Wspólne zamieszkanie u niego - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-13, 23:16   #181
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Ja autorkę jak najbardziej rozumiem i nie widzę wyjścia z tej sytuacji. Pozostaje Wam się dalej spotykać zamiast mieszkania razem i tyle.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 03:06   #182
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Dopiero co kupił swoją chatę i za Chiny jej teraz nie zostawi, żeby iść gdzie indziej. Do tego są zdania, że nikt nie będzie jej chciał wynająć, bo jest na zadupiu, więc facet nie będzie opłacał dwóch domów. Ale mieszkać wspólnie już sobie zażyczył, że chce od zaraz i wierci jej dziurę w brzuchu. Ona też chce z nim pomieszkać przed ślubem, ale wie, że jak ona do niego nie pójdzie to nie pomieszkają, i nie ma co kupować nic w tej chwili, bo on do niej się nie wprowadzi z powodów powyżej, ani na najem, ani do jej własności.
Może niezbyt uważnie przejrzałam wątek, ale gdzie to jest napisane? Autorka napisała, że wspólnie myślą o wspólnym zamieszkaniu, a Ty przez cały czas próbujesz przedstawić sytuację tak, jakby on ją błagał na klęczkach zamiennie grożąc bronią, żeby się do niego wprowadziła. A ona, biedna męczennica, rozważała poświęcenie swojego komfortu, byleby mu przykrości nie sprawić...
Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Ja jakoś widzę, że jej nie chodzi o kasę za tą szafę, tylko zwyczajne o zaangażowanie i jakieś zainteresowanie się. To ona ma facetowi jęczeć, że trzeba kupić szafę, skoro wcale nie chciała do niego iść i to on ją ściąga, czy on zamiast robić wielkie oczy, że jak to 4 półki nie wystarczą powinien się zastanowić, czego będzie potrzeba komuś, kogo się ściąga do siebie i bruździ mu w planach.
"Wcale nie chciała do niego iść"? Gdyby nie chciała z nim zamieszkać to nie byłoby tego wątku, powiedziałaby mu wprost, że sorry, nie. Cały czas piszesz tak, jakby ten facet ją siłą, prośbą i groźbą przymuszał do wspólnego zamieszkania.
No i tak, on się ma domyślić, że jej cztery półki nie wystarczą, ma sam wpaść na pomysł kupienia swej pani szafy i oczywiście to sfinansować. A Autorka sobie przyjdzie na gotowe, ona nic nie musi. Nawet powiedzenie facetowi - z którym, jak mniemam, planuje wspólną przyszłość - "słuchaj, masz mało miejsca, nie zbywaj mnie zapewnieniami, że będzie dobrze, kupmy taką i taką szafę, a Twoją starą wyrzućmy/oddajmy/sprzedajmy" jest poniżej jej godności, no bo on "ma się zainteresować".
Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Było wałkowane sto razy, że miała inne plany, że będzie jej tak źle, że ma daleko do pracy i chce mieszkać w mieście, a nie poza, że nie czuje zaangażowania partnera, a tu ciągle obosze, księżniczce się szafa nie podoba. Uwaliłyście się na te pierdoły i nic do Was nie dociera.
No i znowu. Autorka nie chce mieszkać pod miastem, bo będzie miała daleko, więc facet ma obowiązek zamieszkać tam, gdzie ona zechce. A może jemu wygodniej i bliżej jest żyć właśnie za miastem? Tu oczywiście trzeba kompromisu, nie mówię, że to akurat Autorka ma całkowicie ustąpić na każdym polu, ale wkurza mnie wychodzenie z założenia, że "ona chce w mieście", więc ma prawo robić problemy z niczego dopóki facet się nie ugnie i nie zrobi jak ona chce. A to, że facet może nie chcieć to niech się wali na twarz.
No ale sorry, pierwszy wątek, na który odpowiadam(y?), jest o tym, że mieszkanie "kawalerskie", pralka nie taka i nie da się na niej nic ustawić, mała szafa, a ona marzyła o innym "własnym kącie" i jej mieszkanie chłopaka nie odpowiada. Te "pierdoły" nie wzięły się znikąd, Autorka sama o tym właśnie napisała.
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 03:59   #183
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Niech kupuje własne, urządza po swojemu i zaproponuje jemu żeby się wprowadził do niej. Lepiej mieć swoje mieszkanie niż wprowadzać się do faceta i liczyć na to że kiedyś, po slubie kupią coś wspólnego. Tylko czy jak autorka już urządzi mieszkanie pod siebie to czy znajdzie się w nim miejsce dla niego. Miejsce na jego wielkie ilości elektroniki. Żeby się potem nie okazało że on nie chce się wprowadzić bo nie ma miejsca dla niego na półki, szafki i wieszaki na sprzęt. I tak w koło macieju...
No dokladnie zwlaszcza ze facet splaca kredyt.

Ja bym nigdy nie przeprowadzila sie do mieszkania faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 07:05   #184
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Już to sobie wyobrażam jak wizażanki niby takie miszczynie asertywności lecą na złamanie karku mieszkać na zadupie (mieć wszędzie dalej nie mieć gdzie wieczorem wyjść chociaż są aktywne i utrzymywać auto) bo facet tak postanowił i nie widzi żadnej innej alternatywy dla wspólnego zamieszkania jak tylko jakiś wygwizdów lub owszem, wspólnie co lepszego. Po ślubie.
Tyle ironii.

Cytat:
I sorry ale pracuje 10 lat w nieruchomosciach i w życiu nie spotkałam się z sytuacją w ktorej ktoś wynajmuje mieszkanie posiadając własną nieruchomość bo się kobiecie szafa w sypialni nie mieści. Dla mnie to jest absurd i tyle.
Nie sądzę. Raczej nikt nie znajduje powodu by ci się tłumaczyć. Potrzeba zmiany metrażu w tym na większy należy raczej do podstaw jeśli chodzi o zmiany mieszkań i tym bardziej nie trzeba tego tłumaczyć komuś kto z singielstwa przechodzi w związek lub pojawiają mu się dzieci.

Niepotrzebnie autorka pochwaliła się że ściuła na swoje, teraz wszyscy jej to wyrzygują w dodatku z szyderą żeby kupiła penthouse w centrum.

Ktoś w ogóle wpadł na to że ona również nawet na wynajmie może znalazła sobie w koncu idealne mieszkanko takie pod nią i rezygnując z niego na rzecz czegoś wspólnego również ryzykuje że jeśli za miesiąc im nie wyjdzie to będzie szukała od nowa ? Facetowi ma być ciężko podnająć własne a jej ma być łatwo znaleźć coś innego ?




To co wydaje się być problemem w tym związku to zdecydowanie brak komunikacji.
Autorka powinna oświecić mało domyślnego amanta że 4 półki w szafie i zerowy industrial w łazience nie spełnia jej norm, na kartonach mieszkać nie zamierza, ile potrzebuje szaf i jak to rozwiązą, jakie propozycje ma ona, jakie on. Starą meblościankę można wyhaczyć tanio czy czasami za darmo więc niech się tak nie misio obawia że mu ktokolwiek nakazuje wydawać dzikie hajsy. Ciekawe natomiast czy gość dosponsoruje jej się do paliwa skoro o tym mowa.

Facet być może nie powiedział tego co wydaje mu się oczywiste.
Pomieszkiwali u niej, nie wyszło.
Niech pomieszkają u niego (założenie że jest potencjał). Nie wyjdzie to za kilka tyg lub miesięcy rozejrzą się za czymś coś co zadowoli oboje. Nie muszą od razu zaczynać od wspólnego wynajmu skoro on mieszkanie swoje ma i w dodatku nawet 2 pokoje nie 1.

Może żyję w alternatywnej rzeczywistości bo dla mnie mieszkanie wspólne powinno miarę satysfakcjonować obie strony.
Jeśli, z naciskiem na jeśli, facet jedyne na co jest w stanie się zdobyć to hasło dasz radę (serio do takich gadek to sobie laska kołcza na yt włączy) i otwarcie drzwi od szafy to nie zdziwiłabym się jakby jeszcze oczekiwał że panna na kwadracie to i kwadrat ogarnie i ugotuje a panicz może mieć wyje.
Na razie to pokazał że problem zwalił na nią i niech se radzi chociaż to ich wspólna sprawa.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-07-14 o 07:11
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 08:30   #185
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość


To co wydaje się być problemem w tym związku to zdecydowanie brak komunikacji.
Autorka powinna oświecić mało domyślnego amanta że 4 półki w szafie i zerowy industrial w łazience nie spełnia jej norm, na kartonach mieszkać nie zamierza, ile potrzebuje szaf i jak to rozwiązą, jakie propozycje ma ona, jakie on. Starą meblościankę można wyhaczyć tanio czy czasami za darmo więc niech się tak nie misio obawia że mu ktokolwiek nakazuje wydawać dzikie hajsy.
Zgadzam się z tym fragmentem. Rozmawiają o wspólnym mieszkaniu. ROZMAWIAJĄ. Nikt nikogo nie zmusza, to nie jest wszak obowiązkowe. Facet ma małą szafę, pewnie jak to facet nie orientuje się ile rzeczy ma autorka, więc autorko POWIEDZ MU, że dwie półki to dla ciebie za mało, że brak szafki/ek w łazience to malo. Daruj już sobie tą pralkę. Po prostu porozmawiajcie o tym jak TY widzisz przeprowadzkę, a jak on widzi. I albo dojedziecie do jakiegoś konsensusu, albo będzie po staremu.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 08:59   #186
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jeśli, z naciskiem na jeśli, facet jedyne na co jest w stanie się zdobyć to hasło dasz radę (serio do takich gadek to sobie laska kołcza na yt włączy) i otwarcie drzwi od szafy to nie zdziwiłabym się jakby jeszcze oczekiwał że panna na kwadracie to i kwadrat ogarnie i ugotuje a panicz może mieć wyje.
Przecież to w ogóle z tekstu nie wynika. Równie dobrze mogę założyć, że ma mało rzeczy i mało szaf, bo jest minimalistą-pedantem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 09:31   #187
piernikdowiatraka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 228
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Oni mysla nad wspolnym zamieszkaniem. ON JEJ NA SIŁĘ NIE SCIAGA. RAZEM ROZMAWIAJA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piernikdowiatraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 09:32   #188
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Ja też mieszkam od lat na wynajmie i nie marzę o niczym innym, jak o własnym, urządzonym po swojemu mieszkaniu, więc rozumiem Cię autorko doskonale. Przeprowadzałam się kilka razy i każda przeprowadzam to dramat, bo ja nienawidzę tego robić. Następne mieszkanie będzie już moje, więc na obecnym nie mam ochoty nic zmieniać i inwestować pieniędzy, bo uważam, że to nie ma sensu. Strasznie przeszkadza mi brak miejsca i to, że przerzucam graty z kąta w kąt i to, że jak bym nie sprzątała to zawsze jest bałagan. Jednak gdybym miała faceta, którego bym kochała i miała możliwość z nim zamieszkać to zrobiłabym to bez wahania i nie marudziłabym na warunki. Ważne, że z nim. Skoro to jego mieszkanie, to domyślam się, że to nie jest jakaś speluna i kiepskie warunki, więc myślę, że trochę przesadzasz. Nie wiem jaki metraż ma to mieszkanie, bo nie chcesz udzielić nam odpowiedzi, ale nie wierzę, że skoro są 2 pokoje, że na da się tam wcisnąć jakiejś szafy i szafki. Myślę, że on jako facet nie przywiązuje do tego takiej wagi jak kobieta stąd jego podejście. On pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego ile masz rzeczy. Ja na Twoim miejscu bym się przeprowadziła, zobaczyła jak się Wam razem mieszka, a w miedzy czasie kupowała swoje mieszkanie. Jak je urządzisz niech on się wprowadzi do Ciebie, a swoje wynajmie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 09:51   #189
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Kurcze ! Zainteresował mnie wątek , przebrnęłam przez cały ....a autorka zniknęła 🧐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 10:31   #190
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Kurcze ! Zainteresował mnie wątek , przebrnęłam przez cały ....a autorka zniknęła 🧐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Autorka pomarudziła a teraz pewnie już kartony pakuje 🤣
Oby się dogadali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:18   #191
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przecież to w ogóle z tekstu nie wynika. Równie dobrze mogę założyć, że ma mało rzeczy i mało szaf, bo jest minimalistą-pedantem.
Nie wynika podobnie jak nie wynika że miałaby być roszczeniową hrabiną i księżną której komnat nie dość.


Skoro są na etapie myślenia o wspólnym mieszkaniu to bierze się pod uwagę rożne opcje także to że na jego zadupiu autorce może nie pasować. Nie muszą od tego zaczynać ale trudno na mur marmur wykluczać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 13:34   #192
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wynika podobnie jak nie wynika że miałaby być roszczeniową hrabiną i księżną której komnat nie dość.
Ja tego nie napisałam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 16:32   #193
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Autorko, a czy musisz przenosić się z całym majdanem???
Wiesz czego ja najbardziej żałowałam gdy wyprowadzałam się od rodziców do wynajmowanego mieszkania ??? Tego, że zabrałam ze sobą prawie wszystkie graty zamiast w cholerę to zostawić i zabrać to co potrzebne. Potem wiecznie miałam problemy z porządkiem i ilością gratów mimo, że wynajmowałam samodzielnie 2 duże pokoje
Także nie polecam


Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość



W tym też jest sporo prawdy. Możesz spróbować przemęczyć się miesiąc czy dwa, jeśli jakoś się zgracie to część z odłożonych pieniędzy, które sama pisałaś, że posiadasz zainwestować w przeorganizowanie przestrzeni. Wiem, że nie na to zbierałaś, ale czymże jest na przykład 5-10 tys. wydane w imię własnego komfortu? Niczym, a człowiek chodzi szczęśliwy. Ile ta kawalerka ma metrów?

Chyba żartujesz. 5-10 tysięcy to kupa kasy. Wystarczy na studia podyplomowe a Autorka ma tyle ładowac w nieswoje mieszkanie i to jeszcze z chłopakiem, którego zna niecały rok?

Autorko, nie wrabiaj się w żadne koszty i remonty na nieswoim mieszkaniu

Edytowane przez sunshinebutterfly
Czas edycji: 2020-07-14 o 16:37
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:50   #194
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Trochę mnie tu nie było, bo jestem na wakacjach. Widzę, że wielu ludzi przyczepiło się do mnie, że chcę żeby mój chłopak wymienił pralkę - w życiu bym czegoś takiego od niego nie oczekiawała, ogólnie nie chcę narazać go na koszty z mojego powodu. Po prostu próbowałam zobrazować, że faktycznie w łazience nie ma gdzie postawić swoich kosmetyków, a kobiety mają zwykle więcej niż szampon i żel do mycia w jednym

Tak jak Limonka wspomniała, to mieszkanie jest po prostu mało ustawne i w taki sposób wyposażone, że ten metraż (którego nie znam) jakoś tak przecieka przez palce. Zdaję sobie sprawę, że ustawne mieszkanie jeszcze z jakimś funkcjonalnym wyposażeniem pozwala bardzo fajnie żyć nawet kilku osobom.

Rozmawiam z nim na ten temat, próbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie. Nadal planuję zakup swojego mieszkania.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Dodatkowa kwestia jest taka, że tak, to była jego propozycja żebyśmy razem zamieszkali. Nie wspomnałam nigdzie, że teraz nie mieszczę się ze swoimi rzeczami, przeniosłam część do rodziców, bo planowaliśmy wspolne zamieszkanie, ale nawet po pozbyciu się części rzeczy widzę, że będzie cięzko...
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 09:41   #195
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Autorko a co stoi na przeszkodzie, żebyś najpierw kupiła swoje mieszkanie, a potem dopiero byście rozważali wspólne zamieszkanie? Przecież to widać na kilometr że Ty NIE CHCESZ z nim zamieszkać w jego mieszkaniu, on nie chce iść na wynajem więc w czym problem poczekać aż kupisz swoje?
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 11:12   #196
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Autorko a co stoi na przeszkodzie, żebyś najpierw kupiła swoje mieszkanie, a potem dopiero byście rozważali wspólne zamieszkanie? Przecież to widać na kilometr że Ty NIE CHCESZ z nim zamieszkać w jego mieszkaniu, on nie chce iść na wynajem więc w czym problem poczekać aż kupisz swoje?
A kto powiedział, że on będzie chciał się przeprowadzić do niej, skoro ma swoje? Jestem w trochę podobnej sytuacji, każde z nas po prostu źle by się czuło mieszkając u tej drugiej osoby. Jedyną opcją jest wspólny wynajem, a w dalszej perspektywie kupno wspólnego mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 11:44   #197
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;88000693]A kto powiedział, że on będzie chciał się przeprowadzić do niej, skoro ma swoje? Jestem w trochę podobnej sytuacji, każde z nas po prostu źle by się czuło mieszkając u tej drugiej osoby. Jedyną opcją jest wspólny wynajem, a w dalszej perspektywie kupno wspólnego mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tyle tylko, że chłopak autorki nie chce iść na wynajem. Sama o tym pisała. I w sumie ja mu się nie dziwię. Ja też bym nie chciała iść. W sumie to przecież nie po to kupuje mieszkanie, żeby iść wynajmować, bo wg tej drugiej osoby moje mieszkanie jest za małe.
Myślę autorko, że jeśli wam obojgu będzie zależeć na tym wspólnym mieszkaniu to się dogadacie. Czy z naszą wizażową pomocą czy bez.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 12:05   #198
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość

Tyle tylko, że chłopak autorki nie chce iść na wynajem. Sama o tym pisała. I w sumie ja mu się nie dziwię. Ja też bym nie chciała iść. W sumie to przecież nie po to kupuje mieszkanie, żeby iść wynajmować, bo wg tej drugiej osoby moje mieszkanie jest za małe.
Myślę autorko, że jeśli wam obojgu będzie zależeć na tym wspólnym mieszkaniu to się dogadacie. Czy z naszą wizażową pomocą czy bez.
No dobra, ale co powoduje, że myślisz, że będzie chciał się wprowadzić do autorki, skoro ma swoje? Tak samo będzie musiał się z tego swojego wyprowadzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 12:20   #199
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Wcale nie myślę, że on będzie chciał się radośnie do niej wprowadzić. Piszę to nawet we wcześniejszych moich wypowiedziach i dlatego też pisalam, że muszą szczerze pogadać jak i gdzie kazdo z nich widzi to wspólne mieszkanie i w ogóle wspólną przyszłość.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-15, 18:37   #200
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Myślę, że nie bardzo chciałby się do mnie wprowadzać, chociaż nie rozmawialiśmy o tym. Póki co myślę, że spróbujemy jakoś wygospodarować miejsce u niego. Chcę z nim zamieszkać nawet po to żebyśmy się sprawdzili jako para, czy pasujemy do siebie. Natomiast kiedy kupię swoje mieszkanie, głupio byłoby nagle powiedzieć "było miło, ale teraz mam swoje to się wyprowadzam". Jest to trudna sytuacja, ale pozostaje mi mieć nadzieję, że za kilka dni będziemy mieć coś wspólnego (o ile oczywiście zostaniemy razem)
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 08:36   #201
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Myślę, że nie bardzo chciałby się do mnie wprowadzać, chociaż nie rozmawialiśmy o tym. Póki co myślę, że spróbujemy jakoś wygospodarować miejsce u niego. Chcę z nim zamieszkać nawet po to żebyśmy się sprawdzili jako para, czy pasujemy do siebie. Natomiast kiedy kupię swoje mieszkanie, głupio byłoby nagle powiedzieć "było miło, ale teraz mam swoje to się wyprowadzam". Jest to trudna sytuacja, ale pozostaje mi mieć nadzieję, że za kilka dni będziemy mieć coś wspólnego (o ile oczywiście zostaniemy razem)
Żeby tak się stało to trzeba porozmawiać? Wy w ogóle rozmawiacie? Mam wrażenie, że wasza komunikacja leży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 09:09   #202
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Chcę z nim zamieszkać nawet po to żebyśmy się sprawdzili jako para, czy pasujemy do siebie. Natomiast kiedy kupię swoje mieszkanie, głupio byłoby nagle powiedzieć "było miło, ale teraz mam swoje to się wyprowadzam".
Czarno widzę to sprawdzanie w warunkach lokalowych nie do końca Ci pasujących, kiedy będziesz w dodatku wiedziała, że dla tych warunków zrezygnowałaś z planu na własne lokum. Ale obym się myliła, trzymam kciuki.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 16:30   #203
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Też mam wątpliwości, ale nie widzę póki co innej dobrej opcji. Mieszkanie kupię na pewno niezależnie od naszej decyzji teraz. Jeśli nam się ułoży będę dążyła do kupienia czegoś wspólnie.
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 18:23   #204
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Też mam wątpliwości, ale nie widzę póki co innej dobrej opcji. Mieszkanie kupię na pewno niezależnie od naszej decyzji teraz. Jeśli nam się ułoży będę dążyła do kupienia czegoś wspólnie.
Tzn na pewno kupisz swoje oddzielne mieszkanie, czy wspólne?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 22:01   #205
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Swoje, nie wiem jak nam się ułoży i chcę mieć coś swojego
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:06   #206
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Nie bardzo rozumiem po co chcesz kupować sama mieszkanie, jeśli planujesz mieszkać ze swoim facetem... Pewnie też nie kupisz dużego bo by za drogo wyszło i za chwilę będzie ten sam problem, że jakby on miał się do ciebie wprowadzić to będzie za mało miejsca, a jakbyście planowali dziecko to już w ogóle by się nie dało tam scisnąć. To czemu nie chcesz poczekać żeby zobaczyć jak wam się mieszka i wtedy kupić coś razem? Potem sprzedaż mieszkania np po roku czy dwóch żeby kupić większe to byłby na prawdę jest straszny kłopot i mogłabyś wyjść na tym na minus szczególnie jeśli będziesz miała na nie kredyt
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:16   #207
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem po co chcesz kupować sama mieszkanie, jeśli planujesz mieszkać ze swoim facetem... Pewnie też nie kupisz dużego bo by za drogo wyszło i za chwilę będzie ten sam problem, że jakby on miał się do ciebie wprowadzić to będzie za mało miejsca, a jakbyście planowali dziecko to już w ogóle by się nie dało tam scisnąć. To czemu nie chcesz poczekać żeby zobaczyć jak wam się mieszka i wtedy kupić coś razem? Potem sprzedaż mieszkania np po roku czy dwóch żeby kupić większe to byłby na prawdę jest straszny kłopot i mogłabyś wyjść na tym na minus szczególnie jeśli będziesz miała na nie kredyt
Realizacja indywidualnych celów w związku to nie jest kłopot. Dziewczyna marzy o własnym kącie i taki nabyć powinna a nie rezygnować ze swoich planów bo pojawił się w jej życiu facet.
Ja będąc w związku również kupiłam mieszkanie dla siebie. I całe szczęście bo inaczej po rozstaniu musiałabym znowu wrócić na wynajem lub do rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:51   #208
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Ja też na miejscu autorki wolałabym kupić swoje mieszkanie. Ma dziewczyna takie plany to niech je realizuje.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 08:37   #209
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Brzmi super ale w teorii, a w praktyce potem zostaną z dwoma maleńkimi mieszkania może obarczonymi kredytem, które ciężko będzie sprzedać bez straty żeby np zamieszkac wygodniej albo założyć rodzinę.

Tak naprawdę nie wydaje mi się, żeby autorka i ten facet mieli jakieś bardziej dalekosiężne plany albo poczucie, że chcą razem coś zbudować
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 10:22   #210
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Brzmi super ale w teorii, a w praktyce potem zostaną z dwoma maleńkimi mieszkania może obarczonymi kredytem, które ciężko będzie sprzedać bez straty żeby np zamieszkac wygodniej albo założyć rodzinę.

Tak naprawdę nie wydaje mi się, żeby autorka i ten facet mieli jakieś bardziej dalekosiężne plany albo poczucie, że chcą razem coś zbudować
Zgadzam sie, jak kogos stac to moze sobie i 5 mieszkan kupic, ale realia sa takie ze ludzie zwykle maja bardziej ograniczone mozliwosci finansowe. Sam wklad wlasny to kupa kasy. Potem wykonczenie -inaczej wykancza sie pod wynajem, inaczej dla siebie. Kupno malego mieszkania to nie budowa domu - niewiele wydatkow da sie odlozyc na potem. Na te najwieksze trzeba wylozyc na poczatku (lazienka, kuchnia, łóżko).
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-18 14:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.