Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-15, 09:42   #2761
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię o jednym wujku, tylko o tym co się dzieje wewnątrz ruchu i na jego kanałach informacyjnych. I to nie jest przecież tak, że Kodziarze są tacy wyjątkowi że tylko oni się zachowają w dany sposób.
A ogółem - trzeba poczekać na dokładniejsze sondaże które będą badały przepływy ekektoratów, a nie tylko poparcie. Wtedy się zobaczy
I tu się z Tobą w pełni zgadzam

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
I jeszcze jedna sprawa. Biedroń jest liberałem, więc kompletnie nie dziwi przepływ elektoratu między jednym liberałem, a innymi. Z tych bardziej liczących się kandydatów to chyba tylko Duda i Bosak mają wyróżniający się elektorat. Reszta ma bardzo zbliżony.
Czyżby Duda? Myślę, że wielu z wyborców Dudy poszłoby do innego w zamian za realne obietnice większych transferów społecznych.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:45   #2762
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
A tymczasem niejaka Leszczyna z PO stwierdziła, że Kidawa była zbyt uczciwa i dlatego jej nie pykło...
Tym samym dała znać, że teraz wystawią jakiegoś chachmenta...

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020...0693165721729a


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, słyszałam o tym "nie rzucajcie pereł przed wieprze" w kontekście Kidawy (ona perłą) i nawet mnie to ubawiło.
Nie wyobrażam sobie niczego co mogłoby uratować wizerunek PO. Było źle, a jest tylko jeszcze gorzej.

Sent from my SLA-L22 using Wizaz Forum mobile app
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:50   #2763
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Bernie Sanders całkiem poważnie do niedawna rozważany jako kandydat ma 78. JKM ma 77 i nie założyłabym się, że dostałby mniej głosów niż Bosak. Nie rób tu ageismu, nieładnie
Nie interesuje mnie wiek kandydatów w USA. Nie mieszkam tam, nie mam obywatelstwa, nie jestem amerykańskim rezydentem podatkowym, nie mój kraj i wszystko mi jedno.
Nie chodzi o to, że dostałaby mniej głosów. Ale może np. umrzeć. Jasne, że młodsza osoba też, ale powyżej 80 to jest dużo bardziej prawdopodobne. Aczkolwiek bardziej chodziło mi o to, że pewnie będzie już schorowana i może nie dać rady.
Nie wiem, na ile potrafiłaby pełnić urząd, nie "znam" jej tak dobrze.
JKM wydaje się żwawy i przytomny, ale w moim odczuciu też jest już trochę za stary. Tzn jeśli rozpatrywać pod kątem metryki. Bo jeśli pod katem tego, co mówi, to za stary był już dawno temu.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:53   #2764
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87850919]
JKM wydaje się żwawy i przytomny[/QUOTE]



ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:54   #2765
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie niczego co mogłoby uratować wizerunek PO. Było źle, a jest tylko jeszcze gorzej.
PO potrzebuje jako partia głębokiej zmiany. Nie wiem, czy Budka da radę naprawić to, co zepsuł Schetyna. Ani czy będzie chciał.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87850926]

[/QUOTE]

Nie widziałam tego
Pisałam to raczej z myślą o jego zachowaniu na wywiadach i konferencjach.

Aczkolwiek trochę mnie zdziwiło na tym filmiku z wyzwaniem, że on taki brzuch uhodował, nie wiem, ale JKM zawsze mi się wydawał taki szczupły

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-05-15 o 09:55
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:55   #2766
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87850919]Nie interesuje mnie wiek kandydatów w USA. Nie mieszkam tam, nie mam obywatelstwa, nie jestem amerykańskim rezydentem podatkowym, nie mój kraj i wszystko mi jedno.
Nie chodzi o to, że dostałaby mniej głosów. Ale może np. umrzeć. Jasne, że młodsza osoba też, ale powyżej 80 to jest dużo bardziej prawdopodobne. Aczkolwiek bardziej chodziło mi o to, że pewnie będzie już schorowana i może nie dać rady.
Nie wiem, na ile potrafiłaby pełnić urząd, nie "znam" jej tak dobrze.
JKM wydaje się żwawy i przytomny, ale w moim odczuciu też jest już trochę za stary. Tzn jeśli rozpatrywać pod kątem metryki. Bo jeśli pod katem tego, co mówi, to za stary był już dawno temu.[/QUOTE]Tak, ale mówisz o swoich odczuciach, a zakładam że na lewicę nie głosujesz. Jak dla mnie jest to propozycja kandydatki lewicy na prezydenta dużo lepsza niż Biedroń. I pewnie nie jestem w tym odosobniona.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:56   #2767
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
I tu się z Tobą w pełni zgadzam

Cytat:
Czyżby Duda? Myślę, że wielu z wyborców Dudy poszłoby do innego w zamian za realne obietnice większych transferów społecznych.
Nie jestem wcale pewna. Bo siłą Dudy (i całego PiSu) nie są tylko transfery, a cała narracja dookoła PiSu zbudowana. Od wstawamia z kolan po komunikat "hej, Wy ze wsi, Wy z małych miasteczek, Wy słabo zarabiający, Wy w życiowym zadzie - Wy jesteście dla nas ważni, Wy tworzycie ten naród, widzimy Was, jesteśmy z Wami i nie wyśmiewamy Waszych rozrywek, Waszego spędzania czasu, etc". No i oni są w tym komunikacie wiarygodni. Przecież kiedy coś takiego by mówiła Kidawa siedząca w dworku, czy Biedroń, to nikt by im nie uwierzył. Bo oni całymi sobą pokazują, że są "wyżej", że są "ponadto". I gdyby nawet obiecali 1000+, to i tak nie będą w tym wiarygodni.
Z resztą - bardzo fajnie i mądrze w swoich felietonach o tym dlaczego ludzie głosują na PiS pisze Magdalena Okraska. Można ją znaleźć czasem na Krytyce Politycznej, a dużo częściej na ngo.pl


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 10:02   #2768
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Nie jestem wcale pewna. Bo siłą Dudy (i całego PiSu) nie są tylko transfery, a cała narracja dookoła PiSu zbudowana. Od wstawamia z kolan po komunikat "hej, Wy ze wsi, Wy z małych miasteczek, Wy słabo zarabiający, Wy w życiowym zadzie - Wy jesteście dla nas ważni, Wy tworzycie ten naród, widzimy Was, jesteśmy z Wami i nie wyśmiewamy Waszych rozrywek, Waszego spędzania czasu, etc". No i oni są w tym komunikacie wiarygodni. Przecież kiedy coś takiego by mówiła Kidawa siedząca w dworku, czy Biedroń, to nikt by im nie uwierzył. Bo oni całymi sobą pokazują, że są "wyżej", że są "ponadto". I gdyby nawet obiecali 1000+, to i tak nie będą w tym wiarygodni.
Z resztą - bardzo fajnie i mądrze w swoich felietonach o tym dlaczego ludzie głosują na PiS pisze Magdalena Okraska. Można ją znaleźć czasem na Krytyce Politycznej, a dużo częściej na ngo.pl
Tak, znam też badania i książkę Gduli. Ale i tak uważam, że poważną siłą Dudy i PiSu są transfery plus obietnica wcale nie wstawania z kolan, tylko rozliczania "jelit" i zrzucania na te "jelity" winy. To jeszcze Lech Kaczyński wypowiedział jedno z najbardziej podłych zdań w polityce po 1989 "jeśli ktoś ma pieniądze, to znaczy, że skądś je ma". Późniejsze pomysły Dorna, żeby brać lekarzy w kamasze to było tyko pokłosie tego sposobu myślenia.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 10:10   #2769
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość


Nie jestem wcale pewna. Bo siłą Dudy (i całego PiSu) nie są tylko transfery, a cała narracja dookoła PiSu zbudowana. Od wstawamia z kolan po komunikat "hej, Wy ze wsi, Wy z małych miasteczek, Wy słabo zarabiający, Wy w życiowym zadzie - Wy jesteście dla nas ważni, Wy tworzycie ten naród, widzimy Was, jesteśmy z Wami i nie wyśmiewamy Waszych rozrywek, Waszego spędzania czasu, etc". No i oni są w tym komunikacie wiarygodni. Przecież kiedy coś takiego by mówiła Kidawa siedząca w dworku, czy Biedroń, to nikt by im nie uwierzył. Bo oni całymi sobą pokazują, że są "wyżej", że są "ponadto". I gdyby nawet obiecali 1000+, to i tak nie będą w tym wiarygodni.
Z resztą - bardzo fajnie i mądrze w swoich felietonach o tym dlaczego ludzie głosują na PiS pisze Magdalena Okraska. Można ją znaleźć czasem na Krytyce Politycznej, a dużo częściej na ngo.pl


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Dlaczego ludzie głosują na PiS to akurat najlepiej już parę lat temu opisal Jan Śpiewak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

A co do Biedronia...
Czarzasty przecież to stary cwaniak i od początku wiedział że Biedroń nie ma żadnych szans. Lewica nie ma nikogo kto miałby jakiekolwiek szanse z Dudą, ale z drugiej strony brak wystawienia kandydata to proszenie się o to by w następnej kadencji sejmu znów się znaleźć poza nim. Wypisaliby się także z aktualnego dyskursu. Strzał w kolano. Biedroń nadaje się idealnie, bo to twarz dobrego liberalnego wujaszka, a więc elektoratu, którego SLD nie ma. A poza tym to rywal i lider konkurencyjnej partii która jest w sojuszu. Jak się pozbyć lidera i przejąć partię? Dać mu się skompromitować i mu usilnie w tym kibicować.
Biedroń będzie przegrywem a przegrywow polityka nie lubi i takich szybko chowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 10:11   #2770
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, ale mówisz o swoich odczuciach, a zakładam że na lewicę nie głosujesz. Jak dla mnie jest to propozycja kandydatki lewicy na prezydenta dużo lepsza niż Biedroń. I pewnie nie jestem w tym odosobniona.
To fakt.
Z Biedroniem chodziło mi o to, że na niego potrafią zagłosować też osoby, które nie są jakimś elektoratem lewicy, tylko np. sierotami po PO. Takie mam obserwacje.

A przynajmniej tak było do niedawna.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-05-15 o 10:14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 10:18   #2771
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Dlaczego ludzie głosują na PiS to akurat najlepiej już parę lat temu opisal Jan Śpiewak.
Ogółem wiele osób to opisywało. A ja po prostu wolę Okraskę niż Śpiewaka.


Cytat:
A co do Biedronia...
Czarzasty przecież to stary cwaniak i od początku wiedział że Biedroń nie ma żadnych szans. Lewica nie ma nikogo kto miałby jakiekolwiek szanse z Dudą, ale z drugiej strony brak wystawienia kandydata to proszenie się o to by w następnej kadencji sejmu znów się znaleźć poza nim. Wypisaliby się także z aktualnego dyskursu. Strzał w kolano. Biedroń nadaje się idealnie, bo to twarz dobrego liberalnego wujaszka, a więc elektoratu, którego SLD nie ma. A poza tym to rywal i lider konkurencyjnej partii która jest w sojuszu. Jak się pozbyć lidera i przejąć partię? Dać mu się skompromitować i mu usilnie w tym kibicować.
Biedroń będzie przegrywem a przegrywow polityka nie lubi i takich szybko chowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I Biedroń doskonale o tym sam wie i dlatego wcale nie chciał kandydować. Ale cóż, wujek Czarzasty płaci, to wujek Czarzasty decyduje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 10:33   #2772
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
O tak, słyszałam o tym "nie rzucajcie pereł przed wieprze" w kontekście Kidawy (ona perłą) i nawet mnie to ubawiło.
Nie wyobrażam sobie niczego co mogłoby uratować wizerunek PO. Było źle, a jest tylko jeszcze gorzej.

Sent from my SLA-L22 using Wizaz Forum mobile app
Mają i tak trochę ułatwione zadanie, bo PiS ma sporo antagonistów, którzy zagłosowaliby w II turze nawet na stracha na wróble byleby Duda nie wygrał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 16:23   #2773
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mają i tak trochę ułatwione zadanie, bo PiS ma sporo antagonistów, którzy zagłosowaliby w II turze nawet na stracha na wróble byleby Duda nie wygrał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja wybieram jednak stracha na wróble.
W sumie byłoby wszystko jedno, gdyby strach potrafił podpisywać ustawy. Jedno kukła i drugie kukła.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 17:04   #2774
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To ja wybieram jednak stracha na wróble.
W sumie byłoby wszystko jedno, gdyby strach potrafił podpisywać ustawy. Jedno kukła i drugie kukła.
Podpisywanie ustaw to jedno, ale prezydent ma przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, więc jeśli wg ciebie może to być pierwszy lepszy jełop, byle z "odpowiednimi" poglądami to już tylko świadczy o tobie.
Ja, pomimo całej swej prawackości, wolałbym już mieć za prezydenta Trzaskowskiego niż np. takiego Suskiego czy jakiegoś innego prawaka o podobnej prezencji i intelekcie jak ww.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 17:16   #2775
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Podpisywanie ustaw to jedno, ale prezydent ma przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, więc jeśli wg ciebie może to być pierwszy lepszy jełop, byle z "odpowiednimi" poglądami to już tylko świadczy o tobie.
Ja, pomimo całej swej prawackości, wolałbym już mieć za prezydenta Trzaskowskiego niż np. takiego Suskiego czy jakiegoś innego prawaka o podobnej prezencji i intelekcie jak ww.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o Trzaskowskiego- pełna zgoda.

Jeśli chodzi o Dudę to rzeczywiscie jest to przykład marionetkowego prezydenta o odpowiednich poglądach. To chyba jedyne, co można o nim dobrego powiedzieć. Co do prezencji i "reprezentacji", cóż. Sprawa dyskusyjna. Według mnie reprezentuje nas tak doskonale, jak mówi po angielsku. Pełna kompromitacja.
https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 18:05   #2776
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Trzaskowskiego- pełna zgoda.

Jeśli chodzi o Dudę to rzeczywiscie jest to przykład marionetkowego prezydenta o odpowiednich poglądach. To chyba jedyne, co można o nim dobrego powiedzieć. Co do prezencji i "reprezentacji", cóż. Sprawa dyskusyjna. Według mnie reprezentuje nas tak doskonale, jak mówi po angielsku. Pełna kompromitacja.
https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY
Jedna słaba wypowiedź na kilkadziesiąt, w których gadał po angielsku. Faktycznie masakra... I to w sumie nawet nie tyle kaleczył sam angielski co po prostu się zacinał.
Poniżej przykłady, gdzie mówi w miarę swobodnie. Ok, do nativa daleko, ale nie uważam, żeby był powód do wstydu. A już w porównaniu do poprzednika czy niektórych obecnych konkurentów to wypada bardzo dobrze. Nie wspominając, że taka Kidawa to miała większe problemy na codzień z polskim niż Duda ten jeden raz z angielskim.

https://youtu.be/JuvF7uyupDs

https://youtu.be/kmAUoenDGII


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 19:26   #2777
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

https://kedzierzynkozle.naszemiasto....ent=wiadomosci

Wyzdrowiała 103 latka chora na covid. Jedna z najstarszych ozdrowieńców w Europie
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 20:19   #2778
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
"jeśli ktoś ma pieniądze, to znaczy, że skądś je ma"
Pamiętam tę wypowiedź. I tak, PiS uwielbia retorykę sięgającą do niechęci do ludzi bogatych, dobrze wykształconych i którym się jakoś powodzi. I to trafia na podatny grunt. Mój teść robi w budowlance i ma tam dość specyficzne środowisko. Odpowiadał kiedyś, jak w czasie, kiedy PiS forsował swoją reformę sądownictwa, wielu kolesi z jego pracy było megaucieszonych, że ktoś wreszcie "dojedzie sędziów". Nie dlatego że system im się nie podoba czy coś, tylko "bo taki sędzia to zarabia 10 tysięcy, a ja tylko 3".
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 20:50   #2779
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pamiętam tę wypowiedź. I tak, PiS uwielbia retorykę sięgającą do niechęci do ludzi bogatych, dobrze wykształconych i którym się jakoś powodzi. I to trafia na podatny grunt. Mój teść robi w budowlance i ma tam dość specyficzne środowisko. Odpowiadał kiedyś, jak w czasie, kiedy PiS forsował swoją reformę sądownictwa, wielu kolesi z jego pracy było megaucieszonych, że ktoś wreszcie "dojedzie sędziów". Nie dlatego że system im się nie podoba czy coś, tylko "bo taki sędzia to zarabia 10 tysięcy, a ja tylko 3".
E tam, żeby to chodziło o bogatych i wykształconych tylko. W artykule Gduli jest taki fragment
https://krytykapolityczna.pl/file/si...-w-Miastku.pdf

Cytat:
Dobrym przykładem jest Alicja, była nauczycielka i żarliwa zwolenniczka PiS-u. Dla niej sprawcami są zawsze inni, a ona jako ofiara tylko doświadcza cierpienia. Popiera na przykład reformę sądów i mówi, że sama należy do osób pokrzywdzonych przez system. Została bowiem ukarana przez sąd grzywną za sfałszowanie podpisu męża na wniosku kredytowym. Winny jest sędzia skazujący, pracownik banku, który pozwolił na fałszerstwo i koleżanka, która poprosiła o pożyczkę. Ona tylko ponosi konsekwencje działań innych, chociaż przyznaje, że wzięła pożyczkę, nawet nie pytając męża o zgodę. Alicja postrzega politykę jako szansę na pozbawienie władzy sprawców:

Dostałam 2000 grzywny. Musiałam wpłacić. Masakra. A tamten nie pamięta,bo był wezwany nawet na sprawę ten gostek w banku, co pozwolił mi podpisać.Nie pamięta i wszystko, i pięknie, git, bo to jedna klika, banki, te wszystkie sądy,te jeszcze inne układziki. Rozwalić to wszystko (Alicja_KS).

Zgodnie z takim podejściem działania partii rządzącej wymierzone w dowolną instytucję są sprzeciwem wobec nadużyć ludzi zachowujących wpływy. Alicja ma na przykład nadzieję, że polityka wyrówna jej osobiste rachunki z dyrektorem szkoły:

Straszne mam wspomnienia o nim. Coś okropnego. On biologii uczy. Tak, uczy teraz, już nie jest dyrektorem. Jakby teraz stracił pracę po tej reorganizacji gimnazjum. Za to moje cierpienie (Alicja_KS).
No czyli kobieta sfałszowała podpis, a teraz ma wąty do sędziów i cieszy się, że PiS rozwali tę kastę. Albo nie lubiła dyra gimnazjum, no i sru, przyszedł PiS i zlikwidował gimnazja. Jedyna partia, która wie jak ludziom dogodzić.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 20:58   #2780
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
E tam, żeby to chodziło o bogatych i wykształconych tylko. W artykule Gduli jest taki fragment
https://krytykapolityczna.pl/file/si...-w-Miastku.pdf

No czyli kobieta sfałszowała podpis, a teraz ma wąty do sędziów i cieszy się, że PiS rozwali tę kastę. Albo nie lubiła dyra gimnazjum, no i sru, przyszedł PiS i zlikwidował gimnazja. Jedyna partia, która wie jak ludziom dogodzić.
Zawsze kiedy czytam takie rzeczy, mam nadzieję, że ktoś to sobie zmyślił i ta osoba po prostu nie istnieje.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:05   #2781
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zawsze kiedy czytam takie rzeczy, mam nadzieję, że ktoś to sobie zmyślił i ta osoba po prostu nie istnieje.
Ależ oczywiście, że istnieje - sądzę nawet że takich ludzi jest w Polsce sporo, jeżeli nie większość. Potrzeba rewizjonizmu i zemsty to w mojej ocenie jedna z najsilniejszych potrzeb w tym kraju. Po prostu Kaczyński wsłuchał się w Modlitwę Polaka z "Dnia Świra" i wyciągnął wnioski

https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:15   #2782
Noelle
Raczkowanie
 
Avatar Noelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,...ife-ktora.html

Coś cicho tutaj na ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:41   #2783
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
E tam, żeby to chodziło o bogatych i wykształconych tylko. W artykule Gduli jest taki fragment
https://krytykapolityczna.pl/file/si...-w-Miastku.pdf

Chciałam to przeczytać. Na drugim akapicie stwierdziłam, że chyba jednak nie
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 23:24   #2784
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Słyszałam dzisiaj w radiu, że jeszcze krótko przed tym, jak Trzaskowski został oficjalnym kandydatem na prezydenta, to w grze był jeszcze Sikorski.
Zalazłam, nie radio, ale tu też jest info:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ml#s=BoxOpLink


To mi przypomniało o czymś, co oglądałam kilka dni temu. Bosak miał jakąś małą konferencję, przyszedł Sikorski, wtrącał się, przerywał i próbował wytrącić z równowagi:
https://www.youtube.com/watch?v=Z5XAZF-0bzE


Poszukałam trochę głębiej i znalazłam, że Sikorski myślał w zeszłym roku o kandydowaniu na prezydenta. Jakoś mi to wcześniej umknęło.
https://youtu.be/fgmxLyTznuM?t=199


I teraz tak się zastanawiam:
1. Konferencja Bosaka miała miejsce 1 maja. Gdy oglądałam to ostatnio, to zdziwiło mnie, że Sikorski tak z dupy zaczął mu przerywać. No bo Sikorski siedzi teraz w UE, nie należał do sztabu wyborczego Kidawy-Błońskiej, Bosak nie był za bardzo konkurentem dla Kidawy. A jednak Sikorski postanowił mu poprzeszkadzać, chociaż mógł przecież olać. W kontekście tego, że Sikorski jesienią myślał o kandydowaniu- sądzicie, że w PO wiadomo było już tyle wcześniej, że Kidawa zrezygnuje? Albo Sikorski przewidział, że tak się to skończy? Bo wtedy jego zachowanie byłoby zrozumiałe,po pierwsze zaznaczył szerzej "publiczności" swoją obecność, bo w krajowej polityce jest aktualnie nieobecny i niektórzy pewnie trochę o nim zapomnieli, a po drugie wtedy Bosak byłby potencjalnym kontrkandydatem dla Sikorskiego, więc Sikorskiemu mogłoby zależeć.

2. Jak sądzicie, czy Sikorski będzie chciał kandydować na prezydenta w 2025? W 2010 startował w prawyborach i gdzieś tam w jego wypowiedziach widać żal, że nie został kandydatem PO. Teraz znowu widać, że chciałby. Czyli tak jakby w swoich dążeniach jest dość stały.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 07:08   #2785
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Z Sikorskim jest jak z Tuskiem czy J. Kaczyńskim. Za dużo się za nim ciągnie z poprzednich lat. Myślisz, że dlaczego Tusk teraz nie startował? Przecież z takim CV zostawia w tyle każdego po lewej stronie politycznej. Zresztą on to sam przyznał. Po prostu mobilizacja przeciwników przewyższyłaby mobilizację zwolenników. To samo z Kaczyńskim. Gdyby to on wystartował w 2015r. zamiast Dudy to Komorowski właśnie by kończył drugą kadencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 07:25   #2786
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Z Sikorskim jest jak z Tuskiem czy J. Kaczyńskim. Za dużo się za nim ciągnie z poprzednich lat. Myślisz, że dlaczego Tusk teraz nie startował? Przecież z takim CV zostawia w tyle każdego po lewej stronie politycznej. Zresztą on to sam przyznał. Po prostu mobilizacja przeciwników przewyższyłaby mobilizację zwolenników. To samo z Kaczyńskim. Gdyby to on wystartował w 2015r. zamiast Dudy to Komorowski właśnie by kończył drugą kadencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cokolwiek by mówić o Komorowskim (też nie jestem fanką), on nie podpisywałby wszystkiego jak leci i co prezes mu podsunie już o świcie. Radzio, Donald mają zbyt "bogatą" przeszłośc.

Mam nadzieję, że Trzaskowski wygra. Jedyny, stosunkowo nie umoczony w żadne polityczne skandale.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 07:34   #2787
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Cokolwiek by mówić o Komorowskim (też nie jestem fanką), on nie podpisywałby wszystkiego jak leci i co prezes mu podsunie już o świcie.
Aha, ok...

"Spośród poprzednich prezydentów, których kadencje są już zakończone (a Lecha Kaczyńskiego - tragicznie przerwana), najczęściej z prawa weta korzystał Lech Wałęsa. Najrzadziej zaś Bronisław Komorowski."

https://tvn24.pl/polska/weta-prezyde...759688-2457703

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 08:32   #2788
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że Trzaskowski wygra. Jedyny, stosunkowo nie umoczony w żadne polityczne skandale.
W jakie polityczne skandale umoczony jest Hołownia?

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Ponad połowa ludzi chce głosować w lokalach. W ogóle nie rozumiem po co ta kopertowa opcja. Chyba tylko po to by fałszować głosy
https://www.rp.pl/Wybory-prezydencki...adycyjnie.html
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 10:25   #2789
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
W jakie polityczne skandale umoczony jest Hołownia?

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Ponad połowa ludzi chce głosować w lokalach. W ogóle nie rozumiem po co ta kopertowa opcja. Chyba tylko po to by fałszować głosy
https://www.rp.pl/Wybory-prezydencki...adycyjnie.html
Przesadziłam z tym łowem "jedyny", przepraszam. Faktycznie, w żadne. Po prostu Trzaskowski wydaje mi się najlepszym kandydatem, zaraz po Hołowni. Hołownia jakos za bardzo prawicowy jak dla mnie a ja jestem lewak.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 10:31   #2790
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przesadziłam z tym łowem "jedyny", przepraszam. Faktycznie, w żadne. Po prostu Trzaskowski wydaje mi się najlepszym kandydatem, zaraz po Hołowni. Hołownia jakos za bardzo prawicowy jak dla mnie a ja jestem lewak.
Myślę jednak, że to Hołownia będzie drugi po pierwszej turze.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.