Praca jako stewardessa/ Jak zostać stewardessą? cz.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-11, 10:26   #61
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Czesc dziewczyny

Sama jestem stewardessa od prawie 10ciu lat i chcialabym sie podzielic jedna informacja. Powstala niedawno strona z lista rekrutujacych linii lotniczych, lista linii i blogiem z poradami.

Nie chce wklejac linka, wiec jesli jestescie zainteresowane to polecam sie na privie
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:48   #62
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Co jakiś czas na stronach z ogłoszeniami o pracę ogłaszają nowe rekrutacje dla chętnych pań i panów trzeba sprawdzać na bieżąco.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:07   #63
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Mam kilka pytań do dziewczyn będących w temacie
1. Jak widziany jest język rosyjski jeśli chodzi o kandydatów do cc? Czy znajomość tego języka jest tak samo pożądana jak np. niemieckiego?
2. Jaki język, oprócz angielskiego rzecz jasna, jest najbardziej pożądany z punktu widzenia pracodawców? Są w ogóle jakieś preferencje co do tego?
3. Jak sprawdzany jest u kandydata brak lęku wysokości? Wystarczy deklaracja czy robią na to jakiś 'test'?
4. Czy jest górna granica wzrostu u dziewczyn? Mam dobrą figurę, natomiast wzrost 183 cm. Czy to może być za dużo?

Edytowane przez Peg
Czas edycji: 2014-07-29 o 19:19
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:34   #64
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań do dziewczyn będących w temacie
1. Jak widziany jest język rosyjski jeśli chodzi o kandydatów do cc? Czy znajomość tego języka jest tak samo pożądana jak np. niemieckiego?
2. Jaki język, oprócz angielskiego rzecz jasna, jest najbardziej pożądany z punktu widzenia pracodawców? Są w ogóle jakieś preferencje co do tego?
3. Jak sprawdzany jest u kandydata brak lęku wysokości? Wystarczy deklaracja czy robią na to jakiś 'test'?
4. Czy jest górna granica wzrostu u dziewczyn? Mam dobrą figurę, natomiast wzrost 183 cm. Czy to może być za dużo?
ja się dołączam do ostatniego pytania, jednak chodzi mi o dolną granicę. Mam niecałe 160 :/
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 19:57   #65
monia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Hej wszystkim. Mam pytanie odnośnie skoliozy w zawodzie stewardessy. Czy osoba mająca lekko krzywy kręgosłup jest od razu dyskwalifikowana? I czy w ogóle rtg kręgosłupa jest robione w każdej lini?
monia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 12:44   #66
true_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 41
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

ZAPRASZAM, ciekawy artykuł

http://cookandfly.pl/index.php/praca...ewardessy-cz-1
true_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 08:30   #67
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Kto się wybiera na rekrutację do Oman Air w czerwcu?

Cytat:
Poszukujemy kandydatów na stanowisko Personel Pokładowy dla jednej z najlepszych linii lotniczych świata – narodowego przewoźnika Omanu – OMAN AIR, z bazą w Muskacie.
Planowany termin rekrutacji to 14.06.2015. Rekrutacja odbędzie się w Warszawie.
Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca oraz godziny rekrutacji zostaną podane na zaproszeniu wysłanym tylko do wybranych kandydatów.
Więcej szczegółów zostanie podanych na samej rekrutacji, gdzie kandydaci będą mieli możliwość zadać dowolne pytanie skierowane do osób rekrutujących oraz przedstawicieli linii lotniczej.
Steward/Stewardessa

Region: Oman
Numer referencyjny: Oman Air

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie
  • Min. wzrost to 157 cm
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Miła aparycja, proporcjonalna budowa ciała
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji
  • Brak widocznych blizn, tatuaży, piercingu
  • Bardzo dobry stan zdrowia
  • Umiejętność pływania (50m)
  • Chęć przeprowadzenia się i życia w regonie Półwyspu Arabskiego (Muskat, Oman)
  • Doświadczenie w obsłudze klienta jest mile widziane, ale nie jest wymagane.

Oferujemy:

  • Spotkanie o pracę, które odbędzie się w Warszawie dnia 14.06.2015 ( szczegóły spotkania zostaną przesłane w zaproszeniu)
  • Początkową pensję w wysokości 1500 Euro tax free (szansę awansu oraz wzrost pensji po ukończeniu okresu próbnego)
  • Trening na członka personelu pokładowego (z wypłacaną pensją)
  • Możliwość podjęcia pensji „in advance” w wysokości połowy pensji podstawowej
  • Darmowe pełne umundurowanie wraz z obuwiem oraz darmową pralnię na uniform
  • Bonus pieniężny po ukończeniu kontraktu
  • Darmowe pełne ubezpieczenie
  • 2-letni kontrakt (automatycznie przedłużany po jego ukończeniu)
  • 30-dniowy płatny urlop wypoczynkowy
  • Raz do roku darmowy przelot na wybranej trasie w obie strony
  • Zniżki na przeloty
  • Linia zapewnia darmowe: zakwaterowanie (wraz z opłatami za wodę, prąd, gaz), transport z/do pracy, na szkolenia, po przybyciu do kraju, wizę oraz wszystkie wymagane dokumenty do potrzebne do odbycia kontraktu
  • Linia zezwala na zawieranie związków małżeńskich, oferuje także urlopy macierzyńskie

Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie swoich CV w języku angielskim z aktualnym zdjęciem klikając w przycisk aplikowania.
E-maile prosze tytułować imieniem i nazwiskiem + OMAN AIR przykład: Agata Kowalska OMAN AIR
W danych kontaktowych proszę umieścić nr telefonu oraz adres e-mail. Proszę nie czekać z wysyłaniem swoich aplikacji do ostatniej chwili.
Aplikacje bez zdjęcia, telefonu kontaktowego, e-maila, klauzuli lub w języku innym niż angielski będą rozpatrywane negatywnie.
Prosimy o nie wysyłanie listu motywacyjnego.
Rekrutacja organizowana jest przez agencję MECCTI – co wiąże się z opłatą rekrutacyjną, w przypadku jeśli kandydat pomyślnie ukończy cały etap rekrutacji oraz zgodzi się na podjęcie pracy dla OMAN AIR. Wzięcie udziału w rekrutacji jest w 100% darmowe.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 18:15   #68
espawelec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Hej podbijam temat, przejżałam co prawda poprzedni wątek. Sporo tam negatywów o pracy dla Wizzair'a, jest tu ktoś kto tam pracuje może? Mogłby powiedzieć jak wygląda sprawa wynagrodzenia? Różne krążą opinie niestety...
espawelec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 20:00   #69
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Dziewczyny, co z tymi językami? Jaki poziom jest akceptowany? B2 wystarczy? Mam na myśli na początek linie Typu Ryanair, Wizz itp
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 07:57   #70
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Ale po co chcesz iść do Ryanair i płacić im kilka tysięcy euro za szkolenie? Nie lepiej od razu startować do dobrych linii?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 23:14   #71
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Ale po co chcesz iść do Ryanair i płacić im kilka tysięcy euro za szkolenie? Nie lepiej od razu startować do dobrych linii?
nigdy nie miałam styczności z tego typu pracą i czy są w ogóle jakieś szanse (bez doświadczenia) w lepszych liniach?
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-06, 14:59   #72
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Ja się zastanawiam czy jest szansa dostać się do takiej pracy mając dzieci? Ja jestem po germanistyce, a angielski moj jest gorszy od niem ( mam 173cm, dlugie włosy, facjata tez chyba ok ;p tylko co z tymi jezykami...

Wysylalyscie zgloszenia? cv/listy motyw. w obu jezykach?
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 16:35   #73
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cześć.
Idę we wtorek na Open Day do Wizzaira. To dla mnie pierwsza rekrutacja, więc nie myślę poważnie, że dostanę pracę, ale spróbować warto. I tak pracuje na lotnisku, także to dla mnie plan B.
Z kimś jeszcze się zobaczę w Warszawie?
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:23   #74
kamiladamowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Praca jako stewardes?

Witajcie,
mam do Was pytanie.
W jakich liniach proponujecie rozpocząć swoją przygodę i dlaczego?

Pozdrawiam.
kamiladamowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 11:42   #75
teniuta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

blog z odpowiedziami na wiele pytań


http://zzyciastewardessywziete.blogspot.com/
teniuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 10:29   #76
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Po pierwsze musisz znać języki i to bardzo dobrze. Minimum dwa obce w tym obowiązkowo angielski. Powinnaś mieć również odpowiedni wyglad. Wzrost, wagę, miłą aparycję.
Na money jakiś czas temu był dobryartykuł o tym właśnie jak zostać stewardessą: http://praca.money.pl/poradniki/arty...0,1870703.html . Poczytaj sobie.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:29   #77
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Po pierwsze musisz znać języki i to bardzo dobrze. Minimum dwa obce w tym obowiązkowo angielski. Powinnaś mieć również odpowiedni wyglad. Wzrost, wagę, miłą aparycję.
Na money jakiś czas temu był dobryartykuł o tym właśnie jak zostać stewardessą: http://praca.money.pl/poradniki/arty...0,1870703.html . Poczytaj sobie.
Nie zgodzę się, że dwa. W tanich liniach lotniczych czy też czarterowych wystarczy angielski na poziomie komunikatywnym. W praktyce wychodzi mocne B2.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:20   #78
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

a co w przypadku angielskiego perfekt i niemieckiego B2? jest szansa by aplikować gdzieś wyżej? (zakładając że pozostałe warunki są spełnione)
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:23   #79
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

"Gdzieś wyżej" wystarczy, ale zależy gdzie. Air France będzie wymagać francuskiego, Lufthansa niemieckiego, wiadomo.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 09:29   #80
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Mam 156 cm i możliwe, że się nie łapię w granicę wzrostu, ale od niedawna podróżuję często Ryanair i widzę niskie stewardessy, które kiedy sobie nie radzą wchodzą na fotel i po prostu odwalają robotę... Jest jakaś nadzieja dla mnie.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 13:13   #81
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Mam 156 cm i możliwe, że się nie łapię w granicę wzrostu, ale od niedawna podróżuję często Ryanair i widzę niskie stewardessy, które kiedy sobie nie radzą wchodzą na fotel i po prostu odwalają robotę... Jest jakaś nadzieja dla mnie.
jeżeli chodzi o wzrost- to też zależy od linii, a konkretnie od tego jakimi samolotami dana linia lata... W liniach takich jak Emirates wymogiem jest aby ( bez butów na obcasie ) dosięgnąć ręką na wysokość 210 cm- latają oni dużymi samolotami, w których sprzęt awaryjny często znajduje się w schowkach na takiej wysokości.. Często też w ogłoszeniach ( szczególnie tych dawanych przez linie lotnicze czy firmy świadczące usługi typu loty biznesowe ) widziałam zastrzeżenie , że kandydatki nie mogą mieć powyżej 170 cm wzrostu - samoloty "biznesowe " są zazwyczaj małe i niskie, dla wysokiej dziewczyny po prostu niewygodnie by się tam pracowało....

a Ty chcesz do Ryana składać CV? może pokombinuj z innymi liniami, Wizzair, Travel Service... Słyszałam o pracy w Ryanie wiele niefajnych opinii...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 18:03   #82
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o wzrost- to też zależy od linii, a konkretnie od tego jakimi samolotami dana linia lata... W liniach takich jak Emirates wymogiem jest aby ( bez butów na obcasie ) dosięgnąć ręką na wysokość 210 cm- latają oni dużymi samolotami, w których sprzęt awaryjny często znajduje się w schowkach na takiej wysokości.. Często też w ogłoszeniach ( szczególnie tych dawanych przez linie lotnicze czy firmy świadczące usługi typu loty biznesowe ) widziałam zastrzeżenie , że kandydatki nie mogą mieć powyżej 170 cm wzrostu - samoloty "biznesowe " są zazwyczaj małe i niskie, dla wysokiej dziewczyny po prostu niewygodnie by się tam pracowało....

a Ty chcesz do Ryana składać CV? może pokombinuj z innymi liniami, Wizzair, Travel Service... Słyszałam o pracy w Ryanie wiele niefajnych opinii...
a co konkretnie słyszałaś?

ogólnie to mi obojętnie gdzie (napisałam ot tak sobie, to co zaobserwowałam), bo i tak wiem, że muszę się mocno postarać ze względu na mój wzrost. Chodzi mi o tanie linie, nie chcę wyjeżdżać z Europy na kilka miesięcy.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 09:58   #83
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
a co konkretnie słyszałaś?

ogólnie to mi obojętnie gdzie (napisałam ot tak sobie, to co zaobserwowałam), bo i tak wiem, że muszę się mocno postarać ze względu na mój wzrost. Chodzi mi o tanie linie, nie chcę wyjeżdżać z Europy na kilka miesięcy.
Niskie płace, za wszystko płacisz sama- w sensie szkolenie, mundury ... Krótkie przerwy między lotami- czasami samolot stoi na płycie ok 40 min, podczas których musisz wysprzątać samolot ( Ryan tnie koszty więc sprzątają CC , nie ekipy sprzątające )... Słyszałam też , że w przypadku nocowań poza bazą- stewki muszą same opłacać sobie hotel- ale to jest już tak absurdalne, że cięzko mi wierzyć....

Co do wzrostu- poszukaj, tak jak Ci wcześniej pisałam - są linie , które preferują niższe dziewczyny
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:17   #84
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Mam 156 cm i możliwe, że się nie łapię w granicę wzrostu, ale od niedawna podróżuję często Ryanair i widzę niskie stewardessy, które kiedy sobie nie radzą wchodzą na fotel i po prostu odwalają robotę... Jest jakaś nadzieja dla mnie.
Nie trzeba gdybać, w wymaganiach każdych linii minimalny wzrost jest jasno określony. Z tego, co wiem, minimum jest wszędzie takie samo.
Stawać na siedzeniu mogą i wyższe dziewczyny, to nie jest kwestia tego, w jaki sposób będziesz sobie radzić, tylko czy Cię przyjmą.
Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o wzrost- to też zależy od linii, a konkretnie od tego jakimi samolotami dana linia lata... W liniach takich jak Emirates wymogiem jest aby ( bez butów na obcasie ) dosięgnąć ręką na wysokość 210 cm- latają oni dużymi samolotami, w których sprzęt awaryjny często znajduje się w schowkach na takiej wysokości.. Często też w ogłoszeniach ( szczególnie tych dawanych przez linie lotnicze czy firmy świadczące usługi typu loty biznesowe ) widziałam zastrzeżenie , że kandydatki nie mogą mieć powyżej 170 cm wzrostu - samoloty "biznesowe " są zazwyczaj małe i niskie, dla wysokiej dziewczyny po prostu niewygodnie by się tam pracowało....
212 cm stając na palcach na bosaka.
Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
ogólnie to mi obojętnie gdzie (napisałam ot tak sobie, to co zaobserwowałam), bo i tak wiem, że muszę się mocno postarać ze względu na mój wzrost.
To nie jest tak, że im niższa jesteś, tym bardziej musisz się starać. Jeżeli spełniasz wymogi, to pozostaje tylko kwestia tego, jak się zaprezentujesz. Oni nie wolą ani nie preferują wyższych dziewczyn, po prostu muszą przyjmować osoby spełniające wymogi bezpieczeństwa.
Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o tanie linie, nie chcę wyjeżdżać z Europy na kilka miesięcy.
Co to ma do rzeczy?
Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
Niskie płace, za wszystko płacisz sama- w sensie szkolenie, mundury ...
W innych tanich liniach, które podałaś płace są niższe. Natomiast Ryanair jest JEDYNĄ linią, w której płaci się za szkolenie.
Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
Słyszałam też , że w przypadku nocowań poza bazą- stewki muszą same opłacać sobie hotel- ale to jest już tak absurdalne, że cięzko mi wierzyć....
Bo to nieprawda. Przelewają również pieniądze na przeżycie w razie noclegu.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:24   #85
sorellaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cześć chciałam się zapytać, w jakim języku jest przeprowadzana rekrutacja do Emiratów? Całość po angielsku, czy np. zadania grupowe w swoim języku?

Pytam, bo zastanawiam się, czy nie pojechać na OD do Niemiec. Niby znam niemiecki, ale na pewno swododniej bym się czuła rozmawiając po angielsku (albo po polsku)
sorellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 19:56   #86
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez sorellaa Pokaż wiadomość
Cześć chciałam się zapytać, w jakim języku jest przeprowadzana rekrutacja do Emiratów? Całość po angielsku, czy np. zadania grupowe w swoim języku?

Pytam, bo zastanawiam się, czy nie pojechać na OD do Niemiec. Niby znam niemiecki, ale na pewno swododniej bym się czuła rozmawiając po angielsku (albo po polsku)
Tylko po angielsku. Ale jeśli zadeklarujesz znajomość niemieckiego, to mogą Cię w tym języku zagadnąć.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 22:46   #87
illumanti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

W Ryanair prawda, płacisz za szkolenie, zarobki są względem bazy - ta m gdzie jest taniej, mniej się zarabia, ale to wychodzi na to samo pod koniec. W Alicante będziesz miała pokój za 250€ a w Bishops pod londynem za 500 funtów, więc na koniec zaoszczędzisz tyle samo biorąc pod wzgląd zarobki

Nie powiem, przyjemnie się dla nich pracowało, to nie jest tak jak piszą na Internecie, i nie robię jakieś darmowej reklamy. Płacisz kurs, ja zapłaciłem z góry więc nie było tak ciężko.

Generalnie zarobisz w południowych bazach zazwyczaj to 1300-1400€ co na życie jest wystarczjąco, i da się odłożyć (300€ za pokój, 600€ na życie i zostanie Ci to 400-500€ na oszczędności).

Pracuje tam mnóstwo ludzi, tak na prawdę nikt by nie został w firmie jakby miał głodować.
Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, tam to wszystko omawiają, jak Ci pasują warunki to się zgadzasz, jak nie to nie. Samemu wiesz na co się piszesz
illumanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:59   #88
krysztalkrysztal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Wybiera się któraś na dni otwarte do Ryana? link
Nie planowałam na razie zmiany pracy, ale w sumie co mi szkodzi spróbować? Rayanair mnie raczej nie interesuje, ze względu na te koszty szkolenia, ale chyba pójdę, żeby zobaczyć jak ogólnie wygląda taka rekrutacja i jak mi pójdzie
krysztalkrysztal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 19:04   #89
an1990ia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

Cytat:
Napisane przez krysztalkrysztal Pokaż wiadomość
Wybiera się któraś na dni otwarte do Ryana? link
Nie planowałam na razie zmiany pracy, ale w sumie co mi szkodzi spróbować? Rayanair mnie raczej nie interesuje, ze względu na te koszty szkolenia, ale chyba pójdę, żeby zobaczyć jak ogólnie wygląda taka rekrutacja i jak mi pójdzie

Hej ja sie wybieram skąd jesteś? Ja idę 30 listopada do Krakowa
an1990ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 16:49   #90
sonia_24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 68
Dot.: Jak zostać stewardessą? cz.II

rekrutacja do Travel Service na dniach, zapraszamy


http://www.travelservice.aero/pl/job.../detail/?id=35
sonia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 10:51:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.