Cilest/Elin - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 10:50   #61
loola
Raczkowanie
 
Avatar loola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Ja też kiedyś brałam Cilest. Trwało to w sumie koło 3 lat (oczywiście z przerwami). Na początku czułam się świetnie, ale po jakimś czasie po pierwszej tabletce opakowania zawsze wymiotowałam. No i musiałam odstawić Cilest i przejść na inne.
loola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 22:03   #62
igausia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Dzięki Loola za informacje Bo naprawdę jak na razie czuje się podejrzanie ZA DOBRZE!
Mam jeszcze pytanie. Po jakim czasie można zacząć tyć? Ja jestem bardzo chuda i nawet bym się ucieszyła, gdyby przybyło mi trochę ciałka
igausia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 22:57   #63
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Tycie nie jest spodowane stricte tabletkami, a zwiększeniem apetytu przez nie (tak mi się przynajmniej wydaje). Więc jak apetycik pójdzie w góre o i waga prawdopodobnie.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 23:00   #64
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

No wlasnie tak sie zastanawiam, ze z jednej strony slysze tu o jakis strasznych mldlosciach po tabletkach, a z drugiej o wzmozonym apetycie
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 09:47   #65
Kasica 1982
Raczkowanie
 
Avatar Kasica 1982
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłobuck
Wiadomości: 288
GG do Kasica 1982
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Brałam cilest przez 2 lata i jak dla mnie były idealne. Żadnych skutków ubocznych
__________________
Szczęście = Szymon
Kasica 1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 09:58   #66
igausia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Problem w tym, ze apetyt to ja mam zawsze wielki i nic! Waga wciąż taka sama, 45-46 kg. Ale co tam, widocznie tak naturamnie stworzyła! Pozdrawiam wszystkich
igausia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 10:48   #67
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Pewnie tak Masz po prostu dobra przemiane materii JA na szczęście też należe do tego typu kobiet Teraz może nie jestem już takim chudzielcem jak kiedyś, ale nie mogę narzekać, że mam gdzieś czegoś za dużo.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 09:39   #68
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Cilest- drętwienei dłoni :(

Cilest biorę od 10 dni, od dwóch cierpię na drętwienie prawej dłońi.
Nie wiem co moze byc tego powodem, czy powinnam przerwac branie tabletek czy wstrzymać sie z tą decyzja?
Dodam ze mam problemy z krązeniem rąk włąsnie (syndrom Reynauda)
Czy któraś z was miała podobne objawy ?czy przeszły same?
a moze to przez te upały?
Pomózcie bo zaczynam sie martwic
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 10:48   #69
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Poinformowałaś lekarza,że masz problemy z krążeniem krwi?Bo właśnie przy problemach z krążeniem tabletki są przeciwwskazane .


Należy przerwać przyjmowanie tabletek i skontaktować się jak najszybciej z lekarzem, jeśli pojawią się następujące objawy sugerujące możliwość wystąpienia zakrzepicy:

drętwienie lub niedowład części ciała


uniwersalna ulotka,gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 10:50   #70
annodomini6
Raczkowanie
 
Avatar annodomini6
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 123
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Witaj! Co prawda nie brałam Cilest ale jestem już po różnorodnych tabletkach anty np. diane 35, ostatnio po Yasmine i zawsze miewam te same skutki uboczne: migreny, mroczki przed oczami, dretwienie rąk, czasami twarzy. To niestety są skutki uboczne jak już napisałam i one nie przechodzą, przynajmniej w moim przypadku. Spróbuj inne tabletki ale nie wiem czy to coś zmieni, może podobnie jak ja należysz do tych osób, które raczej nie mogą brać anty.
Dodam jeszcze, że pomimo iż teraz także biore tablety i miewam opisane wyżej dolegliwości to jednak nie przerwałam i chyba nie przerwe. Mam już tą pewność, że ja raczej na wszystkie będę tak reagować. Pozdrawiam
annodomini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:16   #71
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Fresa - tak poimformowałam lekarza, ale nei jestem pewna czy on jest dobrym specjalistą.
Co dziwne ręce bola mnie po nocy, lub po krótkich drzemkach- przez jakies następne 3-4h. to dziwne uczucie drętwienia.
Nie mam zakrzepów, ale krew nie płynie tak jak powinna- ta choroba na która choruję to problemy z naczyniami krwionosnymi, kurczeniem sie ich etc.
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 11:30   #72
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Jamaica,no nie wiem.Ja bym odstawiła na Twoim miejscu,bądź co bądź to masz problemy z krążeniem.I to drętwienie nie występuje tak sobie.Jeśli masz ulotkę od pigułek to przeczytaj dokładnie co w niej pisze o przeciwwskazaniach,skutka ch ubocznych i kiedy należy odstawić .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:32   #73
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

biedaczko mialam cos podobnego po regulonie tyle ze z noga w efekcie nie moglam chodzic.lekarka zalecila mi picie polopiryny lub aspiryny,rozrzedzaja krew ,smarowalam sobie tez fastum bo nie moglam wytrzymac.pomoglo.pij rozpuszczona w wodzie polopiryne a jak nic to nie da przestan brac piguly
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:33   #74
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

ok, poprzegladam i poczytam
w kazdym razie dziekuje za odpowiedz i rady
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:37   #75
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Nie ma za co .Najlepiej,jeśli możesz zxapisz się do lekarza i powiedz mu o tym-będziesz spokojniejsza .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 13:40   #76
olcik87
Raczkowanie
 
Avatar olcik87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do olcik87
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

Ja tak miałam po Mercilonie. Trwało to około 3 tygodni, potem przeszło samoistnie. Wystraszyło mnie nieźle, robiłam nawet badania na krzepliwość krwi. Może i Tobie minie. Czasem tak sie zdarza. Zwł. jeśli bierzesz krótko tabletki. Pozdrawiam
__________________
"Boże, pozwól mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"
olcik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 14:13   #77
keytlin82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 38
GG do keytlin82
Dot.: Cilest- drętwienei dłoni :(

witaj... chciałam tobie napisać , że ja też miałam identyczne objawy kiedy zaczęłam brać diane 35 . powiem ci że nie należę do osób ostrożnych i pomyślałam , że to przejdzie. Najbardziej przeraziło mnie to jak pewnego ranka gdy otworzyłam oczyprzez jakieś 10 sek. nie byłam w stanie się poruszyć , przestraszyłam tym swoją mamę , która kazała mi łykać przez kilka dni polopirynę i rzeczywiście pomogło. Ja mimo wszystko nie odstawiłam leków i brałam je przez jakieś pół roku i tylko ten pierwszy miesiąc był nieprzyjemny. Pozdrawiam i życzę powodzenia
keytlin82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:13   #78
kootek
Raczkowanie
 
Avatar kootek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Skutki uboczne mogą wystąpić w każdym momencie. Ja np biorąc Rigevidon skutki uboczne zauważyłam dopiero w 3 i 4 opakowaniu. Cilest biorę pierwsze opakowanie i na razie jest ok. I oby tak dalej.
kootek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:49   #79
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Dziewczyny! mam do was pytanko Czy jak bierzecie Cilest to nie zmniejszyl sie u was popęd sexualny? bo u mnie chyba tak
Co o tym myslicie?
pozdrawiam
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 18:23   #80
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez xstorka22
Powiem szczerze, że ja mam złe doświadczenia z Cilestem...brałam go około rok temu (też były moimi pierwszymi tabletkami), jednka fatalnie się po nich czułam...miałam bóle głowy, nie mówiąc już o plamieniach, które miałam podczas brania trzech pierwszych opakowań


Także, moim zdaniem nie ma znaczenia czy są to takie tabletki czy inne, ttylko wszystko związane jest z naszym organizmem, w jaki sposób będzie tolerował pigułki.


Pozdrawiam
Ja równiez mam złe wspomnienia związane z Cilestem. Przyjmowalam je jako moje pierwsze tabletki anty i czułam się okropnie. Zatrzymanie wody w organizmie, zwiekszenie łaknienia, spowolnienie przemiany materii. Czułam się jak balon, przytylam 5kg. Do tego depresyjne nastroje (o tym jest tez mowa w ulotce, moja koleżanka po tych tabletkach również miała znaczne obniżenie nastroju). Jedynie mialam ładne włosy i cerę, ale to niewielkie pocieszenie. Każdy reaguje inaczej, więc trudno powiedzieć jak Ty bedziesz się czuła. Jesli jest ok, to może Tobie te tabletki odpowiadają. Ja obecnie biore Rigevidon i czuję się po nich bardzo dobrze.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 18:33   #81
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Biorę Cilest już 7 lat i bardzo sobie je chwalę. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Jak są dobrze dobrane tabletki to jest wszystko ok.
Pozdrawiam
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 21:59   #82
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

ponawiam moje pytanie
tam wyzej
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 00:22   #83
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Ja brałam je 5 lat i również żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. Nie przytyłam i wszystko było ok.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 20:52   #84
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez julka:)
ponawiam moje pytanie
tam wyzej
Hmmm... Już po 7 latach nie pamiętam jaki miałam popęd przed . Aczkolwiek w czasie okresu (czyli jak mam comiesięczną przerwę pomiedzy opakowaniami) mam ogromną ochotę na seks, więc może trochę zmniejszają
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:09   #85
kootek
Raczkowanie
 
Avatar kootek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez julka:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny! mam do was pytanko Czy jak bierzecie Cilest to nie zmniejszyl sie u was popęd sexualny? bo u mnie chyba tak
Co o tym myslicie?
pozdrawiam

U mnie jest wszystko ok, nie zmniejszyła mi się ochota na seks. Zresztą tabletki dają poczucie pewności przed nieplanowaną ciążą i tym samy mamym taką samą, jak nie większą, ochotę na seks. A jak u Ciebie jest inaczej to zgłośc to ginekologowi i najprawdopodobniej zmieni Tobie tabsy.
Pozdrowionka
kootek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 11:41   #86
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Dziewczyny, ja mam wielką prośbę.
Dostałam Cilest, po raz pierwszy, bo poprzednie średnio mi służyły, ale cholewcia, bez ulotki.
I teraz nie wiem jaka tam jest tolerancja czasowa. O ile się można walnąć? O 12 godzin? Czy mniej?
Proszę, kto bierze Cilest, niech mnie oświeci.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:44   #87
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Jak wszystko jest dobrze to ok .Czasami skutki nie wystepuja zaraz a dopiero po odstawieniu tabletek anty.Cilest to jedne z lepszych na rynku tabletek bardziej łagodnych.Ja odstawiłam tabletki anty i dopiero teraz widze skutki uboczne a mianowicie wypadanie włosów, i celulit mi ssie pojawił a wczesniej go nie było. jestem tym załamana


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 06:46   #88
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam wielką prośbę.
Dostałam Cilest, po raz pierwszy, bo poprzednie średnio mi służyły, ale cholewcia, bez ulotki.
I teraz nie wiem jaka tam jest tolerancja czasowa. O ile się można walnąć? O 12 godzin? Czy mniej?
Proszę, kto bierze Cilest, niech mnie oświeci.
Jak zapomnisz to do 12 godzin jest ok. Bierzesz jak najszybciej zapomnianą tabletkę, a następną o normalnym czasie. Jeśli jest powyżej 12 h - wyrzucasz zapomnianą (z tego zapomnianego z dnia) i o normalnej porze bierzesz nastęną, z tym że do końca cyklu muszisz się dodatkowo zabezpieczyć, bo już nie ma takiej pewności.
A najlepiej nie zapominać i brać o takiej porze, ze zawsze będziesz w domu i nie zapomnisz. U mnie to np. wieczorem przed snem. Rano na pewno X razy bym wyszła, bez jej połknięcia
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 10:19   #89
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Jak zapomnisz to do 12 godzin jest ok. Bierzesz jak najszybciej zapomnianą tabletkę, a następną o normalnym czasie. Jeśli jest powyżej 12 h - wyrzucasz zapomnianą (z tego zapomnianego z dnia) i o normalnej porze bierzesz nastęną, z tym że do końca cyklu muszisz się dodatkowo zabezpieczyć, bo już nie ma takiej pewności.
A najlepiej nie zapominać i brać o takiej porze, ze zawsze będziesz w domu i nie zapomnisz. U mnie to np. wieczorem przed snem. Rano na pewno X razy bym wyszła, bez jej połknięcia
Dzięki.
Wiem, że lepiej nie zapominać. Biorę tablety już naście lat. Pytam, bo wiem, że są takie, gdzie tolerancja wynosi 2 godziny (kumpela takie miała) dlatego chciałam się upewnić.
Jak jest 12 to tak samo jak w tamtych wszystkich co brałam. To dobrze.

Ja nie zapominam, pytam na wypadek wszelki. Ja nie biorę wieczorem, bo nie zawsze mam okazję i ochotę o danej porze jeść, a bez szamania nie biorę z zasady, ze względu na żołądek i wątrobę.
A rano mogę mieć małe przesunięcia, bo śniadanie jem w pracy i nie zawsze mogę o tej samej porze.

Tak więc to tylko tak teoretycznie się upewniam.

Dzięki.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 19:00   #90
karolcia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Dot.: Cilest - kiedy skutki uboczne?

Ja mam teraz problem z Cilestem. Biorę od ponad 1,5 roku. Na poczatku wszystko było OK. Schody zaczęły się z 4 miesiące temu. Pojawiły się plamienia pod koniec brania opakowania, a ostatnio nawet krawawienie. Mam uczucie wydętego brzucha, a najgorsze jest mrowienie nóg i rąk - zwłaszcza w nocy, mimo że regularnie zażywam magnez. Doszłam do wniosku, że muszę zmienić tabletki. Tylko mam zgryz i nie wiem na jakie? Myślałam o Microgynonie lub Yasmin'ie. Problem w tym, że palę papierosy, więc dobranie najbezpieczniejszego preparatu jest trudne
karolcia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 10:44:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.