Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-25, 13:03   #1
Bloodly
Przyczajenie
 
Avatar Bloodly
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: zza rogu :)
Wiadomości: 29

Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?


Cześć Wam.
Zacznę od tego, że mam 23 lata, mieszkam w dużym, polskim mieście, wynajmuję mieszkanie z chłopakiem i dwójką znajomych, jestem na ostatnim roku studiów inżynierskich.
Ale mam bardzo duży problem. Nie wiem co dalej. Myślę o tym od paru miesięcy, co zrobić, kiedy skończę studia i dalej nie wiem.
Nakreślę sytuację w paru punktach:

1) Nie do końca ciekawią mnie moje studia. W duszy jestem humanistką, a studiuję mocno ścisły kierunek, na który poszłam bo świeciły mi się w oczach dolary ale to nie jest to. Studiowanie tego to dla mnie męka, nie czuję do tego zapału, powołania, NIE CHCE mi się tego uczyć (a leniwa chyba nie jestem, bo mimo tego, jak ciężko mi się tego uczyło, to skończę te studia - mam nadzieję).

2) Interesuje mnie psychologia i neurobiologia. Czytam o tym książki, chodzę na otwarte wykłady z tym związane. Neurobiologiem już raczej nie zostanę, ale psychologiem mogę. Nie chciałabym jednak zmarnować tego inżyniera, który mnie nie interesuje, ale po prostu boję się go porzucać na rzecz psychologii.
Chciałabym pracować z ludźmi, pomagać im, to sprawia mi satysfakcję.

3) Nie śpieszy mi się do zakładania rodziny, do ustabilizowanego życia, do spokojnej pracy. Nigdy nie pracowałam za granicą, jeździłam tylko na wakacje. Nawet nigdy nie mieszkałam w innym miejscu, bo pochodzę z tego samego dużego miasta, w którym studiuję. Jedyną "większą" zmianą w moim życiu było to, że wyprowadziłam się z domu.

Opcje widzę dla siebie takie:
1. Gap year po inżynierce: wyjechać za granicę do pracy, mam koleżankę, która też by się na to decydowała, mogłaby załatwić nam pracę w Holandii. Uczyć się języka. Zarobić pieniądze. Spełniać małe i duże marzenia. Minusy? Boję się powrotu na magisterkę po tym roku. Czy mnie przyjmą? Kolejnym plusem może być to, że wróci mi motywacja do mojego ścisłego kierunku, mogę też pójść równocześnie na drugi kierunek - na psychologię.

2. Pójście od razu na magisterkę, równoczesne pójście również na psychologię zaocznie. Może jakiś płatny staż. Minusy takie, że mogę być sfrustrowana i nieszczęśliwa plus taki, że kontynuuję od razu naukę.

Nie wiem co robić. Jeśli chodzi o przyjaciół i rodzinę, to przewaga głosów jest za tym, że gap year mi tylko utrudni życie i nie będzie tak kolorowo. Ale to moje życie, moje wybory. Szkoda, że mam w głowie mętlik
__________________
Szukamy wymarzonej fryzury !
If you die when there's no one watching
and your ratings drop and you're forgotten
if they kill you on their TV
you're a martyr and a lamb of god

Bloodly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:16   #2
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Wybrałabym pierwszą opcję Zyskasz więcej, na studia można wrócić zawsze, wszytsko zależy od determinacji i chęci. Sama po obronie mgr robię sobie gap year, jadę na praktyki do Włoch, a potem na wolontariat do Gruzji na życie według schematu przyjdzie czas...
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:17   #3
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Rób to, co podpowiada Ci serce. Jeśli chcesz zmienić kierunek, bo aktualne zajęcie Cię frustruje, to zrób to. Drugiego życia mieć nie będziesz. Ja bym wzięła rok wolnego, wątpię, żeby aktualnie były jakieś problemy z powrotem na studia. Wyjazd poza kraj na pewno będzie cennym doświadczeniem, a po powrocie może będzie Ci łatwiej zweryfikować plan na siebie. Może zupełnie zmienisz podejście do tego, o czym teraz tu piszesz.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:26   #4
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Ja wyjechałam i nie żałuję. Ok pracowalam a potem zostqlam w tym kraju na magisterke. Zarobiłam pieniądze, nauczyłam się języków, nauczyłam się samodzielności i zdobyłam doświadczenie zagraniczne dzięki któremu znalazlam potem fajna pracę w Polsce. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:31   #5
Bloodly
Przyczajenie
 
Avatar Bloodly
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: zza rogu :)
Wiadomości: 29
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

A, jeśli chodzi jeszcze o minusy Gap Year to: bycie w związku na odległość, bo mój chłopak nigdzie się nie wybiera i fakt, że muszę płacić do czerwca za mieszkanie tak teraz jeszcze o tym pomyślałam
__________________
Szukamy wymarzonej fryzury !
If you die when there's no one watching
and your ratings drop and you're forgotten
if they kill you on their TV
you're a martyr and a lamb of god

Bloodly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:35   #6
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez Bloodly Pokaż wiadomość
A, jeśli chodzi jeszcze o minusy Gap Year to: bycie w związku na odległość, bo mój chłopak nigdzie się nie wybiera i fakt, że muszę płacić do czerwca za mieszkanie tak teraz jeszcze o tym pomyślałam
co chłopak na twoje plany? masz w nim wsparcie?
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:46   #7
Bloodly
Przyczajenie
 
Avatar Bloodly
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: zza rogu :)
Wiadomości: 29
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8616784 2]co chłopak na twoje plany? masz w nim wsparcie?[/QUOTE]

Mam wsparcie w nim w każdej sytuacji, od 3 lat. On mi mówi, że rozsądniejsza jest dla niego opcja kontynuacji nauki, ale będzie szanował każdą decyzję, jaką podejmę.
On studiuje to samo co ja, z tym, że jemu się to podoba i chce iść na magisterkę od razu, na tej samej uczelni.

Boję się, że będę cholernie tęsknić
__________________
Szukamy wymarzonej fryzury !
If you die when there's no one watching
and your ratings drop and you're forgotten
if they kill you on their TV
you're a martyr and a lamb of god

Bloodly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-25, 13:50   #8
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez Bloodly Pokaż wiadomość
Mam wsparcie w nim w każdej sytuacji, od 3 lat. On mi mówi, że rozsądniejsza jest dla niego opcja kontynuacji nauki, ale będzie szanował każdą decyzję, jaką podejmę.
On studiuje to samo co ja, z tym, że jemu się to podoba i chce iść na magisterkę od razu, na tej samej uczelni.

Boję się, że będę cholernie tęsknić
będziesz.. ale chyba lepiej tęsknić niż żałować, że nie spełniłaś tak dużego marzenia? nie jedziesz na koniec świata i nie wyjezdzasz na zawsze. nie wyjechałam z rodzinnego miasta na studia, bo bylam zakochana. to był olbrzymi błąd, który musze teraz nadrabiac
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 21:33   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

A chcesz w ogóle robić magistrkę z tego kierunku? Co ci to da? Inż. nie wystarczy? Chcesz w ogóle w tym pracować?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:24   #10
Jusura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Ej, ale czemu po prostu nie pójdziesz na tą magisterkę, tylko od razu na psychologię? Przecież nikt Ci nie każe robić magistra z kierunku, który Cię interesuje. Poszłabyś do pracy i na ukochaną psychologię Dalej mieszkałabyś z chłopakiem.
Jusura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 11:02   #11
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez Jusura Pokaż wiadomość
Ej, ale czemu po prostu nie pójdziesz na tą magisterkę, tylko od razu na psychologię? Przecież nikt Ci nie każe robić magistra z kierunku, który Cię interesuje. Poszłabyś do pracy i na ukochaną psychologię Dalej mieszkałabyś z chłopakiem.
Właśnie stąd moje pytanie, mgr w wielu zawodach nie daje kompletnie nic.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-26, 14:11   #12
Susinan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 12
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Właśnie stąd moje pytanie, mgr w wielu zawodach nie daje kompletnie nic.
No, taka prawda, niestety.
Z ciekawości: jaki to kierunek?
Susinan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 23:24   #13
Bloodly
Przyczajenie
 
Avatar Bloodly
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: zza rogu :)
Wiadomości: 29
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Właśnie stąd moje pytanie, mgr w wielu zawodach nie daje kompletnie nic.
Nie chcę mówić publicznie, jaki to kierunek. Wolałabym pozostać anonimowa, a kojarzę, że parę osób które znam, korzysta z tego forum i zaraz by mnie poznały

Hmmm, jakby to powiedzieć... Praca w tym zawodzie nie będzie moją pasją, o, może tak. Ale wiadomo, w ostateczności... Ja się po prostu boję, że pójdę na psychologię, później nie będę mogła znaleźć fajnej pracy i będę płakać, że nie mam magistra inżyniera z tamtego kierunku. Chodzi o to, że jak mi nie wyjdzie w życiu, żeby mieć to zabezpieczenie. Wydaje mi się, że w wielu firmach magistrom też po prostu więcej płacą. Może uściślę tylko, że jest to kierunek technologiczny.
Ech, już sama nie wiem...
__________________
Szukamy wymarzonej fryzury !
If you die when there's no one watching
and your ratings drop and you're forgotten
if they kill you on their TV
you're a martyr and a lamb of god

Bloodly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 08:01   #14
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Z perspektywy czasu, bedac na twoim miejscu zdecydowalabym sie na 1 opcje.


Sama po skonczeniu mgr wyjachalam za granice (wczesniej, pomimo, ze od zawsze o tym marzylam to poszlam utartym schematem - licencjat - mgr + chlopak w Polsce). Za granica nauczylam sie drugiego jezyka obcego i tam zaczelam kolejna mgr, bo jak sie okazalo studia w Polsce traktowane sa za granica bardziej z przymruzeniem oka.


Taki wyjazd pomoze Ci spojrzec na swiat z innej perspektywy, spokojnie przemyslec co dalej. Na studia mozesz zawsze wrocic i zadna to roznica czy bedzie to ciagiem po inz., czy bedziesz miala rok czy piec lat przerwy.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2018-11-28 o 08:02
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 10:40   #15
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Cytat:
Napisane przez Bloodly Pokaż wiadomość
Nie chcę mówić publicznie, jaki to kierunek. Wolałabym pozostać anonimowa, a kojarzę, że parę osób które znam, korzysta z tego forum i zaraz by mnie poznały

Hmmm, jakby to powiedzieć... Praca w tym zawodzie nie będzie moją pasją, o, może tak. Ale wiadomo, w ostateczności... Ja się po prostu boję, że pójdę na psychologię, później nie będę mogła znaleźć fajnej pracy i będę płakać, że nie mam magistra inżyniera z tamtego kierunku. Chodzi o to, że jak mi nie wyjdzie w życiu, żeby mieć to zabezpieczenie. Wydaje mi się, że w wielu firmach magistrom też po prostu więcej płacą. Może uściślę tylko, że jest to kierunek technologiczny.
Ech, już sama nie wiem...
Pytam o kierunek, bo akurat mój mąż jest po takich typowym technicznym kierunku i jego koledzy też. Chociaż wszyscy mają mgr inż., to teraz zgodnie twierdzą, że to mgr przez inż. nie zmieniło absolutnie nic w ich sytuacji zawodowej i byliby w tym samym miejscu, gdyby mieli tylko inż. Na rozmowach i tak zawsze liczy się doświadczenie i umiejętności, początkującym się często robi jakiś test z wiedzy, a na to mgr nikt nie patrzy. To raczej taka ozdoba. Ale już znajomi po bardziej ścisłych kierunkach typu chemia mówili, że tu nawet doktorat nie zaszkodzi. Więc może być tak, że możesz iść do pracy i nawet lepiej na tym wyjdziesz, niż ci, którzy zostaną ma magisterskie. Pytanie tylko, czy chcesz w tym pracować? Kasa jest ważna, ale:
1. Co Ty właściwie umiesz? Po takich wymęczonych studiach zrobionych na siłę wiedza szybko ulatuje z głowy. Nie interesuje Cię to, a technologia cały czas się zmienia, trzeba się dokształcać nieustannie. Nie wykończy Cię to psychicznie?
2. W pracy spędza się z 1/3 życia, jak będziesz jej nienawidzić, może się to serio źle odbić na Twojej psychice.

Psychologów poznałam sporo w branży reklamowej. Jakoś te klimaty ich przyciągają. Trudność z tym kierunkiem polega na tym, że trzeba sobie samemu wymyślić, co się chce po tym robić. Wymyślić sobie zawód, zdobyć jakieś doświadczenie. Nie jest to tak podane na tacy jak po politechnice. Wielu ludzi polega na tym etapie i potem biadoli po internetach, jak to po psychologii nie ma pracy. Niemniej psychologowie pracują w branży technicznej. W firmie mojego męża są szkolenia właśnie prowadzone przez psychologów z tego, jak zrobić intuicyjny interfejs, więc te dwie branże da się nawet połączyć, UX jest teraz w cenie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 11:21   #16
Redara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 15
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Potwierdzam, już tytuł inż. w wielu przypadkach może wystarczyć.
Moim zdaniem warto zaryzykować. Czasami trzeba postawić wszystko na jedną kartę. Jeśli chodzi o psychologię - co konkretnie chcesz robić? To bardzo ważne, odpowiedz sobie na to pytanie, postaw sobie cel i dąż do niego.
Redara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 10:01   #17
rudazlosnica
Przyczajenie
 
Avatar rudazlosnica
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 6
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

skoro i tak nie chcesz pracować w zawodzie, to magisterka to będzie strata czasu i papier dla papierka, a jak będziesz szukać pracy po psychologii to nikogo ten mgr inż nie będzie interesował
ja bym wybrała gap year, żeby trochę odpocząć psychicznie, ale też trzeba mieć na uwadze, że po takiej przerwie trudno się wbić z powrotem w tryb nauki
rudazlosnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 11:33   #18
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Według mnie powinnaś iść w tym kierunku, który Cię fascynuje. Jeśli jakikolwiek Twój wybór miałby oznaczać, że będziesz sfrustrowana - to nie brnij w to. Sama miałam sytuację, że rzuciłam studia parę miesiecy temu. Również inżynierskie. Teraz mam bardziej humanistyczną pracę, którą dostałam dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom (nie trzeba mieć studiów, żeby jakoś zarabiać ). Ja wtedy pomyślałam, że właściwie po co mam kończyć ścsiły (teoretycznie opłacalny) kierunek, skoro nie będę lubiła pracy po nim? Także życzę Ci powodzenia w wyborze - ale pamiętaj, warto w życiu ryzykować niż decydować się na to co jest niby wygodniejsze i pewniejsze
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 06:33   #19
mareka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Ja również trzymam kciuki!
Polecam wybór uczelni praktycznej, na której i się czegoś nauczysz i zdobędziesz doświadczenie oraz poznasz ciekawych ludzi i pracodawców. Nic na siłę! Albo skorzystaj z marcówki, u mnie tak można
mareka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 22:12   #20
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Autorko, może zamiast o psychologii czy neurobiologii pomyśl o kognitywistyce?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 16:27   #21
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

A co z kwestią utrzymania się? Jesteś od kogoś zależna, pomagają Ci/utrzymują Cię rodzice + czy będą to robić przez najbliższe lata studiów, żebyś prawie-do-trzydziestki mogła się swobodnie uczyć, gdzieś tam dorabiając jedynie? Bo myślę, że może być ciężko i pracować by samemu się utrzymać i dodatkowo osiągać dobre wyniki w nauce. Nie mówię, że to niemożliwe, ale jest to na pewno trudne przy bardziej wymagających kierunkach.


Czy studia psychologiczne zaoczne (?) wystarczą, by faktycznie "coś" potem z tym dalej zrobić zawodowo?


Ja jestem w podobnej kropce co Ty, jeśli masz bogatych rodziców, którzy zapłacą za kolejne lata Twojej nauki i też tego nie odczują finansowo czyli nie masz się czym martwić, to ja bym poszła na psychologię, ale magisterkę z tych technicznych spraw sobie odpuściła. Już teraz przyznajesz, że masz nadzieję, że to skończysz i poniekąd się męczysz. Albo jedno, albo drugie.


Gap year z wyjazdem to ekstra pomysł, moim zdaniem. Nowy język, doświadczenie + może uda Ci się odłożyć jakąś sumę, by czuć się pewnie po powrocie do Polski.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 09:29   #22
mareka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

To może zrobić też na work&travel czy Erasmusie (tutaj może mniej USA), na mojej uczelni ludzie robią sobie "przerwy" też w ten sposób.
mareka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 09:53   #23
kij_od_szczotki
Przyczajenie
 
Avatar kij_od_szczotki
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 21
Dot.: Co dalej? Gap year, magisterka, podróż...?

Holandia jako miejsce pracy dla Polaków jest dosć... specyficzne. Nie dosc, że Holendrzy szczerze nas nie cierpią to dodatkowo moi współpracownicy z Polski to byla prawie sama patologia.
kij_od_szczotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 10:53:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.