mało jest osób, które biorą dwa kierunki od razu na pierwszym roku)? Albo z tymi, którzy nie mieli wsparcia rodziców i pierwsze musieli trochę popracować, żeby potem móc utrzymać się na studiach? Czy dla nich droga na uczelnię jest zamknięta, bo są kilka lat starsi? Wybacz, ale Twoje wątpliwości są troszeczkę bez sensu, zrozumiesz to jak zdecydujesz się dołączyć do grona studentów Powodzenia!
__________________



Edytowane przez poise
Czas edycji: 2014-03-25 o 13:12
poise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 18:42   #18
kofpaul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 175
Dot.: Czy nie za późno na studia?

zgadzam się z przedmówczyniami - na studia nigdy nie jest za późno! A mając 23 lata to z całą pewnością nie za późno. Na moim kierunku (dziennym!) pojawiła się Pani mająca lat 35 - dzieci w miarę odchowane, mąż dobrze zarabiał, więc postanowiła się doedukować. Także śmiało idź na studia i realizuj się w tym co lubisz. Powodzenia!
kofpaul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 16:02   #19
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez Katrin0 Pokaż wiadomość
Hah..mój ojciec w wieku 40 lat chciał pójść na studia zaoczne. Już chciał się zapisać, ale nagle mu się odwidziało, bo przypomniał sobie, że tam trzeba się uczyć

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
Dziewczyno, Ty masz DOPIERO 23 lata! Na studia nigdy nie jest za późno, u mnie na roku była kobieta w wieku 40+ i nikt nie narzekał Studia to nie wyścigi, tu nie ma zasady, że mają nastąpić zaraz po maturze. Co z osobami, które po szkole średniej zdecydowały się iść do pracy? Albo na kierunek studiów, który im nie odpowiadał i z niego zrezygnowały po pewnym czasie? Lub odwrotnie, zdecydowali się na drugi kierunek (a mało jest osób, które biorą dwa kierunki od razu na pierwszym roku)? Albo z tymi, którzy nie mieli wsparcia rodziców i pierwsze musieli trochę popracować, żeby potem móc utrzymać się na studiach? Czy dla nich droga na uczelnię jest zamknięta, bo są kilka lat starsi? Wybacz, ale Twoje wątpliwości są troszeczkę bez sensu, zrozumiesz to jak zdecydujesz się dołączyć do grona studentów Powodzenia!
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 10:28   #20
Oneedmund93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Czy nie za p�no na studia?

W tym wieku nawet lepiej jest iść na studia Znaczna część osób ma zdanie, że na studia nigdy nie jest za późno. Ludzie się kształcą przez całe życie, studiują, robią podyplomówki
Oneedmund93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:49   #21
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Czy nie za późno na studia?

To ja ci odpowiem inaczej - nie jest za późno na studia, ale nie idź na architekturę ;-) pomijam fakt, że to trudne studia, siedzenie po nocach przy projektach itp... Ale mam od paru lat 'szczęście' obserwować z bardzo bliska jak wygląda środowisko i sytuacja na rynku pracy. I jest fatalnie. Z wielu powodów. O pracę baaaardzo ciężko, o godziwej płacy można zapomnieć bo przyjmują studenciakow którzy będą pracować za frajer, a osoby z doświadczeniem nie są doceniane. Ludziom się wydaje, że to taki prestiżowy zawód i kiedyś tak było, dzis niestety nawet w branży, wśród inwestorów czy budowlańców nie są traktowani poważnie. W projekcie często nie liczy się świetna wizja architekta, tylko zasciankowe widzimisię inwestora.

Także iść na studia jak najbardziej, ale może warto przemyśleć na jakie, bo po architekturze wcale różowo nie jest. I mówię to przez pryzmat dość młodego architekta z dużym doświadczeniem, fajnymi projektami na koncie i konkretnymi pracami w biurach w przeszłości.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:23   #22
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Nigdy nie jest za późno na studia.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:43   #23
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Ja studiuję dziennie prawo i tam 20% roku jest starsza, niekiedy dużo starsza-studiują nawet ludzie przed 40stką. A Ty masz 23 lata i się zastanawiasz...
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 18:11   #24
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Czy nie za późno na studia?

To ja dorzucę jeszcze od siebie sentencję. Krótką, acz niegłupią.

Na naukę nigdy nie jest za późno. (..) Ale może być za późno, żeby to jeszcze w życiu wykorzystać.
__________________



Edytowane przez poise
Czas edycji: 2014-03-25 o 13:12
poise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 23:47   #25
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
To ja ci odpowiem inaczej - nie jest za późno na studia, ale nie idź na architekturę ;-) pomijam fakt, że to trudne studia, siedzenie po nocach przy projektach itp... Ale mam od paru lat 'szczęście' obserwować z bardzo bliska jak wygląda środowisko i sytuacja na rynku pracy. I jest fatalnie. Z wielu powodów. O pracę baaaardzo ciężko, o godziwej płacy można zapomnieć bo przyjmują studenciakow którzy będą pracować za frajer, a osoby z doświadczeniem nie są doceniane. Ludziom się wydaje, że to taki prestiżowy zawód i kiedyś tak było, dzis niestety nawet w branży, wśród inwestorów czy budowlańców nie są traktowani poważnie. W projekcie często nie liczy się świetna wizja architekta, tylko zasciankowe widzimisię inwestora.

Także iść na studia jak najbardziej, ale może warto przemyśleć na jakie, bo po architekturze wcale różowo nie jest. I mówię to przez pryzmat dość młodego architekta z dużym doświadczeniem, fajnymi projektami na koncie i konkretnymi pracami w biurach w przeszłości.
Kurczę, mądry i trafny komentarz
Tylko ja np. mam wrażenie, że u nas w Polsce to w ogóle z pracą jest bardzo ciężko, zwłaszcza teraz, odkąd jest kryzys, to nawet do Maca jest trudniej się dostać I nie wiadomo, czy ta sytuacja w ogóle zmieni się w zauważalny sposób na lepsze w "najbliższym" czasie...
A kolejna sprawa to zarobki, słyszałam, że za granicą specjaliści (tzn. wykształceni ludzie po studiach) pracujący w zawodzie mają wielokrotnie wyższe pensje i to bez uwzględniania wartości waluty...
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 00:38   #26
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Ja mam dużo więcej niż 23 lata i studiuję dziennie.

A na marginesie wcale się nie dziwię, że niektórzy nie mogą po studiach znaleźć pracy - jak patrzę, w jakim stylu studiują...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 00:46   #27
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Ja mam dużo więcej niż 23 lata i studiuję dziennie.

A na marginesie wcale się nie dziwię, że niektórzy nie mogą po studiach znaleźć pracy - jak patrzę, w jakim stylu studiują...
Jakim stylu?
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 20:05   #28
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
A na marginesie wcale się nie dziwię, że niektórzy nie mogą po studiach znaleźć pracy - jak patrzę, w jakim stylu studiują...
A pracowałaś już gdziekolwiek kiedykolwiek?
Bo często studia nie dają Ci jakichkolwiek kompetencji twardych. A jeżeli pracodawca będzie zatrudniał tylko na podstawie kompetencji miękkich, to nie będzie go obchodziło, jak student zachowywał się na studiach, tylko patrzył na osobowość i wyniki w pracy po wstępnym przeszkoleniu.
O ile w ogóle będzie potrzebował kogoś, kto umie tylko dobrze funkcjonować w społeczeństwie, bo w czasach kryzysu takie posady to tylko w call center itp.

Edit: ok, sorry, źle przeczytałam pierwsze zdanie, więc pewnie już gdzieś pracowałaś

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-03-14 o 20:07
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:10   #29
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Ja mam prawie 26 lat i studiuje dziennie. Skoro chcesz się rozwijać to nie wiem nad czym tu się zastanawiać, 23 lata to młody wiek. Teraz Ci się wydaje, że jest za późno a za parę lat zmienisz zdanie i będziesz żałować, ze nie spróbowałaś.

Dzieci spokojnie można rodzić do 40, a twój chłopak powinien się cieszyć, że chcesz się rozwijać. Czasami się zastanawiam dlaczego tak wiele kobiet nie spełnia własnych aspiracji a za to woli realizować cudze.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:19   #30
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy nie za późno na studia?

Generalnie późno nie jest, natomiast moim zdaniem zdecydowanie przesuwa to decyzję o dzieciach, co nie jest złe, ale musisz to uświadomić to chłopakowi.
Bo bez przesady, ja nie wyobrażam zaocznego studiowania, i to takiego pracochłonnego kierunku i jeszcze zajmowania się dziećmi, wykończyć by się można było Znam osoby pracujące, mające jedno dziecko, które zdecydowały się na podyplomówkę i nawet to jest im trudno ogarnąć przy ilości codziennych obowiazków. Wiesz, dziecko to nie robot, że zaplanujesz dokładnie ,,od tej do tej spi, od tej do tej się z nim bawię i ani minuty dłużej".
A praca + studia zaoczne to już zawalony i tydzień, i weekendy. Masakra.
No chyba, że wybierzesz opcję studiów (dziennych lub zaocznych) bez pracy, wtedy byłoby to realne. Zastanów się tylko, czy taka sytuacja Ci pasuje no i czy w ogóle byłoby Was wtedy stać na dzieci...
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 17:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.